Caleb Conable

Född: 30 april 2001

Ålder: 20 år 171 dagar

Förening:
 Malmö AI
 15.11.2015–

Tidigare förening(ar):
IFK Lund –14.11.2015

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (6)
7.15i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.21
7.22i
  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.21
7.20i
  VäxjöVäxjö23.1.21
7.17i
  VäxjöVäxjö23.1.21
7.23i
  Malmö/AMalmö/A30.1.21
7.16i
  Malmö/AMalmö/A30.1.21
100 m (1)
11.25
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+0.3
Längd (11)
7.32i
PB  VäxjöVäxjö23.1.21
 
6.666.91X7.086.927.32
7.40i
PB  Malmö/AMalmö/A30.1.21
 
XX7.297.406.99X
7.47i
PB  SätraSätra6.2.21
 
7.096.877.03X7.47
7.41i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
 
5.667.227.416.727.25
7.16i
  KarlstadKarlstad26.2.21
 
6.686.796.557.077.057.16
7.01
SB  LjungbyLjungby22.5.21+0.7
 
6.81
+1.1
6.49
0.0
7.01
+0.7
6.76
-1.1
6.67
+1.4
6.94
-0.6
7.12
SB  Malmö/SMalmö/S5.6.21+1.2
7.20w
  Malmö/SMalmö/S5.6.21+2.8
 
X
0.0
7.12
+1.2
X
0.0
6.99
+1.5

0.0
7.20
+2.8
6.82
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+1.8
 
6.82
+1.8
6.76
+0.7
X
+0.3
4.50
0.0
6.66
+0.5
X
+1.4
7.03
  Malmö/SMalmö/S14.8.21-1.9
 
6.58
-0.4
6.86
-0.5
6.34
-0.5
7.03
-1.9
6.69
+0.3
6.79
+0.3
7.06w
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21+2.2
 
X
+1.1
7.06
+2.2
X
+3.9
6.98
+2.1
X
+1.0
7.02
+2.5
6.75
  SMBoråsSM, Borås27.8.21+1.3
 
6.66
+1.7
6.56
+2.4
6.75
+1.3
Tresteg (3)
14.07
SB  NorrköpingNorrköping29.5.21+1.8
 
X
-0.1
13.17
0.0
13.58
0.0
14.03
0.0
13.79
0.0
14.07
+1.8
14.25
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21-0.2
 
14.01
-0.1
12.39
-2.6
13.36
+0.4
13.92
+0.7
14.09
0.0
14.25
-0.2
NM
  SMBoråsSM, Borås29.8.21+1.7
 
X
+1.7
R
0.0
4x100 m (1)
41.86
SB  NorrköpingNorrköping29.5.21
 Malmö AI
Kasper Kadestål, Caleb Conable
Anton Levin, Douglas Hellbratt

2020

60 m (4)
7.24i
SB  Malmö/AMalmö/A8.2.20
7.21i
SB  Malmö/AMalmö/A8.2.20
7.19i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
7.07i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m (9)
11.07w
  KristianstadKristianstad12.7.20+3.1
11.26
SB  KristianstadKristianstad12.7.20+2.0
11.16
SB  Hvidovre, DENHvidovre, DEN1.8.20-0.6
11.26
  Malmö/HeMalmö/He5.8.20-1.4
11.56
  MalmöMalmö12.8.20-3.1
11.09
SB  SkaraSkara15.8.20-0.1
11.09
=SB  SkaraSkara15.8.20-0.5
11.07
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.2
10.92
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
200 m (4)
23.10
SB  MalmöMalmö12.8.20-3.3
22.58
SB  SkaraSkara15.8.20-0.5
22.37
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20-0.7
21.96
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+0.6
Längd (5)
7.17w
  Malmö/SMalmö/S22.7.20+3.8
 
X7.17
+3.8
5.29
+2.1
X5.40
+2.1
X
7.09
SB  Malmö/SMalmö/S23.7.20-0.3
 
4.46
-0.5
X6.26
+0.1
6.18
-0.2
6.75
-0.6
7.09
-0.3
6.60w
  Hvidovre, DENHvidovre, DEN1.8.20+3.1
 
