0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: -1.7 Final A Final | Vind: -1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mathias Hove Johansen Mathias Hove Johansen 98, NOR 21.28 | 98 | NOR | 21.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Desmond Rogo Desmond Rogo 96, Upsala IF 21.41 | 96 | Upsala IF | 21.41 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Isak Andersson Isak Andersson 96, Upsala IF 21.90 | 96 | Upsala IF | 21.90 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Omar Chaaban Omar Chaaban 00, Helsingborg 22.11 | 00 | IFK Helsingborg | 22.11 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Christian Mensah Christian Mensah 96, NOR 22.45 | 96 | NOR | 22.45 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: -0.9 | Vind: -0.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Eric Larsson Eric Larsson 93, IF Göta 22.39 | 93 | IF Göta Karlstad | 22.39 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tim Jansson Tim Jansson 05, Alingsås 22.60 | 05 | Alingsås IF | 22.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Albin Hagstedt Albin Hagstedt 04, Örgryte 23.49 | 04 | Örgryte IS | 23.49 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Noel Krantz Noel Krantz 05, Sävedalen 23.80 | 05 | Sävedalens AIK | 23.80 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Kramer Andreas Kramer 97, Ullevi 1:47.53 | 97 | Ullevi FK | 1:47.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sigurd Tveit Sigurd Tveit 00, NOR 1:47.96 | 00 | NOR | 1:47.96 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ville Lampinen Ville Lampinen 94, FIN 1:49.76 | 94 | FIN | 1:49.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Joakim Andersson Joakim Andersson 92, Spårvägen 1:50.10 | 92 | Spårvägens FK | 1:50.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Benjamin Åberg Benjamin Åberg 95, Hälle 1:50.60 | 95 | Hälle IF | 1:50.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nick Jensen Nick Jensen 91, DEN 1:51.11 | 91 | DEN | 1:51.11 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Kjetil Brenno Gagnås Kjetil Brenno Gagnås 00, NOR 1:51.97 | 00 | NOR | 1:51.97 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Victor Wahlgren Victor Wahlgren 02, Mölndal 1:55.52 | 02 | Mölndals AIK | 1:55.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Marcus Tornée Marcus Tornée 98, Helsingborg DNF | 98 | IFK Helsingborg | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oliver Andersen Vedvik Oliver Andersen Vedvik 98, NOR 1:53.50 | 98 | NOR | 1:53.50 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simon Wallenlind Simon Wallenlind 97, Mölndal 1:53.65 | 97 | Mölndals AIK | 1:53.65 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kevin Bodén Kevin Bodén 02, KFUM Örebro 1:53.93 | 02 | KFUM Örebro | 1:53.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tim Yngesjö Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF 1:54.05 | 97 | Linköpings GIF | 1:54.05 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Axel Alness Borg Axel Alness Borg 98, Lidingö 1:54.25 | 98 | IFK Lidingö | 1:54.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Eric Källman Eric Källman 00, Ymer 1:54.40 | 00 | IK Ymer | 1:54.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Oliver Fehrlund Persson Oliver Fehrlund Persson 05, Ystad 1:55.87 | 05 | Ystads IF | 1:55.87 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Elias Ramhult Elias Ramhult 05, Ymer 2:03.25 | 05 | IK Ymer | 2:03.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Samuel Wiik Samuel Wiik 98, Örgryte DNF | 98 | Örgryte IS | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Markus Brodin Markus Brodin 04, Danderyd 1:54.99 | 04 | Danderyds SK | 1:54.99 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Theo Hellberg Theo Hellberg 04, Malmö 1:55.78 | 04 | Malmö AI | 1:55.78 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Michael Hansson Michael Hansson 96, IS Göta 1:55.85 | 96 | IS Göta | 1:55.85 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simon Rosenquist Simon Rosenquist 03, KA2 1:57.19 | 03 | KA 2 IF | 1:57.19 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Simon Wikell Simon Wikell 03, Mölndal 1:58.19 | 03 | Mölndals AIK | 1:58.19 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Vilmer Andersson Vilmer Andersson 04, Hälle 1:58.53 | 04 | Hälle IF | 1:58.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Adrian Mehic Adrian Mehic 94, Heleneholm 2:02.39 | 94 | Heleneholms IF | 2:02.