Kevin Fankl

Född: 6 december 1995

Ålder: 25 år 130 dagar

Förening:
 Örgryte IS
 15.11.2019–

Tidigare förening(ar):
Athletics 24Seven SK 15.11.2018–14.11.2019
Ullevi FK –14.11.2018

  •  1 SM‐silver, 3 SM‐brons
  •  2 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m häck (4)
9.01i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.21
8.94i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.21
9.16i
  Göteborg/FHGöteborg/FH17.1.21
9.03i
  Göteborg/FHGöteborg/FH17.1.21
Kula (1)
12.52i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.21
 
12.52XXX11.9812.10

2020

60 m (1)
7.31i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.3.20
60 m häck (5)
8.59i
SB  VäxjöVäxjö19.1.20
8.56i
SB  VäxjöVäxjö19.1.20
8.49i
SB  (21)Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
8.55i
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
8.55i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
Stav (1)
NHi
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
 
4.70
XXX
       
Längd (2)
6.59i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
 
6.59XX
6.53i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
 
6.53
Stående längd (1)
2.90i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.3.20
 
2.862.842.90
Kula (3)
12.94i
SB  (22)VäxjöVäxjö18.1.20
12.69i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
 
12.69
10.85
SB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
Diskus (2)
38.37
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 
34.5634.82XX38.37X
34.21
  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
Slägga (1)
25.84
SB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
Spjut (1)
45.41
SB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
Castorama (1)
2.070
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.9.20
10.85   45.41   34.21   25.84

2019

60 m (1)
7.20i
SB  ISMUppsalaISM, Uppsala2.2.19
100 m (1)
11.47
SB  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.19+1.3
200 m (1)
23.34w
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+2.5
400 m (1)
52.99
SB  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.19
1000 m (1)
2:49.95i
SB  ISMUppsalaISM, Uppsala3.2.19
60 m häck (2)
8.55i
SB  (21)VäxjöVäxjö20.1.19
8.56i
  ISMUppsalaISM, Uppsala3.2.19
110 m häck (2)
15.93
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.3
16.59
  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19-1.6
Höjd (3)
1.89i
PB  ISMUppsalaISM, Uppsala2.2.19
1.86
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
1.77
  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.19
Stav (2)
4.25i
SB  ISMUppsalaISM, Uppsala3.2.19
NH
  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
Längd (3)
7.02i
PB  (21)ISMUppsalaISM, Uppsala2.2.19
6.56
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+0.7
6.72
SB  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.19+1.1
Kula (3)
13.14i
SB  (16)ISMUppsalaISM, Uppsala2.2.19
13.44
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
12.89
  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.19
Diskus (3)
42.34
SB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.19
40.07
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
39.87
  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
Spjut (2)
59.18
SB  LjungbyLjungby19.5.19
57.03
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
Sjukamp (1)
5.312
SB  (3)ISMUppsalaISM, Uppsala3.2.19
7.20   7.20   7.02   7.02
13.14   13.14   1.89
Tiokamp (1)
DNF
  Lag-EM Div 1Ribeira Brava, PORLag-EM Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
11.47/+1.3   6.72/+1.1   12.89   1.77   52.99
16.59/-1.6   39.87   Nm      

2018

60 m (3)
7.18i
SB  BoråsBorås14.1.18
7.14i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
7.12i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping10.2.18
100 m (2)
11.20
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18+0.5
11.45
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18-1.9
200 m (1)
22.27w
  SkaraSkara19.8.18+2.1
300 m (1)
36.49
SB  MölndalMölndal19.7.18
400 m (2)
50.74
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18
52.00
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
1500 m (1)
5:09.38
SB  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
8.37i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
60 m häck (4)
8.37i
PB  (17)Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
8.48i
  VäxjöVäxjö21.1.18
8.41i
  VäxjöVäxjö21.1.18
8.98i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
110 m häck (3)
15.19
SB  (18)Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18+1.6
14.93w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+3.0
15.72
  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18-2.7
Höjd (3)
1.87i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping10.2.18
1.89
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18
1.84
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
Stav (3)
NHi
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
2.78
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
4.03
SB  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18
Längd (7)
6.86i
SB  BoråsBorås14.1.18
6.94i
SB  (22)ISMNorrköpingISM, Norrköping10.2.18
7.02
SB  (21)LjungbyLjungby26.5.18+0.3
6.99
  Göteborg/SGöteborg/S3.6.18+1.9
6.87
  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18+0.5
6.81
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+1.7
6.83w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+2.2
 
6.83
+2.2
6.81
+1.7
X
+2.0
6.68
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.180.0
Kula (5.0 kg) ()
13.50i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
Kula (3)
12.50i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping10.2.18
13.62
SB  Pärnu, ESTPärnu, EST16.6.18
12.12
  SMUddevallaSM, Uddevalla8.9.18
Diskus (2)
43.68
PB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.18
38.70
  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18
Spjut (2)
63.25
PB  (18)Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
56.12
  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18
Sjukamp (1)
DNFi
  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
7.12   6.94   12.50   1.87
8.98   Nm   
Tiokamp (2)
DNF
  Pärnu, ESTPärnu, EST17.6.18
11.20/+0.5   6.87/+0.5   13.62   1.89   50.74
15.19/+1.6   NM   2.78   63.25   DNF
6.718
SB  SMUddevallaSM, Uddevalla9.9.18
11.45   6.68   12.12   1.84   52.00
38.70   4.03   56.12   5:09.38   

2017

60 m (2)
7.14i
SB  VäxjöVäxjö21.1.17
7.17i
  ISMUddevallaISM, Uddevalla11.2.17
100 m (5)
11.20
SB  Landquart, SUILandquart, SUI20.5.17+0.2
11.09
PB  SkaraSkara6.6.17+0.8
11.07
PB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.17+1.4
11.04
PB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL15.7.17+0.7
11.14
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17+1.0
200 m (1)
22.41
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.17+0.7
400 m (5)
53.23i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
50.78
SB  Landquart, SUILandquart, SUI20.5.17
49.94
PB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.17
50.54
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL15.7.17
51.07
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17
1000 m (1)
2:47.51i
PB  ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
1500 m (4)
4:52.88
SB  Landquart, SUILandquart, SUI21.5.17
4:47.80
SB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17
4:47.23
SB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17
4:53.33
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
60 m häck (1)
8.60i
SB  (23)ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
110 m häck (9)
15.40
PB  Landquart, SUILandquart, SUI21.5.17-0.7
15.56
  LinköpingLinköping25.5.17-0.9
15.38
PB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17-1.1
15.28
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+0.6
15.49
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17-0.3
15.26
PB  MölndalMölndal29.7.17-1.7
15.15
PB  (20)MölndalMölndal4.8.17+1.4
15.61
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
15.32
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17+0.3
Höjd (6)
1.88i
PB  ISMUddevallaISM, Uddevalla11.2.17
1.83i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
 
1.76
O
1.83
XO
1.90
XXX
     
1.77
SB  Landquart, SUILandquart, SUI20.5.17
1.88
SB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.17
1.90
=PB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL15.7.17
 
1.75
O
1.81
O
1.84
XO
1.87
O
1.90
XXX
   
1.87
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17
Stav (8)
4.43i
PB  ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
4.39i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
 
4.10
XO
4.26
O
4.39
XXO
4.52
XXX
    
4.40
=PB  Landquart, SUILandquart, SUI21.5.17
4.62
PB  (22)v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17
4.40
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17
 
3.90
O
4.20
O
4.30
O
4.40
XO
4.50
XXX
   
4.54
  MölndalMölndal29.7.17
NH
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
 
4.09
XX
4.27
X
      
4.02
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
Längd (8)
6.97i
SB  (15)ISMUddevallaISM, Uddevalla11.2.17
6.46i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
 
6.46X6.30
6.91
SB  Landquart, SUILandquart, SUI20.5.17-3.3
7.11
SB  (18)v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.17+1.2
6.97
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+2.0
6.99w
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+4.3
6.94
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL15.7.17-1.4
 
X
-0.2
6.94
-1.4
6.91
+0.8
6.98
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17+1.6
Kula (7)
13.87i
PB  Malmö/AMalmö/A29.1.17
13.67i
  ISMUddevallaISM, Uddevalla11.2.17
13.68i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
 
12.5913.13X13.3813.1513.68
13.05
SB  Landquart, SUILandquart, SUI20.5.17
13.29
SB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.17
13.68
SB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL15.7.17
 
13.6813.18X
13.02
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17
Diskus (4)
37.48
SB  Landquart, SUILandquart, SUI21.5.17
35.07
  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17
39.81
SB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17
 
33.33X39.81
41.97
PB  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
Spjut (5)
60.22
PB  Landquart, SUILandquart, SUI21.5.17
62.76
PB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17
56.48
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17
 
54.9456.4855.69
53.76
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17
 
53.7651.46XXXX
54.05
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
Sjukamp (1)
5.402
PB  (3)ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
7.17   6.97   13.67   1.88
8.60   4.43   2:47.51
Tiokamp (4)
7.149
SB  Landquart, SUILandquart, SUI21.5.17
11.20/+0.2   6.91/-3.3   13.05   1.77   50.78
15.40/-0.7   37.48   4.40   60.22   4:52.88
7.459
PB  (4)v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17
11.07/+1.4   7.11/+1.2   13.29   1.88   49.94
15.38/-1.1   35.07   4.62   62.76   4:47.80
7.340
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17
11.04/+0.7   6.94/-1.4   13.68   1.90   50.54
15.49/-0.3   39.81   4.40   56.48   4:47.23
7.147
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
11.14/+1.0   11.14/+1.0   6.98/+1.6   6.98/+1.6   13.02
13.02   1.87   1.87   51.07   51.07

