0

5.11
27‐29.1
28.1
28‐29.1
29.1
29.1
28‐29.1
28‐29.1
28.1
28.1
27‐29.1
26.1
23.1
3.12
24.1
24.1
24.1
23.1
21‐22.1
14‐15.1
17.1
22.1
21.1
21‐22.1
21‐22.1
20‐22.1
18.1
9.1
9.1
16.1
8.10
14‐15.1
15.1
15.1
31.12
14.1
15.1
14.1
14‐15.1
14‐15.1
13‐15.1
15.1
14.1
14.1
7.1
29.12
20.12
29.11
31.12
12.1
11.1
8.1
7‐8.1
31.12
27.12
7‐8.1
10.12
8.1
31.12
31.12
6.1
8.1
8.1
6.1
7.1
7‐8.1
7.1
6.1
4.1
19.12
31.12
31.12
29.12
28.12
26.12
26.12
28.12
27.12
27.12
28.12
20.11
20.12
4.12
17.12
19.12
19.12
17.12
19.12
19.12
10.12
11.12
26.11
16.10
17.12
10.12
18.12
18.12
17.12
17.12
15.12
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Åsbro GoIF, Stocksäters IF
Tävlande: 241 (104+137)   Starter: 560 (236+324)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
7.25
KFUM Örebro
7.25
PB
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
7.50
KFUM Örebro
7.50
  
3Adam Mittjas
7.85
Strands IF
7.85
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl-William EinarsonIF Göta Karlstad
24.83
  
2Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
24.97
KFUM Örebro
24.97
PB
  
3Martin Eriksson
28.31
Åkersberga SK
28.31
PB
  
M 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
2:37.72
Västerås FK
2:37.72
PB
  
2Ludvig Hasler
Ludvig Hasler 05, Västerås FK
2:38.15
Västerås FK
2:38.15
PB
  
3Theodor Broms
Theodor Broms 02, Löparnas vänner
2:41.96
Löparnas vänner IF
2:41.96
PB
  
4Arthur Chretien
Arthur Chretien 00, BEL
2:42.77
00BEL
2:42.77
PB
  
5David Wallén
David Wallén 08, Västerås FK
2:54.67
Västerås FK
2:54.67
SB
  
6Isak Steiner
Isak Steiner 08, Västerås FK
3:01.33
Västerås FK
3:01.33
PB
  
Final B
1Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
3:04.19
Västerås FK
3:04.19
PB
  
K 1
2Leira Sandvall
Leira Sandvall 09, Västerås FK
3:06.18
Västerås FK
3:06.18
PB
  
K 2
3Albin Wallgren
3:11.88
Åsbro GoIF
3:11.88
PB
  
4Clara Jansson
Clara Jansson 06, Västerås FK
3:13.94
Västerås FK
3:13.94
PB
  
K 3
5My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
3:14.41
IF Göta Karlstad
3:14.41
PB
  
K 4
6Tyra Svensson
Tyra Svensson 09, Västerås FK
3:17.16
Västerås FK
3:17.16
PB
  
K 5
7Embla Allard
Embla Allard 12, Västerås FK
3:17.70
12Västerås FK
3:17.70
PB
  
K 6
8Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
3:33.53
Östansjö SK
3:33.53
PB
  
K 7
9Nora Karlsson
3:34.82
IF Göta Karlstad
3:34.82
SB
  
K 8
10Alice Lundström
3:49.13
Stocksäters IF
3:49.13
PB
  
K 9
11Tova Erlandsson
3:56.66
Åkersberga SK
3:56.66
PB
  
K 10
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Malmkvist
1.90
Katrineholms SK
1.90
PB
  
2Elliot Smedstad
Elliot Smedstad 07, KFUM Örebro
1.81
KFUM Örebro
1.81
PB
  
3Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.72
KFUM Örebro
1.72
PB
  
4Sebastian ErikssonIF Hagen
1.69
  
5Ricky Wahlberg
1.63
Hammarby IF
1.63
PB
  
Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
NH
Mälarhöjdens IK
NH
  
1.25
1.81
1.45
1.84
1.53
1.87
1.57
1.90
1.60
1.93
1.63
1.66
1.69
1.72
1.75
1.78
Malmkvist-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
o
o
Smedstad-
xo
-
xxx
-
-
o
-
o
o
o
o
xo
Berglund-
-
-
o
o
o
o
xo
o
xxx

Eriksson-
-
-
o
-
o
xo
o
xxx


Wahlberg-
o
o
o
o
o
xxx




Lorentzonxr










M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jitse van EschHellas FK
3.73
SB
  
Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
NH
  
3.533.733.934.43
van Eschooxxx
Söderström Eskonniemi---xxx
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Martin Eriksson
10.28
Åkersberga SK
10.28
PB
  
2Olle Borg
9.74
KFUM Arvika
9.74
  
Eriksson9.8010.2410.2410.2310.0110.28
Borg9.609.589.729.539.559.74
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kristian Petersson
10.54
Åkersberga SK
10.54
  
Petersson9.5310.2610.189.759.9910.54
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
7.62
KFUM Örebro
7.62
PB
  
2Sebastian ErikssonIF Hagen
7.70
  
3Ali Diakite
7.72
IK Wilske
7.72
PB
  
4Viktor Lundgren
8.82
Filipstads IF
8.82
PB
  
5Lezan Amen
Lezan Amen 06, Spårvägen
8.93
Spårvägens FK
8.93
PB
  
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
24.03
KFUM Örebro
24.03
  
2Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
24.83
KFUM Örebro
24.83
  
3Albin Wallgren
29.23
Åsbro GoIF
29.23
PB
  
4Viktor Lundgren
30.94
Filipstads IF
30.94
SB
  
P17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
3.83
KFUM Örebro
3.83
  
3.533.633.733.833.93
Hilldingxoxxooxoxxx
P17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Malmkvist
11.87
Katrineholms SK
11.87
PB
  
2Elliot Smedstad
Elliot Smedstad 07, KFUM Örebro
11.13
KFUM Örebro
11.13
PB
  
3Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
10.64
KFUM Örebro
10.64
PB
  
4Lezan Amen
Lezan Amen 06, Spårvägen
9.02
Spårvägens FK
9.02
PB
  
Malmkvistx11.87x11.78x
Smedstad10.6510.11x11.13
Berglund10.1010.399.8010.6410.54
Amenx9.028.438.808.269.00
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
9.18
KFUM Örebro
9.18
  
2Lezan Amen
Lezan Amen 06, Spårvägen
7.89
Spårvägens FK
7.89
PB
  
Hillding9.18x8.378.07xx
Amen7.897.327.047.387.347.47
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
7.58
KFUM Örebro
7.58
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.88
KFUM Örebro
7.88
PB
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
8.00
Turebergs FK
8.00
PB
  
4Ricky Wahlberg
8.06
Hammarby IF
8.06
  
5Simon Tambour
Simon Tambour 08, Linköpings GIF
8.10
Linköpings GIF
8.10
  
6Carl Koit
Carl Koit 09, Mälarhöjden
8.35
Mälarhöjdens IK
8.35
PB
  
Heat 1
1Simon Tambour
Simon Tambour 08, Linköpings GIF
8.05
Linköpings GIF
8.05
PB
Q
  
2Ricky Wahlberg
8.06
Hammarby IF
8.06
SB
q
  
3Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson 08, Linköpings GIF
8.63
Linköpings GIF
8.63
PB
q
  
4Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
8.80
Mälarhöjdens IK
8.80
PB
  
5Morgan Berg
Morgan Berg 09, KFUM Örebro
9.22
KFUM Örebro
9.22
  
6Edwin WallgrenÅsbro GoIF
9.69
  
7Malte Hagerud
9.74
Åsbro GoIF
9.74
PB
  
8Astor Lindahl
Astor Lindahl 09, Mälarhöjden
9.92
Mälarhöjdens IK
9.92
PB
  
Heat 2
1David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
7.62
KFUM Örebro
7.62
Q
  
2Carl Koit
Carl Koit 09, Mälarhöjden
8.41
Mälarhöjdens IK
8.41
PB
q
  
3Gustav Lydell Melander
8.65
KFUM Örebro
8.65
PB
  
4Edvin DannfeldtLudvika FFI
9.19
PB
  
5Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
9.28
KFUM Örebro
9.28
  
6Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
9.33
Mälarhöjdens IK
9.33
PB
  
7Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
9.53
Mälarhöjdens IK
9.53
PB
  
Heat 3
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.92
KFUM Örebro
7.92
PB
Q
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
8.06
Turebergs FK
8.06
PB
q
  
3Felix Sjöstedt
8.65
Glanshammars IF
8.65
PB
q
  
4Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
9.01
Glanshammars IF
9.01
PB
  
5Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
9.02
Mälarhöjdens IK
9.02
PB
  
6Alfred Stuhrmann
9.30
Tjalve FIF
9.30
=PB
  
7Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
9.54
Mälarhöjdens IK
9.54
PB
  
8Eije Kindgren
Eije Kindgren 09, Mälarhöjden
10.29
Mälarhöjdens IK
10.29
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1David Elander
David Elander 08, KFUM Örebro
24.59
KFUM Örebro
24.59
PB
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
26.15
KFUM Örebro
26.15
  
3Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
28.52
Spårvägens FK
28.52
PB
  
Final B
1Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
28.68
Mälarhöjdens IK
28.68
PB
  
2Edvin Dannfeldt
31.12
Ludvika FFI
31.12
PB
  
3Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
31.54
KFUM Örebro
31.54
SB
  
4Edwin Wallgren
33.29
Åsbro GoIF
33.29
  
Final C
1Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
31.34
Mälarhöjdens IK
31.34
PB
  
2Malte Hagerud
32.27
Åsbro GoIF
32.27
PB
  
3Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
32.54
Mälarhöjdens IK
32.54
PB
  
Final D
1Carl Koit
Carl Koit 09, Mälarhöjden
27.16
Mälarhöjdens IK
27.16
PB
  
2Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
31.76
Mälarhöjdens IK
31.76
PB
  
3Astor Lindahl
Astor Lindahl 09, Mälarhöjden
34.59
Mälarhöjdens IK
34.59
PB
  
Final E
1Olivie Hanna
28.93
IK Wilske
28.93
PB
  
2Omar Mohamed
Omar Mohamed 08, Spårvägen
29.52
Spårvägens FK
29.52
PB
  
3Samuel Härkegård Wulff
29.71
Mälarhöjdens IK
29.71
PB
  
P15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lucas Björfelt
2:08.99
IF Göta Karlstad
2:08.99
PB
  
2Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
2:16.49
Turebergs FK
2:16.49
PB
  
3Oliver Arnesson
2:16.57
Wedevågs IF
2:16.57
PB
  
4Carl Koit
Carl Koit 09, Mälarhöjden
2:30.24
Mälarhöjdens IK
2:30.24
PB
  
5Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
2:31.33
Mälarhöjdens IK
2:31.33
PB
  
6Olivie Hanna
2:34.70
IK Wilske
2:34.70
PB
  
7Tor Zettergren
Tor Zettergren 09, Mälarhöjden
2:36.05
Mälarhöjdens IK
2:36.05
PB
  
8Badour Issa
Badour Issa 09, Spårvägen
2:36.10
Spårvägens FK
2:36.10
PB
  
9Arefhi Ahmadi
Arefhi Ahmadi 09, Spårvägen
2:37.93
Spårvägens FK
2:37.93
PB
  
10Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
2:48.74
Mälarhöjdens IK
2:48.74
PB
  
11Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
3:00.68
Mälarhöjdens IK
3:00.68
PB
  
12Edwin Wallgren
3:05.19
Åsbro GoIF
3:05.19
  
13Malte Hagerud
3:16.37
Åsbro GoIF
3:16.37
  
14Astor Lindahl
Astor Lindahl 09, Mälarhöjden
3:18.97
Mälarhöjdens IK
3:18.97
PB
  
P15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Härkegård WulffMälarhöjdens IK
2.73
PB
  
2Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
2.43
Spårvägens FK
2.43
PB
  
3Alfred Lorentzon
Alfred Lorentzon 09, Mälarhöjden
2.13
Mälarhöjdens IK
2.13
PB
  
3Anton Drufva
Anton Drufva 09, Mälarhöjden
2.13
Mälarhöjdens IK
2.13
PB
  
5Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
1.93
KFUM Örebro
1.93
PB
  
1.531.731.932.132.232.332.432.532.632.732.83
Härkegård Wulff------oooxoxxx
Lewis---oxxoxxoxxoxxx
Lorentzon-oooxxx
Drufvaooooxx
Nord-oxoxxx
P15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alj Lewis
Alj Lewis 08, Spårvägen
9.86
Spårvägens FK
9.86
PB
  
2Adrian Lindberg
Adrian Lindberg 09, Mälarhöjden
9.68
Mälarhöjdens IK
9.68
PB
  
3Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
9.06
Glanshammars IF
9.06
PB
  
4Felix Formanek
Felix Formanek 09, Mälarhöjden
8.66
Mälarhöjdens IK
8.66
PB
  
5Edvin DannfeldtLudvika FFI
8.50
PB
  
6Astor Lindahl
Astor Lindahl 09, Mälarhöjden
7.59
Mälarhöjdens IK
7.59
PB
  
7Eije Kindgren
Eije Kindgren 09, Mälarhöjden
7.01
Mälarhöjdens IK
7.01
PB
  
Lewisx9.579.86x9.289.61
Lindberg9.169.569.689.379.51
Kellner8.54x8.928.548.739.06
Formanek8.668.44x8.398.00
Dannfeldtxx7.65x8.378.50
Lindahlx7.59x7.41xx
Kindgrenxxx7.01xx
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ricky Wahlberg
13.30
Hammarby IF
13.30
PB
  
2Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
12.17
IFK Kristinehamn
12.17
PB
  