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Alexander Nilsson Alexander Nilsson 95, Mölndal DNF | 95 | Mölndals AIK | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jacob Klinth Jacob Klinth 01, Lidingö 1:57.75 | 01 | IFK Lidingö | 1:57.75 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fabian Haeffler Fabian Haeffler 03, Mölndal 1:58.56 | 03 | Mölndals AIK | 1:58.56 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Erik Albin Erik Albin 02, Helsingborg 1:58.68 | 02 | IFK Helsingborg | 1:58.68 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Salem Al-Murisi Salem Al-Murisi 02, Ullevi 2:01.21 | 02 | Ullevi FK | 2:01.21 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Zeth Söderlund Zeth Söderlund 97, Heleneholm 2:01.35 | 97 | Heleneholms IF | 2:01.35 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Joar Franck Joar Franck 05, Ystad 2:02.26 | 05 | Ystads IF | 2:02.26 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sebastian Persson Sebastian Persson 91, Heleneholm 2:02.37 | 91 | Heleneholms IF | 2:02.37 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Moltas Austrell Moltas Austrell 06, Heleneholm 2:06.12 | 06 | Heleneholms IF | 2:06.12 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Olof Silvander Olof Silvander 99, Lidingö DNF | 99 | IFK Lidingö | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 3000 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonas Glans Jonas Glans 91, Malmö 7:47.76 | 91 | Malmö AI | 7:47.76 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Zerei Mezngi Zerei Mezngi 86, NOR 7:49.21 | 86 | NOR | 7:49.21 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emil Danielsson Emil Danielsson 97, Spårvägen 7:51.76 | 97 | Spårvägens FK | 7:51.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tim Verbaandert Tim Verbaandert 00, NED 8:00.48 | 00 | NED | 8:00.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kalle Berglund Kalle Berglund 96, Spårvägen 8:01.39 | 96 | Spårvägens FK | 8:01.39 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jonatan Fridolfsson Jonatan Fridolfsson 92, Sävedalen 8:09.89 | 92 | Sävedalens AIK | 8:09.89 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Miguel Palm Miguel Palm 98, Mölndal 8:10.84 | 98 | Mölndals AIK | 8:10.84 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Johan Fagerberg Johan Fagerberg 92, Spårvägen 8:11.17 | 92 | Spårvägens FK | 8:11.17 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Oliver Löfqvist Oliver Löfqvist 98, Spårvägen 8:13.50 | 98 | Spårvägens FK | 8:13.50 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Arvid Öhrn Arvid Öhrn 94, Hälle 8:16.07 | 94 | Hälle IF | 8:16.07 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Sharmarke Ahmed Sharmarke Ahmed 02, Hälle 8:20.89 | 02 | Hälle IF | 8:20.89 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Samuel Fitsumbrhan Samuel Fitsumbrhan 99, Hälle 8:21.67 | 99 | Hälle IF | 8:21.67 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Olof Silvander Olof Silvander 99, Lidingö 8:23.59 | 99 | IFK Lidingö | 8:23.59 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Christoffer Boll Christoffer Boll 92, DEN 8:24.70 | 92 | DEN | 8:24.70 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Trym Sagstuen Tønnesen Trym Sagstuen Tønnesen 00, NOR 8:40.22 | 00 | NOR | 8:40.22 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vidar Johansson Vidar Johansson 96, Ullevi DNF | 96 | Ullevi FK | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mohamed Nuur Mohamed Nuur 99, Örgryte 8:18.02 | 99 | Örgryte IS | 8:18.02 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Johannes Teigland Johannes Teigland 95, NOR 8:19.23 | 95 | NOR | 8:19.23 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Conrad Lind Conrad Lind 01, DEN 8:19.35 | 01 | DEN | 8:19.35 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fredrik Johansson Fredrik Johansson 86, Akele 8:20.32 | 86 | IK Akele | 8:20.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Petter Svensson Petter Svensson 90, Hälle 8:25.17 | 90 | Hälle IF | 8:25.17 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Rickard Emilsson Rickard Emilsson 89, Akele 8:35.97 | 89 | IK Akele | 8:35.97 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jonas Magnusson Jonas Magnusson 04, Hälle 8:36.54 | 04 | Hälle IF | 8:36.54 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Adam Sörqvist Adam Sörqvist 05, Mölndal 8:37.17 | 05 | Mölndals AIK | 8:37.17 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Louis Schmitz Louis Schmitz 04, Ullevi 8:38.69 | 04 | Ullevi FK | 8:38.69 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Melker Tillenius Melker Tillenius 01, Sävedalen 8:43.00 | 01 | Sävedalens AIK | 8:43.00 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Ludvig