Joakim Andersson

Född: 19 oktober 1992

Ålder: 29 år 44 dagar

Förening:
 Spårvägens FK
 28.1.2020–

Tidigare förening(ar):
IFK Trelleborg –27.1.2020

  •  1 SM‐brons
  •  2 ISM‐silver, 1 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (2)
49.14
SB  Stockholm/SStockholm/S22.5.21
800 m (14)
1:49.20i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.21
1:48.71i
SB  SollentunaSollentuna30.1.21
1:48.80i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
1:49.84i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
1:49.48i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL5.3.21
1:48.80
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
DNF
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
1:47.12
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
1:48.10
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
1:48.91
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
1:46.51
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S4.7.21
1:47.98
  Bern, SUIBern, SUI21.8.21
1:52.68
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
1:50.44
  SMBoråsSM, Borås29.8.21
4x400 m (1)
3:16.21
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Spårvägens FK
Marcus Berggren, Joakim Andersson
Philip Stömne, Joel Groth
4x800 m (1)
7:33.46
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Spårvägens FK
Tobias Eknor, Abdelfath Yassin
Emil Danielsson, Joakim Andersson

2020

400 m (2)
50.01i
PB  (16)HuddingeHuddinge26.1.20
49.11
SB  Stockholm/SStockholm/S6.9.20
800 m (13)
1:51.28i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
1:48.38i
PB  v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
1:48.03i
PB (48) (2)FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
1:53.03i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
1:48.52i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
1:49.40
SB  SollentunaSollentuna28.6.20
1:47.55
PB (93) FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
1:47.62
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
1:49.69
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
1:47.87
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
1:50.40
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
DNF
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
1:50.21
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
1500 m (2)
3:59.23
SB  SollentunaSollentuna14.6.20
3:52.30
PB  HuddingeHuddinge11.7.20
10 km (1)
34:00
PB  StockholmStockholm4.4.20
4x400 m (1)
3:16.17
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Spårvägens FK
Kristian Efremov, Joakim Andersson
Tor Ekström, Ívar Kristinn Jasonarson
4x800 m (1)
7:34.64
WL SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Spårvägens FK
Bienvenue Musore, Kalle Berglund
Emil Danielsson, Joakim Andersson

2019

800 m (14)
1:53.81i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.19
1:54.71i
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
1:53.75i
SB  (12)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
1:51.6m
SB  Malmö/HeMalmö/He21.5.19
1:51.15
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
1:49.87
SB  LudvikaLudvika6.6.19
1:51.11
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
1:50.7m
  Frederiksberg, DENFrederiksberg, DEN27.6.19
1:49.81
SB  KarlstadKarlstad3.7.19
1:49.84
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
DNF
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
1:49.74
SB  Huizingen, BELHuizingen, BEL24.8.19
1:53.60
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
1:49.40
SB  (8)SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
1500 m (1)
3:59.05
PB  Bagsværd, DENBagsværd, DEN18.5.19

2018

800 m (10)
1:55.93i
SB  Malmö/AMalmö/A28.1.18
1:54.15i
SB  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
1:52.18i
PB  (6)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
1:48.73
SB  (7)IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL26.5.18
1:48.94
  Oordegem, BELOordegem, BEL2.6.18
1:50.19
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
1:50.14
  København, DENKøbenhavn, DEN26.6.18
DNF
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
1:53.52
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
DNF
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18

2017

400 m (1)
49.08
SB  (19)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17
800 m (10)
1:52.96i
PB  (10)Malmö/AMalmö/A29.1.17
1:54.37
SB  Malmö/HeMalmö/He23.5.17
1:50.32
SB  Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
1:49.98
SB  København, DENKøbenhavn, DEN20.6.17
1:50.75
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
1:48.44
PB  (2)FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
1:48.69
  Kessel-Lo, BELKessel-Lo, BEL19.8.17
1:53.74
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
1:51.63
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
1:50.41
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17

2016

400 m (3)
48.96
SB  VellingeVellinge19.6.16
48.43
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16
48.21
PB  (9)Göteborg/SGöteborg/S15.7.16
800 m (7)
DNFi
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
1:55.0m
SB  TrelleborgTrelleborg4.6.16
1:49.73
PB  (5)FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
1:52.26
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16
1:51.78
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
1:52.37
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
1:52.79
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16

