Björn Seifert

Född: 19 december 1996

Ålder: 24 år 310 dagar

Förening:
 Upsala IF
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (1)
50.27
SB  UppsalaUppsala5.9.21
800 m (8)
1:59.95
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
1:54.16
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
1:55.38
  GöteborgGöteborg4.7.21
1:54.08
SB  HallsbergHallsberg7.8.21
1:54.05
SB  HuddingeHuddinge10.8.21
1:56.13
  VallentunaVallentuna18.8.21
1:57.73
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
2:00.11
  UppsalaUppsala4.9.21
1500 m (4)
4:06.28
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
4:04.62
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
4:11.77
  SollentunaSollentuna3.7.21
4:21.99
  UppsalaUppsala5.9.21
4 km terräng (1)
13:49
  RimboRimbo2.10.21

2020

400 m (3)
51.10i
SB  UppsalaUppsala25.1.20
50.08
SB  UppsalaUppsala8.7.20
50.46
  UppsalaUppsala23.8.20
800 m (11)
1:57.28i
SB  UppsalaUppsala26.1.20
1:54.25i
SB  UppsalaUppsala8.2.20
1:53.82i
SB  (13)FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
1:57.59i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
1:52.82
SB  SollentunaSollentuna28.6.20
1:52.99
  VästeråsVästerås18.7.20
1:52.61
SB  HallsbergHallsberg1.8.20
1:54.76
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
1:52.15
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
1:55.62
  UppsalaUppsala22.8.20
1:55.32
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
1000 m (1)
2:30.3mi
PB  UppsalaUppsala20.12.19

2019

800 m (10)
1:56.6mi
SB  UppsalaUppsala21.12.18
1:55.03i
SB  UppsalaUppsala6.2.19
1:53.41i
PB  (10)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
1:58.87i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
1:54.49
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
1:50.95
PB  (12)HuddingeHuddinge2.6.19
1:54.70
  KarlstadKarlstad3.7.19
1:53.18
  Celle Ligure, ITACelle Ligure, ITA18.7.19
1:52.92
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
1:53.08
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
1500 m (1)
4:09.45
SB  HuddingeHuddinge2.6.19
4x400 m (1)
3:17.37
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Upsala IF
Isak Lindbom, Björn Seifert
Albert Nygren, Isak Andersson

2018

200 m (2)
23.52i
PB  UppsalaUppsala28.12.17
23.36i
PB  UppsalaUppsala7.1.18
400 m (2)
50.12i
SB  (24)UppsalaUppsala27.1.18
50.45i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
800 m (10)
1:53.54i
PB  (11)SätraSätra3.2.18
1:53.86i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
1:54.41i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
1:53.07
SB  Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18
1:52.49
SB  (21)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
1:58.75
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
1:54.76
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
1:57.36
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
1:54.99
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
1:56.80
  NMGävleNM, Gävle12.8.18

2017

400 m (3)
50.25i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
49.80i
PB  (15)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
51.47
SB  SollentunaSollentuna9.6.17
800 m (3)
1:55.59i
PB  UppsalaUppsala29.1.17
1:54.43i
PB  (12)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
1:58.97
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17

2016

400 m (1)
49.68
PB  MärstaMärsta21.8.16
800 m (9)
1:53.77
SB  SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E4.6.16
1:51.89
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
1:52.46
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
1:54.61
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
1:51.45
PB  (17)FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
1:56.39
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
1:53.48
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
1:52.33
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
1:51.78
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
1500 m (3)
4:05.61
PB  UppsalaUppsala11.6.16
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
4:06.79
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
3x400 m (1)
2:27.03
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Upsala IF
4 km terräng (1)
13:29
  SMVästeråsSM, Västerås22.10.16

2015

800 m (8)
1:54.22
PB  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala7.6.15
1:53.45
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
1:54.36
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15
1:54.29
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15
1:51.71
PB  (20)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15
1:58.82
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
1:54.26
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
1:53.59
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15
1500 m (1)
4:08.71
PB  HässleholmHässleholm25.7.15
3x800 m (1)
6:06.85
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Upsala IF

2014

400 m (1)
52.38
PB  UppsalaUppsala5.7.14
800 m (1)
1:55.69
PB  Stockholm/SStockholm/S23.8.14
1500 m (1)
4:13.25
PB  HuddingeHuddinge19.9.14
2000 m hinder (1)
6:37.10
PB  Huddinge/JHuddinge/J20.9.14

2013

400 m (1)
53.48
PB  UppsalaUppsala6.7.13
800 m (2)
2:02.06
PB  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13
2:01.58
PB  TäbyTäby1.9.13
2000 m hinder (83.8 cm) (1)
6:52.88
PB  Huddinge/JHuddinge/J21.9.13
3x800 m (1)
6:23.26
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Upsala IF

