0



Grigorios Kyriakoudis

Född: 15 mars 1997

Ålder: 27 år 40 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
15.11.2020–
Tidigare förening(ar):

 Hässelby SK 11.4.2016–14.11.2020

 Huddinge AIS 15.11.2014–10.4.2016

 Mälarhöjdens IK 14.2.2014–14.11.2014

 Hellas FK –13.2.2014
Förening:
 Spårvägens FK
 15.11.2020–

Tidigare förening(ar):
Hässelby SK 11.4.2016–14.11.2020
Huddinge AIS 15.11.2014–10.4.2016
Mälarhöjdens IK 14.2.2014–14.11.2014
Hellas FK –13.2.2014



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

60 m (6)
7.04i
SB  SätraSätra20.1.24
7.00i
SB  SätraSätra20.1.24
6.94i
SB  FGPSätraFGP, Sätra3.2.24
6.99i
  SätraSätra3.2.24
6.91i
SB  SätraSätra3.2.24
6.95i
  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24
200 m (1)
22.07i
SB  ISMKarlstadISM, Karlstad17.2.24

2023

60 m (9)
7.06i
SB  SätraSätra21.1.23
DNSi
  SätraSätra21.1.23
7.10i
  UppsalaUppsala28.1.23
6.97i
SB  UppsalaUppsala28.1.23
6.98i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.23
6.97i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.23
7.02i
  SätraSätra4.2.23
7.02i
  SätraSätra4.2.23
6.99i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
200 m (4)
22.03i
PB  SätraSätra4.2.23
22.14i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
21.86i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.23
22.16
SB  EskilstunaEskilstuna20.7.23+1.2

2022

60 m (9)
7.13i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.22
7.17i
  NorrköpingNorrköping6.1.22
7.20i
  VästeråsVästerås23.1.22
7.07i
SB  VästeråsVästerås23.1.22
6.96i
SB  SätraSätra13.2.22
7.05i
  SätraSätra13.2.22
7.02i
  SätraSätra19.2.22
7.00i
  SätraSätra19.2.22
6.92i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
100 m (10)
11.12
SB  HuddingeHuddinge11.5.22+0.5
10.86w
  Vári, GREVári, GRE2.6.22+2.3
10.95
SB  Athína, GREAthína, GRE12.6.22-0.2
10.93
SB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+1.2
11.22
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22-1.2
10.93
=SB  EskilstunaEskilstuna10.7.22-0.4
11.33
  TumbaTumba16.7.22-3.5
10.92
SB  EskilstunaEskilstuna21.7.22+0.5
10.85 nwi
  HuddingeHuddinge1.8.22
11.01
  SMNorrköpingSM, Norrköping5.8.22-0.1
200 m (6)
22.66i
SB  HuddingeHuddinge21.1.22
21.94
PB  Göteborg/UGöteborg/U19.6.220.0
21.70
PB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+1.5
21.85
  EskilstunaEskilstuna21.7.22-0.5
21.51
PB  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22+2.0
21.83
  SMNorrköpingSM, Norrköping7.8.22+0.7
400 m (1)
1:09.83
SB  TumbaTumba16.7.22
Längd (1)
6.83i
PB  HuddingeHuddinge15.1.22
 
6.56X5.266.39X6.83
4x100 m (1)
DNF
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 Spårvägens FK
Grigorios Kyriakoudis, Joel Groth
Marcus Berggren, David Thid

2021

100 m (3)
11.19
SB  SödertäljeSödertälje6.6.21+0.8
11.17
SB  SödertäljeSödertälje6.6.21+0.1
11.51
  SollentunaSollentuna7.8.21-2.7
200 m (1)
22.30
SB  SollentunaSollentuna8.8.21+1.2
4x100 m (1)
41.90
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Spårvägens FK
Odain Rose, Marcus Berggren
Grigorios Kyriakoudis, Sidrak Afework

