0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Krokoms Sportcentrum   Arrangör: Trångsvikens IF
Tävlande: 57 (24+33)   Starter: 162 (56+106)

Män
M 100 m     

Vind: -1.7

Final A

Final

Vind: -1.7
1Felix Ridderstråle
11.54
Piteå IF
11.54
SB
  
2Sam Rondung
Sam Rondung 07, Östersunds GIF
12.54
Östersunds GIF
12.54
PB
  
3Emil Nordin
Emil Nordin 05, Trångsviken
12.97
Trångsvikens IF
12.97
SB
  
4August Nordin
August Nordin 07, Trångsviken
13.51
Trångsvikens IF
13.51
PB
  
5Gustav Wolf-Watz
Gustav Wolf-Watz 05, Trångsviken
13.77
Trångsvikens IF
13.77
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Felix Ridderstråle
49.31
Piteå IF
49.31
SB
  
2Emil Nordin
Emil Nordin 05, Trångsviken
57.09
Trångsvikens IF
57.09
SB
  
3August Nordin
August Nordin 07, Trångsviken
1:00.29
Trångsvikens IF
1:00.29
PB
  
4Gustav Wolf-Watz
Gustav Wolf-Watz 05, Trångsviken
1:00.38
Trångsvikens IF
1:00.38
PB
  
5Alice Ridderstråle
1:06.57
Piteå IF
1:06.57
PB
  
K 1
M 800 m     


Final A

Final

1Johan Norberg
Johan Norberg 61, Trångsviken
2:38.97
Trångsvikens IF
2:38.97
SB
  
2Ottilia Olsson
2:36.81
Brännans IF
2:36.81
PB
  
K 1
M 2000 m     


Final A

Final

1Björn Nordström
Björn Nordström 88, Östersunds GIF
7:22.19
Östersunds GIF
7:22.19
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Johan Elfström
Johan Elfström 84, Trångsviken
10:51.59
Trångsvikens IF
10:51.59
PB
  
2Mats Erik Wiktorsson
12:00.16
Rödöns SK
12:00.16
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Anton Ringdahl
1.66
Marieby GIF
1.66
PB
  
1.551.601.631.661.69
Ringdahloooxxoxxx
P17 Längd     


Final A

Final

Sam Rondung
Sam Rondung 07, Östersunds GIF
NM
Östersunds GIF
NM
  
Rondungxxxxxx
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Anton Ringdahl
43.99
Marieby GIF
43.99
  
Ringdahl43.9942.8141.5542.76x42.51
P15 80 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Théodore Lagroix Kronlund
10.32
Östersunds GIF
10.32
PB
  
2Axel Huss
Axel Huss 09, Östersunds GIF
10.81
Östersunds GIF
10.81
PB
  
3Ludvig Nordin
Ludvig Nordin 09, Trångsviken
10.94
Trångsvikens IF
10.94
PB
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Théodore Lagroix Kronlund
42.90
Östersunds GIF
42.90
PB
  
2Ludvig Nordin
Ludvig Nordin 09, Trångsviken
46.33
Trångsvikens IF
46.33
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Ludvig Nordin
Ludvig Nordin 09, Trångsviken
7:27.58
Trångsvikens IF
7:27.58
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Théodore Lagroix Kronlund
5.56
Östersunds GIF
5.56
+0.8 PB
  
2Axel Huss
Axel Huss 09, Östersunds GIF
5.07
Östersunds GIF
5.07
0.0 PB
  
Lagroix Kronlundx5.19
0.0
3.31
+1.1
5.56
+0.8
5.30
+1.4
5.54
+0.1
Huss3.64
0.0
x2.63
+0.2
x4.64
+0.5
5.07
0.0
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav GärdlundIF Castor
33.64
PB
  
2Edvin Tillman
20.43
IF Castor
20.43
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Edvin Tillman
33.35
IF Castor
33.35
PB
  
