Ludvig Hillenfjärd

Född: 10 mars 1997

Ålder: 24 år 268 dagar

Förening:
 Huddinge AIS
 

  •  1 SM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m häck (9)
52.47
SB  HuddingeHuddinge22.5.21
52.82
  HuddingeHuddinge29.5.21
52.21
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
53.32
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
52.71
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
54.16
  MölndalMölndal7.8.21
53.24
  HuddingeHuddinge10.8.21
52.96
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
51.90
PB  SMBoråsSM, Borås29.8.21
4x100 m (1)
43.57
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
 Huddinge AIS
Dennis Elms Jansson, Ludvig Hillenfjärd
Emil Sörqvist, Linus Simmerlein
4x400 m (1)
3:21.91
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Huddinge AIS
Fredrik Kihlblom, Anton Ledell
Dennis Elms Jansson, Ludvig Hillenfjärd

2020

400 m häck (5)
52.70
SB  HuddingeHuddinge25.7.20
52.85
  TäbyTäby5.8.20
53.07
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
53.39
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
52.40
=PB  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20

2019

400 m (2)
50.47
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19
50.05
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
800 m (1)
2:01.75i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.19
400 m häck (11)
53.61
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
52.99
SB  HuddingeHuddinge2.6.19
54.02
  Göteborg/SGöteborg/S8.6.19
52.91
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
53.75
  Nivelles, BELNivelles, BEL22.6.19
53.08
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
53.22
  KarlstadKarlstad3.7.19
52.64
PB  Stockholm/SStockholm/S31.7.19
52.84
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
53.13
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
52.40
PB  (7)SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19
3x400 m (1)
2:35.03
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Huddinge AIS

2018

100 m (1)
11.54
PB  HuddingeHuddinge20.7.18+1.5
400 m (1)
50.54
SB  HuddingeHuddinge22.7.18
800 m (1)
1:56.81i
PB  (21)HuddingeHuddinge27.1.18
60 m häck (2)
8.43i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
8.47i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
110 m häck (1)
15.55
SB  (22)KarlstadKarlstad19.5.18+0.2
400 m häck (8)
53.93
SB  HuddingeHuddinge9.5.18
53.58
SB  Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18
53.27
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
52.95
SB  (9)HuddingeHuddinge15.6.18
53.88
  Celle Ligure, ITACelle Ligure, ITA3.7.18
55.73
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
53.28
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
54.03
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
4x400 m (1)
3:18.97
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Huddinge AIS
Dennis Elms Jansson, Anton Nilsson
Ludvig Hillenfjärd, Fredrik Kihlblom
3x400 m (1)
2:31.06
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Huddinge AIS

2017

200 m (1)
22.67
PB  VästeråsVästerås5.8.17+1.5
800 m (1)
1:58.76i
PB  (20)SätraSätra4.2.17
400 m häck (9)
52.91
PB  HuddingeHuddinge19.5.17
53.00
  SätraSätra25.5.17
53.47
  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17
53.30
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
55.12
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.17
53.73
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
53.09
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
52.82
PB  (6)SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
53.02
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17
4x100 m (1)
42.30
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
 Huddinge AIS
Alexander Nordkvist, Anton Nilsson
Ludvig Hillenfjärd, Tom Kling-Baptiste
4x400 m (1)
3:18.20
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Huddinge AIS
Ludvig Hillenfjärd, Anton Nilsson
Christopher Hallden, Alexander Nordkvist

2016

400 m (3)
50.68i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
49.91i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
52.43
SB  HuddingeHuddinge24.7.16
60 m häck (99.1 cm) (2)
8.44i
PB  VäxjöVäxjö24.1.16
8.37i
PB  VäxjöVäxjö24.1.16
110 m häck (1)
15.72
SB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
400 m häck (7)
54.11
SB  Sollentuna/ESollentuna/E4.6.16
54.88
  GävleGävle16.7.16
54.75
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
54.75
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
55.50
  NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.16
53.54
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
53.57
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
4x100 m (2)
44.19
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Fredrik Kihlblom
Anton Roos, Ludvig Hillenfjärd
DQ
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Fredrik Kihlblom
Anton Roos, Ludvig Hillenfjärd
4x400 m (1)
3:18.59
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Ludvig Hillenfjärd, Christopher Hallden
Anton Nilsson, Alexander Nordkvist
1000 m stafett (2)
2:06.10
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Ludvig Hillenfjärd
Anton Roos, Fredrik Kihlblom
1:59.16
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Fredrik Kihlblom
Anton Roos, Ludvig Hillenfjärd

