Felix Larsen Nilsson

Född: 8 mars 2000

Ålder: 21 år 231 dagar

Förening:
 Örgryte IS
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

200 m (1)
24.21
SB  Göteborg/SGöteborg/S1.9.210.0
400 m (1)
53.07
SB  Göteborg/SGöteborg/S24.7.21
800 m (4)
1:58.67
SB  Göteborg/SGöteborg/S8.6.21
1:58.43
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
1:59.49
  LerumLerum23.6.21
1:59.80
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21
400 m häck (3)
56.21
PB  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21
58.38
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
56.49
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21
3x400 m (1)
2:30.28
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Örgryte IS
3x800 m (1)
5:54.60
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Örgryte IS

2020

200 m (1)
24.89i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
400 m (5)
54.18i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
53.56i
SB  Malmö/AMalmö/A25.1.20
53.97i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
52.24
SB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.20
53.23
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
800 m (6)
2:03.92i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
2:06.47i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
2:00.98
SB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
2:00.67
SB  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
1:58.98
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
1:57.32
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
400 m häck (3)
57.12
SB  Göteborg/SGöteborg/S23.6.20
56.81
PB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20
57.71
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20
Stående längd (1)
2.53i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.3.20
 
2.532.442.442.51
Kula (1)
8.22
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
Diskus (1)
22.57
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
Slägga (1)
17.30
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
Spjut (1)
37.34
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
Castorama (1)
1.294
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
8.22   37.34   22.57   17.30
3x400 m (1)
2:32.74
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S12.9.20
 Örgryte IS
3x800 m (1)
6:10.19
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Örgryte IS

2019

100 m (1)
12.26w
  JSMVarbergJSM, Varberg14.9.19+2.3
200 m (2)
23.99i
PB  VäxjöVäxjö20.1.19
24.66w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+2.4
400 m (3)
52.35i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
53.00
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19
54.01
  JSMVarbergJSM, Varberg14.9.19
800 m (1)
2:04.07i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.2.19
1500 m (1)
4:54.47
SB  JSMVarbergJSM, Varberg15.9.19
110 m häck (99.1 cm) (1)
16.44
PB  JSMVarbergJSM, Varberg15.9.19+1.7
400 m häck (3)
58.41
SB  BoråsBorås1.6.19
1:00.48
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
57.13
SB  (24)JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
Höjd (1)
1.68
SB  JSMVarbergJSM, Varberg14.9.19
Stav (1)
3.14
SB  JSMVarbergJSM, Varberg15.9.19
Längd (1)
5.55w
  JSMVarbergJSM, Varberg14.9.19+2.9
Kula (6.0 kg) (1)
9.43
SB  JSMVarbergJSM, Varberg14.9.19
Diskus (1.75 kg) (1)
27.70
SB  JSMVarbergJSM, Varberg15.9.19
Spjut (1)
35.98
PB  JSMVarbergJSM, Varberg15.9.19
Tiokamp (P19) (1)
5.181
PB  JSMVarbergJSM, Varberg15.9.19
12.26w/+2.3   5.55w/+2.9   9.43   1.68   54.01
16.44/+1.7   27.70   3.14   35.98   4:54.47
4x100 m (1)
44.80
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Felix Larsen Nilsson, Nils Thorin
1000 m stafett (1)
1:57.89
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Felix Larsen Nilsson, Carl Bengtström

2018

60 m (1)
7.95i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
100 m (1)
12.38
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla8.9.18-1.8
200 m (1)
24.44i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
400 m (7)
51.91i
SB  VäxjöVäxjö20.1.18
52.63i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
52.01i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
52.19i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
52.19
PB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.18
54.01
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
54.07
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla8.9.18
1500 m (1)
4:52.96
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla9.9.18
60 m häck (99.1 cm) (1)
9.04i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
110 m häck (99.1 cm) (2)
18.16
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla9.9.18-1.7
18.16
=PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla9.9.18-1.7
400 m häck (2)
57.04
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18
57.23
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
Höjd (1)
1.66
SB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla8.9.18
Stav (2)
3.13
SB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla9.9.18
3.13
=SB  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18
Längd (1)
5.67
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla8.9.18-1.2
Kula (6.0 kg) (2)
10.08
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla8.9.18
10.08
=PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla8.9.18
Diskus (1.75 kg) (2)
27.80
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla9.9.18
27.80
=PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla9.9.18
Spjut (1)
33.64
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla9.9.18
Tiokamp (P19) (1)
5.004
PB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla9.9.18
12.38   5.67   10.08   1.66   54.07
27.80   3.13   33.64   4:52.96   
1000 m stafett (2)
2:04.55
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Örgryte IS
Otto Hammarström, Viggo Hahnsson
Svante Wester, Felix Larsen Nilsson
2:01.84
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Örgryte IS
Otto Hammarström, Alexander Andreasson
Svante Wester, Felix Larsen Nilsson