2012

400 m (2)
53.66
PB  UppsalaUppsala30.6.12
55.41
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
800 m (1)
2:05.65
PB  Stockholm/SStockholm/S26.6.12
2000 m hinder (83.8 cm) (1)
7:19.44
PB  UppsalaUppsala18.6.12
3x800 m (1)
6:29.52
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Upsala IF
4 km terräng (1)
15:29
  USMLinköpingUSM, Linköping28.4.12

2011

17:24
  USMUppsalaUSM, Uppsala16.4.11
800 m (1)
2:11.17
PB  VästeråsVästerås5.8.11
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
5:18.32
PB  GävleGävle22.7.11
300 m häck (76.2 cm) (1)
46.48
PB  VästeråsVästerås6.8.11

2010

1500 m hinder (76.2 cm) (1)
5:33.23
PB  HuddingeHuddinge11.9.10
4x100 m (1)
53.54
SB  NCNorrtäljeNC, Norrtälje30.5.10
 Upsala IF
John Broström, Jesper Engström
Anton Wijk, Björn Seifert
3x800 m (1)
7:14.82
SB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 Upsala IF

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat179583.Eventname AS Eventeng, alltat179583.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat179583.Date),'.',MONTH(alltat179583.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat179583.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat179583 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat179583.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat179583.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat179583.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat179583.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat179583.Eventname AS Eventeng, alltat179583.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat179583.Date),'.',MONTH(alltat179583.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat179583.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat179583 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat179583.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat179583.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat179583.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat179583.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat179583.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat179583.Eventname AS Eventeng, alltat179583.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat179583.Date),'.',MONTH(alltat179583.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat179583.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat179583 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat179583.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat179583.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat179583.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat179583.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat179583.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

200 m
Inne
23.36
Uppsala7.1.18
400 m
Ute
49.68
Märsta21.8.16
Inne
49.80
Göteborg/FH19.2.17
800 m
Ute
1:50.95
Huddinge2.6.19
Inne
1:53.41
Norrköping16.2.19
1000 m
Inne
2:30.3m
Uppsala20.12.19
1500 m
Ute
4:04.62
Halmstad29.6.21
2000 m hinder
Ute
6:37.10
Huddinge/J20.9.14

Junior-ungdom
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute
6:52.88
Huddinge/J21.9.13
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
5:18.32
Gävle22.7.11
300 m häck (76.2 cm)
Ute
46.48
Västerås6.8.11
400 m
49.68
1
Märsta21.8.16
49.80i
4
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
50.08
2
Uppsala8.7.20
50.12i
1
Uppsala27.1.18
50.25i
2
22
h1
IJSMGöteborg/FH18.2.17
50.27
1
Uppsala5.9.21
50.45i
2
22
h2
IJSMUppsala24.2.18
50.46
1
Uppsala23.8.20
51.10i
2
Uppsala25.1.20
51.47
5
B
Sollentuna9.6.17
Visa/dölj alla resultat
52.38
1
B
Uppsala5.7.14
53.48
5
B
Uppsala6.7.13
53.66
1
Uppsala30.6.12
55.41
5
16
NC-yUpplands Väsby11.8.12
10-bästasnitt: 50.368
800 m
1:50.95
2
Huddinge2.6.19
1:51.45
4
C
Folksam GPKarlstad27.7.16
1:51.71
4
B
BauhausStockholm/S30.7.15
1:51.78
5
SMSollentuna28.8.16
1:51.89
1
C
BauhausStockholm/S16.6.16
1:52.15
5
h2
SMUppsala15.8.20
1:52.33
3
h3
SMSollentuna27.8.16
1:52.46
5
Folksam GPSollentuna28.6.16
1:52.49
3
B
BauhausStockholm/S10.6.18
1:52.61
1
Hallsberg1.8.20
Visa/dölj alla resultat
1:52.82
5
Sollentuna28.6.20
1:52.92
6
B
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
1:52.99
3
Västerås18.7.20
1:53.07
4
Sollentuna/E2.6.18
1:53.08
4
h2
SMKarlstad31.8.19
1:53.18
5
Celle Ligure, ITA18.7.19
1:53.41i
4
h3
ISMNorrköping16.2.19
1:53.45
3
D
Folksam GPSollentuna25.6.15
1:53.48
4
22
JSMHässleholm7.8.16
1:53.54i
6
Sätra3.2.18
1:53.59
5
19
NordicCEspoo, FIN29.8.15
1:53.77
3
SAYOSollentuna/E4.6.16
1:53.82i
1
B
Folksam GPSätra11.2.20
1:53.86i
4
h2
ISMGävle17.2.18
1:54.05
2
Huddinge10.8.21
1:54.08
6
Hallsberg7.8.21
1:54.16
4
C
Karlstad22.6.21
1:54.22
5
Folksam GPUppsala7.6.15
1:54.25i
2
Uppsala8.2.20
1:54.26
3
19
JSMKalmar23.8.15
1:54.29
4
C
Folksam GPKarlstad22.7.15
1:54.36
1
19
VUSGöteborg/U5.7.15
1:54.41i
6
ISMGävle18.2.18
1:54.43i
5
Raka SpåretSätra4.2.17
1:54.49
1
B
BauhausStockholm/S30.5.19
1:54.61
2
teamNCNorrköping13.7.16
1:54.70
9
B
Karlstad3.7.19
1:54.76
6
D
Karlstad25.7.18
1:54.76
7
B
Sollentuna10.8.20
1:54.99
3
22
JSMHuddinge5.8.18
1:55.03i
1
Uppsala6.2.19
1:55.32
6
B
Göteborg/S29.8.20
1:55.38
3
Göteborg4.7.21
1:55.59i
1
Uppsala29.1.17
1:55.62
1
Uppsala22.8.20
1:55.69
2
Stockholm/S23.8.14
1:56.13
1
Vallentuna18.8.21
1:56.39
1
22
h3
JSMHässleholm6.8.16
1:56.6mi
1
Uppsala21.12.18
1:56.80
6
22
NMGävle12.8.18
1:57.28i
1
Uppsala26.1.20
1:57.36
1
22
h1
JSMHuddinge4.8.18
1:57.59i
6
h2
ISMVäxjö22.2.20
1:57.73
8
h1
SMBorås28.8.21
1:58.75
9
C
Sollentuna28.6.18
1:58.82
1
19
h2
JSMKalmar22.8.15
1:58.87i
5
ISMNorrköping17.2.19
1:58.97
6
D
Karlstad25.7.17
1:59.95
4
Huddinge29.5.21
2:00.11
1
Uppsala4.9.21
2:01.58
3
Täby1.9.13
2:02.06
4
17
USMVästerås11.8.13
2:05.65
1
17
Stockholm/S26.6.12
2:11.17
5
15
Västerås5.8.11
10-bästasnitt: 1:51.982

