0

27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Hammarby IF
Tävlande: 569 (290+279)   Starter: 870 (410+460)

Män
M 60 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Simon Plesse
6.83
Upsala IF
6.83
SB
  
2Martin Hagberg
7.06
Hässelby SK
7.06
  
3Lucas TörnströmDanderyds SK
7.11
SB
  
4Joel EnanderTäby IS
7.19
PB
  
5Oscar Heaton
7.23
Huddinge AIS
7.23
PB
  
6Babu Badjie
7.29
Bromma IF
7.29
SB
  
7Oskar Tennhed
Oskar Tennhed 07, Råby-Rekarne
7.39
Råby-Rekarne FIF
7.39
  
Final B
12 feb
12 feb
1Andrea Hundeyin
Andrea Hundeyin 95, ITA
7.42
95ITA
7.42
=PB
  
2Arvid Borg
Arvid Borg 04, Linköpings GIF
7.42
Linköpings GIF
7.42
  
3Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
7.44
=SB
  
4Elliot Hultell
7.48
Hässelby SK
7.48
  
5Gustav Hellsten
7.53
Spårvägens FK
7.53
SB
  
6William BlomquistTurebergs FK
7.53
  
7Ibrahim AbakarTäby IS
7.56
  
8Christof Wagner RobinsonIFK Lidingö
7.59
  
Final C
12 feb
12 feb
1Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
7.47
SB
  
2Filip EkströmBromma IF
7.52
PB
  
3Kassim Rashid MohamedSundbybergs IK
7.54
  
4Elias Högnelid
7.56
Tjalve FIF
7.56
  
5Leo Carlsson
Leo Carlsson 07, Södertälje IF
7.63
Södertälje IF
7.63
  
Final D
12 feb
12 feb
1Preeda Tantimethakun
7.48
Eskilstuna FI
7.48
PB
  
2Michel Muhindo
Michel Muhindo 06, Eskilstuna FI
7.69
Eskilstuna FI
7.69
  
3Mathias Häggblom
Mathias Häggblom 06, FIN
7.77
06FIN
7.77
  
4Terence Mayunga NdongoBromma IF
7.81
PB
  
5Lasse Ohtamaa
7.90
Strands IF
7.90
  
6Adam Mittjas
7.91
Strands IF
7.91
  
7William StrömbergTurebergs FK
7.93
  
8Alex Lundgren
8.12
IFK Lidingö
8.12
  
Final E
12 feb
12 feb
1Ebbe Abrahamsson
Ebbe Abrahamsson 06, Eskilstuna FI
7.73
Eskilstuna FI
7.73
  
2Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
8.07
Spårvägens FK
8.07
SB
  
3Lasha Dvali
Lasha Dvali 03, Spårvägen
8.14
Spårvägens FK
8.14
  
4Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
8.28
Mälarhöjdens IK
8.28
  
5Erland Wärn
8.34
Bromma IF
8.34
  
6Hannes Bergkvist
8.36
Huddinge AIS
8.36
PB
  
7Ruben Hart
Ruben Hart 08, Lidingö
8.57
IFK Lidingö
8.57
  
8Filip Thunell
8.60
IFK Lidingö
8.60
SB
  
Final F
12 feb
12 feb
1Daniel Larsson
7.74
IFK Lidingö
7.74
PB
  
2Viktor SahlstenBoo IF
7.77
PB
  
3Linus MattssonTäby IS
7.86
  
4Hugo Jansson
8.12
IFK Lidingö
8.12
  
Final G
12 feb
12 feb
1Nils BörjessonBoo IF
7.75
PB
  
2Leon Hermansen
7.78
Hammarby IF
7.78
PB
  
3Otto Lundquist FyrkHammarby IF
8.31
PB
  
4Felix Wikström
8.65
IFK Lidingö
8.65
PB
  
5Mikael Sandblom
Mikael Sandblom 80, Mälarhöjden
8.67
Mälarhöjdens IK
8.67
PB
  
6Magnus Westberg
8.81
Huddinge AIS
8.81
  
7Axel Öhrner
9.03
Hammarby IF
9.03
PB
  
8Sebastian KällströmHuddinge AIS
9.36
  
Final H
12 feb
12 feb
1Mamool Tazeh NamTyresö FK
7.80
  
2Felix Velandia
9.22
Huddinge AIS
9.22
  
M 60 m extra     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Simon Plesse
6.79
Upsala IF
6.79
PB
  
2Martin Hagberg
7.05
Hässelby SK
7.05
  
3Lucas TörnströmDanderyds SK
7.06
PB
  
4Joel EnanderTäby IS
7.20
PB
  
5Babu Badjie
7.21
Bromma IF
7.21
PB
  
6Oscar Heaton
7.30
Huddinge AIS
7.30
  
7Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
7.37
=PB
  
8Andrea Hundeyin
Andrea Hundeyin 95, ITA
7.42
95ITA
7.42
=PB
  
Final B
12 feb
12 feb
1Kassim Rashid MohamedSundbybergs IK
7.46
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
7.49
SB
  
3Elias Högnelid
7.52
Tjalve FIF
7.52
PB
  
4Christof Wagner RobinsonIFK Lidingö
7.54
  
5Gustav Hellsten
7.57
Spårvägens FK
7.57
  
6Ibrahim AbakarTäby IS
7.65
  
Final C
12 feb
12 feb
1Preeda Tantimethakun
7.53
Eskilstuna FI
7.53
PB
  
2Ebbe Abrahamsson
Ebbe Abrahamsson 06, Eskilstuna FI
7.69
Eskilstuna FI
7.69
PB
  
3Michel Muhindo
Michel Muhindo 06, Eskilstuna FI
7.72
Eskilstuna FI
7.72
  
4Mathias Häggblom
Mathias Häggblom 06, FIN
7.76
06FIN
7.76
PB
  
5Nils BörjessonBoo IF
7.84
PB
  
6Lasse Ohtamaa
7.87
Strands IF
7.87
SB
  
Mamool Tazeh NamTyresö FK
DQ
  
Final D
12 feb
12 feb
1Leo Carlsson
Leo Carlsson 07, Södertälje IF
7.64
Södertälje IF
7.64
  
2Viktor SahlstenBoo IF
7.78
PB
  
3Linus MattssonTäby IS
7.81
  
Final E
12 feb
12 feb
1Adam Mittjas
7.86
Strands IF
7.86
  
2Lasha Dvali
Lasha Dvali 03, Spårvägen
7.89
Spårvägens FK
7.89
PB
  
3William StrömbergTurebergs FK
7.94
  
4Alex Lundgren
8.17
IFK Lidingö
8.17
  
5Otto Lundquist FyrkHammarby IF
8.39
PB
  
6Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
10.05
Spårvägens FK
10.05
  
Final F
12 feb
12 feb
1Erland Wärn
8.26
Bromma IF
8.26
  
2Hannes Bergkvist
8.33
Huddinge AIS
8.33
PB
  
3Felix Velandia
9.12
Huddinge AIS
9.12
PB
  
4Sebastian KällströmHuddinge AIS
9.27
PB
  
M 400 m     
Inne
Inne
Final A
11 feb
11 feb
1Mattia Cella
Mattia Cella 92, ITA
49.8m
92ITA
49.8m
  
2Filip Herre
50.3m
Hammarby IF
50.3m
  
3Nikolaos PathiakisHammarby IF
51.5m
  
4Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
52.7m
Hammarby IF
52.7m
  
Final B
11 feb
11 feb
1Linus Simmerlein
Linus Simmerlein 02, Linköpings GIF
51.15
Linköpings GIF
51.15
PB
  
2Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
52.15
PB
  
3Alfred Berglind
52.23
Hammarby IF
52.23
PB
  
Final C
11 feb
11 feb
1Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge FI
52.53
Tullinge FI
52.53
PB
  
2Linus Fondin
52.65
Hanvikens SK
52.65
PB
  
3Oliver Smidskog
Oliver Smidskog 02, Västerås FK
54.68
Västerås FK
54.68
PB
  
Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Final D
11 feb
11 feb
1Victor Johnson
54.07
Bromma IF
54.07
PB
  
2Robin Göransson
54.86
Turebergs FK
54.86
PB
  
3Felix ÖsterbergBoo IF
54.94
PB
  
4Anton Sallnäs
55.84
Hammarby IF
55.84
  
Final E
11 feb
11 feb
1Tor Agnvall
56.52
Turebergs FK
56.52
PB
  
2Jakob Håkansson
58.06
Hässelby SK
58.06
  
3Henrik Tegnér
Henrik Tegnér 70, Spårvägen
58.43
Spårvägens FK
58.43
SB
  
4Christopher Lundberg
1:01.69
Turebergs FK
1:01.69
SB
  
Final F
11 feb
11 feb
1David Almer
David Almer 06, Fredrikshof
56.56
Fredrikshofs FIF
56.56
PB
  
2Hugo Sundström
58.33
Hammarby IF
58.33
PB
  
3Fredrik Nybäck
1:01.24
Spårvägens FK
1:01.24
PB
  
Final G
11 feb
11 feb
1Erik Andersson
Erik Andersson 06, Spårvägen
55.42
Spårvägens FK
55.42
PB
  
2Viktor SahlstenBoo IF
58.02
PB
  
3Yassin Kridih
1:02.22
Hässelby SK
1:02.22
PB
  
4Anders Brandel
Anders Brandel 64, Spårvägen
1:12.88
Spårvägens FK
1:12.88
  
M 800 m     
Inne
Inne
Final A
12 feb
12 feb
1Aleksej Pirgholizadeh
1:57.58
Eskilstuna FI
1:57.58
  
2Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
1:57.66
Spårvägens FK
1:57.66
  
3Elias Engström
1:58.54
Sundsvalls FI
1:58.54
PB
  
4Erik Nederheim
1:58.67
Täby IS
1:58.67
PB
  
5Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
1:59.29
Spårvägens FK
1:59.29
SB
  
6Simon Sandkvist
2:00.41
Spårvägens FK
2:00.41
  
6Linus Jansson
2:00.41
Hässelby SK
2:00.41
PB
  
8Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
2:01.46
Spårvägens FK
2:01.46
SB
  
Final B
12 feb
12 feb
1Kalab Alemsegek TesfayTurebergs FK
2:01.68
PB
  
2Jakob Bergström
2:03.25
Turebergs FK
2:03.25
PB
  
3Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
2:04.45
Linköpings GIF
2:04.45
SB
  
4Axel Strinning
2:05.43
Bromma IF
2:05.43
PB
  
5Daniel Musirim
2:06.37
Sundbybergs IK
2:06.37
PB
  
6Nils Gähler
2:06.74
Bromma IF
2:06.74
PB
  
Daniel Arvidsson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
12 feb
12 feb
1Noa Anemyr
Noa Anemyr 02, Linköpings GIF
2:06.39
Linköpings GIF
2:06.39
PB
  
2Axel Månsson
2:09.17
Hanvikens SK
2:09.17
PB
  
3Walter Herulf
Walter Herulf 06, Löparnas vänner
2:10.15
Löparnas vänner IF
2:10.15
PB
  
4Fredrik Nybäck
2:13.74
Spårvägens FK
2:13.74
  
5Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
2:15.40
Malungs SoFK
2:15.40
PB NR60
  
6Daniel Förberg
2:15.47
Fredrikshofs FIF
2:15.47
PB
  
7Anders Klockar
2:25.16
Huddinge AIS
2:25.16
  
Final D
12 feb
12 feb
1Elvin Thorsén
Elvin Thorsén 05, Löparnas vänner
2:09.69
Löparnas vänner IF
2:09.69
PB
  
2Allan Herulf
Allan Herulf 06, Löparnas vänner
2:17.77
Löparnas vänner IF
2:17.77
PB
  
3Jakob Håkansson
2:19.05
Hässelby SK
2:19.05
PB
  
4Fredrik Eckerström
2:19.23
Spårvägens FK
2:19.23
SB
  
5Elias Jungefors
2:26.87
Hammarby IF
2:26.87
PB
  
6Erik Alteskog
2:28.08
Hammarby IF
2:28.08
  
7Roger Reinhold
Roger Reinhold 61, Spårvägen
2:28.32
Spårvägens FK
2:28.32
SB
  
8Hans Tove
Hans Tove 57, Spårvägen
2:30.05
Spårvägens FK
2:30.05
PB
  
M 1500 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Valter Kjellberg
3:58.81
Turebergs FK
3:58.81
PB
  
2Carl-Fredrik Tohver
4:01.87
Spårvägens FK
4:01.87
PB
  
3Jacob Klinth
4:07.46
IFK Lidingö
4:07.46
PB
  
4Albert Söderqvist
4:07.66
Tullinge FI
4:07.66
PB
  
5Marcus Tolvers
Marcus Tolvers 88, Spårvägen
4:08.98
Spårvägens FK
4:08.98
SB
  
6Linus Jansson
4:09.87
Hässelby SK
4:09.87
  
7Jakob Bergström
4:14.38
Turebergs FK
4:14.38
PB
  
8Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
4:14.59
IF Triangeln
4:14.59
  
9Felix Persson
Felix Persson 05, Västerås FK
4:14.97
Västerås FK
4:14.97
PB
  
Final B
10 feb
10 feb
1Edvin KarlströmRehns BK
4:17.41
PB
  
2Joel Engström
Joel Engström 90, Studenterna
4:17.91
FK Studenterna
4:17.91
PB
  
3Lowe Fuxe Barkvall
4:18.29
Turebergs FK
4:18.29
PB
  
4Edvin Hellstrand Ahlqvist
4:19.59
Spårvägens FK
4:19.59
  
5Vilhelm Lood Falgén
4:22.60
Turebergs FK
4:22.60
PB
  
6Christofer Salmén
4:25.25
Spårvägens FK
4:25.25
SB
  
7Fredrik Nybäck
4:25.79
Spårvägens FK
4:25.79
PB
  
8Fredrik Grimborg
4:28.86
IF Linden
4:28.86
PB
  
9Hector Bergström
4:34.08
Tjalve FIF
4:34.08
  
10Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:34.20
Malungs SoFK
4:34.20
  
Final C
10 feb
10 feb
1Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
4:26.87
FK Studenterna
4:26.87
PB
  
2Simon Wahlström
4:30.74
FK Studenterna
4:30.74
PB
  
3Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:32.61
SB
  
4Axel Månsson
4:32.99
Hanvikens SK
4:32.99
PB
  
5Dante Schulze
4:33.46
Huddinge AIS
4:33.46
PB
  
6Arvid Åberg
Arvid Åberg 07, Tjalve FIF
4:37.08
Tjalve FIF
4:37.08
PB
  
7Andreas Åkesson
4:38.65
SB
  
8August Hannerstål
4:42.50
Sundbybergs IK
4:42.50
PB
  
Final D
10 feb
10 feb
1Daniel Förberg
4:53.56
Fredrikshofs FIF
4:53.56
  
2Audunn KristjanssonBromma IF
4:58.01
PB
  
3Simon Berhane
4:58.41
Hässelby SK
4:58.41
SB
  
4Martin Omberg
Martin Omberg 05, Löparnas vänner
4:59.10
Löparnas vänner IF
4:59.10
PB
  
5Roger Reinhold
Roger Reinhold 61, Spårvägen
5:07.68
Spårvägens FK
5:07.68
SB
  
6Samuel Oliveira
5:07.88
Hanvikens SK
5:07.88
PB
  
M 60 m häck     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.12
Spårvägens FK
8.12
=PB
  
2Fredrick Ekholm
8.17
IFK Lidingö
8.17
=SB
  
3Arvid Wändesjö
8.23
Hammarby IF
8.23
PB
  
4Markus Moberg
8.28
Hammarby IF
8.28
PB
  
5Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.44
PB
  
M 60 m häck extra     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.12
Spårvägens FK
8.12
=PB
  
2Arvid Wändesjö
8.20
Hammarby IF
8.20
PB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.46
SB
  
Markus Moberg
DNF
Hammarby IF
DNF
  
M Höjd     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Olle Hammarberg
1.90
Huddinge AIS
1.90
  
2Elias Sahlin
1.82
IFK Lidingö
1.82
SB
  
1.771.821.871.901.93
Hammarbergooooxxx
Sahlinooxxx
M Stav     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Linus Jönsson
5.30
Tjalve FIF
5.30
PB
  
3 SWE P19 AT
2Carl Sténson
4.82
Hellas FK
4.82
SB
  
3Karl Zuber
Karl Zuber 98, Hässelby
4.52
Hässelby SK
4.52
  
4Jonas Asplund
4.52
Turebergs FK
4.52
SB NR50
  
Fredrick EkholmIFK Lidingö
NH
  
Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
NH
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
4.42
5.30
4.52
5.40
4.62
4.82
4.92
5.02
5.10
5.22
Jönsson-
xxo
-
xxx
-
o
o
xxo
o
xo
Sténson-
-
xo
o
-
xxx


Zubero
xo
xxx





Asplundxxo
xxo
xxx





Ekholm-
xxx






Elmgren Hallingerxxx







Söderström Eskonniemi-
xxx






Final B
10 feb
10 feb
1Love Fältström
4.42
Hammarby IF
4.42
PB
  
2Oliver Sandberg
4.42
Huddinge AIS
4.42
  
3Jacob Semb-JosefsonTurebergs FK
4.42
  
4Alexander Heaton
4.32
Huddinge AIS
4.32
PB
  
5Quincy Hackett
4.22
Hammarby IF
4.22
PB
  
6Jitse van EschHellas FK
3.82
  
7Oscar Heaton
3.52
Huddinge AIS
3.52
  
8Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
3.42
Huddinge AIS
3.42
  
Eric Mathier
NH
Huddinge AIS
NH
  
3.42
4.22
3.52
4.32
3.62
4.42
3.72
4.52
3.82
3.92
4.02
4.12
Fältström-
xxo
-
o
-
xo
-
-
-
xo
xo
Sandberg-
-
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
Semb-Josefson-
o
-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
Heaton-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
Hackett-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
xo
-
van Esch-
-
o
o
xo
xxx


Heatono
xxo
xxx





Marcusxo
xxx






Mathier-
xxx






Final C
10 feb
10 feb
1Edwin Larripa TaxellHässelby SK
3.62
PB
  
2Gabriel Öhrner
3.42
Hammarby IF
3.42
PB
  
3Theodor HåkanssonHammarby IF
3.42
PB
  
4Malte Vejbrink
Malte Vejbrink 08, Mälarhöjden
3.12
Mälarhöjdens IK
3.12
PB
  
5Albin Wolgast
3.12
Hammarby IF
3.12
PB
  
6Viktor Melén
Viktor Melén 08, Mälarhöjden
3.02
Mälarhöjdens IK
3.02
  
7Jumanne Hackett
3.02
Hammarby IF
3.02
  
8Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
2.92
PB
  
9Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
2.72
Mälarhöjdens IK
2.72
PB
  
