0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mostafa Smaili Mostafa Smaili 97, MAR 1:46.38 | 97 | MAR | 1:46.38 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Álvaro de Arriba Álvaro de Arriba 94, ESP 1:47.87 | 94 | ESP | 1:47.87 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Robert Farken Robert Farken 97, GER 1:47.91 | 97 | GER | 1:47.91 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Kramer Andreas Kramer 97, SWE 1:48.71 | 97 | SWE | 1:48.71 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mateusz Borkowski Mateusz Borkowski 97, POL 1:48.89 | 97 | POL | 1:48.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Saul Ordóñez Saul Ordóñez 94, ESP 1:49.72 | 94 | ESP | 1:49.72 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Guillermo Rojo Guillermo Rojo 92, ESP DNF | 92 | ESP | DNF | = | pace | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Paul Specht Paul Specht 02, GER 3:50.95 | 02 | GER | 3:50.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Robert Baumann Robert Baumann 98, GER 3:50.96 | 98 | GER | 3:50.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lorenz Herrmann Lorenz Herrmann 00, GER 3:52.92 | 00 | GER | 3:52.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tim Assmann Tim Assmann 00, GER 3:56.97 | 00 | GER | 3:56.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Erik Barzen Erik Barzen 96, GER 3:57.12 | 96 | GER | 3:57.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Omar Jammeh Omar Jammeh 95, GAM 3:59.13 | 95 | GAM | 3:59.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tobias Ferreira Tobias Ferreira 99, GER 3:59.93 | 99 | GER | 3:59.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 3000 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bethwel Birgen Bethwel Birgen 88, KEN 7:38.50 | 88 | KEN | 7:38.50 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Birhanu Balew Birhanu Balew 96, BRN 7:40.93 | 96 | BRN | 7:40.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Justus Soget Justus Soget 99, KEN 7:41.31 | 99 | KEN | 7:41.31 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Davis Kiplangat Davis Kiplangat 98, KEN 7:42.58 | 98 | KEN | 7:42.58 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elzan Bibić Elzan Bibić 99, SRB 7:47.03 | 99 | SRB | 7:47.03 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ilyas Yonis Osman Ilyas Yonis Osman 99, SOM 7:56.07 | 99 | SOM | 7:56.07 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Marcel Fehr Marcel Fehr 92, GER 7:57.06 | 92 | GER | 7:57.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ouassim Oumaiz Ouassim Oumaiz 99, ESP 7:59.77 | 99 | ESP | 7:59.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Florian Orth Florian Orth 89, GER 8:05.05 | 89 | GER | 8:05.05 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lukas Abele Lukas Abele 97, GER DNF | 97 | GER | DNF | = | pace | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sergio Jiménez Sergio Jiménez 95, ESP DNF | 95 | ESP | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gilbert Kwemoi Gilbert Kwemoi 97, KEN DQ | 97 | KEN | DQ | = | pace | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Adel Mechaal Adel Mechaal 90, ESP DNF | 90 | ESP | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Renaud Lavillenie Renaud Lavillenie 86, FRA 5.70 | 86 | FRA | 5.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Valentin Lavillenie Valentin Lavillenie 91, FRA 5.70 | 91 | FRA | 5.70 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Menno Vloon Menno Vloon 94, NED 5.70 | 94 | NED | 5.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bo Kanda Lita Baehre Bo Kanda Lita Baehre 99, GER 5.60 | 99 | GER | 5.60 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Torben Blech Torben Blech 95, GER 5.60 | 95 | GER | 5.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Claudio Michel Stecchi Claudio Michel Stecchi 91, ITA 5.60 | 91 | ITA | 5.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Mathieu Collet Mathieu Collet 95, FRA 5.60 | 95 | FRA | 5.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sam Kendricks Sam Kendricks 92, USA 5.50 | 92 | USA | 5.50 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Konstadínos Filippídis Konstadínos Filippídis 86, GRE 5.35 | 86 | GRE | 5.