0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Sollentunavallen (slägga på Edsbergs Sportfält)   Arrangör: Turebergs FK
Tävlande: 187 (95+92)   Starter: 215 (108+107)

 Män 
1Turebergs FK84
2Hammarby IF71.5
3KFUM Örebro70.5
4Huddinge AIS57
5Täby IS51
6IFK Lidingö43
 Kvinnor 
1Täby IS82
2Turebergs FK72
3Hammarby IF67
4KFUM Örebro63
5IFK Lidingö48
6Motala AIF45
Män
M 100 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Dennis Otieno
10.63
Hammarby IF
10.63
SB
  
2Emil Johansson
10.83
Turebergs FK
10.83
SB
  
3Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
11.13
KFUM Örebro
11.13
SB
  
4Michael LuxemburgTäby IS
11.17
SB
  
5Joakim Hellbratt
11.26
Huddinge AIS
11.26
  
6Daniel Larsson
12.17
IFK Lidingö
12.17
PB
  
M 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Emil Johansson
21.58
Turebergs FK
21.58
SB
  
2Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
21.70
KFUM Örebro
21.70
SB
  
3Milo Wahlgren
21.93
Täby IS
21.93
SB
  
4Alexander Pilgrim
22.51
Hammarby IF
22.51
SB
  
5Oscar Heaton
23.53
Huddinge AIS
23.53
PB
  
6Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
27.41
IFK Lidingö
27.41
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
49.19
KFUM Örebro
49.19
PB
  
2Robin Isaksson
49.89
Turebergs FK
49.89
SB
  
3Filip Herre
49.94
Hammarby IF
49.94
PB
  
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
51.00
SB
  
5Kenzo Buchli
52.93
Täby IS
52.93
PB
  
6Kasper Carlens
1:01.09
IFK Lidingö
1:01.09
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Habtom Asgede
1:58.79
Turebergs FK
1:58.79
SB
  
2Axel Alness Borg
1:59.39
IFK Lidingö
1:59.39
SB
  
3Vilmer Karlsson
1:59.90
Hammarby IF
1:59.90
SB
  
4Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, KFUM Örebro
1:59.95
KFUM Örebro
1:59.95
SB
  
5Anton Ledell
2:02.27
Huddinge AIS
2:02.27
  
6Leo Papinski
2:06.35
Täby IS
2:06.35
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Andreas Almgren
3:47.63
Turebergs FK
3:47.63
SB
  
2Kevin Bodén
Kevin Bodén 02, KFUM Örebro
4:00.31
KFUM Örebro
4:00.31
  
3Axel Alness Borg
4:19.36
IFK Lidingö
4:19.36
SB
  
4Rasmus Berglund
4:29.50
Huddinge AIS
4:29.50
PB
  
5Leo Papinski
4:31.89
Täby IS
4:31.89
PB
  
6Elton Hedberg
4:32.41
Hammarby IF
4:32.41
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Andreas Almgren
16:01.96
Turebergs FK
16:01.96
SB
  
2Ludvig Johansson
16:52.92
IFK Lidingö
16:52.92
SB
  
3Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
17:20.60
Hammarby IF
17:20.60
SB
  
4Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
17:50.90
KFUM Örebro
17:50.90
PB
  
5Dante Schulze
18:34.63
Huddinge AIS
18:34.63
PB
  
6Joakim Andersson
18:35.22
Täby IS
18:35.22
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Daniel Lundgren
9:38.88
Turebergs FK
9:38.88
SB
  
2Leonardo Garavini
10:07.38
IFK Lidingö
10:07.38
PB
  
3Noha Olsson
Noha Olsson 02, KFUM Örebro
10:11.30
KFUM Örebro
10:11.30
SB
  
4Johan Calleberg
10:54.69
Huddinge AIS
10:54.69
PB
  
5Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
10:57.61
Hammarby IF
10:57.61
PB
  
6Jonathan Howser
13:18.40
Täby IS
13:18.40
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Fredrick Ekholm
14.82
IFK Lidingö
14.82
SB
  