2015

400 m (2)
49.29
SB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15
49.17
SB  (22)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S5.9.15
800 m (5)
1:54.04
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
1:51.97
PB  VUGGöteborg/UVUG, Göteborg/U5.7.15
1:51.55
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15
1:52.32
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
1:50.99
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15

2014

100 m (1)
11.74
PB  TrelleborgTrelleborg26.4.140.0
400 m (3)
49.23
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
49.80
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
48.76
PB  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
800 m (3)
1:54.42
PB  HelsingborgHelsingborg5.7.14
1:55.17
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14
1:57.22
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14

2012

200 m (1)
22.93
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+1.9
400 m (1)
50.16
SB  Göteborg/UGöteborg/U7.7.12
800 m (1)
2:03.51
SB  TrelleborgTrelleborg2.6.12

2011

200 m (1)
23.05
PB  HelsingborgHelsingborg2.7.11+1.8
400 m (3)
49.42
PB  (25)Göteborg/UGöteborg/U9.7.11
50.28
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11
50.01
  JSMVellingeJSM, Vellinge27.8.11
800 m (1)
2:01.41
SB  HässleholmHässleholm31.7.11

2010

200 m (1)
23.92
PB  Malmö/HeMalmö/He22.8.10+2.0
400 m (3)
52.64i
PB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
51.14
PB  HässleholmHässleholm1.8.10
51.30
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10
800 m (2)
1:59.11
PB  HelsingborgHelsingborg10.7.10
2:07.19
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10
Höjd (1)
1.78
PB  TrelleborgTrelleborg24.4.10
Längd (1)
6.17
PB  JönköpingJönköping16.5.10+1.9

2009

400 m (1)
53.53
PB  HelsingborgHelsingborg12.7.09
800 m (1)
2:04.88
PB  VellingeVellinge9.8.09
3000 m (1)
9:47.06
PB  HässleholmHässleholm26.7.09

2008

14:43
  USMVäxjöUSM, Växjö3.5.08
3000 m hinder (1)
11:45.1m
PB  MotalaMotala18.5.08

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat180682.Eventname AS Eventeng, alltat180682.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat180682.Date),'.',MONTH(alltat180682.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat180682.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat180682 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat180682.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat180682.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat180682.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat180682.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat180682.Eventname AS Eventeng, alltat180682.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat180682.Date),'.',MONTH(alltat180682.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat180682.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat180682 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat180682.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat180682.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat180682.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat180682.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat180682.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat180682.Eventname AS Eventeng, alltat180682.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat180682.Date),'.',MONTH(alltat180682.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat180682.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat180682 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat180682.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat180682.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat180682.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat180682.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat180682.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

