0

17.4
17.4
21.4
1.4
14.4
17.3
7.4
16.3
29.3
7.4
7.4
14.4
13.4
10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
Arena: Atleticum (vikt i Kombihallen)   Arrangör: Malmö AI
Tävlande: 272 (138+134)   Starter: 414 (212+202)

Män
M 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Henrik Larsson
6.67
IF Göta Karlstad
6.67
  
2Emmanuel DawlsonMalmö AI
6.78
SB
  
3Viktor Thor
6.82
Strands IF
6.82
  
4Isak Hughes
Isak Hughes 05, IFK Växjö
6.84
IFK Växjö
6.84
  
5William Thor
6.87
Strands IF
6.87
  
6Milo WahlgrenTäby IS
6.88
SB
  
7Hugo Kündig
Hugo Kündig 06, IFK Göteborg
6.88
IFK Göteborg
6.88
PB
  
8Alex Apelgrim
6.91
Örgryte IS
6.91
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Henrik Larsson
6.81
IF Göta Karlstad
6.81
Q
  
2Milo WahlgrenTäby IS
6.91
SB
Q
  
3Lion Martinez
6.94
Upsala IF
6.94
  
4Tarley Allison
Tarley Allison 97, IFK Göteborg
7.01
IFK Göteborg
7.01
  
5Linus Jonsson
7.02
Hässelby SK
7.02
PB
  
6Linus Pihl
7.03
IK Lerum FI
7.03
  
7Björn BoströmIFK Lund
7.09
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Viktor Thor
6.84
Strands IF
6.84
Q
  
2Emmanuel DawlsonMalmö AI
6.85
SB
Q
  
3Hugo Kündig
Hugo Kündig 06, IFK Göteborg
6.90
IFK Göteborg
6.90
=PB
q
  
4Patrik AnderssonUllevi FK
6.97
  
5Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
6.99
  
6Omar Chaaban
7.00
Malmö AI
7.00
  
7Noah Karlberg
7.01
Malmö AI
7.01
SB
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1William Thor
6.83
Strands IF
6.83
Q
  
2Alex Apelgrim
6.90
Örgryte IS
6.90
=PB
Q
  
3Isak Hughes
Isak Hughes 05, IFK Växjö
6.90
IFK Växjö
6.90
q
  
4Henrik Silva Skoog
6.92
Västerås FK
6.92
PB
  
5Jonatan Hirsh
7.00
Örgryte IS
7.00
  
6Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.03
KFUM Örebro
7.03
  
7Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.28
Oskarshamns SK
7.28
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final A
19 feb
19 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
21.28
SB
  
2Emil Johansson
21.36
Turebergs FK
21.36
PB
  
3Desmond Rogo
21.85
Upsala IF
21.85
  
4Gustav Gahne
22.14
Hässelby SK
22.14
  
Final B
19 feb
19 feb
1Grigorios Kyriakoudis
21.86
Spårvägens FK
21.86
PB
  
2Linus Pihl
22.26
IK Lerum FI
22.26
  
Isak GamstIFK Lund
DNS
  
Nils ThornbergUllevi FK
DNS
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
21.46
q
  
2Lion Martinez
22.46
Upsala IF
22.46
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Grigorios Kyriakoudis
22.14
Spårvägens FK
22.14
q
  
2Linus Pihl
22.31
IK Lerum FI
22.31
q
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Desmond Rogo
21.67
Upsala IF
21.67
q
  
2Martin Selin
22.41
Ullevi FK
22.41
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Gustav Gahne
22.12
Hässelby SK
22.12
q
  
2Nils Thornberg
22.33
Ullevi FK
22.33
q
  
3Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
23.39
Oskarshamns SK
23.39
  
Heat 5
18 feb
18 feb
1Emil Johansson
21.50
Turebergs FK
21.50
PB
q
  
2Isak Gamst
22.26
IFK Lund
22.26
PB
q
  
3Omar Chaaban
22.61
Malmö AI
22.61
  
M 400 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Carl Bengtström
46.26
Örgryte IS
46.26
CR
  
2Emil Johansson
47.51
Turebergs FK
47.51
  
3Kasper KadestålMalmö AI
47.56
  
4Marcus Tornée
49.47
Örgryte IS
49.47
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
48.41
Q
  
2Gustav Gahne
48.61
Hässelby SK
48.61
  
3Anton Bertilsson
49.69
IFK Växjö
49.69
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Carl Bengtström
47.36
Örgryte IS
47.36
Q
  
2Mattias Waernulf
Mattias Waernulf 02, Västerås FK
48.68
Västerås FK
48.68
  
3Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
48.71
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Emil Johansson
48.10
Turebergs FK
48.10
Q
  
2Marcus Tornée
48.54
Örgryte IS
48.54
q
  
3Samuel Wiik
49.88
Örgryte IS
49.88
SB
  
4August Kallin
August Kallin 02, Västerås FK
51.01
Västerås FK
51.01
  
M 800 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Andreas Kramer
1:46.75
Ullevi FK
1:46.75
CR
  
