Patrik Andersson

Född: 29 mars 1991

Ålder: 30 år 120 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2012–

Tidigare förening(ar):
IF Kville 6.1.2009–14.11.2012
Kongahälla AIK –5.1.2009

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (7)
6.94i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.21
6.91i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.21
6.91i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.1.21
6.96i
  Göteborg/FHGöteborg/FH17.1.21
6.92i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
6.91i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
6.98i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
100 m (3)
10.59
SB  SkaraSkara6.6.21+0.8
10.79
  SkaraSkara6.6.21-0.8
10.72
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21+1.1
200 m (1)
21.94
SB  MölndalMölndal10.6.210.0
4x100 m (2)
40.23
SB  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU19.6.21
 Sweden
Thomas Jones, Patrik Andersson
Erik Annerfalk, Desmond Rogo
41.07
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Ullevi FK
Nils Thornberg, Patrik Andersson
Lucas Bolin, Adam Denguir

2020

60 m (9)
7.05i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
6.96i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.01i
  VäxjöVäxjö18.1.20
6.98i
  VäxjöVäxjö18.1.20
6.96i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
6.92i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
6.95i
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
6.92i
=SB  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.90i
SB  (18)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
100 m (11)
10.79
SB  MölndalMölndal14.6.20+1.4
10.69w
  MölndalMölndal14.6.20+2.2
11.00
  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-1.5
11.01
  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-0.7
11.21w
  SkaraSkara11.7.20+2.2
10.78
SB  SkaraSkara11.7.20+1.2
10.86w
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+3.2
10.85
  MölndalMölndal8.8.200.0
10.72
SB  MölndalMölndal8.8.20+1.5
10.92
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+1.6
11.09
  Göteborg/SGöteborg/S30.8.20-1.2
200 m (1)
21.83
SB  Göteborg/SGöteborg/S30.8.20+1.3
Stående längd (1)
2.87i
PB  GöteborgGöteborg2.4.20
4x100 m (2)
40.89
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 Ullevi FK
Erik Annerfalk, Patrik Andersson
Alexander Lesser, Lucas Bolin
40.45
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 Ullevi FK
Nils Thornberg, Patrik Andersson
Alexander Lesser, Lucas Bolin

2019

60 m (8)
7.04i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
7.15i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.19
6.97i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
6.96i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
7.09i
  Göteborg/FHGöteborg/FH9.2.19
7.04i
  Göteborg/FHGöteborg/FH9.2.19
7.05i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
7.10i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
100 m (2)
10.96
SB  MölndalMölndal3.8.19+1.6
10.89
SB  MölndalMölndal3.8.19+1.6

2018

60 m (10)
6.92i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
6.84i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
6.92i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
6.94i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
6.87i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
6.81i
SB  (9)Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
6.94i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
6.81i
=SB  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
6.94i
  Göteborg/FHGöteborg/FH24.2.18
6.84i
  Göteborg/FHGöteborg/FH24.2.18
100 m (6)
10.73
SB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.180.0
10.83
  Göteborg/SGöteborg/S2.6.18-2.7
10.94
  SkaraSkara6.6.18+0.5
10.90
  SkaraSkara6.6.18-1.1
10.86
  MotonetEspoo, FINMotonet, Espoo, FIN13.6.18-0.7
10.69
SB  (13)MotonetEspoo, FINMotonet, Espoo, FIN13.6.18+0.7
200 m (3)
21.73
SB  (20)LerumLerum20.6.180.0
21.89
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+0.8
21.59w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+2.4
4x100 m (3)
40.18
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Ullevi FK
Erik Annerfalk, Sulayman Bah
Alexander Lesser, Patrik Andersson
40.48
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Ullevi FK
Emil von Barth, Sulayman Bah
Alexander Lesser, Patrik Andersson
40.54
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
 Ullevi FK
Erik Annerfalk, Sulayman Bah
Alexander Lesser, Patrik Andersson

2017

60 m (7)
6.89i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.17
6.85i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.17
6.91i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
6.84i
SB  (8)Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.17
6.84i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.17
6.86i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
6.90i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
100 m (14)
10.50w
  Göteborg/SGöteborg/S3.6.17+3.1
10.63
SB  (16)Göteborg/SGöteborg/S3.6.17+1.3
10.65
  SkaraSkara6.6.17+1.5
10.48w
  SkaraSkara6.6.17+2.2
10.93
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17-1.9
10.81
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+0.7
10.93
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17-0.6
11.07
  MölndalMölndal29.7.17-1.0
10.76
  MölndalMölndal29.7.17-1.1
10.76
  MölndalMölndal4.8.17+1.1
10.68
  MölndalMölndal4.8.17+0.9
10.75
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17-0.8
10.71
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.8
10.92
  SkaraSkara3.9.17-0.8
4x100 m (2)
40.21
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Ullevi FK
Emil von Barth, Patrik Andersson
David Sennung, Adam Denguir
40.06
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
 Ullevi FK
Emil von Barth, Sulayman Bah
Patrik Andersson, Alexander Lesser

2016

60 m (1)
6.89i
SB  (11)Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.16
100 m (12)
10.62
SB  SkaraSkara6.6.16+0.2
10.58
SB  SkaraSkara6.6.16+0.8
10.51
SB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.16+1.1
10.48
SB  (5)Göteborg/SGöteborg/S9.6.16+1.3
10.51w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+3.0
10.53w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+2.2
10.71
  LerumLerum22.6.16+0.1
10.87
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16-0.3
10.70
  Göteborg/SGöteborg/S16.8.16+0.8
10.63w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.8
10.65
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.7
DNS
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.9
200 m (3)
21.54
SB  LerumLerum22.6.160.0
21.74w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16+2.1
21.39
SB  (11)Göteborg/SGöteborg/S16.8.16+0.3
4x100 m (2)
39.99
=PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Ullevi FK
Emil von Barth, Sulayman Bah
David Sennung, Patrik Andersson
40.12
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
 Sweden
Gustav Kjell, Chris Brusenback
Jacob Ewertzh, Patrik Andersson