2Arvid Wändesjö
15.43
Hammarby IF
15.43
PB
  
3Viggo Stridh
15.95
Täby IS
15.95
PB
  
4Emil Klockar
16.13
Huddinge AIS
16.13
  
5Erik Dahlberg
17.44
Turebergs FK
17.44
SB
  
6Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
18.09
KFUM Örebro
18.09
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Markus Moberg
53.60
Hammarby IF
53.60
SB
  
2Fredrik Kihlblom
55.15
Huddinge AIS
55.15
SB
  
3Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
56.30
KFUM Örebro
56.30
PB
  
4Johan Eriksson
56.49
Turebergs FK
56.49
SB
  
5Jacob Norsell
1:01.88
Täby IS
1:01.88
PB
  
6Nicklas Östlund
1:05.16
IFK Lidingö
1:05.16
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Fabian DelrydTäby IS
2.05
  
2Gustav KällströmTurebergs FK
1.87
SB
  
3Olle Hammarberg
1.87
Huddinge AIS
1.87
SB
  
4Simon JohannessonIFK Lidingö
1.87
PB
  
5Anton Roslund
1.75
Hammarby IF
1.75
  
5Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.75
KFUM Örebro
1.75
PB
  
1.651.751.821.871.922.002.052.10
Delryd----oxoxxoxxx
Källströmooooxxx
Hammarberg-ooxoxxx
Johannesson-oxoxxoxxx
Roslundoxoxxx
Berglundoxoxxx
M Stav     


Final A

Final

1Teodor Borgius
5.06
Hammarby IF
5.06
PB
  
2Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.66
KFUM Örebro
4.66
SB
  
3Jonas Asplund
4.56
Turebergs FK
4.56
SB NR50
  
4Harald GemmelTäby IS
4.46
SB
  
5Oliver Sandberg
4.16
Huddinge AIS
4.16
SB
  
6Fredrick Ekholm
3.80
IFK Lidingö
3.80
SB
  
3.40
4.66
3.60
4.76
3.80
4.86
4.00
4.91
4.16
5.06
4.31
5.20
4.46
4.56
Borgius-
-
-
xo
-
-
-
xo
-
o
-
xxx
-
-
Carlsson-
o
-
-
-
xxx
-
-
-
-
-
Asplund-
xxx
-
-
o
o
o
xxo
xo
Gemmel-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
Sandberg-
-
-
-
o
xxx


Ekholmo
xxo
xxo
xxx




M Längd     


Final A

Final

1Joakim Hellbratt
7.26
Huddinge AIS
7.26
+1.7 SB
  
2Hugo Olsson
6.87w
Turebergs FK
6.87w
+2.3
  
3Elias Kapell
6.73w
Hammarby IF
6.73w
+5.1
  
4Rickard WillmanTäby IS
6.61
+1.0 SB
  
5Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
6.40
KFUM Örebro
6.40
+1.7 SB
  
6Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
6.15
–1.3 SB
  
Hellbratt7.19
+1.2
6.95
-0.4
x
+0.7
x
+1.5
7.26
+1.7
x
+2.6
Olsson6.79
+1.5
6.72w
+2.2
6.66
-0.7
6.87w
+2.3
6.69
+1.3
x
+2.2
Kapell6.49
+0.1
6.72w
+3.3
6.67w
+2.8
x
+3.0
6.73w
+5.1
6.61
+0.7
Willman6.523.38
-0.8
x
+2.7
6.44
+1.3
6.61
+1.0
6.48
+0.5
Gyhlenius6.24
-2.1
6.40
+1.7
x
+1.7
6.29
+0.2
x
+1.2
6.22
+0.5
Hellstrand Helleberg6.13
+1.0
x
+0.8
6.01
+0.9
4.12
+0.1
6.15
-1.3
6.04
+0.1
M Tresteg     