2017

60 m (1)
7.82i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
100 m (1)
12.46
PB  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17+1.3
200 m (1)
24.06
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.17+1.5
300 m (1)
38.19
PB  USMLinköpingUSM, Linköping9.9.17
400 m (3)
52.29i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH18.2.17
51.68i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
52.23
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17
800 m (2)
2:05.19i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla12.2.17
1:59.51
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
1000 m (1)
2:46.31
PB  (38) (12) USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17
3000 m (1)
10:09.30
PB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
8.82i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla12.2.17
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
15.22
PB  USMLinköpingUSM, Linköping9.9.17+1.8
300 m häck (83.8 cm) (3)
41.17
SB  USMGävleUSM, Gävle12.8.17
39.10
PB  USMGävleUSM, Gävle13.8.17
39.18
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
Höjd (2)
1.70i
SB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla12.2.17
1.60
SB  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17
Stav (2)
3.03i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
3.42
PB  USMLinköpingUSM, Linköping9.9.17
Längd (4)
5.95i
PB  VäxjöVäxjö22.1.17
5.90i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla11.2.17
5.63
=PB  Göteborg/SGöteborg/S4.9.17+1.5
5.81w
  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17+3.7
Kula (5.0 kg) (3)
11.03i
PB  SätraSätra8.1.17
11.03i
=PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla12.2.17
10.87
PB  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17
Diskus (1.5 kg) (1)
31.32w
  USMLinköpingUSM, Linköping9.9.17+3.7
Spjut (700 g) (2)
43.49
PB  LerumLerum3.9.17
38.10
  USMLinköpingUSM, Linköping9.9.17
Tiokamp (P17, 300m) (1)
5.796
  USMLinköpingUSM, Linköping10.9.17
            
            
Sjukamp (P17) (1)
4.254
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla12.2.17
7.82   3.03   5.90   8.82
1.70   11.03   2:05.19
4x100 m (1)
46.29
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
Isak Hejdenberg, Oliver Edman Chrantz
1000 m stafett (2)
2:06.59
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Isak Hejdenberg, Felix Larsen Nilsson
2:05.86
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Isak Hejdenberg, Felix Larsen Nilsson

2016

60 m (1)
7.95i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
100 m (1)
12.57
PB  USMFalunUSM, Falun11.9.16+0.2
300 m (1)
38.49
PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
400 m (3)
54.05i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
53.41i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
54.56
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16
800 m (2)
2:06.48i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.3.16
2:06.48i
=PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
1000 m (1)
2:52.98
PB  (45) (20) USMFalunUSM, Falun11.9.16
2000 m hinder (1)
7:02.32
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.90i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
8.90i
=PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
16.21w
  Göteborg/SGöteborg/S11.6.16+4.1
16.60
PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16+2.0
110 m häck (91.4 cm) (1)
16.61
PB  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+0.7
300 m häck (83.8 cm) (1)
40.29
PB  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16
Höjd (4)
1.76i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.3.16
1.76i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
 
1.61
O
1.64
O
1.67
O
1.70
O
1.73
O
1.76
XO
1.79
XXX
 
1.70
SB  HalmstadHalmstad19.6.16
1.66
  USMFalunUSM, Falun11.9.16
 
1.57
O
1.63
O
1.66
XO
1.69
XXX
    
Stav (2)
2.94i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
2.54
O
2.74
XO
2.84
XO
2.94
XO
3.04
XXX
   
3.22
PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
Längd (4)
5.79i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.15
5.50i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
5.095.50
5.63
PB  GöteborgGöteborg12.8.16+0.6
5.61
  USMFalunUSM, Falun11.9.160.0
 
