0

19.11
29.9
3‐4.12
26.11
5.11
3.12
3.12
3.12
3.12
3.12
3‐4.12
24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
Arena: Storängshallen   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 141 (65+76)   Starter: 472 (218+254)

Män
P13 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
8.79
Mälarhöjdens IK
8.79
PB
  
2Aleksandar AvramovVäsby IK
8.88
  
3Ivar Janson
9.04
Hammarby IF
9.04
PB
  
4Lucas Bergman
9.06
Huddinge AIS
9.06
  
5Vincent LundvallHellas FK
9.09
  
6Gabriel Dahlberg
9.10
Hammarby IF
9.10
  
7Emil Rosendal
Emil Rosendal 10, Mälarhöjden
9.28
Mälarhöjdens IK
9.28
  
8Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
9.44
Sundbybergs IK
9.44
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Aleksandar AvramovVäsby IK
8.82
PB
q
  
2Ivar Janson
9.05
Hammarby IF
9.05
PB
q
  
3Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
9.21
Sundbybergs IK
9.21
PB
q
  
4Erik Rodemar
Erik Rodemar 10, Österhaninge
9.42
Österhaninge IF
9.42
PB
  
5Eddie Kvist
9.59
Huddinge AIS
9.59
  
6Edin Cehic
Edin Cehic 10, Huddinge
10.53
Huddinge AIS
10.53
PB
  
7Chilufya Lidman
Chilufya Lidman 10, Österhaninge
10.70
Österhaninge IF
10.70
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Lucas Bergman
8.75
Huddinge AIS
8.75
PB
q
  
2Vincent LundvallHellas FK
8.99
PB
q
  
3Emil Rosendal
Emil Rosendal 10, Mälarhöjden
9.24
Mälarhöjdens IK
9.24
PB
q
  
4Benjamin KarlssonHuddinge AIS
9.61
  
5William Lindelöf
9.78
Sundbybergs IK
9.78
PB
  
6Bartek Onopiak
10.02
Huddinge AIS
10.02
  
Heat 3
20 nov
20 nov
1Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
8.97
Mälarhöjdens IK
8.97
PB
q
  
2Gabriel Dahlberg
9.00
Hammarby IF
9.00
PB
q
  
3Alfred Arnberg
Alfred Arnberg 10, Mälarhöjden
9.83
Mälarhöjdens IK
9.83
PB
  
4Ludvig Lind
10.04
Huddinge AIS
10.04
PB
  
5Joakim Adlivankin
Joakim Adlivankin 10, Österhaninge
10.58
Österhaninge IF
10.58
PB
  
6Filip Fogde
Filip Fogde 10, Spårvägen
11.61
Spårvägens FK
11.61
PB
  
P13 800 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Emil Rosendal
Emil Rosendal 10, Mälarhöjden
2:36.59
Mälarhöjdens IK
2:36.59
PB
  
2Simon Angius
2:48.68
Huddinge AIS
2:48.68
PB
  
3Klaus Heinonen
2:52.73
Hammarby IF
2:52.73
PB
  
4William Lindelöf
3:07.93
Sundbybergs IK
3:07.93
PB
  
5Joakim Adlivankin
Joakim Adlivankin 10, Österhaninge
3:20.03
Österhaninge IF
3:20.03
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1Ivar Janson
2:27.27
Hammarby IF
2:27.27
PB
  
2Cian Hogan
Cian Hogan 10, Tureberg
2:33.11
Turebergs FK
2:33.11
PB
  
3Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
2:34.74
Mälarhöjdens IK
2:34.74
PB
  
4Lucas Bergman
2:36.77
Huddinge AIS
2:36.77
PB
  
5Bobo Sewall Bärnarp
2:41.72
Spårvägens FK
2:41.72
PB
  
6Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
2:50.71
Sundbybergs IK
2:50.71
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Vincent LundvallHellas FK
4.73
PB
  