2015

60 m (9)
6.78i
PB  (5)Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.15
DQi
  Göteborg/FHGöteborg/FH10.1.15
6.90i
  VäxjöVäxjö17.1.15
6.81i
  VäxjöVäxjö17.1.15
6.84i
  Göteborg/FHGöteborg/FH31.1.15
6.78i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH31.1.15
6.89i
  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH7.2.15
6.80i
  RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH7.2.15
7.02i
  v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
100 m (8)
10.64
SB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER30.5.15+1.9
10.54
SB  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.15+1.8
10.56
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15+0.9
10.62
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15-0.5
10.52
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+1.4
10.50
SB  (8)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+0.2
10.73
  SkaraSkara29.8.15+1.3
10.42w
  SkaraSkara29.8.15+2.5
200 m (8)
21.39
SB  (13)LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad28.6.15+1.1
21.43
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15-1.1
21.09w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15+2.3
21.49w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.7.15+2.2
21.82
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-0.3
21.53
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+1.6
21.39w
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+2.5
21.55
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S5.9.15+1.9
4x100 m (1)
39.99
PB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 Ullevi FK
Emil von Barth, Sulayman Bah
David Sennung, Patrik Andersson

2014

60 m (5)
6.87i
PB  (10)RödBlåGöteborg/FHRödBlå, Göteborg/FH15.2.14
6.94i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.91i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.88i
  IntersportGöteborg/FHIntersport, Göteborg/FH1.3.14
6.88i
  IntersportGöteborg/FHIntersport, Göteborg/FH1.3.14
100 m (14)
10.64
PB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER31.5.14+0.8
10.40
PB  SkaraSkara6.6.14+2.0
10.37
PB  SkaraSkara6.6.14+1.4
10.36
PB  (3)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14+1.6
10.49
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14+1.8
10.67
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14+0.2
10.70
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.14-1.3
10.56
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+0.3
10.58
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+1.9
10.63
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+1.0
10.79
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14-0.8
10.61
  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI12.8.14-0.1
10.58w
  SkaraSkara23.8.14+2.2
10.63
  SkaraSkara23.8.14+1.5
200 m (4)
21.60
SB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER31.5.140.0
21.17
PB  (6)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14+1.6
21.28
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.1
21.24w
  SkaraSkara23.8.14+2.2
4x100 m (3)
41.29
SB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Ullevi FK
Emil von Barth, David Sennung
Patrik Andersson, Sulayman Bah
40.54
PB  SMKilSM, Kil24.5.14
 Ullevi FK
Emil von Barth, David Sennung
Patrik Andersson, Sulayman Bah
39.33
SB  Lag-EM Super LBraunschweig, GERLag-EM Super L, Braunschweig, GER21.6.14
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
Alexander Brorsson, Patrik Andersson

2013

60 m (5)
6.95i
SB  (13)VäxjöVäxjö19.1.13
7.02i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
7.14i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
7.00i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
6.98i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
100 m (6)
10.85
SB  HalmstadHalmstad13.7.13+0.3
10.92
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13+1.3
10.73w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+2.6
10.87w
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.6
10.71w
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.9
10.77w
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+2.1
200 m (6)
22.50
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-0.8
22.40
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13+1.5
22.17
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.130.0
21.66
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13+2.0
21.81
  SMBoråsSM, Borås31.8.13+1.6
22.23
  SMBoråsSM, Borås1.9.13+0.2

2012

60 m (8)
6.90i
PB  (9)Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.12
6.91i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.12
6.91i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.12
7.08i
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
7.03i
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
6.97i
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
7.04i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
7.05i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
100 m (4)
10.70
PB  (14)LerumLerum12.6.12+1.6
10.99
  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal4.8.12+0.9
10.95
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12+0.1
10.86
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12-0.1
200 m (9)
22.31i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
22.38i
  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
21.98
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12-0.5
21.86
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad19.7.12-1.5
21.39
PB  (5)Nordic/BalticJessheim, NORNordic/Baltic, Jessheim, NOR22.7.12+1.1
21.53
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12+1.2
21.55w
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna12.8.12+2.2
21.97
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12+1.2
22.04
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.8.12+0.3
4x100 m (5)
39.96
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12
 Sweden
Carl Armfelt, Oskar Åberg
Patrik Andersson, Odain Rose
39.98
  Nordic/BalticJessheim, NORNordic/Baltic, Jessheim, NOR21.7.12
 Sweden
Alexander Brorsson, Benjamin Olsson
Patrik Andersson, Odain Rose
41.68
PB  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 IF Kville
Tobias Carlsson, Patrik Andersson
Nasser Sebabi, Shahbaz Safdar
41.73
  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 IF Kville
Tobias Carlsson, Patrik Andersson
Nasser Sebabi, Shahbaz Safdar
43.38
  JSMSödertäljeJSM, Södertälje9.9.12
 IF Kville
Tobias Carlsson, Patrik Andersson
Michael Skalenius, Shahbaz Safdar
4x200 m (1)
1:26.71i
SB  v2NatSteinkjer, NORv2Nat, Steinkjer, NOR11.2.12
 Sweden
Patrik Andersson, Benjamin Olsson
Hampus Forsberg, Nil de Oliveira

2011

60 m (6)
6.96i
PB  (11)Malmö/AMalmö/A29.1.11
7.12i
  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
7.05i
  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
7.15i
  IJSMSätraIJSM, Sätra20.2.11
6.96i
=PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
7.04i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
100 m (5)
10.72
PB  (16)VätterspJönköpingVättersp, Jönköping22.6.11+0.8
11.05
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.5
11.08
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.5
10.90w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+3.1
10.93w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+2.3
150 m (1)
16.36
PB  LerumLerum21.8.11+0.8
200 m (8)
22.23i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
DQi
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH27.2.11
21.82
SB  (12)Göteborg/UGöteborg/U10.7.11-1.4
22.64
  SMGävleSM, Gävle13.8.11-1.5
22.32
  SMGävleSM, Gävle14.8.11-1.7
21.73w
  SMGävleSM, Gävle14.8.11+2.2
22.03
  JSMVellingeJSM, Vellinge27.8.11+0.1
22.14
  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11+1.7
300 m (1)
36.29
SB  Göteborg/SGöteborg/S24.5.11
400 m (1)
52.93
PB  Göteborg/SGöteborg/S29.5.11

