0

20.4
13.4
22.4
17.4
17.4
21.4
1.4
14.4
17.3
7.4
16.3
29.3
7.4
7.4
14.4
13.4
10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
Arena: Sätra Friidrottshall   Arrangör: Spårvägens FK
Tävlande: 186 (85+101)   Starter: 294 (122+172)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Milo WahlgrenTäby IS
6.94
SB
  
2Jonatan Borg
7.01
Hammarby IF
7.01
  
3Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
7.02
  
4Martin Hagberg
7.04
Hässelby SK
7.04
SB
  
5Viktor Wall
7.10
Hammarby IF
7.10
  
6Linus Jonsson
7.18
Hässelby SK
7.18
  
7Henning Ehn
Henning Ehn 05, Sundsvall
7.21
Sundsvalls FI
7.21
  
8Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.45
Oskarshamns SK
7.45
  
Final B
1Oscar Heaton
7.27
Huddinge AIS
7.27
PB
  
2Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
7.44
SB
  
3Julian Gabert
7.45
Upsala IF
7.45
  
4Edvin Kaljo
Edvin Kaljo 04, Tjalve FIF
7.47
Tjalve FIF
7.47
SB
  
5Alvin Rask
Alvin Rask 04, Upsala IF
7.54
Upsala IF
7.54
SB
  
5Ibrahim AbakarTäby IS
7.54
  
7Gustav Hellsten
7.54
Spårvägens FK
7.54
=SB
  
Mamool Tazeh NamTyresö FK
DNS
  
Heat 1
1Grigorios KyriakoudisSpårvägens FK
7.02
q
  
2Martin Hagberg
7.08
Hässelby SK
7.08
SB
q
  
3Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi 02, Oskarshamns SK
7.25
Oskarshamns SK
7.25
q
  
4Edvin Kaljo
Edvin Kaljo 04, Tjalve FIF
7.52
Tjalve FIF
7.52
q
  
5Ibrahim AbakarTäby IS
7.53
q
  
6Douglas Goldén
7.99
Katrineholms SK
7.99
  
Heat 2
1Milo WahlgrenTäby IS
7.03
q
  
2Viktor Wall
7.15
Hammarby IF
7.15
q
  
3Oscar Heaton
7.32
Huddinge AIS
7.32
PB
q
  
4Kristoffer Kold ErlandsenHammarby IF
7.48
SB
q
  
5Gustav Hellsten
7.54
Spårvägens FK
7.54
SB
q
  
6Mamool Tazeh NamTyresö FK
7.79
SB
q
  
Heat 3
1Jonatan Borg
7.03
Hammarby IF
7.03
q
  
2Linus Jonsson
7.08
Hässelby SK
7.08
PB
q
  
3Henning Ehn
Henning Ehn 05, Sundsvall
7.28
Sundsvalls FI
7.28
q
  
4Julian Gabert
7.42
Upsala IF
7.42
SB
q
  
5Alvin Rask
Alvin Rask 04, Upsala IF
7.62
Upsala IF
7.62
q
  
6Leo Wickert
Leo Wickert 05, Hässelby
7.99
Hässelby SK
7.99
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Grigorios Kyriakoudis
22.03
Spårvägens FK
22.03
PB
  
2Edvin Kaljo
Edvin Kaljo 04, Tjalve FIF
23.89
Tjalve FIF
23.89
  
3Felix ÖsterbergBoo IF
25.10
  
Lucas Grönvall
DQ
Tjalve FIF
DQ
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Viktor Skoglund
50.31
Danderyds SK
50.31
  
2Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
50.32
PB
  
3Marcus Eklund
50.63
Täby IS
50.63
PB
  
4Filip Herre
51.13
Hammarby IF
51.13
PB
  
Final B
1Erik Skoglund
50.67
Danderyds SK
50.67
PB
  
2Henning Ehn
Henning Ehn 05, Sundsvall
52.15
Sundsvalls FI
52.15
PB
  
3Nikolaos PathiakisHammarby IF
52.39
PB
  
4Konrad Sundbom KopparbergSpårvägens FK
52.60
  
Final C
1Max Myrin
52.75
Hellas FK
52.75
PB
  
2Linus Fondin
53.23
Hanvikens SK
53.23
PB
  
3Victor Johnson
54.28
Bromma IF
54.28
PB
  
4Felix ÖsterbergBoo IF
55.56
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias Martinsson
8.00
Mölndals AIK
8.00
  
