0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jordan Providence Jordan Providence , USA 6.85 | USA | 6.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniel Chambers Daniel Chambers 02, JAM 6.89 | 02 | JAM | 6.89 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joshua Paige Joshua Paige 01, USA 6.90 | 01 | USA | 6.90 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jeff Hammond Jeff Hammond 96, GHA 6.92 | 96 | GHA | 6.92 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kimorie Shearman Kimorie Shearman 92, VIN 6.94 | 92 | VIN | 6.94 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jadyn Tabois Jadyn Tabois , USA 7.01 | USA | 7.01 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ako Hislop Ako Hislop 99, TTO 7.04 | 99 | TTO | 7.04 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Chris Balthazar Chris Balthazar 01, USA 6.96 | 01 | USA | 6.96 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kierryse Simpson Kierryse Simpson 02, USA 7.07 | 02 | USA | 7.07 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jean-Charles Benichoux Jean-Charles Benichoux 01, FRA 7.08 | 01 | FRA | 7.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||
Final C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jahi Hernandez Jahi Hernandez 99, TTO 7.03 | 99 | TTO | 7.03 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gavin Colley Gavin Colley 92, USA 7.05 | 92 | USA | 7.05 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Larry McCullum Larry McCullum , USA 7.08 | USA | 7.08 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christopher Pitt Christopher Pitt , USA 7.04 | USA | 7.04 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Michael Jones Michael Jones , USA 7.05 | USA | 7.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||
Final E | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dean Niosi Dean Niosi 02, USA 7.06 | 02 | USA | 7.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Joshua Paige Joshua Paige 01, USA 21.23 | 01 | USA | 21.23 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jordan Providence Jordan Providence , USA 22.05 | USA | 22.05 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
M 300 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Joseph Morrone Joseph Morrone 03, USA 34.64 | 03 | USA | 34.64 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jahi Hernandez Jahi Hernandez 99, TTO 34.65 | 99 | TTO | 34.65 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
Chris Balthazar Chris Balthazar 01, USA DNF | 01 | USA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gavin Colley Gavin Colley 92, USA 36.04 | 92 | USA | 36.04 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
M 500 m Inne | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lucas Fernandez Lucas Fernandez 00, ESP 1:05.69 | 00 | ESP | 1:05.69 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
M 1000 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Matt Rizzo Matt Rizzo , USA 2:23.11 | USA | 2:23.11 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Zalen Nelson Zalen Nelson 00, USA 2:24.90 | 00 | USA | 2:24.90 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Solomon Fountain Solomon Fountain , USA 2:27.28 | USA | 2:27.28 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Rauch Padhal Rauch Padhal 99, CAN 2:29.08 | 99 | CAN | 2:29.08 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
5 | Brandon Hicks Brandon Hicks , USA 2:29.81 | USA | 2:29.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
Matthew Payamps Matthew Payamps 01, USA DNF | 01 | USA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||
M 1 mile Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lucas Guerra Lucas Guerra 03, USA 4:09.87 | 03 | USA | 4:09.87 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Abel-Rudisha Teffra Abel-Rudisha Teffra , USA 4:13.86 | USA | 4:13.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gartner Caleb Gartner Caleb , USA 4:16.57 | USA | 4:16.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marc Carrera Marc Carrera 00, USA 4:18.00 | 00 | USA | 4:18.00 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
M 3000 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Michael Danzi Michael Danzi 02, USA 8:40.61 | 02 | USA | 8:40.61 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | David Lozipone David Lozipone 99, USA 8:43.32 | 99 | USA | 8:43.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pelle Nogueira Pelle Nogueira 99, USA 8:47.23 | 99 | USA | 8:47.23 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
4 | Daniel Shephard Daniel Shephard , USA 8:47.62 | USA | 8:47.62 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Michael Hennelly Michael Hennelly 00, USA 8:48.08 | 00 | USA | 8:48.08 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kevin Martin Kevin Martin , USA 8:51.96 | USA | 8:51.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Paden Spencer Paden Spencer , USA 8:53.09 | USA | 8:53.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Dominic Sobhani Dominic Sobhani 00, USA 8:54.14 | 00 | USA | 8:54.14 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
M 60 m häck Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malachi Quarles Malachi Quarles , USA 8.27 | USA | 8.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cristian Hubbard Cristian Hubbard 02, USA 8.59 | 02 | USA | 8.59 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Owen Nassaney Owen Nassaney 01, USA 2.03 | 01 | USA | 2.03 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Will O'Brien Will O'Brien 00, USA 4.73 | 00 | USA | 4.73 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Salif Mane Salif Mane 01, USA 7.15 | 01 | USA | 7.15 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jeff Hammond Jeff Hammond 96, GHA 7.07 | 96 | GHA | 7.07 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rafael Mahario Rafael Mahario , USA 6.97 | USA | 6.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Tresteg Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Salif Mane Salif Mane 01, USA 15.84 | 01 | USA | 15.84 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kayshaw Saravia Kayshaw Saravia , USA 14.58 | USA | 14.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Kula Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dominykas Čepys Dominykas Čepys 01, LTU 15.76 | 01 | LTU | 15.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tahj Mullings Tahj Mullings 99, JAM 15.18 | 99 | JAM | 15.18 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
