Oskar Motta

Född: 12 juni 1998

Ålder: 23 år 5 dagar

Förening:
 Upsala IF
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (1)
11.07
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+0.3
4x100 m (1)
42.45
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
 Upsala IF
Simon Plesse, Desmond Rogo
Oskar Motta, Marcus Hagerud

2020

60 m (10)
7.05i
=PB  SätraSätra18.1.20
7.04i
PB  SätraSätra18.1.20
7.08i
  SollentunaSollentuna22.1.20
7.08i
  SollentunaSollentuna22.1.20
7.15i
  UppsalaUppsala25.1.20
7.04i
=PB  UppsalaUppsala8.2.20
7.04i
=PB  UppsalaUppsala8.2.20
7.07i
  SätraSätra15.2.20
7.01i
PB  SätraSätra15.2.20
7.07i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m (4)
10.97
SB  UppsalaUppsala24.6.20+1.2
10.96
SB  SollentunaSollentuna8.8.20+0.8
10.94
SB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+0.5
11.06
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20-0.4
200 m (5)
22.77i
PB  (24)UppsalaUppsala9.2.20
22.49
SB  UppsalaUppsala1.7.20-0.2
21.97
PB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20+0.7
22.37
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20-0.9
22.16w
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+2.9
400 m (1)
51.79
PB  UppsalaUppsala8.7.20

2019

60 m (4)
7.13i
SB  SätraSätra19.1.19
7.17i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
7.18i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
7.20i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
100 m (6)
11.14
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19+1.4
11.12
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+0.4
11.20
  SundsvallSundsvall28.7.19+0.2
10.99
SB  SundsvallSundsvall28.7.190.0
11.19
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.190.0
Okända vindförhållanden:
10.93
  UppsalaUppsala16.8.19
200 m (5)
22.38
SB  SollentunaSollentuna9.6.19+1.4
22.97
  SundsvallSundsvall28.7.19-0.8
22.57
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19-1.8
22.82
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S11.8.19-1.7
22.34w
  UppsalaUppsala31.8.19+3.1
4x100 m (1)
DQ
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Upsala IF
Oskar Motta, Isak Andersson
Julian Gabert, Isak Lindbom

2018

60 m (4)
7.11i
PB  SätraSätra20.1.18
7.05i
PB  SätraSätra20.1.18
7.15i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
7.16i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
100 m (9)
10.94
SB  SollentunaSollentuna1.6.18+1.5
11.05
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18-0.3
10.92w
  HuddingeHuddinge16.6.18+2.4
11.13w
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18+2.6
11.10
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+0.2
11.14
  Stockholm/SStockholm/S18.7.18-0.4
11.27
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-0.4
11.29
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-1.2
10.99
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+1.3
200 m (2)
22.49
SB  Stockholm/SStockholm/S18.7.180.0
22.55w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+2.1

2017

60 m (2)
7.18i
PB  SätraSätra4.2.17
7.23i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
100 m (9)
10.85
PB  SkaraSkara6.6.17+1.9
10.90w
  SkaraSkara6.6.17+2.3
11.08
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17-1.2
11.04
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
11.09
  SundsvallSundsvall30.7.17+0.6
11.10
  SundsvallSundsvall30.7.17+1.5
10.93
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+1.0
10.87w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+3.2
10.88
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17-1.5
200 m (5)
22.97
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17+1.0
22.14w
  GävleGävle15.7.17+2.6
22.17w
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17+2.5
22.30
PB  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17+0.7
22.91
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-3.2
4x100 m (1)
42.27
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
 Upsala IF
Oskar Motta, Isak Andersson
Julian Gabert, Akram Adinda

2016

60 m (3)
7.31i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
7.28i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
7.40
PB  TäbyTäby3.9.160.0
100 m (5)
11.23
PB  SkaraSkara6.6.16+1.7
11.27
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16+1.6
11.00w
  GurkspVästeråsGurksp, Västerås31.7.16+6.2
11.26
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16+1.7
11.24w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.8
150 m (1)
17.07
PB  TäbyTäby4.9.16+0.9
200 m (3)
23.08
SB  UppsalaUppsala12.6.16-0.1
22.85w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+3.2
22.96w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+2.6

