Anton Persson

Född: 2 februari 1996

Ålder: 25 år 75 dagar

Förening:
 Hässelby SK
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Inga resultat 2021. Senaste resultatet är från 2020.

2020

400 m (1)
50.17
SB  Stockholm/SStockholm/S6.9.20
800 m (13)
1:54.34i
SB  VäxjöVäxjö19.1.20
1:53.00i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
DNFi
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
1:53.27i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
1:52.22i
SB  (8)ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
1:50.11
PB  SollentunaSollentuna28.6.20
1:54.43
  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
1:52.07
  VästeråsVästerås18.7.20
1:50.11
=PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
1:50.83
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
1:51.55
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
1:49.63
PB  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
1:51.02
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
1500 m (2)
DNF
  SollentunaSollentuna14.6.20
3:55.67
PB  VästeråsVästerås1.9.20
4x800 m (1)
7:42.85
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Hässelby SK
Emil Blomberg, Gustav Bivstedt
Gustav Berlin, Anton Persson
4x1500 m (1)
15:43.69
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Anton Persson, Elmar Engholm
Axel Djurberg, Gustav Berlin

2019

400 m (2)
49.75
SB  (25)SollentunaSollentuna7.6.19
49.82
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
800 m (17)
1:54.28i
SB  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
1:55.25i
  SätraSätra10.2.19
1:53.23i
SB  (9)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
2:05.08i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
1:56.07
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
1:52.83
SB  SollentunaSollentuna8.6.19
1:52.54
SB  HuddingeHuddinge15.6.19
1:51.62
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
1:52.22
  Lag-SMMalmö/SLag-SM, Malmö/S26.6.19
1:56.53
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
1:51.89
  KarlstadKarlstad3.7.19
1:51.50
SB  Oslo, NOROslo, NOR5.7.19
1:51.54
  MölndalMölndal3.8.19
1:52.89
  BMCStretford, GBRBMC, Stretford, GBR10.8.19
1:52.87
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
1:52.33
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
1:50.34
PB  (11)SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19

2018

400 m (1)
49.41
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18
800 m (14)
1:51.08i
PB  (5)SätraSätra3.2.18
1:53.74
SB  TäbyTäby19.5.18
1:52.87
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
1:52.04
PB  HuddingeHuddinge16.6.18
1:51.48
PB  BMCLoughborough, GBRBMC, Loughborough, GBR23.6.18
1:52.46
  SollentunaSollentuna28.6.18
1:53.66
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
1:51.85
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
1:56.80
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
1:54.18
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
1:53.61
  NMGävleNM, Gävle12.8.18
1:52.23
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
1:53.33
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
1:51.29
PB  (13)SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
1500 m (1)
3:56.25
PB  Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18

2017

400 m (1)
50.86
SB  SollentunaSollentuna9.6.17
800 m (9)
1:56.84i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
1:52.43i
PB  (8)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
1:55.71
SB  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17
1:52.24
PB  (16)BMCWatford, GBRBMC, Watford, GBR24.6.17
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
1:53.49
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
1:53.12
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
1:53.09
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
1:53.61
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
1500 m (3)
4:07.79i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
4:04.10i
PB  (22)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
4:00.30
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17

2016

400 m (1)
50.66
SB  UppsalaUppsala11.6.16
800 m (12)
1:57.34i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
1:54.47
SB  HuddingeHuddinge21.5.16
1:53.99
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
1:55.01
  Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå21.6.16
1:53.98
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
1:53.81
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
1:56.58
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16
1:53.77
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
1:53.77
=PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
1:53.94
  HuddingeHuddinge10.8.16
1:53.61
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
DNF
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
1500 m (2)
4:11.63i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
4:01.21
PB  Stockholm/SStockholm/S18.8.16

2015

22:21
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.10.15
400 m (2)
50.24
PB  GävleGävle26.7.15
50.64
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15
800 m (7)
1:59.36i
PB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
1:56.33
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
1:57.47
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15
1:54.88
SB  GävleGävle25.7.15
1:55.71
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
2:01.11
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
1:55.46
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
1500 m (2)
4:13.86i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
4:07.86i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15

2014

23:04
  JSMEskilstunaJSM, Eskilstuna19.10.14
200 m (1)
23.70i
PB  EskilstunaEskilstuna1.2.14
400 m (1)
50.57
PB  GävleGävle20.7.14
800 m (3)
1:55.11
SB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.14
1:57.47
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
2:02.44
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14