Alexander GranqvistHuddinge AIS
NH
  
2.62
3.42
2.72
3.52
2.82
3.62
2.92
3.72
3.02
3.12
3.22
3.32
Larripa Taxell-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
o
Öhrner-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
o
Håkansson-
o
-
xxx
-
o
xo
o
o
xo
Vejbrinko
o
o
o
o
o
xxx

Wolgasto
o
o
o
xo
xo
xxx

Melén-
o
o
o
o
xxx


Hackett-
o
xo
xo
xxo
xxx


Härkegård Wulffxo
xo
o
xo
xxx



Meléno
o
xxx





Granqvist-
-
-
-
xxx



Final D
10 feb
10 feb
1Anton Johansson
3.02
Spårvägens FK
3.02
  
2Alex Ejendal
2.42
IFK Lidingö
2.42
PB
  
3Tristan Back
2.32
Turebergs FK
2.32
  
4Per Lomakka
2.12
Hellas FK
2.12
  
1.92
3.02
2.02
3.12
2.12
2.22
2.32
2.42
2.52
2.92
Johansson-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
Ejendal-
o
o
xo
xo
o
xxx

Back-
-
-
-
o
-
xxx

Lomakkao
o
xo
xxx




M Längd     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Henrik Silva Skoog
7.17
Västerås FK
7.17
PB
  
2Hugo Olsson
6.78
Turebergs FK
6.78
PB
  
3Ruben Frisk
Ruben Frisk 06, Hässelby
6.57
Hässelby SK
6.57
  
4Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.44
  
5Babu Badjie
6.40
Bromma IF
6.40
PB
  
6Malte Fuchs EdbergBromma IF
6.28
  
7Kim Wingren
6.22
Bromma IF
6.22
PB
  
8Mindor Bergler
6.18
Hässelby SK
6.18
  
9Joel Borrman
6.06
Huddinge AIS
6.06
  
10Felix Prins
Felix Prins 00, Spårvägen
5.77
Spårvägens FK
5.77
SB
  
11Teodor KlereforsBoo IF
5.65
  
12Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
5.48
Västerås FK
5.48
  
Silva Skoog6.726.697.066.926.897.17
Olssonx6.316.496.536.786.54
Frisk6.396.32x6.576.426.27
Eidenstedt6.176.296.28xx6.44
Badjiexx6.246.136.40x
Fuchs Edbergx6.286.26x3.626.27
Wingren5.75x6.225.936.17x
Berglerxx6.18x6.045.79
Borrman5.926.06x
Prins5.105.325.77
Klerefors5.635.635.65
Henriksson5.415.481.93
Final B
11 feb
11 feb
1Oliwer Danielsson
7.08
Spårvägens FK
7.08
  
2Oscar Niklasson
7.04
Hanvikens SK
7.04
  
3Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
6.99
Spårvägens FK
6.99
  
4Josh Routh
Josh Routh 02, Huddinge
6.87
Huddinge AIS
6.87
SB
  
5Noa Skomorowski
6.79
Kvarnsvedens GoIF
6.79
  
6Jacob Vestman
6.58
Huddinge AIS
6.58
  
7Andreas ChrysanthouHellas FK
6.56
  
Danielssonxxx6.867.087.06
Niklasson6.986.96xx7.046.86
Pestić6.72x6.936.766.766.99
Routh6.856.84x6.706.876.76
Skomorowskixx6.796.76xx
Vestman6.56x6.53x6.536.58
Chrysanthou6.396.446.566.39
Final C
11 feb
11 feb
1Tom Emfel
5.83
Hellas FK
5.83
PB
  
2Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
5.66
PB
  
3Theo Carlström CousinsHammarby IF
5.56
  
4Elias Högnelid
5.56
Tjalve FIF
5.56
  
5Elliot Hultell
5.48
Hässelby SK
5.48
  
6William StrandbergHanvikens SK
5.38
  
7Yngve Findin
Yngve Findin 08, Råby-Rekarne
5.38
Råby-Rekarne FIF
5.38
  
8Linus MattssonTäby IS
5.35
  
9Nemanja Opacic
5.10
Huddinge AIS
5.10
  
10Leon Hermansen
4.96
Hammarby IF
4.96
PB
  
Emfel1.865.405.575.645.665.83
Antivilo Lindsjöö5.635.415.365.334.985.66
Carlström Cousins5.475.345.325.475.495.56
Högnelid5.563.633.815.38x4.13
Hultell5.485.135.315.233.275.35
Strandbergx5.215.275.345.38x
Findin5.125.085.382.355.105.21
Mattssonx5.35x5.005.305.30
Opacic5.104.994.93
Hermansen4.234.964.02
Final D
11 feb
11 feb
1Ibrahim AbakarTäby IS
5.75
PB
  
2Nils BörjessonBoo IF
5.61
PB
  
3Henning Linder
5.48
Hammarby IF
5.48
PB
  
4Erland Wärn
5.15
Bromma IF
5.15
PB
  
5Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
4.93
Mälarhöjdens IK
4.93
  
6David Ahlberg
4.84
Bromma IF
4.84
  
7Axel Victorin
4.74
Hammarby IF
4.74
  
8Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
4.70
Mälarhöjdens IK
4.70
  
9Axel Mathiesen
4.53
Huddinge AIS
4.53
PB
  
10Jakob Melén
Jakob Melén 08, Mälarhöjden
4.38
Mälarhöjdens IK
4.38
  
11Sebastian KällströmHuddinge AIS
3.90
PB
  
12Felix Velandia
3.78
Huddinge AIS
3.78
PB
  
Abakar5.754.47xxxx
Börjessonx5.585.525.215.615.45
Linder5.025.015.274.625.345.48
Wärn5.154.714.784.82xx
Neovius4.934.66x4.774.763.48
Ahlberg4.724.804.843.824.743.44
Victorin4.744.554.634.434.544.47
Dauner4.614.314.704.424.174.41
Mathiesen3.854.534.10
Melén4.38xx
Källströmx3.803.90
Velandia3.783.503.42
M Tresteg     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Andreas ChrysanthouHellas FK
14.32
PB
  
2Marcus Eklund
14.01
Täby IS
14.01
PB
  
3Teodor Nyman
12.71
Hanvikens SK
12.71
  
4Tom Emfel
12.46
Hellas FK
12.46
  
5Douglas Goldén
12.42
Katrineholms SK
12.42
  
6Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
12.28
Västerås FK
12.28
PB
  
7Elias Högnelid
11.51
Tjalve FIF
11.51
  
Chrysanthouxx14.3214.25xx
Eklundxx14.0113.61x
Nymanx12.5112.71x12.5812.69
Emfel12.44xxx12.46
Goldénxx11.5212.4212.3812.28
Wiklund11.65xx12.2812.15x
Högnelid10.62x10.6011.11x11.51
Final B
10 feb
10 feb
1Anton Sallnäs
11.51
Hammarby IF
11.51
SB
  
2Linus MattssonTäby IS
11.46
  
3Jacob Rune
Jacob Rune 07, Tureberg
11.45
Turebergs FK
11.45
PB
  
4Jacob Norsell
11.21
Täby IS
11.21
PB
  
5Elias Lishey JuneboHuddinge AIS
10.83
  
6Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
10.81
Mälarhöjdens IK
10.81
  
7Axel Victorin
10.26
Hammarby IF
10.26
  
8Jonatan Borg
9.77
Hammarby IF
9.77
  
Sallnäs11.3511.10xx10.8611.51
Mattsson10.6911.2611.13x9.8211.46
Rune10.8311.1410.8310.8910.8911.45
Norsell10.9110.89x11.219.8010.85
Lishey Junebo10.5210.7310.8210.83xx
Neovius10.5310.8110.7810.5710.5110.53
Victorin9.9210.269.869.9110.12x
Borg9.77xx9.39x9.73
M Kula     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Patrik Lindstedt
16.60
Hässelby SK
16.60
  
2Martin Sundberg
13.63
Hammarby IF
13.63
PB
  
3Patrick Lindfors
Patrick Lindfors 70, Mälarhöjden
11.69
Mälarhöjdens IK
11.69
SB
  
4Sören Svedberg
Sören Svedberg 81, Ösmo Nynäs
10.08
Ösmo Nynäs FIK
10.08
SB
  
Lindstedt15.9716.2516.5716.60xx
Sundbergx13.0513.2513.6312.20x
Lindfors11.61x11.6611.69x11.57
Svedbergxx10.08xxx
M Vikt     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
18.02
Västerås FK
18.02
  
2Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
16.37
Västerås FK
16.37
  
3Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
16.27
Västerås FK
16.27
  
4Alexander LindefalkHammarby IF
12.20
  
Bystedt17.6417.7617.3617.4417.4818.02
Nilsson15.2916.0215.5015.9516.37x
Haals15.7816.2715.82xxx
Lindefalk11.4712.1312.1112.2011.5611.60
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Linus Jonsson
8.11
Hässelby SK
8.11
PB
  
2Isac Svensson
8.33
IFK Halmstad
8.33
  
3Albin EdgertTäby IS
8.72
  
4Babu Badjie
8.80
Bromma IF
8.80
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm) extra     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Linus Jonsson
8.17
Hässelby SK
8.17
PB
  
2Isac Svensson
8.52
IFK Halmstad
8.52
  
3Albin EdgertTäby IS
8.56
  
4Babu Badjie
8.90
Bromma IF
8.90
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Viktor Lögdahl
Viktor Lögdahl 05, Råby-Rekarne
15.59
Råby-Rekarne FIF
15.59
  
2Oscar Niklasson
15.21
Hanvikens SK
15.21
  
3Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
14.88
Spårvägens FK
14.88
PB
  
