0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noah Lyles Noah Lyles 97, USA 6.55 | 97 | USA | 6.55 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ronnie Baker Ronnie Baker 93, USA 6.55 | 93 | USA | 6.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elijah Hall-Thompson Elijah Hall-Thompson 94, USA 6.56 | 94 | USA | 6.56 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mike Rodgers Mike Rodgers 85, USA 6.58 | 85 | USA | 6.58 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Charlie Dobson Charlie Dobson 99, GBR 6.59 | 99 | GBR | 6.59 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Andrew Robertson Andrew Robertson 90, GBR 6.59 | 90 | GBR | 6.59 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Adam Thomas Adam Thomas 95, GBR 6.61 | 95 | GBR | 6.61 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jeremiah Azu Jeremiah Azu 01, GBR 6.63 | 01 | GBR | 6.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andrew Robertson Andrew Robertson 90, GBR 6.62 | 90 | GBR | 6.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Charlie Dobson Charlie Dobson 99, GBR 6.62 | 99 | GBR | 6.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elijah Hall-Thompson Elijah Hall-Thompson 94, USA 6.65 | 94 | USA | 6.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ronnie Baker Ronnie Baker 93, USA 6.67 | 93 | USA | 6.67 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jona Efoloko Jona Efoloko 99, GBR 6.72 | 99 | GBR | 6.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Travis Collins Travis Collins 96, GUY 6.72 | 96 | GUY | 6.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake 94, GBR 6.74 | 94 | GBR | 6.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery 97, USA 7.03 | 97 | USA | 7.03 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mike Rodgers Mike Rodgers 85, USA 6.63 | 85 | USA | 6.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Noah Lyles Noah Lyles 97, USA 6.63 | 97 | USA | 6.63 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jeremiah Azu Jeremiah Azu 01, GBR 6.64 | 01 | GBR | 6.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Adam Thomas Adam Thomas 95, GBR 6.66 | 95 | GBR | 6.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Josephus Lyles Josephus Lyles 98, USA 6.70 | 98 | USA | 6.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Oliver Bromby Oliver Bromby 98, GBR 6.72 | 98 | GBR | 6.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Christopher Belcher Christopher Belcher 94, USA 6.74 | 94 | USA | 6.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery 97, USA 45.72 | 97 | USA | 45.72 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Liemarvin Bonevacia Liemarvin Bonevacia 89, NED 46.08 | 89 | NED | 46.08 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Edward Faulds Edward Faulds 03, GBR 46.16 | 03 | GBR | 46.16 | =PB AU20R | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Carl Bengtström Carl Bengtström 00, SWE 46.18 | 00 | SWE | 46.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Patrik Šorm Patrik Šorm 93, CZE 46.72 | 93 | CZE | 46.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Pavel Maslák Pavel Maslák 91, CZE 46.80 | 91 | CZE | 46.80 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Collins Kipruto Collins Kipruto 94, KEN 1:45.39 | 94 | KEN | 1:45.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elliot Giles Elliot Giles 94, GBR 1:45.42 | 94 | GBR | 1:45.42 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Álvaro de Arriba Álvaro de Arriba 94, ESP 1:45.82 | 94 | ESP | 1:45.82 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Guy Learmonth Guy Learmonth 92, GBR 1:46.46 | 92 | GBR | 1:46.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marcin Lewandowski Marcin Lewandowski 87, POL 1:46.62 | 87 | POL | 1:46.62 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marc Reuther Marc Reuther 96, GER 1:46.84 | 96 | GER | 1:46.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Saul Ordóñez Saul Ordóñez 94, ESP 1:46.85 | 94 | ESP | 1:46.85 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Adam Kszczot Adam Kszczot 89, POL 1:47.14 | 89 | POL | 1:47.14 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Erik Sowinski Erik Sowinski 89, USA DNF | 89 | USA | DNF | = | pace 50.68 400m | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Abel Kipsang Abel Kipsang 96, KEN 3:34.57 | 96 | KEN | 3:34.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Adel Mechaal Adel Mechaal 90, ESP 3:35.30 | 90 | ESP | 3:35.30 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Robert Farken Robert Farken 97, GER 3:35.44 | 97 | GER | 3:35.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | George Mills George Mills 99, GBR 3:36.03 | 99 | GBR | 3:36.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Piers Copeland Piers Copeland 98, GBR 3:36.12 | 98 | GBR | 3:36.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ossama Meslek Ossama Meslek 97, ITA 3:37.29 | 97 | ITA | 3:37.29 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Charles Grethen Charles Grethen 92, LUX 3:37.38 | 92 | LUX | 3:37.38 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Charlie Da’Vall Grice Charlie Da’Vall Grice 93, GBR 3:39.59 | 93 | GBR | 3:39.59 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Andrew Coscoran Andrew Coscoran 96, IRL 3:41.46 | 96 | IRL | 3:41.