2Elias Riml
Elias Riml 10, Mälarhöjden
4.56
Mälarhöjdens IK
4.56
PB
  
3Ivar Janson
4.51
Hammarby IF
4.51
PB
  
4Lucas Bergman
4.44
Huddinge AIS
4.44
PB
  
5Bobo Sewall Bärnarp
4.40
Spårvägens FK
4.40
PB
  
6Gabriel Dahlberg
4.35
Hammarby IF
4.35
PB
  
7Cian Hogan
Cian Hogan 10, Tureberg
4.25
Turebergs FK
4.25
PB
  
8Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
4.12
Sundbybergs IK
4.12
PB
  
9Erik Rodemar
Erik Rodemar 10, Österhaninge
4.10
Österhaninge IF
4.10
PB
  
10Klaus Heinonen
4.03
Hammarby IF
4.03
  
11Simon Angius
3.97
Huddinge AIS
3.97
PB
  
12Filip Fogde
Filip Fogde 10, Spårvägen
3.92
Spårvägens FK
3.92
PB
  
13Alfred Arnberg
Alfred Arnberg 10, Mälarhöjden
3.90
Mälarhöjdens IK
3.90
PB
  
14Chilufya Lidman
Chilufya Lidman 10, Österhaninge
3.86
Österhaninge IF
3.86
PB
  
15Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
3.78
Mälarhöjdens IK
3.78
PB
  
16Eddie Kvist
3.75
Huddinge AIS
3.75
PB
  
17Ludvig Lind
3.69
Huddinge AIS
3.69
  
18Benjamin KarlssonHuddinge AIS
3.67
  
19William Lindelöf
3.58
Sundbybergs IK
3.58
PB
  
20Joakim Adlivankin
Joakim Adlivankin 10, Österhaninge
3.30
Österhaninge IF
3.30
PB
  
21Edin Cehic
Edin Cehic 10, Huddinge
3.22
Huddinge AIS
3.22
PB
  
22Uchral Ochir
2.89
Huddinge AIS
2.89
PB
  
Lundvall4.674.574.714.73
Riml4.564.374.404.46
Janson4.513.714.414.40
Bergman3.704.124.444.21
Sewall Bärnarp4.404.234.254.22
Dahlberg4.354.254.284.35
Hogan4.234.254.124.14
Köhn3.924.124.093.75
Rodemar4.103.804.064.09
Heinonen3.904.034.023.72
Angius3.97x3.963.94
Fogde3.823.883.823.92
Arnberg3.843.663.853.90
Lidman3.593.423.863.51
Borgstrand3.783.703.783.73
Kvistx3.753.463.49
Lind3.693.493.523.66
Karlsson3.51x3.233.67
Lindelöf3.583.503.513.18
Adlivankinx3.273.303.20
Cehic3.222.602.832.98
Ochir2.232.892.722.71
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Lucas Bergman
8.44
Huddinge AIS
8.44
PB
  
2Vincent LundvallHellas FK
8.37
PB
  
3Benjamin KarlssonHuddinge AIS
7.92
PB
  
4Petter Borgstrand
Petter Borgstrand 10, Mälarhöjden
7.84
Mälarhöjdens IK
7.84
PB
  
5Joel Köhn
Joel Köhn 10, Sundbyberg
7.36
Sundbybergs IK
7.36
PB
  
6Eddie Kvist
7.01
Huddinge AIS
7.01
PB
  
7Bartek Onopiak
6.87
Huddinge AIS
6.87
PB
  
8Klaus Heinonen
6.79
Hammarby IF
6.79
PB
  
9Alfred Arnberg
Alfred Arnberg 10, Mälarhöjden
6.58
Mälarhöjdens IK
6.58
PB
  
10Ludvig Lind
6.23
Huddinge AIS
6.23
PB
  
11Chilufya Lidman
Chilufya Lidman 10, Österhaninge
5.73
Österhaninge IF
5.73
PB
  
Bergman7.496.808.44x
Lundvall7.747.927.658.37
Karlsson7.927.617.787.60
Borgstrand7.847.177.506.35
Köhn7.366.356.806.63
Kvist5.956.557.016.58
Onopiakx6.406.236.87
Heinonen6.446.796.216.14
Arnberg6.476.586.266.30
Lind6.235.275.185.74
Lidman5.485.735.634.84
P12 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Tudor Tocca
Tudor Tocca 11, Tureberg
8.66
11Turebergs FK
8.66
PB
  