2010

60 m (5)
7.08i
SB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
7.07i
SB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
7.05i
SB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
7.21i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
7.02i
SB  (15)Göteborg/FHGöteborg/FH7.3.10
100 m (6)
10.83w
  HalmstadHalmstad18.7.10+2.7
10.86
PB  (16)SundsvallSundsvall8.8.10+2.0
11.45
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-2.7
11.14
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-0.8
11.06
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-1.3
11.15
  SMFalunSM, Falun20.8.10-0.8
200 m (10)
22.63i
PB  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
22.37i
PB  ISMSätraISM, Sätra28.2.10
22.66i
  ISMSätraISM, Sätra28.2.10
21.75
PB  (10)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.10+0.7
22.33
  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S10.8.10+0.1
22.39
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.100.0
22.58
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.10-2.0
21.85
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.100.0
22.06
  SMFalunSM, Falun21.8.10+0.1
22.56
  SMFalunSM, Falun22.8.10
300 m (1)
35.36
PB  Göteborg/SGöteborg/S1.6.10
4x100 m (1)
42.89
SB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje30.5.10
 IF Kville
Pierre Kazeroony, Patrik Andersson
Erik Lindahl, Michael Skalenius

2009

60 m (1)
7.01i
PB  (23)BoråsBorås18.1.09
100 m (4)
11.01
PB  UddevallaUddevalla25.7.09+1.9
10.83w
  UddevallaUddevalla25.7.09+2.4
11.23
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09+0.7
11.05
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09+1.8
150 m (1)
16.46
PB  LerumLerum9.8.09+0.1
200 m (5)
22.20
PB  (21)HalmstadHalmstad19.7.09-0.2
21.87w
  UddevallaUddevalla26.7.09+2.7
22.38
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09+1.5
22.21
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+1.1
22.52
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+1.1
300 m (1)
36.22
PB  Göteborg/SGöteborg/S26.5.09
Kula (2)
7.19i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
7.13i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
4x100 m (2)
43.47
SB  JSMKarlstadJSM, Karlstad24.5.09
 IF Kville
Michael Skalenius, Patrik Andersson
Daniel Norgren, Erik Lindahl
44.06
  JSMKarlstadJSM, Karlstad24.5.09
 IF Kville
Michael Skalenius, Patrik Andersson
Daniel Norgren, Erik Lindahl
4x400 m (1)
3:30.70
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad23.5.09
 IF Kville
Daniel Norgren, Björn Mattsson
Patrik Andersson, Erik Lindahl

2008

60 m (2)
7.32i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH25.11.07
7.38i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.08
100 m (4)
11.15w
  StrömstadStrömstad12.7.08+3.6
11.42w
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje8.8.08+2.1
11.33
PB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje8.8.08+1.9
11.31
PB  LerumLerum17.8.08-0.1
200 m (2)
22.81
PB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje9.8.080.0
22.93
  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje10.8.08+0.4
300 m (1)
38.0m
  KungälvKungälv20.8.08