100 m
Ute
11.74
Trelleborg26.4.140.0
200 m
Ute
22.93
Göteborg/U8.7.12+1.9
400 m
Ute
48.21
Göteborg/S15.7.16
Inne
50.01
Huddinge26.1.20
800 m
Ute
1:46.51
Stockholm/S4.7.2113
Inne
1:48.03
Sätra11.2.209
1500 m
Ute
3:52.30
Huddinge11.7.20
3000 m
Ute
9:47.06
Hässleholm26.7.09
10 km
Ute
34:00
Stockholm4.4.20
3000 m hinder
Ute
11:45.1m
Motala18.5.08
Höjd
Ute
1.78
Trelleborg24.4.10
Längd
Ute
6.17
Jönköping16.5.10+1.9
400 m
48.21
1
B
Göteborg/S15.7.16
48.43
1
B
VUSGöteborg/U2.7.16
48.76
3
22
JSMGävle8.8.14
48.96
1
Vellinge19.6.16
49.08
3
VUSGöteborg/U1.7.17
49.11
1
h2
Stockholm/S6.9.20
49.14
2
Stockholm/S22.5.21
49.17
3
B
Folksam GPGöteborg/S5.9.15
49.23
2
Göteborg/U28.6.14
49.29
2
C
Göteborg/U4.7.15
Visa/dölj alla resultat
49.42
1
Göteborg/U9.7.11
49.80
2
22
h1
JSMGävle8.8.14
50.01
4
19
JSMVellinge27.8.11
50.01i
1
Huddinge26.1.20
50.16
2
Göteborg/U7.7.12
50.28
2
19
h2
JSMVellinge26.8.11
51.14
1
19
Hässleholm1.8.10
51.30
3
19
h2
JSMKarlstad13.8.10
52.64i
2
19
h2
IJSMMalmö/A20.2.10
53.44+i
-
Sollentuna30.1.21
53.53
1
Helsingborg12.7.09
10-bästasnitt: 48.938
800 m
1:46.51
6
BauhausStockholm/S4.7.21
1:47.12
5
Sollentuna13.6.21
1:47.55
2
Karlstad8.7.20
1:47.62
4
Göteborg/S25.7.20
1:47.87
9
Sollentuna10.8.20
1:47.98
7
Bern, SUI21.8.21
1:48.03i
4
Folksam GPSätra11.2.20
1:48.10
6
Karlstad22.6.21
1:48.38i
1
v3NatHelsinki, FIN9.2.20
1:48.44
2
B
Karlstad25.7.17
Visa/dölj alla resultat
1:48.52i
2
ISMVäxjö23.2.20
1:48.69
4
Kessel-Lo, BEL19.8.17
1:48.71i
1
Sollentuna30.1.21
1:48.73
5
C
IFAMOordegem, BEL26.5.18
1:48.80i
2
Göteborg/FH6.2.21
1:48.80
1
B
Göteborg/S2.6.21
1:48.91
2
Halmstad29.6.21
1:48.94
4
B
Oordegem, BEL2.6.18
1:49.20i
1
Göteborg/FH28.1.21
1:49.40
4
SMKarlstad1.9.19
1:49.40
1
Sollentuna28.6.20
1:49.48i
5
h6
IEMToruń, POL5.3.21
1:49.69
2
Club ChGöteborg/S6.8.20
1:49.73
1
B
Folksam GPSollentuna28.6.16
1:49.74
1
B
Huizingen, BEL24.8.19
1:49.81
1
B
Karlstad3.7.19
1:49.84
2
Folksam GPVarberg15.7.19
1:49.84i
2
ISMMalmö/A19.2.21
1:49.87
7
Ludvika6.6.19
1:49.98
5
København, DEN20.6.17
1:50.14
6
København, DEN26.6.18
1:50.19
8
BauhausStockholm/S10.6.18
1:50.21
10
Göteborg/S29.8.20
1:50.32
1
B
Göteborg/S10.6.17
1:50.40
3
h2
SMUppsala15.8.20
1:50.41
3
vFINStockholm/S3.9.17
1:50.44
6
SMBorås29.8.21
1:50.7m
1
Frederiksberg, DEN27.6.19
1:50.75
7
Folksam GPSollentuna29.6.17
1:50.99
6
SMSöderhamn9.8.15
1:51.11
8
Folksam GPSollentuna18.6.19
1:51.15
5
B
BauhausStockholm/S30.5.19
1:51.28i
1
Göteborg/FH1.2.20
1:51.55
2
B
Folksam GPKarlstad22.7.15
1:51.6m
2
Malmö/He21.5.19
1:51.63
3
SMHelsingborg27.8.17
1:51.78
8
Folksam GPKarlstad27.7.16
1:51.97
1
C
VUGGöteborg/U5.7.15
1:52.18i
3
ISMGävle18.2.18
1:52.26
1
VUSGöteborg/U3.7.16
1:52.32
2
h2
SMSöderhamn8.8.15
1:52.37
4
h3
SMSollentuna27.8.16
1:52.68
2
h3
SMBorås28.8.21
1:52.79
6
SMSollentuna28.8.16
1:52.96i
2
Malmö/A29.1.17
1:53.03i
1
h2
ISMVäxjö22.2.20
1:53.52
2
h3
SMEskilstuna25.8.18
1:53.60
2
h3
SMKarlstad31.8.19
1:53.74
1
h2
SMHelsingborg26.8.17
1:53.75i
2
h1
ISMNorrköping16.2.19
1:53.81i
5
Göteborg/FH28.1.19
1:54.04
1
E
Folksam GPSollentuna25.6.15
1:54.15i
2
h1
ISMGävle18.2.18
1:54.37
4
Malmö/He23.5.17
1:54.42
1
Helsingborg5.7.14
1:54.71i
6
Folksam GPSätra4.2.19
1:55.0m
1
Trelleborg4.6.16
1:55.17
3
22
h2
JSMGävle8.8.14
1:55.93i
1
Malmö/A28.1.18
1:57.22
8
22
JSMGävle10.8.14
1:59.11
2
B
Helsingborg10.7.10
2:01.41
3
Hässleholm31.7.11
2:03.51
1
Trelleborg2.6.12
2:04.88
1
17
Vellinge9.8.09
2:07.19
7
19
h2
JSMKarlstad14.8.10
10-bästasnitt: 1:47.76

