27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Ränneborgs IP   Arrangör: Eksjö Södra IK
Tävlande: 12 (4+8)   Starter: 29 (10+19)

Män
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Ted Lennartsson
11.17
Kalmar SK
11.17
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Ted Lennartsson
35.69
Kalmar SK
35.69
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Ted Lennartsson
24.66
Kalmar SK
24.66
SB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Elias Andersson
11.66
Wärnamo SK
11.66
  
2Dante Lennartsson
10.58
Kalmar SK
10.58
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Dante Lennartsson
34.86
Kalmar SK
34.86
  
2Elias Andersson
34.84
Wärnamo SK
34.84
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Elias Andersson
26.98
Wärnamo SK
26.98
PB
  
2Dante Lennartsson
24.58
Kalmar SK
24.58
  
P13 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Edvin Manderhjelm
Edvin Manderhjelm 08, IKHP Huskvarna
32.60
IKHP Huskvarna
32.60
  
Kvinnor
F19 Kula     


Final A

Final

1Jonna LundgrenSkruvs IF
11.97
  
F16 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Tilda ErikssonIK Sisu
8.57
SB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ellen AdolfssonIK Sisu
8.97
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Ellen AdolfssonIK Sisu
27.99
  
2Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
18.82
Eksjö Södra IK
18.82
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ellen AdolfssonIK Sisu
39.45
  
2Julia Elofsson
Julia Elofsson 07, Eksjö Södra
21.62
Eksjö Södra IK
21.62
  
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
11.41
Eksjö Södra IK
11.41
  
2Matilda FägerskjöldIK Sisu
10.43
PB
  
3Nova Arvidsson
7.28
Stensjöns IF
7.28
  
4Felicia Bjärnlöv
5.94
Eksjö Södra IK
5.94
  
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
31.18
Eksjö Södra IK
31.18
  
2Felicia Bjärnlöv
29.75
Eksjö Södra IK
29.75
  
3Matilda FägerskjöldIK Sisu
24.17
  
4Nova Arvidsson
15.62
Stensjöns IF
15.62
PB
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Ottilia Thorell
Ottilia Thorell 08, Eksjö Södra
36.37
Eksjö Södra IK
36.37
  
2Felicia Bjärnlöv
31.75
Eksjö Södra IK
31.75
  
3Matilda FägerskjöldIK Sisu
27.34
PB
  
4Nova Arvidsson
13.41
Stensjöns IF
13.41