Benjamin Clay Benjamin Clay , USA NM | USA | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Leah Anderson Leah Anderson 99, JAM 7.48 | 99 | JAM | 7.48 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Onasha Rogers Onasha Rogers 00, GUY 7.52 | 00 | GUY | 7.52 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Avon Samuels Avon Samuels 99, GUY 7.76 | 99 | GUY | 7.76 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kyla Hill Kyla Hill 00, USA 7.79 | 00 | USA | 7.79 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
5 | Shirley Green Shirley Green , USA 7.90 | USA | 7.90 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Chloe Williams Chloe Williams , USA 7.96 | USA | 7.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Brooklyn Chestnut Brooklyn Chestnut 01, USA 7.64 | 01 | USA | 7.64 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maya Mocarski Maya Mocarski , USA 7.97 | USA | 7.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rachel Marsh Rachel Marsh , USA 7.99 | USA | 7.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lisa Warfvinge Lisa Warfvinge 98, SWE 8.00 | 98 | SWE | 8.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||
Final C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Skyy Diop Skyy Diop 00, USA 7.85 | 00 | USA | 7.85 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
Final D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amara Onyeukwu Amara Onyeukwu , USA 7.92 | USA | 7.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Laurie Hauet Laurie Hauet 98, FRA 8.05 | 98 | FRA | 8.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||
Final E | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elena Wilson Elena Wilson , USA 7.95 | USA | 7.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
Final F | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anja Olsson Anja Olsson 01, SWE 8.68 | 01 | SWE | 8.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
Final H | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Dominyka Leskauskaitė Dominyka Leskauskaitė 99, LTU 8.44 | 99 | LTU | 8.44 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Inne | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mandana Vouillemin Mandana Vouillemin 01, FRA 26.61 | 01 | FRA | 26.61 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
Final F | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou 02, CYP 29.37 | 02 | CYP | 29.37 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
K 300 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maya Drayton Maya Drayton , USA 39.46 | USA | 39.46 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amara Onyeukwu Amara Onyeukwu , USA 40.60 | USA | 40.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alexis Knight Alexis Knight , USA 40.79 | USA | 40.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
Shaunelle Riley Shaunelle Riley 00, JAM DNF | 00 | JAM | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | KC Ashiogwu KC Ashiogwu , USA 39.85 | USA | 39.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rebecca Ochan Rebecca Ochan 02, USA 40.63 | 02 | USA | 40.63 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
Final C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elena Wilson Elena Wilson , USA 40.69 | USA | 40.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
K 500 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Leah Anderson Leah Anderson 99, JAM 1:12.49 | 99 | JAM | 1:12.49 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | Skyy Diop Skyy Diop 00, USA 1:13.14 | 00 | USA | 1:13.14 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
K 1000 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Olivia Schmitt Olivia Schmitt 02, USA 2:54.95 | 02 | USA | 2:54.95 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
K 3000 m Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Claire Cushing Claire Cushing , USA 10:01.92 | USA | 10:01.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Trethaway Julia Trethaway 01, USA 10:08.31 | 01 | USA | 10:08.31 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andria Scaglione Andria Scaglione 01, USA 10:11.27 | 01 | USA | 10:11.27 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anna Jordahl-Henry Anna Jordahl-Henry 01, USA 1.70 | 01 | USA | 1.70 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
Julia Jordahl-Henry Julia Jordahl-Henry 01, USA NH | 01 | USA | NH | = | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Warfvinge Lisa Warfvinge 98, SWE 5.64 | 98 | SWE | 5.64 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
17 | Dominyka Leskauskaitė Dominyka Leskauskaitė 99, LTU 4.51 | 99 | LTU | 4.51 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kali Hatcher Kali Hatcher 00, USA 12.22 | 00 | USA | 12.22 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Kula Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexandra Preckajlo Alexandra Preckajlo 98, USA 14.11 | 98 | USA | 14.11 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
2 | McKinlee Morris McKinlee Morris 01, USA 14.09 | 01 | USA | 14.09 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lāsma Padedze Lāsma Padedze 98, LAT 13.29 | 98 | LAT | 13.29 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nina Björkman Nina Björkman 98, SWE 12.73 | 98 | SWE | 12.73 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
5 | Abbie Mokwuah Abbie Mokwuah 98, USA 12.46 | 98 | USA | 12.46 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Vikt Inne Final A Final | Inne | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexandra Preckajlo Alexandra Preckajlo 98, USA 17.77 | 98 | USA | 17.77 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nina Björkman Nina Björkman 98, SWE 14.00 | 98 | SWE | 14.00 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
11 | Lāsma Padedze Lāsma Padedze 98, LAT 12.89 | 98 | LAT | 12.89 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||
|