0

19.11
29.9
3‐4.12
26.11
5.11
3.12
3.12
3.12
3.12
3.12
3‐4.12
24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
Arrangör: Team Bledinge LF

Män
M 5 km väg     


Final A

Final

1Jona LindmanKA 2 IF
16:20
PB
  
2Abdirahman Ali
16:33
Högby IF
16:33
SB
  
3Simon RosenquistKA 2 IF
16:58
PB
  
4Noah Petersson
17:35
Kalmar RC Triathlon
17:35
SB
  
5Kristoffer KarlssonUF Contact
17:49
SB
  
11Mats Korner
Mats Korner 62, Växjö LK
21:54
Växjö LK
21:54
PB
  
M 10 km väg     


Final A

Final

1Andreas DavidssonHögby IF
32:49
SB
  
2Isak Hagberg
33:48
Högby IF
33:48
  
3Abakar AbdelkarimHögby IF
34:24
  
4Magnus Carlson
35:39
Hossmo RC
35:39
SB
  
5Henrik Holmgren
36:03
Kyrkhults SK
36:03
  
6Jimmie JohanssonHögby IF
36:24
  
7Martin Lindström
37:47
Ryssbergets IK
37:47
PB
  
17Mikael DavidssonHögby IF
42:07
PB
  
22Mikael Karlsson
44:44
Björnstorps IF
44:44
SB
  
M Halvmaraton     


Final A

Final

1Oliver Wykman
1:13:10
Högby IF
1:13:10
  
2David Lind
1:13:15
IF Udd
1:13:15
PB
  
3Simon Lindblom
1:13:34
Kalmar RC Triathlon
1:13:34
PB
  
4Tony Petersson
1:13:44
PB
  
5Anton Rehn
1:14:33
Högby IF
1:14:33
SB
  
6Simon Karlsson
Simon Karlsson 93, Tisdagsklubben
1:14:43
Tisdagsklubben Örebro
1:14:43
  
7Johan Tärnhuvud Estvik
1:18:34
Team Blekinge LF
1:18:34
SB
  
8Henrik Malmros
Henrik Malmros 80, Karlshamns SK
1:18:41
Karlshamns SK
1:18:41
PB
  
9Kristoffer Loo
1:19:31
Högby IF
1:19:31
  
10Linus Af Wåhlberg
1:19:34
Sundsvalls FI
1:19:34
PB
  
11Jonas Ottosson
1:21:21
Hälle IF
1:21:21
PB
  
12Martin Petersson
1:24:13
Kalmar RC Triathlon
1:24:13
PB
  
13Emil Wicksen
1:25:31
Kalmar RC Triathlon
1:25:31
PB
  
14Peter Wallfors
1:27:17
PB
  
15Bo Sundström
1:27:38
Kalmar RC Triathlon
1:27:38
PB
  
20Niklas Bratt
1:31:46
PB
  
30Torbjörn Westman
Torbjörn Westman 61, Oskarshamn RC
1:34:41
Oskarshamn RC
1:34:41
  
40Leif Jonsson
1:38:22
PB
  
45Magnus Gustavsson
1:40:28
PB
  
46Tomas Eriksson
1:41:18
PB
  
P16 5 km väg     


Final A

Final

1Emil JacobssonKA 2 IF
19:59
PB
  
P14 5 km väg     


Final A

Final

1Malte JacobssonKA 2 IF
19:55
PB
  
2Sixten PerssonKA 2 IF
20:29
PB
  
3Sigge Oscarsson
20:37
PB
  
P12 5 km väg     


Final A

Final

1Gustaf Byåker
20:40
Högby IF
20:40
PB
  
2Isak Philipsson
Isak Philipsson 11
23:51
11
23:51
PB
  
3Harry Lind
24:06
PB
  
Kvinnor
K 5 km väg     


Final A

Final

1Frida Össmar
21:14
Högby IF
21:14
PB
  
2Emilia Sandberg
21:50
Team Blekinge LF
21:50
PB
  
3Annie Johansson
22:06
  
24Maria Fagerfalk
37:14
  
K 10 km väg     


Final A

Final

1Tilde Jensen
Tilde Jensen 87, Stigmännen
39:29
Stigmännen Karlshamns OK
39:29
  
2Nelly Össmar
40:08
Högby IF
40:08
  
3Jessica Gylfe
41:07
Högby IF
41:07
  
4Sofie Mattsson
Sofie Mattsson 83, Karlshamns SK
43:08
Karlshamns SK
43:08
  
5Ulrika Skagert
44:15
Team Blekinge LF
44:15
PB
  
8Camilla PerssonHögby IF
48:59
  
19Iréne Rohde
57:14
Högby IF
57:14
PB
  
K Halvmaraton     


Final A

Final

1Erika Lindeblad
1:27:18
Högby IF
1:27:18
SB
  
2Jannike Ottosson
1:29:23
Team Blekinge LF
1:29:23
SB
  
3Sandra Södergren
1:29:45
FIF Gnistan
1:29:45
SB
  
4Sofia Asplund
Sofia Asplund 81, Norrvirdarna
1:31:57
OK Norrvirdarna
1:31:57
SB
  
5Evelina Karlsson
Evelina Karlsson 95, Tisdagsklubben
1:34:47
Tisdagsklubben Örebro
1:34:47
PB
  
6Linda Krook
Linda Krook 79, Ryssberget
1:36:58
Ryssbergets IK
1:36:58
PB
  
7Kerry Olsson
Kerry Olsson 74, Stigmännen
1:37:32
Stigmännen Karlshamns OK
1:37:32
  
8Carina Turesson
1:38:58
PB
  
9Sara Jönsson
Sara Jönsson 76, T Blekinge
1:39:14
Team Blekinge LF
1:39:14
PB
  
18Anita Jönsson
1:56:04
Högby IF
1:56:04
PB
  
22Elin HofströmKA 2 IF
1:59:58
  
F16 5 km väg     


Final A

Final

1Louice HolgerssonKA 2 IF
21:01
PB
  
2Elin Saleskog
Elin Saleskog 06, Salsjögänget
25:11
Salsjögänget MK
25:11
PB
  
F14 5 km väg     


Final A

Final

1Minna LiljaKA 2 IF
27:38
PB
  
2Elin Philipsson
27:51
PB
  
3Alma Eriksson
28:40
PB
  
F12 5 km väg     


Final A

Final

1Edith Andersson
Edith Andersson 11, KA2
27:28
11KA 2 IF
27:28
PB
  
2Signe Malm
Signe Malm 11, KA2
31:01
11KA 2 IF
31:01
PB
  
3Saga Wellbring
Saga Wellbring 11
31:17
11
31:17
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik