19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
Tävlande: 33 (15+18)   Starter: 36 (16+20)
Män
M 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christian RodriguezHässelby SK
7.12
PB
  
2Johan Kågeman
7.24
Turebergs FK
7.24
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Lucas Christiansen
23.91
Spårvägens FK
23.91
PB
  
Final B
1Patrik Waldenström
23.10
Österhaninge IF
23.10
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattias Claesson
48.38
Hässelby SK
48.38
  
Final B
3Marcus Holmström
52.29
IFK Lidingö
52.29
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Johansson
1:54.43
Hässelby SK
1:54.43
  
2Johan Klinteskog
1:54.54
Hammarby IF
1:54.54
  
4Joni Jaako
Joni Jaako 86, GoIF Tjalve
1:55.50
GoIF Tjalve
1:55.50
PB
  
6Erik Emilsson
1:55.93
Hammarby IF
1:55.93
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Karl Werner
Karl Werner 78, Studenterna
4:04.72
FK Studenterna
4:04.72
PB
  
5Oskar Landin
Oskar Landin 87, Spårvägen
4:07.65
Spårvägens FK
4:07.65
SB
  
Final B
2Michael Brand
4:19.72
Rånäs 4H
4:19.72
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Niclas Liedberg
1.98
Hammarby IF
1.98
SB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
4Lucas Christiansen
7.43
Spårvägens FK
7.43
PB
  
P17 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Mikael Nieminen
2:07.60
Hässelby SK
2:07.60
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne
Inne
Final 1
1Sofia Hellberg-JonsénHammarby IF
7.93
SB
  
Final 2
1Sofia Hellberg-JonsénHammarby IF
7.87
=PB
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final C
1Stine Meland Tomb
25.80
Hässelby SK
25.80
SB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Anna Berg
2:14.60
Täby IS
2:14.60
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ulrika Johansson
4:23.68
Rånäs 4H
4:23.68
  
7Anneli Fransson
4:37.81
Rånäs 4H
4:37.81
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Palmerius
Anna Palmerius 78, GoIF Tjalve
9.23
GoIF Tjalve
9.23
SB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Helena Redborg
1.80
Turebergs FK
1.80
SB
  
2Anna Alexson
1.73
Kyrkhults SK
1.73
  
4Daphne Miglis
1.67
Tyresö FK
1.67
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Persson
Klara Persson 80, Spårvägen
3.80
Spårvägens FK
3.80
=SB
  
2Maria Ludvigsson
3.30
Västerås FK
3.30
SB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erica Jarder
6.01
Väsby IK
6.01
  
2Yuliya Korneyeva
Yuliya Korneyeva 87, RUS
5.99
87RUS
5.99
  
3Elin Andersson
5.78
Hässelby SK
5.78
PB
  
5Anna Palmerius
Anna Palmerius 78, GoIF Tjalve
5.18
GoIF Tjalve
5.18
PB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Angelica StrömGefle IF
12.49
=PB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
2Camilla Westerlund
10.87
Spårvägens FK
10.87
SB
  
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Maria Sylwan
8.11
IFK Lidingö
8.11
PB
  
Heat 2
1Ulrika Jakobsson
8.20
Hammarby IF
8.20
PB