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cole Walsh Cole Walsh 95, USA 5.60DQ | 95 | USA | 5.60DQ | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Eusebio Cáceres Eusebio Cáceres 91, ESP 7.99 | 91 | ESP | 7.99 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vladyslav Mazur Vladyslav Mazur 96, UKR 7.84 | 96 | UKR | 7.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julian Howard Julian Howard 89, GER 7.88 | 89 | GER | 7.88 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Maximilian Entholzner Maximilian Entholzner 94, GER 7.72 | 94 | GER | 7.72 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | László Szabó László Szabó 91, HUN 7.69 | 91 | HUN | 7.69 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo 94, FRA 7.59 | 94 | FRA | 7.59 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Filippo Randazzo Filippo Randazzo 96, ITA 7.59 | 96 | ITA | 7.59 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Trumaine Jefferson Trumaine Jefferson 95, USA 7.47 | 95 | USA | 7.47 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins 96, LBR 7.20 | 96 | LBR | 7.20 | =SB | 0.156 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ajla Del Ponte Ajla Del Ponte 96, SUI 7.27 | 96 | SUI | 7.27 | =SB | 0.143 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Klára Seidlová Klára Seidlová 94, CZE 7.30 | 94 | CZE | 7.30 | =SB | 0.137 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marybeth Sant-Price Marybeth Sant-Price 95, USA 7.30 | 95 | USA | 7.30 | = | 0.143 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Diana Vaisman Diana Vaisman 98, ISR 7.33 | 98 | ISR | 7.33 | =SB | 0.146 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Keshia Kwadwo Keshia Kwadwo 99, GER 7.34 | 99 | GER | 7.34 | =PB | 0.133 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lisa Mayer Lisa Mayer 96, GER 7.45 | 96 | GER | 7.45 | = | 0.151 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marybeth Sant-Price Marybeth Sant-Price 95, USA 7.29 | 95 | USA | 7.29 | = | Q 0.131 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Klára Seidlová Klára Seidlová 94, CZE 7.32 | 94 | CZE | 7.32 | = | Q 0.129 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lisa Mayer Lisa Mayer 96, GER 7.33 | 96 | GER | 7.33 | =SB | q 0.135 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Diana Vaisman Diana Vaisman 98, ISR 7.33 | 98 | ISR | 7.33 | =SB | q 0.133 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Malaika Mihambo Malaika Mihambo 94, GER 7.37 | 94 | GER | 7.37 | =SB | q 0.163 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tamiris Liz Tamiris Liz 95, BRA 7.39 | 95 | BRA | 7.39 | =SB | 0.127 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Rebekka Haase Rebekka Haase 93, GER 7.40 | 93 | GER | 7.40 | =SB | 0.140 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins 96, LBR 7.25 | 96 | LBR | 7.25 | = | Q 0.137 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ajla Del Ponte Ajla Del Ponte 96, SUI 7.30 | 96 | SUI | 7.30 | =SB | Q 0.139 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Keshia Kwadwo Keshia Kwadwo 99, GER 7.35 | 99 | GER | 7.35 | =SB | q 0.133 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kiara Parker Kiara Parker 96, USA 7.37 | 96 | USA | 7.37 | = | 0.160 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Yasmin Kwadwo Yasmin Kwadwo 90, GER 7.42 | 90 | GER | 7.42 | =SB | 0.142 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alexandra Burghardt Alexandra Burghardt 94, GER 7.50 | 94 | GER | 7.50 | =SB | 0.159 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Denise Uphoff Denise Uphoff 00, GER 7.60 | 00 | GER | 7.60 | = | 0.134 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Léa Sprunger Léa Sprunger 90, SUI 52.56 | 90 | SUI | 52.56 | =SB | 0.131 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lisanne de Witte Lisanne de Witte 92, NED 52.70 | 92 | NED | 52.70 | =SB | 0.139 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lada Vondrová Lada Vondrová 99, CZE 52.99 | 99 | CZE | 52.