Victor Koch

Född: 7 mars 1998

Ålder: 23 år 274 dagar

Förening:
 Örgryte IS
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Tresteg (1)
14.13i
SB  VäxjöVäxjö24.1.21
 
14.1313.6114.1013.91

2020

Tresteg (2)
13.02
SB  MölndalMölndal8.8.200.0
 
13.02
0.0
12.94
+2.0
14.19
SB  JSMKristinehamnJSM, Kristinehamn30.8.200.0
 
13.55
0.0
X
-0.4
14.11
0.0
14.06
0.0
14.17
-0.2
14.19
0.0
Kula (2)
7.45
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
7.48
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.9.20
Diskus (2)
18.74
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
21.49
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.9.20
Slägga (2)
15.40
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
17.46
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.9.20
Spjut (2)
29.85
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
29.62
  Göteborg/SGöteborg/S24.9.20
Castorama (2)
956
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
7.45   29.85   18.74   15.40
1.082
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.9.20
7.48   29.62   21.49   17.46
4x100 m (1)
44.99
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Örgryte IS
Otto Hammarström, Viggo Hahnsson
Svante Wester, Victor Koch

2019

60 m (1)
7.26i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
200 m (1)
22.05
PB  Granada, ESPGranada, ESP9.6.190.0
400 m (1)
54.85
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19
Tresteg (3)
14.51i
PB  (10)IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
14.59
PB  (14)BoråsBorås2.6.19+1.8
14.65w
  BoråsBorås2.6.19+3.6
4x100 m (1)
42.59
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Örgryte IS
Victor Koch, Alexander Andreasson
Filip Björklund, Samuel Wiik
3x400 m (1)
2:34.22
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Örgryte IS

2018

60 m (2)
7.35i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.30i
SB  VäxjöVäxjö20.1.18
200 m (4)
22.81i
PB  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
22.58
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+1.7
23.06
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-2.3
DNS
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.180.0
400 m (1)
52.50
PB  HalmstadHalmstad16.6.18
Längd (1)
6.08i
SB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
 
X6.08X
Tresteg (1)
13.20i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
4x100 m (2)
43.65
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Örgryte IS
Tobias Carlryd, Samuel Wiik
Victor Koch, Carl Bengtström
42.60
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Artur Engström
Victor Koch, Samuel Wiik

2017

100 m (2)
11.16
PB  SkaraSkara6.6.17+0.8
11.52
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17-0.9
200 m (6)
22.18
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+0.8
22.37
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.170.0
22.40w
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17+2.4
22.06
PB  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17+0.7
22.26
  NMUmeåNM, Umeå20.8.17+0.1
DNF
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
Längd (1)
6.62
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17+1.5
Tresteg (3)
14.15i
PB  (16)Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
14.18w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+2.8
14.09
PB  (22)JSMGävleJSM, Gävle13.8.17-1.3
 
12.66
+0.5
13.55
+0.8
13.21
+0.3
14.09
-1.3
13.90
-1.1
13.78
-0.1
4x100 m (3)
41.65
PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Victor Koch, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Samuel Wiik
41.69
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
 Örgryte IS
Charles Mårelid, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Victor Koch
41.72
  NMUmeåNM, Umeå19.8.17
 Sweden
Max Hrelja, Henrik Larsson
Victor Koch, Joel Bengtsson
1000 m stafett (1)
1:56.45
PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Örgryte IS
Victor Koch, Alexander Andreasson
Carl Bengtström, Samuel Wiik

2016

60 m (3)
7.32i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.15
7.19i
PB  VäxjöVäxjö23.1.16
7.27i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH12.3.16
100 m (2)
11.43
SB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16-1.3
11.24w
  SkaraSkara3.9.16+2.4
200 m (3)
22.60
SB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.16+0.9
22.68w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+3.2
22.91w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+2.6
Längd (5)
6.33i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.2.16
6.20i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
 
5.896.206.20
6.29i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH12.3.16
 
6.29X5.77
6.27
SB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16+0.7
6.29w
  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16+3.7
Tresteg (2)
13.11i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
 
13.0912.9913.1112.7412.8712.94
13.37
SB  Göteborg/SGöteborg/S16.8.16+0.2
Sjukamp (P19) (1)
DNFi
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH13.3.16
7.27   6.29   NM   
      
4x100 m (3)
45.04
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
Tobias Larsson, Victor Koch
Samuel Wiik, Arvid Ryberg
44.76
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Örgryte IS
Tobias Larsson, Victor Koch
Samuel Wiik, Arvid Ryberg
42.93
PB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
 Örgryte IS
Victor Koch, Max Hejdenberg
Samuel Wiik, Oliwer Åstrand
1000 m stafett (2)
2:05.70
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Larsson
Victor Koch, Samuel Wiik
2:05.45
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Örgryte IS
Oliver Edman Chrantz, Tobias Larsson
Victor Koch, Samuel Wiik

