Tobias Carlryd

Född: 31 januari 2000

Ålder: 21 år 263 dagar

Förening:
 Örgryte IS
 5.12.2014–

Tidigare förening(ar):
IF Rigor –4.12.2014

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (2)
11.15
SB  SkaraSkara6.6.21-0.6
10.99
PB  SkaraSkara6.6.21-0.3
Höjd (1)
1.92i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.21
 
1.71
O
1.80
O
1.84
O
1.92
XO
2.00
XXX
   
Längd (7)
7.16i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
 
6.905.216.986.696.927.16
7.07
SB  MölndalMölndal25.5.21+0.3
7.22w
  MölndalMölndal25.5.21+2.5
 
6.86
0.0
6.88
+1.2
7.07
+0.3
7.22
+2.5
X7.09
+2.9
7.10
SB  BoråsBorås29.5.21-0.2
 
6.25
-0.6
X
0.0

0.0
6.85
-0.8
7.10
-0.2

0.0
7.38
PB  GöteborgGöteborg26.6.21+0.7
 
XX6.82
-0.5
X7.38
+0.7
X
4.95w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+2.4
7.28
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21+1.4
 
6.78
+4.0
7.09
+1.8
X
+3.3
X
+4.4
7.22
+2.0
7.28
+1.4
7.27
  SMBoråsSM, Borås27.8.21+1.6
 
7.11
+1.7
5.28
+0.9
7.27
+1.6
X
+0.7
7.21
+2.4
X
+0.7
4x100 m (1)
42.60
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Alexander Andreasson
Gustav Karlsson, Nils Thorin
3x400 m (1)
2:30.28
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Örgryte IS

2020

60 m (3)
7.11i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
DNFi
  VäxjöVäxjö18.1.20
7.27i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
100 m (2)
11.19
PB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.200.0
11.02
PB  SkaraSkara11.7.20-0.1
Höjd (1)
1.90i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.3.20
Längd (13)
6.62i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
 
XX6.62
6.76i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
 
6.76
NMi
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
 
XXX
6.99i
PB  (16)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
 
6.99XXXXX
5.39
=SB  BohusBohus14.6.20-0.2
7.02w
  BohusBohus14.6.20+5.8
 
5.39
-0.2
X7.02
+5.8
X6.75
+2.7
7.32
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.6.200.0
 
6.88
0.0
X
0.0
7.11
0.0
7.32
0.0
7.46w
  Göteborg/UGöteborg/U4.7.20+4.8
 
7.08
-1.9
X
+0.6
4.28
-0.3
X
+1.4
4.98
-0.7
7.46
+4.8
7.08
  Göteborg/UGöteborg/U4.7.20-1.9
7.15
  Göteborg/U-UGöteborg/U-U21.7.200.0
 
X
-0.8
6.73
0.0
6.84
-0.7
X
0.0
7.15
0.0
7.14
0.0
7.02
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20-0.2
7.25w
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+2.3
 
4.74
-1.1
6.70
+1.6
X7.02
-0.2
5.01
+2.0
7.25
+2.3
7.25
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20+0.2
 
6.94
-0.6
7.25
+0.2
X
+0.7
X
+0.5
7.19
+0.6
6.95
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20-0.2
 
X
-0.7
6.85
-0.3
6.95
-0.2
DNS
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20+1.2
7.36w
  JSMKristinehamnJSM, Kristinehamn29.8.20+3.8
 
7.00
+2.2
X
+3.1
7.13
+2.5
X
+2.8
X
+4.2
7.36
+3.8
Stående längd (1)
3.41i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.3.20
 
3.323.393.333.363.373.41
Tresteg (2)
13.95i
SB  (15)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
 
13.95
14.01
SB  JSMKristinehamnJSM, Kristinehamn30.8.20-1.0
 
13.93
0.0

0.0

0.0
13.67
0.0

0.0
14.01
-1.0
4x100 m (1)
41.95
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Örgryte IS
Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson
Samuel Wiik, Tobias Carlryd
3x400 m (1)
2:32.74
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S12.9.20
 Örgryte IS

