0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Sätrahallen   Arrangör: Täby IS
Tävlande: 575 (283+292)   Starter: 1280 (621+659)

Män
M 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Johan SjölanderTäby IS
6.78
  
2Edvin Sidwall
6.88
Danderyds SK
6.88
PB
  
3Edvard Hansson
6.99
Hässelby SK
6.99
  
4Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
7.00
SB
  
5Michael LuxemburgTäby IS
7.08
SB
  
6Simon MartinssonMalmö AI
7.14
  
6Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
7.14
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Edvin Sidwall
6.90
Danderyds SK
6.90
PB
q
  
2Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
7.04
SB
q
  
3Ludvig All
7.11
Täby IS
7.11
PB
q
  
4Joel Ekman
Joel Ekman 04, Upsala IF
7.13
Upsala IF
7.13
PB
  
5Eemeli Peura
7.30
Upsala IF
7.30
PB
  
6Linus HasselkvistHuddinge AIS
7.64
  
7Ebbe Abrahamsson
Ebbe Abrahamsson 06, Eskilstuna FI
7.65
Eskilstuna FI
7.65
PB
  
8Magnus Björk
Magnus Björk 68, Eskilstuna FI
8.58
Eskilstuna FI
8.58
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Michael LuxemburgTäby IS
7.09
SB
q
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
7.09
SB
q
  
3Josef Malsher
7.15
Upsala IF
7.15
  
4Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
7.20
=PB
  
5Oliver Ericsson
7.25
Spårvägens FK
7.25
SB
  
6Nils Söderqvist
7.43
Huddinge AIS
7.43
PB
  
7Preeda Tantimethakun
7.45
Eskilstuna FI
7.45
PB
  
8Vincent LindqvistBromma IF
7.58
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Johan SjölanderTäby IS
6.77
PB
q
  
2Edvard Hansson
7.03
Hässelby SK
7.03
q
  
3Simon MartinssonMalmö AI
7.13
PB
q
  
4Martin Hagberg
7.14
Hässelby SK
7.14
SB
  
5William Brändeborn
7.26
Eskilstuna FI
7.26
  
6Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Huddinge
7.66
Huddinge AIS
7.66
  
7Felix ÖsterbergBoo IF
7.71
PB
  
8Younas Messaoudi
7.93
Huddinge AIS
7.93
=PB
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final A
21 jan
21 jan
1Josef Malsher
22.39
Upsala IF
22.39
PB
  
2Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
22.67
PB
  
3David Mattiasson
22.98
Turebergs FK
22.98
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Martin Hagberg
23.36
Hässelby SK
23.36
PB
  
2Eemeli Peura
23.60
Upsala IF
23.60
PB
  
Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Huddinge
DQ
Huddinge AIS
DQ
  
Final C
21 jan
21 jan
1Felix ÖsterbergBoo IF
24.41
PB
  
2Linus Fondin
24.47
Hanvikens SK
24.47
SB
  
3Preeda Tantimethakun
24.53
Eskilstuna FI
24.53
  
Final D
21 jan
21 jan
1Ebbe Abrahamsson
Ebbe Abrahamsson 06, Eskilstuna FI
24.57
Eskilstuna FI
24.57
PB
  
2Staffan LindbergHellas FK
26.03
PB
  
3Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
26.10
Spårvägens FK
26.10
  
Linus HasselkvistHuddinge AIS
DNF
  
M 800 m     
Inne
Inne
Final A
20 jan
20 jan
1Habtom Asgede
1:55.43
Turebergs FK
1:55.43
SB
  
2Axel Alness Borg
1:56.36
IFK Lidingö
1:56.36
SB
  
3Noa Steiner
1:57.39
Turebergs FK
1:57.39
PB
  
4Erik Nederheim
1:57.54
Täby IS
1:57.54
PB
  
5Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
1:58.89
Hammarby IF
1:58.89
PB
  
6Simon Sandkvist
1:59.91
Spårvägens FK
1:59.91
SB
  
Samuel Berhane
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
20 jan
20 jan
1Albert Ziegler
1:58.06
Turebergs FK
1:58.06
PB
  
2Robin Isaksson
1:58.32
Turebergs FK
1:58.32
PB
  
3Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
1:59.73
PB
  
4Daniel Musirim
2:03.24
Sundbybergs IK
2:03.24
PB
  
5Fredrik Nybäck
2:11.09
Spårvägens FK
2:11.09
PB
  
6Niclas PetterssonIK Akele
2:15.29
  
Final C
20 jan
20 jan
1Anton Sallnäs
2:07.34
Hammarby IF
2:07.34
PB
  
2William Clason
2:13.05
Täby IS
2:13.05
PB
  P17 1
3Hugo Sundström
2:14.74
Hammarby IF
2:14.74
PB
  
4Elias Jungefors
2:17.61
Hammarby IF
2:17.61
PB
  P17 2
5Erik Alteskog
2:24.97
Hammarby IF
2:24.97
PB
  
6Daniel Förberg
2:29.23
Fredrikshofs FIF
2:29.23
  
M 1500 m     
Inne
Inne
Final A
19 jan
19 jan
1Sebastian Lörstad
3:57.92
IFK Lidingö
3:57.92
PB
  
2Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
4:09.28
PB
  
3Vladislav Shchukin
4:09.47
FK Studenterna
4:09.47
PB
  
4Jakob Bergström
4:14.49
Turebergs FK
4:14.49
SB
  
5Vilhelm Lood Falgén
4:15.62
Turebergs FK
4:15.62
SB
  
6Andreas Lundegård
4:16.37
FK Studenterna
4:16.37
PB
  
7Jonas Atlassi
4:17.09
IFK Lidingö
4:17.09
PB
  
8Edvin Karlström
4:17.64
FK Studenterna
4:17.64
SB
  
9Simon Rowland
4:23.38
Hammarby IF
4:23.38
PB
  
10Simon Wahlström
4:26.74
FK Studenterna
4:26.74
  
Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Final B
19 jan
19 jan
1Damian Nevins
Damian Nevins 80, Studenterna
4:31.03
FK Studenterna
4:31.03
  
2Niclas PetterssonIK Akele
4:35.28
SB
  
3Martin Wahlström
4:37.09
FK Studenterna
4:37.09
PB
  
4Otto Wendle Lindestam
4:37.45
Spårvägens FK
4:37.45
PB
  
5Erik Göransson
4:47.22
Bromma IF
4:47.22
SB
  
6Alexander Andersson
4:47.48
Hammarby IF
4:47.48
PB
  
Fredrik Eckerström
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Daniel Förberg
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
M 60 m häck     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Anton Levin
7.99
Malmö AI
7.99
SB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.05
Spårvägens FK
8.05
PB
  
3Ludvig All
8.17
Täby IS
8.17
SB
  
4Linus Otto Boyer
8.32
Upsala IF
8.32
  
5Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.34
Eskilstuna FI
8.34
SB
  
M 60 m häck extra     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Anton Levin
7.94
Malmö AI
7.94
SB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.08
Spårvägens FK
8.08
SB
  
3Ludvig All
8.16
Täby IS
8.16
SB
  
4Linus Otto Boyer
8.23
Upsala IF
8.23
SB
  
5Amir Shaker
Amir Shaker 89, Eskilstuna FI
8.34
Eskilstuna FI
8.34
=SB
  
M Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Fabian DelrydTäby IS
2.15
SB
  
2Albin Eriksson
1.97
Tyresö FK
1.97
SB
  
3Elias Sahlin
1.94
IFK Lidingö
1.94
SB
  
4Emil De Maria PeterssonTurebergs FK
1.94
SB
  
Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
NH
  
1.76
2.15
1.81
2.20
1.86
1.90
1.94
1.97
2.00
2.10
Delryd-
xo
-
xxx
-
-
-
-
o
o
Eriksson-
-
o
xxo
o
xo
xxx

Sahlin-
xo
-
o
o
xxx


De Maria Petersson-
-
o
xxo
xxo
xxx


Hellstrand Hellebergxxx







M Stav     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Harald GemmelTäby IS
5.00
  
2Carl Sténson
4.78
Hellas FK
4.78
SB
  
3Jonas Asplund
4.48
Turebergs FK
4.48
SB
  
Oliver SandbergHuddinge AIS
NH
  
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
NH
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
4.334.484.634.784.885.005.07
Gemmel--o-xoxoxxx
Sténson-xoxxoxoxxx
Asplundooxxx
Sandberg-xxx
Carlsson---xxx
Semb-Josefsonxxx
Söderström Eskonniemi-xxx
Final B
19 jan
19 jan
1Alexander Heaton
4.60
Huddinge AIS
4.60
PB
  