2016

60 m (2)
7.06i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
7.06i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.3.16
100 m (4)
11.52
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16-2.7
11.37
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16-1.3
11.32
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16+1.0
11.32
=SB  SMFalunSM, Falun10.9.16+1.0
200 m (1)
22.59
PB  Göteborg/SGöteborg/S16.8.16+0.1
300 m (1)
36.12
PB  LerumLerum28.8.16
400 m (4)
50.75
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16
50.63
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
51.51
  SMFalunSM, Falun10.9.16
51.51
  SMFalunSM, Falun10.9.16
1000 m (1)
2:55.82i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
1500 m (3)
5:04.04
SB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
4:55.24
SB  SMFalunSM, Falun11.9.16
4:55.24
=SB  SMFalunSM, Falun11.9.16
60 m häck (2)
8.53i
SB  (17)SätraSätra14.2.16
8.55i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
110 m häck (7)
15.99
SB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16-1.0
16.14
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16-3.0
15.25w
  SkaraSkara19.6.16+3.0
15.85
SB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
15.47
SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+1.0
15.87
  SMFalunSM, Falun11.9.16+1.5
15.87
  SMFalunSM, Falun11.9.16+1.5
Höjd (6)
1.84i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
 
1.84
XO
1.90
XXX
      
1.82i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
1.79
XO
1.82
O
1.85
XXX
     
1.82
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16
1.82
=SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
 
1.76
O
1.82
O
1.85
XXX
     
1.90
PB  SMFalunSM, Falun10.9.16
1.90
=PB  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
1.75
O
1.81
O
1.84
XO
1.87
O
1.90
XO
1.93
XXX
  
Stav (7)
4.23i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
 
4.09
O
4.23
XO
4.37
XXX
     
4.24i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
 
4.04
XO
4.24
XO
4.34
XXX
     
4.40
=PB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
NH
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
4.12
XXX
       
NH
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
 
4.11
XXX
       
3.65
  SMFalunSM, Falun11.9.16
3.65
  SMFalunSM, Falun11.9.16
 
4.15
XXX
       
Längd (9)
6.98i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
 
XX6.98XX
6.70i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
 
XX6.70
NMi
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
XXX
6.77
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16+1.3
6.89
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16+1.0
 
6.72
+1.8
6.89
+1.0
X
+1.6
6.95w
  GöteborgGöteborg29.6.16+3.9
6.86
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16+0.7
 
6.60
+0.3
X
+2.1
6.86
+0.7
6.66
+1.4
6.64
+1.8
X
+3.1
6.86
  SMFalunSM, Falun10.9.16+0.4
6.86
  SMFalunSM, Falun10.9.16+0.4
 
6.586.66
+1.7
6.86
+0.4
Kula (6)
13.47i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
12.9613.4712.90
13.73
PB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16
13.09
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
 
13.0912.95X
13.78
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
 
12.4713.7813.7813.53X13.47
12.82
  SMFalunSM, Falun10.9.16
12.82
  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
X12.82X
Diskus (5)
41.78
PB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
37.23
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
34.6634.7837.23
38.93
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
 
37.67XX
36.78
  SMFalunSM, Falun11.9.16
38.16
  SMFalunSM, Falun11.9.16
 
36.9337.9138.16
Spjut (4)
56.81
SB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
54.96
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
54.9654.90X
54.82
  SMFalunSM, Falun11.9.16
54.82
  SMFalunSM, Falun11.9.16
 
54.0054.82
Sjukamp (1)
4.440
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
7.06   7.06   NM   13.47
1.82   8.55   4.24
Tiokamp (5)
7.037
SB  (4)Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
11.52/-2.7   6.77/+1.3   13.73   1.82   50.75
15.99/-1.0   41.78   4.40   56.81   5:04.04
DNF
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
11.37/-1.3   6.89/+1.0   13.09   1.82   50.63
16.14/-3.0   37.23   54.96      
5.119
  GöteborgGöteborg30.6.16
            
            
6.803
  SMFalunSM, Falun11.9.16
11.32/+1.0   6.86/+0.4   12.82   1.90   51.51
15.87/+1.5   36.78   3.65   54.82   4:55.24
6.803
  SMFalunSM, Falun11.9.16
11.32/+1.0   6.86/+0.4   12.82   1.90   51.51
15.87/+1.5   36.78   3.65   54.82   4:55.24

2015

60 m (2)
7.15i
PB  KarlstadKarlstad24.1.15
7.18i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping7.2.15
100 m (4)
11.46
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15-1.1
11.31
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15-0.9
11.36
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15-0.9
11.33
  SMGävleSM, Gävle5.9.15+0.7
200 m (1)
23.31
PB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15-0.2
400 m (4)
50.23
PB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15
50.57
  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15
50.27
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15
51.77
  SMGävleSM, Gävle5.9.15
1000 m (1)
2:47.97i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
1500 m (4)
4:47.18
PB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15
4:45.25
PB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
4:36.79
PB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
4:55.53
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
60 m häck (2)
8.69i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
8.42i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
110 m häck (4)
16.02
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15-0.4
15.41
PB  (21)v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15+0.7
15.55
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15+0.9
15.97
  SMGävleSM, Gävle6.9.15+0.1
Höjd (5)
1.87i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping7.2.15
1.86
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15
1.86
=SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15
1.83
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15
 
1.77
O
1.83
O
1.86
XXX
     
1.86
=SB  SMGävleSM, Gävle5.9.15
 
1.74
O
1.77
O
1.80
O
1.83
O
1.86
O
1.89
XXX
  
Stav (6)
4.15i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
4.25
PB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15
4.15
  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
4.31
PB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 
4.00
O
4.16
O
4.31
XXO
4.46
XXX
    
4.40
PB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
 
4.00
O
4.20
O
4.30
O
4.40
XO
4.50
XXX
   
4.14
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
 
3.94
O
4.04
O
4.14
XXO
4.24
XXX
    
Längd (7)
6.82i
SB  (21)ISMNorrköpingISM, Norrköping7.2.15
6.60i
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
 
6.606.43X
6.98
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15+2.0
6.96
  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15+0.2
6.93
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15+1.3
 
X
+1.7
X
+1.8
6.93
+1.3
7.12
PB  (15)ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15+0.8
 
7.12
+0.8
X
-0.3
6.57
  SMGävleSM, Gävle5.9.15+1.5
6.80w
  SMGävleSM, Gävle5.9.15+2.2
 
X
+1.7
6.80
+2.2
6.57
+1.5
Kula (5)
11.49i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping7.2.15
12.11
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15
11.81
  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15
12.49
PB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15
 
11.2511.2812.49
12.88
PB  SMGävleSM, Gävle5.9.15
 
12.5012.2912.88
Diskus (4)
35.56
PB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15
35.32
  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
37.18
PB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
 
35.2726.8637.18
32.98
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
 
32.6731.7532.98
Spjut (4)
51.81
SB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15
53.04
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
56.65
PB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
 
X56.6550.61
58.79
PB  SMGävleSM, Gävle6.9.15
 
57.7458.7958.66
Sjukamp (1)
5.114
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
7.18   7.18   6.82   6.82
11.49   11.49   1.87
Tiokamp (4)
6.910
PB  MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15
11.46/-1.1   6.98/+2.0   12.11   1.86   50.23
16.02/-0.4   35.56   4.25   51.81   4:47.18
6.972
PB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
11.31/-0.9   6.96/+0.2   11.81   1.86   50.57
15.41/+0.7   35.32   4.15   53.04   4:45.25
7.226
PB  (4)ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
11.36/-0.9   7.12/+0.8   12.49   1.83   50.27
15.55/+0.9   37.18   4.40   56.65   4:36.79
6.851
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
11.33   6.80   12.88   1.86   51.77
32.98   4.14   58.79   4:55.53   

2014

60 m (2)
7.22i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.12.13
7.16i
PB  VäxjöVäxjö8.2.14
100 m (2)
11.17
PB  Arona, ESPArona, ESP24.5.14+0.9
11.40
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+2.0
400 m (2)
51.45
PB  Arona, ESPArona, ESP24.5.14
51.32
PB  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby6.9.14
1500 m (1)
4:53.55
PB  Arona, ESPArona, ESP25.5.14
110 m häck (99.1 cm) (3)
15.30
PB  Arona, ESPArona, ESP25.5.14+0.5
15.10
PB  Tampere, FINTampere, FIN15.6.140.0
15.36
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+1.6
Höjd (2)
1.85i
PB  VäxjöVäxjö8.2.14
1.83
SB  Arona, ESPArona, ESP24.5.14
Stav (1)
4.20
PB  Arona, ESPArona, ESP25.5.14
Längd (7)
6.88i
PB  IJSMSätraIJSM, Sätra16.2.14
 
X6.656.866.846.866.88
7.01
PB  Arona, ESPArona, ESP24.5.14-0.8
6.93
  Tampere, FINTampere, FIN14.6.14+1.6
6.81
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14+1.5
6.84w
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14+2.4
 
6.84
+2.4
6.52
+0.3
6.72
+0.6
6.81
+1.5
6.48
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+1.3
 
6.48
+1.3
6.47
+1.6
X
+1.7
6.66
  JSMGävleJSM, Gävle8.8.14+1.3
 
6.61
+1.3
6.66
+1.3
6.82
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14+1.7
 