2Abbe Lindquist
Abbe Lindquist 11, Hanviken
8.97
11Hanvikens SK
8.97
PB
  
3Anton Svalstedt
Anton Svalstedt 11, Huddinge
9.14
11Huddinge AIS
9.14
PB
  
4Emil Wallberg
Emil Wallberg 11, Högbo GIF
9.14
11Högbo GIF
9.14
PB
  
5Samuel Petersen
Samuel Petersen 11, Tureberg
9.15
11Turebergs FK
9.15
  
6Sixten Eneqvist
Sixten Eneqvist 11, Huddinge
9.17
11Huddinge AIS
9.17
  
7Filip Zuckerman
Filip Zuckerman 11, Tureberg
9.37
11Turebergs FK
9.37
PB
  
8Erik Sahlén Martin
Erik Sahlén Martin 11, Bromma
9.48
11Bromma IF
9.48
  
Final B
20 nov
20 nov
1Edvin Isacson
Edvin Isacson 11, Huddinge
9.37
11Huddinge AIS
9.37
PB
  
2Olek Szulkin
Olek Szulkin 11, Hammarby
9.64
11Hammarby IF
9.64
  
3Axel Barratt-Due
Axel Barratt-Due 11, Hammarby
9.66
11Hammarby IF
9.66
PB
  
4Love Anderberg Grunander
Love Anderberg Grunander 11, Tureberg
9.68
11Turebergs FK
9.68
=SB
  
5Otto Hallerbäck
Otto Hallerbäck 11, Hellas
9.76
11Hellas FK
9.76
  
6René Öhlund Karboub
René Öhlund Karboub 11, Bromma
9.76
11Bromma IF
9.76
  
7Victor Granlund
Victor Granlund 11, Hanviken
9.81
11Hanvikens SK
9.81
  
8Rickard Bernitz
Rickard Bernitz 11, Fredrikshof
9.85
11Fredrikshofs FIF
9.85
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Samuel Petersen
Samuel Petersen 11, Tureberg
9.05
11Turebergs FK
9.05
PB
q
  
2Erik Sahlén Martin
Erik Sahlén Martin 11, Bromma
9.11
11Bromma IF
9.11
q
  
3Sixten Eneqvist
Sixten Eneqvist 11, Huddinge
9.14
11Huddinge AIS
9.14
PB
q
  
4Love Anderberg Grunander
Love Anderberg Grunander 11, Tureberg
9.68
11Turebergs FK
9.68
q
  
5Jonathan Werner
Jonathan Werner 11, Huddinge
10.09
11Huddinge AIS
10.09
PB
  
6Edvin Duvell
Edvin Duvell 11, Hammarby
10.12
11Hammarby IF
10.12
PB
  
7Henry Hedbom
Henry Hedbom 11, Kungsholmen
10.22
11Kungsholmen BBK
10.22
PB
  
Helmer Forsgren
Helmer Forsgren 11, Hanviken
DNF
11Hanvikens SK
DNF
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Abbe Lindquist
Abbe Lindquist 11, Hanviken
9.01
11Hanvikens SK
9.01
PB
q
  