4.284.404.514.604.70
Heatonoxxoxxoxxoxxx
Final C
21 jan
21 jan
1Oliver Sandberg
4.50
Huddinge AIS
4.50
  
2Jakob Höglund
3.88
Upsala IF
3.88
PB
  
3Emil Henriksnäs
3.88
Upsala IF
3.88
PB
  
4Alexander GranqvistHuddinge AIS
3.83
PB
  
5Elias Ohlis
3.53
Huddinge AIS
3.53
PB
  
6Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
3.43
Mälarhöjdens IK
3.43
  
7Albin Wolgast
3.33
Hammarby IF
3.33
PB
  
8Malte Vejbrink
Malte Vejbrink 08, Mälarhöjden
3.18
Mälarhöjdens IK
3.18
=SB
  
2.88
3.73
3.03
3.78
3.18
3.83
3.33
3.88
3.43
3.93
3.53
4.28
3.63
4.50
3.68
4.81
Sandberg-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
xxx
Höglund-
-
-
xxo
-
o
-
o
-
xxx
o
o
xo
Henriksnäs-
-
-
o
-
xo
-
xxo
-
xxx
o
-
o
Granqvist-
xo
-
-
-
xxo
-
xxx
xo
xo
xo
-
Ohlis-
-
xo
o
o
o
xxx

Melén-
-
o
o
xo
xxx


Wolgast-
o
o
xxo
xxx



Vejbrinko
o
xo
xxx




Final D
21 jan
21 jan
1Jakob LindbergHellas FK
2.83
PB
  
2Per Lomakka
2.58
Hellas FK
2.58
  
3Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
2.43
Mälarhöjdens IK
2.43
  
4Love Ahlepil
2.28
Turebergs FK
2.28
  
4Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
2.28
Mälarhöjdens IK
2.28
  
6Love Lindberg
2.13
Hellas FK
2.13
PB
  
7Victor Herge
2.13
Bromma IF
2.13
=PB
  
1.932.132.282.432.582.732.832.93
Lindberg---ooooxxx
Lomakka---ooxxx
Lorentzon---oxxx
Ahlepil--oxxx
Borgstrandoooxxx
Lindbergooxxx
Hergexoxoxxx
M Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Joakim Hellbratt
7.36
Huddinge AIS
7.36
  
2Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
7.23
Spårvägens FK
7.23
SB
  
3Filip Olsson
7.09
Bromma IF
7.09
PB
  
4Hugo Olsson
7.03
Turebergs FK
7.03
SB
  
5Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
6.41
SB
  
6William Brändeborn
6.16
Eskilstuna FI
6.16
SB
  
7Teodor Nyman
5.95
Hässelby SK
5.95
PB
  
8Tom Emfel
Tom Emfel 06, Hammarby
5.57
Hammarby IF
5.57
SB
  
9Adam TorbjörnssonHammarby IF
5.21
PB
  
Oliver Ericsson
NM
Spårvägens FK
NM
  
Niklas Wall
NM
Hammarby IF
NM
  
Hellbratt7.237.155.547.36xx
Pestić7.02x7.23xx
Olssonx6.806.947.09x6.88
Olssonxx6.87x6.907.03
Hellstrand Helleberg3.675.45xx6.41x
Brändebornxx6.104.696.163.61
Nyman5.775.82xx5.95x
Emfel5.345.455.572.295.37
Torbjörnssonx5.214.82
Ericssonxxx
Wallxxx
M Tresteg     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Marcus Eklund
15.57
Täby IS
15.57
PB
  
5 SWE P19 AT
2Rasmus Berg
14.48
Gefle IF
14.48
PB
  
3Elvin Rahm
13.55
Gefle IF
13.55
  
4Teodor Nyman
13.42
Hässelby SK
13.42
PB
  
5Anton Roslund
13.04
Hammarby IF
13.04
PB
  
6Vilgot DidriksonBromma IF
12.61
  
7Sam Rondung
Sam Rondung 07, Östersunds GIF
12.47
Östersunds GIF
12.47
SB
  
8Felix Camarstrand
12.33
Hammarby IF
12.33
PB
  
9Tom Emfel
Tom Emfel 06, Hammarby
12.10
Hammarby IF
12.10
  
10Linus MattssonTäby IS
11.81
SB
  
Eklundx14.5514.8114.7614.0915.57
Berg13.7613.9514.1014.2814.3114.48
Rahmx13.32x13.3813.3513.55
Nymanx12.6913.3013.4213.1713.20
Roslund12.3613.0411.5512.6912.6611.46
Didrikson12.61x12.2912.4212.28
Rondung12.47x12.17
Camarstrand12.16xx11.8112.0612.33
Emfel12.1012.07x
Mattsson11.81xx
M Kula     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Jesper Arbinge
Jesper Arbinge 97, Spårvägen
19.29
Spårvägens FK
19.29
  
2Patrik Lindstedt
16.60
Hässelby SK
16.60
=SB
  
3Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
15.36
Hässelby SK
15.36
  
4Patrick Lindfors
Patrick Lindfors 70, Mälarhöjden
11.13
Mälarhöjdens IK
11.13
SB
  
Arbinge18.90x18.77xx19.29
Lindstedt16.53x16.5916.4516.4616.60
Lindx14.6513.9615.36x14.84
Lindforsxx11.1310.8211.0910.91
M Vikt     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Ludvig Wallén
12.75
Bromma IF
12.75
SB
  
2Alexander LindefalkHammarby IF
12.47
PB
  
3Patrick Lindfors
Patrick Lindfors 70, Mälarhöjden
12.21
Mälarhöjdens IK
12.21
SB
  
Wallén12.3612.2611.6112.7512.2912.05
Lindefalkx11.9612.4712.1512.3612.16
Lindfors11.6712.0312.2111.8911.9912.07
P17 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Milton Cooper
7.07
Bromma IF
7.07
PB
  
2Melvin Nilsson
7.25
Turebergs FK
7.25
PB
  
3Jacob NorsellTäby IS
7.29
  
4Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Eskilstuna FI
7.33
Eskilstuna FI
7.33
  
5Cedric Boateng
7.34
Hammarby IF
7.34
PB
  
6Andreas Linder
7.34
Upsala IF
7.34
PB
  
7Anton Roslund
7.46
Hammarby IF
7.46
  
8Meso JE Egenaonu
7.60
Hammarby IF
7.60
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Milton Cooper
7.22
Bromma IF
7.22
PB
q
  
2Karl Thilers
7.52
Turebergs FK
7.52
SB
  
3Elias Karén
7.56
Upsala IF
7.56
PB
  
4Yngve Findin
Yngve Findin 08, Eskilstuna FI
7.77
Eskilstuna FI
7.77
PB
  
5Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
7.96
Mälarhöjdens IK
7.96
PB
  
6Alexander Samson
8.10
Hammarby IF
8.10
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Melvin Nilsson
7.27
Turebergs FK
7.27
PB
q
  
2Jacob NorsellTäby IS
7.27
PB
q
  
3Meso JE Egenaonu
7.48
Hammarby IF
7.48
PB
q
  
4Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
7.62
Spårvägens FK
7.62
PB
  
5Edward Lindfors SchejaSpårvägens FK
8.05
  
6Omar Mohamed
Omar Mohamed 08, Spårvägen
8.71
Spårvägens FK
8.71
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Eskilstuna FI
7.32
Eskilstuna FI
7.32
q
  
2Cedric Boateng
7.46
Hammarby IF
7.46
PB
q
  
3Terence Mayunga NdongoBromma IF
7.60
PB
  
4John Larsson
7.62
Hammarby IF
7.62
PB
  
5Otto Lundquist FyrkHammarby IF
7.97
PB
  
6Algot ErikssonIF Linden
8.15
  
7Leo Miljateig
8.45
Hammarby IF
8.45
PB
  
Heat 4
20 jan
20 jan
1Andreas Linder
7.35
Upsala IF
7.35
=PB
q
  
2Anton Roslund
7.44
Hammarby IF
7.44
PB
q
  
3Samuel Komesha
7.59
Hammarby IF
7.59
PB
  
4William WellstedtBromma IF
7.62
PB
  
5Wilhelm Holtzberg BemingBromma IF
8.09
PB
  
6Erland Wärn
8.38
Bromma IF
8.38
SB
  
P17 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Andreas Linder
23.13
Upsala IF
23.13
PB
  
2Jakob Lennermark
23.57
Turebergs FK
23.57
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Karl Thilers
23.91
Turebergs FK
23.91
PB
  
2Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
25.18
Spårvägens FK
25.18
PB
  
Final D
21 jan
21 jan
1Otto Lundquist FyrkHammarby IF
25.55
PB
  
2Algot Eriksson
27.30
IF Linden
27.30
PB
  
3Omar Mohamed
Omar Mohamed 08, Spårvägen
27.98
Spårvägens FK
27.98
PB
  
Final E
21 jan
21 jan
1Wilhelm Holtzberg BemingBromma IF
25.20
PB
  
2William WellstedtBromma IF
25.84
PB
  
P17 1500 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Arvid AhlstrandBoo IF
4:30.73
PB
  