2015

100 m (1)
11.19
PB  Lag-USMEnskedeLag-USM, Enskede29.8.15+1.8
200 m (4)
22.42
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.15+2.0
23.12
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+0.6
22.96
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15-1.4
23.06
  USMKalmarUSM, Kalmar23.8.15-1.6
400 m (1)
54.75i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.15
Längd (3)
5.99i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.12.14
5.99i
=PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH28.2.15
 
5.68X5.99
6.57
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.7.15+0.3
Tresteg (3)
12.87i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
 
12.6412.8712.6912.73XX
13.75
PB  USMKalmarUSM, Kalmar23.8.15+1.0
 
13.67
+0.8
13.75
+1.0
13.73
+0.9
XX13.65
+0.8
13.29
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15+0.3
13.54w
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15+2.6
 
13.54
+2.6
X
+3.0
13.29
+0.3
12.90
+2.1
X
-0.5
X
-1.7
4x100 m (3)
44.76
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Victor Koch
Viggo Hahnsson, Max Hejdenberg
44.50
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Victor Koch
Viggo Hahnsson, Max Hejdenberg
44.02
=PB  Lag-USMEnskedeLag-USM, Enskede29.8.15
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Victor Koch
Carl Bengtsson, Max Hejdenberg
1000 m stafett (2)
2:03.26
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Victor Koch
Max Hejdenberg, Samuel Wiik
2:02.93
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Örgryte IS
Alexander Andreasson, Victor Koch
Max Hejdenberg, Samuel Wiik

2014

100 m (1)
11.88
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn8.8.14+1.4
200 m (2)
23.26
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn9.8.14+1.2
23.81w
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14+3.5
Längd (2)
5.65i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH23.11.13
5.78w
  Göteborg/SGöteborg/S1.6.14+2.6
Tresteg (2)
11.34i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö8.3.14
 
11.3410.4511.09
12.85
=PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14+1.1
13.54w
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14+2.8
 
11.86
+3.4
12.85
+1.1
12.98
+3.2
12.57
+1.4
X13.54
+2.8

2013

100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
15.36
PB  HuddingeHuddinge7.9.13+0.5
Tresteg (1)
11.55
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna11.8.13+0.2
4x100 m (2)
47.72
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Örgryte IS
Victor Koch, Max Hejdenberg
Joel Mumbongo, Jonas Röst
47.29
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Örgryte IS
Victor Koch, Max Hejdenberg
Joel Mumbongo, Jonas Röst

