0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Glanshammars IF
Tävlande: 203 (84+119)   Starter: 558 (201+357)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel Berr
Daniel Berr 75, Västerås FK
7.79
Västerås FK
7.79
PB
  
2Adam Mittjas
7.90
Strands IF
7.90
PB
  
3Olof Wallin
9.21
Wedevågs IF
9.21
PB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Neo Kanedal
Neo Kanedal 07, KFUM Örebro
23.95
KFUM Örebro
23.95
PB
  
2Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
24.46
KFUM Örebro
24.46
PB
  
3Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist 83, Linköpings GIF
24.94
Linköpings GIF
24.94
  
Final B
1Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
23.94
KFUM Örebro
23.94
PB
  
2Miron Weber
Miron Weber 07, Linköpings GIF
25.86
Linköpings GIF
25.86
  
3Alwe Widman
Alwe Widman 07, KFUM Örebro
26.45
KFUM Örebro
26.45
PB
  
4Pontus Weman Tell
27.77
Danderyds SK
27.77
PB
  
Final C
1Jenson King
25.56
KFUM Arvika
25.56
PB
  
2Arvid Åberg
Arvid Åberg 07, Tjalve FIF
27.60
Tjalve FIF
27.60
PB
  
3Mattias Nestor
Mattias Nestor 70, Linköpings GIF
27.82
Linköpings GIF
27.82
PB
  
4Albin Wallgren
29.64
Åsbro GoIF
29.64
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linus Jansson
9:02.27
Hässelby SK
9:02.27
PB
  
2Edvin KarlströmRehns BK
9:20.04
PB
  
3Fredrik Nybäck
9:42.69
Spårvägens FK
9:42.69
  
4Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
9:45.96
Västerås FK
9:45.96
PB
  
5Mattias Gustafsson
9:56.40
IK Nocout.se
9:56.40
PB
  
6Isak Steiner
Isak Steiner 08, Västerås FK
10:18.23
Västerås FK
10:18.23
PB
  
Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Karl-William EinarsonIF Göta Karlstad
6.16
  
Einarson5.926.096.164.056.066.01
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kevin Lindquist
Kevin Lindquist 07, KFUM Örebro
7.48
KFUM Örebro
7.48
PB
  
2Miron Weber
Miron Weber 07, Linköpings GIF
7.75
Linköpings GIF
7.75
  
3Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
7.77
KFUM Örebro
7.77
PB
  
4Filip Ydreborg
Filip Ydreborg 07, Linköpings GIF
7.86
Linköpings GIF
7.86
PB
  
5Jenson King
7.95
KFUM Arvika
7.95
PB
  
6Arvid Åberg
Arvid Åberg 07, Tjalve FIF
8.74
Tjalve FIF
8.74
PB
  
P17 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
10:10.57
Västerås FK
10:10.57
PB
  
K 1
2Albin Wallgren
11:27.81
Åsbro GoIF
11:27.81
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Samuel Berglund
Samuel Berglund 07, KFUM Örebro
1.67
KFUM Örebro
1.67
PB
  
1.571.601.651.671.70
Berglundxxoxooxoxxx
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filip Ydreborg
Filip Ydreborg 07, Linköpings GIF
5.36
Linköpings GIF
5.36
  
2Miron Weber
Miron Weber 07, Linköpings GIF
5.30
Linköpings GIF
5.30
  
3Arvid Åberg
Arvid Åberg 07, Tjalve FIF
4.83
Tjalve FIF
4.83
PB
  
Ydreborgx5.36x5.17x5.35
Weberx5.095.165.30x5.23
Åberg4.63x4.684.684.834.80
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Miron Weber
Miron Weber 07, Linköpings GIF
10.11
Linköpings GIF
10.11
PB
  
2Filip Ydreborg
Filip Ydreborg 07, Linköpings GIF
9.85
Linköpings GIF
9.85
PB
  
3Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
9.41
KFUM Örebro
9.41
  
Weberx9.729.469.89x10.11
Ydreborg8.788.198.729.859.459.43
Hilldingx7.689.418.81xx
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias Högnelid
7.72
Tjalve FIF
7.72
  
2Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
7.86
Linköpings GIF
7.86
PB
  
3Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
7.96
KFUM Örebro
7.96
PB
  
4Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
8.19
Västerås FK
8.19
  
5Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
8.22
Västerås FK
8.22
  
6Nikolaj Lindblad
8.22
Åtvidabergs IF
8.22
PB
  
7Dexter Nordin
Dexter Nordin 08, Västerås FK
8.27
Västerås FK
8.27
PB
  
8William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.41
Katrineholms SK
8.41
  
Heat 1
1Elias Högnelid
7.70
Tjalve FIF
7.70
PB
q
  
2Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
8.18
Västerås FK
8.18
PB
q
  
3Nikolaj Lindblad
8.25
Åtvidabergs IF
8.25
PB
q
  
4Felix Sjöstedt
8.76
Glanshammars IF
8.76
PB
  
5Ludvig WalanKils AIK
9.03
PB
  
6Morgan Berg
Morgan Berg 09, KFUM Örebro
9.12
KFUM Örebro
9.12
PB
  
7Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
9.20
KFUM Örebro
9.20
PB
  
Heat 2
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
8.03
KFUM Örebro
8.03
PB
q
  
2Dexter Nordin
Dexter Nordin 08, Västerås FK
8.28
Västerås FK
8.28
PB
q
  
3Castor SvanelidIF Linnéa
8.39
PB
  
4Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
8.40
PB
  
5Carl Östberg
8.48
Finspångs AIK
8.48
PB
  
6Gabriel Melander
8.62
Turebergs FK
8.62
PB
  
7Rasmus GardelinIF Linnéa
8.82
PB
  
8Edwin WallgrenÅsbro GoIF
9.67
  
Heat 3
1Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
7.88
Linköpings GIF
7.88
PB
q
  
2Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
8.19
Västerås FK
8.19
PB
q
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
8.31
Katrineholms SK
8.31
PB
q
  
4Oliver Arnesson
8.35
Wedevågs IF
8.35
PB
  
5Gustav Lydell Melander
8.71
KFUM Örebro
8.71
PB
  
6Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
8.86
Linköpings GIF
8.86
PB
  
7Edvin DannfeldtLudvika FFI
9.23
PB
  
8Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
9.36
KFUM Örebro
9.36
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
26.13
KFUM Örebro
26.13
PB
  
2Nikolaj Lindblad
26.35
Åtvidabergs IF
26.35
PB
  
3Dexter Nordin
Dexter Nordin 08, Västerås FK
26.71
Västerås FK
26.71
PB
  
Final B
1Carl Östberg
26.69
Finspångs AIK
26.69
PB
  
2Oliver Arnesson
27.06
Wedevågs IF
27.06
PB
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
27.44
Katrineholms SK
27.44
PB
  
Final C
1Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
29.22
Linköpings GIF
29.22
PB
  
2Gabriel Melander
29.34
Turebergs FK
29.34
PB
  
3Ludvig WalanKils AIK
29.70
PB
  
4Edwin Wallgren
33.51
Åsbro GoIF
33.51
  
Final D
1Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
27.32
PB
  
2Castor Svanelid
28.00
IF Linnéa
28.00
PB
  
3Edvin Dannfeldt
31.51
Ludvika FFI
31.51
PB
  
P15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Arnesson
2:28.48
Wedevågs IF
2:28.48
  
2Gabriel Laine
2:33.76
Karlskoga FI
2:33.76
PB
  
3Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
2:39.32
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ludvig WalanKils AIK
1.60
PB
  
2Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
1.57
Västerås FK
1.57
PB
  
3Castor SvanelidIF Linnéa
1.45
PB
  
4Alexander Hulthén GylleredIF Linnéa
1.40
PB
  
5Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
1.40
IFK Kristinehamn
1.40
PB
  
1.251.301.351.401.451.491.531.571.601.65
Walan---xoxooxooxxoxxx
Lindström---xooooxoxxx
Svanelid---ooxxx
Hulthén Gylleredooooxxx
Pranjic-ooxoxxx
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias Högnelid
5.49
Tjalve FIF
5.49
PB
  
2Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
5.40
Linköpings GIF
5.40
PB
  
3Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
5.33
KFUM Örebro
5.33
PB
  
4Dexter Nordin
Dexter Nordin 08, Västerås FK
5.00
Västerås FK
5.00
PB
  
5Wilmer Åkerlund
Wilmer Åkerlund 09, Västerås FK
4.96
Västerås FK
4.96
PB
  
6William Daun
William Daun 09, Katrineholm
4.56
Katrineholms SK
4.56
PB
  
7Alex Nord
Alex Nord 09, KFUM Örebro
4.32
KFUM Örebro
4.32
PB
  
8Karl Nestor
Karl Nestor 08, Linköpings GIF
4.28
Linköpings GIF
4.28
PB
  
9Ethan Lindström
Ethan Lindström 08, Västerås FK
4.23
Västerås FK
4.23
  
10Edvin DannfeldtLudvika FFI
4.19
PB
  
11Edwin WallgrenÅsbro GoIF
3.76
PB
  
12Ludwig Olofsson
Ludwig Olofsson 09, KFUM Örebro
3.69
KFUM Örebro
3.69
PB
  
Ludvig WalanKils AIK
NM
  
Högnelidxx4.995.175.055.49
Salberg4.885.295.405.105.36
Mattssonx5.135.195.29x5.33
Nordin4.504.365.004.964.894.88
Åkerlund4.77x4.96x4.77x
Daunx4.354.564.51
Nord4.083.904.324.124.10x
Nestor4.054.284.264.00x4.07
Lindströmx3.734.23
Dannfeldtx3.884.19
Wallgren3.76xx
Olofsson3.153.483.69
Walanx
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Pranjic
Anton Pranjic 09, Kristinehamn
11.61
IFK Kristinehamn
11.61
PB
  
2Gabriel Melander
11.44
Turebergs FK
11.44
PB
  
3Loke Salberg
Loke Salberg 08, Linköpings GIF
11.04
Linköpings GIF
11.04
PB
  
4Felix Sjöstedt
10.80
Glanshammars IF
10.80
PB
  
5Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
9.64
Glanshammars IF
9.64
PB
  
6Carl Östberg
8.72
Finspångs AIK
8.72
PB
  
7Rasmus GardelinIF Linnéa
8.19
PB
  
8Edvin DannfeldtLudvika FFI
7.55
PB
  
9Ludvig WalanKils AIK
7.12
  
Pranjic10.8711.2511.6110.8710.9710.68
Melander10.7610.0010.4510.7810.3511.44
Salberg10.48x9.509.6610.2211.04
Sjöstedt9.969.7310.8010.0710.2010.41
Olssonx8.02x8.518.389.64
Östberg7.507.728.628.538.408.72
Gardelinx8.137.677.668.198.13
Dannfeldt6.597.527.216.52x7.55
Walan6.556.677.12
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
8.04
Danderyds SK
8.04
PB
  
2Max Unger
8.18
IF Linnéa
8.18
PB
  
3Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
8.31
Västerås FK
8.31
  
4Loe Asph Hennerdal
8.52
Västerås FK
8.52
PB
  
5Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.85
KFUM Örebro
8.85
  
6Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.91
KFUM Örebro
8.91
  
7Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.01
KFUM Örebro
9.01
PB
  
Heat 1
1Hanwen Dong
8.05
Danderyds SK
8.05
PB
q
  
2Max Unger
8.30
IF Linnéa
8.30
PB
q
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.74
KFUM Örebro
8.74
PB
q
  
4Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
9.04
KFUM Örebro
9.04
PB
q
  
5Vigon Asp
Vigon Asp 10, Westmannia
9.47
IK Westmannia
9.47
PB
  
6Olle Narving
Olle Narving 10, KFUM Örebro
9.88
KFUM Örebro
9.88
PB
  
Heat 2
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
8.24
Västerås FK
8.24
PB
q
  
2Loe Asph Hennerdal
8.55
Västerås FK
8.55
PB
q
  
3Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
8.76
KFUM Örebro
8.76
PB
q
  
4Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
9.06
KFUM Örebro
9.06
PB
q
  
5Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
9.25
KFUM Örebro
9.25
PB
  
6Vilghot Tränk
Vilghot Tränk 10, KFUM Örebro
9.66
KFUM Örebro
9.66
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
26.27
Danderyds SK
26.27
PB
  
2Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
27.48
Västerås FK
27.48
PB
  
3Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
28.95
KFUM Örebro
28.95
PB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
29.40
KFUM Örebro
29.40
PB
  
Final B
1Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
29.52
KFUM Örebro
29.52
PB
  
2Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
29.67
KFUM Örebro
29.67
PB
  
3Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
29.83
Glanshammars IF
29.83
PB
  
Final C
1Max Unger
27.01
IF Linnéa
27.01
PB
  
2Loe Asph Hennerdal
28.88
Västerås FK
28.88
PB
  
3Vigon Asp
Vigon Asp 10, Westmannia
31.99
IK Westmannia
31.99
PB
  
4Olle Narving
Olle Narving 10, KFUM Örebro
34.19
KFUM Örebro
34.19
PB
  
P13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
1:50.89
KFUM Örebro
1:50.89
  
2Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
1:52.77
KFUM Örebro
1:52.77
PB
  
3Sixten Didriksson
1:53.46
KFUM Örebro
1:53.46
  
4Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
1:54.79
KFUM Örebro
1:54.79
PB
  
5Adam Gunnarsson
Adam Gunnarsson 10, KFUM Örebro
2:02.62
KFUM Örebro
2:02.62
PB
  
6Olle Narving
Olle Narving 10, KFUM Örebro
2:05.48
KFUM Örebro
2:05.48
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
1.43
Västerås FK
1.43
PB
  
1Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
1.43
KFUM Örebro
1.43
PB
  
3Sixten Didriksson
1.39
KFUM Örebro
1.39
PB
  
4Vilghot Tränk
Vilghot Tränk 10, KFUM Örebro
1.35
KFUM Örebro
1.35
PB
  
5Loe Asph Hennerdal
1.35
Västerås FK
1.35
PB
  
6Adam Gunnarsson
Adam Gunnarsson 10, KFUM Örebro
1.21
KFUM Örebro
1.21
PB
  
7Arvid Johansson
1.11
Karlskoga FI
1.11
  
1.111.161.211.261.311.351.391.431.46
Nyqvist----oooxxoxxx
Olsson-ooooooxxoxxx
Didriksson---oooxoxxx
Tränk-oooooxxx
Asph Hennerdal--ooxooxxx
Gunnarssonooxoxxx
Johanssono
P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
5.25
Danderyds SK
5.25
PB
  
2Max Unger
4.81
IF Linnéa
4.81
PB
  
3Loe Asph Hennerdal
4.77
Västerås FK
4.77
PB
  
4Emil Sjöholm
Emil Sjöholm 10, KFUM Örebro
4.62
KFUM Örebro
4.62
PB
  
5Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
4.58
KFUM Örebro
4.58
PB
  
6Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
4.45
Glanshammars IF
4.45
PB
  