2Johan Åkerström
4:31.01
Turebergs FK
4:31.01
PB
  
3Vilgot Didrikson
4:36.30
Bromma IF
4:36.30
PB
  
4Oliver Törnblom
4:42.49
Turebergs FK
4:42.49
PB
  
5William Clason
4:46.15
Täby IS
4:46.15
PB
  
6Elias Jungefors
4:59.77
Hammarby IF
4:59.77
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Jacob NorsellTäby IS
8.21
  
2Elias Karén
8.43
Upsala IF
8.43
PB
  
3Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
8.66
PB
  
4Felix CamarstrandHammarby IF
9.57
PB
  
5Fredrik Redin
13.65
Hammarby IF
13.65
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm) extra     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Jacob NorsellTäby IS
8.11
PB
  
2Elias Karén
8.54
Upsala IF
8.54
  
3Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
8.66
=PB
  
P17 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Elvin Rahm
1.87
Gefle IF
1.87
  
2Emil SöderbergTäby IS
1.85
PB
  
3Nemanja Opacic
1.83
Huddinge AIS
1.83
PB
  
4Erik Rosenquist
1.81
Vallentuna FK
1.81
  
5Henrik Deresiewicz
1.79
Sundbybergs IK
1.79
  
6Vilgot DidriksonBromma IF
1.79
  
7Fredrik Redin
1.60
Hammarby IF
1.60
PB
  
8Alexander Samson
1.55
Hammarby IF
1.55
PB
  
1.50
1.79
1.55
1.81
1.60
1.83
1.64
1.85
1.68
1.87
1.71
1.92
1.74
1.77
Rahm-
xxo
-
-
-
o
-
-
-
xxo
-
xxx
-
xo
Söderberg-
xxo
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
o
xo
o
Opacic-
xo
-
xo
-
o
o
xxx
o
o
o
o
Rosenquist-
-
-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
Deresiewicz-
xo
-
-
-
xxx
-
-
o
o
-
Didrikson-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
xo
o
Redin-
o
o
xxx




Samsono
o
xxx





P17 Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Anton Roslund
6.45
Hammarby IF
6.45
  
2Samuel Komesha
6.27
Hammarby IF
6.27
PB
  
3Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
6.18
PB
  
4Yngve Findin
Yngve Findin 08, Eskilstuna FI
6.08
Eskilstuna FI
6.08
PB
  
5Meso JE Egenaonu
6.01
Hammarby IF
6.01
PB
  
6Melvin Nilsson
5.98
Turebergs FK
5.98
PB
  
7Sam Rondung
Sam Rondung 07, Östersunds GIF
5.94
Östersunds GIF
5.94
SB
  
8Filip Ydreborg
Filip Ydreborg 07, Linköpings GIF
5.94
Linköpings GIF
5.94
  
9Théodore Lagroix Kronlund
5.79
Östersunds GIF
5.79
PB
  
10Eli Graseman
Eli Graseman 07, Spårvägen
5.65
Spårvägens FK
5.65
PB
  
11Ludwig WinnhedBoo IF
5.54
SB
  
12Linus MattssonTäby IS
5.54
SB
  
13Erik Håkansson
5.47
Turebergs FK
5.47
PB
  
14Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
5.42
Mälarhöjdens IK
5.42
PB
  
15Leo Miljateig
5.02
Hammarby IF
5.02
PB
  
16Alexander Samson
4.79
Hammarby IF
4.79
PB
  
Erland WärnBromma IF
NM
  
Roslund6.116.406.376.176.256.45
Komesha6.096.186.276.085.995.76
Antivilo Lindsjöö5.585.826.18x5.72x
Findin6.085.945.685.905.965.58
JE Egenaonu5.796.01x5.705.975.91
Nilsson5.855.98x5.92
Rondung5.805.295.94xx5.80
Ydreborg5.745.605.945.675.475.78
Lagroix Kronlund5.79x5.42
Graseman5.634.035.65
Winnhed5.545.305.54
Mattsson5.425.355.54
Håkansson5.475.34
Dauner5.385.425.39
Miljateigx4.935.02
Samson4.794.664.70
Wärnxxx
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Christoffer BélecHammarby IF
11.83
PB
  
2Anton Ringdahl
11.10
Marieby GIF
11.10
PB
  
3Erland Wärn
9.80
Bromma IF
9.80
PB
  
4Oliver Hagekull
Oliver Hagekull 07, Mälarhöjden
9.71
Mälarhöjdens IK
9.71
SB
  
5Wilhelm Holtzberg BemingBromma IF
9.13
PB
  
Bélec10.7811.0111.3111.8311.4811.03
Ringdahl10.3510.7910.0010.7011.1011.08
Wärnx9.649.659.14x9.80
Hagekullx8.76x9.339.039.71
Holtzberg Beming9.118.999.138.598.827.95
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Christoffer BélecHammarby IF
16.28
PB
  
2Albin Wolgast
15.53
Hammarby IF
15.53
PB
  
3Emil EdlundBoo IF
12.22
PB
  
Bélec14.3214.7914.8315.7016.28x
Wolgast13.5714.81xxx15.53
Edlund11.9112.22xxxx
P15 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Nils Johansson
Nils Johansson 09, Östersunds GIF
7.61
Östersunds GIF
7.61
PB
  
2Alex Lundgren
7.69
IFK Lidingö
7.69
PB
  
3Jonatan Borg
7.70
Hammarby IF
7.70
=PB
  
4Wilton FurubomIF Linden
7.78
  
5Eliah AnderssonBromma IF
7.86
  
6Axel Huss
Axel Huss 09, Östersunds GIF
7.87
Östersunds GIF
7.87
PB
  
7Ian von Reis
8.10
IF Linnéa
8.10
  
8Castor SvanelidIF Linnéa
8.23
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Jonatan Borg
7.70
Hammarby IF
7.70
PB
q
  
2Nils Johansson
Nils Johansson 09, Östersunds GIF
7.71
Östersunds GIF
7.71
PB
q
  
3Alex Lundgren
7.75
IFK Lidingö
7.75
q
  
4Axel Huss
Axel Huss 09, Östersunds GIF
7.88
Östersunds GIF
7.88
PB
q
  
5Ian von Reis
8.08
IF Linnéa
8.08
PB
q
  
6Oskar Ahlstrand
8.31
Turebergs FK
8.31
PB
  
7Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
8.79
Hässelby SK
8.79
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Wilton FurubomIF Linden
7.81
q
  
2Eliah AnderssonBromma IF
7.84
q
  
3Castor SvanelidIF Linnéa
8.18
SB
q
  
4Alfred Boström
8.22
Hässelby SK
8.22
  
5Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
8.27
PB
  
6Albin Berglund
8.27
Hässelby SK
8.27
PB
  
7Moritz Bruch
8.39
Hässelby SK
8.39
PB
  
8Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
8.39
Södertälje IF
8.39
PB
  
P15 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Emil Ribacke
24.57
Turebergs FK
24.57
PB
  
2Max Unger
24.70
IF Linnéa
24.70
PB
  
3Jonatan Borg
24.74
Hammarby IF
24.74
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Wilton Furubom
25.39
IF Linden
25.39
PB
  
2Eliah AnderssonBromma IF
25.52
PB
  
3Fritiof Wärn
27.64
Hässelby SK
27.64
  
Final C
21 jan
21 jan
1Nils Johansson
Nils Johansson 09, Östersunds GIF
25.14
Östersunds GIF
25.14
PB
  
2Ian von Reis
26.51
IF Linnéa
26.51
PB
  
3Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
27.85
Spårvägens FK
27.85
PB
  
Final D
21 jan
21 jan
1Mano Veljic
26.66
IFK Lidingö
26.66
PB
  
2Oskar Ahlstrand
27.49
Turebergs FK
27.49
PB
  
3Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
27.97
Södertälje IF
27.97
  
Final E
21 jan
21 jan
1Axel Alberts
26.76
Hammarby IF
26.76
PB
  
2Gustaf Malm
29.36
Täby IS
29.36
PB
  
Alfons WetterwaldIF Linnéa
DQ
  
P15 1000 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1David Ahlberg
2:46.51
Bromma IF
2:46.51
PB
  
2Emil Corlevi
2:46.55
IFK Lidingö
2:46.55
PB
  
3Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
2:58.11
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Nils Johansson
Nils Johansson 09, Östersunds GIF
9.05
Östersunds GIF
9.05
PB
  
2Ville MårtenssonHuddinge AIS
9.09
PB
  
3Oskar Ahlstrand
9.46
Turebergs FK
9.46
PB
  
4Moritz Bruch
9.94
Hässelby SK
9.94
PB
  
5Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
11.14
Södertälje IF
11.14
PB
  
P15 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Alex Lundgren
1.79
IFK Lidingö
1.79
PB
  
2Alexander Brändeborn
1.77
Eskilstuna FI
1.77
PB
  
3Castor SvanelidIF Linnéa
1.58
PB
  
4Oskar Ahlstrand
1.58
Turebergs FK
1.58
PB
  
5Axel Huss
Axel Huss 09, Östersunds GIF
1.50
Östersunds GIF
1.50
SB
  
6Albin Berglund
1.45
Hässelby SK
1.45
PB
  
1.35
1.69
1.40
1.71
1.45
1.73
1.50
1.75
1.54
1.77
1.58
1.79
1.62
1.81
1.66
Lundgren-
xxo
-
o
-
o
o
o
-
xxo
-
o
o
xxx
-
Brändeborn-
-
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
o
o
Svanelido
o
xo
o
xxo
xo
xxx