2Hannes Egonsson
8.12
IFK Växjö
8.12
  
3Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.17
Spårvägens FK
8.17
SB
  
4Ludvig All
8.21
Täby IS
8.21
SB
  
5Linus Otto Boyer
8.21
Upsala IF
8.21
  
6Staffan Risberg
8.23
Turebergs FK
8.23
SB
  
7Markus Moberg
8.33
Hammarby IF
8.33
PB
  
8Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.60
  
M 60 m häck extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias Martinsson
7.97
Mölndals AIK
7.97
=SB
  
2Linus Otto Boyer
8.11
Upsala IF
8.11
SB
  
3Ludvig All
8.19
Täby IS
8.19
PB
  
4Malte Fuchs EdbergBromma IF
8.59
  
5Markus Moberg
9.31
Hammarby IF
9.31
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Albin Eriksson
2.04
Tyresö FK
2.04
SB
  
2Emil De Maria PeterssonTurebergs FK
1.98
  
3Olle Hammarberg
1.89
Huddinge AIS
1.89
  
1.80
2.04
1.83
2.07
1.86
1.89
1.92
1.95
1.98
2.01
Eriksson-
xo
-
xxx
xo
-
xo
o
o
o
De Maria Petersson-
o
-
o
xo
o
xo
xxx
Hammarbergo
o
xo
xxo
xxx



M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Borgius
5.03
Hammarby IF
5.03
  
2Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
4.83
Västerås FK
4.83
  
3William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
4.63
Linköpings GIF
4.63
  
4Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
4.63
  
5Oliver Sandberg
4.43
Huddinge AIS
4.43
  
6Hugo Engkvist
4.33
Upsala IF
4.33
PB
  
7Alexander Heaton
4.23
Huddinge AIS
4.23
PB
  
8Jitse van EschHellas FK
3.73
  
Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Oscar Heaton
NH
Huddinge AIS
NH
  
Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
NH
Huddinge AIS
NH
  
3.23
4.43
3.63
4.53
3.73
4.63
3.93
4.73
4.03
4.83
4.13
4.93
4.23
5.03
4.33
5.13
Borgius-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
-
o
-
xo
-
xxx
Rahm-
-
-
-
-
o
-
-
-
o
-
xp
-
-
Nestor-
-
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
-
Söderström Eskonniemi-
-
-
o
-
xo
-
xp
-
xx
-
-
-
Sandberg-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
xo
Engkvist-
xxx
-
-
-
o
xo
o
xo
Heaton-
-
-
o
xxo
o
xo
xxx
van Esch-
-
o
xxx




Johansson-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
Carlsson-
-
-
-
-
-
-
-
-
xxx
-
-
-
Heaton-
xxx






Marcusxxx







M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joakim Hellbratt
7.33
Huddinge AIS
7.33
PB
  
2Oliwer Danielsson
7.10
Spårvägens FK
7.10
SB
  
3Andreas ChrysanthouHellas FK
7.04
PB
  
4Marko Pestić
Marko Pestić 94, Spårvägen
7.03
Spårvägens FK
7.03
SB
  
5Linus Jonsson
6.75
Hässelby SK
6.75
  
6Hugo Olsson
6.69
Turebergs FK
6.69
SB
  
7Gabriel Dag
Gabriel Dag 05, Västerås FK
6.42
Västerås FK
6.42
SB
  
8Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.29
  
9Marcus Julin
5.45
Hanvikens SK
5.45
  
Joel Borrman
NM
Huddinge AIS
NM
  
Hellbrattx7.19x7.27x7.33
Danielssonxx7.10x7.03x
Chrysanthoux6.876.746.587.04
Pestićx7.03x7.016.98x
Jonsson6.44x6.62x6.75x
Olsson6.176.696.096.40x6.62
Dag6.026.23x6.33x6.42
Eidenstedtx6.13x6.29xx
Julin5.455.455.20
Borrmanxxx
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas ChrysanthouHellas FK
14.02
SB
  
