0

24.5
28.5
6.6
6.6
7.6
6.6
7.6
7.6
7.6
7.6
6.6
5‐6.6
3.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
6.6
5.6
6.6
5.6
4.6
5.6
5.6
4.6
4.6
29.5
4.6
4.6
3‐4.6
3‐4.6
3‐4.6
3‐4.6
4.6
3.6
31.5
3‐4.6
3.6
3.6
1.6
31.5‐1.6
1.6
31.5
29.5
18‐20.5
27.5
27.5
7.4
26.5
29.5
13.5
12.5
28.5
28.5
28.5
28.5
28.5
28.5
28.5
28.5
27.5
28.5
27‐28.5
27‐28.5
27.5
28.5
27.5
27.5
27.5
27.5
27.5
27.5
25.5
27.5
27.5
27.5
27.5
17.5
17.5
17.5
17.5
6.5
25.5
25.5
23.5
25.5
22.5
24.5
24.5
22.5
15.4
5.4
1.5
18.5
14.5
20‐21.5
21.5
Arrangör: Växjö LK
Tävlande: 79 (50+29)   Starter: 80 (51+29)

Män
M 24 timmar     
30 apr

Final A

Final
30 apr
1Torbjörn GyllebringUmara SC
272.086
PB NR
  M40 1
1 SWE AT
2Erik Olofsson
Erik Olofsson 79, Mantra Sport
260.038
IF Mantra Sport
260.038
SB
  M40 2
3Bill Öster
Bill Öster 95, Karlshamns SK
244.992
Karlshamns SK
244.992
SB
  
4Mikael Gottberg
231.032
Hälle IF
231.032
PB
  M35 1
5Tomas Kvapil
Tomas Kvapil 69, Eskilstuna FI
216.251
Eskilstuna FI
216.251
PB
  M50 1
6Emir Halalkic
210.727
IF Kville
210.727
SB
  M40 3
7Kennie Pussinen
208.100
Uppsala LK
208.100
PB
  M35 2
8Daniel Bååth
Daniel Bååth 78, Sweden Runners
201.880
Sweden Runners IF
201.880
PB
  M45 1
9Rasmus Stenemo
201.203
Axa SC
201.203
PB
  M40 4
10Tobias Backgård
196.798
Scania Road Runners IF
196.798
PB
  M45 2
11Joe Walfridson
193.104
IK Sisu
193.104
PB
  M45 3
12Filip Söderling
185.701
Umara SC
185.701
PB
  M35 3
13Henrik Nordin
183.093
Wisby ULF
183.093
SB
  M50 2
14Jerry Nordgren
178.267
Axa SC
178.267
PB
  M55 1
15Marcus Danielsson
174.270
Uppsala LK
174.270
PB
  M35 4
16Dennis Nilsson
174.081
SB
  M40 5
17Rasmus Oderud
173.285
Axa SC
173.285
PB
  M45 4
18Jesper Danielsson
166.816
PB
  
19Tommy Eriksson
166.206
IFK Sala
166.206
PB
  M45 5
20James Bennett
James Bennett 91, GBR
163.406
91GBR
163.406
PB
  
21Amer Nezirovic
163.406
Hälle IF
163.406
PB
  M40 6
22Charlie Bergström
161.764
IS Göta
161.764
PB
  
23Marcus Ringstrand
Marcus Ringstrand 91, F&S Norrköping
160.943
F&S Norrköping
160.943
PB
  
24Zingo Andersen
151.812
Scania Road Runners IF
151.812
SB
  M45 6
25Mats Dänsel
Mats Dänsel 57, Stockholm LDK
150.528
Stockholm LDK
150.528
PB
  M65 1
26Mats Liljegren
147.962
Team Skavsåret IF
147.962
SB
  M45 7
27Bo Pelander
Bo Pelander 43, Ultrasweden
147.045
Team Ultrasweden LK
147.045
SB
  M80 1
28Isak Berggren
138.681
Hemlingby LK
138.681
PB
  
29Anders Västerberg
137.161
Team Ultrasweden LK
137.161
SB
  M65 2
30Anders Ahlgren
133.024
Umara SC
133.024
PB
  M60 1
31Mattias Gustavsson
127.613
PB
  
