Oskar Greilert

Född: 13 maj 1995

Ålder: 27 år 50 dagar

Förening:
Ullevi FK
15.11.2014–
Tidigare förening(ar):

Hanvikens SK –14.11.2014
Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2014–

Tidigare förening(ar):
Hanvikens SK –14.11.2014



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

400 m häck (2)
56.77
SB  Göteborg/SGöteborg/S11.6.22
54.99
SB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
4x100 m (1)
41.91
SB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 Ullevi FK
4x400 m (1)
3:14.78
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S29.5.22
 Ullevi FK
Martin Selin, Nils Thornberg
Oskar Greilert, Aaron Ladestam

2021

200 m (1)
23.02
SB  VillstadVillstad14.8.21-1.3
400 m (2)
51.25
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
51.15
SB  MölndalMölndal7.8.21
Kula (1)
9.77
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
Diskus (1)
27.40
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
Slägga (1)
18.36
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
Spjut (1)
43.42
SB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
Castorama (1)
1.650
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K14.9.21
9.77   43.42   27.40   18.36

2019

400 m (2)
51.00
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
50.68
SB  Stockholm/SStockholm/S31.7.19
Längd (2)
6.74
PB  MölndalMölndal3.8.19+0.8
6.85w
  UppsalaUppsala17.8.19+3.7
4x400 m (1)
3:15.24
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Ullevi FK
Oskar Greilert, Martin Selin
Joakim Karlsson, Adam Danielsson

2018

200 m (1)
22.33
SB  SkaraSkara6.6.18+0.1
400 m (8)
49.73i
PB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
49.06i
PB  (11)Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
49.25i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
50.87i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
48.98
SB  (18)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18
48.98
=SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18
49.16
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
49.29
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
400 m häck (6)
54.54
SB  Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18
54.01
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
53.38
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18
53.28
PB  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
53.81
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
56.55
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
4x400 m (1)
3:15.06
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Ullevi FK
Martin Selin, Oskar Greilert
Emil Lyrberg, Joakim Karlsson

2017

100 m (1)
11.21
PB  MölndalMölndal4.8.17+1.1
150 m (1)
16.63
PB  LerumLerum3.9.17-0.9
200 m (2)
22.53
SB  SkaraSkara6.6.17+0.8
22.24
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17+1.0
300 m (1)
34.56
PB  MölndalMölndal4.8.17
400 m (6)
50.69i
SB  (23)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
50.85i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
48.98
PB  LerumLerum21.6.17
49.00
  Göteborg/SGöteborg/S11.7.17
48.76
PB  (15)JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
49.74
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
600 m (1)
1:23.96i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.12.16
800 m (1)
DNF
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
400 m häck (4)
54.11
PB  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17
54.10
PB  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
53.33
PB  (12)SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
53.42
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
4x100 m (1)
41.90
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Kevin Fankl, Oskar Greilert
Victor Fingal, Martin Selin
3x400 m (1)
2:27.15
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK

2016

100 m (1)
11.24
PB  LerumLerum22.6.16+0.1
200 m (1)
22.37
PB  LerumLerum22.6.160.0
400 m (6)
51.47i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
49.54
PB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.16
49.47
PB  HalmstadHalmstad18.6.16
49.34
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16
49.76
  Göteborg/SGöteborg/S15.7.16
49.13
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
60 m häck (2)
8.86i
PB  (23)Göteborg/FHGöteborg/FH14.2.16
8.95i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
400 m häck (5)
54.15
PB  (11)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.16
55.55
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
55.59
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
54.56
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
54.82
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
Höjd (1)
1.81
SB  TrollbäckenTrollbäcken17.9.16
4x100 m (1)
41.09
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Ullevi FK
Kevin Fankl, Adam Denguir
Emil von Barth, Oskar Greilert
4x400 m (1)
3:13.74
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S29.5.16
 Ullevi FK
Martin Selin, Victor Fingal
Oskar Greilert, Martin Astner
3x400 m (1)
2:26.68
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Ullevi FK