Johansson Ludvig Johansson 98, Lidingö 8:43.20 | 98 | IFK Lidingö | 8:43.20 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Emil Hammer Lux Emil Hammer Lux 02, DEN 8:55.47 | 02 | DEN | 8:55.47 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Algot Wedberg Algot Wedberg 05, Hälle 8:56.54 | 05 | Hälle IF | 8:56.54 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Filip Jonsson Filip Jonsson 06, Hälle 9:01.56 | 06 | Hälle IF | 9:01.56 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Nazir Rezai Nazir Rezai 98, Lysekil SLF 9:02.60 | 98 | Lysekil SLF | 9:02.60 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Axel Johansson Axel Johansson 03, Hälle 9:09.80 | 03 | Hälle IF | 9:09.80 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Henok Ande Henok Ande 05, Hälle 9:20.06 | 05 | Hälle IF | 9:20.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Alexander Nilsson Alexander Nilsson 95, Mölndal DNF | 95 | Mölndals AIK | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck Vind: -0.4 Final A Final | Vind: -0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hassane Fofana Hassane Fofana 92, ITA 13.69 | 92 | ITA | 13.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 13.70 | 99 | IFK Helsingborg | 13.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Max Hrelja Max Hrelja 98, Malmö 13.77 | 98 | Malmö AI | 13.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anton Levin Anton Levin 92, Malmö 14.06 | 92 | Malmö AI | 14.06 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Liam Van Der Schaaf Liam Van Der Schaaf 98, NED 14.09 | 98 | NED | 14.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marvin Tay Marvin Tay 90, Spårvägen 14.27 | 90 | Spårvägens FK | 14.27 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Elias Martinsson Elias Martinsson 97, Mölndal 14.34 | 97 | Mölndals AIK | 14.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Petter Gustafsson Petter Gustafsson 94, Örgryte 14.46 | 94 | Örgryte IS | 14.46 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: -1.7 | Vind: -1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hassane Fofana Hassane Fofana 92, ITA 13.78 | 92 | ITA | 13.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 13.80 | 99 | IFK Helsingborg | 13.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Max Hrelja Max Hrelja 98, Malmö 13.88 | 98 | Malmö AI | 13.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Liam Van Der Schaaf Liam Van Der Schaaf 98, NED 13.88 | 98 | NED | 13.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: -1.2 | Vind: -1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anton Levin Anton Levin 92, Malmö 14.07 | 92 | Malmö AI | 14.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elias Martinsson Elias Martinsson 97, Mölndal 14.37 | 97 | Mölndals AIK | 14.37 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marvin Tay Marvin Tay 90, Spårvägen 14.40 | 90 | Spårvägens FK | 14.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Petter Gustafsson Petter Gustafsson 94, Örgryte 14.51 | 94 | Örgryte IS | 14.51 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Oscar Hjerm Oscar Hjerm 97, Ullevi 15.27 | 97 | Ullevi FK | 15.27 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linus Otto Boyer Linus Otto Boyer 95, Upsala IF 25.76 | 95 | Upsala IF | 25.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carl Bengtström Carl Bengtström 00, Örgryte 48.97 | 00 | Örgryte IS | 48.97 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amere Lattin Amere Lattin 97, USA 49.16 | 97 | USA | 49.16 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Stéphane Yato Stéphane Yato 92, FRA 50.21 | 92 | FRA | 50.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Karl Wållgren Karl Wållgren 01, Örgryte 50.86 | 01 | Örgryte IS | 50.86 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anton Bertilsson Anton Bertilsson 99, IFK Växjö 51.44 | 99 | IFK Växjö | 51.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Johan Claeson Johan Claeson 01, IFK Växjö 52.22 | 01 | IFK Växjö | 52.22 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Gustav Karlsson Gustav Karlsson 00, Örgryte 52.74 | 00 | Örgryte IS | 52.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Viktor Bondesson Viktor Bondesson 98, Malmö 53.87 | 98 | Malmö AI | 53.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Thobias Montler Thobias Montler 96, Ullevi 7.93 | 96 | Ullevi FK | 7.93 | +1.3 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filip Pravdica Filip Pravdica 95, CRO 7.82 | 95 | CRO | 7.82 | +1.8 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Henrik Flåtnes Henrik Flåtnes 01, NOR 7.58 | 01 | NOR | 7.58 | +1.4 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Trajkovski Andreas Trajkovski 93, MKD 7.57 | 93 | MKD | 7.57 | +0.8 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Erik Johansson Erik Johansson 01, Ullevi 7.18w | 01 | Ullevi FK | 7.18w | +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Kula Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Leonardo Fabbri Leonardo Fabbri 97, ITA 20.63 | 97 | ITA | 20.63 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marcus Thomsen Marcus Thomsen 98, NOR 20.41 | 98 | NOR | 20.41 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge 97, Spårvägen 19.36 | 97 | Spårvägens FK | 19.36 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | John Kelly John Kelly 96, IRL 18.55 | 96 | IRL | 18.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Wictor Petersson Wictor Petersson 98, Malmö 18.07 | 98 | Malmö AI | 18.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: -1.3 Final A Final | Vind: -1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christine Bjelland Jensen Christine Bjelland Jensen 94, NOR 23.88 | 94 | NOR | 23.88 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Moa Hjelmer Moa Hjelmer 90, Spårvägen 23.88 | 90 | Spårvägens FK | 23.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marte Pettersen Marte Pettersen 97, NOR 24.32 | 97 | NOR | 24.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mathilde U. Kramer Mathilde U. Kramer 93, DEN 24.32 | 93 | DEN | 24.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Denise Eriksson Denise Eriksson 98, Örgryte 24.36 | 98 | Örgryte IS | 24.36 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: -1.2 | Vind: -1.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Michelle De Silva Michelle De Silva 99, Mölndal 24.69 | 99 | Mölndals AIK | 24.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 24.83 | 98 | IK Ymer | 24.83 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ebba Gustafsson Ebba Gustafsson 02, Mölndal 25.25 | 02 | Mölndals AIK | 25.25 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Vanja Blomberg Vanja Blomberg 98, IFK Växjö 26.14 | 98 | IFK Växjö | 26.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jeanine Nygård Jeanine Nygård 91, FIN 55.12 | 91 | FIN | 55.12 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alice Svantesson Alice Svantesson 97, Ullevi 56.18 | 97 | Ullevi FK | 56.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 600 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gabriela Gajanová Gabriela Gajanová 99, SVK 1:27.40 | 99 | SVK | 1:27.40 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lovisa Lindh Lovisa Lindh 91, Ullevi 1:27.53 | 91 | Ullevi FK | 1:27.53 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Zoya Naumov Zoya Naumov 95, ESP 1:28.96 | 95 | ESP | 1:28.96 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Grethe Tyldum Grethe Tyldum 01, NOR 1:32.35 | 01 | NOR | 1:32.35 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mathilde U. Kramer Mathilde U. Kramer 93, DEN DNF | 93 | DEN | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Eloisa Coiro Eloisa Coiro 00, ITA 2:01.94 | 00 | ITA | 2:01.94 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sara Kuivisto Sara Kuivisto 91, FIN 2:02.00 | 91 | FIN | 2:02.00 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hanna Hermansson Hanna Hermansson 89, Tureberg 2:02.28 | 89 | Turebergs FK | 2:02.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Wilma Nielsen Wilma Nielsen 01, Örgryte 2:02.69 | 01 | Örgryte IS | 2:02.69 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Malin Nyfors Malin Nyfors 97, NOR 2:07.87 | 97 | NOR | 2:07.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Heini Ikonen Heini Ikonen 99, FIN 2:08.02 | 99 | FIN | 2:08.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Anna Silvander Anna Silvander 93, Hässelby 2:08.99 | 93 | Hässelby SK | 2:08.99 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Suzanne Voorrips Suzanne Voorrips 93, NED DNF | 93 | NED | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Julia Nielsen Julia Nielsen 01, Örgryte DNF | 01 | Örgryte IS | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nadja Rugland Nadja Rugland 01, Åtvidaberg 2:09.51 | 01 | Åtvidabergs IF | 2:09.51 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ebba Cronholm Ebba Cronholm 05, Ljungby 2:11.08 | 05 | Ljungby FIK | 2:11.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julia Svennblad Julia Svennblad 03, Hälle 2:11.32 | 03 | Hälle IF | 2:11.