Total results in database: 119
By event:
100 m:1
200 m:3
400 m:21
800 m:81
1500 m:3
3000 m:1
10 km:1
3000 m hinder:1
Höjd:1
Längd:1
4x400 m:2
4x800 m:2
km terräng:1
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
11.74
1
Trelleborg
26.4
 0.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
23.92
 1
Malmö/He
22.8
 +2.0
2011
23.05
 3rB
Helsingborg
2.7
 +1.8
2012
22.93
5h2
Göteborg/U
8.7
 +1.9
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
53.53
 1D
Helsingborg
12.7
 
2010
51.14
 1-19
Hässleholm
1.8
 
51.30
3h2-19
Karlstad
13.8
 
2011
49.42
 1
Göteborg/U
9.7
 
50.01
4-19
Vellinge
27.8
 
50.28
2h2-19
Vellinge
26.8
 
2012
50.16
 2D
Göteborg/U
7.7
 
2014
48.76
 3-22
Gävle
8.8
 
49.23
2D
Göteborg/U
28.6
 
49.80
2h1-22
Gävle
8.8
 
2015
49.17
 3rB
Göteborg/S
5.9
 
49.29
2rC
Göteborg/U
4.7
 
2016
48.21
1rB
Göteborg/S
15.7
 
48.43
1rB
Göteborg/U
2.7
 
48.96
1
Vellinge
19.6
 
2017
49.08
 3
Göteborg/U
1.7
 
2020
49.11
 1h2
Stockholm/S
6.9
 
2021
49.14
 2
Stockholm/S
22.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
52.64
 2h2-19
Malmö/A
20.2
 
2020
50.01
1
Huddinge
26.1
 
2021
53.44+
 
Sollentuna
30.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
2:04.88
 1-17
Vellinge
9.8
 