5.585.535.61
Kula (5.0 kg) (3)
9.56i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
 
9.259.569.05
10.14
PB  HalmstadHalmstad19.6.16
9.50
  USMFalunUSM, Falun11.9.16
 
8.999.389.50
Diskus (1.5 kg) (1)
31.23
PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
 
26.8331.2329.93
Spjut (700 g) (1)
38.84
PB  USMFalunUSM, Falun10.9.16
 
38.3538.84X
Tiokamp (P17, 300m) (1)
5.415
PB  USMFalunUSM, Falun11.9.16
16.60/+2.0   31.23   3.22   38.84   38.49
12.57/+0.2   5.61/0.0   9.50   1.66   2:52.98
Sjukamp (P17) (1)
4.032
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
7.95   2.94   5.50   8.90
1.76   1.76   9.56
4x100 m (2)
46.13
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
Otto Hammarström, Isac Andersson
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
46.10
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
Otto Hammarström, Isac Andersson
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
3x800 m (1)
6:16.80
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
1000 m stafett (1)
2:05.99
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Isac Andersson
Otto Hammarström, Felix Larsen Nilsson
4 km terräng (1)
14:42
  USMVästeråsUSM, Västerås22.10.16

2015

800 m (2)
2:11.32
SB  USMGävleUSM, Gävle5.9.15
2:05.93
PB  TäbyTäby12.9.15
1000 m (2)
2:54.35i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
2:51.89i
PB  (77) (24) IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
60 m häck (83.8 cm) (1)
9.16i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
110 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (1)
11.84
PB  USMGävleUSM, Gävle5.9.15+0.3
80 m häck (83.8 cm) (2)
12.04
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15+1.8
11.66
PB  TäbyTäby12.9.15-0.7
300 m häck (76.2 cm) (2)
41.52
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15
42.11
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15
Höjd (2)
1.68
PB  USMGävleUSM, Gävle5.9.15
 
1.59
O
1.62
O
1.65
XO
1.68
O
1.71
XXX
   
1.75
PB  VarbergVarberg20.9.15
Stav (3)
2.60i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.12.14
2.74
PB  USMGävleUSM, Gävle5.9.15
 
2.64
XO
2.74
O
2.84
XXX
     
2.90
PB  VarbergVarberg19.9.15
Längd (1)
5.61w
  USMGävleUSM, Gävle5.9.15+3.6
 
5.53
+4.6
5.56
+5.4
5.61
+3.6
Tresteg (1)
11.14
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.6.15+1.4
Kula (4.0 kg) (2)
11.41
PB  LjungbyLjungby14.6.15
10.13
  USMGävleUSM, Gävle5.9.15
 
10.05X10.13
Diskus (1.0 kg) (2)
33.65
PB  USMGävleUSM, Gävle5.9.15
 
33.6529.8727.88
34.50
PB  VarbergVarberg19.9.15
Spjut (600 g) (3)
40.97
PB  VarbergVarberg8.8.15
36.43
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15
 
36.4333.33
37.59
  USMGävleUSM, Gävle5.9.15
 
34.1137.5537.59
Åttakamp (P15) (2)
4.244
PB  USMGävleUSM, Gävle6.9.15
33.65         37.59
10.13   1.68   2.74   
  VarbergVarberg20.9.15
         
         
Sjukamp (P15) (1)
3.221
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping8.2.15
         
      
4x80 m (2)
38.36
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
Carl Bengtström, Anton Välkki
38.49
  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
Carl Bengtström, Anton Välkki
3x800 m (1)
6:38.13
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna16.5.15
 Örgryte IS

2014

300 m (1)
39.92
PB  Göteborg/SGöteborg/S1.6.14
800 m (1)
2:08.15
PB  Göteborg/SGöteborg/S31.5.14
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
5:19.54
PB  UddevallaUddevalla13.9.14
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.68
PB  UddevallaUddevalla14.9.14-2.1
300 m häck (76.2 cm) (1)
42.61
PB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.14
Höjd (1)
1.63
PB  LinköpingLinköping31.8.14
Stav (1)
2.50
PB  VarbergVarberg20.9.14
Längd (1)
5.26
PB  VarbergVarberg3.8.14+0.4
Tresteg (3)
10.62i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.12.13
11.17i
PB  UddevallaUddevalla16.3.14
10.57
PB  MölndalMölndal9.7.14+0.2
Kula (4.0 kg) (1)
10.32i
PB  VäxjöVäxjö18.1.14
Spjut (600 g) (1)
37.79
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
Åttakamp (P15) (1)
PB  VarbergVarberg21.9.14
         
         
4x80 m (2)
37.98
PB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Viggo Hahnsson
Felix Larsen Nilsson, Carl Bengtström
38.33
  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Viggo Hahnsson
Felix Larsen Nilsson, Carl Bengtström