2007

100 m (1)
11.79
PB  LerumLerum19.8.07-0.4

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat124969.Eventname AS Eventeng, alltat124969.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat124969.Date),'.',MONTH(alltat124969.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat124969.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat124969 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat124969.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat124969.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat124969.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat124969.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat124969.Eventname AS Eventeng, alltat124969.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat124969.Date),'.',MONTH(alltat124969.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat124969.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat124969 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat124969.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat124969.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat124969.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat124969.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat124969.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat124969.Eventname AS Eventeng, alltat124969.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat124969.Date),'.',MONTH(alltat124969.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat124969.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat124969 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat124969.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat124969.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat124969.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat124969.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat124969.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.78
Göteborg/FH10.1.15
100 m
Ute
10.36
Göteborg/S13.6.14+1.619
150 m
Ute
16.36
Lerum21.8.11+0.8
200 m
Ute
21.17
Göteborg/U29.6.14+1.638
Inne
22.23
Göteborg/FH26.2.11
300 m
Ute
35.36
Göteborg/S1.6.10
400 m
Ute
52.93
Göteborg/S29.5.11
Kula
Inne
7.19
Göteborg/FH8.3.09
60 m
6.78i
1
h1
Göteborg/FH10.1.15
6.78i
3
Göteborg/FH31.1.15
6.80i
2
RödBlåGöteborg/FH7.2.15
6.81i
1
Växjö17.1.15
6.81i
2
Göteborg/FH3.2.18
6.81i
4
ISMGävle17.2.18
6.84i
1
h3
Göteborg/FH31.1.15
6.84i
1
B
Göteborg/FH4.2.17
6.84i
1
Göteborg/FH12.2.17
6.84i
2
Göteborg/FH13.1.18
Visa/dölj alla resultat
6.84i
1
Göteborg/FH24.2.18
6.85i
3
Göteborg/FH14.1.17
6.86i
3
h1
ISMVäxjö25.2.17
6.87i
2
RödBlåGöteborg/FH15.2.14
6.87i
1
h6
Göteborg/FH3.2.18
6.88i
1
h2
IntersportGöteborg/FH1.3.14
6.88i
1
h2
IntersportGöteborg/FH1.3.14
6.89i
1
h3
RödBlåGöteborg/FH7.2.15
6.89i
1
Göteborg/FH27.2.16
6.89i
1
h4
Göteborg/FH14.1.17
6.90i
1
Göteborg/FH14.1.12
6.90i
1
h4
Växjö17.1.15
6.90i
8
ISMVäxjö25.2.17
6.90i
4
s2
ISMVäxjö22.2.20
6.91i
3
h1
Göteborg/FH4.2.12
6.91i
1
h1
Göteborg/FH4.2.12
6.91i
7
s2
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.91i
1
h4
Göteborg/FH4.2.17
6.91i
4
Göteborg/FH10.1.21
6.91i
3
h2
Göteborg/FH17.1.21
6.91i
1
Göteborg/FH6.2.21
6.92i
1
h3
Göteborg/FH13.1.18
6.92i
1
h2
Malmö/A27.1.18
6.92i
5
Göteborg/FH1.2.20
6.92i
3
h3
ISMVäxjö22.2.20
6.92i
2
h1
Göteborg/FH6.2.21
6.94i
2
h1
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.94i
5
Malmö/A27.1.18
6.94i
3
h1
ISMGävle17.2.18
6.94i
1
h3
Göteborg/FH24.2.18
6.94i
1
h3
Göteborg/FH10.1.21
6.95i
3
Växjö19.1.13
6.95i
2
Göteborg/FH8.2.20
6.96i
1
B
Malmö/A29.1.11
6.96i
2
h1
ISMGöteborg/FH26.2.11
6.96i
8
Göteborg/FH2.2.19
6.96i
2
Göteborg/FH11.1.20
6.96i
1
h8
Göteborg/FH1.2.20
6.96i
6
Göteborg/FH17.1.21
6.97i
5
ISMÖrebro18.2.12
6.97i
3
h1
Göteborg/FH2.2.19
6.98i
4
22
IJSMUddevalla24.2.13
6.98i
4
Växjö18.1.20
6.98i
5
h2
ISMMalmö/A20.2.21
7.00i
3
22
s2
IJSMUddevalla24.2.13
7.01i
3
Borås18.1.09
7.01i
2
h1
Växjö18.1.20
7.02i
1
Göteborg/FH7.3.10
7.02i
4
h2
ISMNorrköping16.2.13
7.02i
8
v4NatBærum, NOR14.2.15
7.03i
4
s2
ISMÖrebro18.2.12
7.04i
7
ISMGöteborg/FH26.2.11
7.04i
2
22
h4
IJSMBollnäs26.2.12
7.04i
1
h1
Göteborg/FH13.1.19
7.04i
7
Göteborg/FH9.2.19
7.05i
4
19
IJSMMalmö/A21.2.10
7.05i
3
22
s1
IJSMSätra20.2.11
7.05i
4
22
s1
IJSMBollnäs26.2.12
7.05i
5
h2
ISMNorrköping16.2.19
7.05i
1
h3
Göteborg/FH11.1.20
7.07i
5
19
s2
IJSMMalmö/A21.2.10
7.08i
1
19
h3
IJSMMalmö/A21.2.10
7.08i
2
h1
ISMÖrebro18.2.12
7.09i
2
h3
Göteborg/FH9.2.19
7.10i
8
s2
ISMNorrköping16.2.19
7.12i
2
22
h1
IJSMSätra20.2.11
7.14i
1
22
h4
IJSMUddevalla24.2.13
7.15i
7
22
IJSMSätra20.2.11
7.15i
6
Göteborg/FH13.1.19
7.21i
4
h2
ISMSätra27.2.10
7.32i
1
17
Göteborg/FH25.11.07
7.38i
2
B
Göteborg/FH2.2.08
10-bästasnitt: 6.815
100 m
10.36
1
h2
Folksam GPGöteborg/S13.6.14+1.6
10.37
2
Skara6.6.14+1.4
10.40
1
h1
Skara6.6.14+2.0
10.48
1
Göteborg/S9.6.16+1.3
10.49
3
Folksam GPGöteborg/S13.6.14+1.8
10.50
3
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+0.2
10.51
1
h2
Göteborg/S9.6.16+1.1
10.52
2
h3