2Habtom Asgede
1:49.20
Turebergs FK
1:49.20
PB
  
3Erik Martinsson
1:50.89
Upsala IF
1:50.89
SB
  
4Benjamin Åberg
1:51.54
Hälle IF
1:51.54
SB
  
5Markus Brodin
1:52.83
Danderyds SK
1:52.83
PB
  
6Axel Alness Borg
1:53.10
IFK Lidingö
1:53.10
PB
  
7Björn Seifert
1:53.74
Upsala IF
1:53.74
SB
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Habtom Asgede
1:54.95
Turebergs FK
1:54.95
Q
  
2Axel Alness Borg
1:56.10
IFK Lidingö
1:56.10
q
  
3Michael Hansson
1:57.56
IS Göta
1:57.56
  
4Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
1:57.74
Spårvägens FK
1:57.74
SB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Erik Martinsson
1:55.20
Upsala IF
1:55.20
SB
Q
  
2Benjamin Åberg
1:55.32
Hälle IF
1:55.32
q
  
3Anton Bertilsson
1:57.55
IFK Växjö
1:57.55
PB
  
4Gustav Karlsson
1:57.95
Örgryte IS
1:57.95
PB
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Andreas Kramer
1:53.44
Ullevi FK
1:53.44
Q
  
2Björn Seifert
1:54.42
Upsala IF
1:54.42
q
  
3Markus Brodin
1:55.96
Danderyds SK
1:55.96
PB
q
  
4Jacob Åhman
1:58.94
IF Göta Karlstad
1:58.94
PB
  
5Arvid Jiwestam
2:02.46
Åhus FIK
2:02.46
  
M 1500 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Emil Danielsson
3:40.94
Spårvägens FK
3:40.94
PB
  
8 SWE AT
2Jonathan Grahn
3:44.39
Mölndals AIK
3:44.39
  
3Abdelfath Yassin
3:44.62
Spårvägens FK
3:44.62
PB
  
4Yohannes Kiflay
3:44.93
Hässelby SK
3:44.93
PB
  
5Oliver Löfqvist
3:47.22
Spårvägens FK
3:47.22
PB
  
6Olof Silvander
3:48.32
IFK Lidingö
3:48.32
PB
  
7Alexander Nilsson
3:49.42
Mölndals AIK
3:49.42
SB
  
8Olle Ahlberg
3:50.34
Hälle IF
3:50.34
PB
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Emil Danielsson
3:48.56
Spårvägens FK
3:48.56
Q
  
2Abdelfath Yassin
3:49.05
Spårvägens FK
3:49.05
PB
Q
  
3Yohannes Kiflay
3:49.13
Hässelby SK
3:49.13
Q
  
4Alexander Nilsson
3:51.12
Mölndals AIK
3:51.12
SB
q
  
5Habtom Asgede
3:56.24
Turebergs FK
3:56.24
  
6Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
3:56.32
Spårvägens FK
3:56.32
=PB
  
7Erik Nederheim
3:59.46
Täby IS
3:59.46
  
8Henrik Petersson
4:00.75
Malmö AI
4:00.75
PB
  
9Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Hässelby
4:01.02
Hässelby SK
4:01.02
PB
  
Axel Alness BorgIFK Lidingö
DNF
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Oliver Löfqvist
3:51.67
Spårvägens FK
3:51.67
Q
  
2Olof Silvander
3:51.87
IFK Lidingö
3:51.87
Q
  
3Jonathan Grahn
3:52.09
Mölndals AIK
3:52.09
Q
  
4Olle Ahlberg
3:52.38
Hälle IF
3:52.38
PB
q
  
5Axel Djurberg
3:53.20
Hässelby SK
3:53.20
SB
  
6Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
3:59.69
Spårvägens FK
3:59.69
  
7Erik Djurberg
4:01.27
Hässelby SK
4:01.27
SB
  
8Samuel Berhane
4:03.94
Hässelby SK
4:03.94
  
9Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
4:06.93
Örgryte IS
4:06.93
  
M 3000 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Vidar Johansson
8:29.79
Ullevi FK
8:29.79
SB
  
2Jonatan Gustafsson
8:30.38
KFUM Örebro
8:30.38
  
3Jonathan Grahn
8:30.47
Mölndals AIK
8:30.47
  
4Oliver Löfqvist
8:30.57
Spårvägens FK
8:30.57
SB
  
5Jonatan Fridolfsson
8:31.73
Sävedalens AIK
8:31.73
  
6Alexander Nilsson
8:32.09
Mölndals AIK
8:32.09
  
7Axel Djurberg
8:33.38
Hässelby SK
8:33.38
SB
  
8Olle Ahlberg
8:33.63
Hälle IF
8:33.63
  
9Erik Djurberg
8:44.44
Hässelby SK
8:44.44
SB
  
10Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Hässelby
8:54.98
Hässelby SK
8:54.98
PB
  