2019

60 m (1)
7.15i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
100 m (2)
11.25
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+0.6
11.21
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-0.3
Längd (2)
6.94i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
6.68
SB  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19+1.5
6.78w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19+4.1
 
6.65
+4.2
6.78
+4.1
X
+2.5
4.07
+5.2
X
+4.6
6.68
+1.5
Tresteg (5)
14.25i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
14.87i
PB  (81) (6)IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
15.10
PB  (8)Torremolinos, ESPTorremolinos, ESP11.6.190.0
14.46
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+0.1
14.66
  JEM19BoråsJEM19, Borås20.7.19-0.6
 
14.66
-0.6
X
-1.0
Spjut (1)
45.10
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K5.9.19
4x100 m (2)
44.80
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Felix Larsen Nilsson, Nils Thorin
41.85
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Alexander Andreasson
Samuel Wiik, Carl Bengtström
1000 m stafett (1)
1:57.89
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Felix Larsen Nilsson, Carl Bengtström

2018

60 m (1)
7.41i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
100 m (1)
11.51
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+1.9
200 m (1)
24.11i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
Längd (7)
6.25i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
6.88i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
 
XX6.885.366.68X
6.75
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+0.3
6.67
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18+1.8
 
6.67
+1.8
6.46
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18+1.1
 
X
+0.3
X
+1.7
6.46
+1.1
7.07w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+2.4
 
6.69
+2.2
X
+1.1
7.07
+2.4
6.65
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+1.8
 
6.65XX
Tresteg (5)
13.84i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
14.41i
PB  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
14.80i
PB  (86) (9)IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
 
14.2214.4011.8514.4212.7914.80
14.16
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18-0.9
 
14.16
-0.9
X
-0.9
14.45
PB  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+1.3
 
X
+3.4
X
+0.2
14.45
+1.3
4x100 m (1)
43.65
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Samuel Wiik
Victor Koch, Carl Bengtström

2017

100 m (1)
11.75
PB  SkaraSkara6.6.17+1.5
300 m häck (83.8 cm) (3)
41.00
PB  HalmstadHalmstad18.6.17
42.43
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17
42.80
  USMGävleUSM, Gävle13.8.17
Längd (1)
6.19
PB  LerumLerum21.6.170.0
Tresteg (5)
12.63i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
 
12.3212.58X12.5212.63X
14.27
PB  (17)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17-1.4
14.27
=PB  USMGävleUSM, Gävle11.8.17+1.9
 
13.97
+3.2
14.12
+2.4
14.11
+2.2
X
+3.4
14.10
+4.4
14.27
+1.9
13.37
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+2.0
 
13.37
+2.0
11.41
+4.5
12.03
+2.0
X
13.78
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17+0.1
 
13.49
+0.4
13.78
+0.1
X
+0.2
12.38
+1.2
13.51
+1.7
X
+0.6
4x100 m (2)
46.29
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
Isak Hejdenberg, Oliver Edman Chrantz
44.37
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
 Örgryte IS
Gabriel Wallmark, Tobias Carlryd
Carl Bengtström, Isak Hejdenberg
1000 m stafett (2)
2:06.59
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Isak Hejdenberg, Felix Larsen Nilsson
2:05.86
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Carlryd
Isak Hejdenberg, Felix Larsen Nilsson

2016

60 m (1)
7.88i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
800 m (1)
2:25.26i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
9.36i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
Höjd (2)
1.73i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.3.16
1.73i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
 
1.61
XO
1.64
O
1.67
O
1.70
O
1.73
O
1.76
XXX
  
Stav (2)
2.44i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.3.16
2.44i
=PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
2.14
XO
2.24
O
2.34
XXO
2.44
O
2.54
XXX
   
Längd (3)
5.76i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
 
5.665.595.76
5.64i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.16
 
5.645.605.42
5.70
=PB  Göteborg/SGöteborg/S16.8.16+1.6
Tresteg (3)
12.96i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
 
12.7412.5012.5712.5912.7012.96
13.24w
  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16+4.1
13.18
PB  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+0.6
 
12.88
+0.1
12.96
+0.3
12.77
+1.5
12.95
+0.1
12.9113.18
+0.6
Kula (5.0 kg) (1)
7.43i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
 
7.437.197.31
Sjukamp (P17) (1)
3.470
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.16
4x100 m (2)
46.13
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
Otto Hammarström, Isac Andersson
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
46.10
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
Otto Hammarström, Isac Andersson
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
1000 m stafett (1)
2:05.99
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Isac Andersson
Otto Hammarström, Felix Larsen Nilsson

2015

Höjd (1)
1.68
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15
Längd (4)
5.42i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
 
5.265.265.42
5.67
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15+0.5
 
5.52
+2.8
5.67
+0.5
X
+1.7
6.00w
  TäbyTäby12.9.15+3.9
5.70
PB  VarbergVarberg20.9.15+1.8
Tresteg (3)
11.81i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.12.14
12.13i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
 
11.8911.6311.7812.0012.1312.08
12.61
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15+0.9
 
12.08
+3.0
12.36
+3.6
12.57
+4.3
12.23
+5.2
12.49
+3.5
12.61
+0.9
Spjut (600 g) (1)
37.30
PB  KungsbackaKungsbacka5.9.15
Åttakamp (P15) (1)
PB  VarbergVarberg20.9.15
4x80 m (2)
38.36
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
Carl Bengtström, Anton Välkki
38.49
  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Felix Larsen Nilsson
Carl Bengtström, Anton Välkki

2014

300 m häck (76.2 cm) (1)
48.96
PB  UddevallaUddevalla13.9.14
Längd (1)
5.27w
  Göteborg/SGöteborg/S31.5.14+3.3
Tresteg (2)
11.09i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.12.13
11.15
PB  UddevallaUddevalla14.9.14-1.7

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat278256.Eventname AS Eventeng, alltat278256.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat278256.Date),'.',MONTH(alltat278256.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat278256.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat278256 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat278256.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat278256.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat278256.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat278256.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat278256.Eventname AS Eventeng, alltat278256.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat278256.Date),'.',MONTH(alltat278256.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat278256.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat278256 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat278256.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat278256.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat278256.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat278256.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat278256.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat278256.Eventname AS Eventeng, alltat278256.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat278256.Date),'.',MONTH(alltat278256.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat278256.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat278256 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat278256.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat278256.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat278256.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat278256.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat278256.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.11
Växjö18.1.20
100 m
Ute
10.99
Skara6.6.21-0.3
200 m
Inne
24.11
Växjö21.1.18
800 m
Inne
2:25.26
Göteborg/FH13.3.16
Höjd
Ute
1.68
Göteborg/U4.7.15
Inne
1.92
Göteborg/FH27.2.21
Stav
Inne
2.44
Göteborg/FH12.3.16
Längd
Ute
7.38
Göteborg26.6.21+0.7
Inne
7.16
Malmö/A21.2.21
Tresteg
Ute
15.10
Torremolinos, ESP11.6.190.0
Inne
14.87
Växjö24.2.19
Spjut
Ute
45.10
Göteborg/S-K5.9.19

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
9.36
Göteborg/FH13.3.16
300 m häck (76.2 cm)
Ute
48.96
Uddevalla13.9.14
300 m häck (83.8 cm)
Ute
41.00
Halmstad18.6.17
Kula (5.0 kg)
Inne
7.43
Göteborg/FH13.3.16
Spjut (600 g)
Ute
37.30
Kungsbacka5.9.15
Åttakamp (P15)
Ute
Varberg20.9.15
Sjukamp (P17)
Inne
3.470
Göteborg/FH13.3.16
Längd
7.38
1
Göteborg26.6.21+0.7
7.32
1
Göteborg/S24.6.200.0
7.28
2
22
JSMLinköping22.8.21+1.4
7.27
6
SMBorås27.8.21+1.6
7.25
2
Club ChGöteborg/S6.8.20+0.2
7.16i
7
A
ISMMalmö/A21.2.21
7.15
6
Göteborg/U-U21.7.200.0
7.10
1
Borås29.5.21-0.2
7.08
+
Göteborg/U4.7.20-1.9
7.07
+
Mölndal25.5.21+0.3
Visa/dölj alla resultat
7.02
+
Göteborg/S25.7.20-0.2
6.99i
4
22
IJSMGöteborg/FH29.2.20
6.95
12
Q
SMUppsala15.8.20-0.2
6.94i
5
19
IJSMVäxjö23.2.19
6.88i
3
19
IJSMUppsala24.2.18
6.76i
4
Göteborg/FH1.2.20
6.75
6
19
VUSGöteborg/U30.6.18+0.3
6.68
+
Team ChMalmö/S26.6.19+1.5
6.67
7
19
Q
JSMHuddinge4.8.18+1.8
6.65
12
SMEskilstuna25.8.18+1.8
6.62i
10
Malmö/A26.1.20
6.46
9
19
JSMHuddinge4.8.18+1.1
6.25i
17
Växjö21.1.18
6.19
9
Lerum21.6.170.0
5.76i
14
16
NC-yUddevalla5.3.16
5.70
oct
15
Varberg20.9.15+1.8
5.70
4
Göteborg/S16.8.16+1.6
5.67
15
15
Q
NC-yKarlskrona21.8.15+0.5
5.64i
hep
16
IUSMGöteborg/FH12.3.16
5.42i
13
15
NC-yÖrebro7.3.15
5.39
+
Bohus14.6.20-0.2
10-bästasnitt: 7.206
Tresteg
15.10
1
Torremolinos, ESP11.6.190.0
14.87i
1
19
IJSMVäxjö24.2.19
14.80i
1
19
IJSMUppsala25.2.18
14.66
21
19
Q
JEM19Borås20.7.19-0.6
14.46
3
19
VUSGöteborg/U30.6.19+0.1
14.45
11
SMEskilstuna26.8.18+1.3
14.41i
8
ISMGävle17.2.18
14.27
2
17
VUSGöteborg/U2.7.17-1.4
14.27
1
17
USMGävle11.8.17+1.9
14.25i
8
ISMNorrköping16.2.19
Visa/dölj alla resultat
14.16
2
19
JSMHuddinge5.8.18-0.9
14.01
4
22
JSMKristinehamn30.8.20-1.0
13.95i
3
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
13.84i
7
Göteborg/FH3.2.18
13.78
4
17
vFINStockholm/S2.9.17+0.1
13.37
1
17
Lag-SMTanumshede19.8.17+2.0
13.18
3
16
NC-yVellinge7.8.16+0.6
12.96i
3
16
NC-yUddevalla6.3.16
12.63i
5
17
IUSMGöteborg/FH19.2.17
12.61
3
15
NC-yKarlskrona23.8.15+0.9
12.13i
3
15
NC-yÖrebro8.3.15
11.81i
2
15
Göteborg/FH7.12.14
11.15
4
14
Uddevalla14.9.14-1.7
11.09i
2
14
Göteborg/FH8.12.13
10-bästasnitt: 14.554

Total results in database: 119
By event:
60 m:6
100 m:8
200 m:1
800 m:1
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):1
300 m häck (76.2 cm):1
300 m häck (83.8 cm):3
Höjd:5
Stav:2
Längd:43
Stående längd:1
Tresteg:25
Kula (5.0 kg):1
Spjut (600 g):1
Spjut:1
Åttakamp (P15):1
Sjukamp (P17):1
4x100 m:9
4x80 m:2
3x400 m:2
1000 m stafett:4
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.88
 H-16
Göteborg/FH
12.3
 
