0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: +0.7 Final A Final | Vind: +0.7 | ||||||||
4 | Mikael Thulin Mikael Thulin 85, Hammarby 22.83 | 85 | Hammarby IF | 22.83 | =PB | ||||
Heat 1 Vind: -0.4 | Vind: -0.4 | ||||||||
4 | Peter Alvarsson Peter Alvarsson 81, Spårvägen 22.97 | 81 | Spårvägens FK | 22.97 | =SB | ||||
Heat 2 Vind: -2.1 | Vind: -2.1 | ||||||||
3 | Tom Gatsinzi Tom Gatsinzi 82, Spårvägen 23.13 | 82 | Spårvägens FK | 23.13 | =SB | ||||
4 | Daniel Bergström Daniel Bergström 79, Huddinge 23.77 | 79 | Huddinge AIS | 23.77 | =SB | ||||
Heat 3 Vind: -1.2 | Vind: -1.2 | ||||||||
3 | Andrus Klaar Andrus Klaar 75, Spårvägen 22.83 | 75 | Spårvägens FK | 22.83 | =SB | ||||
4 | Charles Svensson Charles Svensson 75, Brännans FF 23.51 | 75 | Brännans FF | 23.51 | =SB | ||||
Heat 4 Vind: -2.2 | Vind: -2.2 | ||||||||
3 | Kim Dennerbring Kim Dennerbring 83, Enköping 23.39 | 83 | Enköpings AI | 23.39 | =SB | ||||
M 800 m Final A Final | |||||||||
6 | Thomas Byrberg Thomas Byrberg 79, Tureberg 1:51.99 | 79 | Turebergs FK | 1:51.99 | =SB | ||||
6 | Erik Scheller Erik Scheller 87, Gotländsk FI 2:04.37 | 87 | F Gotländsk FI | 2:04.37 | =PB | ||||
7 | John Lindström John Lindström 83, Tureberg 1:52.39 | 83 | Turebergs FK | 1:52.39 | =SB | ||||
9 | Karl Borgö Karl Borgö 80, Ymer 1:52.60 | 80 | IK Ymer | 1:52.60 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
4 | Niklas Elofsson Niklas Elofsson 84, Tyresö 2:04.09 | 84 | Tyresö FK | 2:04.09 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
2 | Anders Appeldahl Anders Appeldahl 86, Kungsängen 2:04.85 | 86 | Kungsängen FK | 2:04.85 | =PB | ||||
3 | Martin Forsman Martin Forsman 87, Råby-Rekarne 2:05.10 | 87 | Råby-Rekarne FIF | 2:05.10 | =PB | ||||
5 | Tomas Johnsson Tomas Johnsson 77, Tureberg 1:57.22 | 77 | Turebergs FK | 1:57.22 | =PB | ||||
6 | Tobias Sjöström Tobias Sjöström 78, Rånäs 1:58.81 | 78 | Rånäs 4H | 1:58.81 | =SB | ||||
9 | Kim Kangasniemi Kim Kangasniemi 82, Spårvägen 2:03.10 | 82 | Spårvägens FK | 2:03.10 | =PB | ||||
M 1500 m | |||||||||
Final B | |||||||||
6 | Fredrik Sohlberg Fredrik Sohlberg 72, Studenterna 4:08.13 | 72 | FK Studenterna | 4:08.13 | =PB | ||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Oskar Kanmert-Gustafsson Oskar Kanmert-Gustafsson 84, Ärla IF 8:57.05 | 84 | Ärla IF | 8:57.05 | =SB | ||||
2 | Fredrik Uhrbom Fredrik Uhrbom 77, Söderköping 8:18.56 | 77 | Söderköpings FIK | 8:18.56 | =PB | ||||
5 | Patrik Tjärdal Patrik Tjärdal 73, Enhörna 8:22.74 | 73 | Enhörna IF | 8:22.74 | =PB | ||||
6 | Oskar Käck Oskar Käck 82, IF Hagen 8:26.33 | 82 | IF Hagen | 8:26.33 | =SB | ||||
Gauti Jóhannesson Gauti Jóhannesson 79, ISK Umeå 8:21.44 | 79 | IKS Umeå | 8:21.44 | =PB | |||||
Final B | |||||||||
8 | Rickard Blom Rickard Blom 75, Enhörna 9:06.70 | 75 | Enhörna IF | 9:06.70 | =SB | ||||
M 400 m häck Final A Final | |||||||||
4 | Konstantinos Koutalas Konstantinos Koutalas 70, Spårvägen 56.73 | 70 | Spårvägens FK | 56.73 | =SB | ||||
M Höjd Final A Final | |||||||||
3 | Johan Redborg Johan Redborg 81, Tureberg 1.96 | 81 | Turebergs FK | 1.96 | =SB | ||||
M Längd Final A Final | |||||||||
2 | James Robinson James Robinson 76, Hässelby 6.81 | 76 | Hässelby SK | 6.81 | =PB | ||||
P19 200 m Vind: +0.7 Final A Final | Vind: +0.7 | ||||||||
2 | Patrik Rosencrantz Patrik Rosencrantz 86, Hammarby 22.27 | 86 | Hammarby IF | 22.27 | =PB | ||||
3 | Stefan Tärnhuvud Stefan Tärnhuvud 85, Sundsvall 22.29 | 85 | Sundsvalls FI | 22.29 | =PB | ||||