M 60 m häck     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Max Hrelja
7.70
Malmö AI
7.70
PB
  
5 SWE AT
2Anton Levin
7.80
Malmö AI
7.80
SB
  
3Fredrick Ekholm
8.01
IFK Lidingö
8.01
SB
  
4Elias Martinsson
8.02
Mölndals AIK
8.02
  
5Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.05
=PB
  
6Staffan Risberg
8.25
Turebergs FK
8.25
  
7Ludvig All
8.65
Täby IS
8.65
  
Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Max Hrelja
7.75
Malmö AI
7.75
Q
  
2Ludvig All
8.10
Täby IS
8.10
PB
Q
  
3Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.21
Spårvägens FK
8.21
q
  
4Linus Otto Boyer
8.23
Upsala IF
8.23
  
5James GaudielloMalmö AI
8.29
=SB
  
6Max Rosquist-LarssonMalmö AI
8.43
  
Arvid WändesjöHammarby IF
DQ
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Anton Levin
7.87
Malmö AI
7.87
SB
Q
  
2Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.05
PB
Q
  
3Elias Martinsson
8.08
Mölndals AIK
8.08
q
  
4Fredrick Ekholm
8.15
IFK Lidingö
8.15
SB
q
  
5Staffan Risberg
8.22
Turebergs FK
8.22
SB
q
  
6Markus Moberg
8.33
Hammarby IF
8.33
  
7Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.39
PB
  
M Höjd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Melwin Lycke HolmKils AIK
2.11
  
2Fabian DelrydTäby IS
2.08
  
3Oskar Lundqvist
2.00
Upsala IF
2.00
  
3Elliot Duvert
2.00
Hässelby SK
2.00
  
3Vincent Arousell
2.00
Hässelby SK
2.00
PB
  
6Emil De Maria PeterssonTurebergs FK
2.00
PB
  
7Joakim Wadstein
2.00
Mölndals AIK
2.00
SB
  
7Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
2.00
  
9Philip Bayer
1.95
Mölndals AIK
1.95
  
10Albin Eriksson
1.95
Tyresö FK
1.95
  
11Arvid Ryberg
1.95
IF Göta Karlstad
1.95
SB
  
12Agustin HilmerssonIK Orient
1.90
SB
  
1.851.901.952.002.042.082.112.20
Lycke Holm---xooooxxx
Delryd---oxoxoxxx
Lundqvist-ooxoxxx
Duvert-ooxoxxx
Arousell-ooxoxxx
De Maria Peterssonooxoxoxxx
Wadsteinoooxxoxxx
Ericsson-Sotterman-ooxxoxxx
Bayeroooxxx
Eriksson-xooxxx
Rybergooxoxxx
Hilmerssonxoxoxxx
M Stav     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1William Asker
5.25
Örgryte IS
5.25
PB
  
6 SWE P19 AT
2Robin JacobssonUllevi FK
5.20
SB
  
3Marcus NilssonHögby IF
5.15
PB
  
4Teodor Borgius
5.05
Hammarby IF
5.05
  
5Felix Nyberg
5.05
Bromma IF
5.05
PB
  
6Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
5.00
Västerås FK
5.00
  
7Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.90
  
8William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
4.90
Linköpings GIF
4.90
PB
  
9Harald GemmelTäby IS
4.90
PB
  
10Elliot Duvert
4.90
Hässelby SK
4.90
PB
  
11Micael Fagö
Micael Fagö 94, IFK Växjö
4.75
IFK Växjö
4.75
SB
  
12Carl Sténson
4.75
Hellas FK
4.75
  
13Felix Steene
4.75
Örgryte IS
4.75
PB
  
14Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.60
  
15Fredrick Ekholm
4.60
IFK Lidingö
4.60
  
16Rikard Throgen-HedinIF Göta Karlstad
4.40
  
17Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.40
KFUM Örebro
4.40
  
4.20
5.15
4.40
5.20
4.60
5.25
4.75
5.30
4.90
5.35
5.00
5.05
5.10
Asker-
o
-
o
-
xo
o
-
o
xxx
-
o
-
Jacobsson-
-
-
o
-
xxp
-
x
o
o
-
o
Nilsson-
xxo
-
xp
-
xx
-
o
-
o
-
Borgius-
-
o
o
o
o
o
xxx
Nyberg-
-
o
o
o
o
xo
xxx
Rahm-
-
-
o
o
xo
-
xxx
Samuelsson-
-
o
o
o
xp
xp
x
Nestor-
o
o
xo
xo
xxx


