Elmar Engholm

Född: 2 oktober 1992

Ålder: 29 år 18 dagar

Förening:
 Hässelby SK
 

  •  2 SM‐silver, 3 SM‐brons
  •  2 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Inga resultat 2021. Senaste resultatet är från 2020.

2020

1500 m (5)
3:45.89i
PB  (4)FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
3:59.97i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
3:52.85i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
DNF
  HuddingeHuddinge11.7.20
4:04.10
SB  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20
3000 m (1)
8:20.96i
SB  (17)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
5000 m (1)
15:29.16
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
10 km (2)
30:03
PB  StockholmStockholm4.4.20
29:41
PB  SMAnderstorpSM, Anderstorp10.10.20
4x1500 m (1)
15:43.69
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Hässelby SK
Anton Persson, Elmar Engholm
Axel Djurberg, Gustav Berlin
4 km terräng (1)
12:07
  SMVällingbySM, Vällingby24.10.20
10 km terräng (1)
31:49
  SMVällingbySM, Vällingby25.10.20

2019

800 m (2)
1:48.89
SB  (6)LudvikaLudvika6.6.19
2:00.99
  Espoo, FINEspoo, FIN18.8.19
1000 m (1)
2:21.46
PB (17) FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
1500 m (6)
3:50.12
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
3:42.36
SB  Rehlingen, GERRehlingen, GER9.6.19
3:53.54
  BislettGOslo, NORBislettG, Oslo, NOR13.6.19
3:41.50
SB  (4)FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
3:46.58
  Heusden, BELHeusden, BEL20.7.19
3:59.63
  Oulu, FINOulu, FIN14.8.19
2000 m (1)
5:32.84+i
PB  SätraSätra4.2.19
3000 m (1)
DNFi
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
10 km (2)
30:26
PB  Würzburg, GERWürzburg, GER14.4.19
Höjdskillnad start-mål mer än en promille:
31:23
  Madrid, ESPMadrid, ESP31.12.19
4x800 m (1)
7:37.00
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Anton Axelsson, Anton Persson
Gustav Berlin, Elmar Engholm
4 km terräng (1)
12:15
  SMUmeåSM, Umeå12.10.19
10 km terräng (2)
32:25
  SMUmeåSM, Umeå13.10.19
31:46
  WarandeloopTilburg, NEDWarandeloop, Tilburg, NED24.11.19

2018

800 m (6)
1:52.72
SB  JordanPalo Alto, CAJordan, Palo Alto, CA3.5.18
1:48.19
PB  (4)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18
1:49.42
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
1:53.10
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
1:50.27
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
1:50.11
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN31.8.18
1500 m (16)
3:47.54i
PB  (2)SätraSätra3.2.18
3:56.89i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
3:49.55i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
3:45.39
SB  Jessheim, NORJessheim, NOR31.5.18
DNS
  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR7.6.18
3:42.87
SB  Nijmegen, NEDNijmegen, NED8.6.18
3:42.43
SB  Tübingen, GERTübingen, GER16.6.18
3:50.91
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
3:53.65
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
3:43.40+
  MortonDublin, IRLMorton, Dublin, IRL19.7.18
3:39.75
PB  (3)Heusden, BELHeusden, BEL21.7.18
3:41.62
  RasschaertNinove, BELRasschaert, Ninove, BEL28.7.18
3:42.01
  EMBerlin, GEREM, Berlin, GER8.8.18
3:53.95
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
4:01.58
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
3:48.51
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
1 mile (1)
3:58.74
PB (72) MortonDublin, IRLMorton, Dublin, IRL19.7.18
3000 m (3)
8:08.10i
PB  (5)v3NatUppsalav3Nat, Uppsala11.2.18
8:33.72i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
8:04.44
PB  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
4x800 m (1)
7:32.52
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Hässelby SK
Anton Persson, Rickard Gunnarsson
Gustav Berlin, Elmar Engholm
4x1500 m (1)
15:44.42
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Hässelby SK
Rickard Gunnarsson, Erik Djurberg
Anton Persson, Elmar Engholm
4 km terräng (1)
12:14
  SMEkerumSM, Ekerum27.10.18
12 km terräng (1)
39:10
  SMEkerumSM, Ekerum28.10.18

2017

800 m (3)
1:53.49i
SB  (11)Albuquerque, NMAlbuquerque, NM4.2.17
1:50.66
SB  WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE26.8.17
1:49.03
PB  (4)WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE27.8.17
1000 m (1)
2:22.87
PB (24) Sint-Niklaas, BELSint-Niklaas, BEL2.8.17
1500 m (7)
3:46.58
SB  SparkassenRegensburg, GERSparkassen, Regensburg, GER11.6.17
3:44.51
SB  (3)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17
3:55.52
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
3:46.60
  Lier, BELLier, BEL5.8.17
3:52.70
  HuddingeHuddinge8.8.17
3:46.95
  WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE23.8.17
DQ
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
1 mile (3)
4:13.52i
SB  Albuquerque, NMAlbuquerque, NM11.2.17
4:12.77i
SB  MWCAlbuquerque, NMMWC, Albuquerque, NM24.2.17
4:09.36i
SB  MWCAlbuquerque, NMMWC, Albuquerque, NM25.2.17
3000 m (1)
8:06.84
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.17
5000 m (2)
14:36.89
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
15:13.12
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17
3000 m hinder (3)
8:42.14
SB  (3)Rehlingen, GERRehlingen, GER5.6.17
8:47.03
  København, DENKøbenhavn, DEN20.6.17
8:51.56
  Lag-EM Div 1Vaasa, FINLag-EM Div 1, Vaasa, FIN25.6.17
4x800 m (1)
7:33.75
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Hässelby SK
Anton Persson, Rickard Gunnarsson
Gustav Bivstedt, Elmar Engholm
4x1500 m (1)
15:46.31
SB  SMMalmö/SSM, Malmö/S28.5.17
 Hässelby SK
Erik Djurberg, Emil Blomberg
Joel Durén, Elmar Engholm
Distance Medley (1)
9:46.87i
PB  NCAACollege Station, TXNCAA, College Station, TX10.3.17
 New Mexico
Elmar Engholm, Mark Haywood
Kristian Uldbjerg Hansen, Thomas Graham
10 km terräng (1)
33:36
  Tilburg, NEDTilburg, NED26.11.17
4 km terräng (1)
12:47
  SMFlemingsbergSM, Flemingsberg28.10.17
12 km terräng (1)
41:46
  SMFlemingsbergSM, Flemingsberg29.10.17
8.74 km terräng (1)
27:12
  Salzburg, AUTSalzburg, AUT18.11.17