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat292844.Eventname AS Eventeng, alltat292844.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat292844.Date),'.',MONTH(alltat292844.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat292844.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat292844 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat292844.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat292844.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat292844.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat292844.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat292844.Eventname AS Eventeng, alltat292844.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat292844.Date),'.',MONTH(alltat292844.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat292844.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat292844 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat292844.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat292844.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat292844.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat292844.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat292844.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat292844.Eventname AS Eventeng, alltat292844.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat292844.Date),'.',MONTH(alltat292844.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat292844.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat292844 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat292844.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat292844.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat292844.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat292844.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat292844.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.82
Uddevalla11.2.17
100 m
Ute
12.38
Uddevalla8.9.18-1.8
200 m
Ute
24.06
Göteborg/U2.7.17+1.5
Inne
23.99
Växjö20.1.19
400 m
Ute
52.19
Göteborg/S9.6.18
Inne
51.68
Göteborg/FH19.2.17
800 m
Ute
1:57.32
Göteborg/S29.8.20
Inne
2:03.92
Växjö19.1.20
1000 m
Ute
2:46.31
Linköping10.9.17
Inne
2:51.89
Örebro8.3.15
1500 m
Ute
4:52.96
Uddevalla9.9.18
3000 m
Ute
10:09.30
Tanumshede19.8.17
2000 m hinder
Ute
7:02.32
Huddinge20.8.16
400 m häck
Ute
56.21
Göteborg/S19.6.21
Höjd
Ute
1.75
Varberg20.9.15
Inne
1.76
Göteborg/FH13.3.16
Stav
Ute
3.42
Linköping9.9.17
Inne
3.03
Uddevalla11.2.17
Längd
Ute
5.67
Uddevalla8.9.18-1.2
Inne
5.95
Växjö22.1.17
Tresteg
Ute
11.14
Göteborg/S7.6.15+1.4
Inne
11.17
Uddevalla16.3.14
Kula
Ute
8.22
Göteborg/S16.9.20
Diskus
Ute
22.57
Göteborg/S16.9.20
Slägga
Ute
17.30
Göteborg/S16.9.20
Spjut
Ute
37.34
Göteborg/S16.9.20
Castorama
Ute
1.294
Göteborg/S16.9.20

