0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +0.2 Final A Final | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arthur Gue Cissé Arthur Gue Cissé 96, CIV 10.19 | 96 | CIV | 10.19 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mickael-Méba Zeze Mickael-Méba Zeze 94, FRA 10.28 | 94 | FRA | 10.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Devin Quinn Devin Quinn 96, USA 10.39 | 96 | USA | 10.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Joris van Gool Joris van Gool 98, NED 10.44 | 98 | NED | 10.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ryan Zeze Ryan Zeze 98, FRA 10.50 | 98 | FRA | 10.50 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Dylan Rigot Dylan Rigot 89, FRA 10.66 | 89 | FRA | 10.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arthur Gue Cissé Arthur Gue Cissé 96, CIV 10.26 | 96 | CIV | 10.26 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ryan Zeze Ryan Zeze 98, FRA 10.46 | 98 | FRA | 10.46 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pablo Mateo Pablo Mateo 01, FRA 10.51 | 01 | FRA | 10.51 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ebrahima Camara Ebrahima Camara 96, GAM 10.60 | 96 | GAM | 10.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sengan Jobe Sengan Jobe 00, GAM 10.63 | 00 | GAM | 10.63 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mohammed Badru Mohammed Badru 03, FRA 10.74 | 03 | FRA | 10.74 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo 94, FRA 10.77 | 94 | FRA | 10.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Paul Lada Paul Lada 00, FRA 10.82 | 00 | FRA | 10.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +1.0 | Vind: +1.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Devin Quinn Devin Quinn 96, USA 10.26 | 96 | USA | 10.26 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joris van Gool Joris van Gool 98, NED 10.32 | 98 | NED | 10.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Dylan Rigot Dylan Rigot 89, FRA 10.47 | 89 | FRA | 10.47 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Aurelien Larue Aurelien Larue 01, FRA 10.53 | 01 | FRA | 10.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Luis Berton Luis Berton 98, FRA 10.72 | 98 | FRA | 10.72 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: -2.3 | Vind: -2.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mickael-Méba Zeze Mickael-Méba Zeze 94, FRA 10.25 | 94 | FRA | 10.25 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Adama Jammeh Adama Jammeh 93, GAM 10.57 | 93 | GAM | 10.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gnamien Nehemie N’goran Gnamien Nehemie N’goran 98, CIV 10.78 | 98 | CIV | 10.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Yoann Ibeka Yoann Ibeka 98, FRA 10.88 | 98 | FRA | 10.88 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Papa Madieye Diarra Papa Madieye Diarra 96, SEN 10.91 | 96 | SEN | 10.91 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mohamed Fares Jelassi Mohamed Fares Jelassi 97, TUN 46.09 | 97 | TUN | 46.09 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cheikh Tidiane Diouf Cheikh Tidiane Diouf 95, SEN 46.47 | 95 | SEN | 46.47 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Myles Pringle Myles Pringle 97, USA 46.53 | 97 | USA | 46.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Teo Andant Teo Andant 99, FRA 47.51 | 99 | FRA | 47.51 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Toumane Coulibaly Toumane Coulibaly 88, FRA 48.53 | 88 | FRA | 48.53 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Slimane Moula Slimane Moula 99, ALG 1:44.72 | 99 | ALG | 1:44.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Benjamin Robert Benjamin Robert 98, FRA 1:45.19 | 98 | FRA | 1:45.19 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ramzi Abdenouz Ramzi Abdenouz 93, ALG 1:45.52 | 93 | ALG | 1:45.52 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | El Hassane Moujahid El Hassane Moujahid 00, MAR 1:45.58 | 00 | MAR | 1:45.58 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gabriel Tual Gabriel Tual 98, FRA 1:46.10 | 98 | FRA | 1:46.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mostafa Smaili Mostafa Smaili 97, MAR 1:46.76 | 97 | MAR | 1:46.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Baptiste Mischler Baptiste Mischler 97, FRA 1:49.04 | 97 | FRA | 1:49.04 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Renaud Rosiere Renaud Rosiere 93, FRA 1:50.99 | 93 | FRA | 1:50.99 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sacha Cultru Sacha Cultru 99, FRA 1:52.98 | 99 | FRA | 1:52.98 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yanis Meziane Yanis Meziane 02, FRA 1:48.54 | 02 | FRA | 1:48.54 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexandre Selles Alexandre Selles 00, FRA 1:48.62 | 00 | FRA | 1:48.62 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anicet Kozar Anicet Kozar 01, FRA 1:48.89 | 01 | FRA | 1:48.89 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Youssef Benzamia Youssef Benzamia 93, FRA 1:48.98 | 93 | FRA | 1:48.98 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Flavien Szot Flavien Szot 01, FRA 1:51.26 | 01 | FRA | 1:51.26 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 5000 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jimmy Gressier Jimmy Gressier 97, FRA 13:26.84 | 97 | FRA | 13:26.84 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jacob Kosgei Jacob Kosgei 95, KEN 13:36.48 | 95 | KEN | 13:36.