2Theo Lundström
Theo Lundström 09, Östersunds GIF
27.96
Östersunds GIF
27.96
  
3Gustav GärdlundIF Castor
25.92
  
Tillman31.0829.9532.1431.5232.4833.35
Lundström25.1026.1927.2127.8427.9627.53
Gärdlund21.79x22.9525.9225.0023.39
P13 60 m     

Vind: -2.2

Final A

Final

Vind: -2.2
1Gustaf Feinestam
Gustaf Feinestam 11, Trångsviken
9.01
Trångsvikens IF
9.01
SB
  
2Nils Moberg
9.34
IF Castor
9.34
PB
  
3David Fridh
David Fridh 11, Trångsviken
9.60
Trångsvikens IF
9.60
PB
  
4Simon Fridh
Simon Fridh 11, Trångsviken
10.09
Trångsvikens IF
10.09
PB
  
5Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
10.45
Gällivare SK
10.45
PB
  
6Teodor Salomonsson
Teodor Salomonsson 11, Östersunds GIF
11.27
Östersunds GIF
11.27
PB
  
P13 200 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Gustaf Feinestam
Gustaf Feinestam 11, Trångsviken
30.34
Trångsvikens IF
30.34
PB
  
2David Fridh
David Fridh 11, Trångsviken
31.12
Trångsvikens IF
31.12
PB
  
3Simon Fridh
Simon Fridh 11, Trångsviken
32.45
Trångsvikens IF
32.45
PB
  
4Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
32.59
Gällivare SK
32.59
PB
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
2:00.83
Gällivare SK
2:00.83
PB
  
2Ivar Nisses TärnkvistIF Castor
2:04.20
PB
  
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1David Fridh
David Fridh 11, Trångsviken
4.34
Trångsvikens IF
4.34
0.0 PB
  
2Gustaf Feinestam
Gustaf Feinestam 11, Trångsviken
4.24
Trångsvikens IF
4.24
0.0 PB
  
3Nils Moberg
3.90
IF Castor
3.90
0.0 PB
  
4Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
3.71
Gällivare SK
3.71
–0.1 PB
  
5Olof Schäfer
3.70
IF Castor
3.70
+0.1 PB
  
6Simon Fridh
Simon Fridh 11, Trångsviken
3.65
Trångsvikens IF
3.65
+0.7 PB
  
7Teodor Salomonsson
Teodor Salomonsson 11, Östersunds GIF
3.06
Östersunds GIF
3.06
+0.7 PB
  
Fridh4.16
0.0
4.02
0.0
x4.34
0.0
Feinestam4.05
+0.4
4.24
0.0
4.19
+0.1
4.22
0.0
Moberg3.60
0.0
3.75
+1.1
x3.90
0.0
Lindmark3.71
-0.1
3.46
0.0
3.47
0.0
3.70
0.0
Schäfer3.67
+0.2
3.70
+0.1
3.65
0.0
3.63
+0.7
Fridh3.46
0.0
3.65
+0.7
x3.60
0.0
Salomonsson2.92
+0.2
2.97
0.0
3.06
+0.7
2.96
+0.6
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Olof Schäfer
25.60
IF Castor
25.60
  
2Nils Moberg
25.06
IF Castor
25.06
  
3Gustaf Feinestam
Gustaf Feinestam 11, Trångsviken
21.78
Trångsvikens IF
21.78
PB
  
4Ivar Nisses TärnkvistIF Castor
18.16
PB
  
5Gustav Lindmark
Gustav Lindmark 10, Gällivare SK
17.14
Gällivare SK
17.14
PB
  
6David Fridh
David Fridh 11, Trångsviken
16.39
Trångsvikens IF
16.39
PB
  
7Teodor Salomonsson
Teodor Salomonsson 11, Östersunds GIF
15.63
Östersunds GIF
15.63
PB
  