2015

100 m (1)
Okända vindförhållanden:
11.97
  TrollbäckenTrollbäcken19.9.15
200 m (2)
22.94i
PB  (19)Göteborg/FHGöteborg/FH7.2.15
23.24
SB  HuddingeHuddinge14.6.15-1.3
400 m (4)
50.02i
PB  (14)Göteborg/FHGöteborg/FH21.2.15
50.43i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
51.48i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
50.02
PB  HuddingeHuddinge13.6.15
110 m häck (1)
16.35
PB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15-0.5
400 m häck (4)
54.93
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15
DNF
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
58.12
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
54.33
PB  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
Höjd (1)
1.78
SB  TrollbäckenTrollbäcken19.9.15
Längd (1)
6.47
SB  TrollbäckenTrollbäcken20.9.150.0
4x100 m (1)
42.70
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Ullevi FK
Eddy Meyerdierks, Alexander Lesser
Oskar Greilert, Emil Lyrberg
3x400 m (1)
2:29.77
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Ullevi FK

2014

200 m (1)
23.06
PB  HuddingeHuddinge19.8.14-0.2
300 m (1)
37.8m
  TrollbäckenTrollbäcken27.9.14
400 m häck (1)
55.80
PB  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14
Höjd (2)
1.91i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
 
1.79
O
1.85
O
1.91
XXO
1.95
XXX
    
1.83
SB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
Längd (4)
6.45i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
 
6.176.156.416.25X6.45
6.54
PB  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+1.8
 
X
+1.3
6.54
+1.8
6.49
+1.7
6.22
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14+0.8
 
5.99
+1.2
5.70
+0.7
6.10
-1.4
6.13
+0.3
6.09
-0.3
6.22
-0.8
6.64
PB  HuddingeHuddinge19.8.140.0
Spjut (1)
49.08
PB  HässleholmHässleholm26.7.14

2013

100 m (1)
11.66
PB  LeksandLeksand27.7.13+1.6
200 m (1)
23.15
PB  Stockholm/SStockholm/S25.8.13+0.6
400 m (1)
51.71
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.13
110 m häck (99.1 cm) (1)
16.46
PB  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13-2.4
300 m häck (3)
39.98
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
40.21
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13
38.90
PB  Stockholm/SStockholm/S24.8.13
400 m häck (1)
58.27
PB  SMBoråsSM, Borås31.8.13
Höjd (2)
1.90i
PB  SätraSätra8.2.13
1.88
SB  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13
Längd (1)
6.35
PB  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13+0.8
Spjut (1)
42.16
PB  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
Tiokamp (1)
4.093
PB  (22)JSMKalmarJSM, Kalmar15.9.13
            
            
Tiokamp (P19) (1)
5.661
PB  JSMKalmarJSM, Kalmar15.9.13
11.91/-0.8   6.35/+0.8   10.17   1.88   51.71
16.46/-2.4   26.21   2.72   42.16   4:59.49
1000 m stafett (1)
2:03.13
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge25.5.13
 Hanvikens SK
Henrik Thoms, Martin Löfblom
Martin Lindén, Oskar Greilert

2012

100 m (1)
12.26
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12-3.1
200 m (1)
24.19i
PB  HuddingeHuddinge20.1.12
300 m (2)
37.69
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
37.5m
  TrollbäckenTrollbäcken29.9.12
400 m (3)
54.25i
PB  SätraSätra11.12.11
52.87i
PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs25.2.12
52.26
PB  SollentunaSollentuna10.6.12
1000 m (1)
3:12.09
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
15.52
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12+0.5
15.78
  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12-2.2
15.68
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
300 m häck (83.8 cm) (3)
39.66
PB  Göteborg/UGöteborg/U9.7.12
40.33
  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12
40.16
  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12
Höjd (2)
1.79
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
1.94
PB  TrollbäckenTrollbäcken29.9.12
Stav (2)
2.62
=PB  HuddingeHuddinge15.9.12
2.62
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Längd (4)
5.79i
PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
6.18
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12+1.2
6.24
PB  Stockholm/SStockholm/S19.8.120.0
6.17
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12+0.8
Kula (5.0 kg) (1)
10.61
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
Diskus (1.5 kg) (1)
29.58
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Spjut (700 g) (3)
45.18
PB  HuddingeHuddinge17.6.12
42.98
  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12
42.30
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Tiokamp (P17, 300m) (1)
5.605
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
            