3Levi Back
Levi Back 08, Tureberg
11.87
Turebergs FK
11.87
PB
  
4Felix Sjöstedt
10.65
Glanshammars IF
10.65
  
5Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
9.58
Glanshammars IF
9.58
  
6Simon Tambour
Simon Tambour 08, Linköpings GIF
9.30
Linköpings GIF
9.30
PB
  
7Anton Halkonen
9.26
Ludvika FFI
9.26
SB
  
8Ludvig Axelsson
Ludvig Axelsson 08, Linköpings GIF
9.24
Linköpings GIF
9.24
PB
  
9Alfred Stuhrmann
8.06
Tjalve FIF
8.06
PB
  
10Arefhi Ahmadi
Arefhi Ahmadi 09, Spårvägen
7.92
Spårvägens FK
7.92
PB
  
11Carl Koit
Carl Koit 09, Mälarhöjden
7.83
Mälarhöjdens IK
7.83
PB
  
12Edvin DannfeldtLudvika FFI
7.36
  
13Badour Issa
Badour Issa 09, Spårvägen
6.97
Spårvägens FK
6.97
PB
  
14Isak Larsson
Isak Larsson 09, Mälarhöjden
6.78
Mälarhöjdens IK
6.78
PB
  
15Eije Kindgren
Eije Kindgren 09, Mälarhöjden
4.70
Mälarhöjdens IK
4.70
PB
  
Wahlberg12.6212.3312.8613.2313.3012.32
Pranjic11.7811.2511.7511.4911.5112.17
Back11.47xx11.28x11.87
Sjöstedt9.839.388.6210.239.3710.65
Olsson8.389.478.979.589.159.46
Tambour9.189.309.17
Halkonenxx9.11x9.26x
Axelsson8.538.478.708.988.509.24
Stuhrmann8.06x7.19
Ahmadi6.776.767.92
Koit7.827.357.83
Dannfeldt7.367.117.14
Issa6.976.946.36
Larsson6.786.525.96
Kindgren4.404.254.70
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Östlind
8.43
Åkersberga SK
8.43
  
2Charlie Jullien PerssonSOK Träff
8.54
  
3Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.60
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.93
KFUM Örebro
8.93
  
5Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.09
KFUM Örebro
9.09
  
6Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
9.11
Spårvägens FK
9.11
  
7David Bonnevier
9.17
Turebergs FK
9.17
  
8Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
9.26
KFUM Örebro
9.26
  
Heat 1
1Henrik Östlind
8.39
Åkersberga SK
8.39
PB
Q
  
2Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
8.58
SB
q
  
3Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
9.06
Spårvägens FK
9.06
PB
q
  
4Oliver Antic
Oliver Antic 11, Westmannia
9.30
IK Westmannia
9.30
PB
  
5Vilghot Tränk
Vilghot Tränk 10, KFUM Örebro
9.62
KFUM Örebro
9.62
PB
  
6Eyuel Tibebu Terfa
9.99
Spårvägens FK
9.99
PB
  
Emil Ribacke
DQ
Turebergs FK
DQ
  
Heat 2
1David Bonnevier
9.02
Turebergs FK
9.02
PB
Q
  
2Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
9.05
KFUM Örebro
9.05
q
  
3Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.08
KFUM Örebro
9.08
q
  
4Olof Sundquist JangertSpårvägens FK
9.29
PB
  
5Viktor SilvergrenValbo AIF
9.47
PB
  
6Olle Narving
Olle Narving 10, KFUM Örebro
9.83
KFUM Örebro
9.83
PB
  
7Olle Preinert
Olle Preinert 11, KFUM Örebro
9.89
KFUM Örebro
9.89
PB
  
8Noa Goto
Noa Goto 10, Spårvägen
10.04
Spårvägens FK
10.04
PB
  
Heat 3
1Charlie Jullien PerssonSOK Träff
8.50
PB
Q
  
2Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.84
KFUM Örebro
8.84
q
  
3Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
9.08
KFUM Örebro
9.08
PB
  
4Tristan Back
9.28
Turebergs FK
9.28
PB
  
5Jakob Bonnevier
9.52
Turebergs FK
9.52
SB
  
6William Danielsson WellsénStocksäters IF
9.61
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Ribacke
27.32
Turebergs FK
27.32
PB
  
2Henrik Östlind
28.66
Åkersberga SK
28.66
PB
  
3Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
29.65
KFUM Örebro
29.65
  
4Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
29.97
KFUM Örebro
29.97
  
Final B
1David Bonnevier
30.46
Turebergs FK
30.46
PB
  
2Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
31.24
KFUM Örebro
31.24
PB
  
3Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
31.74
KFUM Örebro
31.74
PB
  
4Eyuel Tibebu Terfa
36.08
Spårvägens FK
36.08
PB
  
Final C
1Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
31.14
Spårvägens FK
31.14
PB
  
2Gustav LiljebladIF Hagen
33.91
PB
  
3Alfred Pihel
34.55
Åsbro GoIF
34.55
PB
  
4Oskar Pihel
34.64
Åsbro GoIF
34.64
PB
  
Final D
1Oliver Antic
Oliver Antic 11, Westmannia
31.49
IK Westmannia
31.49
PB
  
2Noa Goto
Noa Goto 10, Spårvägen
35.69
Spårvägens FK
35.69
PB
  
3Felix Walker
Felix Walker 11, KFUM Örebro
40.08
KFUM Örebro
40.08
PB
  
Final E
1Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
28.29
PB
  
2Olof Sundquist Jangert
32.05
Spårvägens FK
32.05
PB
  
3Jakob Bonnevier
32.72
Turebergs FK
32.72
SB
  
P13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
1:48.19
KFUM Örebro
1:48.19
PB
  
2Sixten Didriksson
1:49.79
KFUM Örebro
1:49.79
PB
  
3Tage Lood Falgén
1:57.99
Turebergs FK
1:57.99
  
4Tristan Back
1:58.05
Turebergs FK
1:58.05
PB
  
5Oliver Antic
Oliver Antic 11, Westmannia
2:02.57
IK Westmannia
2:02.57
PB
  
6Olof Sundquist Jangert
2:05.75
Spårvägens FK
2:05.75
  
7Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
2:09.50
Spårvägens FK
2:09.50
PB
  
8Oskar Pihel
2:10.68
Åsbro GoIF
2:10.68
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.55
KFUM Örebro
1.55
=PB
  
2Emil Ribacke
1.52
Turebergs FK
1.52
PB
  
3Tage Lood FalgénTurebergs FK
1.52
PB
  
4Liam Olsson
1.49
IF Göta Karlstad
1.49
PB
  
5Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
1.43
=PB
  
5Marlon Rodriguez ÅhrbergSpårvägens FK
1.43
PB
  
7Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
1.43
KFUM Örebro
1.43
=PB
  
8Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.43
KFUM Örebro
1.43
PB
  
9Vilghot Tränk
Vilghot Tränk 10, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
=PB
  
10Sixten Didriksson
1.30
KFUM Örebro
1.30
  
11Tristan Back
1.30
Turebergs FK
1.30
SB
  
12Jakob Bonnevier
1.25
Turebergs FK
1.25
PB
  
13Henrik Östlind
1.25
Åkersberga SK
1.25
PB
  
14David Bonnevier
1.25
Turebergs FK
1.25
PB
  
15Lucas Van Der WalIstrums SK
1.20
PB
  
16Wilhelm der NederlandenKFUM Örebro
1.10
PB
  
16Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
1.10
Spårvägens FK
1.10
PB
  
1.10
1.55
1.15
1.57
1.20
1.25
1.30
1.35
1.39
1.43
1.46
1.49
1.52
Victorén-
o
-
xxx
-
-
o
o
xo
o
o
o
o
Ribacke-
xxx
-
-
-
o
o
o
xo
o
o
xo
Lood Falgén-
xxx
-
-
-
o
o
o
o
o
xo
xxo
Olsson-
-
-
o
o
o
o
o
xo
xo
xxx
Enhörning Edholm-
-
-
-
o
o
o
xo
xxx