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat182713.Eventname AS Eventeng, alltat182713.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat182713.Date),'.',MONTH(alltat182713.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat182713.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat182713 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat182713.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat182713.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat182713.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat182713.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat182713.Eventname AS Eventeng, alltat182713.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat182713.Date),'.',MONTH(alltat182713.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat182713.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat182713 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat182713.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat182713.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat182713.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat182713.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat182713.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat182713.Eventname AS Eventeng, alltat182713.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat182713.Date),'.',MONTH(alltat182713.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat182713.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat182713 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat182713.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat182713.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat182713.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat182713.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat182713.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.19
Växjö23.1.16
100 m
Ute
11.16
Skara6.6.17+0.8
200 m
Ute
22.05
Granada, ESP9.6.190.0
Inne
22.81
Gävle18.2.18
400 m
Ute
52.50
Halmstad16.6.18
Inne
54.75
Göteborg/FH1.2.15
Längd
Ute
6.62
Göteborg/U1.7.17+1.5
Inne
6.33
Göteborg/FH14.2.16
Tresteg
Ute
14.59
Borås2.6.19+1.8
Inne
14.51
Växjö24.2.19
Kula
Ute
7.48
Göteborg/S24.9.20
Diskus
Ute
21.49
Göteborg/S24.9.20
Slägga
Ute
17.46
Göteborg/S24.9.20
Spjut
Ute
29.85
Göteborg/S16.9.20
Castorama
Ute
1.082
Göteborg/S24.9.20
200 m
22.05
3
B
Granada, ESP9.6.190.0
22.06
3
19
JSMGävle13.8.17+0.7
22.18
1
19
B
VUSGöteborg/U2.7.17+0.8
22.26
7
19
NMUmeå20.8.17+0.1
22.37
4
B
Karlstad25.7.170.0
22.42
2
B
Göteborg/U5.7.15+2.0
22.58
1
F
Karlstad25.7.18+1.7
22.60
5
B
Göteborg/U3.7.16+0.9
22.81i
4
h3
ISMGävle18.2.18
22.96
2
17
h3
USMKalmar22.8.15-1.4
Visa/dölj alla resultat
23.06
4
17
USMKalmar23.8.15-1.6
23.06
5
22
h2
JSMHuddinge4.8.18-2.3
23.12
6
B
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+0.6
23.26
2
16
h2
NC-ySöderhamn9.8.14+1.2
10-bästasnitt: 22.429
Längd
6.62
1
19
Göteborg/U1.7.17+1.5
6.57
3
17
Göteborg/U3.7.15+0.3
6.33i
6
Göteborg/FH14.2.16
6.29i
hep
19
IJSMGöteborg/FH12.3.16
6.27
+
19
Göteborg/U2.7.16+0.7
6.20i
14
19
IJSMVäxjö20.2.16
6.08i
15
22
IJSMUppsala24.2.18
5.99i
3
17
Göteborg/FH6.12.14
5.99i
13
17
IUSMGöteborg/FH28.2.15
5.65i
7
17
Göteborg/FH23.11.13
10-bästasnitt: 6.199
Tresteg
14.59
+
Borås2.6.19+1.8
14.51i
4
22
IJSMVäxjö24.2.19
14.19
2
22
JSMKristinehamn30.8.200.0
14.15i
7
Göteborg/FH4.2.17
14.13i
5
Växjö24.1.21
14.09
4
19
JSMGävle13.8.17-1.3
13.75
2
17
USMKalmar23.8.15+1.0
13.37
3
Göteborg/S16.8.16+0.2
13.29
+
17
vFINStockholm/S12.9.15+0.3
13.20i
9
Göteborg/FH3.2.18
Visa/dölj alla resultat
13.11i
8
19
IJSMVäxjö21.2.16
13.02
3
Mölndal8.8.200.0
12.87i
4
17
IUSMGöteborg/FH1.3.15
12.85
+
16
NC-ySöderhamn10.8.14+1.1
11.55
8
15
NC-yEskilstuna11.8.13+0.2
11.34i
12
16
NC-yVäxjö8.3.14
10-bästasnitt: 13.927
4x100 m
41.65
1
19
JSMMalmö/S27.5.17
41.69
2
Lag-SMBorås7.7.17
41.72
2
19
NMUmeå19.8.17
42.59
1
22
JSMStockholm/S26.5.19
42.60
4
Lag-SMHelsingborg6.7.18
42.93
5
Lag-SMNorrköping13.7.16
43.65
4
22
JSMGöteborg/S27.5.18
44.02
1
17
r1
Lag-SMEnskede29.8.15
44.50
3
17
USMSollentuna17.5.15
44.76
2
17
h1
USMSollentuna17.5.15
Visa/dölj alla resultat
44.76
5
19
JSMStockholm/S29.5.16
44.99
3
22
JSMGöteborg/S13.9.20
45.04
2
19
h2
JSMStockholm/S29.5.16
47.29
3
15
USMHuddinge26.5.13
47.72
2
15
h1
USMHuddinge26.5.13
10-bästasnitt: 43.011

Total results in database: 100
By event:
60 m:6
100 m:6
200 m:20
400 m:3
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):1
Längd:12
Tresteg:20
Kula:2
Diskus:2
Slägga:2
Spjut:2
Sjukamp (P19):1
Castorama:2
4x100 m:15
3x400 m:1
1000 m stafett:5
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
7.19
3h6
Växjö
23.1
 
7.27
H-19
Göteborg/FH
12.3
 
7.32
2h2-19
Göteborg/FH
5.12
 
2018
7.30
 4h1
Växjö
20.1
 
7.35
3h1
Göteborg/FH
13.1
 
2019
7.26
 3h3
Göteborg/FH
13.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
11.88
 5h3-16
Söderhamn
8.8
 +1.4
2015
11.19
 3 -17
Enskede
29.8
 +1.8
2016
11.43
 6
Norrköping
13.7
-1.3
11.24w
 2h4
Skara
3.9
 +2.4
2017
11.16
4h10
Skara
6.6
 +0.8
11.52
3rC
Karlstad
25.7
-0.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
23.26
 2h2-16
Söderhamn
9.8
 +1.2
23.81w
 5-16
Söderhamn
10.8
 +3.5
2015
22.42
 2rB
Göteborg/U
5.7
 +2.0
22.96
2h3-17
Kalmar
22.8
-1.4
23.06
4-17
Kalmar
23.8
-1.6
23.12
6rB
Göteborg/S
14.8
 +0.6
2016
22.60
 5rB
Göteborg/U
3.7
 +0.9
22.68w
 2h2-19
Hässleholm
6.8
 +3.2
22.91w
 4s2-19
Hässleholm
7.8
 +2.6
2017
22.06
 3-19
Gävle
13.8
 +0.7
22.18
1rB-19
Göteborg/U
2.7
 +0.8
22.26
7-19
Umeå
20.8
 +0.1
22.37
4rB
Karlstad
25.7
 0.0
22.40w
 1h2-19
Gävle
12.8
 +2.4
2018
22.58
 1rF
Karlstad
25.7
 +1.7
23.06
5 h2-22
Huddinge
4.8
-2.3
2019
22.05
3rB
Granada, ESP
9.6
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
22.81
4h3
Gävle
18.2
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
52.50
1rB
Halmstad
16.6
 