2015

200 m (1)
23.42i
PB  KarlstadKarlstad24.1.15
400 m (1)
49.82
SB  Stockholm/SStockholm/S30.7.15
110 m häck (99.1 cm) (3)
14.65
PB  EnskedeEnskede12.8.15+1.9
15.02
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15-1.3
DNF
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15-1.5
110 m häck (1)
15.04
PB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15-0.5
400 m häck (5)
54.53
PB  HuddingeHuddinge12.6.15
54.50
PB  HalmstadHalmstad26.6.15
54.07
PB  (11)Göteborg/UGöteborg/U3.7.15
57.35
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
DNF
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
4x400 m (1)
3:16.92
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna17.5.15
 Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste, Anton Nilsson
Ludvig Hillenfjärd, Alexander Nordkvist
3x400 m (1)
2:36.14
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Huddinge AIS

2014

200 m (1)
23.34
PB  FalunFalun31.5.14+0.8
400 m (5)
51.90i
SB  IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
50.66i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
49.73
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
52.85
  USMGävleUSM, Gävle8.8.14
50.11
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
14.33w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14+2.6
14.49
PB  USMGävleUSM, Gävle9.8.14+0.8
300 m häck (83.8 cm) (2)
40.66
SB  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
37.70
PB  USMGävleUSM, Gävle10.8.14
400 m häck (83.8 cm) (1)
54.10
PB (54) (54) (49) vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14
400 m häck (1)
56.39
PB  (22)FalunFalun31.5.14
Stav (1)
2.60
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14
 
2.60
O
       
4x400 m (2)
3:24.05
  SMKilSM, Kil25.5.14
 Huddinge AIS
Alexander Nordkvist, Ludvig Hillenfjärd
Jonas Linderholm Arnklint, Christopher Hallden
3:21.28
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN31.8.14
 Sweden
Andreas Vidovic, Andreas Gustafsson
Jakob Boyer, Ludvig Hillenfjärd
1000 m stafett (2)
2:02.53
SB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Huddinge AIS
Anton Öhman, Ludvig Hillenfjärd
Fredrik Kihlblom, Anton Roos
1:59.77
PB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Huddinge AIS
Anton Öhman, Anton Roos
Stefan Stojanovic, Ludvig Hillenfjärd

2013

60 m (1)
7.69i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.2.13
200 m (1)
23.61
PB  SollentunaSollentuna9.6.13-0.1
400 m (3)
53.26i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
51.66i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A10.3.13
51.95
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S16.6.13
800 m (1)
2:15.56i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö10.2.13
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
8.42i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö10.2.13
8.41i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
8.18i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
14.58
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.13+0.8
300 m häck (83.8 cm) (4)
40.11
PB  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S16.6.13
38.74
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.13
41.41
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
40.92
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna11.8.13
400 m häck (83.8 cm) (1)
58.66
PB  SätraSätra15.5.13
Höjd (1)
1.67i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö10.2.13
Stav (2)
2.91i
PB  HuddingeHuddinge5.2.13
2.72i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.2.13
Längd (2)
5.97i
PB  SätraSätra5.1.13
5.71i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.2.13
Kula (5.0 kg) (1)
9.43i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö10.2.13
Sjukamp (P17) (1)
4.009
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö10.2.13
7.69   2.72   5.71   8.42
1.67   9.43   2:15.56
4x100 m (1)
45.82
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Huddinge AIS
Ludvig Hillenfjärd, Isak Barrow
Anton Öhman, Pontus Danforth
1000 m stafett (2)
2:04.50
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge25.5.13
 Huddinge AIS
Martin Hansén, Anton Öhman
Anton Roos, Ludvig Hillenfjärd
2:02.54
  USMHuddingeUSM, Huddinge25.5.13
 Huddinge AIS
Isak Barrow, Anton Öhman
Anton Roos, Ludvig Hillenfjärd

