0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +1.6 Final A Final | Vind: +1.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yupun Abeykoon Yupun Abeykoon 94, SRI 9.96 | 94 | SRI | 9.96 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Reynier Mena Reynier Mena 96, CUB 9.99 | 96 | CUB | 9.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mickael-Méba Zeze Mickael-Méba Zeze 94, FRA 9.99 | 94 | FRA | 9.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lucas Ansah-Peprah Lucas Ansah-Peprah 00, GER 10.04 | 00 | GER | 10.04 | =PB NU23R | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Rohan Browning Rohan Browning 97, AUS 10.08 | 97 | AUS | 10.08 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Gift Leotlela Gift Leotlela 98, RSA 10.12 | 98 | RSA | 10.12 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ryan Zeze Ryan Zeze 98, FRA 10.22 | 98 | FRA | 10.22 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Antonio Moro Antonio Moro 97, ITA 10.31 | 97 | ITA | 10.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +2.4 | Vind: +2.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ojie Edoburun Ojie Edoburun 96, GBR 10.01w | 96 | GBR | 10.01w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Henricho Bruintjies Henricho Bruintjies 93, RSA 10.04w | 93 | RSA | 10.04w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Markus Fuchs Markus Fuchs 95, AUT 10.09w | 95 | AUT | 10.09w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Deniz Almas Deniz Almas 97, GER 10.16w | 97 | GER | 10.16w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Frederico Curvelo Frederico Curvelo 97, POR 10.19w | 97 | POR | 10.19w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jacob Despard Jacob Despard 96, AUS 10.19w | 96 | AUS | 10.19w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ján Volko Ján Volko 96, SVK 10.26w | 96 | SVK | 10.26w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Churandy Martina Churandy Martina 84, NED 10.35w | 84 | NED | 10.35w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 10.23 | 89 | SUI | 10.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bradley Lestrade Bradley Lestrade 01, SUI 10.29 | 01 | SUI | 10.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Luca Antonio Cassano Luca Antonio Cassano 95, ITA 10.30 | 95 | ITA | 10.30 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Shi Yuhao Shi Yuhao 98, CHN 10.33 | 98 | CHN | 10.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gediminas Truskauskas Gediminas Truskauskas 98, LTU 10.34 | 98 | LTU | 10.34 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marvin Schulte Marvin Schulte 99, GER 10.41 | 99 | GER | 10.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Luca Lai Luca Lai 92, ITA 10.41 | 92 | ITA | 10.41 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Philipp Trutenat Philipp Trutenat 97, GER 10.43 | 97 | GER | 10.43 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Bur Andreas Bur 00, SUI 11.07 | 00 | SUI | 11.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabio Tardito Fabio Tardito 95, ITA 10.96 | 95 | ITA | 10.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alessandro Xilo Alessandro Xilo 97, ITA 11.03 | 97 | ITA | 11.03 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mathieu Hersperger Mathieu Hersperger 99, SUI 11.04 | 99 | SUI | 11.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kamel Zoubert Kamel Zoubert 01, FRA 10.80 | 01 | FRA | 10.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marc Perrin Marc Perrin 95, FRA 10.80 | 95 | FRA | 10.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Stefano Twumasi Quarshie Stefano Twumasi Quarshie 00, ITA 10.84 | 00 | ITA | 10.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kostas Skrabulis Kostas Skrabulis 92, LTU 10.90 | 92 | LTU | 10.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sondre Lindaas Gjesdal Sondre Lindaas Gjesdal 98, NOR 10.95 | 98 | NOR | 10.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alan Pichonnaz Alan Pichonnaz 01, SUI 11.01 | 01 | SUI | 11.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 5 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Djassim Ahamada Djassim Ahamada 93, FRA 10.67 | 93 | FRA | 10.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Javier Mariscal Javier Mariscal 97, ESP 10.67 | 97 | ESP | 10.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charles Renard Charles Renard 96, FRA 10.69 | 96 | FRA | 10.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Noah Attalla Noah Attalla 00, SUI 10.87 | 00 | SUI | 10.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Filip Bøe Filip Bøe 00, NOR 10.90 | 00 | NOR | 10.90 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Klaus Grünbart Klaus Grünbart 02, AUT 10.94 | 02 | AUT | 10.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | David Naki David Naki 02, SUI 10.94 | 02 | SUI | 10.