0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kevin Ugo Kevin Ugo 95, GER 6.85 | 95 | GER | 6.85 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maximilian Brantl Maximilian Brantl 01, GER 7.02 | 01 | GER | 7.02 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kim Bacary Sané Kim Bacary Sané 95, GER 7.08 | 95 | GER | 7.08 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gabriel Wiertz Gabriel Wiertz 97, GER 7.09 | 97 | GER | 7.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kevin Ugo Kevin Ugo 95, GER 6.86 | 95 | GER | 6.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Felix Einramhof Felix Einramhof 98, AUT 7.06 | 98 | AUT | 7.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maximilian Brantl Maximilian Brantl 01, GER 7.06 | 01 | GER | 7.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Florian Knerlein Florian Knerlein 02, GER 7.04 | 02 | GER | 7.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Paul Walschburger Paul Walschburger 98, GER 7.04 | 98 | GER | 7.04 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felix Einramhof Felix Einramhof 98, AUT 22.17 | 98 | AUT | 22.17 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Michael Adolf Michael Adolf 96, GER 48.95 | 96 | GER | 48.95 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonáš Váverka Jonáš Váverka 01, CZE 49.91 | 01 | CZE | 49.91 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ethan Langselius Ethan Langselius 03, SWE 54.20 | 03 | SWE | 54.20 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Oliver Langselius Oliver Langselius 95, SWE 4:08.73 | 95 | SWE | 4:08.73 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 3000 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Florian Bremm Florian Bremm 00, GER 8:08.05 | 00 | GER | 8:08.05 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Robert Baumann Robert Baumann 98, GER 8:14.73 | 98 | GER | 8:14.73 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Friedrich Biniok Friedrich Biniok 95, GER 8:31.61 | 95 | GER | 8:31.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hiob Gebisso Hiob Gebisso 95, GER 8:42.71 | 95 | GER | 8:42.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Raphael Joppi Raphael Joppi 99, ITA 8:43.31 | 99 | ITA | 8:43.31 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Clemens Bleistein Clemens Bleistein 90, GER DNF | 90 | GER | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Josef Adámek Josef Adámek 97, CZE 2.05 | 97 | CZE | 2.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tomas Kratochvil Tomas Kratochvil 02, CZE 7.40 | 02 | CZE | 7.40 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Dan Kovác Dan Kovác 99, CZE 7.27 | 99 | CZE | 7.27 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Paul Walschburger Paul Walschburger 98, GER 7.18 | 98 | GER | 7.18 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gabriel Wiertz Gabriel Wiertz 97, GER 6.98 | 97 | GER | 6.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Kula Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kevin Reim Kevin Reim 02, GER 17.66 | 02 | GER | 17.66 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Dominik Idzan Dominik Idzan 03, GER 16.94 | 03 | GER | 16.94 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joel Akue Joel Akue 02, GER 16.53 | 02 | GER | 16.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alexander Schaller Alexander Schaller 02, GER 15.36 | 02 | GER | 15.36 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jannik Voß Jannik Voß 98, GER 15.02 | 98 | GER | 15.02 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Kula (6.0 kg) Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dominik Idzan Dominik Idzan 03, GER 18.45 | 03 | GER | 18.45 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Georg Harpf Georg Harpf 05, GER 16.55 | 05 | GER | 16.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P17 Kula (5.0 kg) Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Georg Harpf Georg Harpf 05, GER 19.06 | 05 | GER | 19.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nooralotta Neziri Nooralotta Neziri 92, FIN 7.43 | 92 | FIN | 7.43 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Magdalena Lindner Magdalena Lindner 00, AUT 7.47 | 00 | AUT | 7.47 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marina Scherzl Marina Scherzl 99, GER 7.55 | 99 | GER | 7.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Svenja Pfetsch Svenja Pfetsch 01, GER 7.60 | 01 | GER | 7.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Annika Just Annika Just 05, GER 7.61 | 05 | GER | 7.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Celina Kränzle Celina Kränzle 97, GER 7.66 | 97 | GER | 7.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Moyo Bardi Moyo Bardi 05, AUT 7.90 | 05 | AUT | 7.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ina Huemer Ina Huemer 98, AUT DNS | 98 | AUT | DNS | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Magdalena Lindner Magdalena Lindner 00, AUT 7.47 | 00 | AUT | 7.47 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nooralotta Neziri Nooralotta Neziri 92, FIN 7.51 | 92 | FIN | 7.51 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marina Scherzl Marina Scherzl 99, GER 7.54 | 99 | GER | 7.54 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Svenja Pfetsch Svenja Pfetsch 01, GER 7.59 | 01 | GER | 7.