2010
1:59.11
 2rB
Helsingborg
10.7
 
2:07.19
7h2-19
Karlstad
14.8
 
2011
2:01.41
 3
Hässleholm
31.7
 
2012
2:03.51
 1
Trelleborg
2.6
 
2014
1:54.42
 1
Helsingborg
5.7
 
1:55.17
3h2-22
Gävle
8.8
 
1:57.22
8-22
Gävle
10.8
 
2015
1:50.99
 6
Söderhamn
9.8
 
1:51.55
2rB
Karlstad
22.7
 
1:51.97
1rC
Göteborg/U
5.7
 
1:52.32
2 h2
Söderhamn
8.8
 
1:54.04
1rE
Sollentuna
25.6
 
2016
1:49.73
 1rB
Sollentuna
28.6
 
1:51.78
8
Karlstad
27.7
 
1:52.26
1
Göteborg/U
3.7
 
1:52.37
4h3
Sollentuna
27.8
 
1:52.79
6
Sollentuna
28.8
 
1:55.0m
1
Trelleborg
4.6
 
2017
1:48.44
 2rB
Karlstad
25.7
 
1:48.69
4
Kessel-Lo, BEL
19.8
 
1:49.98
5
København, DEN
20.6
 
1:50.32
1rB
Göteborg/S
10.6
 
1:50.41
3
Stockholm/S
3.9
 
1:50.75
7
Sollentuna
29.6
 
1:51.63
3
Helsingborg
27.8
 
1:53.74
1h2
Helsingborg
26.8
 
1:54.37
4
Malmö/He
23.5
 
2018
1:48.73
 5rC
Oordegem, BEL
26.5
 
1:48.94
4rB
Oordegem, BEL
2.6
 
1:50.14
6
København, DEN
26.6
 
1:50.19
8
Stockholm/S
10.6
 
1:53.52
2h3
Eskilstuna
25.8
 
2019
1:49.40
 4
Karlstad
1.9
 
1:49.74
1rB
Huizingen, BEL
24.8
 
1:49.81
1rB
Karlstad
3.7
 
1:49.84
2
Varberg
15.7
 
1:49.87
7
Ludvika
6.6
 
1:50.7m
1
Frederiksberg, DEN
27.6
 
1:51.11
8
Sollentuna
18.6
 
1:51.15
5rB
Stockholm/S
30.5
 
1:51.6m
2
Malmö/He
21.5
 
1:53.60
2h3
Karlstad
31.8
 
2020
1:47.55
 2
Karlstad
8.7
 
1:47.62
4
Göteborg/S
25.7
 
1:47.87
9
Sollentuna
10.8
 
1:49.40
1
Sollentuna
28.6
 
1:49.69
2
Göteborg/S
6.8
 
1:50.21
10
Göteborg/S
29.8
 
1:50.40
3h2
Uppsala
15.8
 
2021
1:46.51
6
Stockholm/S
4.7
 
1:47.12
5
Sollentuna
13.6
 
1:47.98
7
Bern, SUI
21.8
 
1:48.10
6
Karlstad
22.6
 
1:48.80
1rB
Göteborg/S
2.6
 
1:48.91
2
Halmstad
29.6
 
1:50.44
6
Borås
29.8
 
1:52.68
2h3
Borås
28.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1:52.96
 2
Malmö/A
29.1
 
2018
1:52.18
 3
Gävle
18.2
 
1:54.15
2h1
Gävle
18.2
 
1:55.93
1
Malmö/A
28.1
 
2019
1:53.75
 2h1
Norrköping
16.2
 
1:53.81
5
Göteborg/FH
28.1
 
1:54.71
6
Sätra
4.2
 
2020
1:48.03
4
Sätra
11.2
 
1:48.38
1
Helsinki, FIN
9.2
 
1:48.52
2
Växjö
23.2
 
1:51.28
1
Göteborg/FH
1.2
 
1:53.03
1h2
Växjö
22.2
 
2021
1:48.71
 1
Sollentuna
30.1
 
1:48.80
2
Göteborg/FH
6.2
 
1:49.20
1-
Göteborg/FH
28.1
 
1:49.48
5h6
Toruń, POL
5.3
 
1:49.84
2
Malmö/A
19.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
3:59.05
 4
Bagsværd, DEN
18.5
 
2020
3:52.30
3rB
Huddinge
11.7
 
3:59.23
3
Sollentuna
14.6
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
9:47.06
3-17
Hässleholm
26.7
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
34:00
17
Stockholm
4.4
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
11:45.1m
2
Motala
18.5
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
1.78
1
Trelleborg
24.4
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
6.17
3
Jönköping
16.5
 +1.9

Ute
800 m
SM 2015 6
1:50.99
2
h2
1:52.32
SM 2016 6
1:52.79
4
h3
1:52.37
SM 2017 3
1:51.63
1
h2
1:53.74
SM 2018
2
h3
1:53.52
DNF
SM 2019 4
1:49.40
2
h3
1:53.60
SM 2020
3
h2
1:50.40
DNF
SM 2021 6
1:50.44
2
h3
1:52.68
4x400 m
SM 2020 3
3:16.17
SM 2021 4
3:16.21
4x800 m
SM 2020 1
7:34.64
SM 2021 4
7:33.46
Inne
800 m
ISM 2016
h2
DNF
ISM 2018 3
1:52.18
2
h1
1:54.15
ISM 2019
2
h1
1:53.75
ISM 2020 2
1:48.52
1
h2
1:53.03
ISM 2021 2
1:49.84

Junior-ungdom
Ute
400 m
JSM 2010
3
19
h2
51.30
JSM 2011 4
19
50.01
2
19
h2
50.28
JSM 2014 3
22
48.76
2
22
h1
49.80
800 m
JSM 2010
7
19
h2
2:07.19
JSM 2014 8
22
1:57.22
3
22
h2
1:55.17
4 km terräng
USM 2008 22
16
14:43
Inne
400 m
IJSM 2010
2
19
h2
52.64
Inne
800 m
IEM 2021
5
h6
1:49.48