Final A

Final

1Rickard WillmanTäby IS
13.71
–0.4 SB
  
2Joel Borrman
12.70
Huddinge AIS
12.70
+1.5 PB
  
3Elliot Smedstad
Elliot Smedstad 07, KFUM Örebro
12.67
KFUM Örebro
12.67
+0.3 PB
  
4Tom Emfel
Tom Emfel 06, Hammarby
12.62
Hammarby IF
12.62
–0.8 PB
  
5Emil De Maria PeterssonTurebergs FK
12.58
–1.6 PB
  
6Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
9.28
IFK Lidingö
9.28
–0.7 PB
  
Willman12.63
-0.7
12.81
-1.6
13.71
-0.4
x
-0.3
Borrmanx
+0.7
12.36
-0.2
x
-0.1
x
+0.7
12.63
+1.5
12.70
+1.5
Smedstad12.09
-0.9
12.25
+2.0
12.18
0.0
12.07
+0.8
12.67
+0.3
12.46
+0.5
Emfel12.12
-0.4
10.40
-1.2
x
+1.2
12.62
-0.8
x
-0.1
x
+1.4
De Maria Petersson12.46
+1.4
12.58
-1.6
12.50
+1.4
11.81
+0.5
x
+0.6
x
+2.2
Hart9.28
-0.7
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Ahlin
15.53
Turebergs FK
15.53
  
2Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
13.34
KFUM Örebro
13.34
SB
  
3Martin Sundberg
12.85
Hammarby IF
12.85
  
4Christer GöranssonTäby IS
10.50
SB
  
5Fotios MakrostergiosHuddinge AIS
9.22
SB
  
6Michael Welin
6.60
IFK Lidingö
6.60
SB
  
Ahlin15.53xxx
Carlsson12.5513.34x12.41x
Sundbergxx11.70x12.85
Göransson10.5010.3410.3710.32xx
Makrostergios8.678.468.608.788.819.22
Welin6.60
M Diskus     


Final A

Final

1Teo Paganus
45.82
Turebergs FK
45.82
  
2Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
43.72
Hammarby IF
43.72
  
3Tony Karlsson
34.64
Huddinge AIS
34.64
SB
  
4Jonas Hansson-Bergén
32.79
KFUM Örebro
32.79
PB
  
5Joel Enander
31.30
Täby IS
31.30
PB
  
6Per Willén
27.52
IFK Lidingö
27.52
PB
  
Paganusx45.2745.82x43.9643.92
Brown40.6241.3642.0440.7841.7643.72
Karlssonx29.75x34.64xx
Hansson-Bergén28.70x29.93x32.79x
Enander30.35xxx28.6031.30
Willén26.58x25.33x26.7727.52
M Slägga     


Final A

Final

1Karl Ludvik
60.10
Turebergs FK
60.10
  
2Jonas Hansson-Bergén
47.67
KFUM Örebro
47.67
SB
  
3Alexander LindefalkHammarby IF
43.27
PB
  
4Jacob Krumlinde
40.36
IFK Lidingö
40.36
SB
  
5Tony Karlsson
37.30
Huddinge AIS
37.30
SB
  
6Ludvig All
23.21
Täby IS
23.21
PB
  
Ludvikx60.1058.4358.42x58.64
Hansson-Bergén47.0847.06x47.67xx
Lindefalkx38.8439.2243.2042.7843.27
Krumlinde36.6140.36x36.2037.8839.50
Karlsson33.97x33.6136.4735.5937.30
All19.5720.8419.12x20.3523.21
M Spjut     


Final A

Final

1Leon Bodén
Leon Bodén 05, KFUM Örebro
65.73
KFUM Örebro
65.73
PB
  
2Stellan Back
62.29
Turebergs FK
62.29
SB
  
3Joel Thorén
54.30
Huddinge AIS
54.30
SB
  
4Martin Sundberg
45.00
Hammarby IF
45.00
SB
  
5Albin Edgert
41.63
Täby IS
41.63
PB
  
6Jeppe Karlsson
28.18
IFK Lidingö
28.18
PB
  
Bodén64.24x62.9063.2160.9165.73
Back54.2461.6759.2458.0856.5162.29
Thorén54.3051.5653.5851.76xx
Sundberg45.0043.40x
Edgert40.8638.7841.6340.0238.6431.44
Karlsson27.86x28.18xxx
M 4x100 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
41.93
  