Rodriguez Åhrberg-
-
-
o
o
o
o
xo
xxx


Olsson-
-
o
o
xo
o
o
xo
xxx


Ekvallo
o
o
o
o
o
o
xxo
xxx


Tränko
o
o
o
xo
o
xxx




Didriksson-
-
-
o
o
xxx





Back-
-
o
o
xo
xxx





Bonnevier-
o
o
o
xxx






Östlind-
-
-
xo
r






Bonnevier-
o
xo
xo
xxx






Van Der Walo
o
o
xxx







der Nederlandeno
xxx









Gassamao
xxx









P13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tristan Back
2.63
Turebergs FK
2.63
PB
  
2Jakob Bonnevier
1.93
Turebergs FK
1.93
PB
  
3David Bonnevier
1.73
Turebergs FK
1.73
PB
  
4Emil Ribacke
1.53
Turebergs FK
1.53
PB
  
Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
NH
  
1.531.731.932.132.232.432.532.632.73
Back----oxoxooxxx
Bonnevierxxooxoxxx
Bonnevierxoxxoxxx
Ribackexoxxx
Enhörning Edholmxxx
P13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Ribacke
10.47
Turebergs FK
10.47
PB
  
2Tage Lood FalgénTurebergs FK
9.83
PB
  
3Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
9.62
PB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
9.58
KFUM Örebro
9.58
PB
  
5Suri Skantz
Suri Skantz 10, Spårvägen
8.78
Spårvägens FK
8.78
PB
  
6Sixten Didriksson
8.68
KFUM Örebro
8.68
PB
  
7Jakob Bonnevier
8.54
Turebergs FK
8.54
PB
  
8Jonatan Alin
8.29
IFK Mora
8.29
PB
  
9David Bonnevier
8.27
Turebergs FK
8.27
PB
  
10Gustav LiljebladIF Hagen
8.08
PB
  
11Kevin Eidersten
Kevin Eidersten 12, IFK Mora
7.89
12IFK Mora
7.89
PB
  
12Madi Gassama
Madi Gassama 10, Spårvägen
7.07
Spårvägens FK
7.07
PB
  
13Noa Goto
Noa Goto 10, Spårvägen
6.83
Spårvägens FK
6.83
PB
  
Ribacke9.778.9910.4710.13xx
Lood Falgén9.419.059.209.839.549.64
Enhörning Edholm9.28xx9.629.539.56
Sjöholm9.289.169.12x9.589.53
Skantz8.568.748.618.788.488.13
Didriksson8.218.268.688.198.448.47
Bonnevierx8.438.338.258.338.54
Alin8.118.298.158.11x7.91
Bonnevier8.278.148.25
Liljeblad7.948.087.76
Eidersten7.897.65x
Gassamaxx7.07
Goto6.836.77x
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Ribacke
11.31
Turebergs FK
11.31
PB
  
2David Bonnevier
10.41
Turebergs FK
10.41
PB
  
3Charlie Jullien PerssonSOK Träff
9.31
PB
  
4Sixten Granström
9.24
KFUM Örebro
9.24
PB
  
5Ville Bjuhr
Ville Bjuhr 10, Kristinehamn
9.23
IFK Kristinehamn
9.23
PB
  
6Jakob Bonnevier
9.23
Turebergs FK
9.23
PB
  
7Henrik Östlind
8.44
Åkersberga SK
8.44
PB
  
8Viktor SilvergrenValbo AIF
8.40
PB
  
9Tristan Back
8.40
Turebergs FK
8.40
PB
  
10Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
7.46
KFUM Örebro
7.46
  
11Filip Enhörning EdholmTurebergs FK
7.21
SB
  
12Alvin Bjuremar
Alvin Bjuremar 10, KFUM Örebro
7.20
KFUM Örebro
7.20
PB
  
13Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
6.99
KFUM Örebro
6.99
  
14Tage Lood FalgénTurebergs FK
6.91
PB
  
15Olle Preinert
Olle Preinert 11, KFUM Örebro
6.61
KFUM Örebro
6.61
PB
  
16Sam Karlsson
Sam Karlsson 10, Spårvägen
6.46
Spårvägens FK
6.46
  
17Wilhelm der NederlandenKFUM Örebro
6.35
PB
  
18Lucas Van Der WalIstrums SK
6.33
PB
  
19Felix Walker
Felix Walker 11, KFUM Örebro
5.90
KFUM Örebro
5.90
  
20Gustav LiljebladIF Hagen
5.09
PB
  
Ribackex9.8210.8211.3110.9910.63
Bonnevier10.229.8210.019.879.9810.41
Jullien Persson8.187.728.899.029.309.31
Granström8.109.098.198.839.248.81
Bjuhr8.578.789.089.238.769.19
Bonnevier7.867.898.498.389.238.48
Östlind8.147.488.44
Silvergren8.238.408.367.978.207.96
Back7.997.778.40
Ekvall7.30x7.46
Enhörning Edholm5.857.177.21
Bjuremar7.206.747.00
Ivansson6.656.99x
Lood Falgén6.506.916.71
Preinert6.446.296.61
Karlsson6.036.465.94
der Nederlanden6.355.545.04
Van Der Wal6.236.336.21
Walkerx5.715.90
Liljebladx5.095.03
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Agnes Bjerke
Agnes Bjerke 04, Glanshammar
8.30
Glanshammars IF
8.30
SB
  
2Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
8.36
Åkersberga SK
8.36
PB
  
3Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
8.67
SB
  
4Charlotte Cederberg
9.05
Åkersberga SK
9.05
SB
  
5Sanne Lopez
Sanne Lopez 87, Åkersberga
9.15
Åkersberga SK
9.15
PB
  
Martina EfraimssonMotala AIF
DQ
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sanne Lopez
Sanne Lopez 87, Åkersberga
32.06
Åkersberga SK
32.06
PB
  
2Charlotte Cederberg
33.75
Åkersberga SK
33.75
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.65
KFUM Örebro
1.65
=SB
  
2Ebba Elfström
Ebba Elfström 05, Lidköpings IS
1.58
Lidköpings IS
1.58
SB
  
3Tea Noreland
Tea Noreland 07, Södertälje IF
1.58
Södertälje IF
1.58
PB
  
4Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.58
Åkersberga SK
1.58
PB
  
5Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
1.58
Nyköpings BIS
1.58
PB
  
6Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.48
Katrineholms SK
1.48
PB
  
7Lilly Brusling
Lilly Brusling 06, Västerås FK
1.48
Västerås FK
1.48
=PB
  
8Yana Halubouskaya
1.40
Spårvägens FK
1.40
PB
  
1.25
1.70
1.30
1.35
1.40
1.44
1.48
1.52
1.55
1.58
1.61
1.65
Victorén-
xxx
-
-
-
-
-
o
-
o
o
o
Elfström-
-
-
-
-
o
o
o
o
xxx

Noreland-
-
-
-
o
o
o
o
xo
xxx

Eckers-
-
-
o
o
xo
xo
o
xo
xxx

Enetjärn-
-
-
-
-
o
xo
xxo
xxo
xxx

Sevelin-
-
o
o
o
xo
xxx




Brusling-
-
-
o
xo
xo
xxx




Halubouskayao
o
o
o
xxx






K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara Johansson
Sara Johansson 05, Åkersberga
2.83
Åkersberga SK
2.83
PB
  