2013

400 m (2)
50.87
PB  SollentunaSollentuna9.6.13
51.25
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S16.6.13
800 m (4)
1:54.42
PB  (79) VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.13
1:57.46
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13
1:59.86
  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13
1:57.81
  SMBoråsSM, Borås31.8.13
1500 m (3)
4:20.45i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
4:12.06i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla24.2.13
4:08.59
PB  UppsalaUppsala6.7.13

2012

14:35
  USMLinköpingUSM, Linköping28.4.12
200 m (1)
23.17
PB  NorrköpingNorrköping26.8.12+1.5
400 m (1)
51.47
PB  Göteborg/UGöteborg/U7.7.12
800 m (5)
2:00.70
SB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12
1:59.08
PB  (49) Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala28.7.12
2:02.70
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
1:59.11
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
1:57.62
PB  Växjö/AVäxjö/A23.9.12
1000 m (1)
2:39.96i
PB  SätraSätra11.2.12
1500 m (1)
4:16.22
PB  GävleGävle21.7.12

2011

15:57
  USMUppsalaUSM, Uppsala16.4.11
300 m (1)
39.12
PB  TäbyTäby4.9.11
800 m (3)
2:03.14
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.11
2:08.00
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11
2:00.31
PB  USMYstadUSM, Ystad27.8.11
1000 m (2)
2:49.31i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
2:51.53i
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
1500 m (1)
4:31.12
PB  Stockholm/SStockholm/S30.7.11
2000 m (2)
6:08.80
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11
6:13.34
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11

2010

800 m (1)
2:06.50
PB  HuddingeHuddinge11.9.10
2000 m (1)
6:24.38
PB  Huddinge/JHuddinge/J20.6.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat131362.Eventname AS Eventeng, alltat131362.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat131362.Date),'.',MONTH(alltat131362.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat131362.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat131362 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat131362.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat131362.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat131362.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat131362.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat131362.Eventname AS Eventeng, alltat131362.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat131362.Date),'.',MONTH(alltat131362.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat131362.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat131362 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat131362.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat131362.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat131362.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat131362.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat131362.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat131362.Eventname AS Eventeng, alltat131362.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat131362.Date),'.',MONTH(alltat131362.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat131362.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat131362 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat131362.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat131362.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat131362.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat131362.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat131362.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