6.82
+1.7
6.82
+1.2
6.58
-0.9
X
+1.0
X
-0.4
X
-0.3
Kula (6.0 kg) (1)
13.24
PB  Arona, ESPArona, ESP24.5.14
Kula (1)
12.30
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K17.9.14
Diskus (1.75 kg) (1)
34.92
SB  Arona, ESPArona, ESP25.5.14
Diskus (1)
33.06
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K26.9.14
Slägga (1)
32.33
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K20.9.14
Spjut (2)
52.97
PB  Arona, ESPArona, ESP25.5.14
53.90
PB  Tampere, FINTampere, FIN15.6.14
Tiokamp ()
4.944
PB  (14)Arona, ESPArona, ESP25.5.14
            
            
Tiokamp (P19) (2)
7.002
PB (59) (57) Arona, ESPArona, ESP25.5.14
11.17/+0.9   7.01/-0.8   13.24   1.83   51.45
15.30/+0.5   34.92   4.20   52.97   4:53.55
6.717
  JSMUpplands VäsbyJSM, Upplands Väsby7.9.14
11.46/-0.5   6.65/+0.8   13.17   1.80   51.32
15.52/-1.5   34.02   4.03   52.80   4:57.20

2013

60 m (1)
7.36i
=PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö9.2.13
100 m (1)
11.53
SB  Göteborg/SGöteborg/S1.6.13-0.4
400 m (1)
52.38
PB  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13
1000 m (1)
2:58.19i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö10.2.13
60 m häck (99.1 cm) (2)
8.61i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö10.2.13
8.78i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
110 m häck (99.1 cm) (1)
15.63
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.13+1.5
110 m häck (1)
15.65
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13+0.7
Höjd (3)
1.76i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.12.12
1.76i
=PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö9.2.13
1.87
PB  StenungsundStenungsund13.7.13
Stav (2)
3.52i
=PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö10.2.13
3.83
PB  StenungsundStenungsund14.7.13
Längd (5)
6.64i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö9.2.13
6.34i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
6.87
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.13+0.9
6.48
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+1.2
6.72w
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.2
6.60
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13+1.9
Kula (6.0 kg) (3)
12.78i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.12.12
11.41i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö9.2.13
12.62
PB  StenungsundStenungsund13.7.13
Kula (1)
11.36
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K24.9.13
Diskus (1.75 kg) (1)
36.44
PB  VarbergVarberg19.5.13
Diskus (1)
31.89
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K24.9.13
Spjut (2)
51.86
PB  StenungsundStenungsund14.7.13
49.43
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13
Sjukamp (P19) (1)
4.656
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö10.2.13
7.36   6.64   11.41   1.76
8.61   3.52   2:58.19
Tiokamp (1)
4.342
PB  (17)VarbergVarberg19.5.13
            
            
Tiokamp (P19) (2)
6.527
PB  StenungsundStenungsund14.7.13
            
            
6.315
  JSMKalmarJSM, Kalmar15.9.13
11.61/-0.8   6.59/+1.3   12.48   1.85   52.38
16.11/-2.4   31.77   3.52   51.69   5:04.79

2012

60 m (2)
7.36i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.11
7.36i
=PB  Malmö/AMalmö/A28.1.12
100 m (3)
11.71
SB  LerumLerum27.5.12+0.7
11.83
  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12-1.1
12.23
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12-3.1
300 m (2)
38.32
SB  LerumLerum26.5.12
38.64
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
1000 m (1)
3:13.22
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
15.30
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+0.7
15.65
  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12-1.9
15.67
  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12-2.2
15.71
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
300 m häck (83.8 cm) (1)
41.02
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12
Höjd (2)
1.73
SB  LerumLerum27.5.12
1.70
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
Stav (4)
3.52i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.12
3.42
PB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12
3.52
=PB  HuddingeHuddinge15.9.12
3.52
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Längd (2)
6.15
SB  Sandnes, NORSandnes, NOR17.6.12+1.5
5.80
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.120.0
Kula (5.0 kg) (4)
12.35i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.11
13.74i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.12
13.32
PB  LerumLerum27.5.12
12.12
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
Diskus (1.5 kg) (2)
36.27
=PB  HuddingeHuddinge15.9.12
36.27
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Slägga (5.0 kg) (1)
30.91
PB  Växjö/AVäxjö/A23.9.12
Spjut (700 g) (2)
50.54
=PB  HuddingeHuddinge15.9.12
50.54
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Tiokamp (P17) (1)
6.229
PB  LerumLerum27.5.12
            
            
Tiokamp (P17, 300m) (1)
5.953
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
            
            
Sjukamp (P17) (1)
DNFi
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH11.3.12
         
      

2011

60 m (2)
7.65i
SB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
7.60i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
100 m (1)
11.51
PB  SävedalenSävedalen11.6.11+1.7
200 m (2)
24.01i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.3.11
23.86w
  SävedalenSävedalen12.6.11+2.3
300 m (1)
37.81
PB  USMFalunUSM, Falun6.8.11
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
15.75w
  UddevallaUddevalla16.7.11+2.3
15.88
PB  USMFalunUSM, Falun6.8.11-0.2
300 m häck (83.8 cm) (1)
40.65
PB  Växjö/AVäxjö/A18.9.11
Höjd (1)
1.78
PB  UddevallaUddevalla17.7.11
Stav (1)
3.22
PB  LerumLerum28.5.11
Längd (3)
6.15i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
6.31
PB  SävedalenSävedalen12.6.11+2.0
6.50w
  SävedalenSävedalen12.6.11+2.2
Tresteg (3)
13.15i
PB  (16)Göteborg/FHGöteborg/FH5.3.11
13.15
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11+0.6
12.92
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+1.3
Kula (5.0 kg) (1)
12.28
PB  KungälvKungälv26.6.11
Diskus (1.5 kg) (1)
33.06
PB  Kungälv/SKungälv/S14.9.11
Spjut (700 g) (2)
48.51
PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
49.05
PB  Växjö/AVäxjö/A17.9.11
Tiokamp (P17, 300m) (1)
5.885
PB  USMFalunUSM, Falun7.8.11
15.88/-0.2   29.46   3.05   48.03   37.81
11.86/+1.2   6.01/+0.6   11.53   1.75   3:05.25

2010

60 m (2)
7.63i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
7.66i
  NorrköpingNorrköping27.2.10
100 m (1)
11.79
PB  SävedalenSävedalen5.6.10+0.9
300 m (1)
39.44
PB  BoråsBorås13.6.10
800 m (1)
2:15.61
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
14.4m
  LerumLerum29.5.10+0.9
100 m häck (83.8 cm) (2)
DNF
  USMKilUSM, Kil15.8.10+3.3
14.65
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10-0.4
Höjd (4)
1.73i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.11.09
1.76i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.10
1.70
=PB  LerumLerum30.5.10
1.68
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
Stav (2)
3.12
PB  LerumLerum29.5.10
3.12
=PB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Längd (7)
5.79i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.85i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
6.05
PB  USMKilUSM, Kil13.8.10-0.8
5.96
  USMKilUSM, Kil14.8.10+0.8
6.20
PB  Göteborg/SGöteborg/S28.8.10-0.1
6.07
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.100.0
6.02
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle19.9.10+1.6
Tresteg (1)
12.32
PB  MölndalMölndal29.8.10+1.7
Kula (4.0 kg) (2)
11.65i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH21.11.09
11.70
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
Diskus (1.0 kg) (2)
33.85
PB  VillstadVillstad13.5.10
32.56
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Spjut (600 g) (3)
41.80
SB  USMKilUSM, Kil15.8.10
45.86
PB  MölndalMölndal29.8.10
43.99
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Åttakamp (P15) (1)
6.271
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
         
         
Sexkamp (1)
5.588
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra7.3.10
      
      

2009

100 m (3)
12.28
PB  UddevallaUddevalla25.7.09+1.3
12.2m
  OlofströmOlofström5.9.09+1.3
12.02w
  KungsbackaKungsbacka13.9.09+3.7
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
15.62
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.8.09-1.0
Höjd (1)
1.70
PB  MölndalMölndal23.8.09
Längd (2)
5.81
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.8.09+0.3
5.90w
  Göteborg/UGöteborg/U29.8.09+2.9
Spjut (600 g) (1)
41.89
PB  MölndalMölndal23.8.09

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat164838.Eventname AS Eventeng, alltat164838.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat164838.Date),'.',MONTH(alltat164838.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat164838.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat164838 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat164838.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat164838.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat164838.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat164838.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat164838.Eventname AS Eventeng, alltat164838.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat164838.Date),'.',MONTH(alltat164838.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat164838.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat164838 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat164838.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat164838.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat164838.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat164838.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat164838.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat164838.Eventname AS Eventeng, alltat164838.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat164838.Date),'.',MONTH(alltat164838.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat164838.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat164838 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat164838.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat164838.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat164838.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat164838.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat164838.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.06
Göteborg/FH12.3.16
100 m
Ute
11.04
Bydgoszcz, POL15.7.17+0.7
200 m
Ute
22.41
Göteborg/U2.7.17+0.7
Inne
24.01
Göteborg/FH5.3.11
300 m
Ute
36.12
Lerum28.8.16
400 m
Ute
49.94
Kuortane, FIN10.6.17
Inne
53.23
Växjö25.2.17
800 m
Ute
2:15.61
Huddinge5.9.10
1000 m
Ute
3:13.22
Huddinge16.9.12
Inne
2:47.51
Uddevalla12.2.17
1500 m
Ute
4:36.79
Inowrocław, POL5.7.15
60 m häck
Inne
8.37
Göteborg/FH13.1.18
110 m häck
Ute
15.15
Mölndal4.8.17+1.4
Höjd
Ute
1.90
Falun10.9.16
Inne
1.89
Uppsala2.2.19
Stav
Ute
4.62
Kuortane, FIN11.6.17
Inne
4.43
Uddevalla12.2.17
Längd
Ute
7.12
Inowrocław, POL4.7.15+0.8
Inne
7.02
Uppsala2.2.19
Tresteg
Ute
13.15
Göteborg/U10.7.11+0.6
Inne
13.15
Göteborg/FH5.3.11
Kula
Ute
13.78
Hässleholm6.8.16
Inne
13.87
Malmö/A29.1.17
Diskus
Ute
43.68
Göteborg/S9.6.18
Slägga
Ute
32.33
Göteborg/S-K20.9.14
Spjut
Ute
63.25
Pärnu, EST17.6.18
Sjukamp
Inne
5.402
Uddevalla12.2.17
Tiokamp
Ute
7.459
Kuortane, FIN11.6.1738
Castorama
Ute
2.070
Göteborg/S16.9.20