Ahlstrando
o
o
xo
xo
xxo
xxx

Huss-
o
o
o
xxx



Berglundo
o
xo
xxx




P15 Längd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Nils Johansson
Nils Johansson 09, Östersunds GIF
5.94
Östersunds GIF
5.94
PB
  
2Alex Lundgren
5.82
IFK Lidingö
5.82
  
3Axel Huss
Axel Huss 09, Östersunds GIF
5.71
Östersunds GIF
5.71
PB
  
4Jonatan Borg
5.41
Hammarby IF
5.41
PB
  
5Oskar Ahlstrand
5.40
Turebergs FK
5.40
PB
  
6Moritz Bruch
5.25
Hässelby SK
5.25
PB
  
7Castor SvanelidIF Linnéa
4.92
SB
  
8Hugo Dahl
Hugo Dahl 09, Hässelby
4.91
Hässelby SK
4.91
PB
  
9Axel Alberts
4.81
Hammarby IF
4.81
PB
  
10Albin Berglund
4.73
Hässelby SK
4.73
PB
  
11Eli Bashor
Eli Bashor 09, Södertälje IF
4.54
Södertälje IF
4.54
PB
  
12Alfons WetterwaldIF Linnéa
3.81
PB
  
Ian von ReisIF Linnéa
NM
  
Johansson5.94x4.695.485.76
Lundgren4.444.515.825.621.595.62
Hussxx5.265.124.655.71
Borgx4.945.185.05x5.41
Ahlstrand5.265.155.365.254.945.40
Bruch5.081.315.165.075.105.25
Svanelid4.924.714.71x4.65
Dahl4.834.794.804.704.914.69
Albertsx4.654.81
Berglund4.734.464.63
Bashor4.344.544.20
Wetterwaldx3.813.57
von Reisxxx
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Jumanne Hackett
13.04
Hammarby IF
13.04
PB
  
2Nils Johansson
Nils Johansson 09, Östersunds GIF
10.48
Östersunds GIF
10.48
PB
  
3Theo Wikström
10.44
Huddinge AIS
10.44
PB
  
4Leo Carls
Leo Carls 09, Huddinge
10.13
Huddinge AIS
10.13
PB
  
5Jonatan Borg
9.62
Hammarby IF
9.62
  
Hackett12.1613.04x12.31xx
Johansson10.469.8410.4810.45
Wikström10.44x9.99xxx
Carls10.139.279.75xxx
Borg7.939.149.559.629.41
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Carl Berggren
16.19
F Bålsta IK
16.19
PB
  
2Jumanne Hackett
15.55
Hammarby IF
15.55
PB
  
3Leo Carls
Leo Carls 09, Huddinge
14.38
Huddinge AIS
14.38
  
4David Bonnevier
13.49
Turebergs FK
13.49
  
5Jakob Bonnevier
10.16
Turebergs FK
10.16
PB
  
6Jakob LindbergHellas FK
9.73
PB
  
7Love Lindberg
8.11
Hellas FK
8.11
PB
  
Berggren16.1915.4115.7515.5115.68x
Hackett15.1215.4715.55xxx
Carlsx13.23x14.3814.23x
Bonnevierx13.29x13.49x
Bonnevierx10.16xxx9.28
Lindbergxxxx9.73
Lindberg8.11x7.82x
P14 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Emil Ribacke
7.72
Turebergs FK
7.72
PB
  
2Max Unger
7.77
IF Linnéa
7.77
PB
  
3Jakob LindbergHellas FK
7.92
  
4Fritiof Wärn
8.18
Hässelby SK
8.18
  
5William Thilers
8.32
Turebergs FK
8.32
PB
  
6Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
8.35
  
7Victor Herge
8.39
Bromma IF
8.39
PB
  
8Gabriel Dahlberg
8.48
Hammarby IF
8.48
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Max Unger
7.80
IF Linnéa
7.80
q
  
2Jakob LindbergHellas FK
7.89
PB
q
  
3William Thilers
8.35
Turebergs FK
8.35
q
  
4Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
8.55
Spårvägens FK
8.55
PB
  
5Robin Duwig
8.96
Täby IS
8.96
  
6Gustaf Malm
9.08
Täby IS
9.08
PB
  
7Grim PameliusTäby IS
9.40
PB
  
8Axel Jonsson
Axel Jonsson 10, Östersunds GIF
10.19
Östersunds GIF
10.19
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Emil Ribacke
7.73
Turebergs FK
7.73
PB
q
  
2Fritiof Wärn
8.20
Hässelby SK
8.20
q
  
3Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
8.32
PB
q
  
4Gabriel Dahlberg
8.41
Hammarby IF
8.41
PB
q
  
5Victor Herge
8.48
Bromma IF
8.48
q
  
6Murthatha Altmymy
9.75
Spårvägens FK
9.75
PB
  
7Vilhelm AskehedTäby IS
10.10
  
P14 1000 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Ivar Janson
2:56.31
Hammarby IF
2:56.31
PB
  
2Olle Skoog Karlsson
3:07.44
Finspångs AIK
3:07.44
PB
  
3Oskar Handler
Oskar Handler 10, Trångsviken
3:07.47
Trångsvikens IF
3:07.47
PB
  
4Gustaf Malm
3:07.74
Täby IS
3:07.74
PB
  
5Tage Lood Falgén
3:14.98
Turebergs FK
3:14.98
PB
  
6Vilhelm Askehed
3:35.74
Täby IS
3:35.74
PB
  
7Albin Freyling
4:02.17
Hammarby IF
4:02.17
PB
  
8Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
4:18.25
Spårvägens FK
4:18.25
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Emil Ribacke
8.93
Turebergs FK
8.93
PB
  
2Anton Wärre
9.17
Danderyds SK
9.17
PB
  
3Lucas Bergman
9.61
Huddinge AIS
9.61
  
4Oskar LybergTäby IS
9.81
PB
  
5Vincent LundvallHellas FK
10.57
PB
  
6Victor Herge
10.57
Bromma IF
10.57
PB
  
7Love Lindberg
11.39
Hellas FK
11.39
  
P14 60 m häck (83.8 cm)     
Inne
Inne
Heat 1
21 jan
21 jan
1Emil Ribacke
8.95
Turebergs FK
8.95
PB
q
  
2Oskar LybergTäby IS
9.65
PB
q
  
3Vincent LundvallHellas FK
10.25
PB
q
  
4Victor Herge
10.79
Bromma IF
10.79
PB
q
  
5Gabriel Dahlberg
11.58
Hammarby IF
11.58
PB
  
Heat 2
21 jan
21 jan
1Anton Wärre
9.19
Danderyds SK
9.19
PB
q
  
2Lucas Bergman
9.81
Huddinge AIS
9.81
PB
q
  
3Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
10.05
PB
q
  
4Love Lindberg
11.24
Hellas FK
11.24
PB
q
  
5Robin Duwig
11.30
Täby IS
11.30
PB
  
P14 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Jakob LindbergHellas FK
1.66
=PB
  
2Emil Ribacke
1.62
Turebergs FK
1.62
PB
  
3Oskar LybergTäby IS
1.62
PB
  
4Vincent LundvallHellas FK
1.50
PB
  
4Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
1.50
Mälarhöjdens IK
1.50
PB
  
6Lucas Bergman
1.50
Huddinge AIS
1.50
  
7Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
1.50
Spårvägens FK
1.50
PB
  
8Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
1.45
SB
  
9Fritiof Wärn
1.45
Hässelby SK
1.45
  
10Gustaf Malm
1.40
Täby IS
1.40
PB
  
11Oskar Handler
Oskar Handler 10, Trångsviken
1.35
Trångsvikens IF
1.35
  
12Victor Herge
1.30
Bromma IF
1.30
SB
  
13Robin Duwig
1.30
Täby IS
1.30
PB
  
14Murthatha Altmymy
1.25
Spårvägens FK
1.25
  
Axel Jonsson
Axel Jonsson 10, Östersunds GIF
NH
Östersunds GIF
NH
  
1.25
1.62
1.30
1.66
1.35
1.70
1.40
1.45
1.50
1.54
1.58
Lindberg-
o
-
o
-
xxx
-
o
o
o
o
Ribacke-
xo
-
xxx
-
-
o
o
xo
o
Lyberg-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
xo
Lundvall-
o
o
o
o
o
xxx

