0

24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
19.1
22.1
16.1
Arrangör: IS Skanne

Män
M 3.9 km terräng     


Final A

Final

1Isak Kämpe
Isak Kämpe 09, Ängelholm
14:39
Ängelholms IF
14:39
  
2Eric Andersson
Eric Andersson 09, Båstads GIF
15:46
Båstads GIF
15:46
  
3Arvid de la Motte
16:21
IS Göta
16:21
  
M 7.6 km terräng     


Final A

Final

1Johan Laj
28:04
  
2Lars Jönsson
Lars Jönsson 68, Ryssberget
30:57
Ryssbergets IK
30:57
  
3Alvin Olsson
31:38
  
4Håkan Ekfors
Håkan Ekfors 68, Björnstorp
31:48
Björnstorps IF
31:48
  
5Christian Jörgensen
32:09
F&S Malmö
32:09
  
6Paul Bredhe
32:22
IS Göta
32:22
  
7Elliot Tillberg
32:28
  
8Daniel Olofsson
32:51
  
9Christian Daanen
32:53
IS Göta
32:53
  
10Nils-Arvid OlofssonYstads IF
33:13
  
M 17.3 km terräng     


Final A

Final

1Christoffer AsplundUmara SC
1:02:24
  
2Lucas Brandt
1:05:30
IS Göta
1:05:30
  
3Alexander Skoglund
1:05:54
IK Nocout.se
1:05:54
  
4Emil Nilsson
1:06:04
IS Göta
1:06:04
  
5Erik Alnervik
1:06:25
IS Göta
1:06:25
  
6Mathias Hedberg
1:07:12
IS Göta
1:07:12
  
7Jonatan  Ingelström
1:07:42
Gråmanstorp RC
1:07:42
  
8Håkan Carlberg
1:07:51
Malmö AI
1:07:51
  
9Robert Svensson
Robert Svensson 84, Terrible Tuesday
1:08:14
Terrible Tuesdays AC
1:08:14
  
10Klas Johansson
1:09:29
IS Göta
1:09:29
  
Kvinnor
K 3.9 km terräng     


Final A

Final

1Iris Denes
Iris Denes 08, Björnstorp
16:00
Björnstorps IF
16:00
  
2Lotta SjöbergIS Hurt
18:31
  
3Evelina Jörgensen
19:08
  
K 7.6 km terräng     


Final A

Final

1Anna JörgensenGenarps IF
30:55
  
2Evelina de la MotteIS Göta
32:18
  
3Isabell Norstedt
33:12
IS Göta
33:12
  
4Hanna Kronberg
Hanna Kronberg 74, Söderåsen
33:39
Söderåsens FK
33:39
  
5Malin Rentner
Malin Rentner 74, Björnstorp
33:41
Björnstorps IF
33:41
  
K 17.3 km terräng     


Final A

Final

1Florentina Stojakovic
1:13:36
IFK Helsingborg
1:13:36
  
2Jennie Lorentsson
1:19:04
IS Göta
1:19:04
  
3Anna Alnervik
1:19:24
IS Göta
1:19:24