2018
7.41
 7h4
Växjö
20.1
 
2019
7.15
 7
Göteborg/FH
13.1
 
2020
7.11
4h9
Växjö
18.1
 
7.27
3h1
Malmö/A
25.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
11.75
 3h13
Skara
6.6
 +1.5
2018
11.51
 1rD
Karlstad
25.7
 +1.9
2019
11.21
 3 S1-19
Göteborg/S
9.8
-0.3
11.25
2 h1-19
Göteborg/S
9.8
 +0.6
2020
11.02
 1
Skara
11.7
-0.1
11.19
1rC
Göteborg/U
27.6
 0.0
2021
10.99
1rF
Skara
6.6
-0.3
11.15
1h6
Skara
6.6
-0.6
200 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
24.11
4
Växjö
21.1
 
800 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
2:25.26
H-16
Göteborg/FH
13.3
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1.68
1=15
Göteborg/U
4.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
1.73
 H-16
Göteborg/FH
13.3
 
1.73
H-16
Göteborg/FH
13.3
 
2020
1.90
 2
Göteborg/FH
5.3
 
2021
1.92
3
Göteborg/FH
27.2
 
Stav
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
2.44
H-16
Göteborg/FH
12.3
 
2016
2.44
H-16
Göteborg/FH
12.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5.27w
 2-14
Göteborg/S
31.5
 +3.3
2015
5.70
 O-15
Varberg
20.9
 +1.8
5.67
15q-15
Karlskrona
21.8
 +0.5
6.00w
 1-15
Täby
12.9
 +3.9
2016
5.70
 4
Göteborg/S
16.8
 +1.6
2017
6.19
 9
Lerum
21.6
 0.0
2018
6.75
 6-19
Göteborg/U
30.6
 +0.3
6.67
7 q-19
Huddinge
4.8
 +1.8
6.65
12
Eskilstuna
25.8
 +1.8
6.46
9 -19
Huddinge
4.8
 +1.1
7.07w
 9 q
Eskilstuna
24.8
 +2.4
2019
6.68
 -
Malmö/S
26.6
 +1.5
6.78w
 5
Helsingborg
26.6
 +4.1
2020
7.32
 1
Göteborg/S
24.6
 0.0
7.25
2
Göteborg/S
6.8
 +0.2
7.15
6
Göteborg/U-U
21.7
 0.0
7.08
-
Göteborg/U
4.7
-1.9
7.02
-
Göteborg/S
25.7
-0.2
6.95
12q
Uppsala
15.8
-0.2
5.39
-
Bohus
14.6
-0.2
7.46w
 1cB
Göteborg/U
4.7
 +4.8
7.36w
 1-22
Kristinehamn
29.8
 +3.8
7.25w
 1
Göteborg/S
25.7
 +2.3
7.02w
 2
Bohus
14.6
 +5.8
2021
7.38
1
Göteborg
26.6
 +0.7
7.28
2-22
Linköping
22.8
 +1.4
7.27
6
Borås
27.8
 +1.6
7.10
1
Borås
29.5
-0.2
7.07
-
Mölndal
25.5
 +0.3
7.22w
 1
Mölndal
25.5
 +2.5
4.95w
 24
Göteborg/U
11.7
 +2.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
5.42
 13-15
Örebro
7.3
 