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jacob Vaula Jacob Vaula 01, NOR 10.68 | 01 | NOR | 10.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Antoine Snyders Antoine Snyders 97, BEL 10.74 | 97 | BEL | 10.74 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marco Gianantoni Marco Gianantoni 95, ITA 10.75 | 95 | ITA | 10.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Edem Schaanning Agbo Edem Schaanning Agbo 99, NOR 10.87 | 99 | NOR | 10.87 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Joshua Eichenberger Joshua Eichenberger 99, SUI 10.90 | 99 | SUI | 10.90 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 7 Vind: -2.1 | Vind: -2.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lucas Ansah-Peprah Lucas Ansah-Peprah 00, GER 10.27 | 00 | GER | 10.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Luca Antonio Cassano Luca Antonio Cassano 95, ITA 10.45 | 95 | ITA | 10.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Shi Yuhao Shi Yuhao 98, CHN 10.46 | 98 | CHN | 10.46 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michael Romanin Michael Romanin 96, AUS 10.66 | 96 | AUS | 10.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mathias Hove Johansen Mathias Hove Johansen 98, NOR 10.75 | 98 | NOR | 10.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sebastiano Spotti Sebastiano Spotti 92, ITA 10.82 | 92 | ITA | 10.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Kasper Andersson Kasper Andersson 97, DEN 10.91 | 97 | DEN | 10.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sylvain Chuard Sylvain Chuard 96, SUI 10.94 | 96 | SUI | 10.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 8 Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 10.50 | 89 | SUI | 10.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bradley Lestrade Bradley Lestrade 01, SUI 10.51 | 01 | SUI | 10.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Desmond Rogo Desmond Rogo 96, SWE 10.56 | 96 | SWE | 10.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Philipp Trutenat Philipp Trutenat 97, GER 10.56 | 97 | GER | 10.56 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gediminas Truskauskas Gediminas Truskauskas 98, LTU 10.57 | 98 | LTU | 10.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Fabio Luginbühl Fabio Luginbühl 98, SUI 10.63 | 98 | SUI | 10.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Timothé Mumenthaler Timothé Mumenthaler 02, SUI 10.67 | 02 | SUI | 10.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 9 Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gift Leotlela Gift Leotlela 98, RSA 10.23 | 98 | RSA | 10.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Antonio Moro Antonio Moro 97, ITA 10.29 | 97 | ITA | 10.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ryan Zeze Ryan Zeze 98, FRA 10.30 | 98 | FRA | 10.30 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Deniz Almas Deniz Almas 97, GER 10.34 | 97 | GER | 10.34 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Churandy Martina Churandy Martina 84, NED 10.41 | 84 | NED | 10.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marvin Schulte Marvin Schulte 99, GER 10.60 | 99 | GER | 10.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Nicholas Artuso Nicholas Artuso 98, ITA 10.66 | 98 | ITA | 10.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 10 Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mickael-Méba Zeze Mickael-Méba Zeze 94, FRA 10.09 | 94 | FRA | 10.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ján Volko Ján Volko 96, SVK 10.38 | 96 | SVK | 10.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jacob Despard Jacob Despard 96, AUS 10.40 | 96 | AUS | 10.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Luca Lai Luca Lai 92, ITA 10.47 | 92 | ITA | 10.47 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 11 Vind: -1.4 | Vind: -1.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yupun Abeykoon Yupun Abeykoon 94, SRI 10.11 | 94 | SRI | 10.11 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Reynier Mena Reynier Mena 96, CUB 10.14 | 96 | CUB | 10.14 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rohan Browning Rohan Browning 97, AUS 10.28 | 97 | AUS | 10.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ojie Edoburun Ojie Edoburun 96, GBR 10.32 | 96 | GBR | 10.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Henricho Bruintjies Henricho Bruintjies 93, RSA 10.33 | 93 | RSA | 10.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Frederico Curvelo Frederico Curvelo 97, POR 10.37 | 97 | POR | 10.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Markus Fuchs Markus Fuchs 95, AUT 10.39 | 95 | AUT | 10.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Vind: +1.2 Final A Final | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Reynier Mena Reynier Mena 96, CUB 19.63 | 96 | CUB | 19.63 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mickael-Méba Zeze Mickael-Méba Zeze 94, FRA 19.97 | 94 | FRA | 19.