2Nova Schwalbe WilsonIF Hagen
1.73
PB
  
1.531.731.932.432.532.632.732.832.93
Johansson---ooxxooxoxxx
Schwalbe Wilsonooxxx
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sanne Lopez
Sanne Lopez 87, Åkersberga
8.70
Åkersberga SK
8.70
PB
  
Lopezxxxx8.508.70
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
12.27
KFUM Örebro
12.27
PB
  
2Martina EfraimssonMotala AIF
12.06
SB
  
3Rebecca Edberg
Rebecca Edberg 98, KFUM Örebro
9.50
KFUM Örebro
9.50
PB
  
Bernhultx11.8311.63x12.2712.03
Efraimsson11.3412.0412.0611.5711.39x
Edberg8.389.308.369.108.799.50
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
7.94
Västerås FK
7.94
PB
  
2Tuva Frih
8.26
Åsbro GoIF
8.26
=SB
  
3Amanda Cederberg
8.33
Åkersberga SK
8.33
PB
  
4Nike Ullén
Nike Ullén 07, Spårvägen
8.52
Spårvägens FK
8.52
  
5Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
8.87
KFUM Örebro
8.87
  
6Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
9.02
Åkersberga SK
9.02
  
7Tova Erlandsson
9.15
Åkersberga SK
9.15
PB
  
8Josefin Lissing
9.18
Spårvägens FK
9.18
  
Heat 1
1Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
7.99
Västerås FK
7.99
=PB
Q
  
2Amanda Cederberg
8.36
Åkersberga SK
8.36
PB
q
  
3Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
8.84
KFUM Örebro
8.84
q
  
4Josefin Lissing
9.05
Spårvägens FK
9.05
PB
q
  
5Tova Erlandsson
9.19
Åkersberga SK
9.19
PB
q
  
Heat 2
1Tuva Frih
8.26
Åsbro GoIF
8.26
SB
Q
  
2Nike Ullén
Nike Ullén 07, Spårvägen
8.48
Spårvägens FK
8.48
PB
q
  
3Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
8.97
Åkersberga SK
8.97
SB
q
  
4Elin Eriksson StockmanÅkersberga SK
9.55
  
5Maja Granell
Maja Granell 07, Stocksäter
10.09
Stocksäters IF
10.09
PB
  
F17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filippa Engström
Filippa Engström 07, Västerås FK
25.98
Västerås FK
25.98
PB
  
2Linn von Hofsten
26.67
Glanshammars IF
26.67
  
3Tuva Frih
26.95
Åsbro GoIF
26.95
SB
  
Final B
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
27.11
IF Göta Karlstad
27.11
PB
  
2Amanda Cederberg
27.29
Åkersberga SK
27.29
PB
  
3Nora Karlsson
28.79
IF Göta Karlstad
28.79
PB
  
Final C
1Lilly Wind
Lilly Wind 07, KFUM Örebro
29.29
KFUM Örebro
29.29
PB
  
2Ida Larsson
Ida Larsson 06, KFUM Örebro
29.46
KFUM Örebro
29.46
  
3Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
29.78
KFUM Örebro
29.78
PB
  
4Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
30.88
Spårvägens FK
30.88
PB
  
F17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Persson
Ebba Persson 07, Södertälje IF
2.73
Södertälje IF
2.73
SB
  
2.432.532.632.732.83
Perssonoooxoxxx
F17 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Fernberg
Johanna Fernberg 06, Västerås FK
10.79
Västerås FK
10.79
PB
  
2Alice Enetjärn
Alice Enetjärn 06, Nyköpings BIS
10.48
Nyköpings BIS
10.48
SB
  
3Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
9.05
Spårvägens FK
9.05
PB
  
4Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
8.99
Katrineholms SK
8.99
PB
  
5Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
8.50
Åkersberga SK
8.50
PB
  
Fernberg9.659.9010.3610.4910.7910.60
Enetjärn10.2610.45xx10.2810.48
Alesi9.058.928.458.36x8.61
Sevelin8.72xx8.888.948.99
Jälefors8.068.50xxxx
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
11.04
KFUM Örebro
11.04
  
2Judy Alesi
Judy Alesi 07, Spårvägen
8.46
Spårvägens FK
8.46
PB
  
3Emma Jälefors
Emma Jälefors 06, Åkersberga
8.36
Åkersberga SK
8.36
  
4Carolina Nyblom
Carolina Nyblom 06, Västerås FK
8.22
Västerås FK
8.22
  
5Elsa Hagman
Elsa Hagman 06, Åkersberga
8.04
Åkersberga SK
8.04
PB
  
6Nike Ullén
Nike Ullén 07, Spårvägen
7.90
Spårvägens FK
7.90
PB
  
7Simone Allbäck
7.19
Spårvägens FK
7.19
PB
  
8Furat Alobeida
Furat Alobeida 07, Spårvägen
6.92
Spårvägens FK
6.92
PB
  
9Tova Erlandsson
6.57
Åkersberga SK
6.57
  
10Elin Eriksson StockmanÅkersberga SK
6.49
PB
  
Karlsson9.8711.0410.4710.9810.85x
Alesi7.508.198.047.478.468.35
Jälefors7.917.267.988.368.017.30
Nyblom8.137.557.948.228.047.50
Hagman7.106.257.557.707.738.04
Ullén7.387.837.847.727.907.42
Allbäck6.586.316.836.016.367.19
Alobeida6.466.646.926.905.97
Erlandsson6.47x6.57
Eriksson Stockman6.496.426.49
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
8.18
Katrineholms SK
8.18
  
2Maryama Jammeh
Maryama Jammeh 08, Spårvägen
8.23
Spårvägens FK
8.23
  
3Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.51
Stocksäters IF
8.51
  
4Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
8.52
Mälarhöjdens IK
8.52
  
5Emelie RasmussenFrövi IK
8.58
PB
  
6Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
8.58
SB
  
7Rebecka Albinsson
8.74
Karlskoga FI
8.74
  
8Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
8.79
Åkersberga SK
8.79
  
Heat 1
1Maryama Jammeh
Maryama Jammeh 08, Spårvägen
8.22
Spårvägens FK
8.22
PB
Q
  
2Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
8.64
=SB
q
  
3Emelie RasmussenFrövi IK
8.71
PB
q
  
4Nova Arvidsson
9.05
Stensjöns IF
9.05
SB
  
5Freja Kagevik
9.11
Turebergs FK
9.11
PB
  
6Siri Andersson
Siri Andersson 09, KFUM Örebro
9.97
KFUM Örebro
9.97
  
7Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
10.00
Glanshammars IF
10.00
PB
  
Heat 2
1Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
8.61
Åkersberga SK
8.61
PB
Q
  
2Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.11
KFUM Örebro
9.11
PB
  
3Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
9.31
KFUM Örebro
9.31
  
4Hillevi Jonsson
9.40
Spårvägens FK
9.40
PB
  
5Ella Held
Ella Held 09, Mälarhöjden
9.65
Mälarhöjdens IK
9.65
PB
  
Heat 3
1Rebecka Albinsson
8.67
Karlskoga FI
8.67
PB
Q
  
2Klara Johansson
8.72
Stocksäters IF
8.72
  
3Moa Kjöraas
8.91
F Bålsta IK
8.91
PB
  
4Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
9.19
KFUM Örebro
9.19
PB
  
5Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
9.99
Råby-Rekarne FIF
9.99
PB
  
