0

27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
Arena: Friidrottshallen   Arrangör: IS Göta
Tävlande: 45 (36+9)   Starter: 49 (40+9)

Män
M 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
1:37.52
Björnstorps IF
1:37.52
PB
  
2Andreas Strandberg
1:41.32
IS Göta
1:41.32
PB
  
3Leif Grönqvist
1:48.88
IS Göta
1:48.88
PB
  
4Peter Hagberg
1:49.24
IS Göta
1:49.24
PB
  
5Åke Jonson
2:27.23
Malmö AI
2:27.23
PB NR80
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Martin Åkerlöf ExlerIS Göta
2:15.42
  
M 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
2:50.28
Björnstorps IF
2:50.28
SB
  
2Alf Ek
Alf Ek 60, Björnstorp
3:30.17
Björnstorps IF
3:30.17
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Michael Hansson
9:16.02
IS Göta
9:16.02
PB
  
2Mikael Seger
9:24.13
IS Göta
9:24.13
  
3Neil Lowrie
9:24.70
IS Göta
9:24.70
PB
  
4Ahmed Abdelhamid
9:53.23
IS Göta
9:53.23
PB
  
5Martin Selin
10:01.41
IS Göta
10:01.41
PB
  
6Fredrik Johansson
10:05.36
Björnstorps IF
10:05.36
SB
  
7Andreas Tjellander
10:07.98
IS Göta
10:07.98
PB
  
8Annelie Blomquist
10:09.27
IS Göta
10:09.27
PB
  
K 1
Final B
1Mattias Larsson
10:09.91
IS Göta
10:09.91
SB
  
2Oliver Malmkvist
10:12.98
IS Göta
10:12.98
PB
  
3Thomas Rödin
10:14.91
IS Göta
10:14.91
PB
  
4Mikael Stagling
10:27.84
IS Göta
10:27.84
  
5Rickard Johnsson
10:38.71
IS Göta
10:38.71
PB
  
6Andreas Nilsson
10:56.12
IS Göta
10:56.12
PB
  
7Martin Åkerlöf Exler
11:06.11
IS Göta
11:06.11
PB
  
Fredrik Stoltz
DNF
IS Göta
DNF
  
Johanna HofvendahlIS Göta
DNF
  
K
Final C
1Niklas Lovén
10:57.75
IS Göta
10:57.75
PB
  
2Patrik Olsson
10:59.16
IS Göta
10:59.16
SB
  
3Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
11:07.27
PB
  
4Jimmy Lindberg
11:19.71
IS Göta
11:19.71
PB
  
K 1
5Marcus Jansson
11:23.61
IS Göta
11:23.61
PB
  
6Paul Bredhe
11:43.81
IS Göta
11:43.81
PB
  
7Niclas Malm
11:45.37
IS Göta
11:45.37
PB
  
8Mattias Carlsson
11:50.15
IS Göta
11:50.15
SB
  
Final D
1Moa Widjer
Moa Widjer 81, Örgryte
11:27.79
Örgryte IS
11:27.79
PB
  
K 1
2Hans Broomé
Hans Broomé 64, Helsingborgs LK
11:31.23
Helsingborgs LK-92
11:31.23
PB
  
3Peter Hagberg
11:41.22
IS Göta
11:41.22
PB
  
4Anton Jönsson
11:42.26
IS Göta
11:42.26
PB
  
5Ertan Isikli
12:23.56
IS Göta
12:23.56
PB
  
6Toni Einstulen
Toni Einstulen 70, Helsingborgs LK
12:24.17
Helsingborgs LK-92
12:24.17
  
7Josefine Carlberg
12:24.73
IS Göta
12:24.73
PB
  
K 2
Leif GrönqvistIS Göta
DNF
  
Final E
1Thomas Nilson
12:06.53
IS Göta
12:06.53
PB
  
2Thomas Novin
12:29.91
IS Göta
12:29.91
PB
  
3Otto Rubin
Otto Rubin 11, IS Göta
12:34.70
IS Göta
12:34.70
PB
  
4Jonny Hansson
Jonny Hansson 56, Helsingborgs LK
12:39.29
Helsingborgs LK-92
12:39.29
PB
  
5Marie Olsson
13:37.00
IS Göta
13:37.00
PB
  
K 1
6Maria Wester
13:41.92
IS Göta
13:41.92
PB
  
K 2
7Maria Trönell
14:17.60
IS Göta
14:17.60
  
K 3
8Britt-Mari Fagertun
16:27.49
IS Göta
16:27.49
PB
  
K 4