2016

800 m (8)
1:53.84i
SB  Albuquerque, NMAlbuquerque, NM23.1.16
1:53.39i
SB  Team InvAlbuquerque, NMTeam Inv, Albuquerque, NM30.1.16
1:50.97i
PB  MWCAlbuquerque, NMMWC, Albuquerque, NM26.2.16
1:50.03i
PB  (2)MWCAlbuquerque, NMMWC, Albuquerque, NM27.2.16
1:50.28
SB  (8)FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
1:50.99
  HuddingeHuddinge10.8.16
1:52.01
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
1:50.80
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
1500 m (8)
3:42.65
SB  (8)ClayAzusa, CAClay, Azusa, CA15.4.16
3:51.71
  MWCFresno, CAMWC, Fresno, CA14.5.16
3:42.95
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
4:00.10
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
3:50.97
  Merksem, BELMerksem, BEL20.8.16
3:54.35
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
3:50.60
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
3:47.40
  Kristiansand, NORKristiansand, NOR31.8.16
1 mile (2)
4:05.39i
SB  KirbyAlbuquerque, NMKirby, Albuquerque, NM13.2.16
4:09.49i
  UCS InvWinston-Salem, NCUCS Inv, Winston-Salem, NC20.2.16
3000 m hinder (6)
8:40.03
PB  Stan InvPalo Alto, CAStan Inv, Palo Alto, CA1.4.16
9:07.30
  MWCFresno, CAMWC, Fresno, CA13.5.16
8:42.29
  WestLawrence, KSWest, Lawrence, KS27.5.16
8:37.44
PB  (2)NCAAEugene, ORNCAA, Eugene, OR8.6.16
8:55.21
  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED6.7.16
8:52.76
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
4 km terräng (1)
12:23
  SMVästeråsSM, Västerås22.10.16
12 km terräng (1)
39:22
  SMVästeråsSM, Västerås23.10.16

2015

800 m (2)
1:51.92i
SB  (7)Albuquerque, NMAlbuquerque, NM24.1.15
1:50.48
SB  (8)Beach InvNorwalk, CABeach Inv, Norwalk, CA18.4.15
1500 m (5)
3:47.07
SB  ClayAzusa, CAClay, Azusa, CA17.4.15
3:42.26
PB  JordanPalo Alto, CAJordan, Palo Alto, CA2.5.15
4:02.58
  WestAustin, TXWest, Austin, TX28.5.15
3:42.10
PB  (3)Portland, ORPortland, OR14.6.15
3:53.90
  Lag-EM Super LCheboksary, RUSLag-EM Super L, Cheboksary, RUS20.6.15
1 mile (2)
4:03.25i
PB  KirbyAlbuquerque, NMKirby, Albuquerque, NM14.2.15
4:00.79i
SIR PB (53) NCAAFayetteville, ARNCAA, Fayetteville, AR13.3.15
5000 m (1)
14:31.72
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15
10 km (1)
31:25
PB  StockholmStockholm15.8.15
3000 m hinder (3)
8:46.49
PB  (3)MWCSan Diego, CAMWC, San Diego, CA15.5.15
9:06.95
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
8:51.81
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
10.117 km terräng (1)
31:16
  EMHyères, FRAEM, Hyères, FRA13.12.15

2014

800 m (3)
1:52.14
SB  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14
1:50.36
SB  (9)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.14
2:02.37
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
1500 m (5)
3:48.41
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14
3:45.60
SB  (6)FGPSollentunaFGP, Sollentuna26.6.14
4:07.80
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14
3:50.75
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14
3:59.02
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
1 mile (4)
4:07.36i
PB  NM InvAlbuquerque, NMNM Inv, Albuquerque, NM1.2.14
4:04.22i
PB  KirbyAlbuquerque, NMKirby, Albuquerque, NM15.2.14
Överlång bana - odoserad:
4:21.27i
  MWCAir Force Academy, COMWC, Air Force Academy, CO1.3.14
4:05.04i
  NCAAAlbuquerque, NMNCAA, Albuquerque, NM14.3.14
3000 m (1)
8:34.40
PB  Lag-EM Super LBraunschweig, GERLag-EM Super L, Braunschweig, GER22.6.14
5000 m (1)
15:41.50
SB  Laramie, WYLaramie, WY17.5.14
3000 m hinder (2)
8:50.35
SB  Stan InvPalo Alto, CAStan Inv, Palo Alto, CA4.4.14
8:50.26
SB  (4)WestFayetteville, ARWest, Fayetteville, AR30.5.14
4xMile (1)
16:22.75
PB  PennRPhiladelphia, PAPennR, Philadelphia, PA26.4.14
 New Mexico
Ross Matheson, Jake Shelley
Elmar Engholm, Peter Callahan
10 km terräng (1)
31:21
  NCAATerre Haute, INNCAA, Terre Haute, IN22.11.14
7.782 km terräng (1)
25.52
  EMSamokov, BULEM, Samokov, BUL14.12.14