Borgstrand-
-
-
o
o
o
xxx

Bergman-
-
-
xxo
xxo
xo
xxx

Skantz-
-
o
o
o
xxo
xxx

Van Der Meijden-
-
o
o
o
xxx


Wärn-
-
o
xxo
xxo
xxx


Malmo
o
o
xxo
xxx



Handler-
o
o
xxx




Hergexxo
o
xxx





Duwigxxo
xo
xxx





Altmymyxxo
xxx






Jonssonxxx







P14 Längd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
5.20
PB
  
2Vincent LundvallHellas FK
5.18
PB
  
3Fritiof Wärn
5.18
Hässelby SK
5.18
  
4Emil Ribacke
5.14
Turebergs FK
5.14
PB
  
5Oskar LybergTäby IS
5.04
  
6Albin Holmer
Albin Holmer 10, Mälarhöjden
4.97
Mälarhöjdens IK
4.97
PB
  
7Edvin Möller
4.96
IF Linden
4.96
PB
  
8Gabriel Dahlberg
4.70
Hammarby IF
4.70
PB
  
9Lucas Bergman
4.50
Huddinge AIS
4.50
PB
  
10Nils Risérus
4.08
Hellas FK
4.08
  
11Grim PameliusTäby IS
3.98
PB
  
12Robin Duwig
3.95
Täby IS
3.95
  
13Gustaf Malm
3.83
Täby IS
3.83
PB
  
14Axel Jonsson
Axel Jonsson 10, Östersunds GIF
3.10
Östersunds GIF
3.10
PB
  
15Albin Freyling
3.08
Hammarby IF
3.08
PB
  
William ThilersTurebergs FK
NM
  
Van Der Meijden5.065.065.134.984.965.20
Lundvall4.825.105.185.025.034.78
Wärn5.184.664.94xxx
Ribacke4.654.654.704.644.845.14
Lyberg4.91x4.613.275.044.71
Holmer4.834.974.904.694.76x
Möller4.744.964.874.603.793.96
Dahlberg4.604.704.62x4.554.35
Bergman4.294.504.43
Risérus4.084.044.04
Pamelius3.983.75x
Duwig3.953.82x
Malm3.743.753.83
Jonsson3.102.912.74
Freyling3.063.08x
Thilersxxx
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Emil Ribacke
11.18
Turebergs FK
11.18
  
2David Bonnevier
10.74
Turebergs FK
10.74
  
3Vincent LundvallHellas FK
10.48
PB
  
4Jakob Bonnevier
10.34
Turebergs FK
10.34
PB
  
5Oskar Handler
Oskar Handler 10, Trångsviken
9.86
Trångsvikens IF
9.86
PB
  
6Fritiof Wärn
9.77
Hässelby SK
9.77
  
7Albin Holmer
Albin Holmer 10, Mälarhöjden
9.55
Mälarhöjdens IK
9.55
PB
  
8Love Lindberg
9.39
Hellas FK
9.39
  
9Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
7.85
Spårvägens FK
7.85
  
10Ragnar NordgrenIF Linnéa
7.08
  
11Vilhelm AskehedTäby IS
5.63
PB
  
12Grim PameliusTäby IS
5.46
PB
  
13Axel Jonsson
Axel Jonsson 10, Östersunds GIF
5.07
Östersunds GIF
5.07
PB
  
Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
NM
Mälarhöjdens IK
NM
  
Ribackex11.18xxxx
Bonnevierx10.22xxx10.74
Lundvall8.968.998.258.599.0810.48
Bonnevierx8.819.9610.349.339.52
Handler9.418.839.819.629.589.86
Wärn9.739.748.948.719.199.77
Holmer9.559.518.929.529.249.01
Lindbergx9.398.538.249.359.20
Skantz7.227.857.28
Nordgren7.086.977.07
Askehed5.635.234.86
Pamelius5.375.46x
Jonssonx4.445.07
Borgstrandxxx
P13 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Anton Svalstedt
8.12
Huddinge AIS
8.12
PB
  
2Edvin BergendahlTäby IS
8.45
  
3Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
8.50
Österhaninge IF
8.50
  
4Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
8.80
Spårvägens FK
8.80
=PB
  
5Mathias Lindgren
9.04
Turebergs FK
9.04
  
6Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
9.05
  
7Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.18
Hässelby SK
9.18
  
8Sebastian Kotte
9.21
Hammarby IF
9.21
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Edvin BergendahlTäby IS
8.63
q
  
2Mathias Lindgren
9.00
Turebergs FK
9.00
q
  
3Sebastian Kotte
9.17
Hammarby IF
9.17
q
  
4Ville Axelsson
9.32
Hammarby IF
9.32
  
5Oskar AdamheitTäby IS
9.34
PB
  
6Heino TahkokorpiVäsby IK
9.58
SB
  
7Linus LähteenmaaTäby IS
10.43
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Anton Svalstedt
8.32
Huddinge AIS
8.32
q
  
2Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
9.11
q
  
3Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
9.12
Hässelby SK
9.12
q
  
4Hugo Oliveira
9.20
Hanvikens SK
9.20
PB
  
5Ivar Steinbergs
9.50
Huddinge AIS
9.50
  
6Viktor Strandin
9.60
Hässelby SK
9.60
PB
  
7Alexander Göthesson SignalHässelby SK
9.80
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
8.43
Österhaninge IF
8.43
PB
q
  
2Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
8.80
Spårvägens FK
8.80
=PB
q
  
3Sixten SköldkvistTäby IS
9.27
PB
  
4Axel Barratt-Due
9.29
Hammarby IF
9.29
  
5Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
9.44
Österhaninge IF
9.44
  
6Alfred Böhlmark
Alfred Böhlmark 11, Östersunds GIF
9.48
Östersunds GIF
9.48
PB
  
7Victor Granlund
9.48
Hanvikens SK
9.48
  
8Hugo GörlingTäby IS
9.49
PB
  
P13 800 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Samuel Petersen
2:26.53
Turebergs FK
2:26.53
PB
  
2Neo Rämö
Neo Rämö 11, Spårvägen
2:27.47
Spårvägens FK
2:27.47
PB
  
3Hugo Oliveira
2:28.68
Hanvikens SK
2:28.68
PB
  
4Olof Sundquist Jangert
2:39.12
Spårvägens FK
2:39.12
PB
  
5Sebastian Kotte
2:40.94
Hammarby IF
2:40.94
PB
  
6René Öhlund KarboubBromma IF
2:47.18
  
7Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
2:48.73
Österhaninge IF
2:48.73
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Svante JohanssonVäsby IK
10.01
  
2Edvin BergendahlTäby IS
10.29
PB
  
3Sixten SköldkvistTäby IS
10.73
  
4Sebastian Kotte
10.74
Hammarby IF
10.74
PB
  
5Axel Barratt-Due
10.75
Hammarby IF
10.75
PB
  
6Filip Zuckerman
11.05
Turebergs FK
11.05
  
7Hugo Oliveira
11.72
Hanvikens SK
11.72
PB
  
8Alexander Göthesson SignalHässelby SK
12.04
  
Heat 1
21 jan
21 jan
1Sixten SköldkvistTäby IS
10.62
PB
q
  
2Sebastian Kotte
10.98
Hammarby IF
10.98
q
  
3Alexander Göthesson SignalHässelby SK
11.89
PB
q
  
4Hugo Oliveira
12.15
Hanvikens SK
12.15
PB
q
  
5Viktor Strandin
12.24
Hässelby SK
12.24
PB
  
6Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
12.39
Hässelby SK
12.39
PB
  
7Ivar Jansson CederholmHässelby SK
12.43
PB
  
Heat 2
21 jan
21 jan
1Svante JohanssonVäsby IK
10.08
q
  
2Edvin BergendahlTäby IS
10.40
PB
q
  
3Filip Zuckerman
10.84
Turebergs FK
10.84
PB
q
  
4Axel Barratt-Due
10.99
Hammarby IF
10.99
PB
q
  
5Ruben Strand
12.20
Täby IS
12.20
  
6Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
12.43
Österhaninge IF
12.43
  
7Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
12.47
Österhaninge IF
12.47
PB
  
8Victor Granlund
13.06
Hanvikens SK
13.06
  
P13 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Tudor Tocca
1.51
Turebergs FK
1.51
PB
  
2Axel Barratt-Due
1.48
Hammarby IF
1.48
=PB
  
3Oskar AdamheitTäby IS
1.45
PB
  
4Samuel Petersen
1.45
Turebergs FK
1.45
  
5Alexander Göthesson SignalHässelby SK
1.42
PB
  
6Edvin BergendahlTäby IS
1.34
PB
  
7Sixten SköldkvistTäby IS
1.34
PB
  
8Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
1.34
Österhaninge IF
1.34
  
9Heino TahkokorpiVäsby IK
1.30
  
10Ville Axelsson
1.30
Hammarby IF
1.30
PB
  
11Viktor Strandin
1.25
Hässelby SK
1.25
  
11Mathias Lindgren
1.25
Turebergs FK
1.25
SB
  
13Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
1.25
Österhaninge IF
1.25
PB
  