Gemmel-
-
o
xxo
xxo
xxx


Duvert-
o
xo
xxo
xxo
xxx


Fagöo
o
xxo
o
xxx



Sténson-
-
-
xo
xp
xx


Steene-
-
o
xxo
xxx



Söderström Eskonniemi-
-
o
xxx




Ekholm-
xo
o
xxx




Throgen-Hedino
o
xxx





Johansson-
xxo
xxx





M Längd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Thobias MontlerUllevi FK
7.87
  
2Jesper Hellström
7.42
Hässelby SK
7.42
  
3Caleb Conable
7.30
Malmö AI
7.30
SB
  
4Oliwer Danielsson
7.30
Spårvägens FK
7.30
SB
  
5Oskar Weidenholm
7.14
Mölndals AIK
7.14
PB
  
6Fredrik SamuelssonHässelby SK
7.11
SB
  
7Tobias Carlryd
7.11
Örgryte IS
7.11
  
8Jonatan Hirsh
7.00
Örgryte IS
7.00
SB
  
9Alex Apelgrim
6.98
Örgryte IS
6.98
  
10Joakim Hellbratt
6.97
Huddinge AIS
6.97
  
11Henrik Silva Skoog
6.96
Västerås FK
6.96
  
12Melker GustavssonIF Göta Karlstad
6.92
  
13Samuel Ekelund
6.91
Eslövs AI
6.91
  
14Erik Gustafsson
Erik Gustafsson 03, Linköpings GIF
6.86
Linköpings GIF
6.86
=PB
  
15Linus Jonsson
6.80
Hässelby SK
6.80
  
16Erik JohanssonUllevi FK
6.77
  
17Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
6.57
Spårvägens FK
6.57
  
Montler7.87x
Hellström7.28x7.25x7.42
Conable7.28x7.067.30x
Danielsson6.95x7.30x6.85
Weidenholmx6.927.056.96x7.14
Samuelsson7.046.976.937.117.11x
Carlrydx4.437.11xxx
Hirshx6.957.00
Apelgrim6.806.98x
Hellbratt6.97x6.97
Silva Skoog6.96x6.91
Gustavsson6.92x6.82
Ekelundx6.636.91
Gustafsson6.866.746.36
Jonsson6.806.646.75
Johansson6.746.746.77
Pestićx5.186.57
M Tresteg     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Jesper Hellström
15.99
Hässelby SK
15.99
SB
  
2Lukas Edqvist
15.29
Örgryte IS
15.29
  
3Erik Ehrlin
15.10
Hammarby IF
15.10
  
4Gustav Tartu
15.03
Ullevi FK
15.03
PB
  
5Oskar Weidenholm
14.97
Mölndals AIK
14.97
SB
  
6Artur Engström
14.85
Örgryte IS
14.85
SB
  
7Melker Manne
14.82
Ullevi FK
14.82
SB
  
8Markus LundborgUllevi FK
14.62
  
Hellströmx15.7715.9915.72x
Edqvist15.0114.9515.0815.1514.8115.29
Ehrlin15.04x15.10x15.0415.10
Tartu14.2314.6114.6415.0314.7714.76
Weidenholm14.7014.69x14.97x14.96
Engström14.85x14.6514.80x
Mannex14.6714.6314.7414.8214.47
Lundborg14.26xx14.2714.62x
M Kula     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Wictor PeterssonMalmö AI
20.03
  
2Gabriel Heen
17.96
Hässelby SK
17.96
SB
  
3Leo Zikovic
17.29
Örgryte IS
17.29
PB
  
4Patrik Lindstedt
16.85
Hässelby SK
16.85
  
5Leo Frid Göransson
16.65
Sävedalens AIK
16.65
  
6Arvid Mägi TheorinMalmö AI
16.27
  
7Marcus Nilsson
15.23
Högby IF
15.23
SB
  
8Rikard Throgen-HedinIF Göta Karlstad
12.91
PB
  
Petersson20.03x19.9719.77x20.01
Heen16.7417.2917.3017.8517.96x
Zikovic15.9816.51x17.2916.59x
Lindstedt16.0616.8016.8516.5116.5316.85
Frid Göransson16.0916.2915.6815.8315.8016.65
Mägi Theorin15.5516.27x15.6115.5915.43
Nilsson14.7814.81x15.23x14.39
Throgen-Hedin12.5412.9111.78x11.9212.88
M Vikt     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Ragnar Carlsson
22.21
Hässelby SK
22.21
  
2Karl Ludvik
19.66
Turebergs FK
19.66
PB
  
3Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
18.70
Västerås FK
18.70
PB
  
4Adam Hellbom
18.01
Falu IK
18.01
PB
  
5Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
17.10
Västerås FK
17.10
SB
  