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Filippo Tortu Filippo Tortu 98, ITA 20.15 | 98 | ITA | 20.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ryan Zeze Ryan Zeze 98, FRA 20.26 | 98 | FRA | 20.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Isaac Makwala Isaac Makwala 85, BOT 20.50 | 85 | BOT | 20.50 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hachim Maaroufou Hachim Maaroufou 97, COM 20.59 | 97 | COM | 20.59 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sinesipho Dambile Sinesipho Dambile 02, RSA 20.35 | 02 | RSA | 20.35 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gediminas Truskauskas Gediminas Truskauskas 98, LTU 20.60 | 98 | LTU | 20.60 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Harold Achi-Yao Harold Achi-Yao 97, FRA 20.67 | 97 | FRA | 20.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Robin Erewa Robin Erewa 91, GER 20.79 | 91 | GER | 20.79 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | William Reais William Reais 99, SUI 21.01 | 99 | SUI | 21.01 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mathias Hove Johansen Mathias Hove Johansen 98, NOR 20.71 | 98 | NOR | 20.71 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ján Volko Ján Volko 96, SVK 20.73 | 96 | SVK | 20.73 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bradley Lestrade Bradley Lestrade 01, SUI 20.82 | 01 | SUI | 20.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simon Graf Simon Graf 01, SUI 20.88 | 01 | SUI | 20.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jamal Rhoden-Stevens Jamal Rhoden-Stevens 94, GBR DNF | 94 | GBR | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Isaac Makwala Isaac Makwala 85, BOT 45.03 | 85 | BOT | 45.03 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lorenzo Benati Lorenzo Benati 02, ITA 45.62 | 02 | ITA | 45.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Brayan Lopez Brayan Lopez 97, ITA 45.81 | 97 | ITA | 45.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Vladimir Aceti Vladimir Aceti 98, ITA 45.87 | 98 | ITA | 45.87 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jamal Rhoden-Stevens Jamal Rhoden-Stevens 94, GBR 45.95 | 94 | GBR | 45.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Óscar Husillos Óscar Husillos 93, ESP 46.60 | 93 | ESP | 46.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Patrick Schneider Patrick Schneider 92, GER 45.44 | 92 | GER | 45.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fabrisio Saidy Fabrisio Saidy 99, FRA 45.44 | 99 | FRA | 45.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gilles Biron Gilles Biron 95, FRA 45.64 | 95 | FRA | 45.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Charles Devantay Charles Devantay 98, SUI 45.95 | 98 | SUI | 45.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Rio Mitcham Rio Mitcham 99, GBR 46.65 | 99 | GBR | 46.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ludovic Ouceni Ludovic Ouceni 01, FRA 46.96 | 01 | FRA | 46.96 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gustav Lundholm Nielsen Gustav Lundholm Nielsen 98, DEN 46.09 | 98 | DEN | 46.09 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Florent Mabille Florent Mabille 96, BEL 46.64 | 96 | BEL | 46.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andrea Blesio Andrea Blesio 95, ITA 47.52 | 95 | ITA | 47.52 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Robin Oester Robin Oester 99, SUI 47.53 | 99 | SUI | 47.53 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck Vind: +1.7 Final A Final | Vind: +1.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Roger V. Iribarne Roger V. Iribarne 96, CUB 13.26 | 96 | CUB | 13.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathieu Jaquet Mathieu Jaquet 98, SUI 13.48 | 98 | SUI | 13.48 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ronan Greff Ronan Greff 98, FRA 13.59 | 98 | FRA | 13.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sam Hurwood Sam Hurwood 01, AUS 13.63 | 01 | AUS | 13.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mark Heiden Mark Heiden 02, NED 13.66 | 02 | NED | 13.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alex Al-Ameen Alex Al-Ameen 89, NGR 13.68 | 89 | NGR | 13.68 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Stefan Volzer Stefan Volzer 00, GER 13.91 | 00 | GER | 13.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Martin Vogel Martin Vogel 92, GER DNF | 92 | GER | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Roger V. Iribarne Roger V. Iribarne 96, CUB 13.49w | 96 | CUB | 13.49w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathieu Jaquet Mathieu Jaquet 98, SUI 13.52w | 98 | SUI | 13.52w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ronan Greff Ronan Greff 98, FRA 13.71w | 98 | FRA | 13.71w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sam Hurwood Sam Hurwood 01, AUS 13.74w | 01 | AUS | 13.74w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mark Heiden Mark Heiden 02, NED 13.74w | 02 | NED | 13.74w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Stefan Volzer Stefan Volzer 00, GER 13.87w | 00 | GER | 13.87w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Marvin Pistol Marvin Pistol 96, FRA 13.99w | 96 | FRA | 13.99w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Martin Vogel Martin Vogel 92, GER 13.78 | 92 | GER | 13.