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alicia Nilsson Alicia Nilsson 98, Ullevi 2:12.37 | 98 | Ullevi FK | 2:12.37 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emilia Mandl Emilia Mandl 04, Malmö 2:15.97 | 04 | Malmö AI | 2:15.97 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Astrid Baunge Astrid Baunge 05, Mölndal 2:16.68 | 05 | Mölndals AIK | 2:16.68 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tilda Knauer Tilda Knauer 03, Hälle 2:20.37 | 03 | Hälle IF | 2:20.37 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Agnes Thundal Agnes Thundal 05, IFK Göteborg 2:21.04 | 05 | IFK Göteborg | 2:21.04 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sandra Åberg Sandra Åberg 03, Ullevi DNF | 03 | Ullevi FK | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wilma Nielsen Wilma Nielsen 01, Örgryte DNF | 01 | Örgryte IS | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 3000 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Live Solheimdal Live Solheimdal 96, NOR 9:14.97 | 96 | NOR | 9:14.97 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sara Busic Sara Busic 02, NOR 9:24.30 | 02 | NOR | 9:24.30 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ine Bakken Ine Bakken 96, NOR 9:29.22 | 96 | NOR | 9:29.22 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 9:29.90 | 97 | Mölndals AIK | 9:29.90 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ebba Kuylenstierna Ebba Kuylenstierna 99, Spårvägen 9:32.16 | 99 | Spårvägens FK | 9:32.16 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mari Roligheten Ruud Mari Roligheten Ruud 02, NOR 9:32.67 | 02 | NOR | 9:32.67 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Majken Söderlund Larsson Majken Söderlund Larsson 07, Hälle 9:43.19 | 07 | Hälle IF | 9:43.19 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Saga Hagelin Saga Hagelin 03, Mölndal 9:55.18 | 03 | Mölndals AIK | 9:55.18 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Hedda Leirvik Hedda Leirvik 02, NOR 9:55.39 | 02 | NOR | 9:55.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | My Rundgren My Rundgren 03, Luleå 10:04.82 | 03 | Luleå FIF | 10:04.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Johanna Hofvendahl Johanna Hofvendahl 04, IS Göta 10:07.14 | 04 | IS Göta | 10:07.14 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Ida Kraft Ida Kraft 05, Hälle 10:15.68 | 05 | Hälle IF | 10:15.68 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Paulina Hultberg Paulina Hultberg 05, Alingsås 10:25.34 | 05 | Alingsås IF | 10:25.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Greta Halldén Greta Halldén 02, Mölndal 10:28.43 | 02 | Mölndals AIK | 10:28.43 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Anna Silvander Anna Silvander 93, Hässelby DNF | 93 | Hässelby SK | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Nilsson Maja Nilsson 99, Örgryte 1.87 | 99 | Örgryte IS | 1.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Matilda Nilsson Matilda Nilsson 93, Lund 1.84 | 93 | IFK Lund | 1.84 | =PB | 30 SWE AT | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kateryna Tabashnyk Kateryna Tabashnyk 94, UKR 1.80 | 94 | UKR | 1.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Oksana Okuneva Oksana Okuneva 90, UKR 1.75 | 90 | UKR | 1.75 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Khaddi Sagnia Khaddi Sagnia 94, Ullevi 6.64 | 94 | Ullevi FK | 6.64 | +0.6 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tilde Johansson Tilde Johansson 01, Falkenberg 6.13 | 01 | Falkenbergs IK | 6.13 | +1.3 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Iryna Nerubalshchuk Iryna Nerubalshchuk 98, UKR 6.06 | 98 | UKR | 6.06 | +1.0 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Agate De Sousa Agate De Sousa 00, STP 6.02 | 00 | STP | 6.02 | +0.2 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emilia Hammarström Emilia Hammarström 96, Örgryte 5.98 | 96 | Örgryte IS | 5.98 | +0.3 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Spjut Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nikol Tabačková Nikol Tabačková 98, CZE 54.23 | 98 | CZE | 54.23 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz 97, Hässelby 52.08 | 97 | Hässelby SK | 52.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Carolin Näslund Carolin Näslund 98, IF Göta 49.08 | 98 | IF Göta Karlstad | 49.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Eunice Karlsson Eunice Karlsson 98, Eskilstuna FI 45.47 | 98 | Eskilstuna FI | 45.47 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Caroline Bredsten Henriksen Caroline Bredsten Henriksen 98, Lidingö 40.08 | 98 | IFK Lidingö | 40.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|