2020

60 m (7)
7.01i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
7.01i
=SB  VäxjöVäxjö18.1.20
6.95i
=PB  UppsalaUppsala8.2.20
6.92i
PB  UppsalaUppsala8.2.20
6.89i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.83i
PB  (9)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.83i
=PB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
100 m (1)
11.12
SB  SollentunaSollentuna8.8.20+0.8
200 m (1)
22.53
SB  HuddingeHuddinge25.7.20-2.3
4x100 m (1)
41.14
PB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Hässelby SK
Jesper Hellström, Carl af Forselles
Grigorios Kyriakoudis, Olle Forslin

2019

60 m (6)
6.97i
PB  VäxjöVäxjö19.1.19
6.99i
  VäxjöVäxjö19.1.19
7.07i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
7.06i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
7.11i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
6.95i
PB  (23)IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
100 m (5)
11.11
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19+1.4
11.16
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.0
11.09
PB  Stockholm/SStockholm/S31.7.19-0.3
11.16
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-1.8
10.79
PB  (24)JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+1.5
200 m (3)
21.99
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+0.9
22.48
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19-1.8
22.42
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S11.8.19-1.7
4x100 m (2)
DQ
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Elijah Mensah, Filip Pestić
Grigorios Kyriakoudis, Martin Hagberg
41.21
PB  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19
 Hässelby SK
Jesper Hellström, Dennis Forsman
Grigorios Kyriakoudis, Carl af Forselles
4x400 m (1)
3:24.69
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Hässelby SK
Grigorios Kyriakoudis, Filip Pestić
Gustav Bivstedt, Mårten Nystrand

2018

60 m (4)
7.09i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.09i
=PB  VäxjöVäxjö20.1.18
7.11i
  SätraSätra3.2.18
7.03i
PB  SätraSätra3.2.18
100 m (4)
11.21
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18-0.3
11.16
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18+2.0
11.37
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-0.4
11.23
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-1.2
200 m (4)
21.77w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+2.4
22.19
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+1.0
22.59
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-3.4
22.05
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.180.0
Tresteg (1)
13.67
PB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+1.9
13.69w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+3.0
 
12.71
+1.8
13.47
+2.6
13.67
+1.9
X
+3.9
13.61
+2.3
13.69
+3.0
4x100 m (1)
42.57
SB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
 Hässelby SK
Axel Norén, Olle Forslin
Grigorios Kyriakoudis, Fredrik Samuelsson
3x400 m (1)
2:36.24
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Hässelby SK

2017

60 m (1)
7.30i
SB  SätraSätra28.1.17
100 m (4)
10.98w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+2.8
11.28
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
10.78w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+2.2
11.29w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+3.2
200 m (3)
22.21
PB  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17+1.9
22.68
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17-1.0
22.60
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
400 m (2)
52.36i
PB  SätraSätra4.2.17
DNSi
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
400 m häck (1)
57.45
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.17
4x100 m (2)
42.70
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Hässelby SK
Jesper Hellström, Alexander Strid
Grigorios Kyriakoudis, Nicklas Brink
41.94
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
 Hässelby SK
Grigorios Kyriakoudis, Thomas Yemane
Olle Forslin, Petter Olson
3x400 m (1)
2:31.44
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Hässelby SK

2016

100 m (1)
11.50
SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16+1.7
200 m (3)
23.06w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+3.2
23.00
SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+2.0
22.57
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16-0.3
400 m (1)
53.83
PB  HuddingeHuddinge21.5.16
4x100 m (2)
44.15
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Hässelby SK
Alexander Strid, Nicklas Brink
Grigorios Kyriakoudis, Gabriel Rosshagen
43.93
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Hässelby SK
Alexander Strid, Nicklas Brink
Grigorios Kyriakoudis, Gabriel Rosshagen
1000 m stafett (1)
2:02.19
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Hässelby SK
Alexander Strid, Grigorios Kyriakoudis
Jakob Samuelsson, Love Nielsen

2015

60 m (1)
7.15i
PB  SätraSätra14.2.15
100 m (1)
11.59
SB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15+1.2
200 m (3)
22.38i
PB  (10)NorrköpingNorrköping24.1.15
22.39i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
22.65i
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
300 m (1)
35.16i
PB  SätraSätra14.12.14
Längd (1)
6.46i
PB  NorrköpingNorrköping24.1.15