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
5:19.54
Uddevalla13.9.14
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.82
Uddevalla12.2.17
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
15.22
Linköping9.9.17+1.8
60 m häck (99.1 cm)
Inne
9.04
Uppsala24.2.18
110 m häck (99.1 cm)
Ute
16.44
Varberg15.9.19+1.7
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.66
Täby12.9.15-0.7
300 m häck (76.2 cm)
Ute
41.52
Karlskrona21.8.15
300 m häck (83.8 cm)
Ute
39.10
Gävle13.8.17
Kula (4.0 kg)
Ute
11.41
Ljungby14.6.15
Inne
10.32
Växjö18.1.14
Kula (5.0 kg)
Ute
10.87
Linköping10.9.17
Inne
11.03
Sätra8.1.17
Kula (6.0 kg)
Ute
10.08
Uddevalla8.9.18
Diskus (1.0 kg)
Ute
34.50
Varberg19.9.15
Diskus (1.5 kg)
Ute
31.23
Falun10.9.16
Diskus (1.75 kg)
Ute
27.80
Uddevalla9.9.18
Spjut (600 g)
Ute
40.97
Varberg8.8.15
Spjut (700 g)
Ute
43.49
Lerum3.9.17
Tiokamp (P19)
Ute
5.181
Varberg15.9.19
Åttakamp (P15)
Ute
4.244
Gävle6.9.15
Tiokamp (P17, 300m)
Ute
5.415
Falun11.9.16
Sjukamp (P15)
Inne
3.221
Norrköping8.2.15
Sjukamp (P17)
Inne
4.254
Uddevalla12.2.17
400 m
51.68i
3
17
IUSMGöteborg/FH19.2.17
51.91i
5
B
Växjö20.1.18
52.01i
2
19
h2
IJSMUppsala24.2.18
52.19i
3
19
B
IJSMUppsala25.2.18
52.19
2
B
Göteborg/S9.6.18
52.23
2
B
Göteborg/U1.7.17
52.24
2
B
Göteborg/S14.6.20
52.29i
1
17
h1
IUSMGöteborg/FH18.2.17
52.35i
3
19
h3
IJSMVäxjö23.2.19
52.63i
2
E
Göteborg/FH3.2.18
Visa/dölj alla resultat
53.00
6
19
h1
JSMGöteborg/S9.8.19
53.07
5
B
Göteborg/S24.7.21
53.23
3
22
C
JSMLinköping22.8.20
53.41i
1
16
B
NC-yUddevalla6.3.16
53.56i
1
E
Malmö/A25.1.20
53.97i
4
22
h2
IJSMGöteborg/FH29.2.20
54.01
5
D
Karlstad25.7.18
54.01
dec
19
JSMVarberg14.9.19
54.05i
1
16
h1
NC-yUddevalla5.3.16
54.07
dec
19
JSMUddevalla8.9.18
54.18i
3
F
Växjö18.1.20
54.56
5
C
Göteborg/U2.7.16
10-bästasnitt: 52.172
800 m
1:57.32
5
C
Göteborg/S29.8.20
1:58.43
9
C
Sollentuna13.6.21
1:58.67
2
Göteborg/S8.6.21
1:58.98
1
D
Göteborg/S25.7.20
1:59.49
4
Lerum23.6.21
1:59.51
1
h
Karlstad25.7.17
1:59.80
8
VUSGöteborg/U11.7.21
2:00.67
2
B
Göteborg/S10.7.20
2:00.98
3
B
Göteborg/S27.6.20
2:03.92i
8
Växjö19.1.20
Visa/dölj alla resultat
2:04.07i
1
Göteborg/FH9.2.19
2:05.19i
hep
17
IUSMUddevalla12.2.17
2:05.93
3
Täby12.9.15
2:06.47i
2
D
Göteborg/FH1.2.20
2:06.48i
hep
17
Göteborg/FH13.3.16
2:06.48i
hep
16
IUSMGöteborg/FH13.3.16
2:08.15
3
14
Göteborg/S31.5.14
2:11.32
tri
15
USMGävle5.9.15
10-bästasnitt: 1:59.777
400 m häck
56.21
1
B
Göteborg/S19.6.21
56.49
4
22
JSMLinköping22.8.21
56.81
5
Göteborg/S4.7.20
57.04
2
C
VUSGöteborg/U29.6.18
57.12
5
Göteborg/S23.6.20
57.13
5
19
JSMGöteborg/S11.8.19
57.23
3
19
JSMHuddinge5.8.18
57.71
2
22
B
JSMLinköping23.8.20
58.38
3
B
VUSGöteborg/U10.7.21
58.41
-
Borås1.6.19
Visa/dölj alla resultat
1:00.48
6
C
VUSGöteborg/U28.6.19
10-bästasnitt: 57.253
Höjd
1.76i
hep
16
Göteborg/FH13.3.16
1.76i
hep
16
IUSMGöteborg/FH13.3.16
1.75
oct
15
Varberg20.9.15
1.70
4
17
Halmstad19.6.16
1.70i
hep
17
IUSMUddevalla12.2.17
1.68
tri
15
USMGävle5.9.15
1.68
dec
19
JSMVarberg14.9.19
1.66
dec
16
USMFalun11.9.16
1.66
dec
19
JSMUddevalla8.9.18
1.63
1
Linköping31.8.14
Visa/dölj alla resultat
1.60
dec
17
USMLinköping10.9.17
10-bästasnitt: 1.698
Stav
3.42
dec
17
USMLinköping9.9.17
3.22
dec
16
USMFalun10.9.16
3.14
dec
19
JSMVarberg15.9.19
3.13
dec
SMUddevalla9.9.18
3.13
dec
19
JSMUddevalla9.9.18
3.03i
hep
17
IUSMUddevalla11.2.17
2.94i
hep
16
IUSMGöteborg/FH12.3.16
2.90
oct
15
Varberg19.9.15
2.74
tri
15
USMGävle5.9.15
2.60i
3
15
Göteborg/FH6.12.14
Visa/dölj alla resultat
2.50
oct
15
Varberg20.9.14
10-bästasnitt: 3.025