            
4x100 m (1)
46.29
PB  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Hanvikens SK
Emil Carlsson, Martin Löfblom
Henrik Thoms, Oskar Greilert
1000 m stafett (2)
2:06.37
PB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 Hanvikens SK
Henrik Thoms, Martin Löfblom
Emil Carlsson, Oskar Greilert
2:12.12
  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 Hanvikens SK
Henrik Thoms, Martin Löfblom
Emil Carlsson, Oskar Greilert

2011

300 m (1)
38.3m
  TrollbäckenTrollbäcken1.10.11
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
17.41
PB  TäbyTäby14.5.11-0.8
300 m häck (83.8 cm) (1)
41.87
PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
Höjd (1)
1.77
PB  TrollbäckenTrollbäcken1.10.11
Längd (2)
5.81w
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+2.1
5.60
PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11+0.5
Tresteg (1)
11.21
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11-0.5
Spjut (700 g) (2)
42.67
PB  UppsalaUppsala3.7.11
42.67
=PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11

2010

2000 m (1)
7:42.27
PB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle19.9.10
1500 m hinder (76.2 cm) (2)
5:30.88
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.10
5:31.78
  USMKilUSM, Kil13.8.10
Spjut (600 g) (1)
36.74
PB  USMKilUSM, Kil15.8.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

100 m
Ute
11.21
Mölndal4.8.17+1.1
150 m
Ute
16.63
Lerum3.9.17-0.9
200 m
Ute
22.24
Karlstad25.7.17+1.0
Inne
22.94
Göteborg/FH7.2.15
300 m
Ute
34.56
Mölndal4.8.17
400 m
Ute
48.76
Gävle12.8.17
Inne
49.06
Göteborg/FH3.2.18
600 m
Inne
1:23.96
Göteborg/FH17.12.16
1000 m
Ute
3:12.09
Huddinge16.9.12
2000 m
Ute
7:42.27
Gävle19.9.10
60 m häck
Inne
8.86
Göteborg/FH14.2.16
110 m häck
Ute
16.35
Sundsvall1.7.15-0.5
300 m häck
Ute
38.90
Stockholm/S24.8.13
400 m häck
Ute
53.28
Helsingborg6.7.18
Höjd
Ute
1.94
Trollbäcken29.9.12
Inne
1.91
Sätra16.2.14
Stav
Ute
2.62
Huddinge15.9.12
Längd
Ute
6.74
Mölndal3.8.19+0.8
Inne
6.45
Sätra16.2.14
Tresteg
Ute
11.21
Göteborg/U10.7.11-0.5
Kula
Ute
9.77
Göteborg/S-K14.9.21
Diskus
Ute
27.40
Göteborg/S-K14.9.21
Slägga
Ute
18.36
Göteborg/S-K14.9.21
Spjut
Ute
49.08
Hässleholm26.7.14
Tiokamp
Ute
4.093
Kalmar15.9.13
Castorama
Ute
1.650
Göteborg/S-K14.9.21