2015

60 m (3)
7.40i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
7.43i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
7.46
PB  TäbyTäby29.8.15-1.0
100 m (4)
11.34
PB  GävleGävle25.7.15+1.7
11.30w
  Stockholm/SStockholm/S2.8.15+3.4
11.66
  USMKalmarUSM, Kalmar21.8.15-2.7
11.72
  USMKalmarUSM, Kalmar21.8.15-1.2
150 m (1)
17.66
PB  TäbyTäby29.8.15-2.3
200 m (3)
23.07
PB  Stockholm/SStockholm/S1.8.15+0.2
23.46
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15-0.9
23.56
  USMKalmarUSM, Kalmar23.8.15-1.6
4x100 m (1)
DQ
  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Upsala IF
Oskar Motta, Filip Björklund
Arvid Gustafsson, Adam Lowén

2014

60 m (2)
7.66i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.3.14
7.72i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.3.14
100 m (3)
11.83w
  GävleGävle19.7.14+2.2
12.05
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn8.8.14+1.1
11.85
PB  TäbyTäby7.9.14+0.1
200 m (2)
24.08
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.14+0.4
24.19w
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn9.8.14+3.5
4x100 m (1)
45.39
SB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Upsala IF
Oskar Motta, Sebastian Brandmaier
Oskar Lundqvist, Michael Welsapar
1000 m stafett (1)
2:05.66
SB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Upsala IF
Oskar Motta, Sebastian Brandmaier
Oskar Lundqvist, Erik Djurberg

2013

100 m (1)
12.02w
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13+2.3
300 m (1)
39.09
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
4x100 m (2)
48.49
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Upsala IF
Oskar Motta, Filip Björklund
William Littorin, Herman Lönnqvist
DNF
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Upsala IF
Oskar Motta, Filip Björklund
William Littorin, Herman Lönnqvist