XX6.60
+3.1
XXX
7.35
PB  (80) SöderhamnSöderhamn8.8.20+0.4
 
7.04
+0.9
X
0.0
X
0.0
7.35
+0.4

0.0
7.30
+2.8
7.06
  JSMKristinehamnJSM, Kristinehamn29.8.20+1.6
 
X
+2.9
5.75
+3.3
6.59
+0.9
4.18
+1.5
6.71
+2.5
7.06
+1.6
4x100 m (1)
42.07
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Malmö AI
Elias Hedner, Max Rosquist-Larsson
Caleb Conable, Adam Svensson
1000 m stafett (1)
1:59.30
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S12.9.20
 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson, Caleb Conable
Albert Nurmi, Simon Martinsson

2019

60 m (3)
7.12i
PB  Malmö/AMalmö/A26.1.19
7.17i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
DNSi
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
100 m (8)
11.03
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.7
11.05
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.1
10.94w
  HelsingborgHelsingborg7.7.19+2.8
11.01
PB  YstadYstad21.7.19+0.2
11.02
  YstadYstad21.7.190.0
11.28
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+0.6
11.21
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-0.5
10.94
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+0.7
200 m (4)
22.52
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.7
23.03
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19-1.0
22.13
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19-1.6
22.79
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19-1.9
Längd (4)
6.87i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
NM
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
6.80w
  HelsingborgHelsingborg7.7.19+4.1
6.71
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.190.0
Tresteg (1)
13.47
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19+0.5
4x100 m (1)
43.31
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson, Max Hrelja
Markus Ögren, Caleb Conable

2018

60 m (7)
7.18i
PB  LundLund13.1.18
7.18i
=PB  LundLund13.1.18
7.30i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.28i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.17i
PB  Malmö/AMalmö/A10.2.18
7.22i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
7.25i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
100 m (4)
11.06
PB  HalmstadHalmstad16.6.18+1.6
10.92w
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg8.7.18+2.9
11.52
  USMHuddingeUSM, Huddinge3.8.18-1.1
11.42
  USMHuddingeUSM, Huddinge3.8.18-1.6
200 m (3)
22.66
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.8.18-0.1
22.45
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.8.18+0.3
22.37
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18+0.1
Längd (7)
6.79i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.18
6.88i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala24.2.18
 
X6.336.406.806.88X
7.29w
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg7.7.18+5.8
6.19
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.8.18+0.9
 
X
+2.6
X
+1.8
6.19
+0.9
7.11
PB  (85) (19)USMHuddingeUSM, Huddinge5.8.180.0
6.75
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18-0.5
6.93w
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18+2.6
 
6.69
-0.7
6.63
-1.7
6.93
+2.6
6.75
-0.5
6.42w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+2.4
 
6.42
+2.4
6.27
+1.8
6.42
+1.7
Tresteg (5)
13.39i
PB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
12.14i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala25.2.18
 
11.18X12.14
14.32
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge3.8.18+0.8
NM
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
 
X
+0.9
X
+3.3
X
+0.7
14.61
PB  (91) (11)vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18-2.9
 
13.64
-1.0
13.86
-1.5
14.07
+1.2
13.96
-1.3
X
-2.3
14.61
-2.9
4x100 m (3)
44.18
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Malmö AI
Erik Bengtsson, Caleb Conable
Max Rosquist-Larsson, Elias Hedner
44.38
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 Malmö AI
Erik Bengtsson, Caleb Conable
Max Rosquist-Larsson, Isac Engman
43.61
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S19.8.18
 Malmö AI
Roble Mohamud Abdullahi, Max Rosquist-Larsson
Elias Hedner, Caleb Conable
1000 m stafett (2)
2:03.71
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Caleb Conable, Max Rosquist-Larsson
Andreas Jönsson, Roble Abdullahi
2:02.49
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 Malmö AI
Caleb Conable, Max Rosquist-Larsson
Andreas Jönsson, Roble Abdullahi

2017

60 m (4)
7.39i
PB  Malmö/AMalmö/A3.12.16
7.36i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
7.43i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
7.38i
  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala5.3.17
100 m (4)
11.23
PB  YstadYstad23.7.17+1.3
11.51
  USMFalunUSM, Falun11.8.170.0
11.40
  USMFalunUSM, Falun11.8.17-0.6
11.29
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+1.4
200 m (3)
22.93
PB  HässleholmHässleholm29.7.170.0
23.23
  USMFalunUSM, Falun11.8.17+0.2
23.58
  USMFalunUSM, Falun13.8.17-3.4
Höjd (1)
1.78
PB  LundLund2.9.17
Längd (5)
6.37i
PB  Malmö/AMalmö/A3.12.16
6.49i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala4.3.17
 