200 m
Ute
23.17
Norrköping26.8.12+1.5
Inne
23.70
Eskilstuna1.2.14
300 m
Ute
39.12
Täby4.9.11
400 m
Ute
49.41
Göteborg/U30.6.18
800 m
Ute
1:49.63
Uppsala16.8.20
Inne
1:51.08
Sätra3.2.18
1000 m
Inne
2:39.96
Sätra11.2.12
1500 m
Ute
3:55.67
Västerås1.9.20
Inne
4:04.10
Göteborg/FH19.2.17
2000 m
Ute
6:08.80
Göteborg/U10.7.11
400 m
49.41
1
D
VUSGöteborg/U30.6.18
49.75
2
Sollentuna7.6.19
49.82
3
B
VUSGöteborg/U29.6.19
50.17
2
h2
Stockholm/S6.9.20
50.24
3
Gävle26.7.15
50.57
4
Gävle20.7.14
50.64
4
19
h2
JSMKalmar21.8.15
50.66
3
Uppsala11.6.16
50.86
2
B
Sollentuna9.6.17
50.87
2
17
Sollentuna9.6.13
Visa/dölj alla resultat
51.25
3
17
teamNCMalmö/S16.6.13
51.47
6
Göteborg/U7.7.12
10-bästasnitt: 50.299
800 m
1:49.63
6
SMUppsala16.8.20
1:50.11
3
Sollentuna28.6.20
1:50.11
5
Göteborg/S25.7.20
1:50.34
7
SMKarlstad1.9.19
1:50.83
4
Club ChGöteborg/S6.8.20
1:51.02
3
B
Göteborg/S29.8.20
1:51.08i
2
Sätra3.2.18
1:51.29
5
SMEskilstuna26.8.18
1:51.48
5
C
BMCLoughborough, GBR23.6.18
1:51.50
3
Oslo, NOR5.7.19
Visa/dölj alla resultat
1:51.54
2
Mölndal3.8.19
1:51.55
2
h3
SMUppsala15.8.20
1:51.62
2
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
1:51.85
3
C
Karlstad25.7.18
1:51.89
5
B
Karlstad3.7.19
1:52.04
1
Huddinge16.6.18
1:52.07
1
Västerås18.7.20
1:52.22
2
Team ChMalmö/S26.6.19
1:52.22i
6
ISMVäxjö23.2.20
1:52.23
7
B
Göteborg/S18.8.18
1:52.24
5
E
BMCWatford, GBR24.6.17
1:52.33
3
h2
SMKarlstad31.8.19
1:52.43i
6
ISMVäxjö26.2.17
1:52.46
3
B
Sollentuna28.6.18
1:52.54
1
Huddinge15.6.19
1:52.83
1
Sollentuna8.6.19
1:52.87
4
BauhausStockholm/S10.6.18
1:52.87
2
C
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
1:52.89
2
D
BMCStretford, GBR10.8.19
1:53.00i
3
Göteborg/FH1.2.20
1:53.09
5
h1
SMHelsingborg26.8.17
1:53.12
3
22
JSMGävle13.8.17
1:53.23i
1
h2
ISMNorrköping16.2.19
1:53.27i
3
h1
ISMVäxjö22.2.20
1:53.33
3
h1
SMEskilstuna25.8.18
1:53.49
2
C
Karlstad25.7.17
1:53.61
3
h2
SMSollentuna27.8.16
1:53.61
6
SMHelsingborg27.8.17
1:53.61
2
22
NMGävle12.8.18
1:53.66
2
teamNCHelsingborg6.7.18
1:53.74
1
Täby19.5.18
1:53.77
5
22
JSMHässleholm7.8.16
1:53.77
5
22
JSMHässleholm7.8.16
1:53.81
4
D
Folksam GPKarlstad27.7.16
1:53.94
2
Huddinge10.8.16
1:53.98
8
B
Folksam GPSollentuna28.6.16
1:53.99
3
C
BauhausStockholm/S16.6.16
1:54.18
1
22
JSMHuddinge5.8.18
1:54.28i
6
Folksam GPSätra4.2.19
1:54.34i
2
Växjö19.1.20
1:54.42
2
17
VUSGöteborg/U28.6.13
1:54.43
5
Karlstad8.7.20
1:54.47
4
Huddinge21.5.16
1:54.88
1
Gävle25.7.15
1:55.01
2
Folksam GPUmeå21.6.16
1:55.11
6
Göteborg/U29.6.14
1:55.25i
1
Sätra10.2.19
1:55.46
5
19
JSMKalmar23.8.15
1:55.71
7
h2
SMSöderhamn8.8.15
1:55.71
6
Sollentuna/E10.6.17
1:56.07
7
B
BauhausStockholm/S30.5.19
1:56.33
6
D
Folksam GPSollentuna25.6.15
1:56.53
2
VUSGöteborg/U30.6.19
1:56.58
2
22
h1
JSMHässleholm6.8.16
1:56.80
1
22
h2
JSMHuddinge4.8.18
1:56.84i
3
h2
ISMVäxjö25.2.17
1:57.34i
3
h4
ISMMalmö/A27.2.16
1:57.46
10
C
Folksam GPKarlstad23.7.13
1:57.47
3
19
h2
JSMGävle9.8.14
1:57.47
6
D
Folksam GPKarlstad22.7.15
1:57.62
1
16
Växjö/A23.9.12
1:57.81
5
h1
SMBorås31.8.13
1:59.08
6
B
Folksam GPUppsala28.7.12
1:59.11
1
16
NC-yUpplands Väsby12.8.12
1:59.36i
4
h4
ISMSätra21.2.15
1:59.86
2
17
USMVästerås11.8.13
2:00.31
2
15
NC-yYstad27.8.11
2:00.70
2
17
teamNCTäby30.6.12
2:01.11
2
19
h2
JSMKalmar22.8.15
2:02.44
9
19
JSMGävle10.8.14
2:02.70
2
16
h2
NC-yUpplands Väsby11.8.12
2:03.14
7
D
Folksam GPSollentuna28.6.11
2:05.08i
6
ISMNorrköping17.2.19
2:06.50
2
14
Huddinge11.9.10
2:08.00
2
15
h2
NC-yYstad26.8.11
10-bästasnitt: 1:50.739
1500 m
3:55.67
4
Västerås1.9.20
3:56.25
4
Sollentuna/E3.6.18
4:00.30
7
B
BauhausStockholm/S18.6.17
4:01.21
2
B
Stockholm/S18.8.16
4:04.10i
5
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
4:07.79i
3
22
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
4:07.86i
5
19
IJSMGöteborg/FH1.3.15
4:08.59
3
Uppsala6.7.13
4:11.63i
7
22
h2
IJSMVäxjö20.2.16
4:12.06i
6
17
IUSMUddevalla24.2.13
Visa/dölj alla resultat
4:13.86i
3
19
h1
IJSMGöteborg/FH28.2.15
4:16.22
3
17
Gävle21.7.12
4:20.45i
4
17
h2
IUSMUddevalla23.2.13
4:31.12
1
15
Stockholm/S30.7.11
10-bästasnitt: 4:04.546

