0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Gotland-Stockholms FIF
Tävlande: 547 (260+287)   Starter: 1642 (715+927)

Män
P17 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Meso JE Egenaonu
7.25
Hammarby IF
7.25
PB
  
2Erik WallnäsAIK
7.37
PB
  
3Karl Thilers
7.40
Turebergs FK
7.40
PB
  
4Samuel Komesha
7.50
Hammarby IF
7.50
PB
  
5Samir YusufAIK
7.52
  
6William WellstedtBromma IF
7.62
  
7John Larsson
7.68
Hammarby IF
7.68
  
8Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
7.83
Turebergs FK
7.83
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Erik WallnäsAIK
7.38
PB
q
  
2Samir YusufAIK
7.49
q
  
3Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
7.74
Mälarhöjdens IK
7.74
PB
  
4Simon ElmstedtHellas FK
7.85
  
5Otto Lundquist FyrkHammarby IF
7.86
  
6Mikiyas Yosief
8.27
Hässelby SK
8.27
PB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Meso JE Egenaonu
7.30
Hammarby IF
7.30
PB
q
  
2Samuel Komesha
7.53
Hammarby IF
7.53
=PB
q
  
3John Larsson
7.65
Hammarby IF
7.65
q
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
7.69
Turebergs FK
7.69
=PB
q
  
5Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
7.99
Mälarhöjdens IK
7.99
  
6Oliver Carlsson
8.01
Turebergs FK
8.01
PB
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Karl Thilers
7.44
Turebergs FK
7.44
q
  
2William WellstedtBromma IF
7.54
q
  
3Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
7.72
Spårvägens FK
7.72
  
4Ricky Wahlberg
7.76
Hammarby IF
7.76
=PB
  
5Hugo Jansson
7.77
IFK Lidingö
7.77
PB
  
6Jomei Yohanes
Jomei Yohanes 08, Spårvägen
7.81
Spårvägens FK
7.81
PB
  
7Algot ErikssonIF Linden
8.01
PB
  
P17 400 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Hannes Lundmark
Hannes Lundmark 08, Mälarhöjden
52.64
Mälarhöjdens IK
52.64
PB
  
2Teodor KlereforsBoo IF
53.97
PB
  
3Vilgot DidriksonBromma IF
54.29
PB
  
4Tor Agnvall
55.25
Turebergs FK
55.25
PB
  
Final B
17 feb
17 feb
1Otto Lundquist FyrkHammarby IF
55.81
PB
  
2Victor Jakobson
56.46
Danderyds SK
56.46
PB
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
56.52
Turebergs FK
56.52
PB
  
Final C
17 feb
17 feb
1Leo Andorf
Leo Andorf 08, Hässelby
55.65
Hässelby SK
55.65
PB
  
2Oliver Persson
56.47
Danderyds SK
56.47
PB
  
3Philip Persson
56.52
Danderyds SK
56.52
PB
  
P17 1500 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Rasmus Berglund
4:17.26
Huddinge AIS
4:17.26
PB
  
2Johan Åkerström
4:20.96
Turebergs FK
4:20.96
PB
  
3Elliot Sjöberg
4:32.83
Huddinge AIS
4:32.83
  
4Oliver Törnblom
4:33.88
Turebergs FK
4:33.88
PB
  
5Oliver Persson
4:42.85
Danderyds SK
4:42.85
PB
  
6Elias Wastholm
Elias Wastholm 07, Tullinge FI
4:58.63
Tullinge FI
4:58.63
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Simon Lindström
8.38
Turebergs FK
8.38
  
2Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
8.53
  
3Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.62
  
4Theodor HåkanssonHammarby IF
8.65
  
5Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
9.09
Turebergs FK
9.09
  
6Felix CamarstrandHammarby IF
9.43
PB
  
7Oskar Arrhén
10.00
Turebergs FK
10.00
PB
  
8Benjamin WilkinsonHammarby IF
13.59
  
P17 60 m häck (91.4 cm) extra     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Theodor HåkanssonHammarby IF
8.53
PB
  
2Benjamin WilkinsonHammarby IF
8.60
PB
  
3Felix CamarstrandHammarby IF
9.71
  
P17 Höjd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Emil Svarverud SvenssonTurebergs FK
1.87
PB
  
2Nemanja Opacic
1.81
Huddinge AIS
1.81
  
3Anton Roslund
1.81
Hammarby IF
1.81
  
4Edwin Larripa TaxellHässelby SK
1.78
SB
  
5Erik Rosenquist
1.78
Vallentuna FK
1.78
  
6Simon Lindström
1.74
Turebergs FK
1.74
  
7Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
1.64
Mälarhöjdens IK
1.64
  
Oskar ThewsBromma IF
NH
  
1.591.641.691.741.781.811.841.87
Svarverud Svensson--oo-o-o
Opacic--oooxxoxxx
Roslund---xooxxoxxx
Larripa Taxell--oxooxxx
Rosenquist----xxoxxx
Lindström--ooxxx
Dauneroxoxxx
Thews--xxx
P17 Stav     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Theodor HåkanssonHammarby IF
4.03
  
2Benjamin WilkinsonHammarby IF
3.93
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
3.83
Turebergs FK
3.83
  
4Edwin Larripa TaxellHässelby SK
3.83
=PB
  
5Alexander GranqvistHuddinge AIS
3.63
  
6Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
3.63
Spårvägens FK
3.63
PB
  
7Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
3.43
Mälarhöjdens IK
3.43
=PB
  
8Malte Vejbrink
Malte Vejbrink 08, Mälarhöjden
3.33
Mälarhöjdens IK
3.33
=PB
  
9Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
3.23
Mälarhöjdens IK
3.23
  
10Albin Wolgast
3.13
Hammarby IF
3.13
  
2.83
3.63
2.93
3.73
3.03
3.83
3.13
3.93
3.23
4.03
3.33
4.13
3.43
3.53
Håkansson-
-
-
o
-
-
-
o
-
o
-
xxx
-
-
Wilkinson-
-
-
o
-
-
-
xo
-
xxx
-
-
-
Back-
o
-
-
-
xo
-
-
-
xxx
-
-
-
Larripa Taxell-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
Granqvist-
xo
-
-
-
xxx
-
o
-
xxo
-
Lewis-
xo
-
xxx
o
o
o
o
xxo
xxo
Melén-
o
-
xo
xo
xo
xxo
xxx
Vejbrinko
o
o
xo
o
o
xxx

Melén-
-
xxo
xxo
o
xxx


Wolgast-
o
-
xo
xxx



P17 Längd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Anton Roslund
6.40
Hammarby IF
6.40
  
2Samuel Komesha
6.33
Hammarby IF
6.33
PB
  
3Erik WallnäsAIK
6.30
PB
  
4Meso JE Egenaonu
6.07
Hammarby IF
6.07
  
5Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
5.96
  
6Nemanja Opacic
5.90
Huddinge AIS
5.90
PB
  
7Linus MattssonTäby IS
5.80
PB
  
8Benjamin WilkinsonHammarby IF
5.80
  
9Erik Rosenquist
5.77
Vallentuna FK
5.77
PB
  
10Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
5.77
Spårvägens FK
5.77
PB
  
11Eli Graseman
Eli Graseman 07, Spårvägen
5.75
Spårvägens FK
5.75
PB
  
12Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
5.32
Turebergs FK
5.32
  
13Ricky Wahlberg
5.28
Hammarby IF
5.28
PB
  
14Leo Andorf
Leo Andorf 08, Hässelby
5.16
Hässelby SK
5.16
  
15Felix CamarstrandHammarby IF
4.91
  
16Erland Wärn
4.62
Bromma IF
4.62
SB
  
17Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
2.16
Mälarhöjdens IK
2.16
  
Roslund6.184.835.926.166.216.40
Komesha6.115.756.265.825.856.33
Wallnäs6.066.096.306.206.056.17
JE Egenaonu5.635.985.656.075.575.69
Antivilo Lindsjöö5.65x5.82x5.96x
Opacic5.665.645.90
Mattsson5.615.805.765.145.725.71
Wilkinson5.535.80x5.74
Rosenquist5.505.615.77
Lewis5.505.445.77
Graseman5.75xx
Back5.285.32
Wahlberg4.915.285.20
Andorfx4.895.16
Camarstrand4.91xx
Wärnxx4.62
Daunerxx2.16
P17 Tresteg     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Anton Roslund
13.30
Hammarby IF
13.30
PB
  
2Vilgot DidriksonBromma IF
12.24
  
3Felix Camarstrand
12.05
Hammarby IF
12.05
  
4Eli Graseman
Eli Graseman 07, Spårvägen
11.78
Spårvägens FK
11.78
PB
  
Erland WärnBromma IF
NM
  
Roslund12.9213.2611.6111.7513.3011.90
Didriksonx12.24x12.2212.02x
Camarstrandx11.71x11.78x12.05
Graseman11.7811.35xxx
Wärnxxxxx
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Ludvig Ellgren
17.05
Turebergs FK
17.05
PB
  
2William StrömbergTurebergs FK
14.21
PB
  
3Christoffer BélecHammarby IF
13.28
PB
  
4Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
11.89
Turebergs FK
11.89
  
5Edwin Larripa TaxellHässelby SK
11.25
  
6Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
9.95
Mälarhöjdens IK
9.95
PB
  