4Adam TorbjörnssonHammarby IF
9.03
PB
  
5Victor JohnsonBromma IF
8.48
PB
  
Lögdahl15.4015.59xx15.5515.53
Niklasson15.21xxx15.19x
Nilsson13.5014.4414.8813.31x14.51
Torbjörnssonxx7.519.03xx
Johnson8.178.078.287.457.958.48
P19 Vikt     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Niklas Lundahl
14.14
Väsby IK
14.14
PB
  
2Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
13.33
Spårvägens FK
13.33
  
3Adam TorbjörnssonHammarby IF
9.83
PB
  
Lundahl12.3013.4712.4213.5614.1413.87
Nilsson13.1913.2212.4613.33xx
Torbjörnssonx9.83xx9.09x
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Emil Klockar
8.30
Huddinge AIS
8.30
  
2Jonathan Edberg
8.55
Turebergs FK
8.55
  
3Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
8.57
  
4Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
8.73
Västerås FK
8.73
PB
  
5Henrik Deresiewicz
9.06
Sundbybergs IK
9.06
  
5Jakob Lennermark
9.06
Turebergs FK
9.06
  
7Anton Skoglund
Anton Skoglund 07, Linköpings GIF
9.46
Linköpings GIF
9.46
  
Jacob NorsellTäby IS
DNF
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) extra     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Emil Klockar
8.26
Huddinge AIS
8.26
  
2Saviola Mbugua WaithiraTurebergs FK
8.46
PB
  
3Jonathan Edberg
8.49
Turebergs FK
8.49
PB
  
4Anton Skoglund
Anton Skoglund 07, Linköpings GIF
9.28
Linköpings GIF
9.28
  
Tim Henriksson
Tim Henriksson 07, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
P17 Höjd     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Simon JohannessonIFK Lidingö
1.90
PB
  
2Anton Roslund
1.84
Hammarby IF
1.84
PB
  
3Samuel Wiklund
Samuel Wiklund 07, Västerås FK
1.81
Västerås FK
1.81
PB
  
4Henrik Deresiewicz
1.75
Sundbybergs IK
1.75
PB
  
5Kim Wingren
1.75
Bromma IF
1.75
  
6Ruben Frisk
Ruben Frisk 06, Hässelby
1.75
Hässelby SK
1.75
  
7Emil SöderbergTäby IS
1.75
PB
  
7Jacob NorsellTäby IS
1.75
PB
  
1.57
1.87
1.62
1.90
1.67
1.93
1.71
1.75
1.78
1.81
1.84
Johannesson-
-
-
xxo
-
xxx
-
o
-
xxo
xo
Roslund-
xxx
-
o
o
o
o
xxo
xxo
Wiklund-
-
o
xo
xo
o
xo
xxx
Deresiewicz-
o
o
o
o
xxx


Wingreno
o
xo
o
o
xxx


Frisk-
-
-
o
xo
xxx


Söderberg-
o
o
o
xxo
xxx


Norsell-
o
o
o
xxo
xxx


P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Ludvig Ellgren
15.61
Turebergs FK
15.61
  
2Melvin Dahlén
Melvin Dahlén 06, Västerås FK
13.48
Västerås FK
13.48
  
3Gustav Fabretto
Gustav Fabretto 07, Västerås FK
13.37
Västerås FK
13.37
PB
  
4Weijun Wang
11.89
Hellas FK
11.89
PB
  
5Emil EdlundBoo IF
10.65
  
Ellgren15.31x15.2515.0215.61x
Dahlén12.4812.9513.4012.3612.9713.48
Fabretto12.6012.7612.9113.3712.7911.51
Wang10.8111.3911.0811.2011.5011.89
Edlund9.8610.2510.6010.1910.6510.45
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Ludvig Ellgren
18.77
Turebergs FK
18.77
PB
  
2Oliver Sandberg
17.42
Huddinge AIS
17.42
PB
  
3Alfred Berglind
13.84
Hammarby IF
13.84
PB
  
Ellgren18.6718.77xxx18.06
Sandberg17.42xx15.6117.3917.38
Berglind12.8512.6213.8413.6313.51x
P15 1000 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
2:44.70
Västerås FK
2:44.70
  
2Rasmus Berglund
2:53.31
Huddinge AIS
2:53.31
PB
  
3Vilgot Didrikson
2:55.30
Bromma IF
2:55.30
  
4Carl Koit
Carl Koit 09, Mälarhöjden
2:58.26
Mälarhöjdens IK
2:58.26
PB
  
5Emil Corlevi
2:58.97
IFK Lidingö
2:58.97
PB
  
6Luca Garavini
2:59.97
IFK Lidingö
2:59.97
PB
  
7Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
3:00.14
Mälarhöjdens IK
3:00.14
PB
  
8William Clason
3:01.88
Täby IS
3:01.88
  
Final B
10 feb
10 feb
1Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
3:06.48
PB
  
2Melvin Petersson
3:06.50
Wärnamo SK
3:06.50
PB
  
3Samuel Oliveira
3:08.37
Hanvikens SK
3:08.37
PB
  
4Elias Jungefors
3:12.83
Hammarby IF
3:12.83
PB
  
5Hannes Bergkvist
3:15.75
Huddinge AIS
3:15.75
PB
  
6Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
3:17.95
Mälarhöjdens IK
3:17.95
  
7Vincent Yllèn
3:19.59
Huddinge AIS
3:19.59
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Philip Antivilo LindsjööHässelby SK
8.81
PB
  
2Erik Pikkuniemi
9.07
Hässelby SK
9.07
PB
  
3Nils GrufmanTäby IS
9.13
PB
  
4Theodor HåkanssonHammarby IF
9.17
  
5Alessandro MancinellaHammarby IF
9.67
  
6Alex Lundgren
10.30
IFK Lidingö
10.30
  
7Lukas Goodband
11.67
Hellas FK
11.67
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) extra     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Edwin Larripa TaxellHässelby SK
8.53
=PB
  
2Erik Pikkuniemi
9.03
Hässelby SK
9.03
PB
  
3Theodor HåkanssonHammarby IF
9.26
  
P15 Höjd     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Nemanja Opacic
1.71
Huddinge AIS
1.71
  
2Alessandro MancinellaHammarby IF
1.68
=PB
  
3Oskar Thews
1.57
Bromma IF
1.57
  
4Theodor Dauner
Theodor Dauner 08, Mälarhöjden
1.52
Mälarhöjdens IK
1.52
  
5Jacob Engver
1.42
Huddinge AIS
1.42
  
Erland WärnBromma IF
NH
  
1.37
1.71
1.42
1.75
1.47
1.52
1.57
1.61
1.65
1.68
Opacic-
xo
-
xxx
-
-
o
o
xo
o
Mancinella-
xxx
-
-
o
o
o
o
xo
Thews-
-
-
xo
xo
xxp


Dauner-
o
o
o
xxx



Engvero
xxo
xxx





Wärn-
xxp






P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1William StrömbergTurebergs FK
13.87
PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
11.95
Turebergs FK
11.95
  
3Nils Grufman
11.52
Täby IS
11.52
  
4William Blomquist
11.45
Turebergs FK
11.45
  
5Gabriel Melander
11.15
Turebergs FK
11.15
  
6Henri Ilison
9.77
Hammarby IF
9.77
PB
  
7Erland Wärn
9.27
Bromma IF
9.27
  
8Leo Carls
Leo Carls 09, Huddinge
8.14
Huddinge AIS
8.14
  
9Oscar Green
7.97
Hammarby IF
7.97
  
10Theo Wikström
7.86
Huddinge AIS
7.86
  
11Axel Öhrner
7.07
Hammarby IF
7.07
PB
  
12Lukas GoodbandHellas FK
5.80
  
Strömberg13.5513.8713.87x13.5913.86
Back11.77xxxx11.95
Grufman9.5810.6811.0611.1510.1511.52
Blomquist11.4510.309.8411.1811.3411.01
Melander11.1510.9210.3410.7110.1210.69
Ilison9.778.679.059.26x9.40
Wärn8.298.14xx8.439.27
Carls8.147.63x7.098.148.13
Green7.97x7.88
Wikström7.867.82x
Öhrner7.077.026.99
Goodband5.575.515.80
P15 Vikt (9.08 kg)     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Albin Wolgast
13.76
Hammarby IF
13.76
  
2William StrömbergTurebergs FK
12.43
  
3Gabriel Melander
10.64
Turebergs FK
10.64
  
4Leo Carls
Leo Carls 09, Huddinge
9.82
Huddinge AIS
9.82
PB
  
5Theo Wikström
8.73
Huddinge AIS
8.73
PB
  
Wolgastxx13.4013.76xx
Strömbergxxxx12.43x
Melander10.3310.6410.10x10.2410.46
Carlsx8.289.789.829.319.13
Wikström8.518.73x8.588.608.29
P13 Fyrkamp (P13)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Tage Lood Falgén
3.086
Turebergs FK
3.086
PB
  
2Jakob Bonnevier
2.957
Turebergs FK
2.957
PB
  
3Wilmer Jägerhök
2.864
Spårvägens FK
2.864
PB
  
4Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
2.728
Mälarhöjdens IK
2.728
PB
  
5David Bonnevier
2.714
Turebergs FK
2.714
PB
  
6Gabriel Dahlberg
2.626
Hammarby IF
2.626
PB
  
7Hugo Winterman
2.547
Hammarby IF
2.547
PB
  
8Bobo Sewall Bärnarp
2.326
Spårvägens FK
2.326
PB
  
9Love Lindberg
2.306
Turebergs FK
2.306
PB
  
10Klaus Heinonen
2.272
Hammarby IF
2.272
PB
  
11Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
2.162
Spårvägens FK
2.162
PB
  