6Gustav Rydåker
16.94
Upsala IF
16.94
PB
  
7Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
16.59
Hässelby SK
16.59
  
8Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
16.52
Västerås FK
16.52
  
Carlsson22.1922.2122.02xx21.88
Ludvik19.4619.3519.1219.66xx
Bystedtxx17.9218.11x18.70
Hellbom16.7517.0417.3616.9917.4218.01
Nilsson16.18x16.2416.7116.9517.10
Rydåkerx15.8115.51x16.9416.12
Lind16.48x16.59xx16.31
Haals15.29x16.44xx16.52
Kvinnor
K 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Julia HenrikssonMalmö AI
7.33
  
2Elvira TanderudUllevi FK
7.48
  
3Filippa SivnertMalmö AI
7.51
  
4Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
7.58
Upsala IF
7.58
  
5Ida StaafgårdMalmö AI
7.64
SB
  
6Emilia FranzénKlippans FK
7.69
  
7Josefin Nilsson
7.71
Kalmar SK
7.71
  
8Famke PerssonIFK Lund
7.74
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Filippa SivnertMalmö AI
7.45
Q
  
2Elvira TanderudUllevi FK
7.48
Q
  
3Famke PerssonIFK Lund
7.64
PB
q
  
4Emilia FranzénKlippans FK
7.71
q
  
5Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK
7.72
Oskarshamns SK
7.72
  
6Helmi HjortbäckUllevi FK
7.74
PB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Julia HenrikssonMalmö AI
7.30
PB
Q
  
2Sara Wiss
Sara Wiss 87, Upsala IF
7.53
Upsala IF
7.53
Q
  
3Josefin Nilsson
7.62
Kalmar SK
7.62
q
  
4Ida StaafgårdMalmö AI
7.65
SB
q
  
5Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.74
  
6Tilda Lilja
7.89
Malmö AI
7.89
PB
  
K 200 m     
Inne
Inne
Final A
19 feb
19 feb
1Julia HenrikssonMalmö AI
23.50
  
2Nora Lindahl
23.84
Hässelby SK
23.84
PB
  
3 SWE F19 AT
3Lisa Lilja
24.12
Ullevi FK
24.12
  
4Josefin Nilsson
24.78
Kalmar SK
24.78
  
Final B
19 feb
19 feb
1Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK
24.80
Oskarshamns SK
24.80
PB
  
2Ida Staafgård
24.80
Malmö AI
24.80
  
3Emilia Franzén
25.23
Klippans FK
25.23
  
Helmi HjortbäckUllevi FK
DNS
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Josefin Nilsson
24.46
Kalmar SK
24.46
SB
q
  
2Ida Staafgård
24.76
Malmö AI
24.76
q
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Lisa Lilja
24.06
Ullevi FK
24.06
q
  
2Wilma Svenson
Wilma Svenson 03, Oskarshamns SK
25.08
Oskarshamns SK
25.08
=PB
q
  
3Helmi HjortbäckUllevi FK
25.09
PB
q
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Nora Lindahl
24.05
Hässelby SK
24.05
q
  
2Emilia Franzén
25.08
Klippans FK
25.08
q
  
3Amanda Hansson
26.01
Hässelby SK
26.01
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Julia HenrikssonMalmö AI
23.62
q
  
2Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
25.32
Spårvägens FK
25.32
PB
  
3Alice SvantessonUllevi FK
25.47
  
K 400 m     
Inne
Inne
Final A
19 feb
19 feb
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
54.37
Vallentuna FK
54.37
  
2Klara Helander
54.80
Upsala IF
54.80
PB
  
3Josephine Risberg ThoorMalmö AI
55.80
  
4Linnéa Frobe
1:04.91
Täby IS
1:04.91
  
Final B
19 feb
19 feb
1Elenie Carlsson
56.47
IFK Växjö
56.47
  
2Ebba Svantesson
56.96
Upsala IF
56.96
  
Hanna Karlsson
DNS
IF Göta Karlstad
DNS
  
Marie Kimumba
Marie Kimumba 95, Spårvägen
DNS
Spårvägens FK
DNS
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Linnéa Frobe
55.02
Täby IS
55.02
q
  
2Josephine Risberg ThoorMalmö AI
55.74
PB
q
  
3Matilda Borg
57.50
Hammarby IF
57.50
  
4Felicia Ascard
58.84
Malmö AI
58.84
=SB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Hanna Karlsson
56.13
IF Göta Karlstad
56.13
q
  
2Ebba Svantesson
56.22
Upsala IF
56.22
SB
q
  
3Virva Rylander
Virva Rylander 00, Västerås FK
56.38
Västerås FK
56.38
  
4Alice SvantessonUllevi FK
57.20
SB
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
54.31
Vallentuna FK
54.31
PB
q
  
2Elenie Carlsson
56.37
IFK Växjö
56.37
q
  
3Matilda HellqvistUllevi FK
58.86
  
4Hanna Joabsson
Hanna Joabsson 04, IFK Växjö
1:00.00
IFK Växjö
1:00.00
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Klara Helander
55.60
Upsala IF
55.60
q
  