7Erland Wärn
9.62
Bromma IF
9.62
  
Ellgren16.4616.0317.05xxx
Strömberg13.3813.6914.21x13.2612.47
Bélec12.5911.5211.9312.3712.9213.28
Back11.6311.6111.79x11.89x
Larripa Taxellx10.7810.11x11.2510.31
Hagekull9.95x9.85xxx
Wärnx9.62x9.38xx
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Ludvig Ellgren
18.57
Turebergs FK
18.57
  
2Christoffer BélecHammarby IF
15.81
  
3Albin Wolgast
15.40
Hammarby IF
15.40
  
4Jacob Nilsson Diehl
14.27
Vallentuna FK
14.27
  
5William StrömbergTurebergs FK
14.16
PB
  
6Emil EdlundBoo IF
13.75
PB
  
7Wilmer DavidgårdBromma IF
11.32
PB
  
Ellgren17.85x18.57xxx
Bélec14.8115.08xx15.81x
Wolgastx14.9515.4015.34xx
Nilsson Diehlx14.0914.25xx14.27
Strömbergx13.0513.29x14.16x
Edlund13.75xxx12.5813.73
Davidgård11.3211.0410.84xx11.07
P15 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.30
Sundbybergs IK
7.30
=PB
  
2Joar Larsson
7.66
Huddinge AIS
7.66
PB
  
3Jonatan Borg
7.69
Hammarby IF
7.69
  
4Mustapha Jagana
7.75
Spårvägens FK
7.75
  
5Kasper Langevoort
7.77
Sundbybergs IK
7.77
  
6Jonathan Dalid
7.78
Turebergs FK
7.78
  
7Eliah AnderssonBromma IF
7.85
  
8Nicholas Chang
7.85
Hammarby IF
7.85
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Mustapha Jagana
7.63
Spårvägens FK
7.63
q
  
2Jonatan Borg
7.75
Hammarby IF
7.75
q
  
3Kasper Langevoort
7.76
Sundbybergs IK
7.76
q
  
4Jonathan Dalid
7.85
Turebergs FK
7.85
q
  
5Mano Veljic
7.91
IFK Lidingö
7.91
=PB
  
6Alfred Boström
7.94
Hässelby SK
7.94
  
7David Schindele
8.21
IFK Lidingö
8.21
PB
  
8Castor SvanelidIF Linnéa
8.22
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
7.44
Sundbybergs IK
7.44
q
  
2Joar Larsson
7.69
Huddinge AIS
7.69
=PB
q
  
3Eliah AnderssonBromma IF
7.82
q
  
4Nicholas Chang
7.86
Hammarby IF
7.86
q
  
5Ian von Reis
8.10
IF Linnéa
8.10
  
6Axel Alberts
8.24
Hammarby IF
8.24
  
7Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
9.03
Mälarhöjdens IK
9.03
  
P15 200 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Tim Franc
Tim Franc 09, Sundbyberg
23.44
Sundbybergs IK
23.44
PB
  
2Jonatan Borg
24.24
Hammarby IF
24.24
PB
  
3Mustapha Jagana
24.91
Spårvägens FK
24.91
PB
  
4Wilton Furubom
25.55
IF Linden
25.55
  
Final B
17 feb
17 feb
1Gabriel Melander
25.61
Turebergs FK
25.61
PB
  
2Alfred Boström
25.64
Hässelby SK
25.64
PB
  
3Nicholas Chang
26.01
Hammarby IF
26.01
  
Final C
17 feb
17 feb
1Kasper Langevoort
26.36
Sundbybergs IK
26.36
PB
  
2Thomas Moussay
27.14
Sundbybergs IK
27.14
PB
  
3Mano Veljic
29.17
IFK Lidingö
29.17
  
Final D
17 feb
17 feb
1Jonathan Dalid
24.73
Turebergs FK
24.73
PB
  
2Oskar Ahlstrand
25.97
Turebergs FK
25.97
PB
  
3Alvin Daniels
26.23
Hässelby SK
26.23
PB
  
Final E
17 feb
17 feb
1Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
25.22
Mälarhöjdens IK
25.22
PB
  
2Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
28.11
Mälarhöjdens IK
28.11
PB
  
3Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
30.01
Mälarhöjdens IK
30.01
PB
  
P15 1000 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
2:46.10
Mälarhöjdens IK
2:46.10
  
2Samuel Oliveira
2:46.73
Hanvikens SK
2:46.73
  
3Oskar Bonnevier
2:48.89
IFK Lidingö
2:48.89
PB
  
4Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
2:50.01
PB
  
5Luca Garavini
2:55.34
IFK Lidingö
2:55.34
SB
  
6Alvin Daniels
2:58.68
Hässelby SK
2:58.68
PB
  
7Thomas Moussay
3:00.83
Sundbybergs IK
3:00.83
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Alessandro MancinellaHammarby IF
8.55
  
2Nils GrufmanTäby IS
8.77
PB
  
3Oskar Ahlstrand
9.11
Turebergs FK
9.11
PB
  
4Moritz Bruch
9.61
Hässelby SK
9.61
  
5Leo Sonesson
9.72
Huddinge AIS
9.72
  
6Ville Mårtensson
10.60
Huddinge AIS
10.60
  
P15 Höjd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
1.75
Sundbybergs IK
1.75
PB
  
2Castor SvanelidIF Linnéa
1.59
PB
  
3Moritz Bruch
1.49
Hässelby SK
1.49
  
1.441.491.541.591.641.691.75
Wincent---oooo
Svanelidoooxxoxxx
Bruchooxxx
P15 Stav     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Filip Wincent
Filip Wincent 09, Sundbyberg
4.03
Sundbybergs IK
4.03
PB
  
2Nils GrufmanTäby IS
4.03
PB
  
3Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
3.63
PB
  
4Oskar KällströmTurebergs FK
3.53
PB
  
5Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
2.63
Hässelby SK
2.63
PB
  
6Gustav Rognes
2.53
Hässelby SK
2.53
  
7Moritz Bruch
2.53
Hässelby SK
2.53
  
Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
NH
Mälarhöjdens IK
NH
  
2.03
3.13
2.23
3.23
2.43
3.33
2.53
3.43
2.63
3.53
2.73
3.63
2.93
3.73
3.03
3.83
Wincent-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
-
o
-
-
-
o
Grufman-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
-
xxo
-
-
Härkegård Wulff-
-
-
o
-
-
-
xo
-
o
-
xxo
-
xxx
-
Källström-
o
-
xo
-
xo
-
o
-
xo
o
xxx
o
o
Dahlo
o
o
o
xxo
xxx


Rogneso
o
o
o
xxx



Brucho
xo
xo
xo
xxx



Lorentzon-
-
xxx





P15 Längd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Alessandro MancinellaHammarby IF
5.96
PB
  
2Joar Larsson
5.70
Huddinge AIS
5.70
  
3Nicholas Chang
5.68
Hammarby IF
5.68
PB
  
4Oskar Ahlstrand
5.49
Turebergs FK
5.49
PB
  
5Albin Lind
5.41
Duvbo IK
5.41
PB
  
6Jonathan Dalid
5.21
Turebergs FK
5.21
  
7Castor SvanelidIF Linnéa
5.19
SB
  
8Moritz Bruch
5.13
Hässelby SK
5.13
  
9Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
4.57
Hässelby SK
4.57
  
10Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
3.99
Mälarhöjdens IK
3.99
  
Mancinella5.82x5.965.45x5.52
Larsson5.615.535.705.635.06
Chang5.105.365.255.165.68x
Ahlstrand4.935.085.325.065.275.49
Lind5.354.585.415.113.915.24
Dalid4.975.214.95x5.004.77
Svanelid4.604.704.774.844.665.19
Bruch5.115.134.88x4.675.08
Dahl4.444.573.13
Formanek3.783.99x
P15 Tresteg     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Nicholas Chang
11.66
Hammarby IF
11.66
PB
  
2Castor Svanelid
11.30
IF Linnéa
11.30
PB
  
3Alvin Daniels
11.03
Hässelby SK
11.03
PB
  
4Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
10.20
Hässelby SK
10.20
PB
  
5Jack Forssmed
9.80
Turebergs FK
9.80
PB
  
Chang11.0410.7911.1211.66x10.32
Svanelid10.6511.1310.8011.3010.97x
Daniels10.7110.8710.8111.0211.03
Dahl10.209.8910.0410.019.769.81
Forssmed9.669.759.779.809.719.28
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Jumanne Hackett
12.25
Hammarby IF
12.25
  
2Nils Grufman
11.64
Täby IS
11.64
  
3Gabriel Melander
11.18
Turebergs FK
11.18
  
4Theo Wikström
10.86
Huddinge AIS
10.86
  
5Leo Carls
Leo Carls 09, Huddinge
9.98
Huddinge AIS
9.98
  
6Sebastian Mäler
8.49
Hässelby SK
8.49
PB
  
Hackettxxx12.25xx
Grufman11.5911.1311.6410.9611.1911.51
Melander11.18xxxx10.23
Wikströmx10.5910.80x10.4310.86
Carlsx9.739.86xx9.98
Mäler7.467.537.728.49x7.86
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Leo Carls
Leo Carls 09, Huddinge
16.95
Huddinge AIS
16.95
PB
  