2013

800 m (2)
1:53.34
SB  (21)Air Force Academy, COAir Force Academy, CO12.4.13
2:07.42
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
1500 m (6)
3:49.29
SB  Stan InvPalo Alto, CAStan Inv, Palo Alto, CA29.3.13
3:45.43
SB  (4)ClayAzusa, CAClay, Azusa, CA19.4.13
3:46.69
  MWCLas Vegas, NVMWC, Las Vegas, NV11.5.13
3:45.69
  Portland, ORPortland, OR8.6.13
3:54.12
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
3:47.11
  JEM22Tampere, FINJEM22, Tampere, FIN13.7.13
5000 m (1)
15:16.52
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13
3000 m hinder (3)
9:09.98
SB  JordanPalo Alto, CAJordan, Palo Alto, CA28.4.13
8:59.16
PB  MWCLas Vegas, NVMWC, Las Vegas, NV11.5.13
8:49.66
PB  (1)WestAustin, TXWest, Austin, TX24.5.13

2012

400 m (1)
51.35i
PB  (25)SätraSätra11.2.12
800 m (4)
1:51.86i
PB  (3)XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G23.2.12
1:49.69
PB  (7)StadionfestenStockholm/SStadionfesten, Stockholm/S9.6.12
1:55.46
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12
1:54.42
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna12.8.12
1500 m (8)
3:54.17i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
3:57.55i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
3:49.44
SB  JönköpingJönköping29.5.12
3:50.37
  Folksam GPHässleholmFolksam GP, Hässleholm6.6.12
3:51.75
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna5.7.12
3:47.91
SB  KBC-NachtHeusden, BELKBC-Nacht, Heusden, BEL7.7.12
4:02.62
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12
3:44.33
PB  (4)DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S17.8.12
1 mile (1)
4:09.30
PB  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal4.8.12
3000 m (1)
8:37.79
PB  Oslo, NOROslo, NOR24.5.12
3000 m hinder (1)
9:01.16
PB  (5)Göteborg/UGöteborg/U9.7.12
10 km terräng (2)
31:47
  ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP5.2.12
30:37
  NCAALouisville, KYNCAA, Louisville, KY17.11.12
4 km terräng (2)
12:12
  SMLinköpingSM, Linköping28.4.12
18:48
  JSMLinköpingJSM, Linköping29.4.12

2011

12:36
  SMUppsalaSM, Uppsala16.4.11
12:35
  JSMUppsalaJSM, Uppsala17.4.11
800 m (6)
1:53.47
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
1:53.17
PB  SMGävleSM, Gävle13.8.11
1:55.06
  SMGävleSM, Gävle14.8.11
1:50.30
PB  (7)Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna18.8.11
2:00.08
  JSMVellingeJSM, Vellinge27.8.11
1:53.27
  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11
1500 m (12)
3:54.48i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH27.2.11
3:49.69
PB  RåslättspJönköpingRåslättsp, Jönköping26.5.11
3:48.24
PB  AskinaKassel, GERAskina, Kassel, GER8.6.11
4:10.02
  PoksHässleholmPoks, Hässleholm12.6.11
3:48.14
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.11
3:48.03
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U9.7.11
3:49.55
  KBC-NachtHeusden, BELKBC-Nacht, Heusden, BEL16.7.11
3:54.02
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST21.7.11
4:07.79
  SMGävleSM, Gävle12.8.11
4:00.17
  JSMVellingeJSM, Vellinge27.8.11
3:56.78
  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN3.9.11
3:45.60
PB  (57) (4)QuerciaRovereto, ITAQuercia, Rovereto, ITA13.9.11
2000 m (1)
5:19.57
PB  HuddingeHuddinge9.9.11
3000 m (1)
8:46.17
SB  Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna18.8.11
3000 m hinder (1)
9:05.69
PB  (59) (9)NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN4.9.11
4x400 m (1)
3:22.94
SB  JSMVäxjöJSM, Växjö2.6.11
 Hässelby SK
3x800 m (1)
5:51.74
SB  JSMVäxjöJSM, Växjö3.6.11
 Hässelby SK
4x1500 m (1)
15:41.31
PB  SMVäxjöSM, Växjö3.6.11
 Hässelby SK
6 km terräng (1)
20:13
  ECCCSan Vittore Olona, ITAECCC, San Vittore Olona, ITA6.2.11
6.2 km terräng (1)
20:25
  WarandecrossTilburg, NEDWarandecross, Tilburg, NED27.11.11

2010

12:51
  JSMBoråsJSM, Borås25.4.10
400 m (1)
53.22i
PB  SätraSätra6.2.10
800 m (3)
1:53.21
PB  Stockholm/SStockholm/S8.8.10
2:01.36
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10
1:55.92
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.10
1500 m (5)
4:02.45i
PB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A20.2.10
4:45.74i
  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
4:02.82
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10
3:50.38
PB  (13)Merksem, BELMerksem, BEL28.8.10
4:22.83
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10
3000 m (1)
8:45.82
PB  SollentunaSollentuna11.6.10
2000 m hinder (1)
5:59.99
PB  GävleGävle16.7.10
4x400 m (1)
3:27.69
SB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje29.5.10
 Hässelby SK
Patrik Sjöö, Johan Hellgren
Emil Blomberg, Elmar Engholm
3x800 m (1)
5:51.51
PB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje30.5.10
 Hässelby SK
6.2 km terräng (1)
19:44
  WarandecrossTilburg, NEDWarandecross, Tilburg, NED28.11.10
6.07 km terräng (1)
19:16
  EMAlbufeira, POREM, Albufeira, POR12.12.10

2009

800 m (2)
Obekräftat:
1:57.1m
  Livonia, MILivonia, MI21.4.09
9:06.66
SB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona16.8.09
1500 m (1)
4:06.53
PB  VästeråsVästerås11.9.09
3000 m (2)
8:59.06
PB  Lag-USMFalunLag-USM, Falun23.8.09
8:55.41
PB  VästeråsVästerås13.9.09

2008

13:26
  USMVäxjöUSM, Växjö3.5.08
800 m (1)
2:01.06
PB  SollentunaSollentuna7.6.08
1500 m (3)
4:23.31i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra8.3.08
4:27.19i
  IUSMSätraIUSM, Sätra9.3.08
4:10.02
PB  TäbyTäby9.8.08
3000 m (1)
9:10.52
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.08
2000 m hinder (1)
6:17.57
PB  HuddingeHuddinge17.8.08
3x800 m (1)
6:09.22
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S25.5.08
 Hässelby SK
1000 m stafett (1)
2:05.60
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S24.5.08
 Hässelby SK
Elmar Engholm, Alexander Karlsson
Filip Holmström, Patrik Sjöö
4 km terräng (1)
13:26
  USMVäxjöUSM, Växjö4.5.08

