0

27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
Arena: Björnevi IP   Arrangör: SK Bore
Tävlande: 48 (21+27)   Starter: 118 (51+67)

Män
M 100 m     


Final A

Final

1Rikard Throgen-Hedin
11.52 nwi
IF Göta Karlstad
11.52 nwi
  
2Karl-William Einarson
11.81 nwi
IF Göta Karlstad
11.81 nwi
  
3Albin Enbacker
12.02 nwi
IF Göta Karlstad
12.02 nwi
  
M Längd     


Final A

Final

1Karl-William Einarson
6.27 nwi
IF Göta Karlstad
6.27 nwi
  
2Albin Enbacker
4.75 nwi
IF Göta Karlstad
4.75 nwi
  
M Kula     


Final A

Final

1Rikard Throgen-HedinIF Göta Karlstad
12.24
  
2Terje Aastorp
Terje Aastorp 56, NOR
7.90
56NOR
7.90
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Rikard Throgen-HedinIF Göta Karlstad
47.56
PB
  
2Terje Aastorp
Terje Aastorp 56, NOR
25.87
56NOR
25.87
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

Terje Aastorp
Terje Aastorp 56, NOR
NM
56NOR
NM
  
P19 100 m     


Final A

Final

1Jakob Hallgren
11.56 nwi
IF Göta Karlstad
11.56 nwi
  P19 1
2Jenson King
11.76 nwi
KFUM Arvika
11.76 nwi
  P17 1
P19 Längd     


Final A

Final

1Jakob Hallgren
5.41 nwi
IF Göta Karlstad
5.41 nwi
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Gustav JonssonSK Bore
40.97
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Jenson King
4.88 nwi
KFUM Arvika
4.88 nwi
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Otto Hallgren
25.93
IF Göta Karlstad
25.93
PB
  
P15 80 m     


Final A

Final

1Dominic Hermansson
10.65 nwi
IF Göta Karlstad
10.65 nwi
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Dominic HermanssonIF Göta Karlstad
1.25
PB
  
1.151.201.251.30
Hermanssonoooxxx
P15 Längd     


Final A

Final

1Isak Grenegård
4.60 nwi
IF Göta Karlstad
4.60 nwi
  
2Dominic Hermansson
3.70 nwi
IF Göta Karlstad
3.70 nwi
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
12.42
IFK Kristinehamn
12.42
PB
  
2Gustav Höök
11.54
Säffle FIK
11.54
PB
  
3Olle Höök
10.34
Säffle FIK
10.34
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav Höök
32.61
Säffle FIK
32.61
PB
  
2Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
32.15
IFK Kristinehamn
32.15
PB
  
3Olle Höök
30.13
Säffle FIK
30.13
PB
  
4Elton JärpegårdSäffle FIK
22.70
SB
  
5Isak Grenegård
20.21
IF Göta Karlstad
20.21
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Olle Höök
40.14
Säffle FIK
40.14
PB
  
2Gustav Höök
38.92
Säffle FIK
38.92
SB
  
3Isak Grenegård
29.70
IF Göta Karlstad
29.70
PB
  
P13 60 m     


Final A

Final

1Joshua Hermansson
9.27 nwi
IF Göta Karlstad
9.27 nwi
  
2Olle Johansson
10.88 nwi
SK Bore
10.88 nwi
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Collins ArvidssonIF Göta Karlstad
1.10
PB
  
1.051.101.15
Arvidssonoox
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Gustav Stigmo
3.38 nwi
SK Bore
3.38 nwi
  
2Joshua Hermansson
3.19 nwi
IF Göta Karlstad
3.19 nwi
  
3Anton Stigmo
3.10 nwi
SK Bore
3.10 nwi
  
4Olle Johansson
2.82 nwi
SK Bore
2.82 nwi
  
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Khalid Ali
9.98
Säffle FIK
9.98
PB
  
2Olle OlssonSK Bore
8.51
PB
  
3Gustav StigmoSK Bore
7.78
PB
  
4Collins ArvidssonIF Göta Karlstad
6.64
PB
  
5Olle JohanssonSK Bore
5.99
SB
  
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Gustav StigmoSK Bore
32.45
PB
  
P13 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Gustav StigmoSK Bore
34.34
PB
  
2Collins Arvidsson
14.24
IF Göta Karlstad
14.24
PB
  
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Khalid Ali
28.27
Säffle FIK
28.27
PB
  
2Gustav StigmoSK Bore
26.90
PB
  
3Anton StigmoSK Bore
19.19
PB
  
4Olle JohanssonSK Bore
17.54
PB
  
5Collins Arvidsson
14.53
IF Göta Karlstad
14.53
PB
  
Kvinnor
K Höjd     


Final A

Final

1Wilma LindbergSK Bore
1.50
SB
  
1.301.351.401.451.501.53
Lindbergooxoxxoxoxxx
K Längd     


Final A

Final

1Emilia Kjellberg
5.62 nwi
IF Göta Karlstad
5.62 nwi
  
K Diskus     


Final A

Final

1Erica Larsson
42.84
IF Göta Karlstad
42.84
  
2Natalie Persson
36.33
IF Göta Karlstad
36.33
PB
  
3Ida StenbäckSK Bore
35.21
  
4Wilma LindbergSK Bore
30.16
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Emma Palmgren
55.53
IF Göta Karlstad
55.53
SB
  