Total results in database: 130
By event:
200 m:2
300 m:1
400 m:12
800 m:88
1000 m:3
1500 m:15
2000 m:3
4x800 m:1
4x1500 m:1
km terräng:4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
23.17
1
Norrköping
26.8
 +1.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
23.70
1
Eskilstuna
1.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
39.12
1
Täby
4.9
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
51.47
 6
Göteborg/U
7.7
 
2013
50.87
 2-17
Sollentuna
9.6
 
51.25
3 -17
Malmö/S
16.6
 
2014
50.57
 4
Gävle
20.7
 
2015
50.24
 3
Gävle
26.7
 
50.64
4h2-19
Kalmar
21.8
 
2016
50.66
 3
Uppsala
11.6
 
2017
50.86
 2rB
Sollentuna
9.6
 
2018
49.41
1rD
Göteborg/U
30.6
 
2019
49.75
 2
Sollentuna
7.6
 
49.82
3rB
Göteborg/U
29.6
 
2020
50.17
 2h2
Stockholm/S
6.9
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
2:06.50
 2-14
Huddinge
11.9
 
2011
2:00.31
 2-15
Ystad
27.8
 
2:03.14
7rD
Sollentuna
28.6
 
2:08.00
2h2-15
Ystad
26.8
 
2012
1:57.62
 1-16
Växjö/A
23.9
 
1:59.08
6rB
Uppsala
28.7
 
1:59.11
1-16
Upplands Väsby
12.8
 
2:00.70
2-17
Täby
30.6
 
2:02.70
2h2-16
Upplands Väsby
11.8
 
2013
1:54.42
 2-17
Göteborg/U
28.6
 
1:57.46
10rC
Karlstad
23.7
 
1:57.81
5 h1
Borås
31.8
 
1:59.86
2-17
Västerås
11.8
 
2014
1:55.11
 6
Göteborg/U
29.6
 
1:57.47
3h2-19
Gävle
9.8
 
2:02.44
9-19
Gävle
10.8
 
2015
1:54.88
 1
Gävle
25.7
 
1:55.46
5-19
Kalmar
23.8
 
1:55.71
7 h2
Söderhamn
8.8
 
1:56.33
6rD
Sollentuna
25.6
 
1:57.47
6rD
Karlstad
22.7
 
2:01.11
2h2-19
Kalmar
22.8
 
2016
1:53.61
 3h2
Sollentuna
27.8
 
1:53.77
5-22
Hässleholm
7.8
 
1:53.77
5-22
Hässleholm
7.8
 
1:53.81
4rD
Karlstad
27.7
 
1:53.94
2
Huddinge
10.8
 
1:53.98
8rB
Sollentuna
28.6
 
1:53.99
3rC
Stockholm/S
16.6
 
1:54.47
4
Huddinge
21.5
 
1:55.01
2
Umeå
21.6
 
1:56.58
2h1-22
Hässleholm
6.8
 
2017
1:52.24
 5rE
Watford, GBR
24.6
 
1:53.09
5h1
Helsingborg
26.8
 
1:53.12
3-22
Gävle
13.8
 
1:53.49
2rC
Karlstad
25.7
 
1:53.61
6
Helsingborg
27.8
 
1:55.71
6
Sollentuna/E
10.6
 
2018
1:51.29
 5
Eskilstuna
26.8
 
1:51.48
5rC
Loughborough, GBR
23.6
 
1:51.85
3rC
Karlstad
25.7
 
1:52.04
1
Huddinge
16.6
 
1:52.23
7rB
Göteborg/S
18.8
 
1:52.46
3rB
Sollentuna
28.6
 
1:52.87
4
Stockholm/S
10.6
 
1:53.33
3h1
Eskilstuna
25.8
 
1:53.61
2-22
Gävle
12.8
 
1:53.66
2
Helsingborg
6.7
 
1:53.74
1
Täby
19.5
 
1:54.18
1-22
Huddinge
5.8
 
1:56.80
1 h2-22
Huddinge
4.8
 
2019
1:50.34
 7
Karlstad
1.9
 
1:51.50
3
Oslo, NOR
5.7
 
1:51.54
2
Mölndal
3.8
 
1:51.62
2rB
Sollentuna
18.6
 
1:51.89
5rB
Karlstad
3.7
 
1:52.22
2
Malmö/S
26.6
 
1:52.33
3h2
Karlstad
31.8
 
1:52.54
1
Huddinge
15.6
 
1:52.83