7Sixten Didriksson
4.37
KFUM Örebro
4.37
  
8Sixten Axmon
Sixten Axmon 10, KFUM Örebro
4.07
KFUM Örebro
4.07
  
9Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
3.76
KFUM Örebro
3.76
PB
  
10Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
3.69
KFUM Örebro
3.69
PB
  
Vigon Asp
Vigon Asp 10, Westmannia
NM
IK Westmannia
NM
  
Dong5.254.735.024.825.155.19
Unger4.564.343.994.814.604.65
Asph Hennerdal4.46x4.484.654.474.77
Sjöholm4.344.584.404.344.584.62
Unosson4.444.434.534.584.474.51
Seger4.154.234.304.264.454.01
Didriksson4.354.374.324.304.314.25
Axmon4.004.074.013.714.043.96
Linge3.763.603.73
Vinblad3.693.523.56
Aspxxx
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanwen Dong
10.45
Danderyds SK
10.45
PB
  
2Loe Asph Hennerdal
9.47
Västerås FK
9.47
PB
  
3Ture Ivansson
Ture Ivansson 10, KFUM Örebro
7.10
KFUM Örebro
7.10
PB
  
4Jonathan Linge
Jonathan Linge 10, KFUM Örebro
6.82
KFUM Örebro
6.82
PB
  
5Oscar Arvidsson
Oscar Arvidsson 10, KFUM Örebro
6.80
KFUM Örebro
6.80
PB
  
6Alvin Bjuremar
Alvin Bjuremar 10, KFUM Örebro
6.76
KFUM Örebro
6.76
PB
  
7Abd Alnafra
6.57
Åsbro GOIF
6.57
PB
  
Sixten Granström
NM
KFUM Örebro
NM
  
Dong9.8710.459.629.929.489.65
Asph Hennerdal8.869.478.318.438.699.03
Ivansson6.837.026.837.076.527.10
Linge6.355.806.586.656.116.82
Arvidsson6.356.806.326.266.786.25
Bjuremar5.796.636.766.546.386.55
Alnafra6.274.936.426.396.386.57
Granströmxxxxxx
P12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
9.09
11KFUM Örebro
9.09
PB
  
2Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
9.31
11KFUM Örebro
9.31
PB
  
3Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
9.38
11KFUM Örebro
9.38
PB
  
4Ferdinand Öhrn
Ferdinand Öhrn 11, KFUM Örebro
9.68
11KFUM Örebro
9.68
  
5Eric Salberg
Eric Salberg 11, Linköpings GIF
9.92
11Linköpings GIF
9.92
PB
  
6Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
9.98
11KFUM Örebro
9.98
PB
  
7Casper Ekström
Casper Ekström 11, KFUM Örebro
10.64
11KFUM Örebro
10.64
PB
  
P12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
30.30
11KFUM Örebro
30.30
PB
  
2Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
35.17
11KFUM Örebro
35.17
  
P12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Liam Olsson
Liam Olsson 11, IF Göta
2:02.27
11IF Göta Karlstad
2:02.27
PB
  
2Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
2:08.29
11KFUM Örebro
2:08.29
  
3Felix Walker
Felix Walker 11, KFUM Örebro
2:34.23
11KFUM Örebro
2:34.23
PB
  
P12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.55
11KFUM Örebro
1.55
PB
  
2Liam Olsson
Liam Olsson 11, IF Göta
1.47
11IF Göta Karlstad
1.47
PB
  
3Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.40
11KFUM Örebro
1.40
PB
  
4Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
1.34
11KFUM Örebro
1.34
PB
  
5Casper Ekström
Casper Ekström 11, KFUM Örebro
1.15
11KFUM Örebro
1.15
PB
  
1.00
1.43
1.05
1.45
1.10
1.47
1.15
1.49
1.20
1.52
1.24
1.55
1.28
1.57
1.31
1.34
1.37
1.40
Victorén-
xo
-
o
-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
o
o
o
Olsson-
o
-
o
-
xo
o
xxx
o
o
o
o
o
o
o
Ekvall-
xxx
-
o
o
o
o
o
xo
o
xo
o
Thuvander-
-
o
o
o
o
xo
o
o
xxx

Ekströmo
o
o
xo
x






P12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
4.40
11KFUM Örebro
4.40
PB
  
2Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
4.20
11KFUM Örebro
4.20
PB
  
3Liam Olsson
Liam Olsson 11, IF Göta
4.16
11IF Göta Karlstad
4.16
PB
  
4Gustav Östlund
Gustav Östlund 11, KFUM Örebro
4.06
11KFUM Örebro
4.06
PB
  
5Ferdinand Öhrn
Ferdinand Öhrn 11, KFUM Örebro
3.85
11KFUM Örebro
3.85
PB
  
6Filip Gillberg
Filip Gillberg 11, KFUM Örebro
3.75
11KFUM Örebro
3.75
PB
  
7Eric Salberg
Eric Salberg 11, Linköpings GIF
3.33
11Linköpings GIF
3.33
  
Ekvall4.114.324.394.404.164.29
Thuvander3.944.094.054.203.883.66
Olsson4.024.094.164.154.084.08
Östlund3.933.684.004.063.873.84
Öhrnx3.853.753.423.76x
Gillbergx3.663.673.753.413.64
Salberg3.333.33
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
8.37
11KFUM Örebro
8.37
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
7.84
11KFUM Örebro
7.84
  
3Eric Salberg
Eric Salberg 11, Linköpings GIF
6.59
11Linköpings GIF
6.59
  
4Felix Walker
Felix Walker 11, KFUM Örebro
6.34
11KFUM Örebro
6.34
PB
  
5Casper Ekström
Casper Ekström 11, KFUM Örebro
5.18
11KFUM Örebro
5.18
PB
  
Victorén8.028.377.988.068.027.90
Ekvall7.707.637.047.077.847.60
Salberg5.506.596.065.836.446.29
Walker5.945.386.085.956.346.13
Ekström5.024.885.184.844.934.76
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maja AnderssonIF Hagen
9.00
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Martina EfraimssonMotala AIF
11.60
  
2Rebecca Edberg
Rebecca Edberg 98, KFUM Örebro
9.06
KFUM Örebro
9.06
  
Efraimsson11.5411.44xx11.6011.33
Edberg9.069.06xx8.788.20
F17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna Fernberg
Johanna Fernberg 06, Västerås FK
28.55
Västerås FK
28.55
  
2Maja AnderssonIF Hagen
29.47
PB
  
3Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
29.84
KFUM Örebro
29.84
PB
  
4Alice Lundström
30.07
Stocksäters IF
30.07
PB
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
4.45
KFUM Örebro
4.45
  
2Lisa Wass
Lisa Wass 07, KFUM Örebro
4.40
KFUM Örebro
4.40
PB
  
Önander4.45x4.40xxx
Wassxxx4.404.354.38
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
11.64
KFUM Örebro
11.64
  
2Stella Önander
Stella Önander 06, KFUM Örebro
8.53
KFUM Örebro
8.53
PB
  
3Carolina Nyblom
Carolina Nyblom 06, Västerås FK
8.26
Västerås FK
8.26
PB
  
Karlsson11.2510.4810.1910.8010.9711.64
Önander8.538.277.727.518.537.83
Nyblom8.06x7.708.068.268.23
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
8.17
Katrineholms SK
8.17
PB
  