2Josef Malsher
13.86
Upsala IF
13.86
  
3Tim Svantesson
13.55
Upsala IF
13.55
  
4Thirachai Schröder
13.41
Spårvägens FK
13.41
PB
  
5Teodor Nyman
12.63
Hanvikens SK
12.63
  
6Douglas Goldén
12.28
Katrineholms SK
12.28
  
Chrysanthoux13.90xx14.02
Malsher13.3813.4313.1513.7313.7513.86
Svantesson13.5513.3013.2213.4013.4313.25
Schröderxxxx13.4113.31
Nyman12.6312.6312.4811.1112.5112.60
Goldén12.28xxxxx
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Patrik Lindstedt
16.90
Hässelby SK
16.90
  
Lindstedt16.90x16.45xx16.45
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alfons Haals
Alfons Haals 02, Västerås FK
17.53
Västerås FK
17.53
  
2Johannes Nilsson
Johannes Nilsson 98, Västerås FK
15.71
Västerås FK
15.71
  
3Ludvig Wallén
14.60
Bromma IF
14.60
  
Haals15.8217.06x17.30x17.53
Nilssonx15.3415.4415.6415.6315.71
Wallén14.6014.0013.09xxx
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lucas Grönvall
7.47
Tjalve FIF
7.47
  
2Ludwig Persson
7.55
IF Vingarna
7.55
  
3Terence Mayunga NdongoBromma IF
7.85
PB
  
P17 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lucas Grönvall
7.54
Tjalve FIF
7.54
  
2Terence Mayunga NdongoBromma IF
7.96
  
P17 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Deresiewicz
55.27
Sundbybergs IK
55.27
  
2Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
55.51
KFUM Örebro
55.51
  
3Anton Sallnäs
55.77
Hammarby IF
55.77
PB
  
4Erik Alteskog
1:08.23
Hammarby IF
1:08.23
SB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Klockar
8.23
Huddinge AIS
8.23
  
2Emil Kågström TyboniHanvikens SK
8.36
PB
  
3Henrik Deresiewicz
9.19
Sundbybergs IK
9.19
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kim Wingren
1.86
Bromma IF
1.86
PB
  
2Ludwig WinnhedBoo IF
1.65
PB
  
3Wilmer DavidgårdBromma IF
1.56
SB
  
1.53
1.77
1.56
1.80
1.59
1.83
1.62
1.86
1.65
1.89
1.68
1.71
1.74
Wingren-
xo
-
xo
-
xxo
-
xo
o
xxx
-
o
o
Winnhed-
xo
o
o
o
xxx


Davidgårdxxo
xo
xxx





P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ludwig WinnhedBoo IF
6.06
PB
  
2Eli Graseman
Eli Graseman 07, Spårvägen
5.55
Spårvägens FK
5.55
PB
  
3Anton Sallnäs
5.54
Hammarby IF
5.54
  
4Teodor KlereforsBoo IF
5.47
  
Winnhedx5.905.755.746.065.79
Grasemanx5.435.555.365.29x
Sallnäs5.42x5.535.54xx
Klerefors3.732.902.625.295.47x
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kim Wingren
13.21
Bromma IF
13.21
PB
  
2Tom Emfel
12.78
Hellas FK
12.78
PB
  
3Axel Neovius
Axel Neovius 07, Mälarhöjden
10.56
Mälarhöjdens IK
10.56
  
Wingren13.2113.0712.8513.01x
Emfel12.3512.78xx12.10x
Neoviusx10.5610.41x10.4610.29
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christoffer BélecHammarby IF
11.42
PB
  
Bélecx11.4210.42xx9.94
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christoffer BélecHammarby IF
13.65
PB
  
Bélec13.2413.65xxx13.50
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.75
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.86
Mälarhöjdens IK
7.86
  
3Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
7.86
Mälarhöjdens IK
7.86
SB
  
4Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
7.90
=PB
  
5Charlotte AnderssonHässelby SK
7.92
=SB
  
6Hanna Enlund
Hanna Enlund 01, Spårvägen
8.06
Spårvägens FK
8.06
SB
  
7Victoria DavidssonTyresö FK
8.07
SB
  
8Hannah StenbeckTäby IS
8.17
  
Final B
1Marie Ebbestad
8.13
Upsala IF
8.13
SB
  
2Anna Björkstedt
8.13
Spårvägens FK
8.13
  
3Anelia DanielssonHanvikens SK
8.23
=PB
  
4Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
8.30
Råby-Rekarne FIF
8.30
SB
  
5Ida Reutersten
Ida Reutersten 04, Mälarhöjden
8.82
Mälarhöjdens IK
8.82
  
5Lovisa Keil
8.82
Hellas FK
8.82
  
Bilge Kaya
DNS
Hellas FK
DNS
  
Heat 1
1Maya Bergström-WeekesUpsala IF
7.82
q
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
7.91
Mälarhöjdens IK
7.91
q
  
3Charlotte AnderssonHässelby SK
7.96
q
  
4Victoria DavidssonTyresö FK
8.12
q
  
5Anna Björkstedt
8.18
Spårvägens FK
8.18
q
  
6Bilge Kaya
8.24
Hellas FK
8.24
q
  
7Anelia DanielssonHanvikens SK
8.38
q
  
Heat 2
1Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
7.85
Mälarhöjdens IK
7.85
SB
q
  
2Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
7.92
SB
q
  
3Hanna Enlund
Hanna Enlund 01, Spårvägen
8.10
Spårvägens FK
8.10
SB
q
  
4Hannah StenbeckTäby IS
8.10
SB
q
  
5Marie Ebbestad
8.20
Upsala IF
8.20
q
  
6Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Råby-Rekarne
8.35
Råby-Rekarne FIF
8.35
SB
q
  
7Lovisa Keil
8.75
Hellas FK
8.75
SB
q
  
8Ida Reutersten
Ida Reutersten 04, Mälarhöjden
8.77
Mälarhöjdens IK
8.77
=PB
q
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nora Lindahl
23.96
Hässelby SK
23.96
PB
  
2Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
24.54
Vallentuna FK
24.54
  
3Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Spårvägen
25.33
Spårvägens FK
25.33
PB
  
Final B
1Emma Carlsson
25.59
Turebergs FK
25.59
PB
  
2Elise Legzdins
Elise Legzdins 02, Mälarhöjden
25.60
Mälarhöjdens IK
25.60
SB
  
3Evelina Hamos
25.65
Täby IS
25.65
  
Final C
1Julia Håkansson
25.74
Hässelby SK
25.74
PB
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
25.85
Mälarhöjdens IK
25.85
PB
  
3Ebba Jernmark BurrowsTäby IS
26.53
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Helander
55.56
Upsala IF
55.56
  
2Matilda Borg
57.23
Hammarby IF
57.23
PB
  
3Lovisa Bivstedt
57.67
Hässelby SK
57.67
SB
  
4Greta GrazianiTäby IS
58.93
SB
  
Final B
1Caroline LarssonTäby IS
59.56
  
2Anni Nylund
Anni Nylund 02, Upsala IF
1:01.49
Upsala IF
1:01.49
  
3Ella Johansson
1:01.77
Hammarby IF
1:01.77
PB
  
Final C
1Emelie Melin
Emelie Melin 05, Spårvägen
59.94
Spårvägens FK
59.94
PB
  
2Elsa Lennartsson
1:01.23
Täby IS
1:01.23
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Esther Sahlqvist
8.56
Hammarby IF
8.56
PB
  
2Maria SödergrenTäby IS
8.58
PB
  
3Alva von Gerber
8.66
Huddinge AIS
8.66
  
4Karin Bengtsson
8.79
Hanvikens SK
8.79
  
5Kajsa Engblom
9.19
Huddinge AIS
9.19
  
6Ebba SjöströmTäby IS
9.38
  
Maja Björk
DNS
Huddinge AIS
DNS
  
Agnes Jansson
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Heat 1
1Alva von Gerber
8.62
Huddinge AIS
8.62
SB
q
  