1
Sollentuna
8.6
 
1:52.87
2rC
Göteborg/S
16.8
 
1:52.89
2rD
Stretford, GBR
10.8
 
1:56.07
7rB
Stockholm/S
30.5
 
1:56.53
2
Göteborg/U
30.6
 
2020
1:49.63
6
Uppsala
16.8
 
1:50.11
3
Sollentuna
28.6
 
1:50.11
5
Göteborg/S
25.7
 
1:50.83
4
Göteborg/S
6.8
 
1:51.02
3rB
Göteborg/S
29.8
 
1:51.55
2h3
Uppsala
15.8
 
1:52.07
1
Västerås
18.7
 
1:54.43
5
Karlstad
8.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
1:59.36
 4h4
Sätra
21.2
 
2016
1:57.34
 3h4
Malmö/A
27.2
 
2017
1:52.43
 6
Växjö
26.2
 
1:56.84
3h2
Växjö
25.2
 
2018
1:51.08
2
Sätra
3.2
 
2019
1:53.23
 1h2
Norrköping
16.2
 
1:54.28
6
Sätra
4.2
 
1:55.25
1
Sätra
10.2
 
2:05.08
6
Norrköping
17.2
 
2020
1:52.22
 6
Växjö
23.2
 
1:53.00
3
Göteborg/FH
1.2
 
1:53.27
3h1
Växjö
22.2
 
1:54.34
2
Växjö
19.1
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
2:49.31
 1h3-15
Huddinge
19.2
 
2:51.53
7-15
Huddinge
19.2
 
2012
2:39.96
1-17
Sätra
11.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
4:31.12
 1-15
Stockholm/S
30.7
 
2012
4:16.22
 3-17
Gävle
21.7
 
2013
4:08.59
 3
Uppsala
6.7
 
2016
4:01.21
 2rB
Stockholm/S
18.8
 
2017
4:00.30
 7rB
Stockholm/S
18.6
 
2018
3:56.25
 4
Sollentuna/E
3.6
 
2020
3:55.67
4
Västerås
1.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
4:12.06
 6-17
Uddevalla
24.2
 
4:20.45
4h2-17
Uddevalla
23.2
 
2015
4:07.86
 5 -19
Göteborg/FH
1.3
 
4:13.86
3 h1-19
Göteborg/FH
28.2
 
2016
4:11.63
 7h2-22
Växjö
20.2
 
2017
4:04.10
5-22
Göteborg/FH
19.2
 
4:07.79
3h2-22
Göteborg/FH
18.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
6:24.38
 3-14
Huddinge/J
20.6
 
2011
6:08.80
1
Göteborg/U
10.7
 
6:13.34
6-15
Ystad
28.8
 
Ute
800 m
SM 2013
5
h1
1:57.81
SM 2015
7
h2
1:55.71
SM 2016
3
h2
1:53.61
DNF
SM 2017 6
1:53.61
5
h1
1:53.09
SM 2018 5
1:51.29
3
h1
1:53.33
SM 2019 7
1:50.34
3
h2
1:52.33
SM 2020 6
1:49.63
2
h3
1:51.55
4x800 m
SM 2020 2
7:42.85
4x1500 m
SM 2020 3
15:43.69
Inne
800 m
ISM 2015
4
h4
1:59.36
ISM 2016
3
h4
1:57.34
ISM 2017 6
1:52.43
3
h2
1:56.84
ISM 2019 6
2:05.08
1
h2
1:53.23
ISM 2020 6
1:52.22
3
h1
1:53.27

Junior-ungdom
Ute
400 m
JSM 2015
4
19
h2
50.64
800 m
USM 2013 2
17
1:59.86
JSM 2014 9
19
2:02.44
3
19
h2
1:57.47
JSM 2015 5
19
1:55.46
2
19
h2
2:01.11
JSM 2016 5
22
1:53.77
5
22
1:53.77
2
22
h1
1:56.58
JSM 2017 3
22
1:53.12
JSM 2018 1
22
1:54.18
1
22
h2
1:56.80
4 km terräng
USM 2011 19
15
15:57
USM 2012 16
16
14:35
6 km terräng
JSM 2014 27
19
23:04
JSM 2015 28
19
22:21
Inne
1500 m
IUSM 2013 6
17
4:12.06
4
17
h2
4:20.45
IJSM 2015 5
19
4:07.86
3
19
h1
4:13.86
IJSM 2016
7
22
h2
4:11.63
IJSM 2017 5
22
4:04.10
3
22
h2
4:07.79