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
5:30.88
Göteborg/U2.7.10
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
15.52
Sollentuna11.8.12+0.5
110 m häck (99.1 cm)
Ute
16.46
Kalmar15.9.13-2.4
300 m häck (83.8 cm)
Ute
39.66
Göteborg/U9.7.12
Kula (5.0 kg)
Ute
10.61
Huddinge16.9.12
Diskus (1.5 kg)
Ute
29.58
Huddinge15.9.12
Spjut (600 g)
Ute
36.74
Kil15.8.10
Spjut (700 g)
Ute
45.18
Huddinge17.6.12
Tiokamp (P19)
Ute
5.661
Kalmar15.9.13
Tiokamp (P17, 300m)
Ute
5.605
Huddinge16.9.12
200 m
22.24
2
C
Karlstad25.7.17+1.0
22.33
5
D
Skara6.6.18+0.1
22.37
3
Lerum22.6.160.0
22.53
2
D
Skara6.6.17+0.8
22.94i
1
Göteborg/FH7.2.15
23.02
2
Villstad14.8.21-1.3
23.06
5
Huddinge19.8.14-0.2
23.15
4
19
Stockholm/S25.8.13+0.6
23.24
6
Huddinge14.6.15-1.3
24.19i
1
h
Huddinge20.1.12
10-bästasnitt: 22.907
400 m
48.76
3
22
JSMGävle12.8.17
48.98
2
Lerum21.6.17
48.98
1
B
VUSGöteborg/U30.6.18
48.98
1
B
VUSGöteborg/U30.6.18
49.00
5
Göteborg/S11.7.17
49.06i
3
Göteborg/FH3.2.18
49.13
5
22
h2
JSMHässleholm5.8.16
49.16
3
B
Karlstad25.7.18
49.25i
1
h2
ISMGävle17.2.18
49.29
8
Göteborg/S18.8.18
Visa/dölj alla resultat
49.34
1
C
Göteborg/U2.7.16
49.47
4
Halmstad18.6.16
49.54
4
Göteborg/S9.6.16
49.73i
2
B
Malmö/A27.1.18
49.74
3
h2
SMHelsingborg25.8.17
49.76
3
B
Göteborg/S15.7.16
50.02i
1
Göteborg/FH21.2.15
50.02
1
Huddinge13.6.15
50.43i
2
22
h4
IJSMGöteborg/FH28.2.15
50.68
1
B
Stockholm/S31.7.19
50.69i
2
22
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
50.85i
4
h3
ISMVäxjö25.2.17
50.87i
5
ISMGävle18.2.18
51.00
9
B
VUSGöteborg/U29.6.19
51.15
1
B
Mölndal7.8.21
51.25
6
VUSGöteborg/U10.7.21
51.47i
5
22
h1
IJSMVäxjö20.2.16
51.48i
4
22
B
IJSMGöteborg/FH1.3.15
51.71
1
C
Göteborg/U29.6.13
52.26
4
Sollentuna10.6.12
52.87i
2
17
h2
IUSMBollnäs25.2.12
54.25i
1
17
C
Sätra11.12.11
10-bästasnitt: 49.059
400 m häck
53.28
2
Lag-SMHelsingborg6.7.18
53.33
3
h1
SMHelsingborg26.8.17
53.38
1
B
VUSGöteborg/U29.6.18
53.42
5
SMHelsingborg27.8.17
53.81
4
h1
SMEskilstuna25.8.18
54.01
8
B
BauhausStockholm/S10.6.18
54.10
3
22
JSMGävle13.8.17
54.11
1
B
Sollentuna/E10.6.17
54.15
2
B
VUSGöteborg/U1.7.16
54.33
3
22
JSMKalmar23.8.15
Visa/dölj alla resultat
54.54
5
Sollentuna/E2.6.18
54.56
3
22
JSMHässleholm7.8.16
54.82
3
h3
SMSollentuna27.8.16
54.93
3
C
Göteborg/U3.7.15
54.99
6
Club ChUppsala21.6.22
55.55
4
Folksam GPKarlstad27.7.16
55.59
2
22
h2
JSMHässleholm6.8.16
55.80
4
19
JSMGävle10.8.14
56.55
8
SMEskilstuna26.8.18
56.77
1
Göteborg/S11.6.22
58.12
2
22
h1
JSMKalmar22.8.15
58.27
6
h2
SMBorås31.8.13
10-bästasnitt: 53.792
Längd
6.74
5
Mölndal3.8.19+0.8
6.64
5
Huddinge19.8.140.0
6.54
7
19
Q
JSMGävle8.8.14+1.8
6.47
1
Trollbäcken20.9.150.0
6.45i
6
19
IJSMSätra16.2.14
6.35
dec
SMKalmar14.9.13+0.8
6.24
6
17
Stockholm/S19.8.120.0
6.22
7
19
JSMGävle9.8.14+0.8
6.18
9
17
USMSollentuna10.8.12+1.2
6.17
tri
17
USMHuddinge16.9.12+0.8
Visa/dölj alla resultat
5.79i
16
17
IUSMBollnäs26.2.12
5.60
12
16
NC-yYstad27.8.11+0.5
10-bästasnitt: 6.4