2Marie Kimumba
Marie Kimumba 95, Spårvägen
56.22
Spårvägens FK
56.22
q
  
3Elin Joabsson
Elin Joabsson 04, IFK Växjö
57.63
IFK Växjö
57.63
SB
  
4Lovisa Ellström
58.47
IF Göta Karlstad
58.47
  
K 800 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Wilma Nielsen
2:05.24
Örgryte IS
2:05.24
  
2Hanna Hermansson
2:05.32
Turebergs FK
2:05.32
SB
  
3Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:09.45
IFK Göteborg
2:09.45
PB
  
4Anna Silvander
2:09.53
Hässelby SK
2:09.53
SB
  
5Lovisa Bivstedt
2:09.84
Hässelby SK
2:09.84
SB
  
6Nadja Rugland
Nadja Rugland 01, Åtvidaberg
2:10.84
Åtvidabergs IF
2:10.84
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Hanna Hermansson
2:09.28
Turebergs FK
2:09.28
SB
Q
  
2Nadja Rugland
Nadja Rugland 01, Åtvidaberg
2:09.93
Åtvidabergs IF
2:09.93
Q
  
3Lovisa Bivstedt
2:11.53
Hässelby SK
2:11.53
q
  
4Linn Adolfsson
2:13.80
Hässelby SK
2:13.80
  
5Hanna Joabsson
Hanna Joabsson 04, IFK Växjö
2:16.57
IFK Växjö
2:16.57
  
6Filippa Ramberg
2:17.04
Hammarby IF
2:17.04
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Wilma Nielsen
2:10.92
Örgryte IS
2:10.92
Q
  
2Anna Silvander
2:11.76
Hässelby SK
2:11.76
SB
Q
  
3Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
2:12.37
IFK Göteborg
2:12.37
SB
q
  
4Madeleine Björlin-Delmar
2:12.43
IFK Göteborg
2:12.43
SB
  
5Greta Graziani
2:18.72
Täby IS
2:18.72
  
K 1500 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Hanna Hermansson
4:14.73
Turebergs FK
4:14.73
  
2Olivia Weslien
4:23.71
IF Göta Karlstad
4:23.71
  
3Anna Silvander
4:27.08
Hässelby SK
4:27.08
  
4Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:28.51
Mölndals AIK
4:28.51
  
5Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
4:30.08
IFK Göteborg
4:30.08
  
6Johanna Larsson
4:34.67
Örgryte IS
4:34.67
SB
  
7Julia Samuelsson
4:38.06
Högby IF
4:38.06
  
8Alicia Nilsson
4:38.73
Ullevi FK
4:38.73
  
9Wilma Marcusson
4:41.52
Hässelby SK
4:41.52
  
10Linn Adolfsson
4:45.41
Hässelby SK
4:45.41
  
Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
Filippa RambergHammarby IF
DNS
  
K 3000 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Sara Christiansson
9:21.06
Sävedalens AIK
9:21.06
  
2Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
9:35.05
Mölndals AIK
9:35.05
  
3Johanna Larsson
9:41.98
Örgryte IS
9:41.98
SB
  
4Tova Eurén Magnusson
9:42.23
Göteborgs KIK
9:42.23
PB
  
5Julia Samuelsson
9:42.30
Högby IF
9:42.30
  
6Ida Knutsson
9:48.09
Upsala IF
9:48.09
SB
  
7My Rundgren
My Rundgren 03, Upsala IF
9:53.45
Upsala IF
9:53.45
  
8Angelica Strandberg
9:55.76
Spårvägens FK
9:55.76
  
9Annelie Blomquist
10:10.19
IS Göta
10:10.19
PB
  
10Malin Österman
10:20.62
LK Roslagen
10:20.62
PB
  
11Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
10:20.69
Västerås FK
10:20.69
  
K 60 m häck     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Hanna Palmqvist
8.20
Mölndals AIK
8.20
=PB
  
2Julia WennerstenIK Ymer
8.25
  
3Lovisa KarlssonHögby IF
8.36
SB
  
4Johanna CarlssonMalmö AI
8.36
PB
  
5Elin Lindeblad
8.47
Kalmar SK
8.47
  
6Esther Sahlqvist
8.53
Hammarby IF
8.53
  
7Alva von Gerber
8.73
Huddinge AIS
8.73
  
Jonna Lindéen
DNF
Kalmar SK
DNF
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Julia WennerstenIK Ymer
8.31
Q
  
2Esther Sahlqvist
8.51
Hammarby IF
8.51
PB
Q
  
3Alva von Gerber
8.57
Huddinge AIS
8.57
q
  
4Izabella OlofssonKA 2 IF
8.73
  
5Klara Rådbo
8.95
Hässelby SK
8.95
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Johanna CarlssonMalmö AI
8.38
PB
Q
  