2007

14:06
  USMHalmstadUSM, Halmstad28.4.07
800 m (2)
2:04.36
PB  Stockholm/SStockholm/S9.8.07
2:11.23
  USMStenungsundUSM, Stenungsund25.8.07
1500 m (1)
4:34.74
PB  Stockholm/SStockholm/S8.8.07
2000 m (1)
6:07.51
PB  GävleGävle16.9.07
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
4:42.36
PB  GävleGävle15.9.07

2006

800 m (2)
2:15.39
PB  Stockholm/SStockholm/S22.8.06
Ingen sarg:
2:15.35
  HässelbyHässelby6.9.06

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat107686.Eventname AS Eventeng, alltat107686.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat107686.Date),'.',MONTH(alltat107686.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat107686.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat107686 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat107686.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat107686.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat107686.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat107686.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat107686.Eventname AS Eventeng, alltat107686.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat107686.Date),'.',MONTH(alltat107686.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat107686.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat107686 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat107686.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat107686.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat107686.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat107686.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat107686.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat107686.Eventname AS Eventeng, alltat107686.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat107686.Date),'.',MONTH(alltat107686.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat107686.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat107686 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat107686.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat107686.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat107686.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat107686.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat107686.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

400 m
Inne
51.35
Sätra11.2.12
800 m
Ute
1:48.19
Stockholm/S10.6.1844
Inne
1:50.03
Albuquerque, NM27.2.16
1000 m
Ute
2:21.46
Varberg15.7.19
1500 m
Ute
3:39.75
Heusden, BEL21.7.1824
Inne
3:45.89
Sätra11.2.20
1 mile
Ute
3:58.74
Dublin, IRL19.7.18
Inne
4:00.79
SRFayetteville, AR13.3.15
2000 m
Ute
5:19.57
Huddinge9.9.11
Inne
5:32.84+
Sätra4.2.19
3000 m
Ute
8:04.44
Göteborg/S18.8.18
Inne
8:08.10
Uppsala11.2.18
5000 m
Ute
14:31.72
Söderhamn9.8.15
10 km
Ute
29:41
Anderstorp10.10.20
2000 m hinder
Ute
5:59.99
Gävle16.7.10
3000 m hinder
Ute
8:37.44
Eugene, OR8.6.1624