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alex Al-Ameen Alex Al-Ameen 89, NGR 13.85 | 89 | NGR | 13.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Axel Marthely Axel Marthely 99, FRA 14.00 | 99 | FRA | 14.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Matteo Orsatti Matteo Orsatti 97, ITA 14.29 | 97 | ITA | 14.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Micha Rutschmann Micha Rutschmann 00, SUI 14.48 | 00 | SUI | 14.48 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Joshua Abuaku Joshua Abuaku 96, GER 48.80 | 96 | GER | 48.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Victor Coroller Victor Coroller 97, FRA 49.11 | 97 | FRA | 49.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sebastian Urbaniak Sebastian Urbaniak 01, POL 49.68 | 01 | POL | 49.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Dries Van Nieuwenhove Dries Van Nieuwenhove 98, BEL 50.09 | 98 | BEL | 50.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Stéphane Yato Stéphane Yato 92, FRA 50.14 | 92 | FRA | 50.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lindokuhle Gora Lindokuhle Gora 01, RSA 51.06 | 01 | RSA | 51.06 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nahom Yirga Nahom Yirga 01, SUI 49.88 | 01 | SUI | 49.88 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mattia Tajana Mattia Tajana 96, SUI 50.42 | 96 | SUI | 50.42 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alain-Hervé Mfomkpa Alain-Hervé Mfomkpa 96, SUI 50.71 | 96 | SUI | 50.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Robin Van Damme Robin Van Damme 99, BEL 50.94 | 99 | BEL | 50.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Edgar Levard Edgar Levard 92, FRA 51.27 | 92 | FRA | 51.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Soyifidine Said Soyifidine Said 99, FRA 51.36 | 99 | FRA | 51.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Samuel Coquoz Samuel Coquoz 96, SUI 52.18 | 96 | SUI | 52.18 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Martijn Meijer Martijn Meijer 97, NED 52.21 | 97 | NED | 52.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michele Marticke Michele Marticke 96, GER 52.33 | 96 | GER | 52.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felix Eichenberger Felix Eichenberger 01, SUI 5.10 | 01 | SUI | 5.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ming Tai Chan Ming Tai Chan 95, HKG 8.00 | 95 | HKG | 8.00 | +1.7 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maximilian Entholzner Maximilian Entholzner 94, GER 7.99 | 94 | GER | 7.99 | +1.3 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Henry Frayne Henry Frayne 90, AUS 7.98 | 90 | AUS | 7.98 | +0.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Christopher Ullmann Christopher Ullmann 93, SUI 7.80w | 93 | SUI | 7.80w | +2.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Raihau Maiau Raihau Maiau 92, FRA 7.70 | 92 | FRA | 7.70 | +0.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Cyrill Kernbach Cyrill Kernbach 03, SUI 7.68 | 03 | SUI | 7.68 | +0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Fabio Luginbühl Fabio Luginbühl 98, SUI 7.60 | 98 | SUI | 7.60 | –0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Shane Howard Shane Howard 94, IRL 7.54 | 94 | IRL | 7.54 | +1.6 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 200 m Vind: +0.9 Final A Final | Vind: +0.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Robin Vanderbemden Robin Vanderbemden 94, BEL 20.51 | 94 | BEL | 20.51 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mustafa Mahamuud Mustafa Mahamuud 98, NED 20.63 | 98 | NED | 20.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simon Graf Simon Graf 01, SUI 20.74 | 01 | SUI | 20.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Desmond Rogo Desmond Rogo 96, SWE 20.94 | 96 | SWE | 20.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Michael Romanin Michael Romanin 96, AUS 20.99 | 96 | AUS | 20.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Charles Renard Charles Renard 96, FRA 21.05 | 96 | FRA | 21.05 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Oskari Lehtonen Oskari Lehtonen 97, FIN 20.76 | 97 | FIN | 20.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Patrick Domogala Patrick Domogala 93, GER 20.84 | 93 | GER | 20.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Vladimir Aceti Vladimir Aceti 98, ITA 20.86 | 98 | ITA | 20.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Haara Bakketun Andreas Haara Bakketun 01, NOR 21.13 | 01 | NOR | 21.