13Sebastian Kotte
1.25
Hammarby IF
1.25
  
15Alfred Böhlmark
Alfred Böhlmark 11, Östersunds GIF
1.25
Östersunds GIF
1.25
  
16Hugo GörlingTäby IS
1.20
  
17Linus LähteenmaaTäby IS
1.15
PB
  
René Öhlund KarboubBromma IF
NH
  
1.10
1.45
1.15
1.48
1.20
1.51
1.25
1.53
1.30
1.34
1.38
1.42
Tocca-
xxo
-
o
-
xxo
o
xxx
o
xo
o
o
Barratt-Due-
xxo
-
xxo
o
xxx
o
xo
xo
o
xo
Adamheit-
xxo
o
xxx
o
o
o
o
o
o
Petersen-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
xo
Göthesson Signal-
xxx
-
o
o
o
xo
o
xxo
Bergendahl-
o
o
o
o
o
xxx

Sköldkvist-
o
o
o
xxo
xo
xxx

Theorin-
o
o
o
xo
xxo
xxx

Tahkokorpio
o
o
o
xo
xxx


Axelssonxo
o
o
o
xxo
xxx


Strandino
o
o
o
xxx



Lindgreno
o
o
o
xxx



Östmano
o
o
xo
xxx



Kotte-
o
o
xo
xxx



Böhlmark-
xo
xo
xo
xxx



Görlingo
o
o
xxx




Lähteenmaao
xxo
xxx





Öhlund Karboub







P13 Längd (zon)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Svante JohanssonVäsby IK
4.89
PB
  
2Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
4.68
Österhaninge IF
4.68
PB
  
3Sebastian Kotte
4.50
Hammarby IF
4.50
  
4Hugo Oliveira
4.48
Hanvikens SK
4.48
PB
  
5Edvin BergendahlTäby IS
4.36
  
6Axel Barratt-Due
4.24
Hammarby IF
4.24
  
7Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
4.18
Österhaninge IF
4.18
  
8Filip Zuckerman
4.18
Turebergs FK
4.18
PB
  
9Samuel Petersen
4.13
Turebergs FK
4.13
  
10Frans Bruch
Frans Bruch 11, Hässelby
4.12
Hässelby SK
4.12
  
11Ville Axelsson
4.12
Hammarby IF
4.12
  
12Oskar AdamheitTäby IS
4.02
PB
  
13Viktor Strandin
3.87
Hässelby SK
3.87
PB
  
14Hugo Jalmsell
Hugo Jalmsell 11, Spårvägen
3.86
Spårvägens FK
3.86
PB
  
15Victor Granlund
3.83
Hanvikens SK
3.83
PB
  
16Ivar Jansson CederholmHässelby SK
3.70
PB
  
17Alexander Göthesson SignalHässelby SK
3.69
  
18Linus LähteenmaaTäby IS
3.12
PB
  
Johansson4.634.634.654.674.684.89
Östman4.484.154.364.684.673.77
Kotte4.204.304.453.414.504.32
Oliveira4.404.314.294.394.374.48
Bergendahl4.36x4.114.05x4.32
Barratt-Due4.184.242.974.054.16
Theorin4.184.124.164.144.004.08
Zuckerman4.084.134.184.074.073.91
Petersen3.764.134.08
Bruch4.073.934.12
Axelsson4.064.064.12
Adamheit4.023.843.99
Strandin3.873.473.81
Jalmsell3.753.653.86
Granlund3.593.503.83
Jansson Cederholm3.133.703.59
Göthesson Signal3.623.363.69
Lähteenmaa3.123.002.98
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Ivar Steinbergs
9.49
Huddinge AIS
9.49
  
2Tudor Tocca
9.36
Turebergs FK
9.36
  
3Hugo Oliveira
8.51
Hanvikens SK
8.51
=PB
  
4Sixten SköldkvistTäby IS
8.06
PB
  
5Odin Östman
Odin Östman 11, Österhaninge
7.47
Österhaninge IF
7.47
PB
  
6Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
7.31
Österhaninge IF
7.31
  
7Sebastian Kotte
6.78
Hammarby IF
6.78
  
8Axel Barratt-Due
6.58
Hammarby IF
6.58
  
Steinbergs9.47xx9.49xx
Tocca8.919.26x9.36x8.75
Oliveira8.028.177.797.848.517.87
Sköldkvist6.807.487.868.067.507.82
Östman6.426.025.957.477.41x
Theorin6.386.687.315.936.476.56
Kotte6.366.586.556.786.48x
Barratt-Due5.756.026.585.586.536.02
P12 60 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Alexander Chang
8.76
Hammarby IF
8.76
  
2Ruben Palm
Ruben Palm 12, Hammarby
8.97
Hammarby IF
8.97
PB
  
3Cesar EngströmBromma IF
9.08
  
4Ruben StrandTäby IS
9.11
  
5Max Lönegård
9.16
IF Linnéa
9.16
  
6Sverre Dolva TörnbergTäby IS
9.16
  
7Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
9.30
  
8Leo Vall
Leo Vall 12, Hammarby
9.57
Hammarby IF
9.57
  
Heat 1
21 jan
21 jan
1Alexander Chang
8.74
Hammarby IF
8.74
PB
q
  
2Max Lönegård
9.26
IF Linnéa
9.26
q
  
3Sixten SkeppstedtHammarby IF
9.64
  
4Axel Lundin JohnsonTäby IS
9.84
PB
  
5Benjamin SmolkaTäby IS
9.87
PB
  
6Assar Östholm
10.23
Hammarby IF
10.23
  
7Vincent Stenborg
10.51
Huddinge AIS
10.51
  
8Zac Wendel
11.32
Boo IF
11.32
PB
  
Heat 2
21 jan
21 jan
1Sverre Dolva TörnbergTäby IS
9.01
PB
q
  
2Leo Vall
Leo Vall 12, Hammarby
9.50
Hammarby IF
9.50
q
  
3Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
9.51
q
  
4Olof Lager
Olof Lager 12, Hammarby
9.60
Hammarby IF
9.60
PB
  
5Lucas CederbergTäby IS
9.88
PB
  
6Anton Boscher-GustafssonTäby IS
9.92
PB
  
7Linus Persson
10.45
Huddinge AIS
10.45
PB
  
8Milo WendelBoo IF
10.97
PB
  
Heat 3
21 jan
21 jan
1Cesar EngströmBromma IF
8.92
PB
q
  
2Ruben Palm
Ruben Palm 12, Hammarby
9.08
Hammarby IF
9.08
PB
q
  
3Ruben StrandTäby IS
9.28
q
  
4Theo Engvall
9.73
IF Triangeln
9.73
  
5Sigge Johansson HjortIFK Lidingö
10.13
PB
  
6Theodor Freyling
10.34
Hammarby IF
10.34
  
7Noa Widell
11.05
Täby IS
11.05
PB
  
8Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
12.27
Österhaninge IF
12.27
SB
  
P12 800 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Sixten Tjärdal
2:37.29
Spårvägens FK
2:37.29
PB
  
2Nils Kirs Lindblom
2:37.70
Turebergs FK
2:37.70
PB
  
3Max Lönegård
2:42.81
IF Linnéa
2:42.81
  
4Edwin Hobbs
2:46.14
Turebergs FK
2:46.14
PB
  
5Theo Engvall
2:47.79
IF Triangeln
2:47.79
PB
  
6Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
2:49.83
Spårvägens FK
2:49.83
  
7Folke Sternlind
2:50.79
Hammarby IF
2:50.79
PB
  
8Elis Persson
2:55.37
Hammarby IF
2:55.37
PB
  
9Vincent Stenborg
3:01.20
Huddinge AIS
3:01.20
PB
  
Final B
19 jan
19 jan
1Oscar Sundborg
2:44.98
Täby IS
2:44.98
PB
  
2Viktor Flodin
Viktor Flodin 13, Boo
2:54.12
13Boo IF
2:54.12
PB
  
3Noel Henriksson
3:05.02
Turebergs FK
3:05.02
PB
  
4Milo Wendel
3:05.21
Boo IF
3:05.21
PB
  
5Zac Wendel
3:14.77
Boo IF
3:14.77
PB
  
6Jakob Svedberg
Jakob Svedberg 14, Boo
3:16.03
14Boo IF
3:16.03
PB
  
7Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
3:31.96
Österhaninge IF
3:31.96
PB
  
8Rasmus SvedbergBoo IF
3:59.71
PB
  
P12 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Cesar EngströmBromma IF
1.30
PB
  