2Jumanne Hackett
15.99
Hammarby IF
15.99
PB
  
3Gabriel Melander
14.59
Turebergs FK
14.59
PB
  
4Theo Wikström
13.25
Huddinge AIS
13.25
  
5Sebastian Mäler
7.64
Hässelby SK
7.64
  
Ruben MetzeliusIFK Tumba
NM
  
Carlsxx15.69xx16.95
Hackettxxx15.99xx
Melander13.40x13.7514.2814.59
Wikströmx11.30x11.7513.2513.23
Mälerx6.29x6.756.617.64
Metzeliusxxxxxx
P14 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Hanwen Dong
7.59
Turebergs FK
7.59
  
2Jakob LindbergHellas FK
7.66
PB
  
3Henrik Östlind
7.78
Turebergs FK
7.78
PB
  
4Emil Ribacke
7.83
Turebergs FK
7.83
  
5Anton Wärre
7.95
Danderyds SK
7.95
  
6Viktor MagnussonHellas FK
8.08
  
7Fritiof Wärn
8.14
Hässelby SK
8.14
  
8Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
8.24
Mälarhöjdens IK
8.24
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Emil Ribacke
7.84
Turebergs FK
7.84
q
  
2Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
8.15
Mälarhöjdens IK
8.15
PB
q
  
3Love Lindberg
8.29
Turebergs FK
8.29
  
4Victor Herge
8.40
Bromma IF
8.40
  
5Malte Sandén
8.69
Turebergs FK
8.69
  
6Tristan Back
9.24
Turebergs FK
9.24
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Hanwen Dong
7.58
Turebergs FK
7.58
q
  
2Viktor MagnussonHellas FK
8.06
PB
q
  
3Gabriel Dahlberg
8.39
Hammarby IF
8.39
PB
  
4Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.43
  
5Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
8.49
Spårvägens FK
8.49
  
6Samuel Svan
Samuel Svan 10, Åkersberga
8.72
Åkersberga SK
8.72
PB
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Jakob LindbergHellas FK
7.86
PB
q
  
2Fritiof Wärn
8.05
Hässelby SK
8.05
q
  
3Oskar LybergTäby IS
8.23
PB
  
4William Thilers
8.29
Turebergs FK
8.29
PB
  
5Lucas Bergman
8.50
Huddinge AIS
8.50
PB
  
6Aston Norrenge
8.80
Huddinge AIS
8.80
PB
  
7Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
9.11
Spårvägens FK
9.11
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Henrik Östlind
7.82
Turebergs FK
7.82
PB
q
  
2Anton Wärre
8.00
Danderyds SK
8.00
q
  
3Eddie Carlsten
8.29
Hässelby SK
8.29
PB
  
4Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
8.40
  
5Robin Duwig
8.84
Täby IS
8.84
  
P14 200 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Hanwen Dong
24.04
Turebergs FK
24.04
PB
  
2Emil Ribacke
24.44
Turebergs FK
24.44
  
3Henrik Östlind
25.66
Turebergs FK
25.66
PB
  
4Fritiof Wärn
26.85
Hässelby SK
26.85
  
Final B
17 feb
17 feb
1Anton Wärre
26.18
Danderyds SK
26.18
PB
  
2Oskar Lyberg
26.19
Täby IS
26.19
PB
  
3Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
26.91
  
Final C
17 feb
17 feb
1Viktor MagnussonHellas FK
26.44
PB
  
2Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
26.69
PB
  
3William Thilers
26.90
Turebergs FK
26.90
PB
  
4Victor Herge
27.50
Bromma IF
27.50
PB
  
Final D
17 feb
17 feb
1Bobo Sewall Bärnarp
26.83
Spårvägens FK
26.83
PB
  
2Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
26.98
Mälarhöjdens IK
26.98
PB
  
3Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
27.13
Spårvägens FK
27.13
PB
  
4Eddie Carlsten
27.62
Hässelby SK
27.62
=PB
  
Final E
17 feb
17 feb
1Gabriel Dahlberg
28.04
Hammarby IF
28.04
PB
  
2Gustaf Malm
28.79
Täby IS
28.79
PB
  
3Robin Duwig
29.08
Täby IS
29.08
PB
  
4Grim Pamelius
31.83
Täby IS
31.83
  
Final F
17 feb
17 feb
1William Lindelöf
30.39
Sundbybergs IK
30.39
PB
  
2Vilhelm AskehedTäby IS
32.47
PB
  
3Frank Bergman
32.55
Turebergs FK
32.55
PB
  
Final G
17 feb
17 feb
1Lucas Bergman
27.56
Huddinge AIS
27.56
PB
  
2Samuel Svan
Samuel Svan 10, Åkersberga
28.48
Åkersberga SK
28.48
PB
  
3Malte Sandén
28.81
Turebergs FK
28.81
  
P14 1000 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1William Davidsson ErikssonDanderyds SK
2:49.10
PB
  
2Oliver Kjellin
2:55.10
Hässelby SK
2:55.10
PB
  
3Gustaf Malm
3:05.26
Täby IS
3:05.26
PB
  
4Tage Lood Falgén
3:06.19
Turebergs FK
3:06.19
PB
  
5Hugo Asp
Hugo Asp 10, Hässelby
3:06.73
Hässelby SK
3:06.73
PB
  
6Ted Bekkewold KarlströmHässelby SK
3:17.81
PB
  
7Noel Hedman
3:21.13
Huddinge AIS
3:21.13
PB
  
8Grim Pamelius
3:33.72
Täby IS
3:33.72
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Hanwen Dong
8.71
Turebergs FK
8.71
  
2Emil Ribacke
8.79
Turebergs FK
8.79
=PB
  
3Anton Wärre
9.06
Danderyds SK
9.06
  
4Lucas Bergman
9.53
Huddinge AIS
9.53
  
5Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
9.64
  
6Viktor MagnussonHellas FK
9.86
PB
  
7Aston Norrenge
10.88
Huddinge AIS
10.88
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Hanwen Dong
8.73
Turebergs FK
8.73
q
  
2Lucas Bergman
9.35
Huddinge AIS
9.35
PB
q
  
3Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
9.67
q
  
4Viktor MagnussonHellas FK
10.11
PB
q
  
5Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
11.11
Sundbybergs IK
11.11
PB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Emil Ribacke
8.80
Turebergs FK
8.80
q
  
2Anton Wärre
8.99
Danderyds SK
8.99
PB
q
  
3Aston Norrenge
10.76
Huddinge AIS
10.76
PB
q
  
4Gabriel Dahlberg
11.02
Hammarby IF
11.02
PB
q
  
5Frank Bergman
12.09
Turebergs FK
12.09
PB
  
P14 Höjd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Jakob LindbergHellas FK
1.66
=PB
  
2Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
1.63
Spårvägens FK
1.63
PB
  
3Bobo Sewall Bärnarp
1.59
Spårvägens FK
1.59
  
4Emil Ribacke
1.54
Turebergs FK
1.54
  
5Oskar LybergTäby IS
1.49
  
6Lucas Bergman
1.49
Huddinge AIS
1.49
  
7Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
1.44
  
1.391.441.491.541.591.631.661.70
Lindberg--oooooxxx
Skantz-ooxoooxxx
Sewall Bärnarp-oooxoxxx
Ribacke-xoooxxx
Lyberg-ooxxxxxx
Bergmanooxxoxxx
Enhörning Edholmoxoxxx
Final B
18 feb
18 feb
1Vincent LundvallHellas FK
1.59
PB
  
2Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
1.54
Mälarhöjdens IK
1.54
PB
  
3Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
1.49
PB
  
3Chilufya Lidman
Chilufya Lidman 10, Österhaninge
1.49
Österhaninge IF
1.49
PB
  
5Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
1.49
  
6Jonatan TorssellBromma IF
1.44
=PB
  
7Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
1.44
Spårvägens FK
1.44
=PB
  
8Walter Karlström
Walter Karlström 10, Mälarhöjden
1.24
Mälarhöjdens IK
1.24
  
1.24
1.63
1.29
1.34
1.39
1.44
1.49
1.54
1.59
Lundvall-
xxx
-
-
o
xo
xxo
xo
xxo
Borgstrand-
-
-
-
o
xxo
o
xxx
Van Der Meijden-
-
-
o
o
o
xxx

Lidmano
o
o
o
o
o
xxx

Klingvall Berglund-
-
-
o
xo
xo
xxx

Torssell-
o
o
o
o
xxx


Gassama-
-
o
xxo
xxo
xxx


Karlströmo
xxx






P14 Stav     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Jakob LindbergHellas FK
3.04
PB
  
2Per Lomakka
2.84
Hellas FK
2.84
PB
  
3Oskar LybergTäby IS
2.74
PB
  
4Tristan Back
2.74
Turebergs FK
2.74
SB
  
5Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
2.64
Mälarhöjdens IK
2.64
PB
  