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+1.4
10.54
2
h4
SkaraRacetSkara6.6.15+1.8
10.56
1
B
WindSprintSundsvall20.7.14+0.3
Visa/dölj alla resultat
10.56
2
B
Wind SprintSundsvall26.7.15+0.9
10.58
2
h4
SMUmeå1.8.14+1.9
10.58
1
B
Skara6.6.16+0.8
10.59
1
h4
Skara6.6.21+0.8
10.61
6
h4
EMZürich, SUI12.8.14-0.1
10.62
3
Wind SprintSundsvall26.7.15-0.5
10.62
4
h6
Skara6.6.16+0.2
10.63
3
s2
SMUmeå1.8.14+1.0
10.63
1
r2
Skara23.8.14+1.5
10.63
3
Göteborg/S3.6.17+1.3
10.64
4
h11
KurpfalzWeinheim, GER31.5.14+0.8
10.64
4
h8
KurpfalzWeinheim, GER30.5.15+1.9
10.65
4
s2
SMSollentuna26.8.16+1.7
10.65
6
h2
Skara6.6.17+1.5
10.67
1
h1
VUSGöteborg/U28.6.14+0.2
10.68
3
Mölndal4.8.17+0.9
10.69
5
MotonetEspoo, FIN13.6.18+0.7
10.70
1
Lerum12.6.12+1.6
10.70
5
VUSGöteborg/U28.6.14-1.3
10.70
1
Göteborg/S16.8.16+0.8
10.71
1
Lerum22.6.16+0.1
10.71
5
s2
SMHelsingborg25.8.17+1.8
10.72
3
r2
VätterspJönköping22.6.11+0.8
10.72
1
Mölndal8.8.20+1.5
10.72
5
Halmstad29.6.21+1.1
10.73
2
h3
Skara29.8.15+1.3
10.73
1
h1
Göteborg/S2.6.180.0
10.75
3
h1
SMHelsingborg25.8.17-0.8
10.76
1
Mölndal29.7.17-1.1
10.76
1
h2
Mölndal4.8.17+1.1
10.78
5
Skara11.7.20+1.2
10.79
7
SMUmeå1.8.14-0.8
10.79
4
Mölndal14.6.20+1.4
10.79
4
A
Skara6.6.21-0.8
10.81
3
B
BauhausStockholm/S18.6.17+0.7
10.83
2
Göteborg/S2.6.18-2.7
10.85
2
Halmstad13.7.13+0.3
10.85
1
h1
Mölndal8.8.200.0
10.86
2
h2
Sundsvall8.8.10+2.0
10.86
3
22
JSMSollentuna10.8.12-0.1
10.86
5
h2
MotonetEspoo, FIN13.6.18-0.7
10.87
6
Folksam GPKarlstad27.7.16-0.3
10.89
5
Mölndal3.8.19+1.6
10.90
1
C
Skara6.6.18-1.1
10.92
2
B
Folksam GPKarlstad23.7.13+1.3
10.92
2
Skara3.9.17-0.8
10.92
7
h2
SMUppsala14.8.20+1.6
10.93
5
h1
BauhausStockholm/S18.6.17-1.9
10.93
6
Karlstad25.7.17-0.6
10.94
4
h9
Skara6.6.18+0.5
10.95
3
22
h3
JSMSollentuna10.8.12+0.1
10.96
1
h3
Mölndal3.8.19+1.6
10.99
8
Folksam GPMölndal4.8.12+0.9
11.00
6
Göteborg/U27.6.20-1.5
11.01
1
h4
Uddevalla25.7.09+1.9
11.01
2
Göteborg/U27.6.20-0.7
11.05
5
19
JSMKarlskrona14.8.09+1.8
11.05
4
h4
SMGävle12.8.11-0.5
11.06
5
19
JSMKarlstad13.8.10-1.3
11.07
1
h2
Mölndal29.7.17-1.0
11.08
8
s1
SMGävle12.8.11-0.5
11.09
3
Göteborg/S30.8.20-1.2
11.14
3
19
s2
JSMKarlstad13.8.10-0.8
11.15
5
h3
SMFalun20.8.10-0.8
11.23
3
19
h1
JSMKarlskrona14.8.09+0.7
11.31
1
17
Lerum17.8.08-0.1
11.33
6
17
USMNorrtälje8.8.08+1.9
11.45
1
19
h2
JSMKarlstad13.8.10-2.7
11.79
1
17
Lerum19.8.07-0.4
10-bästasnitt: 10.473
200 m
21.17
1
VUSGöteborg/U29.6.14+1.6
21.28
4
WindSprintSundsvall20.7.14+1.1
21.39
1
22
r1
Nordic/BalticJessheim, NOR22.7.12+1.1
21.39
1
h2
LaxaspHalmstad28.6.15+1.1
21.39
1
Göteborg/S16.8.16+0.3
21.43
3
teamNCSundsvall1.7.15-1.1
21.53
2
22
h2
JSMSollentuna11.8.12+1.2
21.53
3
s1
SMSöderhamn9.8.15+1.6
21.54
1
Lerum22.6.160.0
21.55
8
Folksam GPGöteborg/S5.9.15+1.9
Visa/dölj alla resultat
21.60
1
H
KurpfalzWeinheim, GER31.5.140.0
21.66
2
22
JSMVästerås10.8.13+2.0
21.73
1
Lerum20.6.180.0
21.75
2
19
VUSGöteborg/U4.7.10+0.7
21.81
3
h1
SMBorås31.8.13+1.6
21.82
2
h9
Göteborg/U10.7.11-1.4
21.82
2
h2
SMSöderhamn8.8.15-0.3
21.83
5
Göteborg/S30.8.20+1.3
21.85
2
19
JSMKarlstad15.8.100.0
21.86
1
B
Folksam GPKarlstad19.7.12-1.5
21.89
2
B
VUSGöteborg/U1.7.18+0.8
21.94
4
Mölndal10.6.210.0
21.97
3
h2
SMStockholm/S25.8.12+1.2
21.98
6
Folksam GPGöteborg/S14.6.12-0.5
22.03
2
22
h2
JSMVellinge27.8.11+0.1
22.04
8
SMStockholm/S26.8.12+0.3
22.06
3
h4
SMFalun21.8.10+0.1
22.14
5
22
JSMVellinge28.8.11+1.7
22.17
3
22
s1
JSMVästerås10.8.130.0
22.20
1
19
Halmstad19.7.09-0.2
22.21
3
19
s1
JSMKarlskrona16.8.09+1.1
22.23i
1
h5
ISMGöteborg/FH26.2.11
22.23
8
SMBorås1.9.13+0.2
22.31i
2
h6
ISMÖrebro18.2.12
22.32
4
s2
SMGävle14.8.11-1.7
22.33
8
Folksam GPGöteborg/S10.8.10+0.1
22.37i
3
s2
ISMSätra28.2.10
22.38
1
19
h3
JSMKarlskrona15.8.09+1.5
22.38i
2
s1
ISMÖrebro19.2.12
22.39
1
19
h2
JSMKarlstad14.8.100.0
22.40
1
22
h5
JSMVästerås10.8.13+1.5
22.50
5
B
Folksam GPKarlstad23.7.13-0.8
22.52
5
19
JSMKarlskrona16.8.09+1.1
22.56
5
s1
SMFalun22.8.10
22.58
1
19
s1
JSMKarlstad15.8.10-2.0
22.63i
1
h2
ISMSätra27.2.10
22.64
2
h2
SMGävle13.8.11-1.5
22.66i
4
ISMSätra28.2.10
22.81
2
17
h2
USMNorrtälje9.8.080.0
22.93
6
17
USMNorrtälje10.8.08+0.4
10-bästasnitt: 21.42
4x100 m
39.33
4
B
Lag-EM Super LBraunschweig, GER21.6.14
39.96
4
Folksam GPGöteborg/S14.6.12
39.98
1
Nordic/BalticJessheim, NOR21.7.12
39.99
1
Lag-SMSundsvall1.7.15
39.99
1
SMStockholm/S28.5.16
40.06
1
Lag-SMBorås7.7.17
40.12
4
BauhausStockholm/S16.6.16
40.18
1
h2
SMGöteborg/S26.5.18
40.21
1
SMMalmö/S27.5.17
40.23
6
B
Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROU19.6.21
Visa/dölj alla resultat
40.45
1
SMGöteborg/S12.9.20
40.48
1
SMGöteborg/S26.5.18
40.54
1
SMKil24.5.14
40.54
1
Lag-SMHelsingborg6.7.18
40.89
1
Club ChGöteborg/S6.8.20
41.07
2
Halmstad29.6.21
41.29
2
h2
SMKil24.5.14
41.68
2
h1
SMSödertälje8.9.12
41.73
4
SMSödertälje8.9.12
42.89
2
22
JSMNorrtälje30.5.10
43.38
5
22
JSMSödertälje9.9.12
43.47
1
19
h1
JSMKarlstad24.5.09
44.06
3
19
JSMKarlstad24.5.09
10-bästasnitt: 40.005