2Leo Vall
Leo Vall 12, Hammarby
1.25
Hammarby IF
1.25
  
3Ruben StrandTäby IS
1.25
PB
  
4Ruben Palm
Ruben Palm 12, Hammarby
1.25
Hammarby IF
1.25
PB
  
5Sixten SkeppstedtHammarby IF
1.20
=PB
  
6Max Lönegård
1.20
IF Linnéa
1.20
  
7Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
1.20
Spårvägens FK
1.20
  
8Axel Lundin JohnsonTäby IS
1.20
PB
  
9Vincent Stenborg
1.20
Huddinge AIS
1.20
PB
  
9Olof Lager
Olof Lager 12, Hammarby
1.20
Hammarby IF
1.20
PB
  
11Assar Östholm
1.20
Hammarby IF
1.20
PB
  
12Anton Boscher-GustafssonTäby IS
1.15
PB
  
13Benjamin SmolkaTäby IS
1.10
PB
  
14Victor Hatt
1.10
Täby IS
1.10
PB
  
15Axel Kotte
Axel Kotte 13, Hammarby
1.10
13Hammarby IF
1.10
PB
  
15Sverre Dolva TörnbergTäby IS
1.10
PB
  
17Sigge Johansson HjortIFK Lidingö
1.05
  
17Theodor Freyling
1.05
Hammarby IF
1.05
PB
  
Robin Hertz
NH
Hammarby IF
NH
  
Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
NH
Österhaninge IF
NH
  
1.001.051.101.151.201.251.301.34
Engströmxoooooxooxxx
Vall--oxooxoxxx
Strand-ooooxxoxxx
Palm-ooxooxxoxxx
Skeppstedt-ooooxxx
Lönegård--xoooxxx
Salih--xoxxooxxx
Lundin Johnson-oooxoxxx
Stenborgooxooxoxxx
Lager---xoxoxp
Östholm-xoxoxoxxoxxx
Boscher-Gustafssonooxooxxx
Smolkaoooxxx
Hattooxoxxx
Kotteooxxoxxx
Dolva Törnbergooxxo
Johansson Hjortooxxx
Freylingooxxx
Hertz-xxx
Theorinxxx
P12 Längd (zon)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Alexander Chang
4.27
Hammarby IF
4.27
  
2Olof Lager
Olof Lager 12, Hammarby
3.99
Hammarby IF
3.99
PB
  
3Theo Engvall
3.98
IF Triangeln
3.98
  
4Axel Lundin JohnsonTäby IS
3.80
PB
  
5Leo Vall
Leo Vall 12, Hammarby
3.78
Hammarby IF
3.78
  
6Lucas CederbergTäby IS
3.70
PB
  
7Sverre Dolva TörnbergTäby IS
3.58
PB
  
8Sigge Johansson HjortIFK Lidingö
3.41
PB
  
9Linus Persson
3.26
Huddinge AIS
3.26
PB
  
10Axel Kotte
Axel Kotte 13, Hammarby
3.07
13Hammarby IF
3.07
SB
  
11Theodor Freyling
3.00
Hammarby IF
3.00
  
12Noa Widell
2.97
Täby IS
2.97
PB
  
13Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
2.55
Österhaninge IF
2.55
  
Chang4.274.254.23
Lager3.993.963.97
Engvall3.983.653.53
Lundin Johnson3.773.743.80
Vall3.783.703.63
Cederberg3.363.703.40
Dolva Törnbergx3.583.58
Johansson Hjort3.343.413.24
Persson3.193.093.26
Kotte2.993.072.87
Freyling3.00x2.83
Widell2.922.912.97
Theorin2.552.462.46
Final B
21 jan
21 jan
1Max Lönegård
4.25
IF Linnéa
4.25
PB
  
2Cesar EngströmBromma IF
4.12
  
3Ruben StrandTäby IS
4.00
PB
  
4Sixten SkeppstedtHammarby IF
3.81
PB
  
5Raman Salih
Raman Salih 12, Spårvägen
3.64
Spårvägens FK
3.64
  
6Anton Boscher-GustafssonTäby IS
3.62
PB
  
7Vincent Stenborg
3.32
Huddinge AIS
3.32
  
8Assar Östholm
3.31
Hammarby IF
3.31
PB
  
9Victor Hatt
3.13
Täby IS
3.13
PB
  
10Robin Hertz
3.06
Hammarby IF
3.06
  
Lönegård4.124.104.25
Engström3.913.854.12
Strand3.783.634.00
Skeppstedt3.773.813.66
Salih3.283.643.48
Boscher-Gustafsson3.623.583.44
Stenborg3.323.253.28
Östholm3.313.123.09
Hatt3.082.803.13
Hertzx2.993.06
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Alexander Chang
7.38
Hammarby IF
7.38
  
2Linus Persson
6.14
Huddinge AIS
6.14
  
3Assar Östholm
5.99
Hammarby IF
5.99
PB
  
4Elmer Engrup KlevardTurebergs FK
5.99
PB
  
5Olof Lager
Olof Lager 12, Hammarby
5.85
Hammarby IF
5.85
PB
  
6Axel Lundin JohnsonTäby IS
5.60
PB
  
7Victor Hatt
5.48
Täby IS
5.48
PB
  
8Sverre Dolva TörnbergTäby IS
5.45
PB
  
9Lucas CederbergTäby IS
5.41
PB
  
10Ruben Palm
Ruben Palm 12, Hammarby
5.39
Hammarby IF
5.39
PB
  
11Vincent Stenborg
5.21
Huddinge AIS
5.21
=PB
  
12Ruben StrandTäby IS
5.18
PB
  
13Noa Widell
5.13
Täby IS
5.13
PB
  
14Theodor Freyling
4.65
Hammarby IF
4.65
PB
  
15Anton Boscher-GustafssonTäby IS
4.50
PB
  
16Orion Theorin
Orion Theorin 12, Österhaninge
4.25
Österhaninge IF
4.25
  
17Robin Hertz
4.24
Hammarby IF
4.24
PB
  
Chang7.386.516.99
Persson5.976.145.97
Östholm5.855.655.99
Engrup Klevard5.33x5.99
Lager5.385.775.85
Lundin Johnsonx5.415.60
Hatt5.48x4.59
Dolva Törnberg5.075.105.45
Cederberg5.175.105.41
Palm5.37x5.39
Stenborg5.214.924.98
Strand4.394.605.18
Widellx4.935.13
Freyling3.794.653.96
Boscher-Gustafsson4.384.504.45
Theorin3.914.253.85
Hertz3.944.134.24
M60 Kula (5.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Bengt Petersson
15.34
Spårvägens FK
15.34
  
Petersson15.0614.71x15.3415.17x
Kvinnor
K 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Sara Wiss
Sara Wiss 87, Lidingö
7.56
IFK Lidingö
7.56
  
2Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
7.72
  
3Lina Ånstad
7.81
Turebergs FK
7.81
  
4Katharina Gråman
7.84
Spårvägens FK
7.84
  
5Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.90
Mälarhöjdens IK
7.90
SB
  
6Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
7.97
Turebergs FK
7.97
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
7.56
PB
q
  
2Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
7.68
=PB
q
  
3Olivia Köhler
Olivia Köhler 00, Spårvägen
8.03
Spårvägens FK
8.03
  
4Marie Ebbestad
8.20
Upsala IF
8.20
SB
  
5Anna Björkstedt
8.30
Spårvägens FK
8.30
SB
  
6Helen Hermundstad
8.33
Spårvägens FK
8.33
SB
  
7Emma Sidwall
8.43
Danderyds SK
8.43
PB
  
8Shadia Nabukenya
9.16
Sundbybergs IK
9.16
=PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.91
Mälarhöjdens IK
7.91
SB
q
  
2Ida Chrifi
Ida Chrifi 06, Tureberg
7.93
Turebergs FK
7.93
SB
q
  
3Maja AlmgrenTäby IS
8.01
SB
  
4Victoria DavidssonHuddinge AIS
8.09
SB
  
5Maja McCarthy
8.55
Hammarby IF
8.55
SB
  
6Jenny Karlsson RydensjöEskilstuna FI
8.55
PB
  
7Paula Israelsson
9.02
IFK Umeå
9.02
SB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Sara Wiss
Sara Wiss 87, Lidingö
7.55
IFK Lidingö
7.55
SB
q
  
2Lina Ånstad
7.71
Turebergs FK
7.71
PB
q
  
3Ida Svedberg
Ida Svedberg 06, Trångsviken
8.04
Trångsvikens IF
8.04
PB
  
4Julia Håkansson
8.12
Hässelby SK
8.12
SB
  
5Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
8.13
Eskilstuna FI
8.13
  
6Ebba Hasselgren SvenssonSundbybergs IK
8.39
PB
  
7Julia Hansson
8.66
Huddinge AIS
8.66
PB
  
Heat 4
20 jan
20 jan
1Katharina Gråman
7.69
Spårvägens FK
7.69
SB
q
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
7.69
Spårvägens FK
7.69
SB
q
  
3Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
8.03
Mälarhöjdens IK
8.03
SB
  
4Lii Jabbour
8.04
Hammarby IF
8.04
SB
  
5Freja AvebäckMalmö AI
8.48
SB
  
6Emelie Edholm
8.83
Malmö AI
8.83
PB
  
7Linnea SandströmTurebergs FK
9.22
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
21 jan
21 jan
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.04
Spårvägens FK
24.04
SB
  
2Linnéa Frobe
24.83
Täby IS
24.83
SB
  
3Virva Rylander
Virva Rylander 00, Västerås FK
25.85
Västerås FK
25.85
SB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
24.40
Spårvägens FK
24.40
PB
  