2Olek Szulkin
Olek Szulkin 11, Hammarby
9.49
11Hammarby IF
9.49
PB
q
  
3Otto Hallerbäck
Otto Hallerbäck 11, Hellas
9.57
11Hellas FK
9.57
PB
q
  
4René Öhlund Karboub
René Öhlund Karboub 11, Bromma
9.58
11Bromma IF
9.58
PB
q
  
5Anton Westin
Anton Westin 11, Tullinge FI
9.76
11Tullinge FI
9.76
PB
  
6Gabriel Lilja Peedu
Gabriel Lilja Peedu 11, Österhaninge
10.19
11Österhaninge IF
10.19
PB
  
7Avaneesh Keerthiraj
Avaneesh Keerthiraj 11, Huddinge
12.06
11Huddinge AIS
12.06
PB
  
Heat 3
20 nov
20 nov
1Emil Wallberg
Emil Wallberg 11, Högbo GIF
9.19
11Högbo GIF
9.19
PB
q
  
2Anton Svalstedt
Anton Svalstedt 11, Huddinge
9.21
11Huddinge AIS
9.21
PB
q
  
3Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
9.71
11Österhaninge IF
9.71
PB
  
4Anton Wallin
Anton Wallin 11, Huddinge
9.91
11Huddinge AIS
9.91
PB
  
5Hugo Oliveira
Hugo Oliveira 11, Hanviken
9.97
11Hanvikens SK
9.97
PB
  
6Algot Lorentzon
Algot Lorentzon 11, Tullinge FI
10.42
11Tullinge FI
10.42
PB
  
7Dejan Greve
Dejan Greve 11, Österhaninge
11.58
11Österhaninge IF
11.58
PB
  
Heat 4
20 nov
20 nov
1Tudor Tocca
Tudor Tocca 11, Tureberg
8.76
11Turebergs FK
8.76
PB
q
  
2Edvin Isacson
Edvin Isacson 11, Huddinge
9.50
11Huddinge AIS
9.50
PB
q
  
3Victor Granlund
Victor Granlund 11, Hanviken
9.68
11Hanvikens SK
9.68
PB
q
  
4Axel Barratt-Due
Axel Barratt-Due 11, Hammarby
9.69
11Hammarby IF
9.69
PB
q
  
5Ivar Steinbergs
Ivar Steinbergs 11, Huddinge
9.87
11Huddinge AIS
9.87
SB
  
6Noah Enberg
Noah Enberg 11, Tullinge FI
10.12
11Tullinge FI
10.12
PB
  
Heat 5
20 nov
20 nov
1Filip Zuckerman
Filip Zuckerman 11, Tureberg
9.48
11Turebergs FK
9.48
PB
q
  
2Rickard Bernitz
Rickard Bernitz 11, Fredrikshof
9.61
11Fredrikshofs FIF
9.61
PB
q
  
3Sebastian Kotte
Sebastian Kotte 11, Hammarby
9.72
11Hammarby IF
9.72
PB
  
4Elias Öhrström
Elias Öhrström 11, Linden
10.31
11IF Linden
10.31
PB
  
5Jakob Ekström
Jakob Ekström 11, Bromma
10.59
11Bromma IF
10.59
PB
  
6Sigge Heimersson
Sigge Heimersson 11, Huddinge
10.70
11Huddinge AIS
10.70
PB
  
7Melvin Barmyr
Melvin Barmyr 11, Tullinge FI
10.81
11Tullinge FI
10.81
PB
  
8Lucas Nolfelt
Lucas Nolfelt 11, Hanviken
11.04
11Hanvikens SK
11.04
  
P12 800 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Samuel Petersen
Samuel Petersen 11, Tureberg
2:38.33
11Turebergs FK
2:38.33
PB
  