2Karin Bengtsson
8.77
Hanvikens SK
8.77
PB
q
  
3Kajsa Engblom
9.04
Huddinge AIS
9.04
q
  
4Ebba SjöströmTäby IS
9.36
q
  
5Agnes Jansson
9.55
Hammarby IF
9.55
PB
q
  
Heat 2
1Maria SödergrenTäby IS
8.62
PB
q
  
2Esther Sahlqvist
8.66
Hammarby IF
8.66
PB
q
  
3Maja Björk
9.52
Huddinge AIS
9.52
q
  
Hedda Folkhage
DNF
Turebergs FK
DNF
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
1.69
02NED
1.69
  
2Lina Bjerkestam
1.66
Huddinge AIS
1.66
  
3Emma Häggblom
1.66
Upsala IF
1.66
  
4Karin Boestad
1.63
IFK Lidingö
1.63
PB
  
5Kajsa Engblom
1.63
Huddinge AIS
1.63
=SB
  
6Emma Karlsson Svedestam
1.54
Råby-Rekarne FIF
1.54
  
7Emma Walfridsson
1.51
Hanvikens SK
1.51
  
1.45
1.69
1.48
1.72
1.51
1.54
1.57
1.60
1.63
1.66
Van Beilen-
o
-
xxx
-
-
-
-
xo
xo
Bjerkestam-
xxx
-
-
-
-
o
o
xo
Häggblom-
xxx
-
-
-
-
-
xo
xo
Boestad-
-
-
o
o
o
xxo
xxx
Engblom-
-
-
-
-
xxo
xxo
xxx
Karlsson Svedestam-
-
o
o
xxx



Walfridssono
o
xo
xxx




K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Annika Jönsson
3.90
Spårvägens FK
3.90
SB
  
2Sara WinbergTäby IS
3.70
SB
  
3Beate Pott
Beate Pott 07, Tureberg
3.60
Turebergs FK
3.60
  
4Johanna Hellman
3.60
IFK Lidingö
3.60
  
5Emelie Forsberg
3.40
Huddinge AIS
3.40
PB
  
6Ella Johansson
2.90
Hammarby IF
2.90
SB
  
2.60
3.60
2.80
3.70
2.90
3.80
3.00
3.90
3.10
4.02
3.30
3.40
3.50
Jönsson-
-
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
Winberg-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
o
Pott-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
Hellman-
xxo
-
-
-
xxx
-
-
-
-
-
Forsberg-
-
-
-
o
o
xo
xxx
Johanssono
o
xo
xxx




K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ayla Hallberg HossainTurebergs FK
6.05
SB
  
2Katharina Gråman
5.89
Spårvägens FK
5.89
  
3Engla Grafström AnderssonSundsvalls FI
5.63
PB
  
4Casandra JohnsonStrands IF
5.46
SB
  
5Molly Freeman
5.45
Hammarby IF
5.45
PB
  
6Sara WinbergTäby IS
5.33
SB
  
7Emelie EklundTäby IS
5.27
  
8Anelia DanielssonHanvikens SK
5.03
  
9Victoria DavidssonTyresö FK
4.79
  
10Amanda Möller
4.76
Hässelby SK
4.76
  
11Rebecka SjöbergTäby IS
4.68
  
12Tuva Wennergren
4.37
Hässelby SK
4.37
  
13Bilge Kaya
3.35
Hellas FK
3.35
  
Hallberg Hossain5.766.015.836.026.05x
Gråmanx4.525.87x5.895.86
Grafström Andersson5.535.635.505.525.485.40
Johnson5.335.325.465.35
Freeman5.095.45xx3.335.20
Winberg5.335.26x5.255.19x
Eklund5.205.273.545.135.245.13
Danielsson5.03xx3.524.86x
Davidsson4.624.79x
Möller1.514.764.74
Sjöberg4.464.524.68
Wennergren4.334.374.14
Kaya3.143.35
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
11.44
Spårvägens FK
11.44
  