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat215988.Eventname AS Eventeng, alltat215988.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat215988.Date),'.',MONTH(alltat215988.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat215988.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat215988 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat215988.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat215988.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat215988.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat215988.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat215988.Eventname AS Eventeng, alltat215988.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat215988.Date),'.',MONTH(alltat215988.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat215988.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat215988 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat215988.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat215988.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat215988.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat215988.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat215988.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat215988.Eventname AS Eventeng, alltat215988.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat215988.Date),'.',MONTH(alltat215988.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat215988.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat215988 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat215988.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat215988.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat215988.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat215988.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat215988.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Ute
7.40
Täby3.9.160.0
Inne
7.01
Sätra15.2.20
100 m
Ute
10.85
Skara6.6.17+1.9
150 m
Ute
17.07
Täby4.9.16+0.9
200 m
Ute
21.97
Uppsala15.8.20+0.7
Inne
22.77
Uppsala9.2.20
300 m
Ute
39.09
Eskilstuna10.8.13
400 m
Ute
51.79
Uppsala8.7.20
60 m
7.01i
2
B
Sätra15.2.20
7.04i
4
Sätra18.1.20
7.04i
2
h1
Uppsala8.2.20
7.04i
7
Uppsala8.2.20
7.05i
4
Sätra20.1.18
7.05i
1
h4
Sätra18.1.20
7.07i
1
h2
Sätra15.2.20
7.07i
3
22
h2
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.08i
3
h1
Sollentuna22.1.20
7.08i
3
Sollentuna22.1.20
Visa/dölj alla resultat
7.11i
3
h4
Sätra20.1.18
7.13i
2
h3
Sätra19.1.19
7.15i
3
22
h2
IJSMUppsala25.2.18
7.15i
1
Uppsala25.1.20
7.16i
6
22
IJSMUppsala25.2.18
7.17i
7
h2
Folksam GPSätra4.2.19
7.18i
4
Sätra4.2.17
7.18i
5
Folksam GPSätra4.2.19
7.20i
6
22
h1
IJSMVäxjö24.2.19
7.23i
3
19
h3
IJSMGöteborg/FH19.2.17
7.28i
7
19
s2
IJSMVäxjö21.2.16
7.31i
4
19
h2
IJSMVäxjö21.2.16
7.40i
4
17
h3
IUSMGöteborg/FH1.3.15
7.40
1
h1
Täby3.9.160.0
7.43i
7
17
s2
IUSMGöteborg/FH1.3.15
7.46
3
h1
Täby29.8.15-1.0
7.66i
4
16
h3
NC-yVäxjö9.3.14
7.72i
7
16
s1
NC-yVäxjö9.3.14
10-bästasnitt: 7.053
100 m
10.85
1
h9
Skara6.6.17+1.9
10.88
4
h2
SMHelsingborg25.8.17-1.5
10.93
2
19
h3
JSMGävle11.8.17+1.0
10.94
5
h1
Sollentuna1.6.18+1.5
10.94
6
h3
SMUppsala14.8.20+0.5
10.96
2
Sollentuna8.8.20+0.8
10.97
1
Uppsala24.6.20+1.2
10.99
7
h3
SMEskilstuna24.8.18+1.3
10.99
3
C
Sundsvall28.7.190.0
11.04
5
Lag-SMBorås7.7.17
Visa/dölj alla resultat
11.05
6
BauhausStockholm/S10.6.18-0.3
11.06
5
22
h1
JSMLinköping22.8.20-0.4
11.07
3
C
Sollentuna13.6.21+0.3
11.08
8
B
Folksam GPSollentuna29.6.17-1.2
11.09
5
h4
Sundsvall30.7.17+0.6
11.10
7
B
Sundsvall30.7.17+1.5
11.10
3
h1
VUSGöteborg/U30.6.18+0.2
11.12
3
C
Folksam GPSollentuna18.6.19+0.4
11.14
3
h3
Stockholm/S18.7.18-0.4
11.14
6
B
BauhausStockholm/S30.5.19+1.4
11.19
5
22
h2
JSMGöteborg/S9.8.190.0
11.20
3
h4
Sundsvall28.7.19+0.2
11.23
1
Skara6.6.16+1.7
11.26
3
19
h2
JSMHässleholm5.8.16+1.7
11.27
3
C
Folksam GPSollentuna28.6.16+1.6
11.27
3
22
h1
JSMHuddinge3.8.18-0.4
11.29
8
22
JSMHuddinge3.8.18-1.2
11.34
1
17
h1
Gävle25.7.15+1.7
11.66
3
17
h2
USMKalmar21.8.15-2.7
11.72
6
17
USMKalmar21.8.15-1.2
11.85
3
17
h1
Täby7.9.14+0.1
12.05
8
16
h1
NC-ySöderhamn8.8.14+1.1
10-bästasnitt: 10.949
200 m
21.97
7
h1
SMUppsala15.8.20+0.7
22.30
4
19
JSMGävle13.8.17+0.7
22.37
3
22
h2
JSMLinköping23.8.20-0.9
22.38
3
B
Sollentuna9.6.19+1.4
22.49
2
C
Stockholm/S18.7.180.0
22.49
5
Uppsala1.7.20-0.2
22.57
4
22
h1
JSMGöteborg/S10.8.19-1.8
22.77i
1
C
Uppsala9.2.20
22.82
6
17
USMGöteborg/S11.8.19-1.7
22.91
5
h3
SMHelsingborg26.8.17-3.2
Visa/dölj alla resultat
22.97
6
B
Folksam GPSollentuna29.6.17+1.0
22.97
3
C
Sundsvall28.7.19-0.8
23.07
1
B
Stockholm/S1.8.15+0.2
23.08
6
Uppsala12.6.16-0.1
23.46
2
17
h1
USMKalmar22.8.15-0.9
23.56
6
17
USMKalmar23.8.15-1.6
24.08
3
C
Göteborg/U29.6.14+0.4
10-bästasnitt: 22.507