Junior-ungdom
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
15.30
Göteborg/U8.7.12+0.7
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.61
Växjö10.2.13
110 m häck (99.1 cm)
Ute
15.10
Tampere, FIN15.6.140.0
300 m häck (83.8 cm)
Ute
40.65
Växjö/A18.9.11
100 m häck (83.8 cm)
Ute
14.65
Huddinge4.9.10-0.4
Kula (4.0 kg)
Ute
11.70
Huddinge5.9.10
Inne
11.65
Göteborg/FH21.11.09
Kula (5.0 kg)
Ute
13.32
Lerum27.5.12
Inne
13.74
Malmö/A28.1.12
Kula (6.0 kg)
Ute
13.24
Arona, ESP24.5.14
Inne
12.78
Göteborg/FH8.12.12
Diskus (1.0 kg)
Ute
33.85
Villstad13.5.10
Diskus (1.5 kg)
Ute
36.27
Huddinge15.9.12
Diskus (1.75 kg)
Ute
36.44
Varberg19.5.13
Slägga (5.0 kg)
Ute
30.91
Växjö/A23.9.12
Spjut (600 g)
Ute
45.86
Mölndal29.8.10
Spjut (700 g)
Ute
50.54
Huddinge15.9.12
Sjukamp (P19)
Inne
4.656
Växjö10.2.13
Tiokamp (P19)
Ute
7.002
Arona, ESP25.5.14
Åttakamp (P15)
Ute
6.271
Huddinge5.9.10
Tiokamp (P17, 300m)
Ute
5.953
Huddinge16.9.12
60 m
7.06i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
7.06i
hep
Göteborg/FH12.3.16
7.12i
hep
ISMNorrköping10.2.18
7.14i
2
h5
Växjö21.1.17
7.14i
2
h5
Göteborg/FH3.2.18
7.15i
2
h4
Karlstad24.1.15
7.16i
hep
19
Växjö8.2.14
7.17i
hep
ISMUddevalla11.2.17
7.18i
hep
ISMNorrköping7.2.15
7.18i
2
Borås14.1.18
Visa/dölj alla resultat
7.20i
hep
ISMUppsala2.2.19
7.22i
1
19
h2
Göteborg/FH7.12.13
7.31i
5
Göteborg/FH1.3.20
7.36i
2
17
Göteborg/FH3.12.11
7.36i
2
17
h1
Malmö/A28.1.12
7.36i
hep
19
IJSMVäxjö9.2.13
7.60i
7
16
s2
NC-yHuddinge20.2.11
7.63i
4
15
h3
Norrköping27.2.10
7.65i
4
16
h4
NC-yHuddinge20.2.11
7.66i
6
15
s1
Norrköping27.2.10
10-bästasnitt: 7.136
100 m
11.04
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL15.7.17+0.7
11.07
dec
v2NatKuortane, FIN10.6.17+1.4
11.09
3
h10
Skara6.6.17+0.8
11.14
dec
SMLinköping9.9.17+1.0
11.17
dec
19
Arona, ESP24.5.14+0.9
11.20
dec
Landquart, SUI20.5.17+0.2
11.20
dec
Pärnu, EST16.6.18+0.5
11.31
dec
v2NatTartu, EST6.6.15-0.9
11.32
dec
SMFalun10.9.16+1.0
11.32
dec
SMFalun10.9.16+1.0
Visa/dölj alla resultat
11.33
dec
SMGävle5.9.15+0.7
11.36
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15-0.9
11.37
dec
v2NatHuddinge11.6.16-1.3
11.40
6
19
h2
JSMGävle8.8.14+2.0
11.45
dec
SMUddevalla8.9.18-1.9
11.46
dec
MultistarsFirenze, ITA15.5.15-1.1
11.47
dec
Lag-EM Div 1Ribeira Brava, POR5.7.19+1.3
11.51
2
17
Sävedalen11.6.11+1.7
11.52
dec
Marburg, GER21.5.16-2.7
11.53
5
Göteborg/S1.6.13-0.4
11.71
dec
Lerum27.5.12+0.7
11.79
3
15
Sävedalen5.6.10+0.9
11.83
6
17
h3
USMSollentuna10.8.12-1.1
12.23
multi
17
USMHuddinge16.9.12-3.1
12.28
3
14
h1
Uddevalla25.7.09+1.3
10-bästasnitt: 11.186
400 m
49.94
dec
v2NatKuortane, FIN10.6.17
50.23
dec
MultistarsFirenze, ITA15.5.15
50.27
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15
50.54
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL15.7.17
50.57
dec
v2NatTartu, EST6.6.15
50.63
dec
v2NatHuddinge11.6.16
50.74
dec
Pärnu, EST16.6.18
50.75
dec
Marburg, GER21.5.16
50.78
dec
Landquart, SUI20.5.17
51.07
dec
SMLinköping9.9.17
Visa/dölj alla resultat
51.32
dec
SMUpplands Väsby6.9.14
51.45
dec
19
Arona, ESP24.5.14
51.51
dec
SMFalun10.9.16
51.51
dec
SMFalun10.9.16
51.77
dec
SMGävle5.9.15
52.00
dec
SMUddevalla8.9.18
52.38
dec
SMKalmar14.9.13
52.99
dec
Lag-EM Div 1Ribeira Brava, POR5.7.19
53.23i
5
h1
ISMVäxjö25.2.17
10-bästasnitt: 50.552
1500 m
4:36.79
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
4:45.25
dec
v2NatTartu, EST7.6.15
4:47.18
dec
MultistarsFirenze, ITA16.5.15
4:47.23
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL16.7.17
4:47.80
dec
v2NatKuortane, FIN11.6.17
4:52.88
dec
Landquart, SUI21.5.17
4:53.33
dec
SMLinköping10.9.17
4:53.55
dec
19
Arona, ESP25.5.14
4:55.24
dec
SMFalun11.9.16
4:55.24
dec
SMFalun11.9.16
Visa/dölj alla resultat
4:55.53
dec
SMGävle6.9.15
5:04.04
dec
Marburg, GER22.5.16
5:09.38
dec
SMUddevalla9.9.18
10-bästasnitt: 4:49.449
60 m häck
8.37i
2
Göteborg/FH13.1.18
8.41i
5
Växjö21.1.18
8.42i
3
22
IJSMGöteborg/FH28.2.15
8.48i
3
h2
Växjö21.1.18
8.49i
4
h1
Göteborg/FH8.2.20
8.53i
2
Sätra14.2.16
8.55i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
8.55i
5
h1
Växjö20.1.19
8.55i
3
Göteborg/FH8.2.20
8.55i
7
h1
ISMVäxjö23.2.20
Visa/dölj alla resultat
8.56i
hep
ISMUppsala3.2.19
8.56i
7
Växjö19.1.20
8.59i
7
B
Växjö19.1.20
8.60i
hep
ISMUddevalla12.2.17
8.69i
hep
ISMNorrköping8.2.15
8.94i
4
Göteborg/FH10.1.21
8.98i
hep
ISMNorrköping11.2.18
9.01i
4
Göteborg/FH10.1.21
9.03i
4
Göteborg/FH17.1.21
9.16i
4
Göteborg/FH17.1.21
10-bästasnitt: 8.49
110 m häck
15.15
8
Mölndal4.8.17+1.4
15.19
dec
Pärnu, EST17.6.18+1.6
15.26
3
Mölndal29.7.17-1.7
15.28
5
Club ChBorås7.7.17+0.6
15.32
dec
SMLinköping10.9.17+0.3
15.38
dec
v2NatKuortane, FIN11.6.17-1.1
15.40
dec
Landquart, SUI21.5.17-0.7
15.41
dec
v2NatTartu, EST7.6.15+0.7
15.47
8
22
JSMHässleholm7.8.16+1.0
15.49
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL16.7.17-0.3
Visa/dölj alla resultat
15.55
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15+0.9
15.56
4
Linköping25.5.17-0.9
15.61
4
22
JSMGävle13.8.17
15.65
5
19
h1
JSMVästerås11.8.13+0.7
15.72
dec
SMUddevalla9.9.18-2.7
15.85
5
teamNCNorrköping13.7.16
15.87
dec
SMFalun11.9.16+1.5
15.87
dec
SMFalun11.9.16+1.5
15.93
4
h1
VUSGöteborg/U30.6.19-0.3
15.97
dec
SMGävle6.9.15+0.1
15.99
dec
Marburg, GER22.5.16-1.0
16.02
dec
MultistarsFirenze, ITA16.5.15-0.4
16.14
dec
v2NatHuddinge12.6.16-3.0
16.59
dec
Lag-EM Div 1Ribeira Brava, POR6.7.19-1.6
10-bästasnitt: 15.335
Höjd
1.90
dec
SMFalun10.9.16
1.90
dec
SMFalun10.9.16
1.90
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL15.7.17
1.89
dec
Pärnu, EST16.6.18
1.89i
hep
ISMUppsala2.2.19
1.88i
hep
ISMUddevalla11.2.17
1.88
dec
v2NatKuortane, FIN10.6.17
1.87
dec
Stenungsund13.7.13
1.87i
hep
ISMNorrköping7.2.15
1.87
dec
SMLinköping9.9.17
Visa/dölj alla resultat
1.87i
hep
ISMNorrköping10.2.18
1.86
dec
MultistarsFirenze, ITA15.5.15
1.86
dec
v2NatTartu, EST6.6.15
1.86
dec
SMGävle5.9.15
1.86
10
VUSGöteborg/U29.6.19
1.85i
hep
19
Växjö8.2.14
1.84i
7
22
IJSMVäxjö21.2.16
1.84
dec
SMUddevalla8.9.18
1.83
dec
19
Arona, ESP24.5.14
1.83
hep
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15
1.83i
8
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
1.82i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
1.82
dec
Marburg, GER21.5.16
1.82
dec
v2NatHuddinge11.6.16
1.78
dec
17
Uddevalla17.7.11
1.77
dec
Landquart, SUI20.5.17
1.77
dec
Lag-EM Div 1Ribeira Brava, POR5.7.19
1.76i
1
15