Heat 4
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.48
Stocksäters IF
8.48
=PB
Q
  
2Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
8.49
Mälarhöjdens IK
8.49
PB
q
  
3Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
8.81
Mälarhöjdens IK
8.81
PB
  
4Yana Halubouskaya
9.26
Spårvägens FK
9.26
PB
  
5Ellen Björnsson
9.53
Spårvägens FK
9.53
PB
  
6Elisabeth Baffoe
9.65
Spårvägens FK
9.65
PB
  
7Rebecca Carlsson
9.71
Karlskoga FI
9.71
PB
  
Heat 5
1Nellie Garmland
8.21
Katrineholms SK
8.21
Q
  
2Anna Tolonen AlbrechtSpårvägens FK
9.10
  
3Stephanie Thorén
9.49
Åkersberga SK
9.49
PB
  
4Stella Pooyan
Stella Pooyan 09, Spårvägen
9.62
Spårvägens FK
9.62
PB
  
5Stina Kaldner
Stina Kaldner 08, Spårvägen
9.71
Spårvägens FK
9.71
PB
  
6Kim Karlsmo
Kim Karlsmo 08, Spårvägen
9.95
Spårvägens FK
9.95
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Rebecka Albinsson
27.96
Karlskoga FI
27.96
PB
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
28.20
Stocksäters IF
28.20
PB
  
3Freja Kagevik
28.98
Turebergs FK
28.98
PB
  
4Moa Kjöraas
29.44
F Bålsta IK
29.44
PB
  
Final B
1Nellie Garmland
26.88
Katrineholms SK
26.88
PB
  
2Emelie RasmussenFrövi IK
28.95
PB
  
3Naomi Ohron
28.99
Istrums SK
28.99
PB
  
4Klara Johansson
29.58
Stocksäters IF
29.58
  
Final C
1Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
28.47
Mälarhöjdens IK
28.47
PB
  
2Anna Tolonen Albrecht
29.88
Spårvägens FK
29.88
PB
  
3Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
30.59
KFUM Örebro
30.59
PB
  
4Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
30.90
KFUM Örebro
30.90
PB
  
Final D
1Sejla Dacic
Sejla Dacic 09, Spårvägen
31.54
Spårvägens FK
31.54
PB
  
2Ella Held
Ella Held 09, Mälarhöjden
31.77
Mälarhöjdens IK
31.77
PB
  
Yana Halubouskaya
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Final E
1Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
29.80
Mälarhöjdens IK
29.80
PB
  
2Stephanie Thorén
32.58
Åkersberga SK
32.58
PB
  
3Laawa Wiklund-Bal
Laawa Wiklund-Bal 09, Mälarhöjden
32.73
Mälarhöjdens IK
32.73
PB
  
Final F
1Kim Karlsmo
Kim Karlsmo 08, Spårvägen
33.42
Spårvägens FK
33.42
PB
  
2Stina Kaldner
Stina Kaldner 08, Spårvägen
36.09
Spårvägens FK
36.09
PB
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Freja Kagevik
2:21.72
Turebergs FK
2:21.72
PB
  
2Moa Kjöraas
2:32.72
F Bålsta IK
2:32.72
  
3Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
2:42.90
Stocksäters IF
2:42.90
  
4Nova Arvidsson
2:44.12
Stensjöns IF
2:44.12
PB
  
F15 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Klara Johansson
2.93
Stocksäters IF
2.93
PB
  
2Ebba Hammarstrand
2.73
Tjalve FIF
2.73
PB
  
3Naomi Ohron
2.73
Istrums SK
2.73
PB
  
4Julia Porath
Julia Porath 08, Södertälje IF
2.63
Södertälje IF
2.63
PB
  
5Isabelle Kraft af ForsellesStocksäters IF
2.43
PB
  
6Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
2.23
KFUM Örebro
2.23
PB
  
7Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
1.93
KFUM Örebro
1.93
SB
  
8Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
1.73
Åkersberga SK
1.73
PB
  
9Emilia Glans
Emilia Glans 08, Åkersberga
1.73
Åkersberga SK
1.73
PB
  
1.53
2.93
1.73
3.03
1.93
2.13
2.23
2.33
2.43
2.53
2.63
2.73
2.83
Johansson-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
-
-
o
xo
Hammarstrand-
xxx
-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
Ohron-
-
-
-
-
o
o
o
o
xo
xxx
Porath-
-
-
-
-
-
xo
o
xxo
xxx

Kraft af Forselles-
-
-
o
o
o
o
xxx



Wilen-
o
o
xo
o
xxx





Strand-
o
o
xxx







Eckerso
o
xxx








Glansxo
xo
xxx








F15 Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
10.66
Katrineholms SK
10.66
PB
  
2Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
9.89
SB
  
3Moa Kjöraas
9.77
F Bålsta IK
9.77
PB
  
4Anna Tolonen AlbrechtSpårvägens FK
9.58
PB
  
5Rebecka Albinsson
9.30
Karlskoga FI
9.30
PB
  
6Emelie RasmussenFrövi IK
9.27
PB
  
7Zelda Eckers
Zelda Eckers 08, Åkersberga
9.21
Åkersberga SK
9.21
PB
  
8Hilda Yong Viklander
8.93
Mälarhöjdens IK
8.93
PB
  
9Nova Arvidsson
8.79
Stensjöns IF
8.79
PB
  
10Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
8.73
KFUM Örebro
8.73
PB
  
11Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
8.40
KFUM Örebro
8.40
PB
  
12Vera Neovius
Vera Neovius 09, Mälarhöjden
8.33
Mälarhöjdens IK
8.33
  
13Louisa Lilja
Louisa Lilja 09, Mälarhöjden
8.33
Mälarhöjdens IK
8.33
PB
  
14Ella Held
Ella Held 09, Mälarhöjden
8.09
Mälarhöjdens IK
8.09
PB
  
15Elin Tam
Elin Tam 09, Mälarhöjden
8.00
Mälarhöjdens IK
8.00
PB
  
16Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
7.88
Råby-Rekarne FIF
7.88
PB
  
17Ebba Hammarstrand
7.70
Tjalve FIF
7.70
PB
  
Garmland10.6610.3510.6210.42
Johansson9.898.399.569.469.879.76
Kjöraas9.109.329.579.529.439.77
Tolonen Albrecht9.149.429.209.27x9.58
Albinsson8.938.458.898.978.719.30
Rasmussen9.038.908.659.168.689.27
Eckers9.219.09
Yong Viklander8.548.938.868.768.898.87
Arvidsson8.138.348.79
Medberg8.228.738.63
Wilen8.408.19x
Neovius8.337.218.20
Lilja7.537.698.33
Held8.098.007.48
Tam8.007.627.89
Dekreon7.867.887.54
Hammarstrand7.627.467.70
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
9.45
Västerås FK
9.45
PB
  
2Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
8.87
Råby-Rekarne FIF
8.87
PB
  
3Elin Tam
Elin Tam 09, Mälarhöjden
7.88
Mälarhöjdens IK
7.88
PB
  
4Hilda Yong Viklander
7.72
Mälarhöjdens IK
7.72
PB
  
5Freja Kagevik
7.45
Turebergs FK
7.45
PB
  
6Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
6.91
KFUM Örebro
6.91
PB
  
7Rebecca Carlsson
6.84
Karlskoga FI
6.84
PB
  
8Stephanie Thorén
6.61
Åkersberga SK
6.61
PB
  
9Laawa Wiklund-Bal
Laawa Wiklund-Bal 09, Mälarhöjden
6.35
Mälarhöjdens IK
6.35
PB
  