8Simon Fridh
Simon Fridh 11, Trångsviken
13.04
Trångsvikens IF
13.04
PB
  
Schäfer21.5324.7623.6525.60
Moberg21.5625.0624.0220.61
Feinestam19.2418.9017.4221.78
Nisses Tärnkvist15.7417.0916.1518.16
Lindmark10.4017.1413.0812.33
Fridh16.3914.7513.3115.41
Salomonsson14.8014.5215.6315.38
Fridh10.609.4113.0411.30
Kvinnor
K Höjd     


Final A

Final

1Emelie Nyman Wänseth
1.75
Östersunds GIF
1.75
SB
  
2Elsa Arnesson
Elsa Arnesson 05, Trångsviken
1.55
Trångsvikens IF
1.55
SB
  
1.45
1.78
1.50
1.55
1.60
1.66
1.69
1.72
1.75
Nyman Wänseth-
xxx
-
-
-
o
o
o
xo
Arnessono
o
o
xxx




K Stav     


Final A

Final

1Lovisa BlomqvistMarieby GIF
3.20
=PB
  
3.203.30
Blomqvistoxxx
K Kula     


Final A

Final

1Emelie Nyman Wänseth
12.80
Östersunds GIF
12.80
PB
  
2Elsa Arnesson
Elsa Arnesson 05, Trångsviken
8.08
Trångsvikens IF
8.08
PB
  
Nyman Wänsethx12.44xx12.4612.80
Arnesson7.798.087.18x6.717.83
K Spjut     


Final A

Final

1Lovisa Blomqvist
35.01
Marieby GIF
35.01
  
Blomqvist34.5734.9635.0132.4531.83
F17 100 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Lovisa Ulvenstam
Lovisa Ulvenstam 06, Östersunds GIF
12.18
Östersunds GIF
12.18
PB
  
2Ida Svedberg
Ida Svedberg 06, Trångsviken
13.09
Trångsvikens IF
13.09
SB
  
3Alice Ridderstråle
13.40
Piteå IF
13.40
PB
  
4Wilma Strandberg
14.21
Marieby GIF
14.21
PB
  
5Ottilia Olsson
14.57
Brännans IF
14.57
SB
  
Heat 2
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Stella Lundström
Stella Lundström 07, Östersunds GIF
12.50
Östersunds GIF
12.50
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

1Lovisa Ulvenstam
Lovisa Ulvenstam 06, Östersunds GIF
6.03
Östersunds GIF
6.03
0.0 SB
  
2Stella Lundström
Stella Lundström 07, Östersunds GIF
5.77
Östersunds GIF
5.77
+1.6 PB
  
3Ida Svedberg
Ida Svedberg 06, Trångsviken
5.20
Trångsvikens IF
5.20
+0.3 PB
  
4Wilma StrandbergMarieby GIF
4.42
+0.2 SB
  
Ulvenstamx5.65
+0.6
6.03
0.0
5.92
-0.8
5.77
0.0
x
Lundström5.69
+0.2
5.45
+1.5
x5.49
0.0
5.60
+0.1
5.77
+1.6
Svedberg4.90
+0.2
4.99
+0.3
4.86
+0.1
4.92
0.0
x5.20
+0.3
Strandberg4.42
+0.2
xx
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Svea Schäfer
22.15
IF Castor
22.15
SB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Stella Lundström
Stella Lundström 07, Östersunds GIF
30.70
Östersunds GIF
30.70
PB
  
2Lovisa Ulvenstam
Lovisa Ulvenstam 06, Östersunds GIF
25.64
Östersunds GIF
25.64
PB
  
Lundström30.0828.0930.7028.80x28.04
Ulvenstam23.0918.1724.3525.1224.2925.64
F15 80 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Moa Svedberg
Moa Svedberg 08, Trångsviken
10.76
Trångsvikens IF
10.76
PB
  