X6.296.49XXX
6.85w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.17+2.4
6.82
PB  HelsingborgHelsingborg8.7.17+0.9
6.90
PB  USMFalunUSM, Falun12.8.17-2.0
 
6.12
+0.8
6.576.23
+0.3
6.63
-0.2
6.90
-2.0
6.56
Tresteg (3)
13.84
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.17-2.2
13.16
  USMFalunUSM, Falun13.8.17-1.7
 
12.27
-2.1
X
-1.2
13.00
-0.3
13.16
-1.7
13.00
-1.8
13.10
-2.8
12.89w
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+3.9
 
X12.89
+3.9
XX
Kula (5.0 kg) (1)
10.35
PB  HelsingborgHelsingborg8.7.17
4x100 m (1)
44.77
SB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
 Malmö AI
Erik Bengtsson, Caleb Conable
Albert Nurmi, Max Rosquist-Larsson
1000 m stafett (1)
2:07.6m
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson, Caleb Conable
Albert Nurmi, Alex Andersson

2016

60 m (3)
7.45i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
7.43i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
DQi
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
80 m (4)
9.57
PB  YstadYstad24.7.16+0.9
9.41
PB  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
9.41
=PB  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
9.90
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
100 m (1)
11.78
PB  VellingeVellinge18.6.16+0.7
200 m (3)
24.43i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
24.13i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
23.64
PB  HelsingborgHelsingborg9.7.16+1.8
300 m (1)
38.13
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16
Höjd (2)
1.68i
PB  Malmö/AMalmö/A5.12.15
1.65
=PB  LjungbyLjungby5.6.16
Längd (5)
5.97i
PB  Malmö/AMalmö/A5.12.15
5.77i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
5.96i
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
 
5.96X5.953.55XX
6.29
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.16+0.3
6.19
  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.16+0.8
 
5.97
+0.9
X
+0.7
5.95
+0.8
5.91
+0.7
5.05
+0.3
6.19
+0.8
Tresteg (1)
12.31i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla6.3.16
 
X11.3911.9411.9712.3112.17
Kula (4.0 kg) (1)
11.05
PB  LjungbyLjungby5.6.16
4x80 m (2)
37.57
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Malmö AI
Elias Hedner, Bimo Soenarso
Erik Bengtsson, Caleb Conable
36.67
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Malmö AI
Elias Hedner, Bimo Soenarso
Erik Bengtsson, Caleb Conable

2015

80 m (2)
9.70w
  ÄngelholmÄngelholm15.8.15+5.7
9.93
PB  LidköpingLidköping5.9.15-0.2
Höjd (1)
1.65
PB  EslövEslöv24.5.15
Längd (2)
5.78
PB  HelsingborgHelsingborg12.7.15-0.2
5.92w
  HässleholmHässleholm26.7.15+5.6
Tresteg (1)
12.40
PB  HelsingborgHelsingborg11.7.15+1.7

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat278242.Eventname AS Eventeng, alltat278242.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat278242.Date),'.',MONTH(alltat278242.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat278242.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat278242 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat278242.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat278242.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat278242.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat278242.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat278242.Eventname AS Eventeng, alltat278242.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat278242.Date),'.',MONTH(alltat278242.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat278242.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat278242 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat278242.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat278242.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat278242.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat278242.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat278242.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat278242.Eventname AS Eventeng, alltat278242.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat278242.Date),'.',MONTH(alltat278242.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat278242.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat278242 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat278242.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat278242.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat278242.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat278242.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat278242.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.07
Göteborg/FH1.3.20
80 m
Ute
9.41
Vellinge5.8.16
100 m
Ute
10.92
Linköping22.8.20+1.9
200 m
Ute
21.96
Linköping23.8.20+0.6
Inne
24.13
Uddevalla6.3.16
300 m
Ute
38.13
Göteborg/U3.7.16
Höjd
Ute
1.78
Lund2.9.17
Inne
1.68
Malmö/A5.12.15
Längd
Ute
7.35
Söderhamn8.8.20+0.4
Inne
7.47
Sätra6.2.21
Tresteg
Ute
14.61
Tampere, FIN1.9.18-2.9
Inne
13.39
Malmö/A27.1.18