Total results in database: 108
By event:
200 m:2
400 m:14
800 m:64
1000 m:1
1500 m:10
2000 m hinder (83.8 cm):2
1500 m hinder (76.2 cm):2
2000 m hinder:1
300 m häck (76.2 cm):1
4x100 m:1
4x400 m:1
3x400 m:1
3x800 m:4
km terräng:4
200 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
23.36
3
Uppsala
7.1
 
23.52
1
Uppsala
28.12
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
53.66
 1D
Uppsala
30.6
 
55.41
5-16
Upplands Väsby
11.8
 
2013
53.48
 5rB
Uppsala
6.7
 
2014
52.38
 1rB
Uppsala
5.7
 
2016
49.68
1
Märsta
21.8
 
2017
51.47
 5rB
Sollentuna
9.6
 
2020
50.08
 2
Uppsala
8.7
 
50.46
1
Uppsala
23.8
 
2021
50.27
 1
Uppsala
5.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
49.80
4-22
Göteborg/FH
19.2
 
50.25
2h1-22
Göteborg/FH
18.2
 
2018
50.12
 1
Uppsala
27.1
 
50.45
2h2-22
Uppsala
24.2
 
2020
51.10
 2
Uppsala
25.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
2:11.17
 5-15
Västerås
5.8
 