Total results in database: 156
By event:
100 m:5
150 m:1
200 m:10
300 m:5
400 m:32
600 m:1
800 m:1
1000 m:1
2000 m:1
1500 m hinder (76.2 cm):2
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):4
60 m häck:2
110 m häck (99.1 cm):1
110 m häck:1
300 m häck:3
300 m häck (83.8 cm):4
400 m häck:23
Höjd:9
Stav:2
Längd:14
Tresteg:1
Kula (5.0 kg):1
Kula:1
Diskus (1.5 kg):1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut (600 g):1
Spjut (700 g):5
Spjut:3
Tiokamp:1
Tiokamp (P19):1
Tiokamp (P17, 300m):1
Castorama:1
4x100 m:5
4x400 m:4
3x400 m:3
1000 m stafett:3
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
12.26
 M-17
Huddinge
16.9
-3.1
2013
11.66
 2
Leksand
27.7
 +1.6
2016
11.24
 3
Lerum
22.6
 +0.1
2017
11.21
3h2
Mölndal
4.8
 +1.1
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
16.63
2
Lerum
3.9
-0.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
23.15
 4-19
Stockholm/S
25.8
 +0.6
2014
23.06
 5
Huddinge
19.8
-0.2
2015
23.24
 6
Huddinge
14.6
-1.3
2016
22.37
 3
Lerum
22.6
 0.0
2017
22.24
2rC
Karlstad
25.7
 +1.0
22.53
2rD
Skara
6.6
 +0.8
2018
22.33
 5rD
Skara
6.6
 +0.1
2021
23.02
 2
Villstad
14.8
-1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
24.19
 1h
Huddinge
20.1
 
2015
22.94
1D
Göteborg/FH
7.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
37.69
 D-17
Huddinge
15.9
 
2017
34.56
3
Mölndal
4.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
52.26
 4
Sollentuna
10.6
 
2013
51.71
 1rC
Göteborg/U
29.6
 
2015
50.02
 1
Huddinge
13.6
 
2016
49.13
 5h2-22
Hässleholm
5.8
 
49.34
1rC
Göteborg/U
2.7
 
49.47
4
Halmstad
18.6
 
49.54
4
Göteborg/S
9.6
 
49.76
3rB
Göteborg/S
15.7
 
2017
48.76
3-22
Gävle
12.8
 
48.98
2
Lerum
21.6
 
49.00
5
Göteborg/S
11.7
 
49.74
3h2
Helsingborg
25.8
 
2018
48.98
1rB
Göteborg/U
30.6
 
2018
48.98
 1rB
Göteborg/U
30.6
 
49.16
3rB
Karlstad
25.7
 
49.29
8
Göteborg/S
18.8
 
2019
50.68
 1rB
Stockholm/S
31.7
 
51.00
9rB
Göteborg/U
29.6
 
2021
51.15
 1rB
Mölndal
7.8
 
51.25
6
Göteborg/U
10.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
52.87
 2h2-17
Bollnäs
25.2
 