2012

200 m (1)
DQi
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.12
300 m (1)
38.26
PB  SollentunaSollentuna10.6.12
800 m (1)
2:12.10
PB  UddevallaUddevalla1.9.12
60 m häck (83.8 cm) (2)
8.56i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
8.54i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.12
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (2)
13.82
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12-0.5
13.67w
  VästeråsVästerås4.8.12+3.0
300 m häck (76.2 cm) (2)
42.75
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12
40.01
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
110m Hurdles (84cm) (2)
13.98
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12+0.5
14.04w
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12+2.4
Längd (2)
5.46
PB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12+0.3
5.81
PB  UddevallaUddevalla1.9.120.0
4x100 m (2)
46.61
  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Huddinge AIS
Ludvig Hillenfjärd, Anton Roos
Anton Öhman, Martin Hansén
45.69
  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 Huddinge AIS
Ludvig Hillenfjärd, Anton Roos
Anton Öhman, Martin Hansén

2011

300 m (1)
39.28
PB  KöpingKöping18.9.11
300 m häck (76.2 cm) (1)
42.93
PB  KöpingKöping17.9.11
100 m häck (83.8 cm) (1)
14.92
PB  TäbyTäby3.9.11+0.5
Längd (1)
5.44
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.11+2.0
Åttakamp (P15) (1)
PB  Täby/STäby/S15.5.11
         
         

2010

300 m häck (76.2 cm) (1)
49.44
PB  Stockholm/SStockholm/S7.8.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat168957.Eventname AS Eventeng, alltat168957.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat168957.Date),'.',MONTH(alltat168957.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat168957.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat168957 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat168957.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat168957.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat168957.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat168957.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat168957.Eventname AS Eventeng, alltat168957.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat168957.Date),'.',MONTH(alltat168957.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat168957.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat168957 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat168957.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat168957.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat168957.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat168957.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat168957.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat168957.Eventname AS Eventeng, alltat168957.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat168957.Date),'.',MONTH(alltat168957.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat168957.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat168957 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat168957.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat168957.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat168957.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat168957.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat168957.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.69
Växjö9.2.13
100 m
Ute
11.54
Huddinge20.7.18+1.5
200 m
Ute
22.67
Västerås5.8.17+1.5
Inne
23.42
Karlstad24.1.15
300 m
Ute
38.26
Sollentuna10.6.12
400 m
Ute
49.73
Göteborg/U28.6.14
Inne
49.91
Växjö21.2.16
800 m
Ute
2:12.10
Uddevalla1.9.12
Inne
1:56.81
Huddinge27.1.18
60 m häck
Inne
8.43
Uppsala24.2.18
110 m häck
Ute
15.04
Sundsvall1.7.15-0.5
400 m häck
Ute
51.90
Borås29.8.2150
Höjd
Inne
1.67
Växjö10.2.13
Stav
Ute
2.60
Borås5.7.14
Inne
2.91
Huddinge5.2.13
Längd
Ute
5.81
Uddevalla1.9.120.0
Inne
5.97
Sätra5.1.13