Göteborg/FH6.2.10
1.76i
3
19
Göteborg/FH9.12.12
1.76i
hep
19
IJSMVäxjö9.2.13
1.73i
4
15
Göteborg/FH22.11.09
1.73
dec
Lerum27.5.12
1.70
1
14
Mölndal23.8.09
1.70
oct
15
Lerum30.5.10
1.70
multi
17
USMHuddinge16.9.12
1.68
multi
15
USMHuddinge5.9.10
10-bästasnitt: 1.885
Stav
4.62
dec
v2NatKuortane, FIN11.6.17
4.54
9
Mölndal29.7.17
4.43i
hep
ISMUddevalla12.2.17
4.40
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
4.40
dec
Marburg, GER22.5.16
4.40
dec
Landquart, SUI21.5.17
4.40
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL16.7.17
4.39i
4
22
IJSMGöteborg/FH18.2.17
4.31
4
teamNCSundsvall1.7.15
4.25
dec
MultistarsFirenze, ITA16.5.15
Visa/dölj alla resultat
4.25i
hep
ISMUppsala3.2.19
4.24i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
4.23i
4
22
IJSMVäxjö20.2.16
4.20
dec
19
Arona, ESP25.5.14
4.15i
hep
ISMNorrköping8.2.15
4.15
dec
v2NatTartu, EST7.6.15
4.14
dec
SMGävle6.9.15
4.03
dec
SMUddevalla9.9.18
4.02
dec
SMLinköping10.9.17
3.83
dec
Stenungsund14.7.13
3.65
dec
SMFalun11.9.16
3.65
dec
SMFalun11.9.16
3.52i
9
Göteborg/FH4.2.12
3.52
dec
Huddinge15.9.12
3.52
dec
17
USMHuddinge15.9.12
3.52i
hep
19
IJSMVäxjö10.2.13
3.42
3
17
teamNCTäby30.6.12
3.22
dec
17
Lerum28.5.11
3.12
oct
15
Lerum29.5.10
3.12
multi
15
USMHuddinge4.9.10
2.78
dec
Pärnu, EST17.6.18
10-bästasnitt: 4.414
Längd
7.12
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15+0.8
7.11
dec
v2NatKuortane, FIN10.6.17+1.2
7.02
dec
Ljungby26.5.18+0.3
7.02i
hep
ISMUppsala2.2.19
7.01
dec
19
Arona, ESP24.5.14-0.8
6.99
1
Göteborg/S3.6.18+1.9
6.98
dec
MultistarsFirenze, ITA15.5.15+2.0
6.98i
6
22
IJSMVäxjö20.2.16
6.98
dec
SMLinköping9.9.17+1.6
6.97i
hep
ISMUddevalla11.2.17
Visa/dölj alla resultat
6.97
8
VUSGöteborg/U1.7.17+2.0
6.96
dec
v2NatTartu, EST6.6.15+0.2
6.94
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL15.7.17-1.4
6.94i
hep
ISMNorrköping10.2.18
6.93
dec
19
Tampere, FIN14.6.14+1.6
6.93
3
teamNCSundsvall1.7.15+1.3
6.91
dec
Landquart, SUI20.5.17-3.3
6.89
dec
v2NatHuddinge11.6.16+1.0
6.88i
3
19
IJSMSätra16.2.14
6.87
8
19
Göteborg/U29.6.13+0.9
6.87
dec
Pärnu, EST16.6.18+0.5
6.86
6
teamNCNorrköping13.7.16+0.7
6.86
dec
SMFalun10.9.16+0.4
6.86
dec
SMFalun10.9.16+0.4
6.86i
2
Borås14.1.18
6.82
4
19
JSMGävle9.8.14+1.7
6.82i
hep
ISMNorrköping7.2.15
6.81
+
teamNCBorås5.7.14+1.5
6.81
+
Q
SMEskilstuna24.8.18+1.7
6.77
dec
Marburg, GER21.5.16+1.3
6.72
dec
Lag-EM Div 1Ribeira Brava, POR5.7.19+1.1
6.70i
15
ISMMalmö/A28.2.16
6.68
dec
SMUddevalla8.9.180.0
6.66
5
19
Q
JSMGävle8.8.14+1.3
6.64i
hep
19
IJSMVäxjö9.2.13
6.60
8
19
JSMVästerås10.8.13+1.9
6.60i
13
ISMSätra22.2.15
6.59i
12
Malmö/A26.1.20
6.57
+
SMGävle5.9.15+1.5
6.56
6
B
Folksam GPSollentuna18.6.19+0.7
6.53i
7
Göteborg/FH1.2.20
6.48
+
19
Q
JSMVästerås9.8.13+1.2
6.48
22
Q
SMUmeå1.8.14+1.3
6.46i
12
22
IJSMGöteborg/FH18.2.17
6.34i
9
19
IJSMUddevalla24.2.13
6.31
+
17
Sävedalen12.6.11+2.0
6.20
1
15
Göteborg/S28.8.10-0.1
6.15i
6
16
NC-yHuddinge19.2.11
6.15
dec
Sandnes, NOR17.6.12+1.5
6.07
multi
15
USMHuddinge5.9.100.0
6.05
2
15
Q
NC-yKil13.8.10-0.8
6.02
10
17
teamNCGävle19.9.10+1.6
5.96
6
15
NC-yKil14.8.10+0.8
5.85i
6
15
Norrköping28.2.10
5.81
+
15
Göteborg/U29.8.09+0.3
5.80
multi
17
USMHuddinge16.9.120.0
5.79i
8
15
Q
Norrköping28.2.10
10-bästasnitt: 7.018
Kula
13.87i
5
Malmö/A29.1.17
13.78
8
22
JSMHässleholm6.8.16
13.73
dec
Marburg, GER21.5.16
13.68i
7
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
13.68
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL15.7.17
13.67i
hep
ISMUddevalla11.2.17
13.62
dec
Pärnu, EST16.6.18
13.47i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
13.44
2
Folksam GPSollentuna18.6.19
13.29
dec
v2NatKuortane, FIN10.6.17
Visa/dölj alla resultat
13.14i
hep
ISMUppsala2.2.19
13.09
dec
v2NatHuddinge11.6.16
13.05
dec
Landquart, SUI20.5.17
13.02
dec
SMLinköping9.9.17
12.94i
4
Växjö18.1.20
12.89
dec
Lag-EM Div 1Ribeira Brava, POR5.7.19
12.88
dec
SMGävle5.9.15
12.82
dec
SMFalun10.9.16
12.82
dec
SMFalun10.9.16
12.69i
3
Göteborg/FH1.2.20
12.52i
3
Göteborg/FH14.1.21
12.50i
hep
ISMNorrköping10.2.18
12.49
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15
12.30
com
Göteborg/S-K17.9.14
12.12
dec
SMUddevalla8.9.18
12.11
dec
MultistarsFirenze, ITA15.5.15
11.81
dec
v2NatTartu, EST6.6.15
11.49i
hep
ISMNorrköping7.2.15
11.36
com
Göteborg/S-K24.9.13
10.85
com
Göteborg/S16.9.20
10-bästasnitt: 13.623
Diskus
43.68
3
Göteborg/S9.6.18
42.34
3
Göteborg/S9.6.19
41.97
dec
SMLinköping10.9.17
41.78
dec
Marburg, GER22.5.16
40.07
6
VUSGöteborg/U30.6.19
39.87
dec
Lag-EM Div 1Ribeira Brava, POR6.7.19
39.81
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL16.7.17
38.93
10
22
JSMHässleholm7.8.16
38.70
dec
SMUddevalla9.9.18
38.37
4
Club ChGöteborg/S6.8.20
Visa/dölj alla resultat
38.16
dec
SMFalun11.9.16
37.48
dec
Landquart, SUI21.5.17
37.23
dec
v2NatHuddinge12.6.16
37.18
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
36.78
dec
SMFalun11.9.16
35.56
dec
MultistarsFirenze, ITA16.5.15
35.32
dec
v2NatTartu, EST7.6.15
35.07
dec
v2NatKuortane, FIN11.6.17
34.21
com
Göteborg/S16.9.20
33.06
com
Göteborg/S-K26.9.14
32.98
dec
SMGävle6.9.15
31.89
com
Göteborg/S-K24.9.13
10-bästasnitt: 40.552
Spjut
63.25
dec
Pärnu, EST17.6.18
62.76
dec
v2NatKuortane, FIN11.6.17
60.22
dec
Landquart, SUI21.5.17
59.18
1
Ljungby19.5.19
58.79
dec
SMGävle6.9.15
57.03
3
VUSGöteborg/U28.6.19
56.81
dec
Marburg, GER22.5.16
56.65
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
56.48
dec
22
JEM22Bydgoszcz, POL16.7.17
56.12
dec
SMUddevalla9.9.18
Visa/dölj alla resultat
54.96
dec
v2NatHuddinge12.6.16
54.82
dec
SMFalun11.9.16
54.82
dec
SMFalun11.9.16
54.05
dec
SMLinköping10.9.17
53.90
dec
Tampere, FIN15.6.14
53.76
8
22
JSMGävle11.8.17
53.04
dec
v2NatTartu, EST7.6.15
52.97
dec
19
Arona, ESP25.5.14
51.86
dec
Stenungsund14.7.13
51.81
dec
MultistarsFirenze, ITA16.5.15
49.43
7
19
JSMVästerås11.8.13
45.41
com
Göteborg/S16.9.20
10-bästasnitt: 58.729
Tiokamp
7.459
3
v2NatKuortane, FIN11.6.17
7.340
13
22
JEM22Bydgoszcz, POL16.7.17
7.226
10
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
7.149
4
Landquart, SUI21.5.17
7.147
2
SMLinköping10.9.17
7.037
6
Marburg, GER22.5.16
6.972
12
v2NatTartu, EST7.6.15
6.910
11
MultistarsFirenze, ITA16.5.15
6.851
3
SMGävle6.9.15
6.803
3
SMFalun11.9.16
Visa/dölj alla resultat
6.803
3
SMFalun11.9.16
6.718
3
SMUddevalla9.9.18
5.119
-
Göteborg30.6.16
4.944
+
19
Arona, ESP25.5.14
4.342
-
19
Varberg19.5.13
10-bästasnitt: 7089.4