2016
5.76
 14-16
Uddevalla
5.3
 
5.64
H-16
Göteborg/FH
12.3
 
2018
6.88
 3-19
Uppsala
24.2
 
6.25
17
Växjö
21.1
 
2019
6.94
 5-19
Växjö
23.2
 
2020
6.99
 4-22
Göteborg/FH
29.2
 
6.76
4
Göteborg/FH
1.2
 
6.62
10
Malmö/A
26.1
 
2021
7.16
7cA
Malmö/A
21.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
11.15
 4-14
Uddevalla
14.9
-1.7
2015
12.61
 3-15
Karlskrona
23.8
 +0.9
2016
13.18
 3-16
Vellinge
7.8
 +0.6
13.24w
 4-16
Göteborg/U
3.7
 +4.1
2017
14.27
 2-17
Göteborg/U
2.7
-1.4
14.27
1-17
Gävle
11.8
 +1.9
13.78
4-17
Stockholm/S
2.9
 +0.1
13.37
1-17
Tanumshede
19.8
 +2.0
2018
14.45
 11
Eskilstuna
26.8
 +1.3
14.16
2 -19
Huddinge
5.8
-0.9
2019
15.10
1
Torremolinos, ESP
11.6
 0.0
14.66
21q-19
Borås
20.7
-0.6
14.46
3-19
Göteborg/U
30.6
 +0.1
2020
14.01
 4-22
Kristinehamn
30.8
-1.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
11.09
 2-14
Göteborg/FH
8.12
 
2015
12.13
 3-15
Örebro
8.3
 
11.81
2-15
Göteborg/FH
7.12
 
2016
12.96
 3-16
Uddevalla
6.3
 
2017
12.63
 5-17
Göteborg/FH
19.2
 
2018
14.80
 1-19
Uppsala
25.2
 
14.41
8
Gävle
17.2
 
13.84
7
Göteborg/FH
3.2
 
2019
14.87
1-19
Växjö
24.2
 
14.25
8
Norrköping
16.2
 
2020
13.95
 3-22
Göteborg/FH
1.3
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
45.10
Com
Göteborg/S-K
5.9
 

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
9.36
H-16
Göteborg/FH
13.3
 
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
48.96
4-14
Uddevalla
13.9
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
41.00
3-17
Halmstad
18.6
 
42.43
2h1-17
Gävle
12.8
 
42.80
8-17
Gävle
13.8
 
Kula (5.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.43
H-16
Göteborg/FH
13.3
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
37.30
2-15
Kungsbacka
5.9
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
3.470
7 -16
Göteborg/FH
13.3
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
7-15
Varberg
20.9
 

Ute
Längd
SM 2018 12
6.65
9
Q
7.07w
SM 2020
12
Q
6.95
DNS
SM 2021 6
7.27
Tresteg
SM 2018 11
14.45
Inne
Längd
ISM 2020
NM
ISM 2021 7
A
7.16
Tresteg
ISM 2018 8
14.41
ISM 2019 8
14.25

Junior-ungdom
Ute
100 m
JSM 2019 3
19
s1
11.21
2
19
h1
11.25
300 m häck (83.8 cm)
USM 2017 8
17
42.80
2
17
h1
42.43
Längd
JSM 2018 9
19
6.46
7
19
Q
6.67
JSM 2020 1
22
7.36w
JSM 2021 2
22
7.28
Tresteg
USM 2017 1
17
14.27
JSM 2018 2
19
14.16
JSM 2020 4
22
14.01
4x80 m
USM 2015 4
15
38.49
2
15
h2
38.36
4x100 m
USM 2016 4
17
B
46.10
6
17
h1
46.13
USM 2017
5
17
h1
46.29
JSM 2018 4
22
43.65
JSM 2019 4
19
44.80
JSM 2020 1
22
41.95
JSM 2021 3
22
42.60
1000 m stafett
USM 2016 6
17
2:05.99
USM 2017 6
17
2:05.86
2
17
h2
2:06.59
JSM 2019 1
22
1:57.89
3x400 m
JSM 2020 4
22
2:32.74
JSM 2021 2
22
2:30.28
Inne
Längd
IJSM 2018 3
19
6.88
IJSM 2019 5
19
6.94
IJSM 2020 4
22
6.99
Tresteg
IUSM 2017 5
17
12.63
IJSM 2018 1
19
14.80
IJSM 2019 1
19
14.87
IJSM 2020 3
22
13.95
Sjukamp (P17)
IUSM 2016 7
16
3.470

Junior-ungdom
Ute
Tresteg
JEM19 2019 21
21
19
Q
14.66