2Alexandra Nilsson
54.85
IF Göta Karlstad
54.85
PB
  
3Ida StenbäckSK Bore
54.05
PB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

1Annie Engelbrektsson JonssonIF Göta Karlstad
32.07
PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

1Ellen MählerSK Bore
35.67
SB
  
2Emma Andersson
33.78
IF Hagen
33.78
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ellen MählerSK Bore
48.74
SB
  
2Emma Andersson
46.26
IF Hagen
46.26
PB
  
3Nelli Toresson RunemarkIF Göta Karlstad
35.02
PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Ellen MählerSK Bore
35.62
SB
  
F15 80 m     


Final A

Final

1Agnes Schröder
10.69 nwi
KFUM Arvika
10.69 nwi
  
2Elsa Sjögren
11.00 nwi
Säffle FIK
11.00 nwi
  
3Elin Abelin
11.18 nwi
Säffle FIK
11.18 nwi
  
4Nellie Nordh-Porath
11.19 nwi
Säffle FIK
11.19 nwi
  
5Amanda Strand
11.35 nwi
IF Göta Karlstad
11.35 nwi
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Elsa Sjögren
1.50
Säffle FIK
1.50
PB
  
2Agnes SchröderKFUM Arvika
1.45
PB
  
3Elin Abelin
1.40
Säffle FIK
1.40
SB
  
1.251.301.351.401.451.501.53
Sjögren--ooooxxx
Schröderoooxooxxx
Abelinooooxxx
F15 Längd     


Final A

Final

1Agnes Schröder
4.47 nwi
KFUM Arvika
4.47 nwi
  
2Elin Abelin
4.34 nwi
Säffle FIK
4.34 nwi
  
3Linnéa Karlsson
4.33 nwi
Säffle FIK
4.33 nwi
  
4Amanda Strand
3.71 nwi
IF Göta Karlstad
3.71 nwi
  
5Nellie Nordh-Porath
3.56 nwi
Säffle FIK
3.56 nwi
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Linnéa KarlssonSäffle FIK
8.95
SB
  
2Elsa Sjögren
8.43
Säffle FIK
8.43
PB
  
3Elin Abelin
7.95
Säffle FIK
7.95
PB
  
4Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
6.73
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Felicia Bjärnlöv
36.11
Eksjö Södra IK
36.11
PB
  
2Felica OttossonSK Bore
30.35
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Felicia Bjärnlöv
45.55
Eksjö Södra IK
45.55
  
2Felica OttossonSK Bore
37.57
PB
  
3Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
34.60
PB
  
4Agnes SchröderKFUM Arvika
26.36
PB
  
5Elin Abelin
22.75
Säffle FIK
22.75
PB
  
F13 60 m     


Final A

Final

1Hanna Engström
8.38 nwi
KFUM Arvika
8.38 nwi
  
2Tuva Ljunggren
8.47 nwi
KFUM Arvika
8.47 nwi
  
3Astrid Tallsäter
8.61 nwi
IF Göta Karlstad
8.61 nwi
  
4Ashley Arvidsson
8.71 nwi
IF Göta Karlstad
8.71 nwi
  
5Julia Karlsson
8.72 nwi
Säffle FIK
8.72 nwi
  
6Alice Edgren
9.40 nwi
IK Viking
9.40 nwi
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Julia Karlsson
1.43
Säffle FIK
1.43
SB
  
2Ashley Arvidsson
1.25
IF Göta Karlstad
1.25
PB
  
3Elina Åhser
1.25
IF Göta Karlstad
1.25
PB
  
4Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
1.15
PB
  
1.05
1.43
1.10
1.47
1.15
1.20
1.25
1.30
1.35
1.40
Karlsson-
o
-
xxx
-
-
o
o
o
o
Arvidssono
o
o
o
o



Åhsero
o
o
o
xo
xx


Tallsätero
xo
xo
xxx




F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Hanna Engström
4.19 nwi
KFUM Arvika
4.19 nwi
  
2Julia Karlsson
4.13 nwi
Säffle FIK
4.13 nwi
  
3Astrid Tallsäter
4.10 nwi
IF Göta Karlstad
4.10 nwi
  
4Ashley Arvidsson
3.91 nwi
IF Göta Karlstad
3.91 nwi
  
5Elina Åhser
3.20 nwi
IF Göta Karlstad
3.20 nwi
  
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Tuva Ljunggren
10.07
KFUM Arvika
10.07
PB
  
2Julia Karlsson
9.18
Säffle FIK
9.18
PB
  
3Hanna EngströmKFUM Arvika
8.94
PB
  
4Ashley Arvidsson
8.06
IF Göta Karlstad
8.06
PB
  
5Freja Karlsson
6.12
IF Göta Karlstad
6.12
PB
  
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

1Tuva Ljunggren
21.99
KFUM Arvika
21.99
SB
  
2Elina Åhser
21.83
IF Göta Karlstad
21.83
PB
  
3Freja Karlsson
15.63
IF Göta Karlstad
15.63
PB
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

1Hanna EngströmKFUM Arvika
26.05
SB
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Tuva Ljunggren
20.70
KFUM Arvika
20.70
PB
  
2Julia Karlsson
19.49
Säffle FIK
19.49
  
3Ashley Arvidsson
15.64
IF Göta Karlstad
15.64
PB