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jackie Baumann Jackie Baumann 95, GER 53.76 | 95 | GER | 53.76 | =PB | 0.167 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ayomide Folorunso Ayomide Folorunso 96, ITA 52.56 | 96 | ITA | 52.56 | =PB | 0.240 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tetyana Melnyk Tetyana Melnyk 95, UKR 52.96 | 95 | UKR | 52.96 | =SB | 0.188 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anastasiya Bryzhina Anastasiya Bryzhina 98, UKR 54.57 | 98 | UKR | 54.57 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alica Schmidt Alica Schmidt 98, GER 54.63 | 98 | GER | 54.63 | =PB | 0.153 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Axumawit Embaye Axumawit Embaye 94, ETH 4:07.94 | 94 | ETH | 4:07.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Winnie Nanyondo Winnie Nanyondo 93, UGA 4:08.06 | 93 | UGA | 4:08.06 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lemlem Hailu Lemlem Hailu 01, ETH 4:08.32 | 01 | ETH | 4:08.32 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Beatrice Chepkoech Beatrice Chepkoech 91, KEN 4:08.59 | 91 | KEN | 4:08.59 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marta Pérez Marta Pérez 93, ESP 4:10.52 | 93 | ESP | 4:10.52 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Esther Guerrero Esther Guerrero 90, ESP 4:10.84 | 90 | ESP | 4:10.84 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Katharina Trost Katharina Trost 95, GER 4:10.89 | 95 | GER | 4:10.89 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Caterina Granz Caterina Granz 94, GER 4:14.71 | 94 | GER | 4:14.71 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Delia Sclabas Delia Sclabas 00, SUI DNF | 00 | SUI | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Noélie Yarigo Noélie Yarigo 85, BEN DNF | 85 | BEN | DNF | = | pace | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 3000 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fantu Worku Fantu Worku 99, ETH 8:37.58 | 99 | ETH | 8:37.58 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Quailyne Kiprop Quailyne Kiprop 99, KEN 8:40.27 | 99 | KEN | 8:40.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Luiza Gega Luiza Gega 88, ALB 8:44.46 | 88 | ALB | 8:44.46 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gloria Kite Gloria Kite 98, KEN 8:48.74 | 98 | KEN | 8:48.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Claudia Bobocea Claudia Bobocea 92, ROU 8:51.06 | 92 | ROU | 8:51.06 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Meselu Berhe Meselu Berhe 00, ETH 9:11.27 | 00 | ETH | 9:11.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Josephine Chelangat Josephine Chelangat 98, KEN DNF | 98 | KEN | DNF | = | pace | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hanna Klein Hanna Klein 93, GER DNF | 93 | GER | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kristiina Mäki Kristiina Mäki 91, CZE DNF | 91 | CZE | DNF | = | pace | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m häck Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tobi Amusan Tobi Amusan 97, NGR 7.84 | 97 | NGR | 7.84 | =PB | 0.160 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Christina Clemons Christina Clemons 90, USA 7.98 | 90 | USA | 7.98 | =SB | 0.129 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Reetta Hurske Reetta Hurske 95, FIN 8.02 | 95 | FIN | 8.02 | =SB | 0.133 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Luminosa Bogliolo Luminosa Bogliolo 95, ITA 8.02 | 95 | ITA | 8.02 | =PB | 0.126 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Luca Kozák Luca Kozák 96, HUN 8.02 | 96 | HUN | 8.02 | =SB | 0.159 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nooralotta Neziri Nooralotta Neziri 92, FIN 8.03 | 92 | FIN | 8.03 | =SB | 0.130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cindy Roleder Cindy Roleder 89, GER 8.11 | 89 | GER | 8.11 | = | 0.130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Alina Talay Alina Talay 89, BLR DQ | 89 | BLR | DQ | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tobi Amusan Tobi Amusan 97, NGR 7.95 | 97 | NGR | 7.95 | = | Q 0.147 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Christina Clemons Christina Clemons 90, USA 8.00 | 90 | USA | 8.00 | = | Q 0.148 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nooralotta Neziri Nooralotta Neziri 92, FIN 8.06 | 92 | FIN | 8.06 | =SB | q 0.124 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Luminosa Bogliolo Luminosa Bogliolo 95, ITA 8.08 | 95 | ITA | 8.08 | =PB | q 0.135 