Total results in database: 278
By event:
60 m:83
100 m:100
150 m:2
200 m:60
300 m:4
400 m:1
Stående längd:1
Kula:2
4x100 m:23
4x200 m:1
4x400 m:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
7.32
 1-17
Göteborg/FH
25.11
 
7.38
2rB
Göteborg/FH
2.2
 
2009
7.01
 3
Borås
18.1
 
2010
7.02
 1
Göteborg/FH
7.3
 
7.05
4-19
Malmö/A
21.2
 
7.07
5s2-19
Malmö/A
21.2
 
7.08
1h3-19
Malmö/A
21.2
 
7.21
4h2
Sätra
27.2
 
2011
6.96
 1rB
Malmö/A
29.1
 
6.96
2 h1
Göteborg/FH
26.2
 
7.04
7
Göteborg/FH
26.2
 
7.05
3s1-22
Sätra
20.2
 
7.12
2h1-22
Sätra
20.2
 
7.15
7-22
Sätra
20.2
 
2012
6.90
 1
Göteborg/FH
14.1
 
6.91
3h1
Göteborg/FH
4.2
 
6.91
1h1
Göteborg/FH
4.2
 
6.97
5
Örebro
18.2
 
7.03
4 s2
Örebro
18.2
 
7.04
2h4-22
Bollnäs
26.2
 
7.05
4s1-22
Bollnäs
26.2
 
7.08
2 h1
Örebro
18.2
 
2013
6.95
 3
Växjö
19.1
 
6.98
4-22
Uddevalla
24.2
 
7.00
3s2-22
Uddevalla
24.2
 
7.02
4 h2
Norrköping
16.2
 
7.14
1h4-22
Uddevalla
24.2
 
2014
6.87
 2
Göteborg/FH
15.2
 
6.88
1h2
Göteborg/FH
1.3
 
6.88
1h2
Göteborg/FH
1.3
 
6.91
7s2
Göteborg/FH
22.2
 
6.94
2h1
Göteborg/FH
22.2
 
2015
6.78
1h1
Göteborg/FH
10.1
 
6.78
3
Göteborg/FH
31.1
 
6.80
2
Göteborg/FH
7.2
 
6.81
1
Växjö
17.1
 
6.84
1h3
Göteborg/FH
31.1
 
6.89
1h3
Göteborg/FH
7.2
 
6.90
1h4
Växjö
17.1
 
7.02
8
Bærum, NOR
14.2
 
2016
6.89
 1
Göteborg/FH
27.2
 
2017
6.84
 1rB
Göteborg/FH
4.2
 
6.84
1
Göteborg/FH
12.2
 
6.85
3
Göteborg/FH
14.1
 
6.86
3h1
Växjö
25.2
 
6.89
1h4
Göteborg/FH
14.1
 
6.90
8
Växjö
25.2
 
6.91
1h4
Göteborg/FH
4.2
 
2018
6.81
 2
Göteborg/FH
3.2
 
6.81
4
Gävle
17.2
 
6.84
2
Göteborg/FH
13.1
 
6.84
1
Göteborg/FH
24.2
 
6.87
1h6
Göteborg/FH
3.2
 
6.92
1h3
Göteborg/FH
13.1
 
6.92
1h2
Malmö/A
27.1
 
6.94
5
Malmö/A
27.1
 
6.94
3h1
Gävle
17.2
 
6.94
1h3
Göteborg/FH
24.2
 
2019
6.96
 8
Göteborg/FH
2.2
 
6.97
3h1
Göteborg/FH
2.2
 
7.04
1 h1
Göteborg/FH
13.1
 
7.04
7
Göteborg/FH
9.2
 
7.05
5h2
Norrköping
16.2
 
7.09
2 h3
Göteborg/FH
9.2
 
7.10
8s2
Norrköping
16.2
 
7.15
6
Göteborg/FH
13.1
 
2020
6.90
 4s2
Växjö
22.2
 
6.92
5
Göteborg/FH
1.2
 
6.92
3h3
Växjö
22.2
 
6.95
2
Göteborg/FH
8.2
 
6.96
2
Göteborg/FH
11.1
 
6.96
1h8
Göteborg/FH
1.2
 
6.98
4
Växjö
18.1
 
7.01
2h1
Växjö
18.1
 
7.05
1h3
Göteborg/FH
11.1
 
2021
6.91
 4
Göteborg/FH
10.1
 
6.91
3h2
Göteborg/FH
17.1
 
6.91
1
Göteborg/FH
6.2
 
6.92
2h1
Göteborg/FH
6.2
 
6.94
1h3
Göteborg/FH
10.1
 
6.96
6
Göteborg/FH
17.1
 
6.98
5h2
Malmö/A
20.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
11.79
 1-17
Lerum
19.8
-0.4
2008
11.31
 1-17
Lerum
17.8
-0.1
11.33
6-17
Norrtälje
8.8
 +1.9
11.15w
 1-17
Strömstad
12.7
 +3.6
11.42w
 4h1-17
Norrtälje
8.8
 +2.1
2009
11.01
 1h4
Uddevalla
25.7
 +1.9
11.05
5-19
Karlskrona
14.8
 +1.8
11.23
3h1-19
Karlskrona
14.8
 +0.7
10.83w
 2
Uddevalla
25.7
 +2.4
2010
10.86
 2h2
Sundsvall
8.8
 +2.0
11.06
5-19
Karlstad
13.8
-1.3
11.14
3s2-19
Karlstad
13.8
-0.8
11.15
5h3
Falun
20.8
-0.8
11.45
1h2-19
Karlstad
13.8
-2.7
10.83w
 1-19
Halmstad
18.7
 +2.7
2011
10.72
 3r2
Jönköping
22.6
 +0.8
11.05
4h4
Gävle
12.8
-0.5
11.08
8s1
Gävle
12.8
-0.5