2Malva Lönn
8.37
Hammarby IF
8.37
  
3Jostin King
8.48
KFUM Arvika
8.48
  
4Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.52
Ösmo Nynäs FIK
8.52
PB
  
5Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.53
Stocksäters IF
8.53
  
6Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
8.71
  
7Agnes SchröderKFUM Arvika
8.76
  
8Klara Johansson
8.78
Stocksäters IF
8.78
  
Heat 1
1Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
8.48
Stocksäters IF
8.48
PB
q
  
2Agnes SchröderKFUM Arvika
8.64
PB
q
  
3Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
8.64
q
  
4Nova Rolfson-Andersson
8.89
Västerås FK
8.89
PB
  
5Elsa Sjögren
8.99
Säffle FIK
8.99
PB
  
6Elin Abelin
9.17
Säffle FIK
9.17
PB
  
7Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
9.38
Glanshammars IF
9.38
  
8Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
9.55
Glanshammars IF
9.55
PB
  
Heat 2
1Nellie Garmland
8.28
Katrineholms SK
8.28
q
  
2Emelie RasmussenFrövi IK
8.82
PB
  
3Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
8.98
KFUM Örebro
8.98
PB
  
4Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
9.26
KFUM Örebro
9.26
PB
  
5Hanna AnderssonIF Hagen
9.37
PB
  
6Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
10.05
Glanshammars IF
10.05
  
7Julia Walltin
Julia Walltin 09, IKHP Huskvarna
10.33
IKHP Huskvarna
10.33
  
Heat 3
1Jostin King
8.40
KFUM Arvika
8.40
PB
q
  
2Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
8.53
Ösmo Nynäs FIK
8.53
=PB
q
  
3Klara Johansson
8.67
Stocksäters IF
8.67
PB
q
  
4Engla Gestblom
8.83
IFK Mora
8.83
PB
  
5Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
9.07
Västerås FK
9.07
PB
  
6Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
9.08
PB
  
7Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
9.12
KFUM Örebro
9.12
PB
  
8Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
9.50
PB
  
Heat 4
1Malva Lönn
8.43
Hammarby IF
8.43
q
  
2Rebecka Albinsson
8.68
Karlskoga FI
8.68
PB
  
3Emma Nehlin
Emma Nehlin 08, Tjalve FIF
9.03
Tjalve FIF
9.03
PB
  
4Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
9.20
KFUM Örebro
9.20
PB
  
5Olivia Ledin
Olivia Ledin 09, Västerås FK
9.29
Västerås FK
9.29
PB
  
6Nemi Flobrink-Wiik
9.44
IK Westmannia
9.44
PB
  
7Siri Andersson
Siri Andersson 09, KFUM Örebro
9.79
KFUM Örebro
9.79
PB
  
8Linn Wickman
Linn Wickman 09, Västerås FK
10.74
Västerås FK
10.74
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
27.02
Katrineholms SK
27.02
PB
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
28.28
Stocksäters IF
28.28
PB
  
3Rebecka Albinsson
28.51
Karlskoga FI
28.51
PB
  
4Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
28.58
  
Final B
1Jostin King
29.22
KFUM Arvika
29.22
PB
  
2Emelie RasmussenFrövi IK
29.27
PB
  
3Agnes SchröderKFUM Arvika
29.96
PB
  
Klara Johansson
DQ
Stocksäters IF
DQ
  
Final C
1Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
30.83
Västerås FK
30.83
  
2Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
31.01
KFUM Örebro
31.01
PB
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
31.60
KFUM Örebro
31.60
PB
  
4Elin Abelin
31.80
Säffle FIK
31.80
PB
  
Final D
1Elsa Sjögren
29.73
Säffle FIK
29.73
PB
  
2Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
31.82
PB
  
3Nemi Flobrink-Wiik
32.65
IK Westmannia
32.65
PB
  
Final E
1Engla Gestblom
30.05
IFK Mora
30.05
PB
  
2Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
30.89
PB
  
3Edla Danielsson
31.34
IK Westmannia
31.34
PB
  
F15 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
2:29.04
IF Göta Karlstad
2:29.04
  
2Tyra Svensson
Tyra Svensson 09, Västerås FK
2:33.76
Västerås FK
2:33.76
PB
  
3Julia Walltin
Julia Walltin 09, IKHP Huskvarna
2:36.59
IKHP Huskvarna
2:36.59
PB
  
4Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
2:42.00
Stocksäters IF
2:42.00
  
5Rebecka Albinsson
2:42.72
Karlskoga FI
2:42.72
  
6Vanda Westman
2:48.23
KFUM Arvika
2:48.23
PB
  
7Hanna Andersson
2:58.59
IF Hagen
2:58.59
PB
  
8Engla Gestblom
3:13.75
IFK Mora
3:13.75
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Svea Victorén
Svea Victorén 08, KFUM Örebro
1.65
KFUM Örebro
1.65
  
2Klara Johansson
1.48
Stocksäters IF
1.48
  
3Elin Abelin
1.48
Säffle FIK
1.48
PB
  
4Elsa Sjögren
1.48
Säffle FIK
1.48
PB
  
5Edla Danielsson
1.48
IK Westmannia
1.48
PB
  
6Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.44
Glanshammars IF
1.44
PB
  
6Agnes SchröderKFUM Arvika
1.44
PB
  
8Emma Nehlin
Emma Nehlin 08, Tjalve FIF
1.40
Tjalve FIF
1.40
PB
  
9Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
1.30
Glanshammars IF
1.30
  
9Thea Englund
Thea Englund 08, Västerås FK
1.30
Västerås FK
1.30
  
1.251.301.351.401.441.481.521.551.601.651.70
Victorén------oooxxoxxx
Johansson----ooxxx
Abelinooxooooxxx
Sjögren-ooooxoxxx
Danielsson-oooxxoxoxxx
Svenssonoooooxxx
Schröderoooooxxx
Nehlin-ooxoxxx
Johanssonooxxx
Englund-oxxx
F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie Garmland
5.22
Katrineholms SK
5.22
PB
  
2Lisa Palmheden
Lisa Palmheden 09, Ösmo Nynäs
4.90
Ösmo Nynäs FIK
4.90
PB
  
3Josefine JohanssonIF Göta Karlstad
4.60
PB
  
4Emelie RasmussenFrövi IK
4.57
PB
  
5Elin Abelin
4.40
Säffle FIK
4.40
PB
  
6Rebecka Albinsson
4.37
Karlskoga FI
4.37
PB
  
7Linnéa KarlssonSäffle FIK
4.35
PB
  
8Emma Nehlin
Emma Nehlin 08, Tjalve FIF
4.31
Tjalve FIF
4.31
PB
  
9Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
4.28
KFUM Örebro
4.28
PB
  
10Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
4.28
KFUM Örebro
4.28
PB
  
11Agnes SchröderKFUM Arvika
4.21
PB
  
12Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
3.99
KFUM Örebro
3.99
PB
  
13Olivia Ledin
Olivia Ledin 09, Västerås FK
3.98
Västerås FK
3.98
PB
  
14Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
3.97
KFUM Örebro
3.97
PB
  
15Alma Gunnarsson
Alma Gunnarsson 08, Västerås FK
3.88
Västerås FK
3.88
  
16Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
3.86
Glanshammars IF
3.86
PB
  
17Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
3.82
Glanshammars IF
3.82
PB
  
18Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
3.80
Glanshammars IF
3.80
PB
  