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute
11.05
Ljungby5.6.16
Kula (5.0 kg)
Ute
10.35
Helsingborg8.7.17
60 m
7.07i
4
19
s1
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.12i
3
19
Malmö/A26.1.19
7.15i
4
h3
Göteborg/FH10.1.21
7.16i
5
Malmö/A30.1.21
7.17i
1
17
Malmö/A10.2.18
7.17i
3
19
h3
IJSMVäxjö24.2.19
7.17i
4
B
Växjö23.1.21
7.18i
4
h1
Lund13.1.18
7.18i
4
Lund13.1.18
7.19i
2
19
h3
IJSMGöteborg/FH1.3.20
Visa/dölj alla resultat
7.20i
6
h2
Växjö23.1.21
7.21i
1
B
Malmö/A8.2.20
7.22i
2
17
h1
IUSMUppsala25.2.18
7.22i
5
B
Göteborg/FH10.1.21
7.23i
5
Malmö/A30.1.21
7.24i
2
h2
Malmö/A8.2.20
7.25i
4
17
s2
IUSMUppsala25.2.18
7.28i
6
17
Malmö/A27.1.18
7.30i
2
17
h1
Malmö/A27.1.18
7.36i
2
16
h4
NC-yUppsala5.3.17
7.38i
8
16
NC-yUppsala5.3.17
7.39i
1
15
Malmö/A3.12.16
7.43i
2
15
s2
NC-yUddevalla6.3.16
7.43i
4
16
s1
NC-yUppsala5.3.17
7.45i
1
15
h3
NC-yUddevalla6.3.16
10-bästasnitt: 7.156
100 m
10.92
7
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
10.94
3
19
JSMGöteborg/S9.8.19+0.7
11.01
1
h2
Ystad21.7.19+0.2
11.02
1
Ystad21.7.190.0
11.03
2
19
h2
VUSGöteborg/U29.6.19+1.7
11.05
5
19
VUSGöteborg/U29.6.19+0.1
11.06
2
17
Halmstad16.6.18+1.6
11.07
6
19
h1
JSMLinköping22.8.20+1.2
11.09
1
h1
Skara15.8.20-0.1
11.09
1
Skara15.8.20-0.5
Visa/dölj alla resultat
11.16
1
E
Hvidovre, DEN1.8.20-0.6
11.21
3
19
s2
JSMGöteborg/S9.8.19-0.5
11.23
1
17
Ystad23.7.17+1.3
11.25
5
C
Sollentuna13.6.21+0.3
11.26
3
Kristianstad12.7.20+2.0
11.26
2
Malmö/He5.8.20-1.4
11.28
3
19
h1
JSMGöteborg/S9.8.19+0.6
11.29
4
17
A
Lag-SMTanumshede19.8.17+1.4
11.40
5
16
NC-yFalun11.8.17-0.6
11.42
8
17
USMHuddinge3.8.18-1.6
11.51
1
16
h2
NC-yFalun11.8.170.0
11.52
2
17
h2
USMHuddinge3.8.18-1.1
11.56
1
Malmö12.8.20-3.1
11.78
2
17
Vellinge18.6.16+0.7
10-bästasnitt: 11.028
200 m
21.96
5
19
JSMLinköping23.8.20+0.6
22.13
2
19
JSMGöteborg/S11.8.19-1.6
22.37
1
17
r2
Lag-SMMalmö/S19.8.18+0.1
22.37
4
19
h2
JSMLinköping23.8.20-0.7
22.45
3
17
USMHuddinge5.8.18+0.3
22.52
3
19
B
VUSGöteborg/U30.6.19-1.7
22.58
1
B
Skara15.8.20-0.5
22.66
1
17
h2
USMHuddinge4.8.18-0.1
22.79
7
19
V3NatKristiansand, NOR18.8.19-1.9
22.93
1
17
Hässleholm29.7.170.0
Visa/dölj alla resultat
23.03
2
19
h1
JSMGöteborg/S10.8.19-1.0
23.10
1
Malmö12.8.20-3.3
23.23
1
16
h2
NC-yFalun11.8.17+0.2
23.58
3
16
NC-yFalun13.8.17-3.4
23.64
4
17
h1
Helsingborg9.7.16+1.8
24.13i
3
15
NC-yUddevalla6.3.16
24.43i
1
15
h7
NC-yUddevalla6.3.16
10-bästasnitt: 22.476
Längd
7.47i
1
Sätra6.2.21
7.41i
3
A
ISMMalmö/A21.2.21
7.40i
2
Malmö/A30.1.21
7.35
2
22
Söderhamn8.8.20+0.4
7.32i
3
A
Växjö23.1.21
7.16i
1
Karlstad26.2.21
7.12
+
Malmö/S5.6.21+1.2
7.11
1
17
USMHuddinge5.8.180.0
7.09
1
Malmö/S23.7.20-0.3
7.06
4
19
JSMKristinehamn29.8.20+1.6
Visa/dölj alla resultat
7.03
2
Malmö/S14.8.21-1.9
7.01
1
Ljungby22.5.21+0.7
6.90
4
16
NC-yFalun12.8.17-2.0
6.88i
3
17
IUSMUppsala24.2.18
6.87i
6
19
IJSMVäxjö23.2.19
6.82
1
17
Helsingborg8.7.17+0.9
6.82
7
Sollentuna13.6.21+1.8
6.79i
3
17
Malmö/A28.1.18
6.75
+
17
Lag-SMMalmö/S19.8.18-0.5
6.75
11
SMBorås27.8.21+1.3
6.71
2
19
Q
JSMGöteborg/S9.8.190.0
6.49i
4
16
NC-yUppsala4.3.17
6.37i
1
15
Malmö/A3.12.16
6.29
3
15
Göteborg/U1.7.16+0.3
6.19
5
15
NC-yVellinge6.8.16+0.8
6.19
11
17
Q
USMHuddinge4.8.18+0.9
5.97i
1
14
Malmö/A5.12.15
5.96i
4
15
NC-yUddevalla5.3.16
5.78
1
14
Helsingborg12.7.15-0.2
5.77i
9
15
Q
NC-yUddevalla5.3.16
10-bästasnitt: 7.249
Tresteg
14.61
2
17
vFINTampere, FIN1.9.18-2.9
14.32
2
17
USMHuddinge3.8.18+0.8
14.25
4
22
JSMLinköping20.8.21-0.2
14.07
3
Norrköping29.5.21+1.8
13.84
4
16
Göteborg/U2.7.17-2.2
13.47
4
19
JSMGöteborg/S11.8.19+0.5
13.39i
1
17
Malmö/A27.1.18
13.16
5
16
NC-yFalun13.8.17-1.7
12.40
2
15
Helsingborg11.7.15+1.7
12.31i
3
15
NC-yUddevalla6.3.16
Visa/dölj alla resultat
12.14i
11
17
IUSMUppsala25.2.18
10-bästasnitt: 13.582