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mike Foppen Mike Foppen 96, NED 13:42.81 | 96 | NED | 13:42.81 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Yann Schrub Yann Schrub 96, FRA 13:45.32 | 96 | FRA | 13:45.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Simon Denissel Simon Denissel 90, FRA 13:45.73 | 90 | FRA | 13:45.73 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mehdi Belhadj Mehdi Belhadj 95, FRA 13:59.45 | 95 | FRA | 13:59.45 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Baptiste Guyon Baptiste Guyon 01, FRA 14:14.24 | 01 | FRA | 14:14.24 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck Vind: -2.5 Final A Final | Vind: -2.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amine Bouanani Amine Bouanani 97, ALG 13.48 | 97 | ALG | 13.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Just Kwaou-Mathey Just Kwaou-Mathey 99, FRA 13.51 | 99 | FRA | 13.51 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Aurel Manga Aurel Manga 92, FRA 13.57 | 92 | FRA | 13.57 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Saguirou Badamassi Saguirou Badamassi 00, NIG 13.90 | 00 | NIG | 13.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jeremie Lararaudeuse Jeremie Lararaudeuse 01, MRI 13.90 | 01 | MRI | 13.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ronan Greff Ronan Greff 98, FRA 13.96 | 98 | FRA | 13.96 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Leo El Achkar Leo El Achkar 99, FRA 14.17 | 99 | FRA | 14.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Cheung Wang Fung Cheung Wang Fung 97, HKG 14.18 | 97 | HKG | 14.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: -2.5 | Vind: -2.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amine Bouanani Amine Bouanani 97, ALG 13.50 | 97 | ALG | 13.50 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Aurel Manga Aurel Manga 92, FRA 13.71 | 92 | FRA | 13.71 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Cheung Wang Fung Cheung Wang Fung 97, HKG 14.09 | 97 | HKG | 14.09 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marvin Pistol Marvin Pistol 96, FRA 14.30 | 96 | FRA | 14.30 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Matteo Ngo Matteo Ngo 98, FRA 14.76 | 98 | FRA | 14.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Thomas Wanaverbecq Thomas Wanaverbecq 00, FRA 14.79 | 00 | FRA | 14.79 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Leo Edon Leo Edon 01, FRA 14.98 | 01 | FRA | 14.98 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: -0.2 | Vind: -0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Just Kwaou-Mathey Just Kwaou-Mathey 99, FRA 13.53 | 99 | FRA | 13.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Leo El Achkar Leo El Achkar 99, FRA 14.10 | 99 | FRA | 14.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Richard Diawara Richard Diawara 95, MLI 14.18 | 95 | MLI | 14.18 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Axel Marthely Axel Marthely 99, FRA 14.19 | 99 | FRA | 14.19 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mui Ching Yeung Mui Ching Yeung 93, HKG 14.28 | 93 | HKG | 14.28 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Diadie Cissokho Diadie Cissokho 94, FRA 14.77 | 94 | FRA | 14.77 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: -2.7 | Vind: -2.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Saguirou Badamassi Saguirou Badamassi 00, NIG 13.77 | 00 | NIG | 13.77 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jeremie Lararaudeuse Jeremie Lararaudeuse 01, MRI 13.78 | 01 | MRI | 13.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ronan Greff Ronan Greff 98, FRA 13.96 | 98 | FRA | 13.96 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Yousuf Badawy Sayyed Yousuf Badawy Sayyed 02, EGY 14.36 | 02 | EGY | 14.36 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Melvil Clarico Melvil Clarico 97, FRA 14.39 | 97 | FRA | 14.39 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Cameron Ngo Cameron Ngo 00, FRA 14.52 | 00 | FRA | 14.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Tresteg Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Benjamin Compaoré Benjamin Compaoré 87, FRA 17.06 | 87 | FRA | 17.06 | +0.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Enzo Hodebar Enzo Hodebar 99, FRA 16.67 | 99 | FRA | 16.67 | –0.2 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Thomas Gogois Thomas Gogois 00, FRA 16.46 | 00 | FRA | 16.46 | +0.1 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Adrian Świderski Adrian Świderski 86, POL 16.20 | 86 | POL | 16.20 | +1.3 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jonathan Drack Jonathan Drack 88, MRI 16.03w | 88 | MRI | 16.03w | +4.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jonathan Velin Jonathan Velin 02, FRA 15.49w | 02 | FRA | 15.49w | +2.