54.25
1rC-17
Sätra
11.12
 
2015
50.02
 1
Göteborg/FH
21.2
 
50.43
2 h4-22
Göteborg/FH
28.2
 
51.48
4 rB-22
Göteborg/FH
1.3
 
2016
51.47
 5h1-22
Växjö
20.2
 
2017
50.69
 2h2-22
Göteborg/FH
18.2
 
50.85
4h3
Växjö
25.2
 
2018
49.06
3
Göteborg/FH
3.2
 
49.25
1h2
Gävle
17.2
 
49.73
2rB
Malmö/A
27.1
 
50.87
5
Gävle
18.2
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1:23.96
2rB
Göteborg/FH
17.12
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
3:12.09
M-17
Huddinge
16.9
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
7:42.27
7-17
Gävle
19.9
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.86
6
Göteborg/FH
14.2
 
8.95
8-22
Växjö
20.2
 
110 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
16.35
5
Sundsvall
1.7
-0.5
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
38.90
2-19
Stockholm/S
24.8
 
39.98
1h1-19
Västerås
10.8
 
40.21
3-19
Västerås
11.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
58.27
 6 h2
Borås
31.8
 
2014
55.80
 4-19
Gävle
10.8
 
2015
54.33
 3-22
Kalmar
23.8
 
54.93
3rC
Göteborg/U
3.7
 
58.12
2h1-22
Kalmar
22.8
 
2016
54.15
 2rB
Göteborg/U
1.7
 
54.56
3-22
Hässleholm
7.8
 
54.82
3h3
Sollentuna
27.8
 
55.55
4
Karlstad
27.7
 
55.59
2h2-22
Hässleholm
6.8
 
2017
53.33
 3h1
Helsingborg
26.8
 
53.42
5
Helsingborg
27.8
 
54.10
3-22
Gävle
13.8
 
54.11
1rB
Sollentuna/E
10.6
 
2018
53.28
2
Helsingborg
6.7
 
53.38
1rB
Göteborg/U
29.6
 
53.81
4h1
Eskilstuna
25.8
 
54.01
8rB
Stockholm/S
10.6
 
54.54
5
Sollentuna/E
2.6
 
56.55
8
Eskilstuna
26.8
 
2022
54.99
 6
Uppsala
21.6
 
56.77
1
Göteborg/S
11.6
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
1.77
 2-17
Trollbäcken
1.10
 
2012
1.94
1-17
Trollbäcken
29.9
 
1.79
M-17
Huddinge
16.9
 
2013
1.88
 D
Kalmar
14.9
 
2014
1.83
 6-19
Göteborg/U
28.6
 
2015
1.78
 1
Trollbäcken
19.9
 
2016
1.81
 1
Trollbäcken
17.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
1.90
 2
Sätra
8.2
 
2014
1.91
6-19
Sätra
16.2
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
2.62
D-17
Huddinge
15.9
 
2.62
D
Huddinge
15.9
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5.60
 12-16
Ystad
27.8
 +0.5
5.81w
 11q-16
Ystad
26.8
 +2.1
2012
6.24
 6-17
Stockholm/S
19.8
 0.0
6.18
9-17
Sollentuna
10.8
 +1.2
6.17
M-17
Huddinge
16.9
 +0.8
2013
6.35
 D
Kalmar
14.9
 +0.8
2014
6.64
 5
Huddinge
19.8
 0.0
6.54
7q-19
Gävle
8.8
 +1.8
6.22
7-19
Gävle
9.8
 +0.8
2015
6.47
 1
Trollbäcken
20.9
 0.0
2019
6.74
5
Mölndal
3.8
 +0.8
6.85w
 1
Uppsala
17.8
 +3.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
5.79
 16-17
Bollnäs
26.2
 
2014
6.45
6-19
Sätra
16.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
11.21
9-16
Göteborg/U
10.7
-0.5
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
9.77
Com
Göteborg/S-K
14.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
27.40
Com
Göteborg/S-K
14.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
18.36
Com
Göteborg/S-K
14.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
42.16
 D
Kalmar
15.9
 