2Sophie Grahn
Sophie Grahn 08, Östersunds GIF
10.91
Östersunds GIF
10.91
SB
  
3Natalie Lööv
Natalie Lööv 09, Trångsviken
11.06
Trångsvikens IF
11.06
PB
  
4Mira Cedervall
Mira Cedervall 09, Östersunds GIF
11.31
Östersunds GIF
11.31
PB
  
5Jennifer Texmo
11.50
IFK Strömsund
11.50
PB
  
6Lykke Andersson
Lykke Andersson 09, Trångsviken
11.60
Trångsvikens IF
11.60
PB
  
7Joline Fridh
Joline Fridh 09, Trångsviken
11.94
Trångsvikens IF
11.94
PB
  
8Lisa Flinkberg
Lisa Flinkberg 09, Trångsviken
12.65
Trångsvikens IF
12.65
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Siri Herkules
Siri Herkules 10, Östersunds GIF
7:37.47
Östersunds GIF
7:37.47
PB
  
2Tyra Finke
Tyra Finke 08, Trångsviken
8:52.62
Trångsvikens IF
8:52.62
SB
  
3Lisa Flinkberg
Lisa Flinkberg 09, Trångsviken
8:58.54
Trångsvikens IF
8:58.54
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Sophie Grahn
Sophie Grahn 08, Östersunds GIF
4.80
Östersunds GIF
4.80
–1.5 SB
  
2Moa Svedberg
Moa Svedberg 08, Trångsviken
4.73
Trångsvikens IF
4.73
–0.6 PB
  
3Jennifer Texmo
4.72
IFK Strömsund
4.72
+0.4 SB
  
4Tyra Finke
Tyra Finke 08, Trångsviken
4.36
Trångsvikens IF
4.36
0.0 SB
  
5Lykke Andersson
Lykke Andersson 09, Trångsviken
4.20
Trångsvikens IF
4.20
+0.6 PB
  
6Joline Fridh
Joline Fridh 09, Trångsviken
3.97
Trångsvikens IF
3.97
0.0 PB
  
Natalie Lööv
Natalie Lööv 09, Trångsviken
NM
Trångsvikens IF
NM
  
Grahn4.80
-1.5
4.73
0.0
x4.43
+0.2
x4.67
-0.3
Svedberg4.69
+1.0
4.73
-0.6
xxxx
Texmo4.72
+0.4
4.37
+0.6
4.59
-0.3
3.57
-1.0
4.62
-0.9
4.58
0.0
Finke4.36
0.0
4.20
0.0
4.29
0.0
3.93
0.0
4.35
0.0
4.05
-0.5
Andersson4.20
+0.6
3.91
-1.3
4.09
+0.8
3.19
+0.6
4.10
-0.3
4.05
-0.3
Fridh3.97
0.0
3.82
0.0
3.84
0.0
2.71
0.0
3.86
0.0
3.76
-0.2
Löövxxxxxx
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Natalie Lööv
Natalie Lööv 09, Trångsviken
19.63
Trångsvikens IF
19.63
PB
  
2Lisa Flinkberg
Lisa Flinkberg 09, Trångsviken
18.60
Trångsvikens IF
18.60
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Jennifer Texmo
23.11
IFK Strömsund
23.11
SB
  
2Lisa Flinkberg
Lisa Flinkberg 09, Trångsviken
17.92
Trångsvikens IF
17.92
PB
  
3Mira Cedervall
Mira Cedervall 09, Östersunds GIF
17.78
Östersunds GIF
17.78
PB
  
4Joline Fridh
Joline Fridh 09, Trångsviken
14.97
Trångsvikens IF
14.97
PB
  
Texmo21.3020.3722.0522.7420.8523.11
Flinkberg17.9216.1814.4614.56x16.07
Cedervall17.7815.61x17.4715.1613.93
Fridh13.7913.1813.1814.9714.1513.67
F13 60 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Iris Sandström
Iris Sandström 11, Östersunds GIF
8.58
Östersunds GIF
8.58
PB
  