 
2Täby IS 
43.03
  
 
3KFUM Örebro 
44.95
  
 
4Huddinge AIS 
44.99
  
 
5IFK Lidingö 
45.07
  
 
Turebergs FK 
DNF
  
 
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
11.89
SB
  
2Esther Sahlqvist
12.02
Hammarby IF
12.02
PB
  
3Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
12.49
PB
  
4Nova FogelkvistMotala AIF
12.65
SB
  
5Maja Almgren
12.67
Täby IS
12.67
SB
  
6Tindra Frykholm
Tindra Frykholm 03, KFUM Örebro
12.71
KFUM Örebro
12.71
SB
  
K 200 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Emma Carlsson
24.97
Turebergs FK
24.97
PB
  
2Linnéa Frobe
25.04
Täby IS
25.04
SB
  
3Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
26.07
KFUM Örebro
26.07
SB
  
4Sofia Fröberg
26.11
IFK Lidingö
26.11
PB
  
5My Lindberg
26.80
Hammarby IF
26.80
PB
  
6Emelina WirebroMotala AIF
27.42
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Matilda Borg
56.69
Hammarby IF
56.69
SB
  
2Lia Cederberg
57.77
Täby IS
57.77
SB
  
3Lina Ånstad
59.00
Turebergs FK
59.00
PB
  
4Tindra Frykholm
Tindra Frykholm 03, KFUM Örebro
1:02.33
KFUM Örebro
1:02.33
SB
  
5Maya Swedin
1:05.64
IFK Lidingö
1:05.64
PB
  
6Matilda Martini
1:07.38
Motala AIF
1:07.38
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Maja Sund
2:22.91
Täby IS
2:22.91
SB
  
2Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
2:24.70
KFUM Örebro
2:24.70
SB
  
3Maja Simonsson
2:27.48
Hammarby IF
2:27.48
  
4Tilde Adolfsson
2:27.78
Motala AIF
2:27.78
SB
  
5Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:39.21
Turebergs FK
2:39.21
SB
  
6Leah Palmblad
2:46.53
IFK Lidingö
2:46.53
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Greta Graziani
4:51.16
Täby IS
4:51.16
SB
  
2Tilde Adolfsson
4:52.44
Motala AIF
4:52.44
SB
  
3Julia Meijer
4:53.42
Turebergs FK
4:53.42
SB
  
4Julia Wändin
4:54.91
Hammarby IF
4:54.91
SB
  
5Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
5:08.30
KFUM Örebro
5:08.30
PB
  
6Lisa Löchen
5:26.66
IFK Lidingö
5:26.66
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Filippa Ramberg
17:49.16
Hammarby IF
17:49.16
PB
  
2Melissa Bentayeb
19:19.73
Täby IS
19:19.73
SB
  
3Nina Willén HolgerssonIFK Lidingö
20:54.86
SB
  
4Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
23:27.86
KFUM Örebro
23:27.86
PB
  
5Sandra Pettersson
25:57.44
Motala AIF
25:57.44
PB
  
6Anna Lundin
28:35.54
Turebergs FK
28:35.54
PB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Emilia Lillemo
11:14.44
Täby IS
11:14.44
SB
  
2Nora Siltberg Almlöf
12:23.72
Hammarby IF
12:23.72
PB
  
3Sandra Thudén
13:10.27
Motala AIF
13:10.27
PB
  
4Johanna Berg
Johanna Berg 05, KFUM Örebro
13:24.83
KFUM Örebro
13:24.83
PB
  
5Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
13:36.86
IFK Lidingö
13:36.86
SB
  
K 100 m häck     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Maria SödergrenTäby IS
14.21
SB
  
2Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
14.89
PB
  
3Bianca Salming
15.35
Turebergs FK
15.35
SB
  
4Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, KFUM Örebro
15.90
KFUM Örebro
15.90
PB
  
5Victoria WestlingMotala AIF
17.40
SB
  
6Alannah HellstadiusHammarby IF
21.87
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Caroline Larsson
1:03.12
Täby IS
1:03.12
SB
  