Total results in database: 107
By event:
60 m:28
100 m:42
150 m:2
200 m:25
300 m:1
400 m:1
4x100 m:7
1000 m stafett:1
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
7.46
 3h1
Täby
29.8
-1.0
2016
7.40
1h1
Täby
3.9
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
7.66
 4h3-16
Växjö
9.3
 
7.72
7s1-16
Växjö
9.3
 
2015
7.40
 4 h3-17
Göteborg/FH
1.3
 
7.43
7 s2-17
Göteborg/FH
1.3
 
2016
7.28
 7s2-19
Växjö
21.2
 
7.31
4h2-19
Växjö
21.2
 
2017
7.18
 4
Sätra
4.2
 
7.23
3h3-19
Göteborg/FH
19.2
 
2018
7.05
 4
Sätra
20.1
 
7.11
3h4
Sätra
20.1
 
7.15
3h2-22
Uppsala
25.2
 
7.16
6-22
Uppsala
25.2
 
2019
7.13
 2h3
Sätra
19.1
 
7.17
7h2
Sätra
4.2
 
7.18
5
Sätra
4.2
 
7.20
6h1-22
Växjö
24.2
 
2020
7.01
2rB
Sätra
15.2
 
7.04
4
Sätra
18.1
 
7.04
7
Uppsala
8.2
 
7.04
2h1
Uppsala
8.2
 
7.05
1h4
Sätra
18.1
 
7.07
1h2
Sätra
15.2
 
7.07
3h2-22
Göteborg/FH
1.3
 
7.08
3 h1
Sollentuna
22.1
 
7.08
3
Sollentuna
22.1
 
7.15
1
Uppsala
25.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
12.02w
 5h1-15
Eskilstuna
9.8
 +2.3
2014
11.85
 3h1-17
Täby
7.9
 +0.1
12.05
8h1-16
Söderhamn
8.8
 +1.1
11.83w
 6
Gävle
19.7
 +2.2
2015
11.34
 1h1-17
Gävle
25.7
 +1.7
11.66
3h2-17
Kalmar
21.8
-2.7
11.72
6-17
Kalmar
21.8
-1.2
11.30w
 1h1-17
Stockholm/S
2.8
 +3.4
2016
11.23
 1J
Skara
6.6
 +1.7
11.26
3h2-19
Hässleholm
5.8
 +1.7
11.27
3rC
Sollentuna
28.6
 +1.6
11.00w
 4
Västerås
31.7
 +6.2
11.24w
 8h1
Sollentuna
26.8
 +2.8
2017
10.85
1h9
Skara
6.6
 +1.9
10.88
4h2
Helsingborg
25.8
-1.5
10.93
2h3-19
Gävle
11.8
 +1.0
11.04
5
Borås
7.7
 