12Gustaf Malm
1.569
Täby IS
1.569
PB
  
Albin Freyling
DNF
Hammarby IF
DNF
  
Lood Falgén10.261.484.337.31
Bonnevier10.811.394.098.91
Jägerhök11.001.394.207.95
Borgstrand11.791.364.088.74
Bonnevier12.131.243.9411.25
Dahlberg10.731.244.326.53
Winterman11.931.244.517.14
Sewall Bärnarp10.931.394.43NM
Lindberg12.501.184.187.45
Heinonen12.001.363.745.89
SkantzDNF1.394.268.65
Malm11.99NH3.626.70
FreylingNM1.153.054.87
P12 Fyrkamp (P13)     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
2.460
PB
  
2Ivar Steinbergs
2.416
Huddinge AIS
2.416
PB
  
3Max Severin Naber
2.394
IFK Lidingö
2.394
PB
  
4Svante JohanssonVäsby IK
2.347
PB
  
5Sebastian Kotte
2.258
Hammarby IF
2.258
PB
  
6Alvin Nordström
2.217
IFK Lidingö
2.217
PB
  
7Axel Barratt-Due
2.202
Hammarby IF
2.202
PB
  
8Hugo Ahlberg
2.181
Bromma IF
2.181
PB
  
9Gustav Löwing
2.171
Väsby IK
2.171
PB
  
10Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
2.113
Österhaninge IF
2.113
PB
  
11Heino TahkokorpiVäsby IK
2.056
PB
  
12Ville Sevenius
2.049
Hammarby IF
2.049
PB
  
13Enzo Mühle
2.008
Hammarby IF
2.008
PB
  
14Olek Szulkin
1.994
Hammarby IF
1.994
PB
  
15Hugo Oliveira
1.932
Hanvikens SK
1.932
PB
  
16Adam Henning NilssonHammarby IF
1.840
PB
  
17Hannes Nordin
1.835
IFK Lidingö
1.835
PB
  
18Alex Williams
1.811
Hammarby IF
1.811
PB
  
19Ville Axelsson
1.775
Hammarby IF
1.775
PB
  
20Ivar Jansson CederholmHässelby SK
1.608
PB
  
21Karl Oskar BergstedtHammarby IF
1.586
PB
  
22Edvin Duvell
1.454
Hammarby IF
1.454
PB
  
23Hannes Proskorin
1.428
IFK Lidingö
1.428
PB
  
24Hugo Stridh
1.349
Hammarby IF
1.349
PB
  
25Melker Atthem
815
Hässelby SK
815
PB
  
James JohannsenHammarby IF
DNF
  
Anderberg Grunander11.531.334.096.10
Steinbergs12.661.363.847.81
Severin Naber12.281.244.027.82
Johansson11.921.184.177.01
Kotte12.261.274.145.87
Nordström13.001.244.027.16
Barratt-Due11.931.273.825.85
Ahlberg12.411.303.895.84
Löwing12.091.303.586.20
Theorin13.071.214.076.47
Tahkokorpi13.231.304.055.37
Sevenius13.301.183.936.93
Mühle12.711.123.637.39
Szulkin12.681.303.735.11
Oliveira12.791.153.506.84
Henning Nilsson12.601.123.675.64
Nordin12.801.153.695.50
Williams12.771.243.594.74
Axelsson13.321.093.835.82
Jansson Cederholm13.021.123.594.59
Bergstedt13.661.123.305.78
Duvell13.891.242.964.76
Proskorin13.781.183.194.47
Stridh14.001.093.045.22
Atthem14.31NH3.194.46
JohannsenNH2.985.17
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m) fyrkamp (P13)    
Inne
Inne
Heat 1
11 feb
11 feb
1Fritiof Wärn
10.80
Bromma IF
10.80
PB
  
1
3Tristan Back
11.22
Turebergs FK
11.22
  
3
4Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
11.23
PB
  
4
Heat 2
11 feb
11 feb
1Emil Ribacke
10.20
Turebergs FK
10.20
  
1
2Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
10.60
Mälarhöjdens IK
10.60
PB
  
2
3Ivar Janson
11.15
Hammarby IF
11.15
PB
  
3
Heat 3
11 feb
11 feb
2Victor Herge
10.44
Bromma IF
10.44
PB
  
2
4Oskar Lyberg
10.94
Täby IS
10.94
PB
  
4
6Jonatan TorssellBromma IF
12.06
PB
  
6
Heat 4
11 feb
11 feb
1Lucas Bergman
9.97
Huddinge AIS
9.97
PB
  
1
4Jakob Lindberg
11.04
Hellas FK
11.04
PB
  
4
5Love Lindberg
11.27
Hellas FK
11.27
PB
  
5
P13 Höjd fyrkamp (P13)    
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Oskar LybergTäby IS
1.54
PB
  
1
2Emil Ribacke
1.48
Turebergs FK
1.48
  
2
3Jakob LindbergHellas FK
1.42
  
3
4Lucas Bergman
1.42
Huddinge AIS
1.42
  
4
5Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
1.39
PB
  
5
6Ivar Janson
1.39
Hammarby IF
1.39
PB
  
6
7Fritiof Wärn
1.36
Bromma IF
1.36
PB
  
7
8Tristan Back
1.36
Turebergs FK
1.36
  
8
9Love Lindberg
1.30
Hellas FK
1.30
  
9
10Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
1.30
Mälarhöjdens IK
1.30
PB
  
10
11Jonatan TorssellBromma IF
1.30
  
11
12Victor Herge
1.27
Bromma IF
1.27
  
12
1.12
1.36
1.15
1.39
1.18
1.42
1.21
1.45
1.24
1.48
1.27
1.51
1.30
1.54
1.33
1.57
Lyberg-
o
-
o
-
o
-
o
o
o
o
o
o
o
o
xxx
Ribacke-
o
-
-
-
o
-
xo
-
xxo
-
xxx
o
-
Lindberg-
xo
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
Bergman-
xxo
-
o
-
xo
-
xxx
o
o
o
o
Van Der Meijden-
xo
-
xo
-
xxx
o
o
o
xxo
o
Janson-
xo
-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
xxo
Wärn-
o
o
xxx
o
xo
o
o
o
xxo
Back-
xxo
-
xxx
o
-
o
-
o
xo
Lindberg-
-
-
xo
o
o
o
xxx
Rimlo
o
o
xo
o
xo
o
xxx
Torssell-
-
-
o
o
o
xo
xxx
Herge-
o
o
o
o
xxo
xxx

P13 Längd (zon) fyrkamp (P13)    
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
4.68
PB
  
1
2Fritiof Wärn
4.56
Bromma IF
4.56
PB
  
2
3Lucas Bergman
4.54
Huddinge AIS
4.54
PB
  
3
7Tristan Back
4.21
Turebergs FK
4.21
SB
  
7
9Victor Herge
4.10
Bromma IF
4.10
  
9
Van Der Meijden4.384.634.68
Wärn4.564.31x
Bergman4.224.204.54
Back4.074.214.14
Herge4.104.073.71
Final B
11 feb
11 feb
1Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
4.85
Mälarhöjdens IK
4.85
PB
  
1
2Oskar LybergTäby IS
4.85
PB
  
2
3Jakob LindbergHellas FK
4.79
PB
  
3
4Emil Ribacke
4.72
Turebergs FK
4.72
PB
  
4
5Ivar Janson
4.72
Hammarby IF
4.72
  
5
10Love Lindberg
4.07
Hellas FK
4.07
PB
  
10
11Jonatan TorssellBromma IF
3.91
PB
  
11
Riml4.59x4.85
Lyberg4.854.514.29
Lindbergxx4.79
Ribackex4.724.67
Janson4.724.264.36
Lindberg3.754.073.95
Torssell2.363.843.91
P13 Kula (3.0 kg) fyrkamp (P13)    
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
2Fritiof Wärn
10.29
Bromma IF
10.29
PB
  
2
4Tristan Back
8.45
Turebergs FK
8.45
  
4
5Lucas Bergman
8.43
Huddinge AIS
8.43
  
5
8Maximilian Van Der MeijdenTäby IS
7.17
PB
  
8
10Victor Herge
6.49
Bromma IF
6.49
PB
  
10
Wärn9.7510.299.78
Back8.456.95x
Bergman8.168.438.09
Van Der Meijden6.747.176.94
Herge6.496.416.16
Final B
11 feb
11 feb
1Emil Ribacke
12.01
Turebergs FK
12.01
  
1
2Jakob LindbergHellas FK
9.48
PB
  
2
6Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
7.33
Mälarhöjdens IK
7.33
PB
  
6
7Love Lindberg
7.33
Hellas FK
7.33
  
7
8Ivar Janson
7.31
Hammarby IF
7.31
PB
  
8
9Oskar LybergTäby IS
7.19
  
9
12Jonatan TorssellBromma IF
5.80
PB
  
12
Ribacke11.8612.0111.99
Lindberg8.748.819.48
Riml6.157.337.20
Lindberg6.717.337.08
Jansonx6.887.31
Lyberg6.886.587.19
Torssell5.43x5.80
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m) fyrkamp (P13)    
Inne
Inne
Heat 1
11 feb
11 feb
2Jakob Bonnevier
10.81
Turebergs FK
10.81
  
5Hugo Winterman
11.93
Hammarby IF
11.93
PB
  
6Gustaf Malm
11.99
Täby IS
11.99
  
Albin Freyling
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Heat 2
11 feb
11 feb
4Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
11.79
Mälarhöjdens IK
11.79
PB
  
Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Heat 3
11 feb
11 feb
1Tage Lood Falgén
10.26
Turebergs FK
10.26
PB
  