2014
49.08
3-19
Hässleholm
26.7
 
2021
43.42
 Com
Göteborg/S-K
14.9
 
Tiokamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
4.093
-19
Kalmar
15.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
1.650
1
Göteborg/S-K
14.9
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
5:30.88
1-15
Göteborg/U
2.7
 
5:31.78
10-15
Kil
13.8
 
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
17.41
 D-17
Täby
14.5
-0.8
2012
15.52
4h2-17
Sollentuna
11.8
 +0.5
15.68
D-17
Huddinge
15.9
 
15.78
8-17
Sollentuna
11.8
-2.2
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
16.46
D
Kalmar
15.9
-2.4
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
41.87
 2h3-16
Ystad
27.8
 
2012
39.66
2rB
Göteborg/U
9.7
 
40.16
5-17
Sollentuna
12.8
 
40.33
3h1-17
Sollentuna
12.8
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
10.61
M-17
Huddinge
16.9
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
29.58
D-17
Huddinge
15.9
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
36.74
15-15
Kil
15.8
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
42.67
 3-17
Uppsala
3.7
 
42.67
11-16
Ystad
27.8
 
2012
45.18
3-17
Huddinge
17.6
 
42.98
12-17
Sollentuna
12.8
 
42.30
D-17
Huddinge
15.9
 
Tiokamp (P17, 300m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
5.605
7-17
Huddinge
16.9
 
Tiokamp (P19)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
5.661
3-19
Kalmar
15.9
 

Ute
400 m
SM 2017
3
h2
49.74
400 m häck
SM 2013
6
h2
58.27
SM 2015
h1
DNF
SM 2016
3
h3
54.82
SM 2017 5
53.42
3
h1
53.33
SM 2018 8
56.55
4
h1
53.81
4x400 m
SM 2016 3
3:13.74
SM 2018 3
3:15.06
SM 2019 3
3:15.24
SM 2022 4
3:14.78
Inne
400 m
ISM 2017
4
h3
50.85
ISM 2018 5
50.87
1
h2
49.25

Junior-ungdom
Ute
400 m
JSM 2017 3
22
48.76
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2012 8
17
15.78
300 m häck (83.8 cm)
USM 2012 5
17
40.16
300 m häck
JSM 2013 3
19
40.21
400 m häck
JSM 2014 4
19
55.80
JSM 2015 3
22
54.33
JSM 2016 3
22
54.56
JSM 2017 3
22
54.10
Längd
USM 2012 9
17
6.18
JSM 2014 7
19
6.22
Spjut (700 g)
USM 2012 12
17
42.98
Tiokamp (P17, 300m)
USM 2012 7
17
5.605
Tiokamp (P19)
JSM 2013 3
19
5.661
Tiokamp
JSM 2013
19
4.093
4x100 m
JSM 2015 2
22
42.70
JSM 2016 2
22
41.09
JSM 2017 2
22
41.90
1000 m stafett
USM 2012 4
17
2:12.12
JSM 2013 5
19
2:03.13
3x400 m
JSM 2015 1
22
2:29.77
JSM 2016 1
22
2:26.68
JSM 2017 1
22
2:27.15
Inne
60 m häck
IJSM 2016 8
22
8.95
Höjd
IJSM 2014 6
19
1.91
Längd
IUSM 2012 16
17
5.79
IJSM 2014 6
19
6.45
Ute
400 m
JSM 2016
5
22
h2
49.13
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2012
4
17
h2
15.52
300 m häck (83.8 cm)
USM 2012
3
17
h1
40.33
300 m häck
JSM 2013
1
19
h1
39.98
400 m häck
JSM 2015
2
22
h1
58.12
JSM 2016
2
22
h2
55.59
Längd
JSM 2014
7
19
Q
6.54
4x100 m
USM 2012
5
17
h2
46.29
1000 m stafett
USM 2012
2
17
h1
2:06.37
Inne
400 m
IUSM 2012
2
17
h2
52.87
IJSM 2015 4
22
B
51.48
2
22
h4
50.43
IJSM 2016
5
22
h1
51.47
IJSM 2017
2
22
h2
50.69