2019
54.85
 5 h1-22
Göteborg/S
9.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
54.75
2rC
Göteborg/FH
1.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5.78w
 4-17
Göteborg/S
1.6
 +2.6
2015
6.57
 3-17
Göteborg/U
3.7
 +0.3
2016
6.27
 +-19
Göteborg/U
2.7
 +0.7
6.29w
 1-19
Göteborg/U
2.7
 +3.7
2017
6.62
1-19
Göteborg/U
1.7
 +1.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
5.65
 7-17
Göteborg/FH
23.11
 
2015
5.99
 3-17
Göteborg/FH
6.12
 
5.99
13 -17
Göteborg/FH
28.2
 
2016
6.33
6
Göteborg/FH
14.2
 
6.29
H-19
Göteborg/FH
12.3
 
6.20
14-19
Växjö
20.2
 
2018
6.08
 15-22
Uppsala
24.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
11.55
 8-15
Eskilstuna
11.8
 +0.2
2014
12.85
 --16
Söderhamn
10.8
 +1.1
13.54w
 3-16
Söderhamn
10.8
 +2.8
2015
13.75
 2-17
Kalmar
23.8
 +1.0
13.29
--17
Stockholm/S
12.9
 +0.3
13.54w
 4-17
Stockholm/S
12.9
 +2.6
2016
13.37
 3
Göteborg/S
16.8
 +0.2
2017
14.09
 4-19
Gävle
13.8
-1.3
14.18w
 5-19
Göteborg/U
2.7
 +2.8
2019
14.59
+
Borås
2.6
 +1.8
14.65w
 1
Borås
2.6
 +3.6
2020
14.19
 2-22
Kristinehamn
30.8
 0.0
13.02
3
Mölndal
8.8
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
11.34
 12-16
Växjö
8.3
 
2015
12.87
 4 -17
Göteborg/FH
1.3
 
2016
13.11
 8-19
Växjö
21.2
 
2017
14.15
 7
Göteborg/FH
4.2
 
2018
13.20
 9
Göteborg/FH
3.2
 
2019
14.51
4-22
Växjö
24.2
 
2021
14.13
 5
Växjö
24.1
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
7.48
Com
Göteborg/S
24.9
 
7.45
Com
Göteborg/S
16.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
21.49
Com
Göteborg/S
24.9
 
18.74
Com
Göteborg/S
16.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
17.46
Com
Göteborg/S
24.9
 
15.40
Com
Göteborg/S
16.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
29.85
Com
Göteborg/S
16.9
 
29.62
Com
Göteborg/S
24.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.082
5
Göteborg/S
24.9
 
956
9
Göteborg/S
16.9
 

Ute
200 m
SM 2017
h4
DNF
Inne
200 m
ISM 2018
4
h3
22.81

Junior-ungdom
Ute
200 m
USM 2015 4
17
23.06
2
17
h3
22.96
JSM 2016
4
19
s2
22.91w
2
19
h2
22.68w
JSM 2017 3
19
22.06
1
19
h2
22.40w
JSM 2018
5
22
h2
23.06
22
DNS
400 m
JSM 2019
5
22
h1
54.85
Tresteg
USM 2015 2
17
13.75
JSM 2017 4
19
14.09
JSM 2020 2
22
14.19
4x100 m
USM 2013 3
15
47.29
2
15
h1
47.72
USM 2015 3
17
44.50
2
17
h1
44.76
JSM 2016 5
19
44.76
2
19
h2
45.04
JSM 2017 1
19
41.65
JSM 2018 4
22
43.65
JSM 2019 1
22
42.59
JSM 2020 3
22
44.99
1000 m stafett
JSM 2015 4
19
2:02.93
2
19
h2
2:03.26
JSM 2016 5
19
2:05.45
1
19
h1
2:05.70
JSM 2017 1
19
1:56.45
3x400 m
JSM 2019 2
22
2:34.22
Inne
Längd
IUSM 2015 13
17
5.99
IJSM 2016 14
19
6.20
IJSM 2018 15
22
6.08
Tresteg
IUSM 2015 4
17
12.87
IJSM 2016 8
19
13.11
IJSM 2019 4
22
14.51
Sjukamp (P19)
IJSM 2016
19
DNF