0

28‐29.1
29.1
29.1
28‐29.1
28‐29.1
28.1
28.1
28.1
28.1
27‐29.1
26.1
23.1
3.12
24.1
24.1
24.1
23.1
21‐22.1
14‐15.1
17.1
22.1
21.1
21‐22.1
21‐22.1
20‐22.1
18.1
9.1
9.1
16.1
8.10
14‐15.1
15.1
15.1
31.12
14.1
15.1
14.1
14‐15.1
14‐15.1
13‐15.1
15.1
14.1
14.1
7.1
29.12
20.12
29.11
31.12
12.1
11.1
8.1
7‐8.1
31.12
27.12
7‐8.1
10.12
8.1
31.12
31.12
6.1
8.1
8.1
6.1
7.1
7‐8.1
7.1
6.1
4.1
19.12
31.12
31.12
29.12
28.12
26.12
26.12
28.12
27.12
27.12
28.12
20.11
20.12
4.12
17.12
19.12
19.12
17.12
19.12
19.12
10.12
11.12
26.11
16.10
17.12
10.12
18.12
18.12
17.12
17.12
15.12
14.12
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: IF Start
Tävlande: 47 (36+11)   Starter: 47 (36+11)

Män
M 1000 m     
Inne
Inne
Final A
1Oskar Arlebo
Oskar Arlebo 77, Örebro AIK
2:52.98
Örebro AIK
2:52.98
SB
  
2David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
2:53.14
Västerås FK
2:53.14
SB
  
3Fredrik Nybäck
2:53.25
Spårvägens FK
2:53.25
PB
  
4Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås FK
2:53.34
Västerås FK
2:53.34
PB
  
5Rodney HundermarkIFK Nora
2:57.21
SB
  
6Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
2:57.33
Västerås FK
2:57.33
PB
  
K 1
7Daniel Wärnelid
2:57.63
Örebro AIK
2:57.63
PB
  
8Isak Steiner
Isak Steiner 08, Västerås FK
3:07.07
Västerås FK
3:07.07
  
Final B
1Ulf Blixt
Ulf Blixt 89, Gränslös
2:59.67
LK Gränslöst
2:59.67
PB
  
2Albin Wallgren
3:08.18
Åsbro GoIF
3:08.18
PB
  
3Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
3:10.27
Västerås FK
3:10.27
PB
  
K 1
4Lars Lundegård
3:10.43
IF Start
3:10.43
SB
  
5Henrik Hellborg
3:10.82
Örebro AIK
3:10.82
PB
  
6Viktor Hansson
3:10.88
Brohyttans IF
3:10.88
PB
  
7Måns Dahlberg
3:15.24
IF Start
3:15.24
PB
  
8Peter Ström
3:15.70
Kumla SF
3:15.70
SB
  
9Mikael Hansson
3:16.19
IF Start
3:16.19
SB
  
10Eric Anderson
Eric Anderson 70, Örebro AIK
3:17.77
Örebro AIK
3:17.77
SB
  
11Tyra Svensson
Tyra Svensson 09, Västerås FK
3:22.82
Västerås FK
3:22.82
  
K 2
Final C
1Rihards Darzins
3:17.60
Almby IK
3:17.60
PB
  
2Sixten Didriksson
3:18.91
KFUM Örebro
3:18.91
PB
  
3Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
3:23.18
Stocksäters IF
3:23.18
PB
  
K 1
4Hans Tove
Hans Tove 57, Spårvägen
3:24.13
Spårvägens FK
3:24.13
PB NR65
  
5Marie Dasler
3:24.14
IF Start
3:24.14
SB
  
K 2
6Arvid Andersson
3:26.33
IF Start
3:26.33
PB
  
7Kim Semstrand
3:26.91
IFK Nora
3:26.91
PB
  
K 3
8Roger SköldqvistIF Start
3:27.56
PB
  
9Anders Johansson
3:27.69
IF Start
3:27.69
SB
  
10Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
3:33.66
Östansjö SK
3:33.66
  
K 4
Final D
1Håkan Palm
3:17.05
Kumla SF
3:17.05
PB
  
2Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
3:27.23
KFUM Örebro
3:27.23
PB
  
3Claes Nilsson
3:31.48
Vretstorps IF
3:31.48
PB
  
4Tomas Karlsson
3:41.61
Vretstorps IF
3:41.61
PB
  
5Oskar Granberg
Oskar Granberg 13, KFUM Örebro
3:45.61
13KFUM Örebro
3:45.61
PB
  
6Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
3:51.36
Östansjö SK
3:51.36
SB
  
7Thomas SöderkvistKumla SF
3:54.11
SB
  
8William SallrosIFK Nora
3:54.83
PB
  
9Anders SemstrandIFK Nora
4:00.18
PB
  
Final E
1Knut Ivansson
Knut Ivansson 13, KFUM Örebro
3:51.97
13KFUM Örebro
3:51.97
PB
  
2Josef Stenius
Josef Stenius 12, Gränslös
3:56.68
12LK Gränslöst
3:56.68
PB
  
3Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
4:01.41
PB
  
K 1
4Annica Sjölund
4:04.35
IF Start
4:04.35
SB
  
K 2
5Mikael Jacobson
4:13.73
Vretstorps IF
4:13.73
PB
  
6Rose-Marie EnmalmIF Start
4:18.36
SB
  
K 3
7Mattias Larsson
Mattias Larsson 72, Östansjö SK
4:24.59
Östansjö SK
4:24.59
PB
  
8Ann-Britt ErikssonIF Start
4:35.27
SB
  
K 4
9Jimmy Glinnerås
4:45.47
Örebro AIK
4:45.47
SB
  

© 2023 Friidrottsstatistik