6Love Lindberg
2.54
Hellas FK
2.54
  
6Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
2.54
PB
  
8Klaus Heinonen
2.44
Hammarby IF
2.44
PB
  
9Victor Herge
2.14
Bromma IF
2.14
PB
  
10Jakob Bonnevier
1.84
Turebergs FK
1.84
SB
  
11Walter Karlström
Walter Karlström 10, Mälarhöjden
1.84
Mälarhöjdens IK
1.84
PB
  
Ebbe Engström
NH
Hässelby SK
NH
  
1.64
2.64
1.84
2.74
2.04
2.84
2.14
2.94
2.24
3.04
2.34
3.11
2.44
2.54
Lindberg-
-
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
Lomakka-
o
-
xo
-
o
-
xxx
-
-
-
-
Lyberg-
o
-
o
-
xxx
o
xo
xo
o
o
Back-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
o
o
Borgstrand-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Lindberg-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
Klingvall Berglund-
xxx
-
o
-
o
-
o
o
Heinonen-
-
o
o
o
xo
xxo
xxx
Herge-
o
o
o
xxx



Bonneviero
o
xxx





Karlströmxo
xo
xxx





Engström-
-
xxx





P14 Längd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Hanwen Dong
5.73
Turebergs FK
5.73
PB
  
2Jakob LindbergHellas FK
5.44
  
3Henrik Östlind
5.30
Turebergs FK
5.30
=PB
  
4Vincent LundvallHellas FK
5.01
  
5Gabriel Dahlberg
4.92
Hammarby IF
4.92
PB
  
6Albin Holmer
Albin Holmer 10, Mälarhöjden
4.84
Mälarhöjdens IK
4.84
  
7Viktor MagnussonHellas FK
4.69
PB
  
8Eddie Carlsten
4.58
Hässelby SK
4.58
  
9Anton Wärre
4.57
Danderyds SK
4.57
  
10Nils Risérus
4.49
Hellas FK
4.49
=PB
  
11Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
4.48
Mälarhöjdens IK
4.48
PB
  
12Aston Norrenge
4.36
Huddinge AIS
4.36
PB
  
13Klaus Heinonen
3.85
Hammarby IF
3.85
  
14Vilhelm AskehedTäby IS
3.71
  
Dong5.735.375.67
Lindberg5.425.255.44
Östlind5.125.305.10
Lundvall4.964.975.01
Dahlberg4.594.834.92
Holmer4.844.694.80
Magnusson4.544.694.47
Carlsten4.584.514.43
Wärre4.504.554.57
Risérus4.334.494.05
Riml4.394.484.48
Norrenge4.214.363.95
Heinonenx3.823.85
Askehed3.713.433.42
Final B
17 feb
17 feb
1Fritiof Wärn
5.29
Hässelby SK
5.29
  
2Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
5.21
PB
  
3Oskar LybergTäby IS
5.13
  
4Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
4.86
Spårvägens FK
4.86
  
5Eliah Hallberg HossainTurebergs FK
4.79
PB
  
6Love Lindberg
4.63
Turebergs FK
4.63
  
7Lucas Bergman
4.61
Huddinge AIS
4.61
PB
  
8Robin Duwig
4.37
Täby IS
4.37
PB
  
9Chilufya Lidman
Chilufya Lidman 10, Österhaninge
4.20
Österhaninge IF
4.20
PB
  
10William Lindelöf
3.92
Sundbybergs IK
3.92
  
11Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
3.67
Sundbybergs IK
3.67
  
12Walter Karlström
Walter Karlström 10, Mälarhöjden
3.65
Mälarhöjdens IK
3.65
PB
  
13Frank Bergman
3.54
Turebergs FK
3.54
PB
  
Grim PameliusTäby IS
NM
  
Wärn5.295.024.85
Van Der Meijden5.164.905.21
Lyberg4.805.134.97
Skantz4.804.863.84
Hallberg Hossain4.554.764.79
Lindberg4.433.574.63
Bergman4.514.464.61
Duwig4.37x4.27
Lidman4.204.124.16
Lindelöf3.493.793.92
Köhn3.673.55
Karlström3.503.603.65
Bergman3.543.073.10
Pameliusxxx
P14 Tresteg     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Hanwen Dong
11.90
Turebergs FK
11.90
  
2Henrik Östlind
11.11
Turebergs FK
11.11
PB
  
3Fritiof Wärn
11.05
Hässelby SK
11.05
PB
  
4Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
10.97
PB
  
5Vincent LundvallHellas FK
10.76
PB
  
6Gabriel Dahlberg
10.50
Hammarby IF
10.50
PB
  
7Albin Holmer
Albin Holmer 10, Mälarhöjden
10.45
Mälarhöjdens IK
10.45
PB
  
8Love Lindberg
10.23
Hellas FK
10.23
PB
  
9Love Lindberg
10.05
Turebergs FK
10.05
PB
  
10Gustaf Malm
9.72
Täby IS
9.72
PB
  
11Nils Risérus
9.26
Hellas FK
9.26
PB
  
12Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
9.18
Spårvägens FK
9.18
  
13Viktor MagnussonHellas FK
9.17
PB
  
14Robin Duwig
8.96
Täby IS
8.96
PB
  
15Aston Norrenge
8.90
Huddinge AIS
8.90
PB
  
16Victor Herge
8.90
Bromma IF
8.90
PB
  
17Klaus Heinonen
8.42
Hammarby IF
8.42
PB
  
Dong11.27x11.90
Östlind10.4311.1110.55
Wärn10.3910.7411.05
Van Der Meijden10.2410.9710.50x
Lundvall10.0410.5710.7610.47
Dahlberg10.4210.2010.5010.32
Holmer10.1910.4510.3310.20
Lindberg9.389.91x10.23
Lindberg10.059.259.709.79
Malm8.459.599.649.72
Risérus9.128.809.029.26
Gassama8.977.398.979.18
Magnusson8.949.178.599.10
Duwig8.488.278.448.96
Norrenge8.87x8.90x
Herge8.908.388.558.64
Heinonen8.428.38
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Emil Ribacke
12.31
Turebergs FK
12.31
  
2David Bonnevier
12.21
Turebergs FK
12.21
PB
  
3Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
11.96
  
4Hanwen Dong
11.44
Turebergs FK
11.44
  
5Fritiof Wärn
10.67
Hässelby SK
10.67
PB
  
6Jakob Bonnevier
10.51
Turebergs FK
10.51
PB
  
7Vincent LundvallHellas FK
10.43
  
8Albin Holmer
Albin Holmer 10, Mälarhöjden
9.66
Mälarhöjdens IK
9.66
PB
  
9Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
9.49
Mälarhöjdens IK
9.49
  
10Love Lindberg
9.17
Turebergs FK
9.17
PB
  
11Love Lindberg
9.02
Hellas FK
9.02
  
12Eddie Carlsten
8.59
Hässelby SK
8.59
  
13Anton Kruse
8.20
Turebergs FK
8.20
PB
  
14Tristan Back
7.41
Turebergs FK
7.41
  
15Chilufya Lidman
Chilufya Lidman 10, Österhaninge
6.33
Österhaninge IF
6.33
PB
  
16Olle Klockar
5.10
Huddinge AIS
5.10
PB
  
Ribacke11.93x12.3111.33
Bonnevierx12.2111.78x
Klingvall Berglundx11.9611.7511.49
Dongx11.4410.6210.82
Wärn10.6710.0010.28
Bonnevier9.6610.25x10.51
Lundvall9.109.2510.4310.34
Holmer9.529.669.378.95
Borgstrandx8.899.499.14
Lindberg7.998.268.599.17
Lindberg9.02x8.978.74
Carlstenx8.59x
Kruse7.897.377.958.20
Backx7.41x6.98
Lidmanx6.336.185.77
Klockar4.625.045.045.10
P14 Vikt (9.08 kg)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1David Bonnevier
15.16
Turebergs FK
15.16
PB
  
2Fritiof Wärn
13.00
Hässelby SK
13.00
PB
  
3Hugo Klingvall BerglundHässelby SK
12.04
PB
  
4Emil Ribacke
11.70
Turebergs FK
11.70
  
5Jakob Bonnevier
10.23
Turebergs FK
10.23
  
6Eddie Carlsten
8.08
Hässelby SK
8.08
PB
  
Bonnevier15.1613.9513.81x
Wärnx13.0012.2712.76
Klingvall Berglund12.04xx10.66
Ribacke11.70xx
Bonnevierxx9.6110.23
Carlsten8.088.006.94x
P13 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Anton Svalstedt
8.21
Huddinge AIS
8.21
  
2Edvin BergendahlTäby IS
8.48
  
3Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
8.55
Österhaninge IF
8.55
  
4Tudor Tocca
8.65
Turebergs FK
8.65
  
5Anton Lilja
Anton Lilja 11, Mälarhöjden
8.74
Mälarhöjdens IK
8.74
PB
  
6Tage Niklasson
8.79
Hammarby IF
8.79
PB
  
7Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
8.82
Mälarhöjdens IK
8.82
  
8Love Ahlepil
8.83
Turebergs FK
8.83
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Tudor Tocca
8.65
Turebergs FK
8.65
q
  