10Siri Andersson
Siri Andersson 09, KFUM Örebro
6.01
KFUM Örebro
6.01
PB
  
11Ella Held
Ella Held 09, Mälarhöjden
5.95
Mälarhöjdens IK
5.95
PB
  
Eriksson8.688.028.839.458.869.35
Dekreon8.798.878.828.407.808.48
Tam7.347.336.987.886.697.11
Yong Viklander7.727.18x6.477.007.22
Kagevik7.376.937.146.797.457.09
Berndt6.396.556.816.916.716.67
Carlsson6.476.786.216.786.846.76
Thorén6.51x6.616.405.91
Wiklund-Bal6.355.266.13
Andersson5.866.015.58
Held5.775.95x
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.32
  
2Elisa Östin
8.47
Karlskoga FI
8.47
PB
  
3Wilma Wallsten
8.75
Huddinge AIS
8.75
  
4Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.76
  
5Ebba Forslund Ekberg
8.79
KFUM Örebro
8.79
  
6Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.82
KFUM Örebro
8.82
PB
  
7Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
9.01
KFUM Örebro
9.01
  
8Emma Håkansson
9.09
Turebergs FK
9.09
  
Heat 1
1Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.75
PB
Q
  
2Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.87
KFUM Örebro
8.87
PB
q
  
3Meja Tunmar Blonde
9.20
Spårvägens FK
9.20
PB
  
4Julia Karlsson
9.40
Säffle FIK
9.40
  
5Valerie Wäsström
9.48
Spårvägens FK
9.48
PB
  
6Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
9.70
Spårvägens FK
9.70
PB
  
7Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
9.89
KFUM Örebro
9.89
PB
  
8Filippa Berfenstam
9.99
Spårvägens FK
9.99
PB
  
Heat 2
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.25
PB
Q
  
2Mikaela MathiassonKarlskoga FI
9.11
PB
  
3Wilma Silvell
9.26
Huddinge AIS
9.26
PB
  
4Anja LeonowiczÅsbro GoIF
9.88
PB
  
5Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
9.89
=PB
  
6Delina Aforki
Delina Aforki 10, Spårvägen
10.25
Spårvägens FK
10.25
PB
  
7Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
10.67
Stocksäters IF
10.67
SB
  
Heat 3
1Ebba Forslund Ekberg
8.75
KFUM Örebro
8.75
Q
  
2Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.96
KFUM Örebro
8.96
=PB
q
  
3Tilda Forselius
Tilda Forselius 10, Nyköpings BIS
8.98
Nyköpings BIS
8.98
PB
  
4Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.20
Katrineholms SK
9.20
PB
  
5Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.90
Stocksäters IF
9.90
  
6Vera Lagerlöf
Vera Lagerlöf 10, KFUM Örebro
10.76
KFUM Örebro
10.76
  
7Agnes Nord
Agnes Nord 11, KFUM Örebro
11.14
KFUM Örebro
11.14
PB
  
8Elin Aldenmark
Elin Aldenmark 11, KFUM Örebro
11.47
KFUM Örebro
11.47
PB
  
Heat 4
1Wilma Wallsten
8.66
Huddinge AIS
8.66
PB
Q
  
2Emma Håkansson
8.93
Turebergs FK
8.93
PB
q
  
3Wilma Hermansson
9.09
Åkersberga SK
9.09
PB
  
4Ellen AdolfssonMotala AIF
9.58
  
5Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
9.60
PB
  
6Aldeaunna Lewis
9.75
Spårvägens FK
9.75
PB
  
7Cornelia NordlanderLudvika FFI
9.95
PB
  
8Molly Gramsby
10.43
Motala AIF
10.43
PB
  
Heat 5
1Elisa Östin
8.52
Karlskoga FI
8.52
PB
Q
  
2Siri SkogehällÅsbro GoIF
8.98
PB
  
3Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
9.02
Spårvägens FK
9.02
PB
  
4Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
9.30
Åkersberga SK
9.30
PB
  
5Thowa Dahl
9.42
IF Hagen
9.42
PB
  
6Blanka Jegers
Blanka Jegers 11, KFUM Örebro
10.07
KFUM Örebro
10.07
  
7Lexie BjöreråsIF Hagen
10.08
PB
  
8Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
10.56
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
28.56
Karlskoga FI
28.56
  
2Ebba Forslund Ekberg
29.53
KFUM Örebro
29.53
PB
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
29.96
KFUM Örebro
29.96
PB
  
4Siri SkogehällÅsbro GoIF
30.60
  
Final B
1Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
30.40
PB
  
2Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
31.69
Katrineholms SK
31.69
PB
  
3Julia Karlsson
31.70
Säffle FIK
31.70
  
4Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
31.98
Leksands FIK
31.98
PB
  
Final C
1Wilma Hermansson
30.42
Åkersberga SK
30.42
PB
  
2Leia Gimlander
Leia Gimlander 10, Nyköpings BIS
33.67
Nyköpings BIS
33.67
PB
  
3Cornelia NordlanderLudvika FFI
34.34
PB
  
4Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
34.62
Stocksäters IF
34.62
=SB
  
Final D
1Saga Widholm
Saga Widholm 10, KFUM Örebro
33.48
KFUM Örebro
33.48
PB
  
2Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
33.95
PB
  
3Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
34.71
PB
  
4Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
38.38
Stocksäters IF
38.38
  
Final E
1Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
30.93
Spårvägens FK
30.93
PB
  
2Tilda Forselius
Tilda Forselius 10, Nyköpings BIS
31.22
Nyköpings BIS
31.22
PB
  
3Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
34.15
Spårvägens FK
34.15
PB
  
4Filippa Berfenstam
35.03
Spårvägens FK
35.03
PB
  
Final F
1Zara Branneby
31.71
Karlskoga FI
31.71
PB
  
2Valerie Wäsström
31.97
Spårvägens FK
31.97
PB
  
3Thowa Dahl
32.37
IF Hagen
32.37
PB
  
4Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
36.72
Spårvägens FK
36.72
PB
  
Final G
1Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
30.39
KFUM Örebro
30.39
PB
  
2Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
32.22
Åkersberga SK
32.22
PB
  
3Audrey Coan
34.38
Turebergs FK
34.38
PB
  
4Lexie BjöreråsIF Hagen
35.84
PB
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Wilma Hermansson
1:55.10
Åkersberga SK
1:55.10
PB
  
2Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
1:57.83
Leksands FIK
1:57.83
PB
  
3Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
2:03.81
Åkersberga SK
2:03.81
PB
  
4Idun Heidenreich HjärtsjöStocksäters IF
2:07.63
PB
  
5Aldeaunna Lewis
2:08.94
Spårvägens FK
2:08.94
PB
  
6Jade Novella
Jade Novella 11, Spårvägen
2:20.15
Spårvägens FK
2:20.15
PB
  
7Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
2:22.53
Spårvägens FK
2:22.53
PB
  
8Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2:26.01
Stocksäters IF
2:26.01
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
1.41
Säffle FIK
1.41
PB
  
2Nellie HemmingssonMotala AIF
1.38
PB
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.38
Katrineholms SK
1.38
PB
  