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Javier Mariscal Javier Mariscal 97, ESP 21.25 | 97 | ESP | 21.25 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | David Naki David Naki 02, SUI 21.49 | 02 | SUI | 21.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Deniz Almas Deniz Almas 97, GER 21.13 | 97 | GER | 21.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marco Gianantoni Marco Gianantoni 95, ITA 21.41 | 95 | ITA | 21.41 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sondre Lindaas Gjesdal Sondre Lindaas Gjesdal 98, NOR 21.82 | 98 | NOR | 21.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fabio Tardito Fabio Tardito 95, ITA 22.08 | 95 | ITA | 22.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kostas Skrabulis Kostas Skrabulis 92, LTU 22.17 | 92 | LTU | 22.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D Vind: +1.7 | Vind: +1.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kamel Zoubert Kamel Zoubert 01, FRA 21.23 | 01 | FRA | 21.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Antoine Snyders Antoine Snyders 97, BEL 21.27 | 97 | BEL | 21.27 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Martin Fuchs Martin Fuchs 99, SUI 21.27 | 99 | SUI | 21.27 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kasper Andersson Kasper Andersson 97, DEN 21.32 | 97 | DEN | 21.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jacob Vaula Jacob Vaula 01, NOR 21.68 | 01 | NOR | 21.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Edem Schaanning Agbo Edem Schaanning Agbo 99, NOR 21.49 | 99 | NOR | 21.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filip Bøe Filip Bøe 00, NOR 21.64 | 00 | NOR | 21.64 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Klaus Grünbart Klaus Grünbart 02, AUT 21.77 | 02 | AUT | 21.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alessandro Xilo Alessandro Xilo 97, ITA 21.92 | 97 | ITA | 21.92 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marvin Vespuce Marvin Vespuce 01, FRA 22.01 | 01 | FRA | 22.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Andreas Bur Andreas Bur 00, SUI 22.06 | 00 | SUI | 22.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final F Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Stefano Twumasi Quarshie Stefano Twumasi Quarshie 00, ITA 21.98 | 00 | ITA | 21.98 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final G Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marvin Schulte Marvin Schulte 99, GER 21.20 | 99 | GER | 21.20 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joshua Eichenberger Joshua Eichenberger 99, SUI 21.83 | 99 | SUI | 21.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 400 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fredrik Øvereng Fredrik Øvereng 99, NOR 46.85 | 99 | NOR | 46.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Roman Haraslin Roman Haraslin 03, SVK 47.93 | 03 | SVK | 47.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hazir Inoussa Hazir Inoussa 90, FRA 49.05 | 90 | FRA | 49.05 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Haara Bakketun Andreas Haara Bakketun 01, NOR 49.18 | 01 | NOR | 49.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Martin Fuchs Martin Fuchs 99, SUI 47.50 | 99 | SUI | 47.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vincent Notz Vincent Notz 97, SUI 47.68 | 97 | SUI | 47.68 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lars Van Hoeven Lars Van Hoeven 99, NED 47.83 | 99 | NED | 47.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.2 Final A Final | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Diana Vaisman Diana Vaisman 98, ISR 11.06 | 98 | ISR | 11.06 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Dafne Schippers Dafne Schippers 92, NED 11.13 | 92 | NED | 11.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tatjana Pinto Tatjana Pinto 92, GER 11.24 | 92 | GER | 11.24 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Patrizia van der Weken Patrizia van der Weken 99, LUX 11.29 | 99 | LUX | 11.29 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Salomé Kora Salomé Kora 94, SUI 11.32 | 94 | SUI | 11.32 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sina Mayer Sina Mayer 95, GER 11.38 | 95 | GER | 11.38 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Molly Scott Molly Scott 99, IRL 11.47 | 99 | IRL | 11.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +4.5 | Vind: +4.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mélissa Gutschmidt Mélissa Gutschmidt 02, SUI 11.09w | 02 | SUI | 11.09w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexandra Burghardt Alexandra Burghardt 94, GER 11.13w | 94 | GER | 11.13w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Riccarda Dietsche Riccarda Dietsche 96, SUI 11.18w | 96 | SUI | 11.18w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Léonie Pointet Léonie Pointet 01, SUI 11.18w | 01 | SUI | 11.18w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kristal Awuah Kristal Awuah 99, GBR 11.22w | 99 | GBR | 11.22w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 11.29w | 94 | SUI | 11.29w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Céline Bürgi Céline Bürgi 99, SUI 11.38w | 99 | SUI | 11.38w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Michelle Gloor Michelle Gloor 00, SUI 11.53w | 00 | SUI | 11.53w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.0 | Vind: +1.