2Ville Axelsson
9.11
Hammarby IF
9.11
PB
  
3Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.15
Hässelby SK
9.15
  
4Hugo Jalmsell
Hugo Jalmsell 11, Spårvägen
9.38
Spårvägens FK
9.38
PB
  
5Albin Williams
9.48
Huddinge AIS
9.48
  
6Melker Atthem
10.11
Hässelby SK
10.11
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Anton Svalstedt
8.35
Huddinge AIS
8.35
q
  
2Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
8.88
SB
  
3Karl FyrbergTäby IS
9.39
  
4Ivar Jansson CederholmHässelby SK
9.44
  
5Viktor Strandin
9.78
Hässelby SK
9.78
  
6Samuel Wondimagegnehu
10.68
Spårvägens FK
10.68
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
8.58
Österhaninge IF
8.58
q
  
2Julian Iaconis
9.05
Turebergs FK
9.05
PB
  
3Melvin KatzensteinIFK Tumba
9.53
PB
  
4Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
9.54
Åkersberga SK
9.54
  
5Zakarias El Amri
10.12
Spårvägens FK
10.12
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Edvin BergendahlTäby IS
8.49
q
  
2Anton Lilja
Anton Lilja 11, Mälarhöjden
8.82
Mälarhöjdens IK
8.82
=PB
q
  
3Bruno KjellgrenBoo IF
9.05
PB
  
4René Öhlund KarboubBromma IF
9.24
PB
  
5Oskar AdamheitTäby IS
9.51
  
6Leon LjungqvistIFK Tumba
10.24
PB
  
Heat 5
18 feb
18 feb
1Love Ahlepil
8.73
Turebergs FK
8.73
PB
q
  
2Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
8.83
Mälarhöjdens IK
8.83
q
  
3Tage Niklasson
8.86
Hammarby IF
8.86
q
  
4Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
8.99
  
5Erik Sahlén MartinBromma IF
9.00
  
6Vilmer Buchar
9.23
Turebergs FK
9.23
  
7Sixten EkströmBoo IF
9.33
PB
  
8Hannes Nordin
9.69
IFK Lidingö
9.69
PB
  
P13 200 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Edvin BergendahlTäby IS
27.73
  
2Svante JohanssonVäsby IK
29.21
  
Mathias LindgrenTurebergs FK
DNF
  
Final B
17 feb
17 feb
1Sixten Eneqvist
28.47
Huddinge AIS
28.47
PB
  
2Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
29.53
Mälarhöjdens IK
29.53
  
3Erik Sahlén MartinBromma IF
29.79
  
4Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
30.02
Hässelby SK
30.02
  
Final C
17 feb
17 feb
1Anton Lilja
Anton Lilja 11, Mälarhöjden
29.06
Mälarhöjdens IK
29.06
PB
  
2Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
29.99
Österhaninge IF
29.99
PB
  
3Hugo Oliveira
30.06
Hanvikens SK
30.06
PB
  
4Vilmer Buchar
31.40
Turebergs FK
31.40
  
Final D
17 feb
17 feb
1Ville Axelsson
29.56
Hammarby IF
29.56
PB
  
2Karl Fyrberg
30.74
Täby IS
30.74
PB
  
3Marcus Altenberg
30.96
Turebergs FK
30.96
PB
  
4Viktor Strandin
32.85
Hässelby SK
32.85
  
Final E
17 feb
17 feb
1Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
32.12
Åkersberga SK
32.12
PB
  
2Melker Atthem
33.86
Hässelby SK
33.86
  
3Willem Hertz
35.13
Hässelby SK
35.13
  
Final F
17 feb
17 feb
1Bruno KjellgrenBoo IF
30.38
PB
  
2Leon LjungqvistIFK Tumba
31.86
PB
  
3Pontus Bergkvist
32.48
Turebergs FK
32.48
PB
  
4Edvin Mårtenson
41.76
Spårvägens FK
41.76
PB
  
Final G
17 feb
17 feb
1Alexander Vatsel
Alexander Vatsel 11, Mälarhöjden
28.49
Mälarhöjdens IK
28.49
PB
  
2Gustav Löwing
31.24
Väsby IK
31.24
PB
  
3Filip FinquistDuvbo IK
35.26
PB
  
Max Anglem
Max Anglem 11, Hammarby
DQ
Hammarby IF
DQ
  
Final H
17 feb
17 feb
1Anton Svalstedt
26.50
Huddinge AIS
26.50
PB
  
2Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
28.22
Österhaninge IF
28.22
PB
  
3Julian Iaconis
31.38
Turebergs FK
31.38
PB
  
P13 800 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Love Ahlepil
2:21.76
Turebergs FK
2:21.76
  
2Sixten Eneqvist
2:25.29
Huddinge AIS
2:25.29
PB
  
3Hugo Oliveira
2:26.45
Hanvikens SK
2:26.45
PB
  
4Svante Johansson
2:30.55
Väsby IK
2:30.55
  
5Olof Sundquist Jangert
2:35.42
Spårvägens FK
2:35.42
PB
  
6René Öhlund KarboubBromma IF
2:44.71
  
7Ivar Jansson Cederholm
2:47.68
Hässelby SK
2:47.68
  
8Bruno KjellgrenBoo IF
2:54.12
PB
  
Final B
18 feb
18 feb
1Victor Furuskär
2:42.01
Spårvägens FK
2:42.01
PB
  
2Arthur Ljunggren
2:45.02
Turebergs FK
2:45.02
  
3Pontus Bergkvist
2:46.85
Turebergs FK
2:46.85
PB
  
4Viktor Strandin
2:48.19
Hässelby SK
2:48.19
PB
  
5Willem Hertz
2:53.42
Hässelby SK
2:53.42
PB
  
6Melvin KatzensteinIFK Tumba
2:58.86
PB
  
7Zakarias El Amri
3:00.45
Spårvägens FK
3:00.45
PB
  
8Leon Ljungqvist
3:09.37
IFK Tumba
3:09.37
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Edvin BergendahlTäby IS
9.75
PB
  
2Svante JohanssonVäsby IK
9.84
PB
  
3Tudor Tocca
9.90
Turebergs FK
9.90
  
4Alexander Vatsel
Alexander Vatsel 11, Mälarhöjden
10.51
Mälarhöjdens IK
10.51
  
5Tage Niklasson
10.61
Hammarby IF
10.61
PB
  
6Filip Zuckerman
10.72
Turebergs FK
10.72
  
7Eskil Chatelet
10.74
Sundbybergs IK
10.74
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Edvin BergendahlTäby IS
9.82
PB
q
  
2Alexander Vatsel
Alexander Vatsel 11, Mälarhöjden
10.42
Mälarhöjdens IK
10.42
PB
q
  
3Eskil Chatelet
10.61
Sundbybergs IK
10.61
q
  
4Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
11.28
Österhaninge IF
11.28
PB
q
  
5Gustav Löwing
11.31
Väsby IK
11.31
PB
  
6Olek Szulkin
11.57
Hammarby IF
11.57
  
7Sixten EkströmBoo IF
12.09
PB
  
8Filip FinquistDuvbo IK
14.76
PB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Svante JohanssonVäsby IK
9.98
q
  
2Sixten Eneqvist
11.29
Huddinge AIS
11.29
  
3Vilmer Buchar
11.80
Turebergs FK
11.80
  
4Mathias Lindgren
11.82
Turebergs FK
11.82
  
5Julian Iaconis
12.42
Turebergs FK
12.42
PB
  
6Melker Atthem
12.69
Hässelby SK
12.69
PB
  
7Viktor Strandin
14.75
Hässelby SK
14.75
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Tudor Tocca
9.97
Turebergs FK
9.97
q
  
2Filip Zuckerman
10.63
Turebergs FK
10.63
PB
q
  
3Tage Niklasson
10.97
Hammarby IF
10.97
PB
q
  
4Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
11.62
Österhaninge IF
11.62
PB
  
5Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
11.79
Hässelby SK
11.79
PB
  
6Jonathan Engman
Jonathan Engman 11, Mälarhöjden
13.65
Mälarhöjdens IK
13.65
  
7Willem Hertz
14.35
Hässelby SK
14.35
PB
  
P13 Höjd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Love Ahlepil
1.50
Turebergs FK
1.50
PB
  
2Samuel Petersen
1.47
Turebergs FK
1.47
  
3Tudor Tocca
1.43
Turebergs FK
1.43
  
4Edvin BergendahlTäby IS
1.39
  
5Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
1.39
Mälarhöjdens IK
1.39
  
6Oskar AdamheitTäby IS
1.39
  
7Isak Del Gaiso
1.34
Hanvikens SK
1.34
  
8Sixten EkströmBoo IF
1.34
PB
  
9Anton Wallin
1.34
Huddinge AIS
1.34
  
10Hannes Nordin
1.29
IFK Lidingö
1.29
  
11René Öhlund KarboubBromma IF
1.24
  
1.19
1.52
1.24
1.29
1.34
1.39
1.43
1.47
1.50
Ahlepil-
xxx
-
o
o
o
o
xxo
xxo
Petersen-
-
o
o
o
xxo
xxo
xxx
Tocca-
o
o
o
o
xo
xxx