10.90w
 2h4-22
Vellinge
26.8
 +3.1
10.93w
 5s2-22
Vellinge
26.8
 +2.3
2012
10.70
 1
Lerum
12.6
 +1.6
10.86
3-22
Sollentuna
10.8
-0.1
10.95
3h3-22
Sollentuna
10.8
 +0.1
10.99
8
Mölndal
4.8
 +0.9
2013
10.85
 2
Halmstad
13.7
 +0.3
10.92
2rB
Karlstad
23.7
 +1.3
10.71w
 4s2-22
Västerås
9.8
 +2.9
10.73w
 1h5
Sundsvall
28.7
 +2.6
10.77w
 4-22
Västerås
9.8
 +2.1
10.87w
 2h3-22
Västerås
9.8
 +2.6
2014
10.36
1h2
Göteborg/S
13.6
 +1.6
10.37
2
Skara
6.6
 +1.4
10.40
1h1
Skara
6.6
 +2.0
10.49
3
Göteborg/S
13.6
 +1.8
10.56
1rB
Sundsvall
20.7
 +0.3
10.58
2 h4
Umeå
1.8
 +1.9
10.61
6h4
Zürich, SUI
12.8
-0.1
10.63
3 s2
Umeå
1.8
 +1.0
10.63
1r2
Skara
23.8
 +1.5
10.64
4h11
Weinheim, GER
31.5
 +0.8
10.67
1h1
Göteborg/U
28.6
 +0.2
10.70
5
Göteborg/U
28.6
-1.3
10.79
7
Umeå
1.8
-0.8
10.58w
 1r1
Skara
23.8
 +2.2
2015
10.50
 3
Göteborg/S
14.8
 +0.2
10.52
2h3
Göteborg/S
14.8
 +1.4
10.54
2h4
Skara
6.6
 +1.8
10.56
2rB
Sundsvall
26.7
 +0.9
10.62
3
Sundsvall
26.7
-0.5
10.64
4h8
Weinheim, GER
30.5
 +1.9
10.73
2h3
Skara
29.8
 +1.3
10.42w
 1rB
Skara
29.8
 +2.5
2016
10.48
 1
Göteborg/S
9.6
 +1.3
10.51
1h2
Göteborg/S
9.6
 +1.1
10.58
1rB
Skara
6.6
 +0.8
10.62
4h6
Skara
6.6
 +0.2
10.65
4s2
Sollentuna
26.8
 +1.7
10.70
1
Göteborg/S
16.8
 +0.8
10.71
1
Lerum
22.6
 +0.1
10.87
6
Karlstad
27.7
-0.3
10.51w
 2h5
Skara
19.6
 +3.0
10.53w
 3rB
Skara
19.6
 +2.2
10.63w
 2h1
Sollentuna
26.8
 +2.8
2017
10.63
 3
Göteborg/S
3.6
 +1.3
10.65
6h2
Skara
6.6
 +1.5
10.68
3
Mölndal
4.8
 +0.9
10.71
5s2
Helsingborg
25.8
 +1.8
10.75
3h1
Helsingborg
25.8
-0.8
10.76
1
Mölndal
29.7
-1.1
10.76
1h2
Mölndal
4.8
 +1.1
10.81
3rB
Stockholm/S
18.6
 +0.7
10.92
2
Skara
3.9
-0.8
10.93
5h1
Stockholm/S
18.6
-1.9
10.93
6
Karlstad
25.7
-0.6
11.07
1h2
Mölndal
29.7
-1.0
10.48w
 2rC
Skara
6.6
 +2.2
10.50w
 1h1
Göteborg/S
3.6
 +3.1
2018
10.69
 5
Espoo, FIN
13.6
 +0.7
10.73
1h1
Göteborg/S
2.6
 0.0
10.83
2
Göteborg/S
2.6
-2.7
10.86
5h2
Espoo, FIN
13.6
-0.7
10.90
1rC
Skara
6.6
-1.1
10.94
4h9
Skara
6.6
 +0.5
2019
10.89
 5
Mölndal
3.8
 +1.6
10.96
1 h3
Mölndal
3.8
 +1.6
2020
10.72
 1
Mölndal
8.8
 +1.5
10.78
5
Skara
11.7
 +1.2
10.79
4
Mölndal
14.6
 +1.4
10.85
1h1
Mölndal
8.8
 0.0
10.92
7h2
Uppsala
14.8
 +1.6
11.00
6
Göteborg/U
27.6
-1.5
11.01
2
Göteborg/U
27.6
-0.7
11.09
3
Göteborg/S
30.8
-1.2
10.69w
 2
Mölndal
14.6
 +2.2
10.86w
 7
Göteborg/S
25.7
 +3.2
11.21w
 6rB
Skara
11.7
 +2.2
2021
10.59
 1h4
Skara
6.6
 +0.8
10.72
5
Halmstad
29.6
 +1.1
10.79
4rA
Skara
6.6
-0.8
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
16.46
 2
Lerum
9.8
 +0.1
2011
16.36
1
Lerum
21.8
 +0.8
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
22.81
 2h2-17
Norrtälje
9.8
 0.0
22.93
6-17
Norrtälje
10.8
 +0.4
2009
22.20
 1-19
Halmstad
19.7
-0.2
22.21
3s1-19
Karlskrona
16.8
 +1.1
22.38
1h3-19
Karlskrona
15.8
 +1.5
22.52
5-19
Karlskrona
16.8
 +1.1
21.87w
 1
Uddevalla
26.7
 +2.7
2010
21.75
 2-19
Göteborg/U
4.7
 +0.7
21.85
2-19
Karlstad
15.8
 0.0
22.06
3h4
Falun
21.8
 +0.1
22.33
8
Göteborg/S
10.8
 +0.1
22.39
1h2-19
Karlstad
14.8
 0.0
22.56
5s1
Falun
22.8
 