2Sixten Eneqvist
Sixten Eneqvist 11, Huddinge
2:43.03
11Huddinge AIS
2:43.03
PB
  
3Emil Wallberg
Emil Wallberg 11, Högbo GIF
2:46.19
11Högbo GIF
2:46.19
PB
  
4Abbe Lindquist
Abbe Lindquist 11, Hanviken
2:47.47
11Hanvikens SK
2:47.47
PB
  
5Jakob Ekström
Jakob Ekström 11, Bromma
2:57.58
11Bromma IF
2:57.58
PB
  
6Noah Enberg
Noah Enberg 11, Tullinge FI
2:57.66
11Tullinge FI
2:57.66
PB
  
7Axel Barratt-Due
Axel Barratt-Due 11, Hammarby
3:09.83
11Hammarby IF
3:09.83
PB
  
8Erik Sahlén Martin
Erik Sahlén Martin 11, Bromma
3:10.91
11Bromma IF
3:10.91
PB
  
9Dejan Greve
Dejan Greve 11, Österhaninge
3:27.27
11Österhaninge IF
3:27.27
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1René Öhlund Karboub
René Öhlund Karboub 11, Bromma
2:47.84
11Bromma IF
2:47.84
PB
  
2Olek Szulkin
Olek Szulkin 11, Hammarby
2:49.10
11Hammarby IF
2:49.10
PB
  
3Alexander Glavenhed Forsberg
Alexander Glavenhed Forsberg 11, Linden
2:49.57
11IF Linden
2:49.57
PB
  
4Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
2:55.50
11Österhaninge IF
2:55.50
PB
  
5Jonathan Werner
Jonathan Werner 11, Huddinge
2:57.17
11Huddinge AIS
2:57.17
PB
  
6Sigge Heimersson
Sigge Heimersson 11, Huddinge
2:58.96
11Huddinge AIS
2:58.96
PB
  
7Melvin Barmyr
Melvin Barmyr 11, Tullinge FI
3:11.98
11Tullinge FI
3:11.98
PB
  
8Helmer Forsgren
Helmer Forsgren 11, Hanviken
3:22.59
11Hanvikens SK
3:22.59
PB
  
Edvin Duvell
Edvin Duvell 11, Hammarby
DNF
11Hammarby IF
DNF
  
Final C
20 nov
20 nov
1Love Anderberg Grunander
Love Anderberg Grunander 11, Tureberg
2:40.52
11Turebergs FK
2:40.52
PB
  
2Hugo Oliveira
Hugo Oliveira 11, Hanviken
2:43.68
11Hanvikens SK
2:43.68
PB
  
3Sebastian Kotte
Sebastian Kotte 11, Hammarby
2:45.51
11Hammarby IF
2:45.51
PB
  
4Edvin Isacson
Edvin Isacson 11, Huddinge
3:01.70
11Huddinge AIS
3:01.70
PB
  
5Anton Westin
Anton Westin 11, Tullinge FI
3:01.71
11Tullinge FI
3:01.71
PB
  
6Victor Granlund
Victor Granlund 11, Hanviken
3:07.14
11Hanvikens SK
3:07.14
PB
  
7Algot Lorentzon
Algot Lorentzon 11, Tullinge FI
3:07.49
11Tullinge FI
3:07.49
PB
  
8Anton Wallin
Anton Wallin 11, Huddinge
3:14.09
11Huddinge AIS
3:14.09
PB
  
9Gabriel Lilja Peedu
Gabriel Lilja Peedu 11, Österhaninge
3:20.09
11Österhaninge IF
3:20.09
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Tudor Tocca
Tudor Tocca 11, Tureberg
4.73
11Turebergs FK
4.73
PB
  
2Emil Wallberg
Emil Wallberg 11, Högbo GIF
4.33
11Högbo GIF
4.33
  
3Love Anderberg Grunander
Love Anderberg Grunander 11, Tureberg
4.32
11Turebergs FK
4.32
PB
  
4Samuel Petersen
Samuel Petersen 11, Tureberg
4.07
11Turebergs FK
4.07
SB
  
5Ivar Steinbergs
Ivar Steinbergs 11, Huddinge
3.95
11Huddinge AIS
3.95
  
6Sebastian Kotte
Sebastian Kotte 11, Hammarby
3.89
11Hammarby IF
3.89
PB
  
7Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
3.87
11Österhaninge IF
3.87
PB
  