19Freja Wilen
Freja Wilen 09, KFUM Örebro
3.76
KFUM Örebro
3.76
PB
  
20Siri Andersson
Siri Andersson 09, KFUM Örebro
3.71
KFUM Örebro
3.71
PB
  
21Vanda Westman
3.66
KFUM Arvika
3.66
PB
  
22Nellie Nordh-PorathSäffle FIK
3.61
PB
  
23Lyra Gestblom
2.97
IFK Mora
2.97
PB
  
24Linn Wickman
Linn Wickman 09, Västerås FK
2.97
Västerås FK
2.97
PB
  
Garmlandx5.224.914.924.79
Palmheden4.904.004.294.314.424.77
Johansson4.604.384.544.524.394.43
Rasmussen4.234.444.264.044.574.19
Abelin4.32x3.334.404.234.06
Albinssonx4.37x4.273.61
Karlsson4.314.354.173.913.994.13
Nehlin4.264.314.164.144.174.14
Strand4.28x4.04
Medbergx4.283.88
Schröder3.464.213.88
Eriksson3.993.873.70
Ledin3.923.933.98
Kjellbom3.873.693.97
Gunnarsson3.743.653.88
Käll3.863.823.68
Svenssonx3.823.78
Lilja3.763.653.80
Wilen3.223.763.18
Andersson3.713.592.97
Westman3.663.562.86
Nordh-Porath3.613.423.17
Gestblom2.65x2.97
Wickmanx2.972.61
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Midea Allard
Midea Allard 08, Västerås FK
9.98
Västerås FK
9.98
  
2Jostin King
9.58
KFUM Arvika
9.58
PB
  
3Linnéa KarlssonSäffle FIK
8.88
PB
  
4Elsa Sjögren
8.39
Säffle FIK
8.39
PB
  
5Mi WestlundKils AIK
8.10
PB
  
6Elin Abelin
7.77
Säffle FIK
7.77
PB
  
7Mira Andersson LernmanIF Göta Karlstad
7.02
PB
  
8Evelina BönströmKils AIK
6.96
  
9Siri Andersson
Siri Andersson 09, KFUM Örebro
5.93
KFUM Örebro
5.93
PB
  
Allard9.389.679.779.549.989.95
King9.589.189.058.638.699.40
Karlsson8.298.888.698.108.23
Sjögren8.188.397.837.348.097.46
Westlund7.818.107.817.78x7.73
Abelin7.77
Andersson Lernman5.826.776.977.026.846.77
Bönström6.906.066.966.905.966.21
Andersson5.935.895.30x4.66
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.41
  
2Elisa Östin
8.54
Karlskoga FI
8.54
PB
  
3Vera SchönningGefle IF
8.62
PB
  
4Ebba Forslund Ekberg
8.77
KFUM Örebro
8.77
  
5Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.90
KFUM Örebro
8.90
=PB
  
6Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.98
KFUM Örebro
8.98
  
7Siri SkogehällÅsbro GoIF
8.99
=PB
  
8Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
9.10
Lidköpings IS
9.10
  
Heat 1
1Nellie HemmingssonMotala AIF
8.40
PB
q
  
2Siri SkogehällÅsbro GoIF
8.99
PB
q
  
3Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
9.02
Lidköpings IS
9.02
PB
q
  
4Elsa Herlin
Elsa Herlin 10, Åkersberga
9.13
Åkersberga SK
9.13
PB
  
5Tuva LjunggrenKFUM Arvika
9.40
PB
  
6Nova Pantzar
Nova Pantzar 10, KFUM Örebro
9.85
KFUM Örebro
9.85
PB
  
7Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
9.89
PB
  
Heat 2
1Vera SchönningGefle IF
8.63
PB
q
  
2Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
9.12
Västerås FK
9.12
  
3Cornelia Staf
9.44
Motala AIF
9.44
PB
  
4Rut Rydén
9.55
Sälens IF
9.55
PB
  
5Bianca Borgman
10.05
IF Linnéa
10.05
PB
  
6Vilma ÅkerstedtSälens IF
10.23
PB
  
7Vera Lagerlöf
Vera Lagerlöf 10, KFUM Örebro
10.28
KFUM Örebro
10.28
PB
  
Heat 3
1Elisa Östin
8.60
Karlskoga FI
8.60
PB
q
  
2Agnes Berg
9.06
Sälens IF
9.06
PB
  
3Julia Karlsson
9.39
Säffle FIK
9.39
PB
  
4Clara GruvfältIF Linnéa
9.62
PB
  
5Anja LeonowiczÅsbro GoIF
9.93
PB
  
6Maja Martini
9.99
Motala AIF
9.99
PB
  
7Vega Röök
10.28
IF Linnéa
10.28
PB
  
Heat 4
1Ebba Forslund Ekberg
8.71
KFUM Örebro
8.71
PB
q
  
2Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.93
KFUM Örebro
8.93
q
  
3Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.96
KFUM Örebro
8.96
PB
q
  
4Inez BergmanGefle IF
9.30
PB
  
5Elvira Löwdin
9.92
IK Westmannia
9.92
PB
  
6Hedda Von MalmborgIF Linnéa
9.96
PB
  
7Ruth Bankander
9.98
IF Linnéa
9.98
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
28.41
Karlskoga FI
28.41
PB
  
2Nellie HemmingssonMotala AIF
28.93
PB
  
3Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
29.34
Västerås FK
29.34
PB
  
Final B
1Siri SkogehällÅsbro GoIF
30.20
PB
  
2Moa Lindgren
Moa Lindgren 10, Westmannia
31.13
IK Westmannia
31.13
PB
  
Final C
1Julia Karlsson
31.32
Säffle FIK
31.32
PB
  
2Agnes Berg
31.84
Sälens IF
31.84
PB
  
3Anja Leonowicz
34.12
Åsbro GoIF
34.12
PB
  
Final D
1Clara Gruvfält
32.15
IF Linnéa
32.15
PB
  
2Vega Röök
34.96
IF Linnéa
34.96
PB
  
3Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
35.16
PB
  
4Vilma ÅkerstedtSälens IF
35.47
PB
  
Final E
1Hedda Von MalmborgIF Linnéa
33.66
PB
  
2Ruth Bankander
34.00
IF Linnéa
34.00
PB
  
3Bianca Borgman
34.59
IF Linnéa
34.59
PB
  
F13 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
1:58.75
Karlskoga FI
1:58.75
  
2Tuva Ljunggren
2:02.71
KFUM Arvika
2:02.71
PB
  
3Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
2:03.60
Lidköpings IS
2:03.60
PB
  
4Moa Lindgren
Moa Lindgren 10, Westmannia
2:04.17
IK Westmannia
2:04.17
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Karlsson
1.39
Säffle FIK
1.39
PB
  
2Ebba Forslund Ekberg
1.35
KFUM Örebro
1.35
PB
  
2Nellie HemmingssonMotala AIF
1.35
  
4Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
1.35
Lidköpings IS
1.35
PB
  
5Moa Lindgren
Moa Lindgren 10, Westmannia
1.31
IK Westmannia
1.31
PB
  
6Anja LeonowiczÅsbro GoIF
1.26
PB
  
7Vera Lagerlöf
Vera Lagerlöf 10, KFUM Örebro
1.21
KFUM Örebro
1.21
PB
  
8Moa Ekblad Haarala
1.11
IK Westmannia
1.11
PB
  
Clara GruvfältIF Linnéa
NH
  
1.111.161.211.261.311.351.391.43
Karlsson---ooooxxx
Forslund Ekberg-ooooxox
Hemmingsson-ooooxoxxx
Stenborg-oooxoxoxxx
Lindgren-oxooxoxxx
Leonowiczooxooxxx
Lagerlöfooxoxxx
Ekblad Haaralaxoxxx
Gruvfältxxx
F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
4.79
Karlskoga FI
4.79
  
2Ebba Forslund Ekberg
4.66
KFUM Örebro
4.66
PB
  
3Nellie HemmingssonMotala AIF
4.46
PB
  
4Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
4.41
Västerås FK
4.41
  
5Linnea Stenborg
Linnea Stenborg 10, Lidköpings IS
4.40
Lidköpings IS
4.40
=PB
  
6Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
4.35
KFUM Örebro
4.35
PB
  
7Vera SchönningGefle IF
4.31
PB
  
8Agnes Berg
4.30
Sälens IF
4.30
PB
  
9Elsa Herlin
Elsa Herlin 10, Åkersberga
4.08
Åkersberga SK
4.08
PB
  
10Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
4.01
KFUM Örebro
4.01
PB
  
11Julia Karlsson
3.99
Säffle FIK
3.99
  
12Siri SkogehällÅsbro GoIF
3.97
PB
  
13Rut Rydén
3.94
Sälens IF
3.94
PB
  
14Moa Ekblad Haarala
3.93
IK Westmannia
3.93
PB
  
15Inez BergmanGefle IF
3.91
PB
  
16Tuva LjunggrenKFUM Arvika
3.78
PB
  
17Clara GruvfältIF Linnéa
3.73
PB
  
18Ruth Bankander
3.69
IF Linnéa
3.69
PB
  
19Hedda Von MalmborgIF Linnéa
3.59
PB
  
20Maja Martini
3.59
Motala AIF
3.59
  
21Cornelia Staf
3.53
Motala AIF
3.53
  
22Anja LeonowiczÅsbro GoIF
3.44
  
23Bianca Borgman
3.43
IF Linnéa
3.43
PB
  
24Nova Pantzar
Nova Pantzar 10, KFUM Örebro
3.40
KFUM Örebro
3.40
PB
  
25Vilma ÅkerstedtSälens IF
3.35
PB
  
26Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
3.29
  
27Vera Lagerlöf
Vera Lagerlöf 10, KFUM Örebro
3.13
KFUM Örebro
3.13
PB
  
Östin4.514.474.364.634.554.79
Forslund Ekberg4.494.664.624.644.634.61
Hemmingsson4.294.374.464.434.43x
Folkessonx4.344.194.314.254.41
Stenborg4.104.314.284.304.404.35
Lilja3.944.204.044.274.354.25
Schönning3.803.894.214.034.314.26
Berg3.663.954.134.304.224.16
Herlin3.923.954.08
Kojic3.953.944.01
Karlsson3.973.993.99
Skogehäll3.823.693.97
Rydén3.883.943.85
Ekblad Haarala3.763.933.83
Bergman3.913.523.70
Ljunggren3.783.643.66
Gruvfält3.683.353.73
Bankander3.69xx
Von Malmborg3.593.573.19
Martinixx3.59
Staf3.533.433.53
Leonowicz3.323.433.44
Borgman3.433.313.06
Pantzar3.40x3.37
Åkerstedt3.203.353.28
Danielsson Wellsénx3.083.29
Lagerlöf3.132.863.10
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisa Östin
10.19
Karlskoga FI
10.19
PB
  
2Moa Ekblad Haarala
9.56
IK Westmannia
9.56
PB
  
3Tuva LjunggrenKFUM Arvika
9.13
PB
  
4Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.74
KFUM Örebro
8.74
PB
  
5Vera SchönningGefle IF
8.60
PB
  
6Ebba Forslund Ekberg
8.53
KFUM Örebro
8.53
PB
  
7Matilda Folkesson
Matilda Folkesson 10, Västerås FK
8.38
Västerås FK
8.38
PB
  
8Maja Martini
7.90
Motala AIF
7.90
=PB
  
9Julia Karlsson
7.39
Säffle FIK
7.39
PB
  
10Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
7.35
KFUM Örebro
7.35
PB
  
11Nova Pantzar
Nova Pantzar 10, KFUM Örebro
7.31
KFUM Örebro
7.31
PB
  
12Agnes Berg
7.29
Sälens IF
7.29
PB
  
13Rut Rydén
7.11
Sälens IF
7.11
PB
  
14Cornelia Staf
6.98
Motala AIF
6.98
PB
  
15Elvira Löwdin
6.64
IK Westmannia
6.64
PB
  
16Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
6.56
PB
  
17Vilma ÅkerstedtSälens IF
6.08
PB
  
18Hedda Von MalmborgIF Linnéa
5.78
PB
  
Östin10.199.949.369.169.66
Ekblad Haarala8.988.788.388.469.489.56
Ljunggren9.138.778.738.618.828.70
Lilja8.388.748.198.188.448.73
Schönning8.358.018.608.097.377.95
Forslund Ekberg7.468.538.147.838.20
Folkesson8.387.447.777.498.257.66
Martini7.146.967.907.867.737.56
Karlsson7.207.307.39
Kojic7.037.356.92
Pantzar6.826.667.31
Berg6.425.997.29
Rydén5.866.847.11
Staf6.776.416.98
Löwdin6.64xx
Danielsson Wellsén6.486.266.56
Åkerstedt5.595.976.08
Von Malmborg5.785.704.83
F12 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.85
11Västerås FK
8.85
PB
  
2Linnea Adaobi Hansson
Linnea Adaobi Hansson 11, IF Göta
8.95
11IF Göta Karlstad
8.95
PB
  
3Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
9.08
11Västerås FK
9.08
PB
  
4Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
9.09
11Katrineholms SK
9.09
  
5Mikaela Mathiasson
Mikaela Mathiasson 11, Karlskoga
9.22
11Karlskoga FI
9.22
  
6Elsa Lönn
Elsa Lönn 11, Boo
9.31
11Boo IF
9.31
=PB
  
7Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
9.38
11Lidköpings IS
9.38
  
8Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson 11, Motala
9.45
11Motala AIF
9.45
  
Heat 1
1Mikaela Mathiasson
Mikaela Mathiasson 11, Karlskoga
9.21
11Karlskoga FI
9.21
PB
q
  
2Elsa Lönn
Elsa Lönn 11, Boo
9.31
11Boo IF
9.31
PB
q
  
3Zara Branneby
Zara Branneby 11, Karlskoga
9.60
11Karlskoga FI
9.60
PB
  
4Tilda Thelander
Tilda Thelander 11, Karlskoga
9.79
11Karlskoga FI
9.79
PB
  
5Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
10.17
11KFUM Örebro
10.17
PB
  
6Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
10.75
11Stocksäters IF
10.75
  
7Ellie Cederström
Ellie Cederström 11, KFUM Örebro
10.87
11KFUM Örebro
10.87
PB
  
8Mimmi Åkerlund
Mimmi Åkerlund 11, Sälen
11.55
11Sälens IF
11.55
PB
  
Heat 2
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.07
11Västerås FK
9.07
PB
q
  
2Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
9.32
11Lidköpings IS
9.32
PB
q
  
3Vendela Jonsson Sivén
Vendela Jonsson Sivén 11, Stocksäter
9.61
11Stocksäters IF
9.61
PB
  
4Siri Persson
Siri Persson 11, Westmannia
9.75
11IK Westmannia
9.75
PB
  
5Saga Ivarsson Linnér
Saga Ivarsson Linnér 11, Ösmo Nynäs
9.79
11Ösmo Nynäs FIK
9.79
PB
  
6Cornelia Nordlander
Cornelia Nordlander 11, Ludvika
10.07
11Ludvika FFI
10.07
PB
  