2Tilde Söderlund
11.12
Upsala IF
11.12
  
3Amanda Möller
10.12
Hässelby SK
10.12
PB
  
4Tuva Wennergren
9.97
Hässelby SK
9.97
SB
  
Stensx11.37x11.2411.4411.10
Söderlundxx11.12xxx
Möller10.1010.12x9.73
Wennergrenxx9.69x9.97x
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vanessa Kamga
15.85
Hässelby SK
15.85
PB
  
2Emilia Malmehed
14.18
IF Göta Karlstad
14.18
  
3Jonna LundgrenSkruvs IF
14.10
  
4Mathilda ErikssonMalmö AI
13.33
SB
  
5Sarah Van Beilen
Sarah Van Beilen 02, NED
11.41
02NED
11.41
PB
  
Kamga15.2915.3515.4015.8415.85x
Malmehedxxxx13.9714.18
Lundgren13.2213.4013.3013.7314.10x
Eriksson13.33x12.93x13.29x
Van Beilen11.1811.41x11.20xx
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara Forssell
21.88
IF Göta Karlstad
21.88
PB
  
4 SWE AT
2Vanessa Kamga
20.46
Hässelby SK
20.46
  
3Rebecka Hallerth
18.71
Spårvägens FK
18.71
  
4Kristina Andersson
17.16
Råby-Rekarne FIF
17.16
  
5Jonna Geiryd
Jonna Geiryd 00, Spårvägen
15.05
Spårvägens FK
15.05
PB
  
6Rebecka Essman
Rebecka Essman 03, Råby-Rekarne
12.56
Råby-Rekarne FIF
12.56
PB
  
Forssellx20.21x20.1321.4521.88
Kamgax20.46xx20.13x
Hallerth17.9617.9717.9418.7118.4718.11
Anderssonxxx15.8917.1616.42
Geirydxx14.9414.7015.05x
Essmanx12.5612.23x12.3712.37
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Pihl
8.12
Hässelby SK
8.12
  
2Alice Helge
8.44
Täby IS
8.44
  
3Anna Bergin
8.46
Hammarby IF
8.46
  
4Ella Grimheden
Ella Grimheden 06, Västerås FK
8.53
Västerås FK
8.53
=PB
  
5Wilma Herranen
Wilma Herranen 07, Mälarhöjden
8.66
Mälarhöjdens IK
8.66
  
Judith NielsénHammarby IF
DNS
  
Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
DNS
Turebergs FK
DNS
  
Livia Salov KlaessonHässelby SK
DNS
  
Heat 1
1Johanna Pihl
8.11
Hässelby SK
8.11
q
  
2Anna Bergin
8.44
Hammarby IF
8.44
q
  
3Ella Grimheden
Ella Grimheden 06, Västerås FK
8.53
Västerås FK
8.53
PB
q
  
4Wilma Herranen
Wilma Herranen 07, Mälarhöjden
8.60
Mälarhöjdens IK
8.60
q
  
5Evelina Larsson
8.79
Turebergs FK
8.79
  
Heat 2
1Livia Salov KlaessonHässelby SK
8.23
PB
q
  
2Judith Nielsén
8.34
Hammarby IF
8.34
q
  
3Alice Helge
8.46
Täby IS
8.46
q
  
4Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
8.67
Turebergs FK
8.67
=SB
q
  
5Felicia Renman
8.73
Hanvikens SK
8.73
  
6Linnea SandströmTurebergs FK
9.12
  
F17 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja Simonsson
59.48
Hammarby IF
59.48
SB
  
2Ida Kristiansson
1:01.70
IF Göta Karlstad
1:01.70
PB
  
3Lisa Bäckdén
1:02.27
Huddinge AIS
1:02.27
PB
  
Final B
1Amanda Cederberg
1:02.57
Åkersberga SK
1:02.57
PB
  
2Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
1:04.21
Hässelby SK
1:04.21
SB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lii Jabbour
8.78
Hammarby IF
8.78
  
