0

20.4
13.4
22.4
17.4
17.4
21.4
1.4
14.4
17.3
7.4
16.3
29.3
7.4
7.4
14.4
13.4
10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: IF Start
Tävlande: 51 (36+15)   Starter: 52 (37+15)

Män
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Otto Linderborg
2:14.19
IF Start
2:14.19
PB
  
2Pär Johansson
Pär Johansson 74, Örebro AIK
2:14.36
Örebro AIK
2:14.36
PB
  
3Albin Wallgren
2:23.41
Åsbro GoIF
2:23.41
PB
  
4Mikael Hansson
2:33.11
IF Start
2:33.11
  
Lars LundegårdIF Start
DNF
  
Final B
1Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
2:36.34
KFUM Örebro
2:36.34
PB
  
K 1
2Axel Östh
2:36.95
Åsbro GoIF
2:36.95
PB
  
3Kim Semstrand
2:38.77
IFK Nora
2:38.77
  
K 2
4Josef Stenius
Josef Stenius 12, Gränslös
3:05.68
LK Gränslöst
3:05.68
PB
  
Final C
1Tuwa Montén
3:00.51
IF Start
3:00.51
PB
  
K 1
2Ebba Vestman
3:09.74
IF Start
3:09.74
PB
  
K 2
3Sigge Ekholm
Sigge Ekholm 13, KFUM Örebro
3:10.28
13KFUM Örebro
3:10.28
PB
  
4Rebecca Strid
Rebecca Strid 13, KFUM Örebro
3:11.89
13KFUM Örebro
3:11.89
PB
  
K 3
5Annica Sjölund
3:16.44
IF Start
3:16.44
SB
  
K 4
6Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
3:17.77
Stocksäters IF
3:17.77
PB
  
K 5
7Ann-Britt ErikssonIF Start
3:25.64
PB
  
K 6
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Berzell
8:55.03
Järla IF
8:55.03
PB
  
2Quentin Rauturier
Quentin Rauturier 96, FRA
8:56.68
96FRA
8:56.68
PB
  
3Anton Öhman
Anton Öhman 89, Tisdagsklubben
9:06.97
Tisdagsklubben Örebro
9:06.97
PB
  
4Hugo Örn
9:24.95
IF Start
9:24.95
PB
  
5Joel Aristondo MagnussonÄrla IF
9:30.84
PB
  
6Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
9:49.28
Malungs SoFK
9:49.28
SB
  
7Erik Högkvist
9:59.31
IF Göta Karlstad
9:59.31
PB
  
8Mattias Frändå
Mattias Frändå 88, Tisdagsklubben
10:02.58
Tisdagsklubben Örebro
10:02.58
PB
  
9Karl-Martin Nordling
10:13.41
IF Göta Karlstad
10:13.41
PB
  
Jonas Andersson
Jonas Andersson 99, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Final B
1Ulf Blixt
Ulf Blixt 89, Gränslös
9:51.70
LK Gränslöst
9:51.70
PB
  
2Viktor Wikdahl
Viktor Wikdahl 88, Örebro AIK
9:56.97
Örebro AIK
9:56.97
PB
  
3Josefin Tjernlund
9:58.06
OK Tisaren
9:58.06
PB
  
K 1
4Stefan Sager
Stefan Sager 77, Örebro AIK
10:20.08
Örebro AIK
10:20.08
PB
  
5Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
10:21.01
Karlskoga FIF
10:21.01
PB
  
K 2
Final C
1Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
10:31.80
Malungs SoFK
10:31.80
  
2Robin Eriksson
Robin Eriksson 86, Örebro AIK
10:40.99
Örebro AIK
10:40.99
PB
  
3Arvid Andersson
11:01.42
IF Start
11:01.42
PB
  
4Erik Källén
Erik Källén 85, Örebro AIK
11:08.32
Örebro AIK
11:08.32
PB
  
5Marie Dasler
11:25.05
IF Start
11:25.05
  
K 1
6Rihards Darzins
11:29.88
Almby IK
11:29.88
PB
  
7Viktor Ek
Viktor Ek 83, Lulekamraterna
11:34.25
Lulekamraternas MLK
11:34.25
PB
  
8William Sallros
12:04.25
IFK Nora
12:04.25
PB
  
9Torbjörn Sjölander
12:04.31
Örebro AIK
12:04.31
PB
  
10Roger Sköldqvist
12:06.88
IF Start
12:06.88
PB
  
11Carina Gustavsson
12:16.28
LK Gränslöst
12:16.28
PB
  
K 2
12Thomas Stenius
12:18.80
LK Gränslöst
12:18.80
PB
  
Final D
1Oskar Granberg
Oskar Granberg 13, KFUM Örebro
12:47.48
13KFUM Örebro
12:47.48
PB
  
2Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
13:20.46
Östansjö SK
13:20.46
SB
  
3Julia Vestman
13:24.34
IF Start
13:24.34
PB
  
K 1
4Edwin Wallgren
13:41.66
Åsbro GoIF
13:41.66
SB
  
5Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
13:58.38
PB
  
K 2
6Mattias Larsson
Mattias Larsson 72, Östansjö SK
14:01.92
Östansjö SK
14:01.92
PB
  
7Olle Janegren
Olle Janegren 14, Tisaren
15:50.14
14OK Tisaren
15:50.14
PB
  
8Ola Lindstrand
16:37.03
IF Start
16:37.03
SB
  
9Catharina WahlstedtIF Start
19:37.87
SB
  
K 3