2Siri Herkules
Siri Herkules 10, Östersunds GIF
9.00
Östersunds GIF
9.00
PB
  
3Tove Asp
9.08
IF Castor
9.08
PB
  
4Julia Eriksson
9.20
Sollefteå GIF
9.20
PB
  
5Tilda SparrmanIF Castor
9.46
PB
  
6Selma Lindblom
Selma Lindblom 10, Östersunds GIF
9.47
Östersunds GIF
9.47
PB
  
7Meja Cedervall
Meja Cedervall 10, Östersunds GIF
9.58
Östersunds GIF
9.58
PB
  
8Jennifer Staf
Jennifer Staf 11, Trångsviken
9.98
Trångsvikens IF
9.98
PB
  
Heat 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Iris Sandström
Iris Sandström 11, Östersunds GIF
8.47w
Östersunds GIF
8.47w
q
  
2Siri Herkules
Siri Herkules 10, Östersunds GIF
9.12w
Östersunds GIF
9.12w
q
  
3Selma Lindblom
Selma Lindblom 10, Östersunds GIF
9.35w
Östersunds GIF
9.35w
q
  
4Tilda Sparrman
9.45w
IF Castor
9.45w
q
  
5Jennifer Staf
Jennifer Staf 11, Trångsviken
9.94w
Trångsvikens IF
9.94w
q
  
6Alice Edholm
Alice Edholm 11, Trångsviken
10.48w
Trångsvikens IF
10.48w
  
Heat 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Tove Asp
9.18
IF Castor
9.18
PB
q
  
2Julia Eriksson
9.50
Sollefteå GIF
9.50
PB
q
  
3Meja Cedervall
Meja Cedervall 10, Östersunds GIF
9.68
Östersunds GIF
9.68
PB
q
  
4Alice Näsholm
Alice Näsholm 11, Östersunds GIF
9.97
Östersunds GIF
9.97
PB
  
5Ellen Olsson
10.18
IF Castor
10.18
PB
  
6Enya Rehnstedt
Enya Rehnstedt 11, Trångsviken
10.65
Trångsvikens IF
10.65
PB
  
F13 200 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Iris Sandström
Iris Sandström 11, Östersunds GIF
29.67
Östersunds GIF
29.67
PB
  
2Siri Herkules
Siri Herkules 10, Östersunds GIF
30.03
Östersunds GIF
30.03
PB
  
3Julia Eriksson
30.58
Sollefteå GIF
30.58
PB
  
4Selma Lindblom
Selma Lindblom 10, Östersunds GIF
31.61
Östersunds GIF
31.61
PB
  
Final B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Tove Asp
30.48w
IF Castor
30.48w
  
2Tilda Sparrman
31.21w
IF Castor
31.21w
  
3Ellen Olsson
34.00w
IF Castor
34.00w
  
4Jennifer Staf
Jennifer Staf 11, Trångsviken
34.82w
Trångsvikens IF
34.82w
  
5Enya Rehnstedt
Enya Rehnstedt 11, Trångsviken
36.36w
Trångsvikens IF
36.36w
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Iris Sandström
Iris Sandström 11, Östersunds GIF
2:03.22
Östersunds GIF
2:03.22
PB
  
2Alice Näsholm
Alice Näsholm 11, Östersunds GIF
2:15.64
Östersunds GIF
2:15.64
PB
  
3Jennifer Staf
Jennifer Staf 11, Trångsviken
2:24.54
Trångsvikens IF
2:24.54
PB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Iris Sandström
Iris Sandström 11, Östersunds GIF
4.39
Östersunds GIF
4.39
–0.1 PB
  
2Siri Herkules
Siri Herkules 10, Östersunds GIF
4.26
Östersunds GIF
4.26
+0.7 PB
  
3Tove Asp
3.74
IF Castor
3.74
+0.8 PB
  
4Selma Lindblom
Selma Lindblom 10, Östersunds GIF
3.64
Östersunds GIF
3.64
0.0 PB
  