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Natacha Kouni Natacha Kouni 01, SUI 11.30 | 01 | SUI | 11.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jessica-Bianca Wessolly Jessica-Bianca Wessolly 96, GER 11.52 | 96 | GER | 11.52 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eva Misiūnaitė Eva Misiūnaitė 91, LTU 11.52 | 91 | LTU | 11.52 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Leelou Martial-Ehoulet Leelou Martial-Ehoulet 02, FRA 11.57 | 02 | FRA | 11.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Coralie Ambrosini Coralie Ambrosini 97, SUI 11.63 | 97 | SUI | 11.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Christine Bjelland Jensen Christine Bjelland Jensen 94, NOR 11.67 | 94 | NOR | 11.67 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lukrecija Sabaitytė Lukrecija Sabaitytė 02, LTU 11.79 | 02 | LTU | 11.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Lynn Mantingh Lynn Mantingh 00, SUI 11.88 | 00 | SUI | 11.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: -1.2 | Vind: -1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Imani Lansiquot Imani Lansiquot 97, GBR 11.32 | 97 | GBR | 11.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Diana Vaisman Diana Vaisman 98, ISR 11.32 | 98 | ISR | 11.32 | = NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tatjana Pinto Tatjana Pinto 92, GER 11.38 | 92 | GER | 11.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Dafne Schippers Dafne Schippers 92, NED 11.39 | 92 | NED | 11.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alexandra Burghardt Alexandra Burghardt 94, GER 11.49 | 94 | GER | 11.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Natacha Kouni Natacha Kouni 01, SUI 11.66 | 01 | SUI | 11.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Amelie-Sophie Lederer Amelie-Sophie Lederer 94, GER 11.82 | 94 | GER | 11.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Patrizia van der Weken Patrizia van der Weken 99, LUX 11.31 | 99 | LUX | 11.31 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Salomé Kora Salomé Kora 94, SUI 11.35 | 94 | SUI | 11.35 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mélissa Gutschmidt Mélissa Gutschmidt 02, SUI 11.39 | 02 | SUI | 11.39 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Riccarda Dietsche Riccarda Dietsche 96, SUI 11.39 | 96 | SUI | 11.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kristal Awuah Kristal Awuah 99, GBR 11.52 | 99 | GBR | 11.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Leelou Martial-Ehoulet Leelou Martial-Ehoulet 02, FRA 11.67 | 02 | FRA | 11.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sina Mayer Sina Mayer 95, GER 11.34w | 95 | GER | 11.34w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Molly Scott Molly Scott 99, IRL 11.38w | 99 | IRL | 11.38w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 11.44w | 94 | SUI | 11.44w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Léonie Pointet Léonie Pointet 01, SUI 11.45w | 01 | SUI | 11.45w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Céline Bürgi Céline Bürgi 99, SUI 11.48w | 99 | SUI | 11.48w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jessica-Bianca Wessolly Jessica-Bianca Wessolly 96, GER 11.57w | 96 | GER | 11.57w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Christine Bjelland Jensen Christine Bjelland Jensen 94, NOR 11.65w | 94 | NOR | 11.65w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Michelle Gloor Michelle Gloor 00, SUI 11.66w | 00 | SUI | 11.66w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Coralie Ambrosini Coralie Ambrosini 97, SUI 11.61 | 97 | SUI | 11.61 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eva Misiūnaitė Eva Misiūnaitė 91, LTU 11.65 | 91 | LTU | 11.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lukrecija Sabaitytė Lukrecija Sabaitytė 02, LTU 11.71 | 02 | LTU | 11.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lynn Mantingh Lynn Mantingh 00, SUI 11.79 | 00 | SUI | 11.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Abisola Deborah Agbelese Abisola Deborah Agbelese 01, SUI 11.99 | 01 | SUI | 11.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alyssa Leroy Alyssa Leroy 04, FRA 12.16 | 04 | FRA | 12.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Beatrice Invernizzi Beatrice Invernizzi 01, ITA 12.29 | 01 | ITA | 12.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: +1.9 Final A Final | Vind: +1.