Bergendahlo
o
o
o
o
xxx


Dauner-
-
o
o
xo
xxx


Adamheito
o
o
o
xxo
xxx


Del Gaisoo
o
o
o
xxx



Ekströmo
o
xo
o
xxx



Wallin-
o
o
xo
xxx



Nordinxo
xo
o
xxx




Öhlund Karboubo
o
xxx





Final B
18 feb
18 feb
1Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
1.39
Åkersberga SK
1.39
PB
  
2Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
1.39
Österhaninge IF
1.39
PB
  
3Viktor Strandin
1.34
Hässelby SK
1.34
PB
  
4Anton Lilja
Anton Lilja 11, Mälarhöjden
1.29
Mälarhöjdens IK
1.29
PB
  
5Hugo GörlingTäby IS
1.29
PB
  
6Julian Iaconis
1.24
Turebergs FK
1.24
PB
  
7Vilmer Buchar
1.24
Turebergs FK
1.24
PB
  
7Ville Axelsson
1.24
Hammarby IF
1.24
  
9Bruno KjellgrenBoo IF
1.24
=PB
  
10Ludvig Grimvall
1.14
Turebergs FK
1.14
  
11Leon LjungqvistIFK Tumba
1.14
PB
  
1.04
1.43
1.09
1.14
1.19
1.24
1.29
1.34
1.39
Enbuskeo
xxx
o
o
o
o
o
o
o
Östmano
xxx
o
o
o
o
xo
xxo
xo
Strandin-
-
-
o
o
o
o
xxx
Lilja-
-
-
o
o
o
xxx

Görlingo
o
o
xo
xo
o
xxx

Iaconiso
o
o
xo
o
xxx


Bucharo
o
o
o
xo
xxx


Axelsson-
-
o
o
xo
xxx


Kjellgreno
o
o
o
xxo
xxx


Grimvallo
o
o
-
-
xxx


Ljungqvisto
o
xxo
xxx




P13 Stav     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Love Ahlepil
2.63
Turebergs FK
2.63
PB
  
2Hugo Oliveira
2.43
Hanvikens SK
2.43
PB
  
3Tudor Tocca
2.33
Turebergs FK
2.33
PB
  
4Sixten Eneqvist
2.13
Huddinge AIS
2.13
PB
  
5Tage Niklasson
2.13
Hammarby IF
2.13
=PB
  
6Olek Szulkin
2.03
Hammarby IF
2.03
PB
  
7Viktor Strandin
2.03
Hässelby SK
2.03
PB
  
8Karl FyrbergTäby IS
1.93
PB
  
9Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
1.83
Mälarhöjdens IK
1.83
  
10Vilmer Buchar
1.73
Turebergs FK
1.73
PB
  
11Jonathan Engman
Jonathan Engman 11, Mälarhöjden
1.33
Mälarhöjdens IK
1.33
  
11Willem Hertz
1.33
Hässelby SK
1.33
  
1.33
2.33
1.53
2.43
1.73
2.53
1.83
2.63
1.93
2.03
2.13
2.23
Ahlepil-
o
-
o
-
o
-
o
-
-
-
o
Oliveira-
o
-
o
-
xxx
o
-
o
o
o
Tocca-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
o
o
Eneqvist-
o
o
o
o
xxo
o
xxx
Niklasson-
-
o
o
o
o
xo
xxx
Szulkin-
-
o
o
xxo
xo
xxx

Strandin-
-
xo
o
o
xxo
xxx

Fyrberg-
-
o
o
xxo
xxx


Dauner-
-
-
o
xxx



Bucharxo
o
xxo
xxx




Engmano
xxx






Hertzo
xxx






P13 Längd (zon)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Anton Svalstedt
5.17
Huddinge AIS
5.17
PB
  
2Tudor Tocca
5.07
Turebergs FK
5.07
  
3Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
4.77
Österhaninge IF
4.77
PB
  
4Svante JohanssonVäsby IK
4.68
  
5Edvin BergendahlTäby IS
4.63
  
6Eskil Chatelet
4.63
Sundbybergs IK
4.63
PB
  
7Philip Dauner
Philip Dauner 11, Mälarhöjden
4.39
Mälarhöjdens IK
4.39
PB
  
8Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
4.32
Hässelby SK
4.32
PB
  
9Mathias Lindgren
4.28
Turebergs FK
4.28
  
10Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
4.27
Österhaninge IF
4.27
  
11Ville Axelsson
4.25
Hammarby IF
4.25
  
12Olek Szulkin
4.15
Hammarby IF
4.15
  
13Julian Iaconis
4.08
Turebergs FK
4.08
PB
  
14Valter Enbuske
Valter Enbuske 11, Åkersberga
4.08
Åkersberga SK
4.08
  
15Ludvig Grimvall
3.82
Turebergs FK
3.82
  
Svalstedt4.874.964.825.17
Tocca5.074.914.944.89
Östman3.814.774.714.60
Johansson3.464.68x
Bergendahl4.632.194.524.51
Chateletx4.634.114.48
Dauner4.394.094.064.25
Bruch4.324.314.214.14
Lindgren4.064.144.283.99
Theorin4.184.27x4.02
Axelsson4.204.254.134.16
Szulkin4.034.154.153.88
Iaconis4.083.973.883.71
Enbuske4.083.883.813.94
Grimvall3.78x3.823.74
Final B
17 feb
17 feb
1Alexander Vatsel
Alexander Vatsel 11, Mälarhöjden
4.82
Mälarhöjdens IK
4.82
PB
  
2Sixten EkströmBoo IF
4.32
PB
  
3Vilmer Buchar
4.15
Turebergs FK
4.15
PB
  
4Viktor Strandin
4.09
Hässelby SK
4.09
  
5Marcus Altenberg
4.01
Turebergs FK
4.01
  
6Bruno KjellgrenBoo IF
4.00
PB
  
7Arthur Ljunggren
3.88
Turebergs FK
3.88
  
8Pontus Bergkvist
3.76
Turebergs FK
3.76
  
9Melker Atthem
3.73
Hässelby SK
3.73
PB
  
10Jonathan Engman
Jonathan Engman 11, Mälarhöjden
3.52
Mälarhöjdens IK
3.52
SB
  
11Filip FinquistDuvbo IK
3.51
PB
  
12Willem Hertz
3.47
Hässelby SK
3.47
  
Vatsel4.664.824.574.54
Ekström4.32xx3.94
Buchar3.974.153.904.04
Strandin3.704.014.084.09
Altenberg4.013.983.943.92
Kjellgren3.864.003.833.86
Ljunggrenx3.833.753.88
Bergkvist3.76x3.663.75
Atthem3.583.733.513.60
Engman3.523.243.283.26
Finquist3.513.513.103.43
Hertz3.473.15x3.31
P13 Tresteg (zon)     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
10.22
Österhaninge IF
10.22
PB
  
2Eskil Chatelet
10.09
Sundbybergs IK
10.09
PB
  
3Tudor Tocca
9.97
Turebergs FK
9.97
  
4Hugo Ahlberg
9.42
Bromma IF
9.42
PB
  
5René Öhlund KarboubBromma IF
9.31
PB
  
6Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.20
Hässelby SK
9.20
PB
  
7Anton Lilja
Anton Lilja 11, Mälarhöjden
9.14
Mälarhöjdens IK
9.14
PB
  
8Viktor Strandin
8.96
Hässelby SK
8.96
PB
  
9Vilmer Buchar
8.93
Turebergs FK
8.93
PB
  
10Karl FyrbergTäby IS
8.74
PB
  
11Tage Niklasson
8.60
Hammarby IF
8.60
  
12Ivar Jansson CederholmHässelby SK
8.47
PB
  
Östman9.919.9710.1110.22
Chatelet9.6510.099.539.98
Tocca9.889.649.829.97
Ahlberg8.888.949.429.13
Öhlund Karboub9.259.258.959.31
Bruch9.208.928.788.93
Lilja9.148.958.679.12
Strandin8.648.968.348.66
Bucharx8.447.978.93
Fyrberg8.678.748.44x
Niklasson8.518.608.387.57
Jansson Cederholm8.368.228.388.47
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Ivar Steinbergs
10.86
Huddinge AIS
10.86
PB
  
2Hugo Oliveira
9.71
Hanvikens SK
9.71
PB
  
3Tudor Tocca
8.55
Turebergs FK
8.55
  
4William Ekholm
William Ekholm 11, Åkersberga
7.70
Åkersberga SK
7.70
PB
  
5Ludvig Grimvall
5.64
Turebergs FK
5.64
  
Steinbergs10.86xxx
Oliveira9.718.528.498.54
Toccax8.55
Ekholm7.057.707.46x
Grimvall5.084.745.445.64
Final B
17 feb
17 feb
1Alexander Vatsel
Alexander Vatsel 11, Mälarhöjden
10.55
Mälarhöjdens IK
10.55
PB
  
2Anton Svalstedt
9.78
Huddinge AIS
9.78
PB
  
3Bruno KjellgrenBoo IF
9.03
PB
  
4Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
7.80
Österhaninge IF
7.80
PB
  
5Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
7.31
Österhaninge IF
7.31
  
6Jonathan Engman
Jonathan Engman 11, Mälarhöjden
6.22
Mälarhöjdens IK
6.22
  
7Filip FinquistDuvbo IK
4.82
PB
  
Vatsel8.808.9810.5510.14
Svalstedt8.339.789.699.39
Kjellgren8.279.038.328.83
Theorin7.507.80x7.20
Östman7.177.267.316.80
Engman6.226.01x6.04
Finquist4.614.314.494.82
P13 Vikt (7.26 kg)     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Ivar Steinbergs
10.65
Huddinge AIS
10.65
PB
  
2Hugo Ahlberg
7.62
Bromma IF
7.62
PB
  
3Erik Sahlén MartinBromma IF
7.31
  
4Erik Wallgren
6.69
Hammarby IF
6.69
PB
  
Steinbergs9.6010.6510.3810.28
Ahlbergx7.025.997.62
Sahlén Martin6.726.257.316.89
Wallgren6.636.696.566.58
P12 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Alexander Chang
8.71
Hammarby IF
8.71
  
2David Treacher
8.72
Sundbybergs IK
8.72
PB
  
3Ruben StrandTäby IS
9.01
PB
  
4Lucas Olsson
9.15
Turebergs FK
9.15
  
5Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
9.22
=PB
  
6Benjamin Lantto
9.28
Turebergs FK
9.28
PB
  
7Rupert Coan
9.55
Turebergs FK
9.55
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1David Treacher
9.17
Sundbybergs IK
9.17
q
  
2Sixten WigstenHellas FK
9.51
  
3Hjalmar Ehn
Hjalmar Ehn 12, Mälarhöjden
9.54
Mälarhöjdens IK
9.54
  
4Melvin Choppelo GarneijHellas FK
9.84
  
5Gabriel Juth
Gabriel Juth 12, Mälarhöjden
10.05
Mälarhöjdens IK
10.05
PB
  
6Victor Tudorescu Lund
10.62
Mälarhöjdens IK
10.62
PB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Alexander Chang
8.78
Hammarby IF
8.78
q
  
2Benjamin Lantto
9.37
Turebergs FK
9.37
q
  
3Linus Åhlund Vågesjö
9.61
Mälarhöjdens IK
9.61
  
4Jonathan Lindström
9.74
Österhaninge IF
9.74
PB
  
5Florian Lindberg
10.00
Turebergs FK
10.00
  
6Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
11.83
Österhaninge IF
11.83
PB
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Ruben StrandTäby IS
9.03
PB
q
  
2Lucas Olsson
9.20
Turebergs FK
9.20
q
  
3Rupert Coan
9.48
Turebergs FK
9.48
PB
q
  
4Levi Johansson KalströmMälarhöjdens IK
9.56
  
5Albert Irwe
9.82
Hellas FK
9.82
PB
  
6Casper Formanek
Casper Formanek 12, Mälarhöjden
10.11
Mälarhöjdens IK
10.11
PB
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Ruben Palm
Ruben Palm 12, Hammarby
9.05
Hammarby IF
9.05
q
  
2Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
9.30
q
  
3Ture Broo
Ture Broo 12, Österhaninge
9.51
Österhaninge IF
9.51
PB
  
4Teodor Järdö AllströmMälarhöjdens IK
9.57
  
5Joël Langevoort
10.35
Sundbybergs IK
10.35
  
6Aaron Kuflu Wrede
10.74
Sundbybergs IK
10.74
  
P12 600 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Sixten Tjärdal
1:52.93
Spårvägens FK
1:52.93
PB
  
2Nils Kirs Lindblom
1:54.19
Turebergs FK
1:54.19
PB
  
3Sixten Wigsten
1:55.80
Hellas FK
1:55.80
PB
  
4Edwin Hobbs
2:02.24
Turebergs FK
2:02.24
PB
  
5Melvin Choppelo GarneijHellas FK
2:08.12
  
6Jamie Kjellin
2:08.59
Hässelby SK
2:08.59
PB
  
Final B
18 feb
18 feb
1Ruben Palm
Ruben Palm 12, Hammarby
1:54.78
Hammarby IF
1:54.78
PB
  
2Scott Schoultz
1:59.67
Sundbybergs IK
1:59.67
PB
  
3Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
1:59.94
Spårvägens FK
1:59.94
PB
  
4Gabriel Juth
Gabriel Juth 12, Mälarhöjden
2:07.02
Mälarhöjdens IK
2:07.02
PB
  
5Isak Strömbäck
2:18.86
Sundbybergs IK
2:18.86
PB
  
6Levi Johansson Kalström
2:23.30
Mälarhöjdens IK
2:23.30
PB
  
Final C
18 feb
18 feb
1Linus Åhlund Vågesjö
2:08.6m
Mälarhöjdens IK
2:08.6m
PB
  
2Jonathan Lindström
2:09.9m
Österhaninge IF
2:09.9m
PB
  
3Tyko Elfving Björk
2:12.1m
Mälarhöjdens IK
2:12.1m
PB
  
4Victor Tudorescu Lund
2:13.2m
Mälarhöjdens IK
2:13.2m
PB
  
5Aaron Kuflu Wrede
2:19.58
Sundbybergs IK
2:19.58
PB
  
Ture Broo
Ture Broo 12, Österhaninge
DNF
Österhaninge IF
DNF
  
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Alexander Chang
10.91
Hammarby IF
10.91
PB
  
2Lucas Olsson
11.28
Turebergs FK
11.28
  
3Benjamin Lantto
11.52
Turebergs FK
11.52
  
4Ruben Strand
12.01
Täby IS
12.01
  
5Rupert Coan
12.08
Turebergs FK
12.08
PB
  
6David Treacher
12.36
Sundbybergs IK
12.36
  
7Ture Broo
Ture Broo 12, Österhaninge
12.69
Österhaninge IF
12.69
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Lucas Olsson
11.49
Turebergs FK
11.49
q
  
2Benjamin Lantto
11.60
Turebergs FK
11.60
q
  
3Rupert Coan
12.44
Turebergs FK
12.44
q
  
4Teodor Järdö Allström
12.65
Mälarhöjdens IK
12.65
PB
q
  
5Ture Broo
Ture Broo 12, Österhaninge
12.67
Österhaninge IF
12.67
PB
q
  
6Gabriel Juth
Gabriel Juth 12, Mälarhöjden
13.21
Mälarhöjdens IK
13.21
PB
  
7Melvin Choppelo GarneijHellas FK
13.50
=PB
  
8Melker Dahlberg
13.97
Vallentuna FK
13.97
PB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Alexander Chang
11.01
Hammarby IF
11.01
PB
q
  
2Ruben Strand
11.97
Täby IS
11.97
q
  
3David Treacher
12.44
Sundbybergs IK
12.44
q
  
4Tyko Elfving Björk
12.84
Mälarhöjdens IK
12.84
PB
  
5Edvin Tuvesson
12.86
Vallentuna FK
12.86
PB
  
6Sixten Wigsten
13.38
Hellas FK
13.38
PB
  
7Levi Johansson Kalström
13.60
Mälarhöjdens IK
13.60
PB
  
P12 Höjd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Alexander Chang
1.49
Hammarby IF
1.49
PB
  
2Rupert Coan
1.39
Turebergs FK
1.39
  
3Oscar Granath
Oscar Granath 12, Mälarhöjden
1.39
Mälarhöjdens IK
1.39
  
4Benjamin Lantto
1.34
Turebergs FK
1.34
  
5Tage Andersson
1.29
Hammarby IF
1.29
  
6Sixten WigstenHellas FK
1.24
  
6Tyko Elfving Björk
1.24
Mälarhöjdens IK
1.24
  
8Vincent GustafssonHanvikens SK
1.24
  
9Lucas Olsson
1.24
Turebergs FK
1.24
  
9David Treacher
1.24
Sundbybergs IK
1.24
=PB
  
11Florian Lindberg
1.24
Turebergs FK
1.24
  
12Herman Axelson
Herman Axelson 12, Mälarhöjden
1.19
Mälarhöjdens IK
1.19
  
13Casper Formanek
Casper Formanek 12, Mälarhöjden
1.19
Mälarhöjdens IK
1.19
PB
  
1.04
1.43
1.09
1.49
1.14
1.54
1.19
1.24
1.29
1.34
1.39
Chang-
xo
-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
o
Coan-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
Granath-
xxx
o
o
o
o
o
xxo
xo
Lantto-
-
-
o
o
xo
o
xxx
Andersson-
-
-
o
o
xo
xxx

Wigsten-
o
o
o
o
xxx


Elfving Björko
o
o
o
o
xxx


Gustafsson-
o
o
xo
o
xxx


Olsson-
-
xo
o
xo
xxx


Treacher-
o
o
xo
xo
xxx


Lindbergo
o
xo
xxo
xo
xxx


Axelsono
xo
o
o
xxx



Formaneko
o
o
xxo
xxx



Final B
17 feb
17 feb
1Ruben StrandTäby IS
1.39
PB
  
2Ture Broo
Ture Broo 12, Österhaninge
1.29
Österhaninge IF
1.29
PB
  
3Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
1.29
  
4Melker Dahlberg
1.24
Vallentuna FK
1.24
PB
  
5Algot Tinaeus
Algot Tinaeus 12, Mälarhöjden
1.24
Mälarhöjdens IK
1.24
PB
  
6Levi Johansson KalströmMälarhöjdens IK
1.19
PB
  
7Hjalmar Ehn
Hjalmar Ehn 12, Mälarhöjden
1.19
Mälarhöjdens IK
1.19
PB
  
8Gabriel Juth
Gabriel Juth 12, Mälarhöjden
1.19
Mälarhöjdens IK
1.19
PB
  
9Walter Johnson
Walter Johnson 12, Mälarhöjden
1.14
Mälarhöjdens IK
1.14
PB
  
10Jonathan Lindström
1.09
Österhaninge IF
1.09
PB
  
Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
NH
Österhaninge IF
NH
  
Joël Langevoort
NH
Sundbybergs IK
NH
  
1.04
1.43
1.09
1.14
1.19
1.24
1.29
1.34
1.39
Strand-
xxx
-
xxo
o
o
xo
o
xxo
Brooo
o
o
o
o
xo
xxx