11.08
8rB
Sollentuna
29.6
-1.2
11.09
5h4
Sundsvall
30.7
 +0.6
11.10
7rB
Sundsvall
30.7
 +1.5
10.87w
 4-19
Gävle
11.8
 +3.2
10.90w
 4rE
Skara
6.6
 +2.3
2018
10.94
 5h1
Sollentuna
1.6
 +1.5
10.99
7h3
Eskilstuna
24.8
 +1.3
11.05
6
Stockholm/S
10.6
-0.3
11.10
3h1
Göteborg/U
30.6
 +0.2
11.14
3h3
Stockholm/S
18.7
-0.4
11.27
3 h1-22
Huddinge
3.8
-0.4
11.29
8 -22
Huddinge
3.8
-1.2
10.92w
 3h1
Huddinge
16.6
 +2.4
11.13w
 6rB
Sollentuna
28.6
 +2.6
2019
10.99
 3rC
Sundsvall
28.7
 0.0
11.12
3rC
Sollentuna
18.6
 +0.4
11.14
6rB
Stockholm/S
30.5
 +1.4
11.19
5 h2-22
Göteborg/S
9.8
 0.0
11.20
3h4
Sundsvall
28.7
 +0.2
2020
10.94
 6h3
Uppsala
14.8
 +0.5
10.96
2
Sollentuna
8.8
 +0.8
10.97
1
Uppsala
24.6
 +1.2
11.06
5h1-22
Linköping
22.8
-0.4
2021
11.07
 3rC
Sollentuna
13.6
 +0.3
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
17.66
 2rB
Täby
29.8
-2.3
2016
17.07
1
Täby
4.9
 +0.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
24.08
 3rC
Göteborg/U
29.6
 +0.4
24.19w
 6h1-16
Söderhamn
9.8
 +3.5
2015
23.07
 1rB
Stockholm/S
1.8
 +0.2
23.46
2h1-17
Kalmar
22.8
-0.9
23.56
6-17
Kalmar
23.8
-1.6
2016
23.08
 6
Uppsala
12.6
-0.1
22.85w
 3h4-19
Hässleholm
6.8
 +3.2
22.96w
 5s2-19
Hässleholm
7.8
 +2.6
2017
22.30
 4-19
Gävle
13.8
 +0.7
22.91
5h3
Helsingborg
26.8
-3.2
22.97
6rB
Sollentuna
29.6
 +1.0
22.14w
 3
Gävle
15.7
 +2.6
22.17w
 2h3-19
Gävle
12.8
 +2.5
2018
22.49
 2rC
Stockholm/S
18.7
 0.0
22.55w
 7h1
Eskilstuna
25.8
 +2.1
2019
22.38
 3rB
Sollentuna
9.6
 +1.4
22.57
4 h1-22
Göteborg/S
10.8
-1.8
22.82
6 -17
Göteborg/S
11.8
-1.7
22.97
3rC
Sundsvall
28.7
-0.8
22.34w
 1
Uppsala
31.8
 +3.1
2020
21.97
7h1
Uppsala
15.8
 +0.7
22.37
3h2-22
Linköping
23.8
-0.9
22.49
5
Uppsala
1.7
-0.2
22.16w
 6-22
Linköping
23.8
 +2.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
22.77
1rC
Uppsala
9.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
39.09
4h3-15
Eskilstuna
10.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
51.79
5
Uppsala
8.7
 
Ute
100 m
SM 2016
8
h1
11.24w
SM 2017
4
h2
10.88
SM 2018
7
h3
10.99
SM 2020
6
h3
10.94
200 m
SM 2017
5
h3
22.91
SM 2018
7
h1
22.55w
SM 2020
7
h1
21.97
4x100 m
SM 2019
h2
DQ

Junior-ungdom
100 m
USM 2015 6
17
11.72
3
17
h2
11.66
JSM 2016
3
19
h2
11.26
JSM 2017 4
19
10.87w
2
19
h3
10.93
JSM 2018 8
22
11.29
3
22
h1
11.27
JSM 2019
5
22
h2
11.19
JSM 2020
5
22
h1
11.06
200 m
USM 2015 6
17
23.56
2
17
h1
23.46
JSM 2016
5
19
s2
22.96w
3
19
h4
22.85w
JSM 2017 4
19
22.30
2
19
h3
22.17w
USM 2019 6
17
22.82
4
22
h1
22.57
JSM 2020 6
22
22.16w
3
22
h2
22.37
4x100 m
USM 2013
4
15
h1
48.49
15
DNF
USM 2014
3
17
h3
45.39
USM 2015
17
h1
DQ
1000 m stafett
USM 2014
4
17
h3
2:05.66
Inne
60 m
IUSM 2015
7
17
s2
7.43
4
17
h3
7.40
IJSM 2016
7
19
s2
7.28
4
19
h2
7.31
IJSM 2017
3
19
h3
7.23
IJSM 2018 6
22
7.16
3
22
h2
7.15
IJSM 2019
6
22
h1
7.20
IJSM 2020
3
22
h2
7.07