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Beatrice Masilingi Beatrice Masilingi 03, NAM 22.29 | 03 | NAM | 22.29 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Kiełbasińska Anna Kiełbasińska 90, POL 22.76 | 90 | POL | 22.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alexandra Burghardt Alexandra Burghardt 94, GER 23.04 | 94 | GER | 23.04 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kristal Awuah Kristal Awuah 99, GBR 23.19 | 99 | GBR | 23.19 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Line Kloster Line Kloster 90, NOR 22.51w | 90 | NOR | 22.51w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jessica-Bianca Wessolly Jessica-Bianca Wessolly 96, GER 22.85w | 96 | GER | 22.85w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anniina Kortetmaa Anniina Kortetmaa 95, FIN 22.90w | 95 | FIN | 22.90w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Léonie Pointet Léonie Pointet 01, SUI 23.12w | 01 | SUI | 23.12w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Leonie van Vliet Leonie van Vliet 93, NED 23.21w | 93 | NED | 23.21w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sarah Atcho Sarah Atcho 95, SUI 23.44 | 95 | SUI | 23.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cornelia Halbheer Cornelia Halbheer 92, SUI 23.75 | 92 | SUI | 23.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lukrecija Sabaitytė Lukrecija Sabaitytė 02, LTU 23.89 | 02 | LTU | 23.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Céline Bürgi Céline Bürgi 99, SUI 23.92 | 99 | SUI | 23.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anna Kiełbasińska Anna Kiełbasińska 90, POL 50.31 | 90 | POL | 50.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Silke Lemmens Silke Lemmens 99, SUI 52.01 | 99 | SUI | 52.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sharlene Mawdsley Sharlene Mawdsley 98, IRL 52.10 | 98 | IRL | 52.10 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maria Benedicta Chigbolu Maria Benedicta Chigbolu 89, ITA 52.19 | 89 | ITA | 52.19 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sarah King Sarah King 96, SUI 52.38 | 96 | SUI | 52.38 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Aauri Lorena Bokesa Aauri Lorena Bokesa 88, ESP 53.59 | 88 | ESP | 53.59 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alessandra Bonora Alessandra Bonora 00, ITA 52.85 | 00 | ITA | 52.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rachel Pellaud Rachel Pellaud 95, SUI 53.26 | 95 | SUI | 53.26 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ilaria Burattin Ilaria Burattin 94, ITA 53.35 | 94 | ITA | 53.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Noémie Salamin Noémie Salamin 99, SUI 54.07 | 99 | SUI | 54.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maja Ciric Maja Ciric 89, SRB 53.53 | 89 | SRB | 53.53 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rebecca Borga Rebecca Borga 98, ITA 53.97 | 98 | ITA | 53.97 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alexandra Almici Alexandra Almici 02, ITA 54.64 | 02 | ITA | 54.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Laura Elena Rami Laura Elena Rami 02, ITA 55.23 | 02 | ITA | 55.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: +0.7 Final A Final | Vind: +0.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anne Zagré Anne Zagré 90, BEL 12.95 | 90 | BEL | 12.95 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji 02, SUI 13.07 | 02 | SUI | 13.07 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Monika Zapalska Monika Zapalska 94, GER 13.13 | 94 | GER | 13.13 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Noemi Zbären Noemi Zbären 94, SUI 13.18 | 94 | SUI | 13.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Isabel Mayer Isabel Mayer 93, GER 13.25 | 93 | GER | 13.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Selina Von Jackowski Selina Von Jackowski 97, SUI 13.47 | 97 | SUI | 13.47 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Nyemeck Yanla Ndjip Nyemeck Yanla Ndjip 02, BEL 13.49 | 02 | BEL | 13.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Naomi Akakpo Naomi Akakpo 00, TOG 13.49w | 00 | TOG | 13.49w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Linda Bichsel Linda Bichsel 04, SUI 13.77w | 04 | SUI | 13.77w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charlize Eilerd Charlize Eilerd 02, RSA 14.03w | 02 | RSA | 14.03w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Monika Zapalska Monika Zapalska 94, GER 13.24 | 94 | GER | 13.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Isabel Mayer Isabel Mayer 93, GER 13.26 | 93 | GER | 13.26 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Daniela Kyburz Daniela Kyburz 88, SUI 13.46 | 88 | SUI | 13.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johanna Plank Johanna Plank 02, AUT 13.74 | 02 | AUT | 13.