2012
2:05.65
 1-17
Stockholm/S
26.6
 
2013
2:01.58
 3
Täby
1.9
 
2:02.06
4-17
Västerås
11.8
 
2014
1:55.69
 2
Stockholm/S
23.8
 
2015
1:51.71
 4rB
Stockholm/S
30.7
 
1:53.45
3rD
Sollentuna
25.6
 
1:53.59
5-19
Espoo, FIN
29.8
 
1:54.22
5
Uppsala
7.6
 
1:54.26
3-19
Kalmar
23.8
 
1:54.29
4rC
Karlstad
22.7
 
1:54.36
1-19
Göteborg/U
5.7
 
1:58.82
1h2-19
Kalmar
22.8
 
2016
1:51.45
 4rC
Karlstad
27.7
 
1:51.78
5
Sollentuna
28.8
 
1:51.89
1rC
Stockholm/S
16.6
 
1:52.33
3h3
Sollentuna
27.8
 
1:52.46
5
Sollentuna
28.6
 
1:53.48
4-22
Hässleholm
7.8
 
1:53.77
3
Sollentuna/E
4.6
 
1:54.61
2
Norrköping
13.7
 
1:56.39
1h3-22
Hässleholm
6.8
 
2017
1:58.97
 6rD
Karlstad
25.7
 
2018
1:52.49
 3rB
Stockholm/S
10.6
 
1:53.07
4
Sollentuna/E
2.6
 
1:54.76
6rD
Karlstad
25.7
 
1:54.99
3-22
Huddinge
5.8
 
1:56.80
6-22
Gävle
12.8
 
1:57.36
1 h1-22
Huddinge
4.8
 
1:58.75
9rC
Sollentuna
28.6
 
2019
1:50.95
2
Huddinge
2.6
 
1:52.92
6rB
Göteborg/S
16.8
 
1:53.08
4h2
Karlstad
31.8
 
1:53.18
5
Celle Ligure, ITA
18.7
 
1:54.49
1rB
Stockholm/S
30.5
 
1:54.70
9rB
Karlstad
3.7
 
2020
1:52.15
 5h2
Uppsala
15.8
 
1:52.61
1
Hallsberg
1.8
 
1:52.82
5
Sollentuna
28.6
 
1:52.99
3
Västerås
18.7
 
1:54.76
7rB
Sollentuna
10.8
 
1:55.32
6rB
Göteborg/S
29.8
 
1:55.62
1
Uppsala
22.8
 
2021
1:54.05
 2
Huddinge
10.8
 
1:54.08
6
Hallsberg
7.8
 
1:54.16
4rC
Karlstad
22.6
 
1:55.38
3
Göteborg
4.7
 
1:56.13
1
Vallentuna
18.8
 
1:57.73
8h1
Borås
28.8
 
1:59.95
4
Huddinge
29.5
 
2:00.11
1
Uppsala
4.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
1:54.43
 5
Sätra
4.2
 
1:55.59
1
Uppsala
29.1
 
2018
1:53.54
 6
Sätra
3.2
 
1:53.86
4h2
Gävle
17.2
 
1:54.41
6
Gävle
18.2
 
2019
1:53.41
4h3
Norrköping
16.2
 
1:55.03
1
Uppsala
6.2
 
1:56.6m
1
Uppsala
21.12
 
1:58.87
5
Norrköping
17.2
 
2020
1:53.82
 1rB
Sätra
11.2
 
1:54.25
2
Uppsala
8.2
 
1:57.28
1
Uppsala
26.1
 
1:57.59
6h2
Växjö
22.2
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2:30.3m
1
Uppsala
20.12
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
4:13.25
 2-18
Huddinge
19.9
 
2015
4:08.71
 1
Hässleholm
25.7
 
2016
4:05.61
 1
Uppsala
11.6
 
4:06.79
6
Norrköping
13.7
 
2019
4:09.45
 2
Huddinge
2.6
 
2021
4:04.62
6
Halmstad
29.6
 
4:06.28
13rC
Sollentuna
13.6
 
4:11.77
12rB
Sollentuna
3.7
 
4:21.99
1
Uppsala
5.9
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
6:37.10
1-18
Huddinge/J
20.9
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
5:33.23
 7-14
Huddinge
11.9
 
2011
5:18.32
5-15
Gävle
22.7
 
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
7:19.44
 2-17
Uppsala
18.6
 
2013
6:52.88
1-17
Huddinge/J
21.9
 
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
46.48
2-15
Västerås
6.8
 

Ute
800 m
SM 2016 5
1:51.78
3
h3
1:52.33
SM 2019
4
h2
1:53.08
SM 2020
5
h2
1:52.15
SM 2021
8
h1
1:57.73
4x400 m
SM 2019 4
3:17.37
4 km terräng
SM 2016 45
13:29
Inne
800 m
ISM 2018 6
1:54.41
4
h2
1:53.86
ISM 2019 5
1:58.87
4
h3
1:53.41
ISM 2020
6
h2
1:57.59

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2013 4
17
2:02.06
JSM 2015 3
19
1:54.26
1
19
h2
1:58.82
JSM 2016 4
22
1:53.48
1
22
h3
1:56.39
JSM 2018 3
22
1:54.99
1
22
h1
1:57.36
4x100 m
USM 2010
1
53.54
3x400 m
JSM 2016 2
22
2:27.03
3x800 m
USM 2010 5
15
7:14.82
USM 2012 5
17
6:29.52
USM 2013 5
17
6:23.26
JSM 2015 4
19
6:06.85
4 km terräng
USM 2011 24
15
17:24
USM 2012 22
16
15:29
Inne
400 m
IJSM 2017 4
22
49.80
2
22
h1
50.25
IJSM 2018
2
22
h2
50.45