Total results in database: 447
By event:
60 m:20
100 m:27
200 m:7
300 m:6
400 m:19
800 m:1
1000 m:6
1500 m:13
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):1
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):6
60 m häck:20
60 m häck (99.1 cm):2
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):2
110 m häck (99.1 cm):4
110 m häck:26
300 m häck (83.8 cm):2
100 m häck (83.8 cm):2
Höjd:36
Stav:37
Längd:66
Stående längd:1
Tresteg:4
Kula (4.0 kg):2
Kula (5.0 kg):6
Kula (6.0 kg):4
Kula:30
Diskus (1.0 kg):2
Diskus (1.5 kg):3
Diskus (1.75 kg):2
Diskus:22
Slägga (5.0 kg):1
Slägga:2
Spjut (600 g):4
Spjut (700 g):4
Spjut:22
Sjukamp:5
Sjukamp (P19):1
Tiokamp:18
Tiokamp (P19):4
Tiokamp (P17):1
Åttakamp (P15):1
Tiokamp (P17, 300m):2
Sjukamp (P17):1
Castorama:1
Sexkamp:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
7.63
 4h3-15
Norrköping
27.2
 
7.66
6s1-15
Norrköping
27.2
 
2011
7.60
 7s2-16
Huddinge
20.2
 
7.65
4h4-16
Huddinge
20.2
 
2012
7.36
 2-17
Göteborg/FH
3.12
 
7.36
2h1-17
Malmö/A
28.1
 
2013
7.36
 H-19
Växjö
9.2
 
2014
7.16
 H-19
Växjö
8.2
 
7.22
1h2-19
Göteborg/FH
7.12
 
2015
7.15
 2h4
Karlstad
24.1
 
7.18
H
Norrköping
7.2
 
2016
7.06
H
Göteborg/FH
12.3
 
7.06
H
Göteborg/FH
12.3
 
2017
7.14
 2h5
Växjö
21.1
 
7.17
H
Uddevalla
11.2
 
2018
7.12
 H
Norrköping
10.2
 
7.14
2h5
Göteborg/FH
3.2
 
7.18
2
Borås
14.1
 
2019
7.20
 H
Uppsala
2.2
 
2020
7.31
 5
Göteborg/FH
1.3
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
12.28
 3h1-14
Uddevalla
25.7
 +1.3
12.02w
 1-15
Kungsbacka
13.9
 +3.7
2010
11.79
 3-15
Sävedalen
5.6
 +0.9
2011
11.51
 2-17
Sävedalen
11.6
 +1.7
2012
11.71
 D
Lerum
27.5
 +0.7
11.83
6h3-17
Sollentuna
10.8
-1.1
12.23
M-17
Huddinge
16.9
-3.1
2013
11.53
 5
Göteborg/S
1.6
-0.4
2014
11.17
 D-19
Arona, ESP
24.5
 +0.9
11.40
6h2-19
Gävle
8.8
 +2.0
2015
11.31
 D
Tartu, EST
6.6
-0.9
11.33
D
Gävle
5.9
 +0.7
11.36
D
Inowrocław, POL
4.7
-0.9
11.46
D
Firenze, ITA
15.5
-1.1
2016
11.32
D
Falun
10.9
 +1.0
2016
11.32
 D
Falun
10.9
 +1.0
11.37
D
Huddinge
11.6
-1.3
11.52
D
Marburg, GER
21.5
-2.7
2017
11.04
D-22
Bydgoszcz, POL
15.7
 +0.7
11.07
D
Kuortane, FIN
10.6
 +1.4
11.09
3h10
Skara
6.6
 +0.8
11.14
D
Linköping
9.9
 +1.0
11.20
D
Landquart, SUI
20.5
 +0.2
2018
11.20
 D
Pärnu, EST
16.6
 +0.5
11.45
D
Uddevalla
8.9
-1.9
2019
11.47
 D
Ribeira Brava, POR
5.7
 +1.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
23.86w
 2
Sävedalen
12.6
 +2.3
2015
23.31
 3rC
Göteborg/S
14.8
-0.2
2016
22.59
 3rB
Göteborg/S
16.8
 +0.1
2017
22.41
5D
Göteborg/U
2.7
 +0.7
2018
22.27w
 1rB
Skara
19.8
 +2.1
2019
23.34w
 7i
Sollentuna
18.6
 +2.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
24.01
1
Göteborg/FH
5.3
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
39.44
 3
Borås
13.6
 
2011
37.81
 D-17
Falun
6.8
 
2012
38.32
 D
Lerum
26.5
 
38.64
D-17
Huddinge
15.9
 
2016
36.12
1
Lerum
28.8
 
2018
36.49
 3
Mölndal
19.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
52.38
 D
Kalmar
14.9
 
2014
51.32
 D
Upplands Väsby
6.9
 
51.45
D-19
Arona, ESP
24.5
 
2015
50.23
 D
Firenze, ITA
15.5
 
50.27
D
Inowrocław, POL
4.7
 
50.57
D
Tartu, EST
6.6
 
51.77
D
Gävle
5.9
 
2016
50.63
 D
Huddinge
11.6
 
50.75
D
Marburg, GER
21.5
 
51.51
D
Falun
10.9
 
51.51
D
Falun
10.9
 
2017
49.94
D
Kuortane, FIN
10.6
 
50.54
D-22
Bydgoszcz, POL
15.7
 
50.78
D
Landquart, SUI
20.5
 
51.07
D
Linköping
9.9
 
2018
50.74
 D
Pärnu, EST
16.6
 
52.00
D
Uddevalla
8.9
 
2019
52.99
 D
Ribeira Brava, POR
5.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
53.23
5h1
Växjö
25.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
2:15.61
M-15
Huddinge
5.9
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
3:13.22
M-17
Huddinge
16.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
2:58.19
 H-19
Växjö
10.2
 
2015
2:47.97
 H
Norrköping
8.2
 
2016
2:55.82
 H
Göteborg/FH
13.3
 
2017
2:47.51
H
Uddevalla
12.2
 
2019
2:49.95
 H
Uppsala
3.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
4:53.55
 D-19
Arona, ESP
25.5
 
2015
4:36.79
D
Inowrocław, POL
5.7
 
4:45.25
D
Tartu, EST
7.6
 
4:47.18
D
Firenze, ITA
16.5
 
4:55.53
D
Gävle
6.9
 
2016
4:55.24
D
Falun
11.9
 
2016
4:55.24
 D
Falun
11.9
 
5:04.04
D
Marburg, GER
22.5
 
2017
4:47.23
 D-22
Bydgoszcz, POL
16.7
 
4:47.80
D
Kuortane, FIN
11.6
 
4:52.88
D
Landquart, SUI
21.5
 
4:53.33
D
Linköping
10.9
 
2018
5:09.38
 D
Uddevalla
9.9
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
8.42
 3 -22
Göteborg/FH
28.2
 
8.69
H
Norrköping
8.2
 
2016
8.53
 2
Sätra
14.2
 
8.55
H
Göteborg/FH
13.3
 
2017
8.60
 H
Uddevalla
12.2
 
2018
8.37
2
Göteborg/FH
13.1
 
8.41
5
Växjö
21.1
 
8.48
3h2
Växjö
21.1
 
8.98
H
Norrköping
11.2
 
2019
8.55
 5h1
Växjö
20.1
 
8.56
H
Uppsala
3.2
 
2020
8.49
 4h1
Göteborg/FH
8.2
 
8.55
3
Göteborg/FH
8.2
 
8.55
7h1
Växjö
23.2
 
8.56
7
Växjö
19.1
 
8.59
7rB
Växjö
19.1
 
2021
8.94
 4
Göteborg/FH
10.1
 
9.01
4
Göteborg/FH
10.1
 
9.03
4
Göteborg/FH
17.1
 
9.16
4
Göteborg/FH
17.1
 
110 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
15.65
 5h1-19
Västerås
11.8
 +0.7
2015
15.41
 D
Tartu, EST
7.6
 +0.7
15.55
D
Inowrocław, POL
5.7
 +0.9
15.97
D
Gävle
6.9
 +0.1
16.02
D
Firenze, ITA
16.5
-0.4
2016
15.47
 8-22
Hässleholm
7.8
 +1.0
15.85
5
Norrköping
13.7
 