2Elin Lindeblad
8.46
Kalmar SK
8.46
Q
  
3Maria SödergrenTäby IS
8.66
  
4Sophie ReidIK Ymer
8.72
PB
  
5Julia Håkansson
8.91
Hässelby SK
8.91
  
6Ebba Eklund
8.92
IF Hagen
8.92
  
Heat 3
19 feb
19 feb
1Hanna Palmqvist
8.24
Mölndals AIK
8.24
Q
  
2Lovisa KarlssonHögby IF
8.45
Q
  
3Jonna Lindéen
8.60
Kalmar SK
8.60
q
  
4Maya Bergström-WeekesUpsala IF
8.72
  
5Ebba MagnussonUllevi FK
8.90
  
6Doris Theander
9.46
Varbergs GIF
9.46
  
K Höjd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Louise EkmanGefle IF
1.81
  
2Bianca Salming
1.79
Turebergs FK
1.79
  
3Ellen Ekholm
1.79
Ullevi FK
1.79
  
4Emma Sandin
Emma Sandin 05, IKHP Huskvarna
1.76
IKHP Huskvarna
1.76
PB
  
5Linda Skantze
1.73
IFK Lidingö
1.73
=SB
  
6Emma Häggblom
1.73
Upsala IF
1.73
PB
  
7Emelie Nyman Wänseth
1.69
Östersunds GIF
1.69
  
1.601.651.691.731.761.791.811.87
Ekman---ooxooxxx
Salming--xoxoxooxxx
Ekholm--ooxoxoxxx
Sandinxooxxoxoxoxxx
Skantze-oooxxx
Häggblomoxooxxoxxx
Nyman Wänseth-oxoxxx
K Stav     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Michaela Meijer
4.18
Örgryte IS
4.18
  
2Kajsa Roth
Kajsa Roth 06, IFK Göteborg
4.03
IFK Göteborg
4.03
PB
  
3Sara WinbergTäby IS
4.03
SB
  
3Johanna Hellman
4.03
IFK Lidingö
4.03
PB
  
5Hanna Jansson
Hanna Jansson 95, IFK Göteborg
3.95
IFK Göteborg
3.95
  
6Sandra Alvero
Sandra Alvero 01, IFK Växjö
3.95
IFK Växjö
3.95
  
7Annika Jönsson
3.87
Spårvägens FK
3.87
  
8Gabriella Jönsson
3.87
IFK Helsingborg
3.87
  
9Ella Uddenäs
3.75
Malmö AI
3.75
  
9Linnea Jönsson
3.75
IFK Helsingborg
3.75
  
11Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 00, KFUM Örebro
3.63
KFUM Örebro
3.63
SB
  
12Malin Dahlström
3.63
Örgryte IS
3.63
SB
  
3.45
4.38
3.63
3.75
3.87
3.95
4.03
4.08
4.18
Meijer-
xxx
-
-
-
-
-
-
xo
Roth-
o
o
xo
xo
o
xxx

Winberg-
o
o
xo
o
xo
xxx

Hellman-
o
-
o
xo
xo
xxx

Jansson-
-
o
xo
o
xxx


Alvero-
o
o
xo
xo
xxp
x

Jönsson-
-
o
o
xxx



Jönsson-
-
o
xo
xxx



Uddenäso
o
o
xxx




Jönsson-
-
o
xxx




Blomstrando
o
xxx





Dahlström-
xo
xxx





K Längd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Khaddi Sagnia
6.39
Ullevi FK
6.39
  
2Tilde Johansson
6.27
Falkenbergs IK
6.27
  
3Kaiza Karlén
6.24
IF Göta Karlstad
6.24
SB
  
4Lovisa KarlssonHögby IF
6.08
  
5Karolina Svensson
6.08
Upsala IF
6.08
  
6Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
6.06
Råby-Rekarne FIF
6.06
  
7Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
5.99
  
8Cajsa Augustsson
5.98
Örgryte IS
5.98
  
9Katharina Gråman
5.97
Spårvägens FK
5.97
  
10Jenny Lestander
5.97
Örgryte IS
5.97
  
11Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
5.89
  
12Ida Nilsson
5.76
Mölndals AIK
5.76
SB
  
13Emelie Nyman Wänseth
5.72
Östersunds GIF
5.72
  
14Klara Rådbo
5.68
Hässelby SK
5.68
  
15Emilia Kjellberg
5.67
IF Göta Karlstad
5.67
  
Sagnia6.326.236.266.256.39x
Johansson6.166.226.276.26x4.32
Karlénx6.086.146.056.246.09
Karlssonx6.035.92x6.08x
Svensson5.825.656.085.805.885.76
Åskag6.045.875.976.026.065.95
Hallberg Hossain5.975.755.935.93x5.99
Augustsson5.485.845.985.51xx
Gråman5.88x5.97
Lestander5.595.875.97
Otterling Marmbrandt5.89x5.69
Nilsson5.76xx
Nyman Wänseth5.725.615.53
Rådbo5.655.655.68
Kjellberg4.435.675.54
K Tresteg     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
13.33
  