7Philippa Malmarowski
Philippa Malmarowski 11, Åsbro
10.51
11Åsbro GOIF
10.51
PB
  
8Idun Heidenreich Hjärtsjö
Idun Heidenreich Hjärtsjö 11, Stocksäter
10.85
11Stocksäters IF
10.85
PB
  
Heat 3
1Linnea Adaobi Hansson
Linnea Adaobi Hansson 11, IF Göta
9.05
11IF Göta Karlstad
9.05
q
  
2Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
9.53
11Katrineholms SK
9.53
PB
  
3Elin Broström
Elin Broström 11, KFUM Örebro
9.60
11KFUM Örebro
9.60
PB
  
4Mira Dahl
Mira Dahl 11, Sälen
9.85
11Sälens IF
9.85
PB
  
5Tuva Flobrink-Wiik
Tuva Flobrink-Wiik 11, Westmannia
10.01
11IK Westmannia
10.01
PB
  
6Agnes Lindgren
Agnes Lindgren 11, Westmannia
10.46
11IK Westmannia
10.46
PB
  
7Julia Hammar
Julia Hammar 11, Lidköpings IS
10.50
11Lidköpings IS
10.50
PB
  
8Felicia Walltin
Felicia Walltin 11, IKHP Huskvarna
10.87
11IKHP Huskvarna
10.87
  
Heat 4
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
9.11
11Katrineholms SK
9.11
q
  
2Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
9.34
11Västerås FK
9.34
PB
q
  
3Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson 11, Motala
9.40
11Motala AIF
9.40
PB
q
  
4Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.87
11Stocksäters IF
9.87
  
5Blanka Jegers
Blanka Jegers 11, KFUM Örebro
9.87
11KFUM Örebro
9.87
PB
  
6Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
10.24
11Katrineholms SK
10.24
PB
  
7Bodil Efraimsson
Bodil Efraimsson 11, Motala
10.26
11Motala AIF
10.26
=PB
  
8Agnes Nord
Agnes Nord 11, KFUM Örebro
11.28
11KFUM Örebro
11.28
PB
  
F12 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
30.29
11Katrineholms SK
30.29
PB
  
2Linnea Adaobi Hansson
Linnea Adaobi Hansson 11, IF Göta
31.00
11IF Göta Karlstad
31.00
PB
  
3Elsa Lönn
Elsa Lönn 11, Boo
31.82
11Boo IF
31.82
PB
  
Final B
1Zara Branneby
Zara Branneby 11, Karlskoga
32.01
11Karlskoga FI
32.01
PB
  
2Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
34.62
11Stocksäters IF
34.62
  
3Idun Heidenreich Hjärtsjö
Idun Heidenreich Hjärtsjö 11, Stocksäter
34.84
11Stocksäters IF
34.84
PB
  
4Saga Ivarsson Linnér
Saga Ivarsson Linnér 11, Ösmo Nynäs
34.88
11Ösmo Nynäs FIK
34.88
PB
  
Final C
1Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
32.99
11Västerås FK
32.99
PB
  
2Emmy Sandquist
Emmy Sandquist 11, KFUM Örebro
34.76
11KFUM Örebro
34.76
PB
  
3Mimmi Åkerlund
Mimmi Åkerlund 11, Sälen
40.45
11Sälens IF
40.45
PB
  
Final D
1Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
33.19
11Lidköpings IS
33.19
PB
  
2Mira Dahl
Mira Dahl 11, Sälen
33.60
11Sälens IF
33.60
PB
  
3Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
37.14
11Stocksäters IF
37.14
PB
  
Final E
1Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
33.39
11Katrineholms SK
33.39
PB
  
2Cornelia Nordlander
Cornelia Nordlander 11, Ludvika
34.78
11Ludvika FFI
34.78
PB
  
3Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
36.81
11Katrineholms SK
36.81
PB
  
F12 600 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
1:57.95
11Katrineholms SK
1:57.95
  
2Felicia Walltin
Felicia Walltin 11, IKHP Huskvarna
1:59.01
11IKHP Huskvarna
1:59.01
PB
  
3Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
2:07.80
11Lidköpings IS
2:07.80
  
4Idun Heidenreich Hjärtsjö
Idun Heidenreich Hjärtsjö 11, Stocksäter
2:08.08
11Stocksäters IF
2:08.08
PB
  
5Mira Dahl
Mira Dahl 11, Sälen
2:08.75
11Sälens IF
2:08.75
PB
  
6Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
2:10.47
11Katrineholms SK
2:10.47
PB
  
7Agnes Lindgren
Agnes Lindgren 11, Westmannia
2:15.76
11IK Westmannia
2:15.76
PB
  
8Mimmi Åkerlund
Mimmi Åkerlund 11, Sälen
2:42.03
11Sälens IF
2:42.03
PB
  
F12 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vendela Jonsson Sivén
Vendela Jonsson Sivén 11, Stocksäter
1.40
11Stocksäters IF
1.40
PB
  
2Zara Branneby
Zara Branneby 11, Karlskoga
1.37
11Karlskoga FI
1.37
PB
  
3Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
1.34
11Katrineholms SK
1.34
PB
  
4Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
1.34
11Västerås FK
1.34
  
5Saga Ivarsson Linnér
Saga Ivarsson Linnér 11, Ösmo Nynäs
1.31
11Ösmo Nynäs FIK
1.31
PB
  
6Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson 11, Motala
1.28
11Motala AIF
1.28
PB
  
7Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
1.28
11Västerås FK
1.28
PB
  
8Elsa Lönn
Elsa Lönn 11, Boo
1.24
11Boo IF
1.24
  
9Mikaela Mathiasson
Mikaela Mathiasson 11, Karlskoga
1.24
11Karlskoga FI
1.24
PB
  
10Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
1.24
11Lidköpings IS
1.24
PB
  
11Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
1.20
11Katrineholms SK
1.20
PB
  
11Tilda Thelander
Tilda Thelander 11, Karlskoga
1.20
11Karlskoga FI
1.20
  
13Bodil Efraimsson
Bodil Efraimsson 11, Motala
1.15
11Motala AIF
1.15
  
14Tuva Flobrink-Wiik
Tuva Flobrink-Wiik 11, Westmannia
1.10
11IK Westmannia
1.10
PB
  
15Siri Persson
Siri Persson 11, Westmannia
1.05
11IK Westmannia
1.05
PB
  
1.00
1.42
1.05
1.10
1.15
1.20
1.24
1.28
1.31
1.34
1.37
1.40
Jonsson Sivén-
xxx
-
o
o
o
o
o
xxo
o
xxo
xxo
Branneby-
-
-
o
o
xo
o
xxo
xo
xxo
xxx
Daun-
-
-
-
o
xo
o
o
xxo
xxx

Öryd-
-
-
-
-
-
xo
xo
xxo
xxx

Ivarsson Linnér-
o
o
o
o
xo
o
xxo
xxx


Adolfsson-
o
o
o
o
xxo
o
xxx



Lindström-
-
o
o
o
o
xo
xxx



Lönn-
o
o
o
o
o
xxx




Mathiassono
o
o
o
xo
o
xxx




Rickardsson-
-
o
o
o
xo
xxx




Arvidsson-
-
-
o
xo
xxx





Thelander-
o
o
o
xo
xxx





Efraimsson-
o
o
o
xxx






Flobrink-Wiiko
o
xxo
xxx







Perssono
o
xxx








F12 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
4.46
11Katrineholms SK
4.46
PB
Q
  