Engrup Klevard-
-
o
o
o
xxo
xxx

Dahlbergo
o
o
o
xxo
xxx


Tinaeuso
o
xo
xxo
xxo
xxx


Johansson Kalströmxo
o
o
o
xxx



Ehno
o
o
xo
xxx



Juthxo
xo
xo
xo
xxx



Johnsono
o
o
xxx




Lindströmo
o
xxx





Theorinxxx







Langevoortxxx







P12 Längd (zon)     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Rupert Coan
4.39
Turebergs FK
4.39
  
2Alexander Chang
4.36
Hammarby IF
4.36
PB
  
3Benjamin Lantto
4.27
Turebergs FK
4.27
  
4Ruben StrandTäby IS
4.26
PB
  
5Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
4.16
  
6Lucas Olsson
4.10
Turebergs FK
4.10
  
7Florian Lindberg
3.95
Turebergs FK
3.95
  
8Ture Broo
Ture Broo 12, Österhaninge
3.92
Österhaninge IF
3.92
  
9Vincent GustafssonHanvikens SK
3.90
=PB
  
10Lukas Wallgren
3.89
Mälarö SOK
3.89
  
11Max Roslund
3.72
Hammarby IF
3.72
PB
  
12Teodor Järdö AllströmMälarhöjdens IK
3.62
PB
  
13Linus Åhlund Vågesjö
3.43
Mälarhöjdens IK
3.43
  
Coan4.154.144.374.39
Chang4.35x4.364.29
Lantto4.244.274.264.22
Strand4.263.913.794.11
Engrup Klevard3.813.794.034.16
Olsson4.10xx4.08
Lindberg3.903.86x3.95
Broo3.923.853.643.78
Gustafsson3.903.74x3.87
Wallgren3.893.653.673.51
Roslund3.723.133.533.51
Järdö Allström3.163.153.623.27
Åhlund Vågesjö3.432.743.093.17
Final B
18 feb
18 feb
1Gabriel Juth
Gabriel Juth 12, Mälarhöjden
3.91
Mälarhöjdens IK
3.91
PB
  
2Melvin Choppelo GarneijHellas FK
3.80
PB
  
3Jonathan Lindström
3.61
Österhaninge IF
3.61
PB
  
4Hjalmar Ehn
Hjalmar Ehn 12, Mälarhöjden
3.53
Mälarhöjdens IK
3.53
SB
  
5Tyko Elfving Björk
3.49
Mälarhöjdens IK
3.49
PB
  
6Casper Formanek
Casper Formanek 12, Mälarhöjden
3.47
Mälarhöjdens IK
3.47
PB
  
7Joël Langevoort
3.35
Sundbybergs IK
3.35
=PB
  
8Albert Irwe
3.34
Hellas FK
3.34
PB
  
9Levi Johansson KalströmMälarhöjdens IK
3.08
PB
  
10Victor Tudorescu Lund
3.03
Mälarhöjdens IK
3.03
  
11Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
2.62
Österhaninge IF
2.62
  
Juth3.683.913.803.77
Choppelo Garneij3.543.56x3.80
Lindström3.61x3.283.52
Ehn3.483.533.233.28
Elfving Björk3.493.493.363.41
Formanek3.28x3.413.47
Langevoort3.17x3.263.35
Irwe3.333.343.00x
Johansson Kalström3.082.862.902.99
Tudorescu Lund3.033.002.90x
Theorin2.112.622.522.61
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Hugo Junestad
9.57
Hammarby IF
9.57
PB
  
2Florian Lindberg
8.73
Turebergs FK
8.73
  
3Alexander Chang
8.36
Hammarby IF
8.36
PB
  
4David Treacher
8.21
Sundbybergs IK
8.21
  
5Vincent GustafssonHanvikens SK
7.61
PB
  
6Lukas Wallgren
7.54
Mälarö SOK
7.54
PB
  
7Pelle Jernberg
7.35
Sundbybergs IK
7.35
  
8Isak Strömbäck
7.34
Sundbybergs IK
7.34
PB
  
9Melvin Choppelo GarneijHellas FK
6.72
PB
  
10Albert Irwe
6.51
Hellas FK
6.51
PB
  
11Lucas Olsson
6.10
Turebergs FK
6.10
  
12Gabriel Juth
Gabriel Juth 12, Mälarhöjden
5.99
Mälarhöjdens IK
5.99
PB
  
13Matheo Laskarakis
Matheo Laskarakis 12, Mälarhöjden
5.56
Mälarhöjdens IK
5.56
PB
  
14Levi Johansson KalströmMälarhöjdens IK
5.29
  
15Victor Tudorescu Lund
4.89
Mälarhöjdens IK
4.89
PB
  
16Linus Åhlund Vågesjö
4.63
Mälarhöjdens IK
4.63
  
17Joël Langevoort
4.50
Sundbybergs IK
4.50
PB
  
18Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
4.29
Österhaninge IF
4.29
  
19Jonathan Lindström
3.68
Österhaninge IF
3.68
PB
  
Junestad9.57x8.928.56
Lindbergx8.738.51x
Chang7.208.366.927.74
Treacher8.118.217.707.55
Gustafsson7.066.417.257.61
Wallgren7.457.327.197.54
Jernberg6.477.357.187.09
Strömbäck7.097.346.646.97
Choppelo Garneij6.216.286.725.95
Irwe6.516.386.236.28
Olsson6.10x
Juth5.99xx4.98
Laskarakis5.565.564.885.03
Johansson Kalström4.89x5.294.86
Tudorescu Lund4.214.854.424.89
Åhlund Vågesjö4.63x4.474.48
Langevoortx4.50x3.09
Theorin4.294.164.013.94
Lindströmxx2.943.68
Kvinnor
F17 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
7.79
Hässelby SK
7.79
PB
  
2My Lindberg
7.99
Hammarby IF
7.99
  
3Elisabeth Teearu
8.07
Turebergs FK
8.07
  
4Emelie Lundqvist
8.26
Hässelby SK
8.26
  
5Clara Herge
8.29
Bromma IF
8.29
  
6Emilie EkmanTäby IS
8.33
  
7Selma Redzematovic
8.67
Mälarhöjdens IK
8.67
PB
  
7Sofia Sahlén MartinBromma IF
8.67
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
7.88
Hässelby SK
7.88
PB
q
  
2Emelie Lundqvist
8.21
Hässelby SK
8.21
q
  
3Clara Herge
8.28
Bromma IF
8.28
q
  
4Selma Redzematovic
8.84
Mälarhöjdens IK
8.84
q
  
5Sonia TengöBoo IF
9.10
PB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1My Lindberg
8.06
Hammarby IF
8.06
q
  
2Elisabeth Teearu
8.12
Turebergs FK
8.12
q
  
3Emilie EkmanTäby IS
8.34
q
  
4Sofia Sahlén MartinBromma IF
8.58
SB
q
  
5Elin Nordlund
Elin Nordlund 08, Österhaninge
8.89
Österhaninge IF
8.89
  
6Lena Aouat
Lena Aouat 08, Hammarby
9.70
Hammarby IF
9.70
  
F17 400 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Wilma Beiming BrotteTäby IS
59.00
PB
  
2Arwen Pamelius
1:01.25
Täby IS
1:01.25
PB
  
3Julia Sandler Djerf
1:01.96
Turebergs FK
1:01.96
PB
  
4Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
1:02.36
Mälarhöjdens IK
1:02.36
PB
  
Final B
17 feb
17 feb
1Sofia Sahlén MartinBromma IF
1:04.64
SB
  
2Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
1:06.42
Tullinge FI
1:06.42
PB
  
3Nora Söderqvist
1:14.92
Huddinge AIS
1:14.92
  
F17 1500 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Mika Karlström LanttoBoo IF
5:44.95
PB
  
2Miriam Nunes Nykvist
5:48.41
Turebergs FK
5:48.41
SB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
8.69
Hässelby SK
8.69
PB
  
2My Lindberg
8.88
Hammarby IF
8.88
PB
  
3Wilma Beiming BrotteTäby IS
9.21
  
4Emilie EkmanTäby IS
9.27
PB
  
F17 Höjd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.68
Åkersberga SK
1.68
  
2Emilie EkmanTäby IS
1.61
  
3Elin Nordlund
Elin Nordlund 08, Österhaninge
1.31
Österhaninge IF