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Liam Fauchi Liam Fauchi 03, FRA 14.56 | 03 | FRA | 14.56 | +1.1 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Diskus Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mauricio Ortega Mauricio Ortega 94, COL 61.34 | 94 | COL | 61.34 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lolassonn Djouhan Lolassonn Djouhan 91, FRA 59.82 | 91 | FRA | 59.82 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Christoph Harting Christoph Harting 90, GER 59.08 | 90 | GER | 59.08 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tom Reux Tom Reux 99, FRA 55.66 | 99 | FRA | 55.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jordan Guehaseim Jordan Guehaseim 97, FRA 53.59 | 97 | FRA | 53.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m Vind: -2.6 Final A Final | Vind: -2.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gina Bass Gina Bass 95, GAM 11.32 | 95 | GAM | 11.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lorène Dorcas Bazolo Lorène Dorcas Bazolo 83, POR 11.57 | 83 | POR | 11.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Delphine Nkansa Delphine Nkansa 01, BEL 11.62 | 01 | BEL | 11.62 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maboundou Koné Maboundou Koné 97, CIV 11.67 | 97 | CIV | 11.67 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Laura Müller Laura Müller 95, GER 11.71 | 95 | GER | 11.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sarah Richard Mingas Sarah Richard Mingas 98, FRA 11.74 | 98 | FRA | 11.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Helene Parisot Helene Parisot 92, FRA 11.82 | 92 | FRA | 11.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Eloise De La Taille Eloise De La Taille 99, FRA 12.05 | 99 | FRA | 12.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: -1.3 | Vind: -1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lorène Dorcas Bazolo Lorène Dorcas Bazolo 83, POR 11.52 | 83 | POR | 11.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Helene Parisot Helene Parisot 92, FRA 11.69 | 92 | FRA | 11.69 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sarah Richard Mingas Sarah Richard Mingas 98, FRA 11.71 | 98 | FRA | 11.71 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maroussia Pare Maroussia Pare 96, FRA 11.73 | 96 | FRA | 11.73 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Orphee Neola Orphee Neola 91, FRA 11.83 | 91 | FRA | 11.83 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gina Bass Gina Bass 95, GAM 11.45 | 95 | GAM | 11.45 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Delphine Nkansa Delphine Nkansa 01, BEL 11.53 | 01 | BEL | 11.53 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maboundou Koné Maboundou Koné 97, CIV 11.72 | 97 | CIV | 11.72 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Solene Bini Solene Bini 01, FRA 12.29 | 01 | FRA | 12.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: -0.4 | Vind: -0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Laura Müller Laura Müller 95, GER 11.59 | 95 | GER | 11.59 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eloise De La Taille Eloise De La Taille 99, FRA 11.84 | 99 | FRA | 11.84 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Wided Atatou Wided Atatou 99, FRA 11.88 | 99 | FRA | 11.88 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Estelle Raffai Estelle Raffai 98, FRA 12.12 | 98 | FRA | 12.12 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin 97, GBR 51.79 | 97 | GBR | 51.79 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sounkamba Sylla Sounkamba Sylla 98, FRA 52.69 | 98 | FRA | 52.69 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Diana Iscaye Diana Iscaye 98, FRA 52.96 | 98 | FRA | 52.96 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Assia Raziki Assia Raziki 96, MAR 53.10 | 96 | MAR | 53.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Priya H. Mohan Priya H. Mohan 03, IND 53.18 | 03 | IND | 53.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marie Kimumba Marie Kimumba 95, SWE 54.47 | 95 | SWE | 54.47 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Fatou Gaye Fatou Gaye 97, SEN 56.67 | 97 | SEN | 56.67 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Agnes Raharolahy Agnes Raharolahy 92, FRA 2:03.11 | 92 | FRA | 2:03.11 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cynthia Anais Cynthia Anais 88, FRA 2:03.52 | 88 | FRA | 2:03.52 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maryem Azrour Maryem Azrour 02, MAR 2:06.32 | 02 | MAR | 2:06.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Johanna Geyer-Carles Johanna Geyer-Carles 95, FRA 2:06.43 | 95 | FRA | 2:06.43 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Berenice Fulchiron Berenice Fulchiron 00, FRA 2:06.73 | 00 | FRA | 2:06.73 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Cindy Bourdier Cindy Bourdier 00, FRA 2:08.04 | 00 | FRA | 2:08.04 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jade Buridon Jade Buridon 04, FRA 2:09.46 | 04 | FRA | 2:09.46 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Katia Delarche Katia Delarche 93, FRA 2:10.92 | 93 | FRA | 2:10.92 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Laura Valdes Laura Valdes 88, ESP 2:13.26 | 88 | ESP | 2:13.26 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Jenipher Contois Jenipher Contois 99, FRA 2:14.43 | 99 | FRA | 2:14.43 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: -1.1 Final A Final | Vind: -1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marthe Yasmine Koala Marthe Yasmine Koala 94, BUR 13.16 | 94 | BUR | 13.16 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Solenn Compper Solenn Compper 95, FRA 13.23 | 95 | FRA | 13.23 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Olimpia Barbosa Olimpia Barbosa 95, POR 13.27 | 95 | POR | 13.27 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lea Vendome Lea Vendome 02, FRA 13.40 | 02 | FRA | 13.