Heat 2 Vind: -2.2 | Vind: -2.2 | ||||||||
4 | Salim Gabro Salim Gabro 88, Hässelby 23.89 | 88 | Hässelby SK | 23.89 | =PB | ||||
P19 800 m Final A Final | |||||||||
3 | Christer Sörvik Christer Sörvik 84, Brattås 1:57.97 | 84 | Brattås CK | 1:57.97 | =PB | ||||
4 | Magnus Jensen Magnus Jensen 84, Ed 1:58.09 | 84 | Eds SK | 1:58.09 | =PB | ||||
6 | Tobias Nylander Tobias Nylander 85, Hammarby 1:58.55 | 85 | Hammarby IF | 1:58.55 | =PB | ||||
P19 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Umit Demirci Umit Demirci 84, Råby-Rekarne 2.04 | 84 | Råby-Rekarne FIF | 2.04 | =SB | ||||
2 | David Svedmyr David Svedmyr 85, Strand 1.88 | 85 | Strands IF | 1.88 | =PB | ||||
5 | Markus Simko Markus Simko 85, Lidingö 1.73 | 85 | IFK Lidingö | 1.73 | =SB | ||||
P17 100 m Vind: -0.8 Final A Final | Vind: -0.8 | ||||||||
6 | Tor Pöllänen Tor Pöllänen 87, Hässelby 11.68 | 87 | Hässelby SK | 11.68 | =PB | ||||
P17 300 m häck (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
3 | Marcus Janback Marcus Janback 87, Fredrikshof 43.29 | 87 | Fredrikshofs FIF | 43.29 | =PB | ||||
P17 Höjd Final A Final | |||||||||
5 | Jens Fröjd-Gustavsson Jens Fröjd-Gustavsson 87, Västerås FK 1.72 | 87 | Västerås FK | 1.72 | =PB | ||||
P15 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Nils-Göran Nilsson Nils-Göran Nilsson 88, Täby 12.83 | 88 | Täby IS | 12.83 | =PB | ||||
P15 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Jonas Segerlind Jonas Segerlind 88, Hammarby 31.46 | 88 | Hammarby IF | 31.46 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 200 m Vind: +0.9 Final A Final | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Therese Edholm Therese Edholm 76, Tureberg 24.69 | 76 | Turebergs FK | 24.69 | =PB | ||||
3 | Kaisa Ulfsdotter Kaisa Ulfsdotter 83, Finish 25.47 | 83 | IK Finish | 25.47 | =SB | ||||
K 800 m Final A Final | |||||||||
3 | Anna Lundh Anna Lundh 87, IFK Mora FIK 2:22.60 | 87 | IFK Mora FIK | 2:22.60 | =PB | ||||
5 | Erika Fyrvall Erika Fyrvall 87, Tureberg 2:24.47 | 87 | Turebergs FK | 2:24.47 | =SB | ||||
7 | Jessica Gylfe Jessica Gylfe 80, IFK Växjö 2:12.62 | 80 | IFK Växjö | 2:12.62 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
3 | Cecilia Föjer Cecilia Föjer 76, Studenterna 2:23.52 | 76 | FK Studenterna | 2:23.52 | =PB | ||||
4 | Gunnel Rundström Schütz Gunnel Rundström Schütz 73, Hässelby 2:25.03 | 73 | Hässelby SK | 2:25.03 | =SB | ||||
5 | Helena Sundh Helena Sundh 80, Hässelby 2:27.82 | 80 | Hässelby SK | 2:27.82 | =SB | ||||
K 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Karlsson Hanna Karlsson 79, Malmö 9:49.81 | 79 | Malmö AI | 9:49.81 | =SB | ||||
2 | Anneli Fransson Anneli Fransson 78, Rånäs 9:56.74 | 78 | Rånäs 4H | 9:56.74 | =PB | ||||
3 | Ebba Stenbäck Ebba Stenbäck 81, Söderköping 10:00.72 | 81 | Söderköpings FIK | 10:00.72 | =SB | ||||
4 | Madeleine Mattsson Madeleine Mattsson 81, Hovslätt 10:05.59 | 81 | Hovslätts IK | 10:05.59 | =PB | ||||
6 | Catrine Josefsson Catrine Josefsson 86, Huddinge 10:29.99 | 86 | Huddinge AIS | 10:29.99 | =PB | ||||
K 300 m häck | |||||||||
Final B | |||||||||
1 | Johanna Danielsson Johanna Danielsson 84, Filipstad 46.50 | 84 | Filipstads IF | 46.50 | =PB | ||||
2 | Lovisa Lagerblad Lovisa Lagerblad 85, Hammarby 47.30 | 85 | Hammarby IF | 47.30 | =SB | ||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||
4 | Kristina Blomstrand Kristina Blomstrand 82, Ullevi 1:03.34 | 82 | Ullevi FK | 1:03.34 | =SB | ||||
K Höjd Final A Final | |||||||||