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
4:42.36
Gävle15.9.07
800 m
1:48.19
7
BauhausStockholm/S10.6.18
1:48.89
5
Ludvika6.6.19
1:49.03
5
s3
WUGTaipei, TPE27.8.17
1:49.42
1
B
Karlstad25.7.18
1:49.69
6
StadionfestenStockholm/S9.6.12
1:50.03i
2
MWCAlbuquerque, NM27.2.16
1:50.11
3
vFINTampere, FIN31.8.18
1:50.27
3
SMEskilstuna26.8.18
1:50.28
5
B
Folksam GPKarlstad27.7.16
1:50.30
9
Folksam GPEskilstuna18.8.11
Visa/dölj alla resultat
1:50.36
2
VUSGöteborg/U29.6.14
1:50.48
1
D
Beach InvNorwalk, CA18.4.15
1:50.66
2
h1
WUGTaipei, TPE26.8.17
1:50.80
3
SMSollentuna28.8.16
1:50.97i
1
h2
MWCAlbuquerque, NM26.2.16
1:50.99
1
Huddinge10.8.16
1:51.86i
7
B
XL GalanStockholm/G23.2.12
1:51.92i
3
Albuquerque, NM24.1.15
1:52.01
2
h3
SMSollentuna27.8.16
1:52.14
6
B
Göteborg GPGöteborg/S14.6.14
1:52.72
8
JordanStanford, CA3.5.18
1:53.10
2
h1
SMEskilstuna25.8.18
1:53.17
3
h1
SMGävle13.8.11
1:53.21
1
Stockholm/S8.8.10
1:53.27
1
19
JSMVellinge28.8.11
1:53.34
3
Air Force Academy, CO12.4.13
1:53.39i
6
B
Team InvAlbuquerque, NM30.1.16
1:53.47
2
teamNCSollentuna22.6.11
1:53.49i
4
Albuquerque, NM4.2.17
1:53.84i
4
Albuquerque, NM23.1.16
1:54.42
2
22
JSMSollentuna12.8.12
1:55.06
8
SMGävle14.8.11
1:55.46
2
22
h2
JSMSollentuna11.8.12
1:55.92
3
19
JSMKarlstad15.8.10
2:00.08
2
19
h3
JSMVellinge27.8.11
2:00.99
11
Espoo, FIN18.8.19
2:01.06
9
Sollentuna7.6.08
2:01.36
1
19
h2
JSMKarlstad14.8.10
2:02.37
6
h1
SMUmeå2.8.14
2:04.36
3
Stockholm/S9.8.07
2:07.42
6
22
h2
JSMVästerås10.8.13
2:11.23
5
15
h1
USMStenungsund25.8.07
2:15.39
1
B
Stockholm/S22.8.06
9:06.66
3
17
USMKarlskrona16.8.09
10-bästasnitt: 1:49.621
1500 m
3:39.75
2
C
Heusden, BEL21.7.18
3:41.50
7
Folksam GPSollentuna18.6.19
3:41.62
4
B
RasschaertNinove, BEL28.7.18
3:42.01
7
h3
EMBerlin, GER8.8.18
3:42.10
8
B
Portland, OR14.6.15
3:42.26
1
F
JordanStanford, CA2.5.15
3:42.36
10
Rehlingen, GER9.6.19
3:42.43
2
B
Tübingen, GER16.6.18
3:42.65
4
B
ClayAzusa, CA15.4.16
3:42.87
1
B
Nijmegen, NED8.6.18
Visa/dölj alla resultat
3:42.95
10
Folksam GPSollentuna28.6.16
3:43.40+
11
MortonDublin, IRL19.7.18
3:44.33
2
DN GalanStockholm/S17.8.12
3:44.51
2
B
BauhausStockholm/S18.6.17
3:45.39
6
Jessheim, NOR31.5.18
3:45.43
6
ClayAzusa, CA19.4.13
3:45.60
3
22
QuerciaRovereto, ITA13.9.11
3:45.60
11
Folksam GPSollentuna26.6.14
3:45.69
16
B
Portland, OR8.6.13
3:45.89i
8
Folksam GPSätra11.2.20
3:46.58
3
SparkassenRegensburg, GER11.6.17
3:46.58
13
B
Heusden, BEL20.7.19
3:46.60
1
Lier, BEL5.8.17
3:46.69
3
MWCLas Vegas, NV11.5.13
3:46.95
6
h2
WUGTaipei, TPE23.8.17
3:47.07
11
B
ClayAzusa, CA17.4.15
3:47.11
9
22
h2
JEM22Tampere, FIN13.7.13
3:47.40
1
Kristiansand, NOR31.8.16
3:47.54i
1
Sätra3.2.18
3:47.91
9
B
KBC-NachtHeusden, BEL7.7.12
3:48.03
5
VUSGöteborg/U9.7.11
3:48.14
14
Folksam GPSollentuna28.6.11
3:48.24
7
AskinaKassel, GER8.6.11
3:48.41
1
Folksam GPGöteborg/S13.6.14
3:48.51
4
vFINTampere, FIN1.9.18
3:49.29
4
E
Stan InvStanford, CA29.3.13
3:49.44
1
Jönköping29.5.12
3:49.55
1
D
KBC-NachtHeusden, BEL16.7.11
3:49.55i
3
ISMGävle18.2.18
3:49.69
3
RåslättspJönköping26.5.11
3:50.12
11
BauhausStockholm/S30.5.19
3:50.37
4
Folksam GPHässleholm6.6.12
3:50.38
1
B
Merksem, BEL28.8.10
3:50.60
2
SMSollentuna27.8.16
3:50.75
3
h2
SMUmeå1.8.14
3:50.91
10
Sollentuna28.6.18
3:50.97
1
Merksem, BEL20.8.16
3:51.71
4
MWCFresno, CA14.5.16
3:51.75
12
Folksam GPSollentuna5.7.12
3:52.70
8
Huddinge8.8.17
3:52.85i
4
ISMVäxjö23.2.20
3:53.54
14
BislettGOslo, NOR13.6.19
3:53.65
1
Lag-SMHelsingborg6.7.18
3:53.90
10
Lag-EM Super LCheboksary, RUS20.6.15
3:53.95
2
h2
SMEskilstuna24.8.18
3:54.02
7
19
h1
JEM19Tallinn, EST21.7.11
3:54.12
2
teamNCHalmstad6.7.13
3:54.17i
3
ISMÖrebro19.2.12
3:54.35
3
h1
SMSollentuna26.8.16
3:54.48i
10
ISMGöteborg/FH27.2.11
3:55.52
2
Lag-SMBorås7.7.17
3:56.78
2
19
NordicCKøbenhavn, DEN3.9.11
3:56.89i
1
h2
ISMGävle17.2.18
3:57.55i
3
22
IJSMBollnäs26.2.12
3:59.02
8
SMUmeå2.8.14
3:59.63
11
Oulu, FIN14.8.19
3:59.97i
4
h2
ISMVäxjö22.2.20
4:00.10
1
teamNCNorrköping13.7.16
4:00.17
1
19
JSMVellinge27.8.11
4:01.58
3
SMEskilstuna25.8.18
4:02.45i
3
19
h1
IJSMMalmö/A20.2.10
4:02.58
10
h1
WestAustin, TX28.5.15
4:02.62
2
22
JSMSollentuna10.8.12
4:02.82
3
19
JSMKarlstad14.8.10
4:04.10
9
h1
SMUppsala14.8.20
4:06.53
3
17
Västerås11.9.09
4:07.79
4
h1
SMGävle12.8.11
4:07.80
3
teamNCBorås5.7.14
4:10.02
2
16
Täby9.8.08
4:10.02
16
PoksHässleholm12.6.11
4:22.83
1
teamNCStockholm/S31.8.10
4:23.31i
3
16
h1
IUSMSätra8.3.08
4:27.19i
7
16
IUSMSätra9.3.08
4:34.74
3
15
Stockholm/S8.8.07
4:45.74i
8
19
IJSMMalmö/A21.2.10
10-bästasnitt: 3:41.955
1 mile
3:58.74
9
MortonDublin, IRL19.7.18
4:00.79i
6
h1
NCAAFayetteville, AR13.3.15
4:03.25i
1
KirbyAlbuquerque, NM14.2.15
4:04.22i
1
KirbyAlbuquerque, NM15.2.14
4:05.04i
8
h1
NCAAAlbuquerque, NM14.3.14
4:05.39i
5
KirbyAlbuquerque, NM13.2.16
4:07.36i
5
NM InvAlbuquerque, NM1.2.14
4:09.30
4
Folksam GPMölndal4.8.12
4:09.36i
3
MWCAlbuquerque, NM25.2.17
4:09.49i
3
UCS InvWinston-Salem, NC20.2.16
Visa/dölj alla resultat
4:12.77i
3
h2
MWCAlbuquerque, NM24.2.17
4:13.52i
5
Albuquerque, NM11.2.17
10-bästasnitt: 4:05.294
3000 m
8:04.44
8
Göteborg/S18.8.18
8:06.84
8
Karlstad25.7.17
8:08.10i
4
v3NatUppsala11.2.18
8:20.96i
8
ISMVäxjö22.2.20
8:33.72i
12
ISMGävle17.2.18
8:34.40
12
Lag-EM Super LBraunschweig, GER22.6.14
8:37.79
9
Oslo, NOR24.5.12
8:45.82
6
Sollentuna11.6.10
8:46.17
8
Folksam GPEskilstuna18.8.11
8:55.41
2
17
Västerås13.9.09
Visa/dölj alla resultat
8:59.06
1
17
teamNCFalun23.8.09
9:10.52
1
Göteborg/U29.6.08
10-bästasnitt: 8:29.365
3000 m hinder
8:37.44
8
s1
NCAAEugene, OR8.6.16
8:40.03
5
Stan InvStanford, CA1.4.16
8:42.14
6
Rehlingen, GER5.6.17
8:42.29
2
h1
WestLawrence, KS27.5.16
8:46.49
1
MWCSan Diego, CA15.5.15
8:47.03
4
København, DEN20.6.17
8:49.66
5
h3
WestAustin, TX24.5.13
8:50.26
5
h1
WestFayetteville, AR30.5.14
8:50.35
7
Stan InvStanford, CA4.4.14
8:51.56
8
Lag-EM Div 1Vaasa, FIN25.6.17
Visa/dölj alla resultat
8:51.81
2
SMSöderhamn8.8.15
8:52.76
1
vFINTampere, FIN4.9.16
8:55.21
9
h2
EMAmsterdam, NED6.7.16
8:59.16
1
MWCLas Vegas, NV11.5.13
9:01.16
2
Göteborg/U9.7.12
9:05.69
1
19
NordicCKøbenhavn, DEN4.9.11
9:06.95
1
teamNCSundsvall1.7.15
9:07.30
1
MWCFresno, CA13.5.16
9:09.98
14
B
JordanStanford, CA28.4.13
10-bästasnitt: 8:45.725
km terräng
12:12
13
SMLinköping28.4.12
12:23
14
SMVästerås22.10.16
12:35
1
19
JSMUppsala17.4.11
12:36
18
SMUppsala16.4.11
12:47
13
SMFlemingsberg28.10.17
12:51
4
19
JSMBorås25.4.10
13:26
2
16
USMVäxjö3.5.08
14:06
4
15
USMHalmstad28.4.07
18:48
6
22
JSMLinköping29.4.12
39:22
11
SMVästerås23.10.16
Visa/dölj alla resultat
41:46
10
SMFlemingsberg29.10.17
10-bästasnitt: 2.8
10-bästasnitt: 16:06.6