2Livia Salov KlaessonHässelby SK
9.03
  
3Emmie Wedin
9.29
Turebergs FK
9.29
  
4Alice Helge
9.52
Täby IS
9.52
  
5Elin Hjertzell
9.59
Huddinge AIS
9.59
  
6Judith Nielsén
9.66
Hammarby IF
9.66
  
7Tilde Andersson
9.74
IF Göta Karlstad
9.74
  
8Ida Kristiansson
9.96
IF Göta Karlstad
9.96
  
Heat 1
1Livia Salov KlaessonHässelby SK
9.04
q
  
2Emmie Wedin
9.19
Turebergs FK
9.19
PB
q
  
3Tilde Andersson
9.66
IF Göta Karlstad
9.66
q
  
4Maggie Dahllöf
9.82
Hammarby IF
9.82
SB
  
5Ella Grimheden
Ella Grimheden 06, Västerås FK
10.27
Västerås FK
10.27
  
Heat 2
1Lii Jabbour
8.82
Hammarby IF
8.82
q
  
2Elin Hjertzell
9.30
Huddinge AIS
9.30
PB
q
  
3Judith Nielsén
9.45
Hammarby IF
9.45
q
  
4Alice Helge
9.48
Täby IS
9.48
q
  
5Ida Kristiansson
9.69
IF Göta Karlstad
9.69
q
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Hjertzell
5.45
Huddinge AIS
5.45
PB
  
2Johanna Pihl
5.36
Hässelby SK
5.36
SB
  
3Wilma Herranen
Wilma Herranen 07, Mälarhöjden
4.83
Mälarhöjdens IK
4.83
  
4Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
4.82
Nyköpings BIS
4.82
  
5Maja McCarthy
4.74
Hammarby IF
4.74
  
6Evelina Larsson
4.54
Turebergs FK
4.54
PB
  
7Linnea SandströmTurebergs FK
4.47
PB
  
8Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
4.45
Turebergs FK
4.45
  
9Desirée TrollingHanvikens SK
4.33
SB
  
10Julia Hansson
4.29
Huddinge AIS
4.29
  
Hjertzell5.245.445.455.425.42x
Pihl5.19xxx5.315.36
Herranen4.744.664.804.694.804.83
Enetjärn4.774.734.824.72x4.78
McCarthy4.564.634.644.664.744.73
Larsson4.074.544.294.26x3.96
Sandström4.364.474.414.364.304.29
Bonow4.314.164.454.404.384.13
Trolling4.33x4.25
Hansson4.244.294.19
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emmie Wedin
11.32
Turebergs FK
11.32
  
2Alice Helge
10.71
Täby IS
10.71
  
3Kristelle Grahn
10.63
Spårvägens FK
10.63
SB
  
4Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
10.31
Nyköpings BIS
10.31
  
5Tilde Norrbrand
10.24
Turebergs FK
10.24
  
6Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
9.74
Turebergs FK
9.74
  
Wedin10.7511.0510.9211.3211.32x
Helge10.4010.1210.2910.2510.7110.65
Grahn10.2110.25x10.4710.639.88
Enetjärn10.02xx9.9810.3010.31
Norrbrand9.56x9.679.8210.2410.08
Bonowx9.659.579.429.74x
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Amilia JergmarBoo IF
13.99
PB
  
2Maggie Dahllöf
11.55
Hammarby IF
11.55
PB
  
3Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
10.00
Råby-Rekarne FIF
10.00
  
Jergmar13.62x13.99x13.7913.33
Dahllöf11.5510.8210.6711.4410.8810.88
Essmanxxxxx10.00
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellen Forsell
16.51
Hammarby IF
16.51
  
2Desiree Essman
Desiree Essman 06, Råby-Rekarne
16.04
Råby-Rekarne FIF
16.04
  
3Anna Bergin
14.49
Hammarby IF
14.49
  
4Rut Grufman
14.37
Täby IS
14.37
SB
  
5Linnea Sandström
10.27
Turebergs FK
10.27
PB
  
Forsell15.4216.5016.02x16.51x
Essman15.7116.0415.93x15.1115.14
Berginx14.43xx14.49x
Grufmanxxx14.3314.0514.37
Sandströmxxx10.27xx