Total results in database: 152
By event:
60 m:27
80 m:6
100 m:27
200 m:17
300 m:1
Höjd:4
Längd:41
Tresteg:14
Kula (4.0 kg):1
Kula (5.0 kg):1
4x100 m:7
4x80 m:2
1000 m stafett:4
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.43
 2s2-15
Uddevalla
6.3
 
7.45
1h3-15
Uddevalla
6.3
 
2017
7.36
 2h4-16
Uppsala
5.3
 
7.38
8-16
Uppsala
5.3
 
7.39
1-15
Malmö/A
3.12
 
7.43
4s1-16
Uppsala
5.3
 
2018
7.17
 1-17
Malmö/A
10.2
 
7.18
4
Lund
13.1
 
7.18
4h1
Lund
13.1
 
7.22
2h1-17
Uppsala
25.2
 
7.25
4s2-17
Uppsala
25.2
 
7.28
6-17
Malmö/A
27.1
 
7.30
2h1-17
Malmö/A
27.1
 
2019
7.12
 3-19
Malmö/A
26.1
 
7.17
3h3-19
Växjö
24.2
 
2020
7.07
4s1-19
Göteborg/FH
1.3
 
7.19
2h3-19
Göteborg/FH
1.3
 
7.21
1rB
Malmö/A
8.2
 
7.24
2h2
Malmö/A
8.2
 
2021
7.15
 4h3
Göteborg/FH
10.1
 
7.16
5
Malmö/A
30.1
 
7.17
4rB
Växjö
23.1
 
7.20
6h2
Växjö
23.1
 
7.22
5rB
Göteborg/FH
10.1
 
7.23
5
Malmö/A
30.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
9.93
 1h2-14
Lidköping
5.9
-0.2
9.70w
 2-14
Ängelholm
15.8
 +5.7
2016
9.41
2h5-15
Vellinge
5.8
 