Total results in database: 247
By event:
400 m:2
800 m:46
1000 m:2
1500 m:88
1 mile:13
2000 m:3
3000 m:13
5000 m:6
10 km:5
1500 m hinder (76.2 cm):1
2000 m hinder:2
3000 m hinder:19
4x400 m:2
4x800 m:3
3x800 m:3
4x1500 m:4
4xMile:1
Distance Medley:1
1000 m stafett:1
Terräng lagresultat:1
Terräng Lång lagresultat:1
4 km terräng:4
6 km terräng:1
6.2 km terräng:2
10 km terräng:7
12 km terräng:1
km terräng:11
6.07 km terräng:1
7.782 km terräng:1
10.117 km terräng:1
8.74 km terräng:1
400 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
53.22
 1D
Sätra
6.2
 
2012
51.35
2rC
Sätra
11.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
2:15.39
 1rB
Stockholm/S
22.8
 
2007
2:04.36
 3
Stockholm/S
9.8
 
2:11.23
5h1-15
Stenungsund
25.8
 
2008
2:01.06
 9
Sollentuna
7.6
 
2009
9:06.66
 3-17
Karlskrona
16.8
 
2010
1:53.21
 1
Stockholm/S
8.8
 
1:55.92
3-19
Karlstad
15.8
 
2:01.36
1h2-19
Karlstad
14.8
 
2011
1:50.30
 9
Eskilstuna
18.8
 
1:53.17
3h1
Gävle
13.8
 
1:53.27
1-19
Vellinge
28.8
 
1:53.47
2
Sollentuna
22.6
 
1:55.06
8
Gävle
14.8
 
2:00.08
2h3-19
Vellinge
27.8
 
2012
1:49.69
 6
Stockholm/S
9.6
 
1:54.42
2-22
Sollentuna
12.8
 
1:55.46
2h2-22
Sollentuna
11.8
 
2013
1:53.34
 3
Air Force Academy, CO
12.4
 
2:07.42
6h2-22
Västerås
10.8
 
2014
1:50.36
 2
Göteborg/U
29.6
 
1:52.14
6rB
Göteborg/S
14.6
 
2:02.37
6 h1
Umeå
2.8
 
2015
1:50.48
 1rD
Norwalk, CA
18.4
 
2016
1:50.28
 5rB
Karlstad
27.7
 
1:50.80
3
Sollentuna
28.8
 
1:50.99
1
Huddinge
10.8
 
1:52.01
2h3
Sollentuna
27.8
 
2017
1:49.03
 5s3
Taipei, TPE
27.8
 
1:50.66
2h1
Taipei, TPE
26.8
 
2018
1:48.19
7
Stockholm/S
10.6
 
1:49.42
1rB
Karlstad
25.7
 
1:50.11
3
Tampere, FIN
31.8
 
1:50.27
3
Eskilstuna
26.8
 
1:52.72
8
Stanford, CA
3.5
 
1:53.10
2h1
Eskilstuna
25.8
 
2019
1:48.89
 5
Ludvika
6.6
 
2:00.99
11
Espoo, FIN
18.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
1:51.86
 7rB
Stockholm/G
23.2
 
2015
1:51.92
 3
Albuquerque, NM
24.1
 
2016
1:50.03
2
Albuquerque, NM
27.2
 
1:50.97
1h2
Albuquerque, NM
26.2
 
1:53.39
6rB
Albuquerque, NM
30.1
 
1:53.84
4
Albuquerque, NM
23.1
 
2017
1:53.49
 4
Albuquerque, NM
4.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
2:22.87
 1
Sint-Niklaas, BEL
2.8
 
2019
2:21.46
6
Varberg
15.7
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
4:34.74
 3-15
Stockholm/S
8.8
 