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.18
Malmö/A9.3.13
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
14.49
Gävle9.8.14+0.8
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.37
Växjö24.1.16
110 m häck (99.1 cm)
Ute
14.65
Enskede12.8.15+1.9
300 m häck (76.2 cm)
Ute
40.01
Upplands Väsby11.8.12
300 m häck (83.8 cm)
Ute
37.70
Gävle10.8.14
100 m häck (83.8 cm)
Ute
14.92
Täby3.9.11+0.5
400 m häck (83.8 cm)
Ute
54.10
Helsinki, FIN30.8.14
Kula (5.0 kg)
Inne
9.43
Växjö10.2.13
Åttakamp (P15)
Ute
Täby/S15.5.11
Sjukamp (P17)
Inne
4.009
Växjö10.2.13
400 m
49.73
3
Göteborg/U28.6.14
49.82
3
Stockholm/S30.7.15
49.91i
1
19
IJSMVäxjö21.2.16
50.05
2
22
JSMGöteborg/S10.8.19
50.11
2
17
USMGävle9.8.14
50.47
1
22
h1
JSMGöteborg/S9.8.19
50.54
1
Huddinge22.7.18
50.66i
3
17
IUSMSätra16.2.14
50.68i
1
19
h3
IJSMVäxjö21.2.16
51.66i
1
16
NC-yMalmö/A10.3.13
Visa/dölj alla resultat
51.90i
1
17
h3
IUSMSätra15.2.14
51.95
1
17
B
teamNCMalmö/S16.6.13
52.43
4
Huddinge24.7.16
52.85
1
17
h2
USMGävle8.8.14
53.26i
1
16
h2
NC-yMalmö/A9.3.13
10-bästasnitt: 50.363
400 m häck
51.90
5
SMBorås29.8.21
52.21
4
Göteborg/S2.6.21
52.40
5
SMKarlstad1.9.19
52.40
5
SMUppsala16.8.20
52.47
1
Huddinge22.5.21
52.64
3
Stockholm/S31.7.19
52.70
1
Huddinge25.7.20
52.71
2
Karlstad22.6.21
52.82
3
SMHelsingborg27.8.17
52.82
2
Huddinge29.5.21
Visa/dölj alla resultat
52.84
1
22
JSMGöteborg/S11.8.19
52.85
3
Täby5.8.20
52.91
2
Huddinge19.5.17
52.91
8
Folksam GPSollentuna18.6.19
52.95
1
Huddinge15.6.18
52.96
3
h1
SMBorås28.8.21
52.99
2
Huddinge2.6.19
53.00
1
Sätra25.5.17
53.02
6
vFINStockholm/S3.9.17
53.07
6
Sollentuna10.8.20
53.08
6
VUSGöteborg/U28.6.19
53.09
2
h1
SMHelsingborg26.8.17
53.13
2
h2
SMKarlstad31.8.19
53.22
3
Karlstad3.7.19
53.24
1
Huddinge10.8.21
53.27
7
B
BauhausStockholm/S10.6.18
53.28
3
22
JSMHuddinge5.8.18
53.30
5
B
BauhausStockholm/S18.6.17
53.32
7
Sollentuna13.6.21
53.39
3
h1
SMUppsala15.8.20
53.47
4
Sollentuna/E10.6.17
53.54
3
h2
SMSollentuna27.8.16
53.57
6
SMSollentuna28.8.16
53.58
3
Sollentuna/E2.6.18
53.61
7
B
BauhausStockholm/S30.5.19
53.73
2
22
JSMGävle13.8.17
53.75
6
B
Nivelles, BEL22.6.19
53.88
2
B
Celle Ligure, ITA3.7.18
53.93
1
Huddinge9.5.18
54.02
2
Göteborg/S8.6.19
54.03
4
h2
SMEskilstuna25.8.18
54.07
1
C
Göteborg/U3.7.15
54.11
1
B
Sollentuna/E4.6.16
54.16
2
Mölndal7.8.21
54.50
1
Halmstad26.6.15
54.53
1
19
Huddinge12.6.15
54.75
2
19
JSMHässleholm6.8.16
54.75
1
19
JSMHässleholm7.8.16
54.88
3
Gävle16.7.16
55.12
6
VUSGöteborg/U30.6.17
55.50
5
19
NordicCHafnarfjördur, ISL13.8.16
55.73
2
22
h1
JSMHuddinge4.8.18
56.39
1
Falun31.5.14
57.35
2
19
h1
JSMKalmar22.8.15
10-bästasnitt: 52.507

Total results in database: 154
By event:
60 m:1
100 m:1
200 m:5
300 m:2
400 m:15
800 m:5
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
60 m häck (83.8 cm):2
60 m häck:2
60 m häck (99.1 cm):2
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):2
110 m häck (99.1 cm):3
110 m häck:3
300 m häck (76.2 cm):4
300 m häck (83.8 cm):6
100 m häck (83.8 cm):1
110m Hurdles (84cm):2
400 m häck (83.8 cm):2
400 m häck:55
Höjd:1
Stav:3
Längd:5
Kula (5.0 kg):1
Åttakamp (P15):1
Sjukamp (P17):1
4x100 m:7
4x400 m:7
3x400 m:3
1000 m stafett:6
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
7.69
H-16
Växjö
9.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11.54
2
Huddinge
20.7
 +1.5
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
23.61
 4rB
Sollentuna
9.6
-0.1
2014
23.34
 2
Falun
31.5
 +0.8
2017
22.67
3h3
Västerås
5.8
 +1.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
23.42
2rB
Karlstad
24.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
39.28
 1rB-14
Köping
18.9
 