3Gabriel Dahlberg
10.73
Hammarby IF
10.73
PB
  
5Klaus Heinonen
12.00
Hammarby IF
12.00
  
Heat 4
11 feb
11 feb
2Bobo Sewall Bärnarp
10.93
Spårvägens FK
10.93
PB
  
3Wilmer Jägerhök
11.00
Spårvägens FK
11.00
PB
  
6David Bonnevier
12.13
Turebergs FK
12.13
PB
  
7Love Lindberg
12.50
Turebergs FK
12.50
  
P13 Höjd fyrkamp (P13)    
Inne
Inne
Final B
11 feb
11 feb
1Tage Lood FalgénTurebergs FK
1.48
  
2Bobo Sewall Bärnarp
1.39
Spårvägens FK
1.39
PB
  
2Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
1.39
Spårvägens FK
1.39
PB
  
4Jakob Bonnevier
1.39
Turebergs FK
1.39
PB
  
5Wilmer Jägerhök
1.39
Spårvägens FK
1.39
PB
  
6Klaus Heinonen
1.36
Hammarby IF
1.36
PB
  
7Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
1.36
Mälarhöjdens IK
1.36
  
8Hugo Winterman
1.24
Hammarby IF
1.24
  
9Gabriel Dahlberg
1.24
Hammarby IF
1.24
  
10David Bonnevier
1.24
Turebergs FK
1.24
  
11Love Lindberg
1.18
Turebergs FK
1.18
  
12Albin Freyling
1.15
Hammarby IF
1.15
PB
  
Gustaf MalmTäby IS
NH
  
1.00
1.24
1.03
1.27
1.06
1.30
1.09
1.33
1.12
1.36
1.15
1.39
1.18
1.42
1.21
1.45
Lood Falgén-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
o
Sewall Bärnarp-
o
-
xo
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
o
Skantz-
o
-
o
-
o
-
o
-
xo
o
o
o
xxx
o
Bonnevier-
o
-
o
-
xo
-
o
-
xxo
-
o
-
xxx
o
Jägerhök-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
o
Heinonen-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
o
Borgstrand-
o
-
xo
-
o
-
o
-
o
-
xxx
o
o
Winterman-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
o
Dahlberg-
o
-
xxx
-
-
o
-
xo
xxo
Bonnevier-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
Lindberg-
-
-
-
o
o
o
xxx
Freylingxo
o
o
o
o
o
xxx

Malm-
-
-
-
-
-
-
xxx
P13 Längd (zon) fyrkamp (P13)    
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
4Bobo Sewall Bärnarp
4.43
Spårvägens FK
4.43
PB
  
5Tage Lood FalgénTurebergs FK
4.33
  
6Gabriel Dahlberg
4.32
Hammarby IF
4.32
  
8Love Lindberg
4.18
Turebergs FK
4.18
PB
  
10Jakob Bonnevier
4.09
Turebergs FK
4.09
  
11David Bonnevier
3.94
Turebergs FK
3.94
  
12Klaus Heinonen
3.74
Hammarby IF
3.74
  
Sewall Bärnarp4.404.434.09
Lood Falgén4.224.154.33
Dahlberg4.324.324.11
Lindberg4.144.184.09
Bonnevier3.904.09x
Bonnevier3.872.843.94
Heinonen3.643.683.74
Final B
11 feb
11 feb
6Hugo Winterman
4.51
Hammarby IF
4.51
PB
  
7Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
4.26
Spårvägens FK
4.26
PB
  
8Wilmer Jägerhök
4.20
Spårvägens FK
4.20
PB
  
9Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
4.08
Mälarhöjdens IK
4.08
PB
  
12Gustaf Malm
3.62
Täby IS
3.62
  
13Albin Freyling
3.05
Hammarby IF
3.05
  
Winterman4.414.284.51
Skantz4.264.134.22
Jägerhök4.204.124.13
Borgstrand3.963.764.08
Malm3.162.813.62
Freyling2.832.743.05
P13 Kula (3.0 kg) fyrkamp (P13)    
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1David Bonnevier
11.25
Turebergs FK
11.25
  
3Jakob Bonnevier
8.91
Turebergs FK
8.91
  
6Love Lindberg
7.45
Turebergs FK
7.45
  
7Tage Lood FalgénTurebergs FK
7.31
PB
  
9Gabriel Dahlberg
6.53
Hammarby IF
6.53
PB
  
11Klaus Heinonen
5.89
Hammarby IF
5.89
  
Bobo Sewall BärnarpSpårvägens FK
DNS
  
Bonnevier11.2111.2511.00
Bonnevier8.918.27x
Lindberg7.457.107.05
Lood Falgén6.196.467.31
Dahlberg6.536.086.27
Heinonen5.895.89x
Sewall Bärnarp
Final B
11 feb
11 feb
3Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
8.74
Mälarhöjdens IK
8.74
PB
  
4Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
8.65
Spårvägens FK
8.65
  
5Wilmer Jägerhök
7.95
Spårvägens FK
7.95
PB
  
10Hugo Winterman
7.14
Hammarby IF
7.14
PB
  
11Gustaf Malm
6.70
Täby IS
6.70
PB
  
13Albin Freyling
4.87
Hammarby IF
4.87
PB
  
Borgstrand8.74x7.71
Skantz8.478.478.65
Jägerhök7.417.097.95
Winterman6.697.146.85
Malm6.356.706.26
Freyling3.934.874.58
P12 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m) fyrkamp (P13)    
Inne
Inne
Heat 1
12 feb
12 feb
1Svante JohanssonVäsby IK
11.92
  
2Gustav Löwing
12.09
Väsby IK
12.09
PB
  
3Sebastian Kotte
12.26
Hammarby IF
12.26
PB
  
4Ivar Steinbergs
12.66
Huddinge AIS
12.66
PB
  
5Alex Williams
12.77
Hammarby IF
12.77
PB
  
6Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
13.07
Österhaninge IF
13.07
PB
  
7Hugo Stridh
14.00
Hammarby IF
14.00
PB
  
Heat 2
12 feb
12 feb
1Axel Barratt-Due
11.93
Hammarby IF
11.93
PB
  
2Enzo Mühle
12.71
Hammarby IF
12.71
PB
  
3Hugo Oliveira
12.79
Hanvikens SK
12.79
PB
  
4Hannes Nordin
12.80
IFK Lidingö
12.80
PB
  
5Heino TahkokorpiVäsby IK
13.23
PB
  
6Ville Sevenius
13.30
Hammarby IF
13.30
PB
  
Heat 3
12 feb
12 feb
1Adam Henning NilssonHammarby IF
12.60
PB
  
2Olek Szulkin
12.68
Hammarby IF
12.68
PB
  
3Ivar Jansson CederholmHässelby SK
13.02
PB
  
4Ville Axelsson
13.32
Hammarby IF
13.32
PB
  
5Karl Oskar BergstedtHammarby IF
13.66
PB
  
6Hannes Proskorin
13.78
IFK Lidingö
13.78
PB
  
Heat 4
12 feb
12 feb
1Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
11.53
PB
  
2Max Severin Naber
12.28
IFK Lidingö
12.28
PB
  
3Hugo Ahlberg
12.41
Bromma IF
12.41
=PB
  
4Alvin Nordström
13.00
IFK Lidingö
13.00
PB
  
5Edvin Duvell
13.89
Hammarby IF
13.89
PB
  
6Melker Atthem
14.31
Hässelby SK
14.31
  
P12 Höjd fyrkamp (P13)    
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Ivar Steinbergs
1.36
Huddinge AIS
1.36
PB
  
2Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
1.33
  
3Heino TahkokorpiVäsby IK
1.30
PB
  
4Hugo Ahlberg
1.30
Bromma IF
1.30
  
5Alex Williams
1.24
Hammarby IF
1.24
PB
  
6Edvin Duvell
1.24
Hammarby IF
1.24
PB
  
7Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
1.21
Österhaninge IF
1.21
=PB
  
8Ville Sevenius
1.18
Hammarby IF
1.18
PB
  
9Hannes Nordin
1.15
IFK Lidingö
1.15
  
10Enzo Mühle
1.12
Hammarby IF
1.12
PB
  
11Karl Oskar BergstedtHammarby IF
1.12
PB
  
12Ville Axelsson
1.09
Hammarby IF
1.09
  
12Hugo Stridh
1.09
Hammarby IF
1.09
PB
  
0.91
1.15
0.94
1.18
0.97
1.21
1.00
1.24
1.03
1.27
1.06
1.30
1.09
1.33
1.12
1.36
Steinbergs-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
Anderberg Grunander-
o
-
-
-
-
-
o
-
o
-
xxo
o
o
-
xp
Tahkokorpi-
o
-
o
-
o
-
o
o
xo
o
o
o
xxx
xo
Ahlberg-
xo
-
o
-
o
-
xo
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
Williams-
o
o
o
-
o
o
xo
o
xxx
o
o
o
Duvell-
o
-
o
-
xo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
Theorin-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
o
o
o
Seveniuso
o
o
o
o
xxx
o
o
o
o
xo
Nordin-
xo
-
xxx
-
-
-
-
xo
xo
Mühle-
xxx
-
-
-
-
xo
o
o
Bergstedto
xxx
o
o
o
o
o
o
xxo
Axelsson-
o
-
o
o
o
o
xxx
Stridh-
o
-
o
o
o
o
xxx
Final B
12 feb
12 feb
1Olek Szulkin
1.30
Hammarby IF
1.30
PB
  