2008
4:10.02
 2-16
Täby
9.8
 
2009
4:06.53
 3-17
Västerås
11.9
 
2010
3:50.38
 1rB
Merksem, BEL
28.8
 
4:02.82
3-19
Karlstad
14.8
 
4:22.83
1
Stockholm/S
31.8
 
2011
3:45.60
 3-22
Rovereto, ITA
13.9
 
3:48.03
5
Göteborg/U
9.7
 
3:48.14
14
Sollentuna
28.6
 
3:48.24
7
Kassel, GER
8.6
 
3:49.55
1rD
Heusden, BEL
16.7
 
3:49.69
3
Jönköping
26.5
 
3:54.02
7h1-19
Tallinn, EST
21.7
 
3:56.78
2-19
København, DEN
3.9
 
4:00.17
1-19
Vellinge
27.8
 
4:07.79
4h1
Gävle
12.8
 
4:10.02
16
Hässleholm
12.6
 
2012
3:44.33
 2
Stockholm/S
17.8
 
3:47.91
9rB
Heusden, BEL
7.7
 
3:49.44
1
Jönköping
29.5
 
3:50.37
4
Hässleholm
6.6
 
3:51.75
12
Sollentuna
5.7
 
4:02.62
2-22
Sollentuna
10.8
 
2013
3:45.43
 6
Azusa, CA
19.4
 
3:45.69
16rB
Portland, OR
8.6
 
3:46.69
3
Las Vegas, NV
11.5
 
3:47.11
9h2-22
Tampere, FIN
13.7
 
3:49.29
4rE
Stanford, CA
29.3
 
3:54.12
2
Halmstad
6.7
 
2014
3:45.60
 11
Sollentuna
26.6
 
3:48.41
1
Göteborg/S
13.6
 
3:50.75
3 h2
Umeå
1.8
 
3:59.02
8
Umeå
2.8
 
4:07.80
3
Borås
5.7
 
2015
3:42.10
 8rB
Portland, OR
14.6
 
3:42.26
1rF
Stanford, CA
2.5
 
3:47.07
11rB
Azusa, CA
17.4
 
3:53.90
10
Cheboksary, RUS
20.6
 
4:02.58
10h1
Austin, TX
28.5
 
2016
3:42.65
 4rB
Azusa, CA
15.4
 
3:42.95
10
Sollentuna
28.6
 
3:47.40
1
Kristiansand, NOR
31.8
 
3:50.60
2
Sollentuna
27.8
 
3:50.97
1
Merksem, BEL
20.8
 
3:51.71
4
Fresno, CA
14.5
 
3:54.35
3h1
Sollentuna
26.8
 
4:00.10
1
Norrköping
13.7
 
2017
3:44.51
 2rB
Stockholm/S
18.6
 
3:46.58
3
Regensburg, GER
11.6
 
3:46.60
1
Lier, BEL
5.8
 
3:46.95
6h2
Taipei, TPE
23.8
 
3:52.70
8
Huddinge
8.8
 
3:55.52
2
Borås
7.7
 
2018
3:39.75
2rC
Heusden, BEL
21.7
 
3:41.62
4rB
Ninove, BEL
28.7
 
3:42.01
7h3
Berlin, GER
8.8
 
3:42.43
2rB
Tübingen, GER
16.6
 
3:42.87
1rB
Nijmegen, NED
8.6
 
3:43.40+
11
Dublin, IRL
19.7
 
3:45.39
6
Jessheim, NOR
31.5
 
3:48.51
4
Tampere, FIN
1.9
 
3:50.91
10
Sollentuna
28.6
 
3:53.65
1
Helsingborg
6.7
 
3:53.95
2h2
Eskilstuna
24.8
 
4:01.58
3
Eskilstuna
25.8
 
2019
3:41.50
 7
Sollentuna
18.6
 
3:42.36
10
Rehlingen, GER
9.6
 
3:46.58
13rB
Heusden, BEL
20.7
 
3:50.12
11
Stockholm/S
30.5
 
3:53.54
14
Oslo, NOR
13.6
 
3:59.63
11
Oulu, FIN
14.8
 
2020
4:04.10
 9h1
Uppsala
14.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
4:23.31
 3h1-16
Sätra
8.3
 
4:27.19
7-16
Sätra
9.3
 
2010
4:02.45
 3h1-19
Malmö/A
20.2
 
4:45.74
8-19
Malmö/A
21.2
 
2011
3:54.48
 10
Göteborg/FH
27.2
 
2012
3:54.17
 3
Örebro
19.2
 
3:57.55
3-22
Bollnäs
26.2
 
2018
3:47.54
 1
Sätra
3.2
 
3:49.55
3
Gävle
18.2
 
3:56.89
1h2
Gävle
17.2
 
2020
3:45.89
8
Sätra
11.2
 
3:52.85
4
Växjö
23.2
 
3:59.97
4h2
Växjö
22.2
 
1 mile
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
4:09.30
 4
Mölndal
4.8
 
2018
3:58.74
9
Dublin, IRL
19.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
4:04.22
 1
Albuquerque, NM
15.2
 
4:05.04
8h1
Albuquerque, NM
14.3
 
4:07.36
5
Albuquerque, NM
1.2
 
2015
4:00.79
6h1
Fayetteville, AR
13.3
 
4:03.25
1
Albuquerque, NM
14.2
 
2016
4:05.39
 5
Albuquerque, NM
13.2
 
4:09.49
3
Winston-Salem, NC
20.2
 
2017
4:09.36
 3
Albuquerque, NM
25.2
 
4:12.77
3h2
Albuquerque, NM
24.2
 
4:13.52
5
Albuquerque, NM
11.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
6:07.51
 2-15
Gävle
16.9
 
2011
5:19.57
2
Huddinge
9.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
5:32.84+
1
Sätra
4.2
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
9:10.52
 1
Göteborg/U
29.6
 