2012
38.26
3
Sollentuna
10.6
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
51.95
 1 rB-17
Malmö/S
16.6
 
2014
49.73
3
Göteborg/U
28.6
 
50.11
2-17
Gävle
9.8
 
52.85
1h2-17
Gävle
8.8
 
2015
49.82
 3D
Stockholm/S
30.7
 
2016
52.43
 4
Huddinge
24.7
 
2018
50.54
 1
Huddinge
22.7
 
2019
50.05
 2 -22
Göteborg/S
10.8
 
50.47
1 h1-22
Göteborg/S
9.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
51.66
 1-16
Malmö/A
10.3
 
53.26
1h2-16
Malmö/A
9.3
 
2014
50.66
 3-17
Sätra
16.2
 
51.90
1h3-17
Sätra
15.2
 
2016
49.91
1-19
Växjö
21.2
 
50.68
1h3-19
Växjö
21.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
2:12.10
3rB
Uddevalla
1.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
2:15.56
 H-16
Växjö
10.2
 
2017
1:58.76
 1rC
Sätra
4.2
 
2018
1:56.81
1
Huddinge
27.1
 
2019
2:01.75
 5rB
Göteborg/FH
28.1
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.43
3h2-22
Uppsala
24.2
 
8.47
6-22
Uppsala
24.2
 
110 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
15.04
2
Sundsvall
1.7
-0.5
2016
15.72
 4
Norrköping
13.7
 
2018
15.55
 3
Karlstad
19.5
 +0.2
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
56.39
 1
Falun
31.5
 
2015
54.07
 1rC
Göteborg/U
3.7
 
54.50
1
Halmstad
26.6
 
54.53
1-19
Huddinge
12.6
 
57.35
2h1-19
Kalmar
22.8
 
2016
53.54
 3h2
Sollentuna
27.8
 
53.57
6
Sollentuna
28.8
 
54.11
1rB
Sollentuna/E
4.6
 
54.75
2-19
Hässleholm
6.8
 
54.75
1-19
Hässleholm
7.8
 
54.88
3
Gävle
16.7
 
55.50
5-19
Hafnarfjördur, ISL
13.8
 
2017
52.82
 3
Helsingborg
27.8
 
52.91
2
Huddinge
19.5
 
53.00
1
Sätra
25.5
 
53.02
6
Stockholm/S
3.9
 
53.09
2h1
Helsingborg
26.8
 
53.30
5rB
Stockholm/S
18.6
 
53.47
4
Sollentuna/E
10.6
 
53.73
2-22
Gävle
13.8
 
55.12
6
Göteborg/U
30.6
 
2018
52.95
 1
Huddinge
15.6
 
53.27
7rB
Stockholm/S
10.6
 
53.28
3-22
Huddinge
5.8
 
53.58
3
Sollentuna/E
2.6
 
53.88
2rB
Celle Ligure, ITA
3.7
 
53.93
1
Huddinge
9.5
 
54.03
4h2
Eskilstuna
25.8
 
55.73
2 h1-22
Huddinge
4.8
 
2019
52.40
 5
Karlstad
1.9
 
52.64
3
Stockholm/S
31.7
 
52.84
1 -22
Göteborg/S
11.8
 
52.91
8
Sollentuna
18.6
 
52.99
2
Huddinge
2.6
 
53.08
6
Göteborg/U
28.6
 
53.13
2h2
Karlstad
31.8
 
53.22
3
Karlstad
3.7
 
53.61
7rB
Stockholm/S
30.5
 
53.75
6rB
Nivelles, BEL
22.6
 
54.02
2
Göteborg/S
8.6
 
2020
52.40
 5
Uppsala
16.8
 
52.70
1
Huddinge
25.7
 
52.85
3
Täby
5.8
 
53.07
6
Sollentuna
10.8
 
53.39
3h1
Uppsala
15.8
 
2021
51.90
5
Borås
29.8
 
52.21
4
Göteborg/S
2.6
 
52.47
1
Huddinge
22.5
 
52.71
2
Karlstad
22.6
 
52.82
2
Huddinge
29.5
 
52.96
3h1
Borås
28.8
 
53.24
1
Huddinge
10.8
 
53.32
7
Sollentuna
13.6
 
54.16
2
Mölndal
7.8
 
Höjd
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
1.67
H-16
Växjö
10.2
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
2.60
7
Borås
5.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
2.91
1-16
Huddinge
5.2
 