5Ellen Olsson
3.44
IF Castor
3.44
0.0 PB
  
6Alice Edholm
Alice Edholm 11, Trångsviken
3.43
Trångsvikens IF
3.43
+1.6 PB
  
7Alice Näsholm
Alice Näsholm 11, Östersunds GIF
3.30
Östersunds GIF
3.30
0.0 PB
  
8Enya Rehnstedt
Enya Rehnstedt 11, Trångsviken
3.25
Trångsvikens IF
3.25
0.0 PB
  
9Jennifer Staf
Jennifer Staf 11, Trångsviken
3.16
Trångsvikens IF
3.16
+1.2 PB
  
Sandström4.39
-0.1
4.31
0.0
4.35
+1.5
Herkules4.26
+0.7
4.00
0.0
4.13
+0.7
4.16
+0.9
Asp3.38
+0.7
3.40
0.0
3.58
0.0
3.74
+0.8
Lindblom3.54
-0.8
3.64
0.0
3.42
+0.4
3.58
+0.4
Olsson3.44
0.0
3.42
+1.9
3.40
0.0
3.10
+1.1
Edholm3.43
+1.6
3.04
+1.3
3.26
0.0
Näsholm3.30
0.0
3.13w
+2.2
3.15
+1.1
3.28
+0.9
Rehnstedt3.18
+1.6
3.25
0.0
3.12w
+2.2
Staf3.03
0.0
3.06
+2.0
3.00
+1.5
3.16
+1.2
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Iris Sandström
Iris Sandström 11, Östersunds GIF
20.87
Östersunds GIF
20.87
PB
  
2Siri Herkules
Siri Herkules 10, Östersunds GIF
19.82
Östersunds GIF
19.82
PB
  
3Tilda Sparrman
17.96
IF Castor
17.96
PB
  
4Tove Asp
17.25
IF Castor
17.25
PB
  
5Alice Näsholm
Alice Näsholm 11, Östersunds GIF
16.96
Östersunds GIF
16.96
PB
  
6Ellen Olsson
15.55
IF Castor
15.55
PB
  
7Meja Cedervall
Meja Cedervall 10, Östersunds GIF
13.40
Östersunds GIF
13.40
PB
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Tilda Sparrman
18.55
IF Castor
18.55
PB
  
2Siri Herkules
Siri Herkules 10, Östersunds GIF
17.30
Östersunds GIF
17.30
PB
  
3Meja Cedervall
Meja Cedervall 10, Östersunds GIF
15.94
Östersunds GIF
15.94
PB
  
4Alice Näsholm
Alice Näsholm 11, Östersunds GIF
15.44
Östersunds GIF
15.44
PB
  
5Selma Lindblom
Selma Lindblom 10, Östersunds GIF
13.50
Östersunds GIF
13.50
PB
  
6Iris Sandström
Iris Sandström 11, Östersunds GIF
12.24
Östersunds GIF
12.24
  
7Alice Edholm
Alice Edholm 11, Trångsviken
11.30
Trångsvikens IF
11.30
PB
  
8Enya Rehnstedt
Enya Rehnstedt 11, Trångsviken
11.28
Trångsvikens IF
11.28
  
9Jennifer Staf
Jennifer Staf 11, Trångsviken
11.12
Trångsvikens IF
11.12
PB
  
Sparrman17.7318.55xx
Herkules17.2616.3815.0717.30
Cedervall11.8915.9415.78x
Näsholm12.6015.4414.50x
Lindblom12.6010.1913.509.73
Sandströmx9.0612.2411.34
Edholm10.1710.218.6011.30
Rehnstedtx11.28x9.68
Stafx9.2911.12x
K55 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Åsa Ringdahl
6.87
Marieby GIF
6.87
PB
  
Ringdahl6.476.466.876.146.456.73
K55 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Åsa Ringdahl
12.66
Marieby GIF
12.66
PB
  
Ringdahl8.1510.68x12.66xx
K75 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Margareta RingdahlMarieby GIF
6.82
PB
  
Ringdahl5.776.126.536.256.446.82
K75 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Margareta RingdahlMarieby GIF
10.08
PB
  
Ringdahlx6.95x10.08xx