2009
8:55.41
 2-17
Västerås
13.9
 
8:59.06
1-17
Falun
23.8
 
2010
8:45.82
 6
Sollentuna
11.6
 
2011
8:46.17
 8
Eskilstuna
18.8
 
2012
8:37.79
 9
Oslo, NOR
24.5
 
2014
8:34.40
 12
Braunschweig, GER
22.6
 
2017
8:06.84
 8
Karlstad
25.7
 
2018
8:04.44
8
Göteborg/S
18.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8:08.10
4
Uppsala
11.2
 
8:33.72
12
Gävle
17.2
 
2020
8:20.96
 8
Växjö
22.2
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
15:16.52
 5-22
Västerås
9.8
 
2014
15:41.50
 1
Laramie, WY
17.5
 
2015
14:31.72
8
Söderhamn
9.8
 
2017
14:36.89
 3
Borås
7.7
 
15:13.12
1
Stockholm/S
3.9
 
2020
15:29.16
 4
Göteborg/S
6.8
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
31:25
 3
Stockholm
15.8
 
2019
30:26
 20
Würzburg, GER
14.4
 
2020
29:41
15
Anderstorp
10.10
 
30:03
6
Stockholm
4.4
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
6:17.57
 2
Huddinge
17.8
 
2010
5:59.99
1-19
Gävle
16.7
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
9:05.69
 1-19
København, DEN
4.9
 
2012
9:01.16
 2
Göteborg/U
9.7
 
2013
8:49.66
 5h3
Austin, TX
24.5
 
8:59.16
1
Las Vegas, NV
11.5
 
9:09.98
14rB
Stanford, CA
28.4
 
2014
8:50.26
 5h1
Fayetteville, AR
30.5
 
8:50.35
7
Stanford, CA
4.4
 
2015
8:46.49
 1
San Diego, CA
15.5
 
8:51.81
2
Söderhamn
8.8
 
9:06.95
1
Sundsvall
1.7
 
2016
8:37.44
8s1
Eugene, OR
8.6
 
8:40.03
5
Stanford, CA
1.4
 
8:42.29
2h1
Lawrence, KS
27.5
 
8:52.76
1
Tampere, FIN
4.9
 
8:55.21
9h2
Amsterdam, NED
6.7
 
9:07.30
1
Fresno, CA
13.5
 
2017
8:42.14
 6
Rehlingen, GER
5.6
 
8:47.03
4
København, DEN
20.6
 
8:51.56
8
Vaasa, FIN
25.6
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
4:42.36
3-15
Gävle
15.9
 

Ute
800 m
SM 2011 8
1:55.06
3
h1
1:53.17
SM 2014
6
h1
2:02.37
SM 2016 3
1:50.80
2
h3
1:52.01
SM 2018 3
1:50.27
2
h1
1:53.10
1500 m
SM 2011
4
h1
4:07.79
SM 2014 8
3:59.02
3
h2
3:50.75
SM 2016 2
3:50.60
3
h1
3:54.35
SM 2018 3
4:01.58
2
h2
3:53.95
SM 2020
9
h1
4:04.10
5000 m
SM 2015 8
14:31.72
10 km
SM 2020 15
29:41
3000 m hinder
SM 2015 2
8:51.81
4x800 m
SM 2017 1
7:33.75
SM 2018 1
7:32.52
SM 2019 1
7:37.00
4x1500 m
SM 2011 2
15:41.31
SM 2017 3
15:46.31
SM 2018 2
15:44.42
SM 2020 3
15:43.69
Terräng lagresultat
SM 2020 2
Terräng Lång lagresultat
SM 2020 2
km terräng
SM 2017 13
12:47
10
41:46
4 km terräng
SM 2011 18
12:36
SM 2012 13
12:12
SM 2016 14
12:23
SM 2018 8
12:14
SM 2019 12
12:15
SM 2020 5
12:07
10 km terräng
SM 2019 13
32:25
SM 2020 6
31:49
12 km terräng
SM 2016 11
39:22
SM 2018 12
39:10
Inne
1500 m
ISM 2011 10
3:54.48
ISM 2012 3
3:54.17
ISM 2018 3
3:49.55
1
h2
3:56.89
ISM 2020 4
3:52.85
4
h2
3:59.97
3000 m
ISM 2018 12
8:33.72
ISM 2020 8
8:20.96

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2007
5
15
h1
2:11.23
USM 2009 3
17
9:06.66
JSM 2010 3
19
1:55.92
1
19
h2
2:01.36
JSM 2011 1
19
1:53.27
2
19
h3
2:00.08
JSM 2012 2
22
1:54.42
2
22
h2
1:55.46
JSM 2013
6
22
h2
2:07.42
1500 m
JSM 2010 3
19
4:02.82
JSM 2011 1
19
4:00.17
JSM 2012 2
22
4:02.62
5000 m
JSM 2013 5
22
15:16.52
1000 m stafett
USM 2008
4
17
h2
2:05.60
4x400 m
JSM 2010 2
19
3:27.69
JSM 2011 1
19
3:22.94
3x800 m
USM 2008 4
17
6:09.22
JSM 2010 1
19
5:51.51
JSM 2011 1
19
5:51.74
4 km terräng
USM 2007 4
15
14:06
USM 2008 2
16
13:26
2
16
13:26
JSM 2010 4
19
12:51
JSM 2011 1
19
12:35
6 km terräng
JSM 2012 6
22
18:48
Inne
1500 m
IUSM 2008 7
16
4:27.19
3
16
h1
4:23.31
IJSM 2010 8
19
4:45.74
3
19
h1
4:02.45
IJSM 2012 3
22
3:57.55
Ute
1500 m
EM 2018 16
7
h3
3:42.01
3000 m hinder
EM 2016 19
9
h2
8:55.21
10.117 km terräng
EM 2015 41
31:16

Lag-EM och Europacupen
1500 m
Super L 2015 10
3:53.90
3000 m
Super L 2014 12
8:34.40
3000 m hinder
Div 1 2017 8
8:51.56

Junior-ungdom
1500 m
JEM19 2011 14
7
19
h1
3:54.02
JEM22 2013 17
9
22
h2
3:47.11
6.07 km terräng
EM 2010 57
19
19:16
7.782 km terräng
EM 2014 6
22
25.52