22.58
1s1-19
Karlstad
15.8
-2.0
2011
21.82
 2h9
Göteborg/U
10.7
-1.4
22.03
2h2-22
Vellinge
27.8
 +0.1
22.14
5-22
Vellinge
28.8
 +1.7
22.32
4s2
Gävle
14.8
-1.7
22.64
2h2
Gävle
13.8
-1.5
21.73w
 7
Gävle
14.8
 +2.2
2012
21.39
 1r1-22
Jessheim, NOR
22.7
 +1.1
21.53
2h2-22
Sollentuna
11.8
 +1.2
21.86
1rB
Karlstad
19.7
-1.5
21.97
3h2
Stockholm/S
25.8
 +1.2
21.98
6
Göteborg/S
14.6
-0.5
22.04
8
Stockholm/S
26.8
 +0.3
21.55w
 2-22
Sollentuna
12.8
 +2.2
2013
21.66
 2-22
Västerås
10.8
 +2.0
21.81
3 h1
Borås
31.8
 +1.6
22.17
3s1-22
Västerås
10.8
 0.0
22.23
8
Borås
1.9
 +0.2
22.40
1h5-22
Västerås
10.8
 +1.5
22.50
5rB
Karlstad
23.7
-0.8
2014
21.17
1
Göteborg/U
29.6
 +1.6
21.28
4
Sundsvall
20.7
 +1.1
21.60
1rH
Weinheim, GER
31.5
 0.0
21.24w
 1
Skara
23.8
 +2.2
2015
21.39
 1h2
Halmstad
28.6
 +1.1
21.43
3
Sundsvall
1.7
-1.1
21.53
3 s1
Söderhamn
9.8
 +1.6
21.55
8
Göteborg/S
5.9
 +1.9
21.82
2 h2
Söderhamn
8.8
-0.3
21.09w
 2
Göteborg/U
5.7
 +2.3
21.39w
 5
Söderhamn
9.8
 +2.5
21.49w
 5
Karlstad
22.7
 +2.2
2016
21.39
 1
Göteborg/S
16.8
 +0.3
21.54
1
Lerum
22.6
 0.0
21.74w
 2
Karlstad
27.7
 +2.1
2018
21.73
 1
Lerum
20.6
 0.0
21.89
2rB
Göteborg/U
1.7
 +0.8
21.59w
 4
Helsingborg
6.7
 +2.4
2020
21.83
 5
Göteborg/S
30.8
 +1.3
2021
21.94
 4
Mölndal
10.6
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
22.37
 3s2
Sätra
28.2
 
22.63
1h2
Sätra
27.2
 
22.66
4
Sätra
28.2
 
2011
22.23
1 h5
Göteborg/FH
26.2
 
2012
22.31
 2 h6
Örebro
18.2
 
22.38
2 s1
Örebro
19.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
36.22
 1
Göteborg/S
26.5
 
2010
35.36
1rB
Göteborg/S
1.6
 
2011
36.29
 4
Göteborg/S
24.5
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
52.93
3
Göteborg/S
29.5
 
Kula
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
7.19
3h4-19
Göteborg/FH
8.3
 
7.13
7s1-19
Göteborg/FH
8.3
 
Ute
100 m
SM 2010
5
h3
11.15
SM 2011
8
s1
11.08
4
h4
11.05
SM 2014 7
10.79
3
s2
10.63
2
h4
10.58
SM 2016
4
s2
10.65
2
h1
10.63w
DNSw
SM 2017
5
s2
10.71
3
h1
10.75
SM 2020
7
h2
10.92
200 m
SM 2010
5
s1
22.56
3
h4
22.06
SM 2011 7
21.73w
4
s2
22.32
2
h2
22.64
SM 2012 8
22.04
3
h2
21.97
SM 2013 8
22.23
3
h1
21.81
SM 2015 5
21.39w
3
s1
21.53
2
h2
21.82
4x100 m
SM 2012 4
41.73
2
h1
41.68
SM 2014 1
40.54
2
h2
41.29
SM 2016 1
39.99
SM 2017 1
40.21
SM 2018 1
40.48
1
h2
40.18
SM 2020 1
40.45
Inne
60 m
ISM 2010
4
h2
7.21
ISM 2011 7
7.04
2
h1
6.96
ISM 2012 5
6.97
4
s2
7.03
2
h1
7.08
ISM 2013
4
h2
7.02
ISM 2014
7
s2
6.91
2
h1
6.94
ISM 2017 8
6.90
3
h1
6.86
ISM 2018 4
6.81
3
h1
6.94
ISM 2019
8
s2
7.10
5
h2
7.05
ISM 2020
4
s2
6.90
3
h3
6.92
ISM 2021
5
h2
6.98
200 m
ISM 2010 4
22.66
3
s2
22.37
1
h2
22.63
ISM 2011
s2
DQ
1
h5
22.23
ISM 2012
2
s1
22.38
2
h6
22.31

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2008 6
17
11.33
4
17
h1
11.42w
JSM 2009 5
19
11.05
3
19
h1
11.23
JSM 2010 5
19
11.06
3
19
s2
11.14
1
19
h2
11.45
JSM 2011
5
22
s2
10.93w
2
22
h4
10.90w
JSM 2012 3
22
10.86
3
22
h3
10.95
JSM 2013 4
22
10.77w
4
22
s2
10.71w
2
22
h3
10.87w
200 m
USM 2008 6
17
22.93
2
17
h2
22.81
JSM 2009 5
19
22.52
3
19
s1
22.21
1
19
h3
22.38
JSM 2010 2
19
21.85
1
19
s1
22.58
1
19
h2
22.39
JSM 2011 5
22
22.14
2
22
h2
22.03
JSM 2012 2
22
21.55w
2
22
h2
21.53
JSM 2013 2
22
21.66
3
22
s1
22.17
1
22
h5
22.40
4x100 m
JSM 2009 3
19
44.06
1
19
h1
43.47
JSM 2010 2
22
42.89
JSM 2012 5
22
43.38
4x400 m
JSM 2009 2
19
3:30.70
Inne
60 m
IJSM 2010 4
19
7.05
5
19
s2
7.07
1
19
h3
7.08
IJSM 2011 7
22
7.15
3
22
s1
7.05
2
22
h1
7.12
IJSM 2012
4
22
s1
7.05
2
22
h4
7.04
IJSM 2013 4
22
6.98
3
22
s2
7.00
1
22
h4
7.14
Kula
IJSM 2009
7
19
s1
7.13
3
19
h4
7.19
Ute
100 m
EM 2014 32
6
h4
10.61

Lag-EM och Europacupen
4x100 m
Super L 2014 7
39.33
Div 1 2021 6
B
40.23