3 | Sabine Pettersson Sabine Pettersson 82, Råby-Rekarne 1.68 | 82 | Råby-Rekarne FIF | 1.68 | =SB | ||||
7 | Jeanette Hansson Jeanette Hansson 79, Lidingö 1.58 | 79 | IFK Lidingö | 1.58 | =SB | ||||
K Stav Final A Final | |||||||||
2 | Marie Wasserman Marie Wasserman 82, Hammarby 3.18 | 82 | Hammarby IF | 3.18 | =SB | ||||
K Längd Final A Final | |||||||||
2 | Malin Marmbrandt Malin Marmbrandt 85, Enköping 5.75 | 85 | Enköpings AI | 5.75 | +1.2 =PB | ||||
7 | Malin Larsson Malin Larsson 77, Falun 5.31 | 77 | Falu IK | 5.31 | +0.2 =PB | ||||
K Diskus Final A Final | |||||||||
1 | Teresia Kovanen Teresia Kovanen 76, Tureberg 34.03 | 76 | Turebergs FK | 34.03 | =PB | ||||
4 | Anna-Karin Svensson Anna-Karin Svensson 81, Färjestaden 46.64 | 81 | FIK Färjestaden | 46.64 | =PB | ||||
F19 200 m Vind: -1.3 Final A Final | Vind: -1.3 | ||||||||
1 | Sara Strömberg Sara Strömberg 86, Heleneholm 25.29 | 86 | Heleneholms IF | 25.29 | =PB | ||||
2 | Linn Malmo Linn Malmo 84, Gefle 26.01 | 84 | Gefle IF | 26.01 | =SB | ||||
3 | Ida Salo Ida Salo 84, Brännans FF 26.05 | 84 | Brännans FF | 26.05 | =PB | ||||
4 | Anna Wiklund Anna Wiklund 84, Brännans FF 26.45 | 84 | Brännans FF | 26.45 | =SB | ||||
Heat 1 Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | ||||||||
4 | Astrid Lönnervall Astrid Lönnervall 87, Täby 26.64 | 87 | Täby IS | 26.64 | =SB | ||||
Heat 2 Vind: -1.8 | Vind: -1.8 | ||||||||
4 | Elin Andersson Elin Andersson 86, Västerås FK 27.26 | 86 | Västerås FK | 27.26 | =SB | ||||
Heat 3 Vind: -1.4 | Vind: -1.4 | ||||||||
4 | Karolin Thunman Karolin Thunman 84, Täby 27.14 | 84 | Täby IS | 27.14 | =SB | ||||
Heat 4 Vind: -0.5 | Vind: -0.5 | ||||||||
4 | Linda Aguzey Linda Aguzey 85, Sundsvall 27.12 | 85 | Sundsvalls FI | 27.12 | =SB | ||||
F19 800 m Final A Final | |||||||||
3 | Jenni Nilsson Jenni Nilsson 85, Hässelby 2:24.76 | 85 | Hässelby SK | 2:24.76 | =SB | ||||
F17 100 m | |||||||||
Heat 3 Vind: -2.0 | Vind: -2.0 | ||||||||
5 | Sofia Grahm Sofia Grahm 87, Täby 13.49 | 87 | Täby IS | 13.49 | =PB | ||||
Heat 4 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||
2 | Linda Söderqvist Linda Söderqvist 86, Tureberg 13.21 | 86 | Turebergs FK | 13.21 | =PB | ||||
F17 300 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Ylva Ohlsson 49.21 | 86 | 49.21 | =PB | |||||
F17 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Kajsa Lindberg Kajsa Lindberg 87, Huddinge 2.58 | 87 | Huddinge AIS | 2.58 | =PB | ||||
6 | Desirée Edén Desirée Edén 88, Kvarnsveden 2.18 | 88 | Kvarnsvedens GoIF | 2.18 | =PB | ||||
F17 Längd Final A Final | |||||||||
2 | Johanna Wågström Johanna Wågström 87, Sundsvall 5.22 | 87 | Sundsvalls FI | 5.22 | +0.4 =PB | ||||
F15 100 m Vind: +0.9 Final A Final | Vind: +0.9 | ||||||||
3 | Mimmi Rönn Mimmi Rönn 89, Tureberg 12.81 | 89 | Turebergs FK | 12.81 | =PB | ||||
F15 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Camilla Andreasson Camilla Andreasson 89, Hagunda 10.28 | 89 | Hagunda IF | 10.28 | =PB | ||||
5 | Therése Gävert Therése Gävert 88, Hammarby 10.02 | 88 | Hammarby IF | 10.02 | =PB | ||||
F15 Diskus (0.6 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Kristine Stålhandske Kristine Stålhandske 88, Nynäshamns FK 38.95 | 88 | Nynäshamns FK | 38.95 | =PB | ||||
6 | Camilla Eriksson Camilla Eriksson 88, Västerås FK 28.80 | 88 | Västerås FK | 28.80 | =PB | ||||
F13 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Clara Luthman Clara Luthman 90, Bromma 1.50 | 90 | Bromma IF | 1.50 | =PB |