2Gustav LöwingVäsby IK
1.30
PB
  
3Sebastian Kotte
1.27
Hammarby IF
1.27
PB
  
3Axel Barratt-Due
1.27
Hammarby IF
1.27
PB
  
5Alvin Nordström
1.24
IFK Lidingö
1.24
PB
  
6Max Severin NaberIFK Lidingö
1.24
PB
  
7Svante JohanssonVäsby IK
1.18
  
8Hannes Proskorin
1.18
IFK Lidingö
1.18
PB
  
9Hugo Oliveira
1.15
Hanvikens SK
1.15
=PB
  
10Ivar Jansson CederholmHässelby SK
1.12
  
11Adam Henning NilssonHammarby IF
1.12
PB
  
James JohannsenHammarby IF
NH
  
Melker Atthem
NH
Hässelby SK
NH
  
1.00
1.24
1.03
1.27
1.06
1.30
1.09
1.33
1.12
1.15
1.18
1.21
Szulkin-
xo
-
xxo
o
o
o
xxx
o
o
o
o
Löwing-
o
-
xo
o
xo
o
xxx
o
o
o
o
Kotte-
o
-
o
o
xxx
o
o
xo
o
o
Barratt-Due-
xo
-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
Nordström-
o
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Severin Naber-
xxo
-
xxx
-
o
xo
o
o
o
Johansson-
-
o
-
o
-
o
xxx
Proskorin-
-
-
o
xo
xxo
o
xxx
Oliveirao
-
o
o
o
xo
xxx

Jansson Cederholm-
o
o
o
o
xxx


Henning Nilssono
o
o
o
xo
xxx


Johannsenxxx







Atthemxxp







P12 Längd (zon) fyrkamp (P13)    
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
4.07
Österhaninge IF
4.07
  
2Max Severin NaberIFK Lidingö
4.02
PB
  
3Ville Sevenius
3.93
Hammarby IF
3.93
PB
  
4Hugo Ahlberg
3.89
Bromma IF
3.89
  
5Ivar Steinbergs
3.84
Huddinge AIS
3.84
  
6Axel Barratt-Due
3.82
Hammarby IF
3.82
  
7Hannes Nordin
3.69
IFK Lidingö
3.69
  
8Ivar Jansson CederholmHässelby SK
3.59
PB
  
9Alex Williams
3.59
Hammarby IF
3.59
PB
  
10Gustav LöwingVäsby IK
3.58
PB
  
11Hugo Oliveira
3.50
Hanvikens SK
3.50
  
12Hannes Proskorin
3.19
IFK Lidingö
3.19
  
13Hugo Stridh
3.04
Hammarby IF
3.04
  
Theorin3.743.844.07
Severin Naber4.023.913.80
Sevenius3.933.773.51
Ahlberg3.593.823.89
Steinbergs3.823.84x
Barratt-Due3.653.823.81
Nordin3.693.52x
Jansson Cederholm3.593.583.22
Williams3.593.393.40
Löwing3.403.58x
Oliveira3.333.503.43
Proskorin3.192.892.88
Stridh3.042.953.02
Final B
12 feb
12 feb
1Svante JohanssonVäsby IK
4.17
  
2Sebastian Kotte
4.14
Hammarby IF
4.14
  
3Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
4.09
  
4Heino TahkokorpiVäsby IK
4.05
PB
  
5Alvin Nordström
4.02
IFK Lidingö
4.02
PB
  
6Ville Axelsson
3.83
Hammarby IF
3.83
PB
  
7Olek Szulkin
3.73
Hammarby IF
3.73
  
8Adam Henning NilssonHammarby IF
3.67
PB
  
9Enzo Mühle
3.63
Hammarby IF
3.63
PB
  
10Karl Oskar BergstedtHammarby IF
3.30
PB
  
11Melker Atthem
3.19
Hässelby SK
3.19
PB
  
12James Johannsen
2.98
Hammarby IF
2.98
PB
  
13Edvin Duvell
2.96
Hammarby IF
2.96
  
Johansson3.964.024.17
Kotte3.903.894.14
Anderberg Grunander3.683.824.09
Tahkokorpi4.053.963.85
Nordström3.813.884.02
Axelsson3.833.643.69
Szulkin3.653.713.73
Henning Nilsson3.673.673.62
Mühle3.633.343.57
Bergstedt3.183.303.30
Atthem2.99x3.19
Johannsen2.962.942.98
Duvell2.962.922.90
P12 Kula (3.0 kg) fyrkamp (P13)    
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Max Severin NaberIFK Lidingö
7.82
PB
  
2Ivar Steinbergs
7.81
Huddinge AIS
7.81
  
3Ville Sevenius
6.93
Hammarby IF
6.93
PB
  
4Hugo Oliveira
6.84
Hanvikens SK
6.84
PB
  
5Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
6.47
Österhaninge IF
6.47
  
6Gustav LöwingVäsby IK
6.20
PB
  
7Axel Barratt-Due
5.85
Hammarby IF
5.85
PB
  
8Hugo Ahlberg
5.84
Bromma IF
5.84
  
9Hannes Nordin
5.50
IFK Lidingö
5.50
SB
  
10Hugo Stridh
5.22
Hammarby IF
5.22
=PB
  
11Alex Williams
4.74
Hammarby IF
4.74
PB
  
12Ivar Jansson CederholmHässelby SK
4.59
  
13Hannes Proskorin
4.47
IFK Lidingö
4.47
SB
  
Severin Naber7.797.477.82
Steinbergs7.727.817.66
Sevenius6.416.636.93
Oliveira6.846.846.14
Theorin6.476.426.40
Löwing5.886.206.15
Barratt-Due5.665.435.85
Ahlberg5.844.725.76
Nordin4.965.504.74
Stridh4.794.655.22
Williams4.454.744.35
Jansson Cederholm4.144.594.49
Proskorin4.473.974.20
Final B
12 feb
12 feb
1Enzo Mühle
7.39
Hammarby IF
7.39
PB
  
2Alvin Nordström
7.16
IFK Lidingö
7.16
SB
  
3Svante JohanssonVäsby IK
7.01
  
4Love Anderberg GrunanderTurebergs FK
6.10
  
5Sebastian Kotte
5.87
Hammarby IF
5.87
PB
  
6Ville Axelsson
5.82
Hammarby IF
5.82
  
7Karl Oskar BergstedtHammarby IF
5.78
PB
  
8Adam Henning NilssonHammarby IF
5.64
  
9Heino TahkokorpiVäsby IK
5.37
PB
  
10James Johannsen
5.17
Hammarby IF
5.17
PB
  
11Olek Szulkin
5.11
Hammarby IF
5.11
  
12Edvin Duvell
4.76
Hammarby IF
4.76
  
13Melker Atthem
4.46
Hässelby SK
4.46
  
Mühle7.397.207.32
Nordström6.796.947.16
Johansson6.367.01x
Anderberg Grunander6.06x6.10
Kotte5.335.455.87
Axelsson5.805.825.37
Bergstedt5.145.595.78
Henning Nilsson5.645.49x
Tahkokorpi4.925.375.35
Johannsen4.875.174.83
Szulkin5.114.945.05
Duvell4.744.763.72
Atthem4.414.364.46
Kvinnor
K 60 m     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Esther Sahlqvist
7.72
Hammarby IF
7.72
  
2Emma Carlsson
7.82
Turebergs FK
7.82
PB
  
3Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
7.85
Mälarhöjdens IK
7.85
  
4Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.86
Mälarhöjdens IK
7.86
  
5Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
7.86
Västerås FK
7.86
PB
  
6Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
7.93
  
7Nova FogelkvistMotala AIF
7.95
  
8Charlotte AnderssonHässelby SK
7.98
  
Final B
12 feb
12 feb
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.82
  
2Sofia Köllerström
8.58
Spårvägens FK
8.58
PB
  
3Ella Henriksson
8.88
Spårvägens FK
8.88
PB
  
4Stella Tuzovic
9.20
Hammarby IF
9.20
PB
  
5Emma Victoria LinerudtHammarby IF
9.59
PB
  
6Lena Aouat
Lena Aouat 08, Hammarby
9.72
Hammarby IF
9.72
PB
  
Final C
12 feb
12 feb
1Emmy Wolgast
8.00
Hammarby IF
8.00
PB
  
2Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
8.05
Eskilstuna FI
8.05
  
3Johanna Pihl
8.07
Hässelby SK
8.07
  
4Victoria DavidssonTyresö FK
8.08
  
5Anna Björkstedt
8.08
Spårvägens FK
8.08
  
6Hanna Enlund
Hanna Enlund 01, Spårvägen
8.09
Spårvägens FK
8.09
  
7Hannah StenbeckTäby IS
8.10
=SB
  
8Felicia JohanssonHanvikens SK
8.11
  
Final D
12 feb
12 feb
1Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
8.12
Hässelby SK
8.12
  