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Annimari Korte Annimari Korte 88, FIN 8.11 | 88 | FIN | 8.11 | =PB | 0.128 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Anne Zagré Anne Zagré 90, BEL 8.19 | 90 | BEL | 8.19 | = | 0.144 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ricarda Lobe Ricarda Lobe 94, GER 8.19 | 94 | GER | 8.19 | =SB | 0.134 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Beate Schrott Beate Schrott 88, AUT 8.28 | 88 | AUT | 8.28 | =SB | 0.136 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alina Talay Alina Talay 89, BLR 8.01 | 89 | BLR | 8.01 | =SB | Q 0.126 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Luca Kozák Luca Kozák 96, HUN 8.02 | 96 | HUN | 8.02 | =SB | 0.158 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Cindy Roleder Cindy Roleder 89, GER 8.05 | 89 | GER | 8.05 | =SB | q 0.133 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Reetta Hurske Reetta Hurske 95, FIN 8.07 | 95 | FIN | 8.07 | =SB | q 0.119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Payton Chadwick Payton Chadwick 95, USA 8.11 | 95 | USA | 8.11 | = | 0.116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sacha Alessandrini Sacha Alessandrini 99, FRA 8.27 | 99 | FRA | 8.27 | =SB | 0.148 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Noemi Zbären Noemi Zbären 94, SUI 8.50 | 94 | SUI | 8.50 | = | 0.228 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yaroslava Mahuchikh Yaroslava Mahuchikh 01, UKR 2.02 | 01 | UKR | 2.02 | =PB WU20R | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Yuliya Levchenko Yuliya Levchenko 97, UKR 1.99 | 97 | UKR | 1.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Imke Onnen Imke Onnen 94, GER 1.96 | 94 | GER | 1.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Salome Lang Salome Lang 97, SUI 1.93 | 97 | SUI | 1.93 | =PB NR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Iryna Gerashchenko Iryna Gerashchenko 95, UKR 1.93 | 95 | UKR | 1.93 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ty Butts Ty Butts 90, USA 1.89 | 90 | USA | 1.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Levern Spencer Levern Spencer 84, LCA 1.89 | 84 | LCA | 1.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maryna Bekh-Romanchuk Maryna Bekh-Romanchuk 95, UKR 6.92 | 95 | UKR | 6.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Malaika Mihambo Malaika Mihambo 94, GER 6.83 | 94 | GER | 6.83 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Khaddi Sagnia Khaddi Sagnia 94, SWE 6.72 | 94 | SWE | 6.72 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Éloyse Lesueur-Aymonin Éloyse Lesueur-Aymonin 88, FRA 6.62 | 88 | FRA | 6.62 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anasztázia Nguyen Anasztázia Nguyen 93, HUN 6.56 | 93 | HUN | 6.56 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Abigail Irozuru Abigail Irozuru 90, GBR 6.56 | 90 | GBR | 6.56 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Evelise Veiga Evelise Veiga 96, POR 6.38 | 96 | POR | 6.38 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Mikaelle Assani Mikaelle Assani 02, GER 6.37 | 02 | GER | 6.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Larissa Iapichino Larissa Iapichino 02, ITA 6.22 | 02 | ITA | 6.22 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F15 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jolanda Kallabis Jolanda Kallabis 05, GER 2:13.92 | 05 | GER | 2:13.92 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 1500 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Antje Pfüller Antje Pfüller 02, GER 4:27.79 | 02 | GER | 4:27.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Charlotte Römer Charlotte Römer 02, GER 4:40.63 | 02 | GER | 4:40.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Janina Ruf Janina Ruf 01, GER 4:40.77 | 01 | GER | 4:40.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lisa Merkel Lisa Merkel 03, GER 4:41.35 | 03 | GER | 4:41.35 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kira Weis Kira Weis 04, GER 4:41.64 | 04 | GER | 4:41.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sophia Seiter Sophia Seiter 03, GER 4:41.70 | 03 | GER | 4:41.70 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Johanna Flacke Johanna Flacke 98, GER 4:42.40 | 98 | GER | 4:42.40 | =SB |