2Rebecca Högberg
Rebecca Högberg 84, KFUM Örebro
1:05.23
KFUM Örebro
1:05.23
SB
  
3Ella Johansson
1:05.84
Hammarby IF
1:05.84
PB
  
4Moa Emmoth
1:13.34
Motala AIF
1:13.34
SB
  
5Ella Thunell
1:16.43
IFK Lidingö
1:16.43
PB
  
6Agnes Olsson
1:19.57
Turebergs FK
1:19.57
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Bianca Salming
1.80
Turebergs FK
1.80
  
2Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.59
KFUM Örebro
1.59
SB
  
3Anja LalanderTäby IS
1.54
SB
  
4Maja McCarthy
1.47
Hammarby IF
1.47
  
5Matilda Käck
1.47
Motala AIF
1.47
  
6Irma-Li GrönqvistIFK Lidingö
1.20
SB
  
1.20
1.80
1.30
1.84
1.40
1.47
1.54
1.59
1.63
1.73
Salming-
xxo
-
xxx
-
-
o
-
o
o
Victorén-
-
-
o
o
o
xxx

Lalander-
o
o
o
o
xxx


McCarthy-
o
o
o
xxx



Käck-
-
o
xo
xxx



Grönqvisto







K Stav     


Final A

Final

1Sara WinbergTäby IS
3.48
SB
  
2Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 00, KFUM Örebro
3.38
KFUM Örebro
3.38
SB
  
3Johanna Hellman
3.38
IFK Lidingö
3.38
SB
  
4Alannah HellstadiusHammarby IF
3.00
SB
  
5Elise Wiklund
2.80
Turebergs FK
2.80
  
6Erika Forss
2.30
Motala AIF
2.30
PB
  
2.00
3.48
2.30
3.65
2.60
2.80
3.00
3.15
3.28
3.38
Winberg-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
o
Blomstrand-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
Hellman-
xxx
-
-
-
-
o
xxo
xxo
Hellstadius-
-
o
o
o
xxx


Wiklund-
o
o
o
xxx



Forsso
o
xxx





K Längd     


Final A

Final

1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.27
–1.0 SB
  
2Emelie EklundTäby IS
5.63
+1.3 SB
  
3Molly Freeman
5.26w
Hammarby IF
5.26w
+3.1
  
4Nova FogelkvistMotala AIF
5.20
+1.4 SB
  
5Hjördis Bäckman
4.72w
IFK Lidingö
4.72w
+2.8
  
6Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
4.38
KFUM Örebro
4.38
+0.7 PB
  
Hallberg Hossain6.27
-1.0
x
+1.7
5.93
+1.4
5.96
+0.3
Eklund5.33
-1.0
5.47
+0.9
5.02
+1.4
5.63
+1.3
4.08w
+2.3
3.74
+0.7
Freemanx
+1.0
x
+1.4
4.84
+1.6
x
+2.8
5.26w
+3.1
4.94
+0.9
Fogelkvist5.18
+0.4
5.06
+0.6
5.20
+1.4
5.09w
+2.3
5.03
-1.2
x
+2.2
Bäckman4.43
-0.7
4.72w
+2.8
4.68
+1.0
4.26w
+2.1
4.45
+0.9
Rasmussenx
+0.9
4.21
+0.7
4.38
+0.7
4.30
+0.8
x
-0.9
x
+1.7
K Tresteg     