8Olek Szulkin
Olek Szulkin 11, Hammarby
3.85
11Hammarby IF
3.85
PB
  
9Sixten Eneqvist
Sixten Eneqvist 11, Huddinge
3.83
11Huddinge AIS
3.83
PB
  
10Axel Barratt-Due
Axel Barratt-Due 11, Hammarby
3.79
11Hammarby IF
3.79
=PB
  
11Erik Sahlén Martin
Erik Sahlén Martin 11, Bromma
3.78
11Bromma IF
3.78
PB
  
12Anton Svalstedt
Anton Svalstedt 11, Huddinge
3.77
11Huddinge AIS
3.77
PB
  
13Filip Zuckerman
Filip Zuckerman 11, Tureberg
3.76
11Turebergs FK
3.76
  
14Jonathan Werner
Jonathan Werner 11, Huddinge
3.75
11Huddinge AIS
3.75
PB
  
15Edvin Isacson
Edvin Isacson 11, Huddinge
3.74
11Huddinge AIS
3.74
PB
  
16Otto Hallerbäck
Otto Hallerbäck 11, Hellas
3.69
11Hellas FK
3.69
PB
  
17Noah Enberg
Noah Enberg 11, Tullinge FI
3.63
11Tullinge FI
3.63
PB
  
18Hugo Oliveira
Hugo Oliveira 11, Hanviken
3.61
11Hanvikens SK
3.61
PB
  
19Abbe Lindquist
Abbe Lindquist 11, Hanviken
3.59
11Hanvikens SK
3.59
PB
  
20Anton Wallin
Anton Wallin 11, Huddinge
3.58
11Huddinge AIS
3.58
PB
  
21Anton Westin
Anton Westin 11, Tullinge FI
3.55
11Tullinge FI
3.55
PB
  
22Alexander Glavenhed Forsberg
Alexander Glavenhed Forsberg 11, Linden
3.54
11IF Linden
3.54
PB
  
23Edvin Duvell
Edvin Duvell 11, Hammarby
3.50
11Hammarby IF
3.50
PB
  
24Victor Granlund
Victor Granlund 11, Hanviken
3.42
11Hanvikens SK
3.42
PB
  
25Elias Öhrström
Elias Öhrström 11, Linden
3.38
11IF Linden
3.38
PB
  
26Gabriel Lilja Peedu
Gabriel Lilja Peedu 11, Österhaninge
3.35
11Österhaninge IF
3.35
PB
  
27Jakob Ekström
Jakob Ekström 11, Bromma
3.33
11Bromma IF
3.33
PB
  
28Lucas Wastholm
Lucas Wastholm 11, Tullinge FI
3.30
11Tullinge FI
3.30
PB
  
29René Öhlund Karboub
René Öhlund Karboub 11, Bromma
3.27
11Bromma IF
3.27
PB
  
30Algot Lorentzon
Algot Lorentzon 11, Tullinge FI
3.26
11Tullinge FI
3.26
PB
  
31Melvin Barmyr
Melvin Barmyr 11, Tullinge FI
3.18
11Tullinge FI
3.18
PB
  
32Sigge Heimersson
Sigge Heimersson 11, Huddinge
3.15
11Huddinge AIS
3.15
PB
  
33Dejan Greve
Dejan Greve 11, Österhaninge
2.82
11Österhaninge IF
2.82
PB
  
34Helmer Forsgren
Helmer Forsgren 11, Hanviken
2.64
11Hanvikens SK
2.64
SB
  
35Avaneesh Keerthiraj
Avaneesh Keerthiraj 11, Huddinge
2.00
11Huddinge AIS
2.00
PB
  