2.72
H-16
Växjö
9.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5.44
 6q-14
Göteborg/U
8.7
 +2.0
2012
5.81
4-15
Uddevalla
1.9
 0.0
5.46
10-17
Täby
30.6
 +0.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
5.97
4
Sätra
5.1
 
5.71
H-16
Växjö
9.2
 

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
8.18
3-16
Malmö/A
9.3
 
8.41
3h1-16
Malmö/A
9.3
 
8.42
H-16
Växjö
10.2
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.37
4-19
Växjö
24.1
 
8.44
3h1-19
Växjö
24.1
 
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
14.58
 4-16
Göteborg/U
30.6
 +0.8
2014
14.49
3-17
Gävle
9.8
 +0.8
14.33w
 3-17
Göteborg/U
29.6
 +2.6
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
14.65
1-19
Enskede
12.8
 +1.9
15.02
3h1-19
Kalmar
23.8
-1.3
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
49.44
 3rB
Stockholm/S
7.8
 
2011
42.93
 2
Köping
17.9
 
2012
40.01
2-15
Upplands Väsby
11.8
 
42.75
1h2-15
Upplands Väsby
10.8
 
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
38.74
 4
Göteborg/U
28.6
 
40.11
2 -17
Malmö/S
16.6
 
40.92
6-16
Eskilstuna
11.8
 
41.41
2h2-16
Eskilstuna
10.8
 
2014
37.70
2-17
Gävle
10.8
 
40.66
2h2-17
Gävle
9.8
 
400 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
58.66
 1
Sätra
15.5
 
2014
54.10
2-17
Helsinki, FIN
30.8
 
Kula (5.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
9.43
H-16
Växjö
10.2
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
4.009
4-16
Växjö
10.2
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
1-14
Täby/S
15.5
 

Ute
400 m häck
SM 2016 6
53.57
3
h2
53.54
SM 2017 3
52.82
2
h1
53.09
SM 2018
4
h2
54.03
SM 2019 5
52.40
2
h2
53.13
SM 2020 5
52.40
3
h1
53.39
SM 2021 5
51.90
3
h1
52.96
4x400 m
SM 2014 5
3:24.05
SM 2015 2
3:16.92
SM 2016 6
3:18.59
SM 2017 3
3:18.20
SM 2018 5
3:18.97
SM 2021 6
3:21.91

Junior-ungdom
400 m
USM 2014 2
17
50.11
1
17
h2
52.85
JSM 2019 2
22
50.05
1
22
h1
50.47
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2014 3
17
14.49
110 m häck (99.1 cm)
JSM 2015
3
19
h1
15.02
19
DNF
300 m häck (83.8 cm)
USM 2014 2
17
37.70
2
17
h2
40.66
400 m häck
JSM 2015
2
19
h1
57.35
19
DNF
JSM 2016 2
19
54.75
1
19
54.75
JSM 2017 2
22
53.73
JSM 2018 3
22
53.28
2
22
h1
55.73
JSM 2019 1
22
52.84
4x100 m
USM 2012 1
15
45.69
1
15
h2
46.61
USM 2013
6
17
h2
45.82
JSM 2016
4
19
h1
44.19
19
DQ
1000 m stafett
USM 2013 4
17
2:02.54
2
17
h1
2:04.50
USM 2014 1
17
1:59.77
1
17
h3
2:02.53
JSM 2016 2
19
1:59.16
3
19
h1
2:06.10
3x400 m
JSM 2015 3
22
2:36.14
JSM 2018 2
22
2:31.06
JSM 2019 3
22
2:35.03
Inne
400 m
IUSM 2014 3
17
50.66
1
17
h3
51.90
IJSM 2016 1
19
49.91
1
19
h3
50.68
60 m häck
IJSM 2018 6
22
8.47
3
22
h2
8.43
Sjukamp (P17)
IUSM 2013 4
16
4.009