Final A

Final

1Fanny Ernestam
Fanny Ernestam 98, KFUM Örebro
12.10
KFUM Örebro
12.10
+0.1 SB
  
2Emelina WirebroMotala AIF
11.26
+0.8 SB
  
3Emmie Wedin
11.23
Turebergs FK
11.23
+0.9 PB
  
4Tyra Sparv
Tyra Sparv 08, Hammarby
11.03
Hammarby IF
11.03
+0.1 SB
  
5Alice Helge
10.81w
Täby IS
10.81w
+2.6
  
6Hjördis BäckmanIFK Lidingö
8.97
–0.3 PB
  
Ernestam11.81
+0.8
12.04w
+2.3
12.10w
+2.2
x
+0.1
12.10
+0.1
x
+0.1
Wirebrox
+1.2
11.07
+0.5
11.26
+0.8
11.06
+1.8
11.16
+0.2
11.04
-1.0
Wedin11.00
-0.9
11.23
+0.9
11.08
+1.0
11.23
-0.6
x
+0.3
11.18
-0.6
Sparv10.50
-0.8
10.48
+1.0
10.75
-0.3
11.03
+0.1
10.92
+1.1
x
+0.1
Helge10.63
-0.6
10.81w
+2.6
10.78
-0.2
10.32
+0.5
10.65
+0.5
10.68
+1.5
Bäckman8.97
-0.3
K Kula     


Final A

Final

1Kajsa Cabanas AnderssonTurebergs FK
12.81
PB
  
2Linnéa Frobe
12.39
Täby IS
12.39
PB
  
3Martina EfraimssonMotala AIF
11.76
SB
  
4Felicia Lindberg
11.43
Hammarby IF
11.43
SB
  
5Tove Olsson
9.81
IFK Lidingö
9.81
PB
  
6Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
9.18
KFUM Örebro
9.18
SB
  
Cabanas Anderssonx12.3311.8612.8112.4912.46
Frobe12.3911.7711.7311.4511.6812.33
Efraimsson10.9411.50xx11.7611.25
Lindberg11.0511.2711.2011.43x11.07
Olsson9.649.81
Karlsson9.178.839.18x8.87x
K Diskus     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
42.08
KFUM Örebro
42.08
SB
  
2Lena Björk
37.20
IFK Lidingö
37.20
  
3Norah Lind
Norah Lind 05, Tureberg
36.69
Turebergs FK
36.69
  
4Lovisa Linde
33.95
Täby IS
33.95
SB
  
5Ella Johansson
29.61
Hammarby IF
29.61
PB
  
6Svea Eklundh
25.30
Motala AIF
25.30
SB
  
Bernhult37.9242.08xxx40.54
Björk35.20x34.78xx37.20
Lind35.03x34.63xx36.69
Linde32.7033.27xxx33.95
Johansson27.14x29.47xx29.61
Eklundh24.6925.30xxx24.93
K Slägga     


Final A

Final

1Ellen Forsell
51.75
Hammarby IF
51.75
SB
  
2Ilva Gunnarsson
Ilva Gunnarsson 05, KFUM Örebro
44.63
KFUM Örebro
44.63
  
3Elin Runemar
40.50
Turebergs FK
40.50
SB
  
4Rut Grufman
39.88
Täby IS
39.88
PB
  
5Molly Brissman
39.00
Motala AIF
39.00
PB
  
6Madelene FahlstedtIFK Lidingö
36.75
SB
  
Forsell50.6351.7547.3547.9449.5749.32
Gunnarsson43.8143.34xx44.63x
Runemar40.50xx40.2040.2539.66
Grufmanx39.8838.74x39.14x
Brissmanxx35.3139.0034.8134.45
Fahlstedt33.7834.5535.94xx36.75
K Spjut     


Final A

Final

1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
44.50
Turebergs FK
44.50
SB
  
2Tove Olsson
43.26
IFK Lidingö
43.26
PB
  
3Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
42.63
KFUM Örebro
42.63
  
4Maggie Dahllöf
38.01
Hammarby IF
38.01
PB
  
5Lovisa Linde
35.66
Täby IS
35.66
SB
  
6Ida Emmoth
30.56
Motala AIF
30.56
SB
  
Backx42.8939.66x44.5041.26
Olsson38.24x36.3738.5043.2639.77
Bernhult38.5742.6339.84x40.71x
Dahllöf38.0137.2737.9437.7236.5032.39
Linde35.66xxx33.8134.96
Emmoth27.4630.56xxx
K 4x100 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
47.18
  
 
2Täby IS 
48.11
  
 
3Hammarby IF 
50.12
  
 
4IFK Lidingö 
50.72
  
 
5Motala AIF 
51.21
  
 
6KFUM Örebro 
51.46