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Archie Davis Archie Davis 98, GBR 3:44.32 | 98 | GBR | 3:44.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Abdirahman Saeed Hassan Abdirahman Saeed Hassan 97, QAT 3:45.74 | 97 | QAT | 3:45.74 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Neil Gourley Neil Gourley 95, GBR 3:52.08 | 95 | GBR | 3:52.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jake Wightman Jake Wightman 94, GBR DNF | 94 | GBR | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Erik Sowinski Erik Sowinski 89, USA DNF | 89 | USA | DNF | = | pace 56.18 400m 1:54.36 800m | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 60 m häck Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway 97, USA 7.41 | 97 | USA | 7.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andy Pozzi Andy Pozzi 92, GBR 7.59 | 92 | GBR | 7.59 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jarret Eaton Jarret Eaton 89, USA 7.60 | 89 | USA | 7.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jakub Szymański Jakub Szymański 02, POL 7.62 | 02 | POL | 7.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | David King David King 94, GBR 7.63 | 94 | GBR | 7.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Yaqoub Al-Yoha Yaqoub Al-Yoha 93, KUW 7.65 | 93 | KUW | 7.65 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Orlando Ortega Orlando Ortega 91, ESP 7.79 | 91 | ESP | 7.79 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ronald Levy Ronald Levy 92, JAM 7.87 | 92 | JAM | 7.87 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Armand Duplantis Armand Duplantis 99, SWE 6.05 | 99 | SWE | 6.05 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Thiago Braz Thiago Braz 93, BRA 5.81 | 93 | BRA | 5.81 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ben Broeders Ben Broeders 95, BEL 5.71 | 95 | BEL | 5.71 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Rutger Koppelaar Rutger Koppelaar 93, NED 5.61 | 93 | NED | 5.61 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Cole Walsh Cole Walsh 95, USA 5.46 | 95 | USA | 5.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nate Richartz Nate Richartz 94, USA 5.46 | 94 | USA | 5.46 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Harry Coppell Harry Coppell 96, GBR 5.31 | 96 | GBR | 5.31 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elaine Thompson-Herah Elaine Thompson-Herah 92, JAM 7.08 | 92 | JAM | 7.08 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daryll Neita Daryll Neita 96, GBR 7.11 | 96 | GBR | 7.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mujinga Kambundji Mujinga Kambundji 92, SUI 7.13 | 92 | SUI | 7.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett 96, LBR 7.15 | 96 | LBR | 7.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maria Isabel Pérez Maria Isabel Pérez 93, ESP 7.21 | 93 | ESP | 7.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Molly Scott Molly Scott 99, IRL 7.33 | 99 | IRL | 7.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Amy Hunt Amy Hunt 02, GBR 7.64 | 02 | GBR | 7.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Stephenie Ann McPherson Stephenie Ann McPherson 88, JAM 51.39 | 88 | JAM | 51.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lieke Klaver Lieke Klaver 98, NED 51.49 | 98 | NED | 51.49 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Justyna Święty-Ersetic Justyna Święty-Ersetic 92, POL 52.09 | 92 | POL | 52.09 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Roneisha McGregor Roneisha McGregor 97, JAM 52.32 | 97 | JAM | 52.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jessie Knight Jessie Knight 94, GBR 52.35 | 94 | GBR | 52.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Janieve Russell Janieve Russell 93, JAM 52.53 | 93 | JAM | 52.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Keely Hodgkinson Keely Hodgkinson 02, GBR 1:57.20 | 02 | GBR | 1:57.20 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Catriona Bisset Catriona Bisset 94, AUS 1:59.46 | 94 | AUS | 1:59.46 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Natoya Goule-Toppin Natoya Goule-Toppin 91, JAM 1:59.85 | 91 | JAM | 1:59.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Christina Hering Christina Hering 94, GER 2:00.94 | 94 | GER | 2:00.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Adelle Tracey Adelle Tracey 93, GBR 2:01.52 | 93 | GBR | 2:01.52 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jen Selman Jen Selman 91, GBR 2:01.57 | 91 | GBR | 2:01.57 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cynthia Anais Cynthia Anais 88, FRA 2:01.60 | 88 | FRA | 2:01.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Hedda Hynne Hedda Hynne 90, NOR 2:02.05 | 90 | NOR | 2:02.05 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Aneta Lemiesz Aneta Lemiesz 81, POL DNF | 81 | POL | DNF | = | pace 58.58 400m | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1000 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Isabelle Boffey Isabelle Boffey 00, GBR 2:38.25 | 00 | GBR | 2:38.