15.87
D
Falun
11.9
 +1.5
15.87
D
Falun
11.9
 +1.5
15.99
D
Marburg, GER
22.5
-1.0
16.14
D
Huddinge
12.6
-3.0
15.25w
 2
Skara
19.6
 +3.0
2017
15.15
8
Mölndal
4.8
 +1.4
15.26
3
Mölndal
29.7
-1.7
15.28
5
Borås
7.7
 +0.6
15.32
D
Linköping
10.9
 +0.3
15.38
D
Kuortane, FIN
11.6
-1.1
15.40
D
Landquart, SUI
21.5
-0.7
15.49
D-22
Bydgoszcz, POL
16.7
-0.3
15.56
4
Linköping
25.5
-0.9
15.61
4-22
Gävle
13.8
 
2018
15.19
 D
Pärnu, EST
17.6
 +1.6
15.72
D
Uddevalla
9.9
-2.7
14.93w
 5
Helsingborg
6.7
 +3.0
2019
15.93
 4h1
Göteborg/U
30.6
-0.3
16.59
D
Ribeira Brava, POR
6.7
-1.6
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
1.70
 1-14
Mölndal
23.8
 
2010
1.70
 O-15
Lerum
30.5
 
1.68
M-15
Huddinge
5.9
 
2011
1.78
 D-17
Uddevalla
17.7
 
2012
1.73
 D
Lerum
27.5
 
1.70
M-17
Huddinge
16.9
 
2013
1.87
 D
Stenungsund
13.7
 
2014
1.83
 D-19
Arona, ESP
24.5
 
2015
1.86
 D
Firenze, ITA
15.5
 
1.86
D
Tartu, EST
6.6
 
1.86
D
Gävle
5.9
 
1.83
H
Inowrocław, POL
4.7
 
2016
1.90
 D
Falun
10.9
 
1.90
D
Falun
10.9
 
1.82
D
Marburg, GER
21.5
 
1.82
D
Huddinge
11.6
 
2017
1.90
 D-22
Bydgoszcz, POL
15.7
 
1.88
D
Kuortane, FIN
10.6
 
1.87
D
Linköping
9.9
 
1.77
D
Landquart, SUI
20.5
 
2018
1.89
 D
Pärnu, EST
16.6
 
1.84
D
Uddevalla
8.9
 
2019
1.86
 10
Göteborg/U
29.6
 
1.77
D
Ribeira Brava, POR
5.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
1.76
 1-15
Göteborg/FH
6.2
 
1.73
4-15
Göteborg/FH
22.11
 
2013
1.76
 3-19
Göteborg/FH
9.12
 
1.76
H-19
Växjö
9.2
 
2014
1.85
 H-19
Växjö
8.2
 
2015
1.87
 H
Norrköping
7.2
 
2016
1.84
 7-22
Växjö
21.2
 
1.82
H
Göteborg/FH
12.3
 
2017
1.88
 H
Uddevalla
11.2
 
1.83
8-22
Göteborg/FH
19.2
 
2018
1.87
 H
Norrköping
10.2
 
2019
1.89
H
Uppsala
2.2
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
3.12
 O-15
Lerum
29.5
 
3.12
M-15
Huddinge
4.9
 
2011
3.22
 D-17
Lerum
28.5
 
2012
3.52
D
Huddinge
15.9
 
2012
3.52
 D-17
Huddinge
15.9
 
3.42
3-17
Täby
30.6
 
2013
3.83
 D
Stenungsund
14.7
 
2014
4.20
 D-19
Arona, ESP
25.5
 
2015
4.40
 D
Inowrocław, POL
5.7
 
4.31
4
Sundsvall
1.7
 
4.25
D
Firenze, ITA
16.5
 
4.15
D
Tartu, EST
7.6
 
4.14
D
Gävle
6.9
 
2016
4.40
 D
Marburg, GER
22.5
 
3.65
D
Falun
11.9
 
3.65
D
Falun
11.9
 
2017
4.62
D
Kuortane, FIN
11.6
 
4.54
9
Mölndal
29.7
 
4.40
D
Landquart, SUI
21.5
 
4.40
D-22
Bydgoszcz, POL
16.7
 
4.02
D
Linköping
10.9
 
2018
4.03
 D
Uddevalla
9.9
 
2.78
D
Pärnu, EST
17.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
3.52
 9
Göteborg/FH
4.2
 
2013
3.52
 H-19
Växjö
10.2
 
2015
4.15
 H
Norrköping
8.2
 
2016
4.24
 H
Göteborg/FH
13.3
 
4.23
4-22
Växjö
20.2
 
2017
4.43
H
Uddevalla
12.2
 
4.39
4-22
Göteborg/FH
18.2
 
2019
4.25
 H
Uppsala
3.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
5.81
 +-15
Göteborg/U
29.8
 +0.3
5.90w
 -15
Göteborg/U
29.8
 +2.9
2010
6.20
 1-15
Göteborg/S
28.8
-0.1
6.07
M-15
Huddinge
5.9
 0.0
6.05
2q-15
Kil
13.8
-0.8
6.02
10-17
Gävle
19.9
 +1.6
5.96
6-15
Kil
14.8
 +0.8
2011
6.31
 +-17
Sävedalen
12.6
 +2.0
6.50w
 1-17
Sävedalen
12.6
 +2.2
2012
6.15
 D
Sandnes, NOR
17.6
 +1.5
5.80
M-17
Huddinge
16.9
 0.0
2013
6.87
 8-19
Göteborg/U
29.6
 +0.9
6.60
8-19
Västerås
10.8
 +1.9
6.48
-q-19
Västerås
9.8
 +1.2
6.72w
 7q-19
Västerås
9.8
 +2.2
2014
7.01
 D-19
Arona, ESP
24.5
-0.8
6.93
D-19
Tampere, FIN
14.6
 +1.6
6.82
4-19
Gävle
9.8
 +1.7
6.81
-
Borås
5.7
 +1.5
6.66
5q-19
Gävle
8.8
 +1.3
6.48
22 q
Umeå
1.8
 +1.3
6.84w
 3
Borås
5.7
 +2.4
2015
7.12
D
Inowrocław, POL
4.7
 +0.8
6.98
D
Firenze, ITA
15.5
 +2.0
6.96
D
Tartu, EST
6.6
 +0.2
6.93
3
Sundsvall
1.7
 +1.3
6.57
-
Gävle
5.9
 +1.5
6.80w
 D
Gävle
5.9
 +2.2
2016
6.89
 D
Huddinge
11.6
 +1.0
6.86
6
Norrköping
13.7
 +0.7
6.86
D
Falun
10.9
 +0.4
6.86
D
Falun
10.9
 +0.4
6.77
D
Marburg, GER
21.5
 +1.3
6.95w
 D
Göteborg
29.6
 +3.9
2017
7.11
 D
Kuortane, FIN
10.6
 +1.2
6.98
D
Linköping
9.9
 +1.6
6.97
8
Göteborg/U
1.7
 +2.0
6.94
D-22
Bydgoszcz, POL
15.7
-1.4
6.91
D
Landquart, SUI
20.5
-3.3
6.99w
 5
Borås
7.7
 +4.3
2018
7.02
 D
Ljungby
26.5
 +0.3
6.99
1
Göteborg/S
3.6
 +1.9
6.87
D
Pärnu, EST
16.6
 +0.5
6.81
-q
Eskilstuna
24.8
 +1.7
6.68
D
Uddevalla
8.9
 0.0
6.83w
 16 q
Eskilstuna
24.8
 +2.2
2019
6.72
 D
Ribeira Brava, POR
5.7
 +1.1
6.56
6cB
Sollentuna
18.6
 +0.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
5.85
 6-15
Norrköping
28.2
 
5.79
8q-15
Norrköping
28.2
 
2011
6.15
 6-16
Huddinge
19.2
 
2013
6.64
 H-19
Växjö
9.2
 
6.34
9-19
Uddevalla
24.2
 
2014
6.88
 3-19
Sätra
16.2
 
2015
6.82
 H
Norrköping
7.2
 
6.60
13
Sätra
22.2
 
2016
6.98
 6-22
Växjö
20.2
 
6.70
15
Malmö/A
28.2
 
2017
6.97
 H
Uddevalla
11.2
 
6.46
12-22
Göteborg/FH
18.2
 
2018
6.94
 H
Norrköping
10.2
 
6.86
2
Borås
14.1
 
2019
7.02
H
Uppsala
2.2
 
2020
6.59
 12
Malmö/A
26.1
 
6.53
7
Göteborg/FH
1.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
12.32
 2-15
Mölndal
29.8
 +1.7
2011
13.15
3-16
Göteborg/U
10.7
 +0.6
12.92
6-16
Ystad
28.8
 +1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
13.15
1-17
Göteborg/FH
5.3
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
11.36
 Com
Göteborg/S-K
24.9
 