Tocca4.304.464.733.67
Wallberg4.224.264.064.33
Anderberg Grunander4.094.324.204.19
Petersen4.073.964.053.86
Steinbergs3.32xx3.95
Kotte3.703.853.893.89
Theorin3.553.593.783.87
Szulkin3.783.703.853.85
Eneqvist3.703.833.713.81
Barratt-Due3.593.593.673.79
Sahlén Martin3.613.783.563.60
Svalstedt3.763.543.763.77
Zuckerman3.703.763.563.64
Werner3.753.383.593.73
Isacson3.743.593.503.55
Hallerbäck3.493.393.693.55
Enberg3.633.253.343.43
Oliveira3.413.573.573.61
Lindquist3.592.203.313.48
Wallin3.403.283.373.58
Westin3.443.383.553.38
Glavenhed Forsberg3.283.543.263.23
Duvell3.503.253.353.07
Granlund3.423.223.303.29
Öhrström3.333.383.333.35
Lilja Peedu3.353.192.783.23
Ekström3.332.912.743.02
Wastholm3.183.303.133.07
Öhlund Karboub3.272.292.572.03
Lorentzon3.263.203.023.17
Barmyr3.093.073.183.02
Heimerssonx3.152.232.40
Greve2.822.792.822.48
Forsgren2.552.592.642.64
Keerthirajxx2.002.00
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Anton Svalstedt
Anton Svalstedt 11, Huddinge
7.61
11Huddinge AIS
7.61
PB
  
2Love Anderberg Grunander
Love Anderberg Grunander 11, Tureberg
6.98
11Turebergs FK
6.98
PB
  
3Ivar Steinbergs
Ivar Steinbergs 11, Huddinge
6.80
11Huddinge AIS
6.80
SB
  
4Sixten Eneqvist
Sixten Eneqvist 11, Huddinge
6.80
11Huddinge AIS
6.80
PB
  
5Tudor Tocca
Tudor Tocca 11, Tureberg
6.79
11Turebergs FK
6.79
PB
  
6Noah Enberg
Noah Enberg 11, Tullinge FI
6.41
11Tullinge FI
6.41
PB
  
7Lucas Wastholm
Lucas Wastholm 11, Tullinge FI
6.32
11Tullinge FI
6.32
PB
  
8Theo Theorin
Theo Theorin 11, Österhaninge
6.21
11Österhaninge IF
6.21
PB
  
9Hugo Oliveira
Hugo Oliveira 11, Hanviken
6.10
11Hanvikens SK
6.10
PB
  
10Erik Sahlén Martin
Erik Sahlén Martin 11, Bromma
5.97
11Bromma IF
5.97
  
11Filip Zuckerman
Filip Zuckerman 11, Tureberg
5.82
11Turebergs FK
5.82
PB
  
12Henry Hedbom
Henry Hedbom 11, Kungsholmen
5.74
11Kungsholmen BBK
5.74
PB
  
13Olek Szulkin
Olek Szulkin 11, Hammarby
5.61
11Hammarby IF
5.61
PB
  
14Anton Wallin
Anton Wallin 11, Huddinge
5.60
11Huddinge AIS
5.60
PB
  
15Eskil Chatelet
Eskil Chatelet 11, Sundbyberg
5.56
11Sundbybergs IK
5.56
PB
  
16Anton Westin
Anton Westin 11, Tullinge FI
5.55
11Tullinge FI
5.55
PB
  
17Jakob Ekström
Jakob Ekström 11, Bromma
5.50
11Bromma IF
5.50
  
18Victor Granlund
Victor Granlund 11, Hanviken
5.50
11Hanvikens SK
5.50
PB
  
19Lucas Nolfelt
Lucas Nolfelt 11, Hanviken
5.47
11Hanvikens SK
5.47
PB
  
20Axel Barratt-Due
Axel Barratt-Due 11, Hammarby
5.47
11Hammarby IF
5.47
PB
  
21Sebastian Kotte
Sebastian Kotte 11, Hammarby
5.43
11Hammarby IF
5.43
PB
  
22Sigge Heimersson
Sigge Heimersson 11, Huddinge
5.41
11Huddinge AIS
5.41
PB
  
23Jonathan Werner
Jonathan Werner 11, Huddinge
5.39
11Huddinge AIS
5.39
PB
  
24Samuel Petersen
Samuel Petersen 11, Tureberg
5.31
11Turebergs FK
5.31
PB
  
25Avaneesh Keerthiraj
Avaneesh Keerthiraj 11, Huddinge
5.27
11Huddinge AIS
5.27
PB
  