2Elsa Lönn
Elsa Lönn 11, Boo
4.24
11Boo IF
4.24
PB
Q
  
3Mikaela Mathiasson
Mikaela Mathiasson 11, Karlskoga
4.19
11Karlskoga FI
4.19
PB
Q
  
4Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
4.11
11Katrineholms SK
4.11
PB
Q
  
5Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
4.02
11Västerås FK
4.02
Q
  
6Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson 11, Motala
3.89
11Motala AIF
3.89
Q
  
7Saga Ivarsson Linnér
Saga Ivarsson Linnér 11, Ösmo Nynäs
3.83
11Ösmo Nynäs FIK
3.83
PB
Q
  
8Linnea Adaobi Hansson
Linnea Adaobi Hansson 11, IF Göta
3.82
11IF Göta Karlstad
3.82
PB
Q
  
9Emma Lindström
Emma Lindström 11, Västerås FK
3.79
11Västerås FK
3.79
PB
Q
  
10Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
3.78
11Lidköpings IS
3.78
PB
Q
  
11Zara Branneby
Zara Branneby 11, Karlskoga
3.75
11Karlskoga FI
3.75
Q
  
12Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
3.65
11Lidköpings IS
3.65
=PB
Q
  
13Siri Persson
Siri Persson 11, Westmannia
3.63
11IK Westmannia
3.63
PB
Q
  
14Tilda Thelander
Tilda Thelander 11, Karlskoga
3.61
11Karlskoga FI
3.61
Q
  
15Bodil Efraimsson
Bodil Efraimsson 11, Motala
3.60
11Motala AIF
3.60
PB
Q
  
16Mira Dahl
Mira Dahl 11, Sälen
3.56
11Sälens IF
3.56
PB
Q
  
17Sandelia Tränk
Sandelia Tränk 11, KFUM Örebro
3.50
11KFUM Örebro
3.50
PB
Q
  
18Vendela Jonsson Sivén
Vendela Jonsson Sivén 11, Stocksäter
3.41
11Stocksäters IF
3.41
Q
  
19Philippa Malmarowski
Philippa Malmarowski 11, Åsbro
3.38
11Åsbro GOIF
3.38
PB
Q
  
20Felicia Walltin
Felicia Walltin 11, IKHP Huskvarna
3.38
11IKHP Huskvarna
3.38
PB
Q
  
21Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
3.36
11Stocksäters IF
3.36
Q
  
22Elin Broström
Elin Broström 11, KFUM Örebro
3.29
11KFUM Örebro
3.29
Q
  
23Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
3.28
11Katrineholms SK
3.28
PB
Q
  
24Tuva Flobrink-Wiik
Tuva Flobrink-Wiik 11, Westmannia
3.26
11IK Westmannia
3.26
PB
Q
  
25Julia Hammar
Julia Hammar 11, Lidköpings IS
3.23
11Lidköpings IS
3.23
PB
Q
  
26Cornelia Nordlander
Cornelia Nordlander 11, Ludvika
3.09
11Ludvika FFI
3.09
Q
  
27Mimmi Åkerlund
Mimmi Åkerlund 11, Sälen
3.01
11Sälens IF
3.01
PB
Q
  
28Agnes Lindgren
Agnes Lindgren 11, Westmannia
3.00
11IK Westmannia
3.00
PB
Q
  
29Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2.97
11Stocksäters IF
2.97
PB
Q
  
30Ellie Cederström
Ellie Cederström 11, KFUM Örebro
2.88
11KFUM Örebro
2.88
PB
Q
  
Daun4.044.244.314.464.324.32
Lönn4.124.094.094.204.214.24
Mathiasson3.853.963.913.664.034.19
Arvidsson3.793.633.803.974.114.08
Öryd3.783.933.833.974.02
Adolfsson3.733.573.893.153.422.25
Ivarsson Linnér3.743.743.833.763.773.74
Hansson3.703.703.823.333.633.79
Lindström3.633.793.79
Evertsson3.613.723.78
Branneby3.753.673.75
Rickardsson3.45x3.65
Persson3.433.523.63
Thelander3.543.523.61
Efraimsson3.48x3.60
Dahl3.393.473.56
Tränk3.503.403.38
Jonsson Sivén3.413.343.40
Malmarowski3.233.383.35
Walltin3.383.333.27
Svahn3.122.533.36
Broström3.183.293.29
Good3.133.173.28
Flobrink-Wiik3.203.233.26
Hammar3.193.173.23
Nordlander3.092.972.37
Åkerlund2.762.843.01
Lindgren3.002.822.89
Luthman2.972.832.85
Cederström2.882.882.73
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Saga Ivarsson Linnér
Saga Ivarsson Linnér 11, Ösmo Nynäs
8.47
11Ösmo Nynäs FIK
8.47
PB
  
2Zara Branneby
Zara Branneby 11, Karlskoga
8.40
11Karlskoga FI
8.40
PB
  
3Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.33
11Västerås FK
8.33
PB
  
4Tilda Thelander
Tilda Thelander 11, Karlskoga
8.14
11Karlskoga FI
8.14
PB
  
5Ellen Adolfsson
Ellen Adolfsson 11, Motala
7.63
11Motala AIF
7.63
PB
  
6Linnea Adaobi Hansson
Linnea Adaobi Hansson 11, IF Göta
7.29
11IF Göta Karlstad
7.29
PB
  
7Cornelia Nordlander
Cornelia Nordlander 11, Ludvika
7.22
11Ludvika FFI
7.22
PB
  
8Mikaela Mathiasson
Mikaela Mathiasson 11, Karlskoga
7.17
11Karlskoga FI
7.17
PB
  
9Mira Dahl
Mira Dahl 11, Sälen
6.26
11Sälens IF
6.26
PB
  
10Bodil Efraimsson
Bodil Efraimsson 11, Motala
5.95
11Motala AIF
5.95
  
11Emma Sund Rodriguez
Emma Sund Rodriguez 11, KFUM Örebro
5.82
11KFUM Örebro
5.82
PB
  
12Meya Evertsson
Meya Evertsson 11, Lidköpings IS
5.76
11Lidköpings IS
5.76
PB
  
13Molly Rickardsson
Molly Rickardsson 11, Lidköpings IS
5.71
11Lidköpings IS
5.71
PB
  
14Mimmi Åkerlund
Mimmi Åkerlund 11, Sälen
5.62
11Sälens IF
5.62
PB
  
15Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
5.29
11Stocksäters IF
5.29
PB
  
16Julia Hammar
Julia Hammar 11, Lidköpings IS
5.11
11Lidköpings IS
5.11
PB
  
17Molly Good
Molly Good 11, Katrineholm
4.72
11Katrineholms SK
4.72
PB
  
18Philippa Malmarowski
Philippa Malmarowski 11, Åsbro
4.56
11Åsbro GOIF
4.56
PB
  
Ivarsson Linnér8.418.108.477.558.37
Branneby7.967.877.518.408.088.36
Öryd7.297.748.128.338.157.67
Thelander7.837.647.957.278.148.07
Adolfsson7.637.09
Hansson6.906.897.266.846.627.29
Nordlander6.456.797.226.906.496.20
Mathiasson6.696.296.987.156.887.17
Dahl6.265.776.26
Efraimsson5.955.23
Sund Rodriguez5.825.535.36
Evertsson5.595.76
Rickardsson5.605.715.42
Åkerlund5.475.62
Svahn5.294.535.08
Hammar4.925.115.07
Good4.724.59
Malmarowski4.564.563.98

© 2022 Friidrottsstatistik