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
13.27
Råby-Rekarne FIF
13.27
  
3Emelie Nyman Wänseth
13.05
Östersunds GIF
13.05
SB
  
4Jenny Lestander
13.01
Örgryte IS
13.01
PB
  
5Kajsa Lindqvist
12.65
Upsala IF
12.65
PB
  
6Malin Otterling MarmbrandtVästerås FK
12.64
  
7Fatima Koné
12.59
Mölndals AIK
12.59
  
8Katharina Gråman
11.92
Spårvägens FK
11.92
  
9Vendela von CorswantÖrgryte IS
11.91
  
10Klara Rådbo
11.87
Hässelby SK
11.87
  
11Annie Torkéll
Annie Torkéll 06, Helsingborg
11.85
IFK Helsingborg
11.85
PB
  
12Elin Joabsson
Elin Joabsson 04, IFK Växjö
11.65
IFK Växjö
11.65
SB
  
13Judith Wagersten
11.54
Örgryte IS
11.54
  
Abrahamsson12.7513.0813.24x13.2713.33
Åskag12.9513.0613.03xx13.27
Nyman Wänseth12.9912.8413.05x13.05x
Lestanderx12.2212.7412.6812.3113.01
Lindqvist12.6512.5012.5210.8212.4312.54
Otterling Marmbrandt12.56x12.64x12.38x
Koné12.4012.4112.5712.47x12.59
Gråman11.6811.9211.79
von Corswant11.6311.91x
Rådbox11.5511.87
Torkéll11.4711.7711.85
Joabssonx11.3711.65
Wagerstenx11.2511.54
K Kula     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Sara Lennman
Sara Lennman 96, Spårvägen
17.92
Spårvägens FK
17.92
  
2Fanny Roos
17.38
Malmö AI
17.38
  
3Vanessa Kamga
15.40
Hässelby SK
15.40
  
4Victoria Wickman
14.49
Upsala IF
14.49
PB
  
5Emilia Malmehed
14.45
IF Göta Karlstad
14.45
PB
  
6Jonna LundgrenSkruvs IF
14.22
  
7Linn Gabrielli Gustafsson
14.13
Råby-Rekarne FIF
14.13
  
8Ebba Salomonsson LindHanvikens SK
13.64
  
9Mathilda ErikssonMalmö AI
13.51
=PB
  
10Jennifer Rudberg
13.35
IFK Växjö
13.35
PB
  
11Sophie Reid
13.33
IK Ymer
13.33
  
12Julia ScharnellMalmö AI
12.92
  
13Mari Klaup
12.87
Ullevi FK
12.87
SB
  
14Frida Bergvall
12.48
Högby IF
12.48
  
15Erika Wärff
12.45
Malmö AI
12.45
  
Natalie Nilssen ZappalàUllevi FK
NM
  
Lennman17.6316.83x17.8717.92x
Roos17.3817.37xxxx
Kamga15.40x13.7115.1815.18x
Wickmanx14.49x13.5914.00x
Malmehedx13.8814.4514.28x14.35
Lundgrenx13.7713.9913.7313.7514.22
Gabrielli Gustafsson13.6313.6713.7114.1313.8514.13
Salomonsson Lind12.25x13.64xx13.63
Eriksson12.8213.5113.38
Rudberg13.3013.3513.23
Reid13.33x12.95
Scharnellx12.8312.92
Klaup12.5312.7012.87
Bergvallxx12.48
Wärff10.8312.2112.45
Nilssen Zappalàxxx
K Vikt     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Grete Ahlberg
21.41
Hammarby IF
21.41
  
2Sara Forssell
20.20
IF Göta Karlstad
20.20
  
3Linnéa Jönsson
19.27
Upsala IF
19.27
  
4Rebecka Hallerth
18.93
Spårvägens FK
18.93
SB
  
5Kajsa Wennberg
18.80
Upsala IF
18.80
  
6Saga Berg
Saga Berg 04, Upsala IF
18.09
Upsala IF
18.09
  
7Patricia Kamga
17.59
Upsala IF
17.59
  
8Emma Palmgren
17.15
IF Göta Karlstad
17.15
PB
  
9Kristina Andersson
16.76
Råby-Rekarne FIF
16.76
  
10Thea Löfman
16.29
Malmö AI
16.29
  
Vanessa Kamga
NM
Hässelby SK
NM
  
Ahlberg20.4221.0921.4121.04x21.41
Forssell20.08x20.07xx20.20
Jönsson17.6518.4119.2719.16xx
Hallerth17.68x18.67x18.93x
Wennbergx18.7318.8018.3418.2918.45
Bergx16.95x17.6218.0917.68
Kamgaxx17.59x16.71x
Palmgren15.83x16.8916.5716.9817.15
Anderssonx16.76x
Löfman15.7616.2916.07
Kamgaxxx