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Celina Kränzle Celina Kränzle 97, GER 7.63 | 97 | GER | 7.63 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Annika Just Annika Just 05, GER 7.65 | 05 | GER | 7.65 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ina Huemer Ina Huemer 98, AUT 7.67 | 98 | AUT | 7.67 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Katharina Haberditz Katharina Haberditz 97, AUT 7.89 | 97 | AUT | 7.89 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Moyo Bardi Moyo Bardi 05, AUT 7.86 | 05 | AUT | 7.86 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sabrina Reusch Sabrina Reusch 98, GER 7.98 | 98 | GER | 7.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Miriam Kauer Miriam Kauer 03, GER 7.99 | 03 | GER | 7.99 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michaela Blanck Michaela Blanck 99, GER 8.00 | 99 | GER | 8.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Katharina Winkler Katharina Winkler 96, GER 8.00 | 96 | GER | 8.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sofie Nixdorf Sofie Nixdorf 99, GER 8.00 | 99 | GER | 8.00 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anna Grasse Anna Grasse 05, GER 8.00 | 05 | GER | 8.00 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Celina Kränzle Celina Kränzle 97, GER 24.52 | 97 | GER | 24.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maike Schachtschneider Maike Schachtschneider 94, GER 24.53 | 94 | GER | 24.53 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christina Hering Christina Hering 94, GER 54.11 | 94 | GER | 54.11 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maike Schachtschneider Maike Schachtschneider 94, GER 55.34 | 94 | GER | 55.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anna Becker Anna Becker 05, GER 57.48 | 05 | GER | 57.48 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Miriam Kauer Miriam Kauer 03, GER 56.09 | 03 | GER | 56.09 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Michelle Marnau Michelle Marnau 96, GER 56.96 | 96 | GER | 56.96 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carla Morgenroth Carla Morgenroth 95, GER 2:15.13 | 95 | GER | 2:15.13 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carla Morgenroth Carla Morgenroth 95, GER 4:33.93 | 95 | GER | 4:33.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Hoff Julia Hoff 99, GER 4:33.94 | 99 | GER | 4:33.94 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 3000 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Theresa Ortenreiter Theresa Ortenreiter 94, GER 9:38.44 | 94 | GER | 9:38.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m häck Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Katharina Winkler Katharina Winkler 96, GER 8.82 | 96 | GER | 8.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maria Anzinger Maria Anzinger 05, GER 8.96 | 05 | GER | 8.96 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Karin Strametz Karin Strametz 98, AUT DQ | 98 | AUT | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Denisa Pešová Denisa Pešová 01, CZE 1.78 | 01 | CZE | 1.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Laura Gröll Laura Gröll 98, GER 1.72 | 98 | GER | 1.72 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Michaela Kučerová Michaela Kučerová 92, CZE 6.08 | 92 | CZE | 6.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johanna Konrad Johanna Konrad 05, GER 5.80 | 05 | GER | 5.80 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Linda Suchá Linda Suchá 01, CZE 5.93 | 01 | CZE | 5.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kaitlyn Herbert Kaitlyn Herbert 04, GER 5.51 | 04 | GER | 5.51 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Kula Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Luisa Tremel Luisa Tremel 02, GER 12.89 | 02 | GER | 12.89 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julika Bonewit Julika Bonewit 04, GER 12.88 | 04 | GER | 12.88 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simone Schramm Simone Schramm 95, GER 12.56 | 95 | GER | 12.56 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Magdalena David Magdalena David 07, GER 8.78 | 07 | GER | 8.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Kula (3.0 kg) Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Enna Sophie Müller Enna Sophie Müller 05, GER 12.32 | 05 | GER | 12.32 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hannah Murr Hannah Murr 07, GER 12.10 | 07 | GER | 12.10 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 60 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilia Kindermann Emilia Kindermann 08, GER 7.97 | 08 | GER | 7.97 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nike Lydén Nike Lydén 08, SWE 8.12 | 08 | SWE | 8.12 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilia Kindermann Emilia Kindermann 08, GER 8.00 | 08 | GER | 8.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nike Lydén Nike Lydén 08, SWE 8.20 | 08 | SWE | 8.20 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m) Inne | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nike Lydén Nike Lydén 08, SWE 9.93 | 08 | SWE | 9.93 | =PB |