2014
12.30
 Com
Göteborg/S-K
17.9
 
2015
12.88
 D
Gävle
5.9
 
12.49
D
Inowrocław, POL
4.7
 
12.11
D
Firenze, ITA
15.5
 
11.81
D
Tartu, EST
6.6
 
2016
13.78
8-22
Hässleholm
6.8
 
13.73
D
Marburg, GER
21.5
 
13.09
D
Huddinge
11.6
 
12.82
D
Falun
10.9
 
12.82
D
Falun
10.9
 
2017
13.68
 D-22
Bydgoszcz, POL
15.7
 
13.29
D
Kuortane, FIN
10.6
 
13.05
D
Landquart, SUI
20.5
 
13.02
D
Linköping
9.9
 
2018
13.62
 D
Pärnu, EST
16.6
 
12.12
D
Uddevalla
8.9
 
2019
13.44
 2i
Sollentuna
18.6
 
12.89
D
Ribeira Brava, POR
5.7
 
2020
10.85
 Com
Göteborg/S
16.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
11.49
 H
Norrköping
7.2
 
2016
13.47
 H
Göteborg/FH
12.3
 
2017
13.87
5
Malmö/A
29.1
 
13.68
7-22
Göteborg/FH
19.2
 
13.67
H
Uddevalla
11.2
 
2018
12.50
 H
Norrköping
10.2
 
2019
13.14
 H
Uppsala
2.2
 
2020
12.94
 4
Växjö
18.1
 
12.69
3
Göteborg/FH
1.2
 
2021
12.52
 3
Göteborg/FH
14.1
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
31.89
 Com
Göteborg/S-K
24.9
 
2014
33.06
 Com
Göteborg/S-K
26.9
 
2015
37.18
 D
Inowrocław, POL
5.7
 
35.56
D
Firenze, ITA
16.5
 
35.32
D
Tartu, EST
7.6
 
32.98
D
Gävle
6.9
 
2016
41.78
 D
Marburg, GER
22.5
 
38.93
10-22
Hässleholm
7.8
 
38.16
D
Falun
11.9
 
37.23
D
Huddinge
12.6
 
36.78
D
Falun
11.9
 
2017
41.97
 D
Linköping
10.9
 
39.81
D-22
Bydgoszcz, POL
16.7
 
37.48
D
Landquart, SUI
21.5
 
35.07
D
Kuortane, FIN
11.6
 
2018
43.68
3
Göteborg/S
9.6
 
38.70
D
Uddevalla
9.9
 
2019
42.34
 3
Göteborg/S
9.6
 
40.07
6
Göteborg/U
30.6
 
39.87
D
Ribeira Brava, POR
6.7
 
2020
38.37
 4
Göteborg/S
6.8
 
34.21
Com
Göteborg/S
16.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
32.33
Com
Göteborg/S-K
20.9
 
2020
25.84
 Com
Göteborg/S
16.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
51.86
 D
Stenungsund
14.7
 
49.43
7-19
Västerås
11.8
 
2014
53.90
 D
Tampere, FIN
15.6
 
52.97
D-19
Arona, ESP
25.5
 
2015
58.79
 D
Gävle
6.9
 
56.65
D
Inowrocław, POL
5.7
 
53.04
D
Tartu, EST
7.6
 
51.81
D
Firenze, ITA
16.5
 
2016
56.81
 D
Marburg, GER
22.5
 
54.96
D
Huddinge
12.6
 
54.82
D
Falun
11.9
 
54.82
D
Falun
11.9
 
2017
62.76
 D
Kuortane, FIN
11.6
 
60.22
D
Landquart, SUI
21.5
 
56.48
D-22
Bydgoszcz, POL
16.7
 
54.05
D
Linköping
10.9
 
53.76
8-22
Gävle
11.8
 
2018
63.25
D
Pärnu, EST
17.6
 
56.12
D
Uddevalla
9.9
 
2019
59.18
 1
Ljungby
19.5
 
57.03
3
Göteborg/U
28.6
 
2020
45.41
 Com
Göteborg/S
16.9
 
Sjukamp
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
5.114
 4
Norrköping
8.2
 
2016
4.440
 10
Göteborg/FH
13.3
 
2017
5.402
3
Uddevalla
12.2
 
2019
5.312
 3
Uppsala
3.2
 
Tiokamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
4.342
 -19
Varberg
19.5
 
2014
4.944
 --19
Arona, ESP
25.5
 
2015
7.226
 10
Inowrocław, POL
5.7
 
6.972
12
Tartu, EST
7.6
 
6.910
11
Firenze, ITA
16.5
 
6.851
3
Gävle
6.9
 
2016
7.037
 6
Marburg, GER
22.5
 
6.803
3
Falun
11.9
 
6.803
3
Falun
11.9
 
5.119
Göteborg
30.6
 
2017
7.459
3
Kuortane, FIN
11.6
 
7.340
13-22
Bydgoszcz, POL
16.7
 
7.149
4
Landquart, SUI
21.5
 
7.147
2
Linköping
10.9
 
2018
6.718
 3
Uddevalla
9.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2.070
2
Göteborg/S
16.9
 

Junior-ungdom
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
8.61
H-19
Växjö
10.2
 
8.78
5h3-19
Uddevalla
23.2
 
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
15.88
 D-16
Falun
6.8
-0.2
15.75w
 D-17
Uddevalla
16.7
 +2.3
2012
15.30
5-17
Göteborg/U
8.7
 +0.7
15.65
3h1-17
Sollentuna
11.8
-1.9
15.67
6-17
Sollentuna
11.8
-2.2
15.71
D-17
Huddinge
15.9
 
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
15.63
 5h2-19
Göteborg/U
30.6
 +1.5
2014
15.10
D
Tampere, FIN
15.6
 0.0
15.30
D-19
Arona, ESP
25.5
 +0.5
15.36
6-19
Gävle
10.8
 +1.6
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
40.65
5-16
Växjö/A
18.9
 
2012
41.02
 6h1-17
Sollentuna
12.8
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
11.70
M-15
Huddinge
5.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
11.65
4-15
Göteborg/FH
21.11
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
12.28
 2-17
Kungälv
26.6
 
2012
13.32
D
Lerum
27.5
 
12.12
M-17
Huddinge
16.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
13.74
4-17
Malmö/A
28.1
 
12.35
4-17
Göteborg/FH
3.12
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
12.62
 D
Stenungsund
13.7
 
2014
13.24
D-19
Arona, ESP
24.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
12.78
1-19
Göteborg/FH
8.12
 
11.41
H-19
Växjö
9.2
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
33.85
2-15
Villstad
13.5
 
32.56
M-15
Huddinge
4.9
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
33.06
 2-16
Kungälv/S
14.9
 
2012
36.27
D
Huddinge
15.9
 
2012
36.27
D-17
Huddinge
15.9
 
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
36.44
D
Varberg
19.5
 
2014
34.92
 D-19
Arona, ESP
25.5
 
Slägga (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
30.91
9-17
Växjö/A
23.9
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
41.89
 1-14
Mölndal
23.8
 
2010
45.86
1-15
Mölndal
29.8
 
43.99
M-15
Huddinge
4.9
 
41.80
9-15
Kil
15.8
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
49.05
 4-16
Växjö/A
17.9
 
48.51
5-16
Ystad
27.8
 
2012
50.54
D
Huddinge
15.9
 
2012
50.54
D-17
Huddinge
15.9
 
Sjukamp (P19)
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
4.656
3-19
Växjö
10.2
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
6.271
3-15
Huddinge
5.9
 
Tiokamp (P17, 300m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5.885
 4-16
Falun
7.8
 
2012
5.953
5-17
Huddinge
16.9
 
Tiokamp (P19)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
6.527
 1-19
Stenungsund
14.7
 
6.315
1-19
Kalmar
15.9
 
2014
7.002
2-19
Arona, ESP
25.5
 
6.717
3-19
Upplands Väsby
7.9
 
Ute
Längd
SM 2014
22
Q
6.48
SM 2018
16
Q
6.83w
Tiokamp
SM 2015 3
6.851
SM 2016 3
6.803
3
6.803
SM 2017 2
7.147
SM 2018 3
6.718
Inne
400 m
ISM 2017
5
h1
53.23
60 m häck
ISM 2020
7
h1
8.55
Längd
ISM 2015 13
6.60
ISM 2016 15
6.70
Sjukamp
ISM 2015 4
5.114
ISM 2016 10
4.440
ISM 2017 3
5.402
ISM 2018
DNF
ISM 2019 3
5.312

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2012
6
17
h3
11.83
JSM 2014
6
19
h2
11.40
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2012 6
17
15.67
3
17
h1
15.65
110 m häck (99.1 cm)
JSM 2014 6
19
15.36
110 m häck
JSM 2013
5
19
h1
15.65
JSM 2016 8
22
15.47
JSM 2017 4
22
15.61
300 m häck (83.8 cm)
USM 2012
6
17
h1
41.02
Stav
JSM 2016
22
NH
JSM 2017
22
NH
Längd
JSM 2013 8
19
6.60
7
19
Q
6.72w
JSM 2014 4
19
6.82
5
19
Q
6.66
Kula
JSM 2016 8
22
13.78
Diskus
JSM 2016 10
22
38.93
Spjut
JSM 2013 7
19
49.43
JSM 2017 8
22
53.76
Åttakamp (P15)
USM 2010 3
15
6.271
Tiokamp (P17, 300m)
USM 2011 4
16
5.885
USM 2012 5
17
5.953
Tiokamp (P19)
JSM 2013 1
19
6.315
JSM 2014 3
19
6.717
Tiokamp
JSM 2015 2
22
6.851
JSM 2016 3
22
6.803
JSM 2017 2
22
7.147
Inne
60 m häck (99.1 cm)
IJSM 2013
5
19
h3
8.78
60 m häck
IJSM 2015 3
22
8.42
Höjd
IJSM 2016 7
22
1.84
IJSM 2017