2014

100 m (2)
11.27w
  USMGävleUSM, Gävle8.8.14+2.7
11.38
PB  USMGävleUSM, Gävle8.8.14+1.0
200 m (2)
23.33w
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14+2.6
22.62
PB  USMGävleUSM, Gävle10.8.14+0.9
Längd (2)
6.19i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
 
5.966.016.19
6.06
PB  SollentunaSollentuna7.6.14-3.5
Tresteg (2)
NMi
  IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
 
XXX
13.01
PB  HuddingeHuddinge13.6.14+1.0

2013

60 m (1)
7.44i
PB  SätraSätra17.2.13
200 m (1)
23.65
PB  Stockholm/SStockholm/S25.8.13-0.1

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.83
Växjö22.2.20
100 m
Ute
10.79
Göteborg/S9.8.19+1.5
200 m
Ute
21.51
Norrköping6.8.22+2.0
Inne
21.86
Malmö/A19.2.23
300 m
Inne
35.16
Sätra14.12.14
400 m
Ute
53.83
Huddinge21.5.16
Inne
52.36
Sätra4.2.17
400 m häck
Ute
57.45
Göteborg/U30.6.17
Längd
Ute
6.06
Sollentuna7.6.14-3.5
Inne
6.83
Huddinge15.1.22
Tresteg
Ute
13.67
Helsingborg6.7.18+1.9
60 m
6.83i
3
s1
ISMVäxjö22.2.20
6.83i
5
ISMVäxjö22.2.20
6.89i
2
h3
ISMVäxjö22.2.20
6.91i
1
Sätra3.2.24
6.92i
3
Uppsala8.2.20
6.92i
5
h1
ISMVäxjö26.2.22
6.94i
6
h2
Sätra3.2.24
6.95i
6
22
IJSMVäxjö24.2.19
6.95i
2
h5
Uppsala8.2.20
6.95i
4
h1
ISMKarlstad17.2.24
Visa/dölj alla resultat
6.96i
1
B
Sätra13.2.22
6.97i
1
h5
Växjö19.1.19
6.97i
2
Uppsala28.1.23
6.97i
7
B
Göteborg/FH2.2.23
6.98i
6
h3
Göteborg/FH2.2.23
6.99i
6
Växjö19.1.19
6.99i
5
h2
ISMMalmö/A18.2.23
6.99i
1
h3
Sätra3.2.24
7.00i
6
Sätra19.2.22
7.00i
4
Sätra20.1.24
7.01i
2
h9
Växjö18.1.20
7.01i
5
Växjö18.1.20
7.02i
3
h1
Sätra19.2.22
7.02i
1
h1
Sätra4.2.23
7.02i
3
Sätra4.2.23
7.03i
2
Sätra3.2.18
7.04i
2
h1
Sätra20.1.24
7.05i
4
Sätra13.2.22
7.06i
2
Folksam GPSätra4.2.19
7.06i
1
h3
Sätra21.1.23
7.07i
6
h1
Folksam GPSätra4.2.19
7.07i
1
Västerås23.1.22
7.09i
2
B
Växjö20.1.18
7.09i
2
h5
Växjö20.1.18
7.10i
2
h3
Uppsala28.1.23
7.11i
3
h1
Sätra3.2.18
7.11i
5
22
h1
IJSMVäxjö24.2.19
7.13i
1
h1
Norrköping6.1.22
7.15i
4
B
Sätra14.2.15
7.17i
2
Norrköping6.1.22
7.20i
1
h1
Västerås23.1.22
7.30i
2
h1
Sätra28.1.17
7.44i
1
16
h2
Sätra17.2.13
10-bästasnitt: 6.909