Total results in database: 202
By event:
60 m:3
100 m:4
200 m:6
300 m:3
400 m:22
800 m:18
1000 m:4
1500 m:2
3000 m:1
1500 m hinder (76.2 cm):1
2000 m hinder:1
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
60 m häck (83.8 cm):1
60 m häck (99.1 cm):1
110 m häck (83.8 cm, 8.5 m):1
110 m häck (91.4 cm):1
110 m häck (99.1 cm):3
80 m häck (83.8 cm):3
300 m häck (76.2 cm):3
300 m häck (83.8 cm):4
400 m häck:11
Höjd:11
Stav:11
Längd:12
Stående längd:1
Tresteg:4
Kula (4.0 kg):3
Kula (5.0 kg):6
Kula (6.0 kg):3
Kula:1
Diskus (1.0 kg):2
Diskus (1.5 kg):2
Diskus (1.75 kg):3
Diskus:1
Slägga:1
Spjut (600 g):4
Spjut (700 g):3
Spjut:3
Tiokamp (P19):2
Åttakamp (P15):3
Tiokamp (P17, 300m):2
Sjukamp (P15):1
Sjukamp (P17):2
Castorama:1
4x100 m:4
4x80 m:4
3x400 m:2
3x800 m:4
1000 m stafett:6
km terräng:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.95
 H-16
Göteborg/FH
12.3
 
2017
7.82
H-17
Uddevalla
11.2
 
2018
7.95
 7h2
Göteborg/FH
13.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
12.57
 D-16
Falun
11.9
 +0.2
2017
12.46
 D-17
Linköping
10.9
 +1.3
2018
12.38
D-19
Uddevalla
8.9
-1.8
2019
12.26w
 D-19
Varberg
14.9
 +2.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
24.06
4rC
Göteborg/U
2.7
 +1.5
2019
24.66w
 8rE-19
Göteborg/U
30.6
 +2.4
2021
24.21
 4rD
Göteborg/S
1.9
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
24.44
 5rG
Växjö
21.1
 
2019
23.99
1I
Växjö
20.1
 
2020
24.89
 2rK
Malmö/A
26.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
39.92
 2
Göteborg/S
1.6
 
2016
38.49
 D-16
Falun
10.9
 
2017
38.19
 D-17
Linköping
9.9
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
54.56
 5rC
Göteborg/U
2.7
 
2017
52.23
 2rB
Göteborg/U
1.7
 
2018
52.19
2rB
Göteborg/S
9.6
 
54.01
5rD
Karlstad
25.7
 
54.07
D-19
Uddevalla
8.9
 
2019
53.00
 6 h1-19
Göteborg/S
9.8
 
54.01
D-19
Varberg
14.9
 
2020
52.24
 2rB
Göteborg/S
14.6
 
53.23
3rC-22
Linköping
22.8
 
2021
53.07
 5rB
Göteborg/S
24.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
53.41
 1rB-16
Uddevalla
6.3
 
54.05
1h1-16
Uddevalla
5.3
 
2017
51.68
3-17
Göteborg/FH
19.2
 
52.29
1h1-17
Göteborg/FH
18.2
 
2018
51.91
 5rB
Växjö
20.1
 
52.01
2h2-19
Uppsala
24.2
 
52.19
3rB-19
Uppsala
25.2
 
52.63
2rE
Göteborg/FH
3.2
 
2019
52.35
 3h3-19
Växjö
23.2
 
2020
53.56
 1rE
Malmö/A
25.1
 
53.97
4h2-22
Göteborg/FH
29.2
 
54.18
3rF
Växjö
18.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
2:08.15
 3-14
Göteborg/S
31.5
 
2015
2:05.93
 3
Täby
12.9
 
2:11.32
M-15
Gävle
5.9
 
2017
1:59.51
 1H
Karlstad
25.7
 
2020
1:57.32
5rC
Göteborg/S
29.8
 
1:58.98
1rD
Göteborg/S
25.7
 
2:00.67
2rB
Göteborg/S
10.7
 
2:00.98
3rB
Göteborg/S
27.6
 
2021
1:58.43
 9rC
Sollentuna
13.6
 
1:58.67
2
Göteborg/S
8.6
 
1:59.49
4
Lerum
23.6
 
1:59.80
8
Göteborg/U
11.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
2:06.48
 H-17
Göteborg/FH
13.3
 
2:06.48
H-16
Göteborg/FH
13.3
 
2017
2:05.19
 H-17
Uddevalla
12.2
 
2019
2:04.07
 1
Göteborg/FH
9.2
 
2020
2:03.92
8
Växjö
19.1
 
2:06.47
2rD
Göteborg/FH
1.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
2:52.98
 D-16
Falun
11.9
 
