9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 64 (30+34)   Starter: 69 (32+37)

Män
M 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
3Dennis Muniale-OlssonVästerås FK
11.38
SB
  
5Andreas JanssonGefle IF
11.56
SB
  
M 200 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
3Patrik Rosencrantz
22.70w
Hammarby IF
22.70w
  
4Nicholas Coleman
22.76w
Västerås FK
22.76w
  
5Martin Johansson-VikströmHuddinge AIS
22.76w
  
M 1500 m     


Final A

Final

2Henrik Astfors
4:06.83
Västerås FK
4:06.83
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

3David Berglund
16:02.04
Västerås FK
16:02.04
PB
  
4Olof Thunegard
Olof Thunegard 68, Gotländsk FI
16:10.84
F Gotländsk FI
16:10.84
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Johan Lindberg
9:33.64
Upsala IF
9:33.64
SB
  
2Oskar Kanmert-GustafssonHammarby IF
9:44.91
SB
  
4Colm O'Callaghan
10:14.13
Huddinge AIS
10:14.13
PB
  
6Joakim Frisk
Joakim Frisk 90, Västerås
11:02.68
Västerås FK
11:02.68
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +6.0

Final A

Final

Vind: +6.0
1Björn Barrefors
14.46w
Hammarby IF
14.46w
  
4Adam Chiguer
16.35w
Huddinge AIS
16.35w
  
5Erik Lundmark
Erik Lundmark 88, Västerås
16.90w
Västerås FK
16.90w
  
6Gustav Melén
17.02w
Visby IF Gute
17.02w
  
M 400 m häck     


Final A

Final

4Torbjörn HöglundGefle IF
58.20
PB
  
5Alexander RoosmarkHuddinge AIS
59.00
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Per Nordlund
2.00
Upsala IF
2.00
SB
  
2Ruben KieferGefle IF
1.92
SB
  
5Henrik Norgren
1.75
Hammarby IF
1.75
SB
  
M Längd     


Final A

Final

5Martin Stenman-AnderssonUpsala IF
6.51w
+3.0
  
Martin Stenman-AnderssonUpsala IF
6.34
+1.2 PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

4Josef Karnebäck
Josef Karnebäck 87, Gotländsk FI
12.94w
F Gotländsk FI
12.94w
+2.8
  
M Kula     


Final A

Final

3Håkan Setthammar
13.34
Västerås FK
13.34
SB
  
4Robert AlnerothGefle IF
12.54
SB
  
5Tobias Thor
Tobias Thor 88, Upsala IF
12.07
Upsala IF
12.07
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

3Bengt Johansson
43.31
Västerås FK
43.31
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Bengt Johansson
66.62
Västerås FK
66.62
  
6Niklas Uhlin
33.25
Upsala IF
33.25
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

2Robert Ekman
Robert Ekman 82, Mockfjärds AK
56.24
Mockfjärds AK
56.24
SB
  
5Johan Levin
Johan Levin 70, Upsala IF
51.21
Upsala IF
51.21
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
5Josephine Ekholm
12.63
Huddinge AIS
12.63
SB
  
6Linda Söderqvist
12.75
Turebergs FK
12.75
PB
  
K 200 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
1Sandra Knezevic
24.70w
Huddinge AIS
24.70w
  
4Matilda Höglund
26.07w
Hammarby IF
26.07w
  
5Camilla Bergqvist
26.07w
Turebergs FK
26.07w
  
K 800 m     


Final A

Final

5Sofie Erenlöf
2:29.60
Gefle IF
2:29.60
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

5Caroline Rönnlund
5:10.08
Huddinge AIS
5:10.08
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

2Elin Jonsson
20:23.54
Hammarby IF
20:23.54
PB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

3Cecilia Norrbom
5:25.20
Turebergs FK
5:25.20
SB
  
4Kajsa Berg
Kajsa Berg 79, Huddinge
5:34.43
Huddinge AIS
5:34.43
PB
  
5Alva Olsson
Alva Olsson 89, Västerås SOK
5:51.03
Västerås SOK
5:51.03
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +3.4

Final A

Final

Vind: +3.4
1Johanna Sjöström
13.80w
Västerås FK
13.80w
  
2Frida Linde
14.19w
Täby IS
14.19w
  
4Anna Troije
14.83w
Turebergs FK
14.83w
  
5Lina Quick
15.16w
Gefle IF
15.16w
  
K 400 m häck     


Final A

Final

3Jennie Hurkmans
1:06.68
Turebergs FK
1:06.68
SB
  
4Charlotte Lanfelt
1:06.85
Huddinge AIS
1:06.85
PB
  
6Anna Wiik
Anna Wiik 79, Västerås
1:13.69
Västerås FK
1:13.69
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Antonia Fagerberg
3.00
Västerås FK
3.00
SB
  
2Sofie Lissäng
2.80
Hammarby IF
2.80
SB
  
5Dionne Ekman
2.30
Huddinge AIS
2.30
PB
  
6Alma Bjellerup
2.00
PB
  
K Längd     


Final A

Final

2Lina Quick
5.46w
Gefle IF
5.46w
+2.4
  
3Johanna Vikström
5.40w
Huddinge AIS
5.40w
+4.4
  
4Ulrika Jakobsson
5.35w
Hammarby IF
5.35w
+3.7
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Helena Redborg
12.08w
Turebergs FK
12.08w
+3.7
  
2Camilla Eriksson
11.75w
Västerås FK
11.75w
+2.2
  
3Petra Thulin
Petra Thulin 79, IFK Göteborg
11.37w
IFK Göteborg
11.37w
+2.9
  
Helena Redborg
11.48
Turebergs FK
11.48
+1.3 SB
  
K Kula     


Final A

Final

5Therese PetterssonTäby IS
9.22
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

3Lina Karlsson
30.20
Hammarby IF
30.20
SB
  
4Annika PeterssonGefle IF
28.91
SB
  
5Linnea Andersson
27.02
Turebergs FK
27.02
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Madelene FahlstedtIFK Lidingö
50.56
  
K Spjut     


Final A

Final

1Annika PeterssonGefle IF
50.01
  
4Frida Åkerström
36.44
Huddinge AIS
36.44
PB
  
5Nadja Trygg
33.18
Hammarby IF
33.18
SB