100 m
10.79
3
22
JSMGöteborg/S9.8.19+1.5
10.92
5
Eskilstuna21.7.22+0.5
10.93
2
h4
Göteborg/U18.6.22+1.2
10.93
2
Eskilstuna10.7.22-0.4
10.95
2
Athína, GRE12.6.22-0.2
11.01
7
h2
SMNorrköping5.8.22-0.1
11.09
3
Stockholm/S31.7.19-0.3
11.11
5
B
BauhausStockholm/S30.5.19+1.4
11.12
3
Sollentuna8.8.20+0.8
11.12
=1
Huddinge11.5.22+0.5
Visa/dölj alla resultat
11.16
4
C
Sollentuna28.6.18+2.0
11.16
3
h3
VUSGöteborg/U29.6.19-1.0
11.16
4
22
h1
JSMGöteborg/S9.8.19-1.8
11.17
6
Södertälje6.6.21+0.1
11.19
5
Södertälje6.6.21+0.8
11.21
7
BauhausStockholm/S10.6.18-0.3
11.22
8
Göteborg/U18.6.22-1.2
11.23
7
22
JSMHuddinge3.8.18-1.2
11.28
6
Lag-SMBorås7.7.17
11.33
1
Tumba16.7.22-3.5
11.37
5
22
h1
JSMHuddinge3.8.18-0.4
11.38
7
17
USMGävle8.8.14+1.0
11.50
5
19
h2
JSMHässleholm5.8.16+1.7
11.51
4
h1
Sollentuna7.8.21-2.7
11.59
5
19
h4
Göteborg/U4.7.15+1.2
10-bästasnitt: 10.997
200 m
21.51
3
h1
SMNorrköping6.8.22+2.0
21.70
6
Club ChUppsala21.6.22+1.5
21.83
8
SMNorrköping7.8.22+0.7
21.85
1
Eskilstuna21.7.22-0.5
21.86i
1
B
ISMMalmö/A19.2.23
21.94
2
Göteborg/U19.6.220.0
21.99
1
C
VUSGöteborg/U30.6.19+0.9
22.03i
1
Sätra4.2.23
22.05
4
22
JSMHuddinge5.8.180.0
22.07i
3
h3
ISMKarlstad17.2.24
Visa/dölj alla resultat
22.14i
1
h2
ISMMalmö/A18.2.23
22.16
4
Eskilstuna20.7.23+1.2
22.19
2
D
Karlstad25.7.18+1.0
22.21
5
22
h1
JSMGävle12.8.17+1.9
22.30
2
C
Sollentuna8.8.21+1.2
22.38i
1
Norrköping24.1.15
22.39i
1
h7
ISMSätra21.2.15
22.42
4
17
USMGöteborg/S11.8.19-1.7
22.48
2
22
h1
JSMGöteborg/S10.8.19-1.8
22.53
1
Huddinge25.7.20-2.3
22.57
8
h4
SMSollentuna27.8.16-0.3
22.59
2
22
h1
JSMHuddinge4.8.18-3.4
22.60
6
h2
SMHelsingborg26.8.17
22.62
6
17
USMGävle10.8.14+0.9
22.65i
1
C
ISMSätra22.2.15
22.66i
1
B
Huddinge21.1.22
22.68
8
22
JSMGävle13.8.17-1.0
23.00
6
19
s1
JSMHässleholm7.8.16+2.0
23.65
4
16
Stockholm/S25.8.13-0.1
10-bästasnitt: 21.883

Total results in database: 135
By event:
60 m:44
100 m:31
200 m:32
300 m:1
400 m:4
400 m häck:1
Längd:4
Tresteg:4
4x100 m:10
4x400 m:1
3x400 m:2
1000 m stafett:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
7.44
 1h2-16
Sätra
17.2
 
