19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
Tävlande: 40 (22+18)   Starter: 40 (22+18)
Män
M 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
2Patrik RosencrantzHammarby IF
7.35
SB
  
4Alexander Lundholm
Alexander Lundholm 88, Stockholm Snipers IF
7.43
Stockholm Snipers IF
7.43
SB
  
Heat 3
1Nils-Göran NilssonTäby IS
7.23
PB
  
3Rasmus Carlsson
7.38
Kvarnsvedens GoIF
7.38
  
Heat 4
1Lasse Ohtamaa
7.23
Väsby IK
7.23
PB
  
Heat 5
2Frans Bjellerup
7.34
Turebergs FK
7.34
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Johansson
49.20
Hässelby SK
49.20
SB
  
Final B
2Said Smahi
Said Smahi 75, Huddinge
52.72
Huddinge AIS
52.72
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Colm O'Callaghan
4:11.19
Huddinge AIS
4:11.19
PB
  
6Rickard Nyman
Rickard Nyman 88, IK Norrköping FI
4:08.43
IK Norrköping FI
4:08.43
PB
  
Final B
1Lorenzo Nesi
Lorenzo Nesi 65, Studenterna
4:19.30
FK Studenterna
4:19.30
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mehdi AlkhatibHellas FK
2.15
PB
  
2Johan Andersson
2.00
Spårvägens FK
2.00
PB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Attersand
15.31
Hammarby IF
15.31
SB
  
3Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Sundbyberg
13.59
Sundbybergs IK
13.59
PB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
3Sebastian Carlsson
13.78
Kvarnsvedens GoIF
13.78
PB
  
6Christoffer ÄlvenstrandKungsängen FK
11.65
PB
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bengt Johansson
17.34
Västerås FK
17.34
SB
  
M Weight Throw (18 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Joakim Stenman
13.43
Huddinge AIS
13.43
SB
  
4Jonas HesselgrenIK Sisu
10.87
PB
  
P16 60 m     
Inne
Inne
Heat 3
2Fredrik KarlssonKils AIK
7.34
PB
  
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Simon Luup
5.88
Upsala IF
5.88
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sofia Stensiö
26.06
Hässelby SK
26.06
PB
  
1Josephine Ekholm
26.23
Huddinge AIS
26.23
SB
  
1Linnea HalvarsonTäby IS
26.97
SB
  
2Paulina Engfors
26.47
Hammarby IF
26.47
SB
  
2Lotta Lindsén
25.13
Turebergs FK
25.13
=PB
  
K 1500 m     
Inne
Inne
Final B
8Cecilia Instebö
5:08.22
Turebergs FK
5:08.22
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
2Elin MartinssonGefle IF
9.21
SB
  
8Martina Rossland
11.53
PB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erica Jarder
6.07
Väsby IK
6.07
PB
  
3Johanna VikströmHuddinge AIS
5.40
PB
  
6Boel Tetens
Boel Tetens 88, Gotländsk FI
5.13
F Gotländsk FI
5.13
PB
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
5Jennifer HöglundGefle IF
9.67
PB NR
  
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
7.91
Spårvägens FK
7.91
PB
  
3Emilia Granqvist
Emilia Granqvist 90, Östersunds GIF
8.14
Östersunds GIF
8.14
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
3Sofie Skoog
Sofie Skoog 90, Ekshärad
12.46
Ekshärad FI
12.46
PB
  
F16 60 m     
Inne
Inne
Heat 1
2Victoria DronsfieldIF Göta
8.06
PB
  
F16 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
5Linnea Linjamaa
10.06
Frösö IF
10.06
SB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellinor Sundstrand
1.52
F Gotländsk FI
1.52
PB