9.41
3s2-15
Vellinge
5.8
 
9.57
2-15
Ystad
24.7
 +0.9
9.90
6-15
Vellinge
5.8
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
11.78
 2-17
Vellinge
18.6
 +0.7
2017
11.23
 1-17
Ystad
23.7
 +1.3
11.29
4rA-17
Tanumshede
19.8
 +1.4
11.40
5-16
Falun
11.8
-0.6
11.51
1h2-16
Falun
11.8
 0.0
2018
11.06
 2-17
Halmstad
16.6
 +1.6
11.42
8 -17
Huddinge
3.8
-1.6
11.52
2 h2-17
Huddinge
3.8
-1.1
10.92w
 1-17
Helsingborg
8.7
 +2.9
2019
10.94
 3 -19
Göteborg/S
9.8
 +0.7
11.01
1h2
Ystad
21.7
 +0.2
11.02
1
Ystad
21.7
 0.0
11.03
2h2-19
Göteborg/U
29.6
 +1.7
11.05
5-19
Göteborg/U
29.6
 +0.1
11.21
3 S2-19
Göteborg/S
9.8
-0.5
11.28
3 h1-19
Göteborg/S
9.8
 +0.6
10.94w
 1h1-19
Helsingborg
7.7
 +2.8
2020
10.92
7-19
Linköping
22.8
 +1.9
11.07
6h1-19
Linköping
22.8
 +1.2
11.09
1
Skara
15.8
-0.5
11.09
1h1
Skara
15.8
-0.1
11.16
1rE
Hvidovre, DEN
1.8
-0.6
11.26
3
Kristianstad
12.7
 +2.0
11.26
2
Malmö/He
5.8
-1.4
11.56
1
Malmö
12.8
-3.1
11.07w
 2h1
Kristianstad
12.7
 +3.1
2021
11.25
 5rC
Sollentuna
13.6
 +0.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
23.64
 4h1-17
Helsingborg
9.7
 +1.8
2017
22.93
 1-17
Hässleholm
29.7
 0.0
23.23
1h2-16
Falun
11.8
 +0.2
23.58
3-16
Falun
13.8
-3.4
2018
22.37
 1 r2-17
Malmö/S
19.8
 +0.1
22.45
3 -17
Huddinge
5.8
 +0.3
22.66
1 h2-17
Huddinge
4.8
-0.1
2019
22.13
 2 -19
Göteborg/S
11.8
-1.6
22.52
3rB-19
Göteborg/U
30.6
-1.7
22.79
7-19
Kristiansand, NOR
18.8
-1.9
23.03
2 h1-19
Göteborg/S
10.8
-1.0
2020
21.96
5-19
Linköping
23.8
 +0.6
22.37
4h2-19
Linköping
23.8
-0.7
22.58
1rB
Skara
15.8
-0.5
23.10
1
Malmö
12.8
-3.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
24.13
3-15
Uddevalla
6.3
 
24.43
1h7-15
Uddevalla
6.3
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
38.13
1rC
Göteborg/U
3.7
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1.65
 2-15
Eslöv
24.5
 