2017
2:46.31
D-17
Linköping
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
2:51.89
7-15
Örebro
8.3
 
2:54.35
3h2-15
Örebro
7.3
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
4:52.96
D-19
Uddevalla
9.9
 
2019
4:54.47
 D-19
Varberg
15.9
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10:09.30
9-17
Tanumshede
19.8
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
7:02.32
8 -17
Huddinge
20.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
57.04
 2rC
Göteborg/U
29.6
 
57.23
3 -19
Huddinge
5.8
 
2019
57.13
 5 -19
Göteborg/S
11.8
 
58.41
Borås
1.6
 
1:00.48
6rC
Göteborg/U
28.6
 
2020
56.81
 5
Göteborg/S
4.7
 
57.12
5
Göteborg/S
23.6
 
57.71
2rB-22
Linköping
23.8
 
2021
56.21
1rB
Göteborg/S
19.6
 
56.49
4-22
Linköping
22.8
 
58.38
3rB
Göteborg/U
10.7
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
1.63
 1=15
Linköping
31.8
 
2015
1.75
O-15
Varberg
20.9
 
1.68
M-15
Gävle
5.9
 
2016
1.70
 4-17
Halmstad
19.6
 
1.66
D-16
Falun
11.9
 
2017
1.60
 D-17
Linköping
10.9
 
2018
1.66
 D-19
Uddevalla
8.9
 
2019
1.68
 D-19
Varberg
14.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
1.76
H-16
Göteborg/FH
13.3
 
2016
1.76
H-16
Göteborg/FH
13.3
 
2017
1.70
 H-17
Uddevalla
12.2
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
2.50
 O-15
Varberg
20.9
 
2015
2.90
 O-15
Varberg
19.9
 
2.74
M-15
Gävle
5.9
 
2016
3.22
 D-16
Falun
10.9
 
2017
3.42
D-17
Linköping
9.9
 
2018
3.13
 D-19
Uddevalla
9.9
 
3.13
D
Uddevalla
9.9
 
2019
3.14
 D-19
Varberg
15.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
2.60
 3-15
Göteborg/FH
6.12
 
2016
2.94
 H-16
Göteborg/FH
12.3
 
2017
3.03
H-17
Uddevalla
11.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5.26
 6-15
Varberg
3.8
 +0.4
2015
5.61w
 M-15
Gävle
5.9
 +3.6
2016
5.63
 9
Göteborg
12.8
 +0.6
5.61
D-16
Falun
11.9
 0.0
2017
5.63
 +
Göteborg/S
4.9
 +1.5
5.81w
 D-17
Linköping
10.9
 +3.7
2018
5.67
D-19
Uddevalla
8.9
-1.2
2019
5.55w
 D-19
Varberg
14.9
 +2.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
5.79
 3-16
Göteborg/FH
5.12
 
5.50
H-16
Göteborg/FH
12.3
 
2017
5.95
4-17
Växjö
22.1
 
5.90
H-17
Uddevalla
11.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
10.57
 5-15
Mölndal
9.7
 +0.2
2015
11.14
3-15
Göteborg/S
7.6
 +1.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
11.17
3-14
Uddevalla
16.3
 
10.62
3-14
Göteborg/FH
8.12
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
8.22
Com
Göteborg/S
16.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
22.57
Com
Göteborg/S
16.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
17.30
Com
Göteborg/S
16.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
33.64
 D-19
Uddevalla
9.9
 
2019
35.98
 D-19
Varberg
15.9
 
2020
37.34
Com
Göteborg/S
16.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.294
7
Göteborg/S
16.9
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5:19.54
4-14
Uddevalla
13.9
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.90
 3h2-16
Uddevalla
5.3
 
8.90
H-16
Göteborg/FH
13.3
 
2017
8.82
H-17
Uddevalla
12.2
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.04
6h1-19
Uppsala
24.2
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
12.68
 3-14
Uddevalla
14.9
-2.1
2015
11.66
2rB
Täby
12.9
-0.7
12.04
6h2-15
Karlskrona
23.8
 +1.8
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
16.60
 D-16
Falun
10.9
 +2.0
16.21w
 3-17
Göteborg/S
11.6
 +4.1
2017
15.22
D-17
Linköping
9.9
 +1.8
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
18.16
D-19
Uddevalla
9.9
-1.7
2018
18.16
 D-19
Uddevalla
9.9
-1.7
2019
16.44
D-19
Varberg
15.9
 +1.7
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
42.61
 7
Göteborg/U
27.6
 