2015
7.15
 4rB
Sätra
14.2
 
2017
7.30
 2h1
Sätra
28.1
 
2018
7.03
 2
Sätra
3.2
 
7.09
2h5
Växjö
20.1
 
7.09
2rB
Växjö
20.1
 
7.11
3h1
Sätra
3.2
 
2019
6.95
 6-22
Växjö
24.2
 
6.97
1h5
Växjö
19.1
 
6.99
6
Växjö
19.1
 
7.06
2
Sätra
4.2
 
7.07
6h1
Sätra
4.2
 
7.11
5h1-22
Växjö
24.2
 
2020
6.83
3s1
Växjö
22.2
 
6.83
5
Växjö
22.2
 
6.89
2h3
Växjö
22.2
 
6.92
3
Uppsala
8.2
 
6.95
2h5
Uppsala
8.2
 
7.01
2h9
Växjö
18.1
 
7.01
5
Växjö
18.1
 
2022
6.92
 5h1
Växjö
26.2
 
6.96
1rB
Sätra
13.2
 
7.00
6
Sätra
19.2
 
7.02
3h1
Sätra
19.2
 
7.05
4
Sätra
13.2
 
7.07
1
Västerås
23.1
 
7.13
1h1
Norrköping
6.1
 
7.17
2
Norrköping
6.1
 
7.20
1h1
Västerås
23.1
 
2023
6.97
 2
Uppsala
28.1
 
6.97
7rB
Göteborg/FH
2.2
 
6.98
6h3
Göteborg/FH
2.2
 
6.99
5h2
Malmö/A
18.2
 
7.02
3
Sätra
4.2
 
7.02
1h1
Sätra
4.2
 
7.06
1h3
Sätra
21.1
 
7.10
2h3
Uppsala
28.1
 
2024
6.91
 1
Sätra
3.2
 
6.94
6h2
Sätra
3.2
 
6.95
4h1
Karlstad
17.2
 
6.99
1h3
Sätra
3.2
 
7.00
4
Sätra
20.1
 
7.04
2h1
Sätra
20.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
11.38
 7-17
Gävle
8.8
 +1.0
11.27w
 4h1-17
Gävle
8.8
 +2.7
2015
11.59
 5h4-19
Göteborg/U
4.7
 +1.2
2016
11.50
 5h2-19
Hässleholm
5.8
 +1.7
2017
11.28
 6
Borås
7.7
 
10.78w
 5h1-22
Gävle
11.8
 +2.2
10.98w
 5h7
Göteborg/U
1.7
 +2.8
11.29w
 7-22
Gävle
11.8
 +3.2
2018
11.16
 4rC
Sollentuna
28.6
 +2.0
11.21
7
Stockholm/S
10.6
-0.3
11.23
7 -22
Huddinge
3.8
-1.2
11.37
5 h1-22
Huddinge
3.8
-0.4
2019
10.79
3 -22
Göteborg/S
9.8
 +1.5
11.09
3
Stockholm/S
31.7
-0.3
11.11
5rB
Stockholm/S
30.5
 +1.4
11.16
3h3
Göteborg/U
29.6
-1.0
11.16
4 h1-22
Göteborg/S
9.8
-1.8
2020
11.12
 3
Sollentuna
8.8
 +0.8
2021
11.17
 6
Södertälje
6.6
 +0.1
11.19
5
Södertälje
6.6
 +0.8
11.51
4h1
Sollentuna
7.8
-2.7
2022
10.92
 5
Eskilstuna
21.7
 +0.5
10.93
2h4
Göteborg/U
18.6
 +1.2
10.93
2
Eskilstuna
10.7
-0.4
10.95
2
Athína, GRE
12.6
-0.2
11.01
7h2
Norrköping
5.8
-0.1
11.12
1=
Huddinge
11.5
 +0.5
11.22
8
Göteborg/U
18.6
-1.2
11.33
1
Tumba
16.7
-3.5
10.86w
 7rC
Vári, GRE
2.6
 +2.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
23.65
 4-16
Stockholm/S
25.8
-0.1
2014
22.62
 6-17
Gävle
10.8
 +0.9
23.33w
 2h1-17
Gävle
9.8
 +2.6
2016
22.57
 8h4
Sollentuna
27.8
-0.3
23.00
6s1-19
Hässleholm
7.8
 +2.0
23.06w
 4h4-19
Hässleholm
6.8
 +3.2
2017
22.21
 5h1-22
Gävle
12.8
 +1.9
22.60
6h2
Helsingborg
26.8
 