2Nova Hedlund CarlsonBromma IF
8.17
PB
  
3Anelia DanielssonHanvikens SK
8.24
  
4My Lindberg
8.35
Hammarby IF
8.35
  
5Emelie Lundqvist
8.37
Hässelby SK
8.37
  
6Gwen Fagerström
8.85
Hammarby IF
8.85
  
Final E
12 feb
12 feb
1Livia Salov KlaessonHässelby SK
8.28
  
2Pixie Lento
8.50
Bromma IF
8.50
=PB
  
3Felicia Renman
8.55
Hanvikens SK
8.55
  
4Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.58
Ösmo Nynäs FIK
8.58
  
5Alma Cemalovic
8.59
Hanvikens SK
8.59
  
6Astrid BergströmHammarby IF
8.62
  
7Judit Hagerfors
Judit Hagerfors 08, Mälarhöjden
8.65
Mälarhöjdens IK
8.65
PB
  
8Rebecka SjöbergTäby IS
8.78
  
Final F
12 feb
12 feb
1Alice Helge
8.31
Täby IS
8.31
  
2Vilma StolpenTäby IS
8.49
  
3Emma Walfridsson
8.50
Hanvikens SK
8.50
  
4Nathalie Braun
Nathalie Braun 05, FIN
8.54
05FIN
8.54
  
Final G
12 feb
12 feb
1Isabella Sjöholm VitasovicHässelby SK
8.62
PB
  
2Astrid Isacson
8.65
Huddinge AIS
8.65
PB
  
3Lisa Jansson
Lisa Jansson 80, Terrible Tuesday
8.68
Terrible Tuesdays AC
8.68
  
4Fatima Cruz BarreraHuddinge AIS
8.88
  
5Rose Masoudi
8.89
Bromma IF
8.89
  
6Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
8.92
Mälarhöjdens IK
8.92
  
7Alice Dahl
Alice Dahl 07, Huddinge
8.93
Huddinge AIS
8.93
  
8Tyra Sternlind
9.02
Hammarby IF
9.02
  
Final H
12 feb
12 feb
1Charlotte Cederberg
8.99
Åkersberga SK
8.99
PB
  
2Natalie JohanssonHuddinge AIS
9.00
PB
  
3Sanne Lopez
Sanne Lopez 87, Åkersberga
9.05
Åkersberga SK
9.05
  
4Linnea SandströmTurebergs FK
9.08
PB
  
5Nova Sandblom
Nova Sandblom 08, Mälarhöjden
9.10
Mälarhöjdens IK
9.10
  
6Agnes Hjertzell
9.20
Huddinge AIS
9.20
  
7Isabelle Mangor
9.49
Hammarby IF
9.49
  
8Leia Finbom HöglundHammarby IF
9.63
  
K 60 m extra     
Inne 12 feb

Final A

Final
Inne 12 feb
1Esther Sahlqvist
7.60
Hammarby IF
7.60
PB
  
2Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.66
PB
  
3Emma Carlsson
7.78
Turebergs FK
7.78
PB
  
4Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.82
Mälarhöjdens IK
7.82
SB
  
5Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
7.84
Mälarhöjdens IK
7.84
SB
  
6Nova FogelkvistMotala AIF
7.94
=SB
  
7Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
8.01
  
Final B
12 feb
12 feb
1Charlotte AnderssonHässelby SK
7.95
  
2Ebba Hållén
Ebba Hållén 06, Eskilstuna FI
8.03
Eskilstuna FI
8.03
PB
  
3Emmy Wolgast
8.05
Hammarby IF
8.05
PB
  
4Johanna Pihl
8.09
Hässelby SK
8.09
  
5Anna Björkstedt
8.10
Spårvägens FK
8.10
  
6Hannah StenbeckTäby IS
8.14
  
7Victoria DavidssonTyresö FK
8.16
  
Final C
12 feb
12 feb
1Olivia Pihl
Olivia Pihl 08, Hässelby
8.02
Hässelby SK
8.02
PB
  
2My Lindberg
8.09
Hammarby IF
8.09
PB
  
3Felicia JohanssonHanvikens SK
8.09
  
4Alice Helge
8.23
Täby IS
8.23
PB
  
5Emelie Lundqvist
8.32
Hässelby SK
8.32
  
6Anelia DanielssonHanvikens SK
8.32
  
Final D
12 feb
12 feb
1Sofia Köllerström
8.43
Spårvägens FK
8.43
PB
  
2Pixie Lento
8.50
Bromma IF
8.50
PB
  
3Felicia Renman
8.54
Hanvikens SK
8.54
PB
  
4Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.61
Ösmo Nynäs FIK
8.61
  
5Lisa Jansson
Lisa Jansson 80, Terrible Tuesday
8.64
Terrible Tuesdays AC
8.64
PB
  
6Astrid BergströmHammarby IF
8.72
  
Final E
12 feb
12 feb
1Emma Walfridsson
8.48
Hanvikens SK
8.48
PB
  
2Nathalie Braun
Nathalie Braun 05, FIN
8.60
05FIN
8.60
  
Final F
12 feb
12 feb
1Fatima Cruz BarreraHuddinge AIS
8.75
  
2Rebecka SjöbergTäby IS
8.78
  
3Ella Henriksson
8.80
Spårvägens FK
8.80
PB
  
4Sanne Lopez
Sanne Lopez 87, Åkersberga
8.95
Åkersberga SK
8.95
PB
  
5Rose Masoudi
8.96
Bromma IF
8.96
  
6Nova Sandblom
Nova Sandblom 08, Mälarhöjden
9.24
Mälarhöjdens IK
9.24
  
Final G
12 feb
12 feb
1Stella Tuzovic
9.07
Hammarby IF
9.07
PB
  
2Isabelle Mangor
9.45
Hammarby IF
9.45
PB
  
3Leia Finbom HöglundHammarby IF
9.50
  
4Emma Victoria LinerudtHammarby IF
9.67
  
K 400 m     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Matilda Borg
57.77
Hammarby IF
57.77
  
2Evelina Hamos
58.40
Täby IS
58.40
PB
  
3Lisen Rignell
1:01.54
Bromma IF
1:01.54
SB
  
Final B
11 feb
11 feb
1Emelie Melin
Emelie Melin 05, Spårvägen
59.48
Spårvägens FK
59.48
PB
  
2Felicia Johansson
1:00.48
Hanvikens SK
1:00.48
PB
  
3Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
1:00.85
Turebergs FK
1:00.85
  
4Ella Johansson
1:01.68
Hammarby IF
1:01.68
PB
  
Final C
11 feb
11 feb
1Lisa Bäckdén
1:01.86
Huddinge AIS
1:01.86
PB
  
2Emilia HermanssonTäby IS
1:02.60
  
3Amanda Cederberg
1:03.13
Åkersberga SK
1:03.13
  
Final D
11 feb
11 feb
1Elin Freed
Elin Freed 06, KFUM Örebro
1:02.88
KFUM Örebro
1:02.88
PB
  
2Caroline Bredsten HenriksenIFK Lidingö
1:03.05
PB
  
3Görel Manners
Görel Manners 63, Spårvägen
1:09.21
Spårvägens FK
1:09.21
SB NR60
  
Final E
11 feb
11 feb
1Sofia Skuthälla
1:03.95
Tjalve FIF
1:03.95
PB
  
2Matilda Junkrans
Matilda Junkrans 03, Västerås FK
1:07.85
Västerås FK
1:07.85
PB
  
3Inez Bergström
1:09.74
Vallentuna FK
1:09.74
PB
  
K 800 m     
Inne
Inne
Final A
12 feb
12 feb
1Greta Graziani
2:13.69
Täby IS
2:13.69
SB
  
2Filippa Ramberg
2:14.19
Hammarby IF
2:14.19
PB
  
3Elsa Lennartsson
2:17.95
Täby IS
2:17.95
PB
  
4Alice Berg
Alice Berg 02, Tureberg
2:26.19
Turebergs FK
2:26.19
SB
  
5Anastasia Rozhkova
2:26.84
Tullinge FI
2:26.84
PB
  
6Melissa Bentayeb
2:26.87
Täby IS
2:26.87
PB
  
7Nathalie Tolvers
2:29.75
Spårvägens FK
2:29.75
SB
  
Final B
12 feb
12 feb
1Liva Gustavsson
2:30.96
Spårvägens FK
2:30.96
PB
  
2Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
2:33.02
Tullinge FI
2:33.02
PB
  
3Edith Grimheden
2:33.31
Tullinge FI
2:33.31
PB
  
4Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
2:35.83
IFK Lidingö
2:35.83
SB
  
5Desirée Trolling
2:38.52
Hanvikens SK
2:38.52
PB
  
6Mika Karlström LanttoBoo IF
2:54.30
  
Final C
12 feb
12 feb
1Ida Boij
Ida Boij 98, Hammarby
2:35.63
Hammarby IF
2:35.63
PB
  
2Ronja Davidsson
Ronja Davidsson 00, Löparnas vänner
2:45.96
Löparnas vänner IF
2:45.96
PB
  
3Lana Almajedi
Lana Almajedi 05, Sundbyberg
2:47.48
Sundbybergs IK
2:47.48
PB
  
4Shadia Nabukenya
2:55.85
Sundbybergs IK
2:55.85
PB
  
5Jasmin Broberg
Jasmin Broberg 93, Löparnas vänner
3:03.64
Löparnas vänner IF
3:03.64
PB
  
K 1500 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
4:56.30
Karlskoga FIF
4:56.30
SB
  
2Melissa Bentayeb
4:58.23
Täby IS
4:58.23
PB
  
3Julia Wändin
4:59.67
Hammarby IF
4:59.67
PB
  
4Embla Allard
Embla Allard 12, Västerås FK
5:04.43
Västerås FK
5:04.43
PB
  
5Weronika Brzuchalska
5:04.90
FK Studenterna
5:04.90
PB
  
6Nora Siltberg AlmlöfHammarby IF
5:12.87
SB
  
7Nora Ekdahl Nyström
5:13.38
Spårvägens FK
5:13.38
PB
  
8Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
5:18.82
IFK Lidingö
5:18.82
  
Final B
10 feb
10 feb
1Sofia Skuthälla
5:16.46
Tjalve FIF
5:16.46
PB
  
2Anastasia Rozhkova
5:18.67
Tullinge FI
5:18.67
PB
  
3Ida Boij
Ida Boij 98, Hammarby
5:19.68
Hammarby IF
5:19.68
  
4Edith Grimheden
5:23.24
Tullinge FI