32Gert-Inge Tapper
124.823
Scania Road Runners IF
124.823
PB
  M65 3
33Rolf-Arne Bornebratt
122.431
IFK Skövde
122.431
PB
  M60 2
34Johannes Engberg
Johannes Engberg 87, Oskarshamn RC
121.528
Oskarshamn RC
121.528
PB
  M35 5
35Jerker Sterneland
114.065
Dalaportens OL
114.065
PB
  M50 3
36Kari Sulonen
Kari Sulonen 57, Ultrasweden
111.805
Team Ultrasweden LK
111.805
PB
  M65 4
37Lars Ryberg Vikkelsø
Lars Ryberg Vikkelsø 72, DEN
111.675
72DEN
111.675
PB
  M50 4
38Christer Broström
106.517
OK Denseln
106.517
SB
  M55 2
39Kjell Bengtsson
Kjell Bengtsson 58, Falkenbergs OK
105.447
Falkenbergs OK
105.447
PB
  M65 5
40Alfons Enell
104.284
Tranås AIF
104.284
SB
  
41Rickard Persson
103.463
IFK Skövde
103.463
SB
  M45 8
42Robert Frödin
101.821
LK TV-88
101.821
PB
  M40 7
43Bertil Palmqvist
101.036
Bälinge IF
101.036
SB
  M75 1
44Kristian Kornhag
100.179
Scania Road Runners IF
100.179
PB
  M40 8
45Peter Schröder
100.179
IF Linnéa
100.179
PB
  M45 9
46Tommy Carlsson
95.192
LK TV-88
95.192
PB
  M55 3
47Lars Hillar
Lars Hillar 83, Scania RR
69.796
Scania Road Runners IF
69.796
PB
  M40 9
48Per Rabe
61.585
Laholm IF
61.585
SB
  M60 3
49Mikael Linton
Mikael Linton 77, Sweden Runners
57.479
Sweden Runners IF
57.479
PB
  M45 10
50Joakim Aleborn SivertssonVäxjö LK
42.699
SB
  M35 6
SM 24 timmar
30 apr
30 apr
35Alfons Enell
104.284
Tranås AIF
104.284
SB
  
Kvinnor
K 24 timmar     
30 apr

Final A

Final
30 apr
1Therese Fredriksson
230.930
Borås LK
230.930
PB
  K35 1
5 SWE AT
2Sara Ottinge
223.857
Umara SC
223.857
PB
  K45 1
10 SWE AT
3Madeleine Wennberg
215.099
Hemlingby LK
215.099
PB
  K35 2
4Jessica Ström
196.748
Umara SC
196.748
PB
  K40 1
5Zandra Tornstam
189.807
Bälinge IF
189.807
PB
  K40 2
6Elisabeth Ankarcrona
186.730
Team Nordic Trail SC
186.730
PB
  K45 2
7Annika Wigren
166.854
Lunds OK
166.854
PB
  K45 3
8Annika Drakfors
166.592
Istrums SK
166.592
PB
  K40 3
9Gunilla Axelsson
166.223
Uppsala LK
166.223
PB
  K35 3
10Helena Millberg
161.022
Borås LK
161.022
PB
  K45 4
11Stephanie Englund
160.954
IF Vingarna
160.954
PB
  
12Lisa Amundsson
Lisa Amundsson 60, Strömstad LK
157.260
Strömstad LK
157.260
SB
  K60 1
13Ann-Sofie Åhman
Ann-Sofie Åhman 68, Söderbykarls
155.472
Söderbykarls IF
155.472
SB
  K55 1
14Sara Jönsson
144.246
Borås LK
144.246
PB
  K45 5
15Sofia Kay
Sofia Kay 76, LK TV-88
128.858
LK TV-88
128.858
PB
  K45 6
16Carolina Pansar
128.643
Borås LK
128.643
SB
  K35 4
17Elin Engström
124.813
Umara SC
124.813
SB
  
18Charlotta ChronéerTjust BRC
114.959
PB
  K45 7
19Maria Broström
112.551
OK Denseln
112.551
SB
  K50 1
20Anna Simonsson-SøndenåUF Contact
105.927
PB
  
21Elisabet BengtssonAxa SC
104.323
PB
  K60 2
22Britt Sulonen
Britt Sulonen 58, Ultrasweden
102.772
Team Ultrasweden LK
102.772
PB
  K65 1
23Johanna Gren
Johanna Gren 92, F&S Helsingborg
100.179
F&S Helsingborg
100.179
SB
  
24Heidi Kentala
Heidi Kentala 82, Uppsala LK
85.470
Uppsala LK
85.470
PB
  K40 4
25Jessica Svärd
84.577
Hälle IF
84.577
SB
  K40 5
26Rebecka Nylén
81.292
SB
  
27Karolina PetersenUmara SC
77.187
SB
  K40 6
28Lisa Ring
Lisa Ring 93, Nocout.se
50.910
IK Nocout.se
50.910
PB
  
29Louise KjellsonUmara SC
48.447
SB
  K40 7

© 2023 Friidrottsstatistik