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Angelika Cichocka Angelika Cichocka 88, POL 2:38.57 | 88 | POL | 2:38.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Katharina Trost Katharina Trost 95, GER 2:38.62 | 95 | GER | 2:38.62 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gaia Sabbatini Gaia Sabbatini 99, ITA 2:38.67 | 99 | ITA | 2:38.67 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Esther Guerrero Esther Guerrero 90, ESP 2:38.81 | 90 | ESP | 2:38.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jemma Reekie Jemma Reekie 98, GBR 2:39.74 | 98 | GBR | 2:39.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Georgie Hartigan Georgie Hartigan 96, IRL 2:40.01 | 96 | IRL | 2:40.01 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Federica Del Buono Federica Del Buono 94, ITA 2:40.25 | 94 | ITA | 2:40.25 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jackie Baumann Jackie Baumann 95, GER DNF | 95 | GER | DNF | = | pace | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dawit Seyaum Dawit Seyaum 96, ETH 4:04.35 | 96 | ETH | 4:04.35 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sarah Healy Sarah Healy 01, IRL 4:06.94 | 01 | IRL | 4:06.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linden Hall Linden Hall 91, AUS 4:07.36 | 91 | AUS | 4:07.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Amy-Eloise Markovc Amy-Eloise Markovc 95, GBR 4:08.68 | 95 | GBR | 4:08.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Erin Wallace Erin Wallace 00, GBR 4:08.90 | 00 | GBR | 4:08.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Claudia Bobocea Claudia Bobocea 92, ROU 4:09.25 | 92 | ROU | 4:09.25 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Marta Pérez Marta Pérez 93, ESP 4:09.27 | 93 | ESP | 4:09.27 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Kristiina Mäki Kristiina Mäki 91, CZE 4:09.55 | 91 | CZE | 4:09.55 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Holly Archer Holly Archer 93, GBR 4:15.33 | 93 | GBR | 4:15.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Revee Walcott-Nolan Revee Walcott-Nolan 95, GBR DNF | 95 | GBR | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Anna Ferencz Anna Ferencz 97, HUN DNF | 97 | HUN | DNF | = | pace 64.48 400m | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m häck Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Zoë Sedney Zoë Sedney 01, NED 8.02 | 01 | NED | 8.02 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji 02, SUI 8.05 | 02 | SUI | 8.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mathilde Heltbech Mathilde Heltbech 95, DEN 8.12 | 95 | DEN | 8.12 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Klaudia Wojtunik Klaudia Wojtunik 99, POL 8.14 | 99 | POL | 8.14 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sarah Lavin Sarah Lavin 94, IRL 8.15 | 94 | IRL | 8.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Holly Mills Holly Mills 00, GBR 8.24 | 00 | GBR | 8.24 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gréta Kerekes Gréta Kerekes 92, HUN DQ | 92 | HUN | DQ | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Luminosa Bogliolo Luminosa Bogliolo 95, ITA DQ | 95 | ITA | DQ | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Eleanor Patterson Eleanor Patterson 96, AUS 1.97 | 96 | AUS | 1.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mariya Lasitskene Mariya Lasitskene 93, RUS 1.91 | 93 | RUS | 1.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Laura Zialor Laura Zialor 98, GBR 1.91 | 98 | GBR | 1.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mirela Demireva Mirela Demireva 89, BUL 1.88 | 89 | BUL | 1.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Emily Borthwick Emily Borthwick 97, GBR 1.84 | 97 | GBR | 1.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Imke Onnen Imke Onnen 94, GER 1.80 | 94 | GER | 1.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Marithé Engondo Marithé Engondo 02, SUI NH | 02 | SUI | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Khaddi Sagnia Khaddi Sagnia 94, SWE 6.70 | 94 | SWE | 6.70 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Akela Inatta-Jones Akela Inatta-Jones 95, BAR 6.52 | 95 | BAR | 6.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ivana Vuleta Ivana Vuleta 90, SRB 6.51 | 90 | SRB | 6.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Abigail Irozuru Abigail Irozuru 90, GBR 6.41 | 90 | GBR | 6.41 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lorraine Ugen Lorraine Ugen 91, GBR 6.38 | 91 | GBR | 6.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jazmin Sawyers Jazmin Sawyers 94, GBR 6.28 | 94 | GBR | 6.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Petra Beáta Farkas Petra Beáta Farkas 99, HUN 6.10 | 99 | HUN | 6.10 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Maryna Bekh-Romanchuk Maryna Bekh-Romanchuk 95, UKR NM | 95 | UKR | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|