2015
41.52
2h1-15
Karlskrona
21.8
 
42.11
3-15
Karlskrona
22.8
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
40.29
 2-16
Vellinge
7.8
 
2017
39.10
3-17
Gävle
13.8
 
39.18
1rA-17
Tanumshede
19.8
 
41.17
2h2-17
Gävle
12.8
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
11.41
3-15
Ljungby
14.6
 
10.13
M-15
Gävle
5.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
10.32
4-14
Växjö
18.1
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
10.14
 4-17
Halmstad
19.6
 
9.50
D-16
Falun
11.9
 
2017
10.87
D-17
Linköping
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
9.56
 H-16
Göteborg/FH
13.3
 
2017
11.03
H-17
Sätra
8.1
 
11.03
H-17
Uddevalla
12.2
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.08
D-19
Uddevalla
8.9
 
2018
10.08
D-19
Uddevalla
8.9
 
2019
9.43
 D-19
Varberg
14.9
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
34.50
O-15
Varberg
19.9
 
33.65
M-15
Gävle
5.9
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
31.23
D-16
Falun
10.9
 
2017
31.32w
 D-17
Linköping
9.9
 +3.7
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
27.80
 D-19
Uddevalla
9.9
 
27.80
D-19
Uddevalla
9.9
 
2019
27.70
 D-19
Varberg
15.9
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
37.79
 1-14
Göteborg/U
28.6
 
2015
40.97
1-15
Varberg
8.8
 
37.59
M-15
Gävle
5.9
 
36.43
12-15
Karlskrona
23.8
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
38.84
 D-16
Falun
10.9
 
2017
43.49
1-17
Lerum
3.9
 
38.10
D-17
Linköping
9.9
 
Sjukamp (P15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
3.221
6-15
Norrköping
8.2
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
4.032
 3 -16
Göteborg/FH
13.3
 
2017
4.254
5-17
Uddevalla
12.2
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
2-15
Varberg
21.9
 
2015
4.244
2-15
Gävle
6.9
 
1-15
Varberg
20.9
 
Tiokamp (P17, 300m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
5.415
5-16
Falun
11.9
 
2017
5.796
5-17
Linköping
10.9
 
Tiokamp (P19)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
5.004
 4-19
Uddevalla
9.9
 
2019
5.181
7-19
Varberg
15.9
 


Junior-ungdom
Ute
400 m
JSM 2019
6
19
h1
53.00
JSM 2020 15
22
53.23
300 m häck (83.8 cm)
USM 2017 3
17
39.10
2
17
h2
41.17
400 m häck
JSM 2018 3
19
57.23
JSM 2019 5
19
57.13
JSM 2020 7
22
57.71
JSM 2021 4
22
56.49
Åttakamp (P15)
USM 2015 2
15
4.244
Tiokamp (P17, 300m)
USM 2016 5
16
5.415
USM 2017 5
17
5.796
Tiokamp (P19)
JSM 2018 4
19
5.004
JSM 2019 7
19
5.181
4x80 m
USM 2014 4
15
38.33
3
15
h2
37.98
USM 2015 4
15
38.49
2
15
h2
38.36
4x100 m
USM 2016 4
17
B
46.10
6
17
h1
46.13
USM 2017
5
17
h1
46.29
JSM 2019 4
19
44.80
1000 m stafett
USM 2016 6
17
2:05.99
USM 2017 6
17
2:05.86
2
17
h2
2:06.59
JSM 2018 4
19
2:01.84
2
19
h2
2:04.55
JSM 2019 1
22
1:57.89
3x400 m
JSM 2020 4
22
2:32.74
JSM 2021 2
22
2:30.28
3x800 m
USM 2015 3
15
6:38.13
USM 2016 4
17
6:16.80
JSM 2020 2
22
6:10.19
JSM 2021 1
22
5:54.60
4 km terräng
USM 2016 40
17
14:42
Inne
400 m
IUSM 2017 3
17
51.68
1
17
h1
52.29
IJSM 2018 7
19
52.19
2
19
h2
52.01
IJSM 2019
3
19
h3
52.35
IJSM 2020
4
22
h2
53.97
60 m häck (99.1 cm)
IJSM 2018
6
19
h1
9.04
Sjukamp (P15)
IUSM 2015 6
15
3.221
Sjukamp (P17)
IUSM 2016 3
16
4.032
IUSM 2017 5
17
4.254