27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
Arena: Sollentunavallen   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 66 (50+16)   Starter: 67 (51+16)

Män
M 400 m     
Final A
1Alexander NyströmRehns BK
48.45
PB
  
2Gustav Bivstedt
48.62
Hässelby SK
48.62
PB
  
3Viktor Skoglund
49.66
Danderyds SK
49.66
PB
  
4Habtom Asgede
Habtom Asgede 95, Löparnas Vänner
49.68
Löparnas Vänner IF
49.68
PB
  
5Erik Skoglund
50.62
Danderyds SK
50.62
PB
  
6Johan Eriksson
50.93
Turebergs FK
50.93
  
7Valter Kjellberg
51.09
Turebergs FK
51.09
PB
  
8Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
51.79
Spårvägens FK
51.79
SB
  
Final B
1Babu Badjie
52.71
Bromma IF
52.71
PB
  
2Petter LundbergBromma IF
53.28
PB
  
3Tor Ekström
Tor Ekström 02, Spårvägen
53.56
Spårvägens FK
53.56
SB
  
4Adam Westermark
54.04
Turebergs FK
54.04
SB
  
5Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
54.83
  
6Samuel Berhane
55.28
Hässelby SK
55.28
PB
  
7Leonardo Huayna FernándezTurebergs FK
55.53
PB
  
8Victor Johnson
58.97
Bromma IF
58.97
SB
  
M 1500 m     
Final A
1Abdelfath Yassin
3:46.01
Spårvägens FK
3:46.01
  
2Simon Wallenlind
3:46.68
Mölndals AIK
3:46.68
  
3Alexander Nilsson
3:48.36
Mölndals AIK
3:48.36
  
4Axel Djurberg
3:48.65
Hässelby SK
3:48.65
PB
  
5Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:49.06
Spårvägens FK
3:49.06
SB
  
6Sebastian Nilsson
3:49.65
Mölndals AIK
3:49.65
SB
  
7Oliver Löfqvist
3:50.37
Spårvägens FK
3:50.37
  
8Erik Djurberg
3:53.73
Hässelby SK
3:53.73
PB
  
9Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
3:55.37
Eskilstuna FI
3:55.37
SB
  
10Albin Wallenius
3:56.20
Västerås FK
3:56.20
  
Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
1Henry Jacobson
Henry Jacobson 99, Spårvägen
3:57.94
Spårvägens FK
3:57.94
PB
  
2Eric Källman
3:58.25
IK Ymer
3:58.25
  
3Axel Alness-Borg
3:58.82
IFK Lidingö
3:58.82
  
4Markus Andersson
3:59.40
Västerås FK
3:59.40
PB
  
5Adam Hammarberg
4:00.21
Ärla IF
4:00.21
  
6Brice Metzinger
Brice Metzinger 98, FRA
4:00.55
98FRA
4:00.55
PB
  
7Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
4:01.18
Spårvägens FK
4:01.18
  
8Ludvig Johansson
4:07.54
IFK Lidingö
4:07.54
  
9Axel Hagerud
4:09.36
Bromma IF
4:09.36
PB
  
10Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
4:09.76
Spårvägens FK
4:09.76
PB
  
11Linus Jansson
4:10.16
Hässelby SK
4:10.16
PB
  
12Björn Seifert
4:11.77
Upsala IF
4:11.77
  
13Hugo Setthagen
Hugo Setthagen 01, Spårvägen
4:17.12
Spårvägens FK
4:17.12
PB
  
Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
1Alexander Hägg
4:24.90
Hässelby SK
4:24.90
PB
  
2Simon Sandkvist
4:26.41
Spårvägens FK
4:26.41
PB
  
3David Wide
David Wide 03, Hässelby
4:27.27
Hässelby SK
4:27.27
PB
  
4Enzo Öhman
4:27.29
Bromma IF
4:27.29
PB
  
5Anton Petersson
4:31.05
Hässelby SK
4:31.05
PB
  
6Nils Gähler
4:32.43
Bromma IF
4:32.43
PB
  
7Simon Wernersson
4:32.71
Bromma IF
4:32.71
PB
  
8Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:37.18
  
9Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
4:49.45
Spårvägens FK
4:49.45
PB
  
10Elias Vitell
Elias Vitell 01, Spårvägen
4:49.94
Spårvägens FK
4:49.94
PB
  
Kvinnor
K 400 m     


Final A

Final

1Linnéa Frobe
56.41
Täby IS
56.41
  
2Lisen Rignell
58.48
Bromma IF
58.48
SB
  
3Louise Eliasson
59.60
IFK Växjö
59.60
SB
  
4Maia Eppelin
Maia Eppelin 96, Spårvägen
1:00.90
Spårvägens FK
1:00.90
  
5Vera Lindblad
1:01.23
Bromma IF
1:01.23
PB
  
6Mina Hägglund
1:03.55
Hässelby SK
1:03.55
PB
  
7Agnes Olsson
1:09.03
Turebergs FK
1:09.03
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Alice Magnell Millán
4:28.16
Eskilstuna FI
4:28.16
  
2Olivia Weslien
4:29.10
IF Göta Karlstad
4:29.10
  
3Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:29.41
IFK Göteborg
4:29.41
  
4Elvira Bredin
4:31.91
Turebergs FK
4:31.91
  
5Elsa Wallenius
4:35.94
Västerås FK
4:35.94
SB
  
6Pernilla Elmgren
4:40.98
Ärla IF
4:40.98
  
7Hannah Kinane
4:42.26
Hässelby SK
4:42.26
=PB
  
8Edith Blomqvist
4:49.14
Västerås FK
4:49.14
  
Lowa Branth
DNF
Upsala IF
DNF