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sidonie Fiadanantsoa Sidonie Fiadanantsoa 99, MAD 13.59 | 99 | MAD | 13.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lou-Anne Jollivet Lou-Anne Jollivet 01, FRA 13.60 | 01 | FRA | 13.60 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emma Nwofor Emma Nwofor 96, GBR 13.62 | 96 | GBR | 13.62 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marthe Yasmine Koala Marthe Yasmine Koala 94, BUR 13.35 | 94 | BUR | 13.35 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Olimpia Barbosa Olimpia Barbosa 95, POR 13.45 | 95 | POR | 13.45 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lou-Anne Jollivet Lou-Anne Jollivet 01, FRA 13.69 | 01 | FRA | 13.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Stella Macarie Stella Macarie 04, FRA 15.62 | 04 | FRA | 15.62 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: -2.7 | Vind: -2.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Solenn Compper Solenn Compper 95, FRA 13.24 | 95 | FRA | 13.24 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Laura Valette Laura Valette 97, FRA 13.52 | 97 | FRA | 13.52 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sidonie Fiadanantsoa Sidonie Fiadanantsoa 99, MAD 13.57 | 99 | MAD | 13.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lea Vendome Lea Vendome 02, FRA 13.57 | 02 | FRA | 13.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emma Nwofor Emma Nwofor 96, GBR 14.09 | 96 | GBR | 14.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Aelys Gente Aelys Gente 01, FRA 14.09 | 01 | FRA | 14.09 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Solene Gicquel Solene Gicquel 94, FRA 1.85 | 94 | FRA | 1.85 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Laura Salin-Eyike Laura Salin-Eyike 95, FRA 1.82 | 95 | FRA | 1.82 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Juliette Perez Juliette Perez 99, FRA 1.79 | 99 | FRA | 1.79 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Afaf Benhadja Afaf Benhadja 99, ALG 1.76 | 99 | ALG | 1.76 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marine Vallet Marine Vallet 93, FRA 1.76 | 93 | FRA | 1.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lucille Xae Lucille Xae 01, FRA 1.76 | 01 | FRA | 1.76 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lola Picard Lola Picard 01, FRA 1.72 | 01 | FRA | 1.72 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Tiphaine Selbonne Tiphaine Selbonne 99, FRA 1.72 | 99 | FRA | 1.72 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sohane Aucagos Sohane Aucagos 03, FRA 13.61 | 03 | FRA | 13.61 | +0.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Victoria Josse Victoria Josse 00, FRA 13.39 | 00 | FRA | 13.39 | –0.6 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ilionis Guillaume Ilionis Guillaume 98, FRA 13.36w | 98 | FRA | 13.36w | +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Janne Nielsen Janne Nielsen 93, DEN 13.18w | 93 | DEN | 13.18w | +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Daniela-Martine Wamokpego Daniela-Martine Wamokpego 01, FRA 13.09 | 01 | FRA | 13.09 | +1.9 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sangone Kandji Sangone Kandji 92, SEN 12.97 | 92 | SEN | 12.97 | +1.9 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Aminata N'Diaye Aminata N'Diaye 02, FRA 12.88 | 02 | FRA | 12.88 | +1.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Rebecca Moustin-Aubatin Rebecca Moustin-Aubatin 99, FRA 12.80 | 99 | FRA | 12.80 | +0.6 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Diskus Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Liliana Cá Liliana Cá 86, POR 59.90 | 86 | POR | 59.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Harting Julia Harting 90, GER 58.95 | 90 | GER | 58.95 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mélina Robert-Michon Mélina Robert-Michon 79, FRA 57.89 | 79 | FRA | 57.89 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Amanda Ngandu-Ntumba Amanda Ngandu-Ntumba 00, FRA 57.14 | 00 | FRA | 57.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maelle Philippe Maelle Philippe 98, FRA 53.01 | 98 | FRA | 53.01 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marie-Francine Mvoto Abeng Marie-Francine Mvoto Abeng 87, FRA 52.03 | 87 | FRA | 52.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Yelena Mokoka Yelena Mokoka 95, COD 50.22 | 95 | COD | 50.22 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sibylle Retour Sibylle Retour 81, FRA 47.11 | 81 | FRA | 47.11 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Melanie Pingeon Melanie Pingeon 86, FRA 45.83 | 86 | FRA | 45.83 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Roseva Bidois Roseva Bidois 00, FRA 44.04 | 00 | FRA | 44.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|