22.68
8-22
Gävle
13.8
-1.0
2018
22.05
 4-22
Huddinge
5.8
 0.0
22.19
2rD
Karlstad
25.7
 +1.0
22.59
2 h1-22
Huddinge
4.8
-3.4
21.77w
 5
Helsingborg
6.7
 +2.4
2019
21.99
 1rC
Göteborg/U
30.6
 +0.9
22.42
4 -17
Göteborg/S
11.8
-1.7
22.48
2 h1-22
Göteborg/S
10.8
-1.8
2020
22.53
 1
Huddinge
25.7
-2.3
2021
22.30
 2rC
Sollentuna
8.8
 +1.2
2022
21.51
3h1
Norrköping
6.8
 +2.0
21.70
6
Uppsala
21.6
 +1.5
21.83
8
Norrköping
7.8
 +0.7
21.85
1
Eskilstuna
21.7
-0.5
21.94
2
Göteborg/U
19.6
 0.0
2023
22.16
 4
Eskilstuna
20.7
 +1.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
22.38
 1D
Norrköping
24.1
 
22.39
1h7
Sätra
21.2
 
22.65
1rC
Sätra
22.2
 
2022
22.66
 1rB
Huddinge
21.1
 
2023
21.86
1rB
Malmö/A
19.2
 
22.03
1
Sätra
4.2
 
22.14
1h2
Malmö/A
18.2
 
2024
22.07
 3h3
Karlstad
17.2
 
300 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
35.16
1
Sätra
14.12
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
53.83
2-19
Huddinge
21.5
 
2022
1:09.83
 3
Tumba
16.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
52.36
1D
Sätra
4.2
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
57.45
1rC
Göteborg/U
30.6
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
6.06
4-17
Sollentuna
7.6
-3.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
6.19
 10-17
Sätra
16.2
 
2015
6.46
 6
Norrköping
24.1
 
2022
6.83
2
Huddinge
15.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
13.01
 2-17
Huddinge
13.6
 +1.0
2018
13.67
-
Helsingborg
6.7
 +1.9
13.69w
 5
Helsingborg
6.7
 +3.0

Ute
100 m
SM 2022
7
h2
11.01
200 m
SM 2016
8
h4
22.57
SM 2017
6
h2
22.60
SM 2022 8
21.83
3
h1
21.51
4x100 m
SM 2019
h1
DQ
4x400 m
SM 2019 5
3:24.69
Inne
60 m
ISM 2020 5
6.83
3
s1
6.83
2
h3
6.89
ISM 2022
5
h1
6.92
ISM 2023
5
h2
6.99
ISM 2024
4
h1
6.95
200 m
ISM 2015 1
C
22.65
1
h7
22.39
ISM 2023 1
B
21.86
1
h2
22.14
ISM 2024
3
h3
22.07

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2014 7
17
11.38
4
17
h1
11.27w
JSM 2016
5
19
h2
11.50
JSM 2017 7
22
11.29w
5
22
h1
10.78w
JSM 2018 7
22
11.23
5
22
h1
11.37
JSM 2019 3
22
10.79
4
22
h1
11.16
200 m
USM 2014 6
17
22.62
2
17
h1
23.33w
JSM 2016
6
19
s1
23.00
4
19
h4
23.06w
JSM 2017 8
22
22.68
5
22
h1
22.21
JSM 2018 4
22
22.05
2
22
h1
22.59
USM 2019 4
17
22.42
2
22
h1
22.48
4x100 m
JSM 2016 3
19
43.93
3
19
h1
44.15
JSM 2017 4
22
42.70
1000 m stafett
JSM 2016
1
19
h2
2:02.19
3x400 m
JSM 2017 2
22
2:31.44
JSM 2018 4
22
2:36.24
Inne
60 m
IJSM 2019 6
22
6.95
5
22
h1
7.11
400 m
IJSM 2017
22
h2
DNS
Längd
IUSM 2014 10
17
6.19
Tresteg
IUSM 2014
17
NM