2016
1.65
 2-15
Ljungby
5.6
 
2017
1.78
2-17
Lund
2.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
1.68
1-14
Malmö/A
5.12
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
5.78
 1-14
Helsingborg
12.7
-0.2
5.92w
 2-14
Hässleholm
26.7
 +5.6
2016
6.29
 3-15
Göteborg/U
1.7
 +0.3
6.19
5-15
Vellinge
6.8
 +0.8
2017
6.90
 4-16
Falun
12.8
-2.0
6.82
1-17
Helsingborg
8.7
 +0.9
6.85w
 2-16
Göteborg/U
30.6
 +2.4
2018
7.11
 1-17
Huddinge
5.8
 0.0
6.75
--17
Malmö/S
19.8
-0.5
6.19
11 q-17
Huddinge
4.8
 +0.9
7.29w
 1-17
Helsingborg
7.7
 +5.8
6.93w
 1 -17
Malmö/S
19.8
 +2.6
6.42w
 20 q
Eskilstuna
24.8
 +2.4
2019
6.71
 2 Q-19
Göteborg/S
9.8
 0.0
6.80w
 3-19
Helsingborg
7.7
 +4.1
2020
7.35
2-22
Söderhamn
8.8
 +0.4
7.09
1
Malmö/S
23.7
-0.3
7.06
4-19
Kristinehamn
29.8
 +1.6
7.17w
 1
Malmö/S
22.7
 +3.8
6.60w
 6
Hvidovre, DEN
1.8
 +3.1
2021
7.12
 -
Malmö/S
5.6
 +1.2
7.03
2
Malmö/S
14.8
-1.9
7.01
1
Ljungby
22.5
 +0.7
6.82
7
Sollentuna
13.6
 +1.8
6.75
11
Borås
27.8
 +1.3
7.20w
 1
Malmö/S
5.6
 +2.8
7.06w
 6-22
Linköping
22.8
 +2.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
5.97
 1-14
Malmö/A
5.12
 
5.96
4-15
Uddevalla
5.3
 
5.77
9q-15
Uddevalla
5.3
 
2017
6.49
 4-16
Uppsala
4.3
 
6.37
1-15
Malmö/A
3.12
 
2018
6.88
 3-17
Uppsala
24.2
 
6.79
3-17
Malmö/A
28.1
 
2019
6.87
 6-19
Växjö
23.2
 
2021
7.47
1
Sätra
6.2
 
7.41
3cA
Malmö/A
21.2
 
7.40
2
Malmö/A
30.1
 
7.32
3cA
Växjö
23.1
 
7.16
1
Karlstad
26.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
12.40
 2-15
Helsingborg
11.7
 +1.7
2017
13.84
 4-16
Göteborg/U
2.7
-2.2
13.16
5-16
Falun
13.8
-1.7
12.89w
 4-17
Tanumshede
19.8
 +3.9
2018
14.61
2-17
Tampere, FIN
1.9
-2.9
14.32
2-17
Huddinge
3.8
 +0.8
2019
13.47
 4 -19
Göteborg/S
11.8
 +0.5
2021
14.25
 4-22
Linköping
20.8
-0.2
14.07
3
Norrköping
29.5
 +1.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
12.31
 3-15
Uddevalla
6.3
 
2018
13.39
1-17
Malmö/A
27.1
 
12.14
11-17
Uppsala
25.2
 

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
11.05
5-15
Ljungby
5.6
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.35
8-17
Helsingborg
8.7
 

Ute
Längd
SM 2018
20
Q
6.42w
SM 2021 11
6.75
Tresteg
SM 2018
NM
SM 2021
NM
Inne
Längd
ISM 2021 3
A
7.41

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2018 8
17
11.42
2
17
h2
11.52
JSM 2019 3
19
10.94
3
19
s2
11.21
3
19
h1
11.28
JSM 2020 7
19
10.92
6
19
h1
11.07
200 m
USM 2018 3
17
22.45
1
17
h2
22.66
JSM 2019 2
19
22.13
2
19
h1
23.03
JSM 2020 5
19
21.96
4
19
h2
22.37
Längd
USM 2018 1
17
7.11
11
17
Q
6.19
JSM 2019 2
19
Q
6.71
JSM 2020 4
19
7.06
JSM 2021 6
22
7.06w
Tresteg
USM 2018 2
17
14.32
JSM 2019 4
19
13.47
JSM 2021 4
22
14.25
4x80 m
USM 2016 3
15
36.67
1
15
h1
37.57
4x100 m
USM 2018 6
17
44.38
3
17
h2
44.18
JSM 2019 3
22
43.31
JSM 2020 2
19
42.07
1000 m stafett
USM 2017
3
17
h1
2:07.6m
USM 2018 4
17
2:02.49
2
17
h1
2:03.71
JSM 2020 1
19
1:59.30
Inne
60 m
IUSM 2018
4
17
s2
7.25
2
17
h1
7.22
IJSM 2019
19
s1
DNS
3
19
h3
7.17
IJSM 2020
4
19
s1
7.07
2
19
h3
7.19
Längd
IUSM 2018 3
17
6.88
IJSM 2019 6
19
6.87
Tresteg
IUSM 2018 11
17
12.14