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anne Zagré Anne Zagré 90, BEL 12.80w | 90 | BEL | 12.80w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji 02, SUI 13.02w | 02 | SUI | 13.02w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Noemi Zbären Noemi Zbären 94, SUI 13.03w | 94 | SUI | 13.03w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Selina Von Jackowski Selina Von Jackowski 97, SUI 13.45w | 97 | SUI | 13.45w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nyemeck Yanla Ndjip Nyemeck Yanla Ndjip 02, BEL 13.45w | 02 | BEL | 13.45w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Awa Sene Awa Sene 94, FRA DNF | 94 | FRA | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Line Kloster Line Kloster 90, NOR 53.91 | 90 | NOR | 53.91 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Viivi Lehikoinen Viivi Lehikoinen 99, FIN 55.57 | 99 | FIN | 55.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Eleonora Marchiando Eleonora Marchiando 97, ITA 56.12 | 97 | ITA | 56.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Yasmin Giger Yasmin Giger 99, SUI 56.20 | 99 | SUI | 56.20 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Annina Fahr Annina Fahr 93, SUI 56.43 | 93 | SUI | 56.43 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jess Tappin Jess Tappin 90, GBR 56.82 | 90 | GBR | 56.82 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hanne Claes Hanne Claes 91, BEL 55.73 | 91 | BEL | 55.73 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Annemarie Nissen Annemarie Nissen 94, DEN 57.10 | 94 | DEN | 57.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Djamila Böhm Djamila Böhm 94, GER 58.00 | 94 | GER | 58.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anje Nel Anje Nel 04, RSA 59.60 | 04 | RSA | 59.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emma Montoya Emma Montoya 99, FRA 1:01.37 | 99 | FRA | 1:01.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hannah Van Niekerk Hannah Van Niekerk 05, RSA 59.51 | 05 | RSA | 59.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alizée Rusca Alizée Rusca 99, SUI 59.65 | 99 | SUI | 59.65 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kylie Lambert Kylie Lambert 04, BEL 1:00.61 | 04 | BEL | 1:00.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lea Tshikaya Lea Tshikaya 91, FRA 1:00.94 | 91 | FRA | 1:00.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Stav Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Angelica Moser Angelica Moser 97, SUI 4.40 | 97 | SUI | 4.40 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jacqueline Otchere Jacqueline Otchere 96, GER 4.20 | 96 | GER | 4.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dovilė Kilty Dovilė Kilty 93, LTU 14.17w | 93 | LTU | 14.17w | +3.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Agnieszka Bednarek Agnieszka Bednarek 98, POL 13.73w | 98 | POL | 13.73w | +2.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maria Purtsa Maria Purtsa 95, GER 13.55 | 95 | GER | 13.55 | +1.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Patricia Sarrapio Patricia Sarrapio 82, ESP 13.41 | 82 | ESP | 13.41 | +1.5 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Diana Zagainova Diana Zagainova 97, LTU 13.38 | 97 | LTU | 13.38 | +1.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Susana Costa Susana Costa 84, POR 13.05 | 84 | POR | 13.05 | +1.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Slägga Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lydia Wehrli Lydia Wehrli 90, SUI 55.74 | 90 | SUI | 55.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 200 m Vind: +0.9 Final A Final | Vind: +0.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Julia Niederberger Julia Niederberger 00, SUI 23.48 | 00 | SUI | 23.48 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eva Misiūnaitė Eva Misiūnaitė 91, LTU 23.68 | 91 | LTU | 23.68 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Christine Bjelland Jensen Christine Bjelland Jensen 94, NOR 24.02 | 94 | NOR | 24.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michelle Gröbli Michelle Gröbli 01, SUI 24.19 | 01 | SUI | 24.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Rachel Pellaud Rachel Pellaud 95, SUI 24.24 | 95 | SUI | 24.24 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Britt De Blaauw Britt De Blaauw 04, NED 24.45 | 04 | NED | 24.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +3.2 | Vind: +3.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 23.91w | 94 | SUI | 23.91w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniela Kyburz Daniela Kyburz 88, SUI 23.99w | 88 | SUI | 23.99w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lynn Mantingh Lynn Mantingh 00, SUI 24.36w | 00 | SUI | 24.36w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Aauri Lorena Bokesa Aauri Lorena Bokesa 88, ESP 24.52w | 88 | ESP | 24.52w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 400 m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Silvia Meletto Silvia Meletto 98, ITA 55.31 | 98 | ITA | 55.31 | =SB |