2Klara Helander
25.18
Upsala IF
25.18
SB
  
3Alina Popadiuk
26.03
Upsala IF
26.03
SB
  
Final C
21 jan
21 jan
1Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
25.13
PB
  
2Evelina Hamos
25.81
Täby IS
25.81
SB
  
3Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
26.13
Mälarhöjdens IK
26.13
  
Final D
21 jan
21 jan
1Lia Cederberg
26.14
Täby IS
26.14
SB
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
26.33
Mälarhöjdens IK
26.33
SB
  
Final E
21 jan
21 jan
1Ebba SjöströmTäby IS
26.30
PB
  
2Emilia HermanssonTäby IS
26.60
PB
  
3Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
26.97
Eskilstuna FI
26.97
  
Final F
21 jan
21 jan
1Ida Svedberg
Ida Svedberg 06, Trångsviken
26.50
Trångsvikens IF
26.50
PB
  
2Helen Hermundstad
27.28
Spårvägens FK
27.28
SB
  
3Emilia Nielsen
28.24
Turebergs FK
28.24
  
Final G
21 jan
21 jan
1Stina Ericsson
Stina Ericsson 05, Trångsviken
28.41
Trångsvikens IF
28.41
PB
  
2Julia Hansson
28.62
Huddinge AIS
28.62
PB
  
3Suzanne Lesage
28.62
Bromma IF
28.62
PB
  
K 800 m     
Inne
Inne
Final A
20 jan
20 jan
1Lovisa Linde
2:12.48
Täby IS
2:12.48
PB
  
2Madeleine Björlin-Delmar
2:12.68
IFK Göteborg
2:12.68
SB
  
3Freja Kagevik
2:21.29
Turebergs FK
2:21.29
  
4Ottilia AlvarssonTäby IS
2:22.08
PB
  
5Elsa Lennartsson
2:22.18
Täby IS
2:22.18
SB
  
6Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:24.00
Turebergs FK
2:24.00
  
Lia CederbergTäby IS
DNF
  
Final B
20 jan
20 jan
1Arwen Pamelius
2:29.74
Täby IS
2:29.74
  F17 1
2Liva Gustavsson
2:34.93
Spårvägens FK
2:34.93
  
3Desirée Trolling
2:41.69
Hanvikens SK
2:41.69
  F17 2
4Inez Bergström
2:43.87
Vallentuna FK
2:43.87
PB
  
K 1500 m     
Inne 19 jan

Final A

Final
Inne 19 jan
1Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
4:38.26
Spårvägens FK
4:38.26
SB
  
2Hannah Kinane
4:42.38
Hässelby SK
4:42.38
SB
  
3Olivia Grahn
4:47.01
Hammarby IF
4:47.01
PB
  
4Anastasia Nilsson
4:47.59
Spårvägens FK
4:47.59
PB
  
5Weronika Brzuchalska
4:49.51
FK Studenterna
4:49.51
PB
  
6Tilde Adolfsson
4:52.52
Motala AIF
4:52.52
SB
  
7Melissa Bentayeb
4:56.39
Täby IS
4:56.39
PB
  
8Nora Ekdahl Nyström
5:21.86
Spårvägens FK
5:21.86
SB
  
K 60 m häck     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Alva von Gerber
8.43
Huddinge AIS
8.43
  
2Elin Lindeblad
Elin Lindeblad 95, IFK Växjö
8.50
IFK Växjö
8.50
=SB
  
3Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.54
  
4Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
8.78
  
5Julia Håkansson
8.98
Hässelby SK
8.98
  
6Livia Salov KlaessonHässelby SK
8.99
PB
  
7Ebba SjöströmTäby IS
9.00
PB
  
8Emelie Nyman Wänseth
9.02
Östersunds GIF
9.02
  
Heat 1
21 jan
21 jan
1Elin Lindeblad
Elin Lindeblad 95, IFK Växjö
8.50
IFK Växjö
8.50
SB
q
  
2Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
8.60
PB
q
  
3Julia Håkansson
8.89
Hässelby SK
8.89
q
  
4Emelie Nyman Wänseth
8.95
Östersunds GIF
8.95
SB
q
  
5Ebba SjöströmTäby IS
9.08
PB
q
  
6Livia Salov KlaessonHässelby SK
9.10
PB
q
  
7Elin Hjertzell
9.24
Huddinge AIS
9.24
PB
  
Heat 2
21 jan
21 jan
1Alva von Gerber
8.41
Huddinge AIS
8.41
PB
q
  
2Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.52
PB
q
  
3Lii Jabbour
9.15
Hammarby IF
9.15
  
4Eleonora WahlinTäby IS
9.29
PB
  
5Ebba Hasselgren SvenssonSundbybergs IK
9.42
PB
  
K Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Emma Häggblom
1.76
Upsala IF
1.76
SB
  
2Lina Bjerkestam
1.64
Huddinge AIS
1.64
  
3Emilia Nielsen
1.64
Turebergs FK
1.64
PB
  
4Wilma AlexanderssonHuddinge AIS
1.64
SB
  
5Elsa Arnesson
Elsa Arnesson 05, Trångsviken
1.56
Trångsvikens IF
1.56
SB
  
5Saga Ågren LundmanDanderyds SK
1.56
PB
  
7Maja McCarthy
1.56
Hammarby IF
1.56
PB
  
1.42
1.73
1.47
1.76
1.52
1.78
1.56
1.60
1.64
1.67
1.70
Häggblom-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
xo
o
Bjerkestam-
-
-
-
o
o
xxx

Nielsen-
o
o
o
o
xxo
xxx

Alexandersson-
o
o
xo
o
xxo
xxx

Arnesson-
o
o
o
xxx



Ågren Lundman-
o
o
o
xxx



McCarthyo
o
o
xxo
xxx



K Stav     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
3.78
Turebergs FK
3.78
  
2Lovisa BlomqvistMarieby GIF
3.78
PB
  
3Annika Jönsson
3.63
Spårvägens FK
3.63
  
3Petra Olsen
Petra Olsen 90, KFUM Örebro
3.63
KFUM Örebro
3.63
  
Johanna HellmanIFK Lidingö
NH
  
Freja Ahlepil
NH
Turebergs FK
NH
  
2.283.483.633.783.88
Pott-xooxoxxx
Blomqvist-oxoxxoxxx
Jönsson--oxxx
Olsen--oxxx
Hellman-xxx
Ahlepilxxx
Final B
21 jan
21 jan
1Saga Berg Ojeda
3.18
Turebergs FK
3.18
PB
  
2.732.883.033.183.25
Berg Ojedaooooxxx
Final C
21 jan
21 jan
1Elsa Eriksson
2.93
Rånäs 4H
2.93
PB
  
2Anja LalanderTäby IS
2.93
PB
  
3Sophia Abdulrahim OmarIFK Lidingö
2.58
  
4Kajsa Kubu
2.43
Hellas FK
2.43
PB
  
5Meja Cedervall
Meja Cedervall 10, Östersunds GIF
2.28
Östersunds GIF
2.28
PB
  
6Yana Halubouskaya
2.28
Spårvägens FK
2.28
  
7Iris Sandström
Iris Sandström 11, Östersunds GIF
2.13
Östersunds GIF
2.13
PB
  
8Therese LöwenthalHellas FK
2.13
PB
  
1.93
3.03
2.13
2.28
2.43
2.58
2.73
2.83
2.93
Eriksson-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
Lalander-
xxx
-
-
-
xo
xo
o
o
Abdulrahim Omar-
-
-
o
o
xxx


Kubu-
xo
o
xo
xxx



Cedervallo
o
o
xxx




Halubouskaya-
xo
xo
xxx




Sandströmo
xo
xxp





Löwenthalo
xxo
xxx





K Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.20
SB
  
2Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
5.95
PB
  
3Karolina Svensson
5.95
Upsala IF
5.95
SB
  
4Lina Ånstad
5.77
Turebergs FK
5.77
PB
  
5Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 04, Eskilstuna FI
5.68
Eskilstuna FI
5.68
SB
  
6Mellanie Neudinger NellmerBromma IF
5.56
PB
  
7Emelie EklundTäby IS
5.54
SB
  
8Elin Hjertzell
5.38
Huddinge AIS
5.38
  
9Melina LidbergBromma IF
5.38
SB
  
10Maja McCarthy
5.07
Hammarby IF
5.07
PB
  
11Elsa Arnesson
Elsa Arnesson 05, Trångsviken
5.00
Trångsvikens IF
5.00
PB
  
12Ida Svedberg
Ida Svedberg 06, Trångsviken
5.00
Trångsvikens IF
5.00
=PB
  
13Vilma StolpenTäby IS
4.80
SB
  
14Linnea SandströmTurebergs FK
4.60
SB
  
15Thea Katsoulaki
4.45
Hanvikens SK
4.45
PB
  
16Rashel Yousef
Rashel Yousef 06, Eskilstuna FI
3.99
Eskilstuna FI
3.99
PB
  
Victoria Davidsson