4Zara Branneby
1.38
Karlskoga FI
1.38
PB
  
5Leia Gimlander
Leia Gimlander 10, Nyköpings BIS
1.34
Nyköpings BIS
1.34
PB
  
6Ebba Forslund Ekberg
1.30
KFUM Örebro
1.30
  
7Thowa Dahl
1.30
IF Hagen
1.30
PB
  
8Meja Tunmar Blonde
1.25
Spårvägens FK
1.25
PB
  
8Lovisa Sannö
Lovisa Sannö 10, KFUM Örebro
1.25
KFUM Örebro
1.25
PB
  
10Ellen AdolfssonMotala AIF
1.25
  
10Audrey Coan
1.25
Turebergs FK
1.25
PB
  
12Mikaela MathiassonKarlskoga FI
1.25
PB
  
13Tilda Forselius
Tilda Forselius 10, Nyköpings BIS
1.20
Nyköpings BIS
1.20
SB
  
13Wilma Hermansson
1.20
Åkersberga SK
1.20
PB
  
13Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
1.20
Åkersberga SK
1.20
PB
  
16Vera Lagerlöf
Vera Lagerlöf 10, KFUM Örebro
1.20
KFUM Örebro
1.20
  
16Tilda Thelander
1.20
Karlskoga FI
1.20
=SB
  
18Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
1.20
  
19Anja LeonowiczÅsbro GoIF
1.15
  
19Filippa Berfenstam
1.15
Spårvägens FK
1.15
PB
  
19Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
1.15
Leksands FIK
1.15
PB
  
19Molly Gramsby
1.15
Motala AIF
1.15
PB
  
23Astrid Kallin
Astrid Kallin 11, Spårvägen
1.10
Spårvägens FK
1.10
PB
  
24Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
1.10
KFUM Örebro
1.10
PB
  
Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
NH
Stocksäters IF
NH
  
Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
NH
Stocksäters IF
NH
  
1.101.151.201.251.301.341.381.411.44
Karlsson--ooooooxxx
Hemmingsson-oooxooxoxxx
Sevelin--oooxxoxoxxx
Branneby-ooxooxoxxoxxx
Gimlander--oooxxoxxx
Forslund Ekberg--ooxoxxr
Dahloooxxoxxoxxx
Tunmar Blondeoooxo
Sannöoooxo
Adolfssonoooxxo
Coan-ooxxo
Mathiassonooxoxxo
Forselius-ooxxx
Hermanssonoooxxx
Bååtheoooxxx
Lagerlöfooxoxxx
Thelanderooxoxxx
Jonsson Sivén-oxxoxxx
Leonowiczooxxx
Berfenstamooxxx
Anderssonooxxx
Gramsbyooxxx
Kallinoxxx
Tränkxxoxxx
Svahnxxx
Luthmanxxx
F13 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elina Wester
Elina Wester 12, Åsbro
2.13
12Åsbro GoIF
2.13
PB
  
2Audrey Coan
1.53
Turebergs FK
1.53
PB
  
Tilda ThelanderKarlskoga FI
NH
  
Zara Branneby
NH
Karlskoga FI
NH
  
1.531.731.932.132.23
Westeroooxxoxxx
Coanoxxx
Thelanderxxx
Brannebyxxx
F13 Tresteg (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Wilma Wallsten
9.96
Huddinge AIS
9.96
PB
  
2Elisa Östin
9.94
Karlskoga FI
9.94
PB
  
3Ebba Forslund Ekberg
9.81
KFUM Örebro
9.81
PB
  
4Emma Håkansson
9.45
Turebergs FK
9.45
PB
  
5Julia Karlsson
9.36
Säffle FIK
9.36
PB
  
6Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.18
Katrineholms SK
9.18
PB
  
7Wilma Silvell
8.79
Huddinge AIS
8.79
PB
  
8Siri SkogehällÅsbro GoIF
8.69
PB
  
9Mikaela MathiassonKarlskoga FI
8.64
PB
  
10Zara Branneby
8.53
Karlskoga FI
8.53
PB
  
11Wilma Hermansson
8.33
Åkersberga SK
8.33
PB
  
12Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
8.13
Leksands FIK
8.13
PB
  
13Tilda Thelander
7.82
Karlskoga FI
7.82
PB
  
14Cajsa Bååthe
Cajsa Bååthe 11, Åkersberga
7.81
Åkersberga SK
7.81
PB
  
15Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
7.62
KFUM Örebro
7.62
PB
  
Wallsten9.629.969.899.599.929.96
Östin9.439.599.779.869.949.85
Forslund Ekberg9.469.609.399.349.579.81
Håkansson9.419.36x9.379.45x
Karlsson8.909.369.038.458.408.77
Sevelin9.009.058.678.969.189.14
Silvell8.788.798.73x8.508.29
Skogehäll8.488.698.618.538.678.57
Mathiasson8.348.618.64
Branneby8.288.538.34
Hermansson8.108.338.30
Andersson7.718.137.91
Thelander7.437.467.82
Bååthex7.627.81
Tränk7.357.217.62
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
9.94
Karlskoga FI
9.94
  
2Leah Sageborn
9.89
IFK Gnesta
9.89
PB
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
PB
  
4Moa Ekblad Haarala
9.34
IK Westmannia
9.34
  
5Ebba Forslund Ekberg
8.62
KFUM Örebro
8.62
PB
  
6Nellie HemmingssonMotala AIF
8.57
PB
  
7Tilda Thelander
8.55
Karlskoga FI
8.55
PB
  
8Hedvig Elfström
Hedvig Elfström 10, Lidköpings IS
8.37
Lidköpings IS
8.37
PB
  
9Julia Karlsson
8.12
Säffle FIK
8.12
PB
  
10Zara Branneby
7.93
Karlskoga FI
7.93
  
11Ellen AdolfssonMotala AIF
7.81
PB
  
12Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
7.53
PB
  
13Wilma Wallsten
7.25
Huddinge AIS
7.25
PB
  
14Märta Furn
Märta Furn 10, Spårvägen
7.15
Spårvägens FK
7.15
PB
  
15Wilma Silvell
7.05
Huddinge AIS
7.05
PB
  
16Mikaela MathiassonKarlskoga FI
7.03
  
17Cornelia NordlanderLudvika FFI
7.01
  
18Audrey Coan
6.99
Turebergs FK
6.99
PB
  
19Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
6.80
PB
  
20Delina Aforki
Delina Aforki 10, Spårvägen
5.88
Spårvägens FK
5.88
PB
  
21Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
5.71
Stocksäters IF
5.71
PB
  
Östin9.339.279.949.359.429.94
Sageborn9.418.759.149.458.559.89
Lilja8.798.038.829.368.849.25
Ekblad Haarala8.936.778.919.129.34x
Forslund Ekberg7.217.758.628.067.907.96
Hemmingsson8.068.118.578.097.808.25
Thelander8.258.108.558.148.258.36
Elfström8.377.817.797.58x7.63
Karlsson7.457.708.12
Branneby7.537.937.25
Adolfsson7.087.817.26
Danielsson Wellsén6.927.537.40
Wallsten5.867.207.25
Furn6.157.156.74
Silvell7.05x6.28
Mathiasson6.557.036.99
Nordlander6.335.337.01
Coan6.926.99x
Jonsson Sivén6.275.836.80
Aforki5.675.885.70
Svahn5.625.715.67

© 2023 Friidrottsstatistik