26Edvin Isacson
Edvin Isacson 11, Huddinge
5.26
11Huddinge AIS
5.26
PB
  
27Melvin Barmyr
Melvin Barmyr 11, Tullinge FI
5.15
11Tullinge FI
5.15
PB
  
28Tage Forsenberg
Tage Forsenberg 11, Tyresö
5.14
11Tyresö FK
5.14
PB
  
29Algot Lorentzon
Algot Lorentzon 11, Tullinge FI
5.03
11Tullinge FI
5.03
PB
  
30Dejan Greve
Dejan Greve 11, Österhaninge
4.94
11Österhaninge IF
4.94
PB
  
31Gabriel Lilja Peedu
Gabriel Lilja Peedu 11, Österhaninge
4.84
11Österhaninge IF
4.84
PB
  
32Edvin Duvell
Edvin Duvell 11, Hammarby
4.84
11Hammarby IF
4.84
PB
  
33Helmer Forsgren
Helmer Forsgren 11, Hanviken
4.50
11Hanvikens SK
4.50
PB
  
Svalstedt7.167.226.937.61
Anderberg Grunander6.206.986.716.74
Steinbergs6.806.016.75
Eneqvist6.396.806.616.37
Tocca6.626.246.606.79
Enberg6.226.135.976.41
Wastholm5.865.476.126.32
Theorin5.716.215.886.10
Oliveira5.675.846.105.76
Sahlén Martin5.795.975.015.67
Zuckerman5.245.825.115.27
Hedbom4.575.745.395.09
Szulkin5.345.614.685.55
Wallin5.604.875.125.29
Chatelet5.56
Westin5.035.105.555.14
Ekström5.055.195.175.50
Granlund4.754.635.065.50
Nolfelt5.325.084.625.47
Barratt-Due5.305.235.475.16
Kotte5.395.244.655.43
Heimersson4.995.145.414.80
Werner4.064.924.425.39
Petersen4.355.104.945.31
Keerthiraj4.875.064.985.27
Isacson5.264.805.234.07
Barmyr3.675.154.614.88
Forsenberg4.474.945.144.70
Lorentzon4.735.034.734.92
Greve4.564.944.664.50
Lilja Peedu4.844.824.71
Duvellx4.844.534.45
Forsgren4.454.504.433.54
Kvinnor
F13 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
8.70
Hammarby IF
8.70
  
2Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.78
PB
  
3Ema Avramova
8.83
Väsby IK
8.83
  
4Isabella Glod
8.90
Hammarby IF
8.90
  
5Lena Grasza
Lena Grasza 10, Österhaninge
8.93
Österhaninge IF
8.93
  
6Alba JergmarBoo IF
8.94
SB
  
7Léonie GobitschekBromma IF
8.98
  
8Emilia Lindell
Emilia Lindell 10, Mälarhöjden
9.30
Mälarhöjdens IK
9.30
  
Final B
20 nov
20 nov
1Smilla Videhall
9.44
Vallentuna FK
9.44
  
2Stella Hagström
9.48
Hammarby IF
9.48
PB
  
3Nadia Florczyk
9.53
Hanvikens SK
9.53
PB
  
4Hedda Strömö
9.56
Hammarby IF
9.56
PB
  
5Kerstin Wikström
9.63
Vallentuna FK
9.63
PB
  
6Elise Emm Östlund
9.76
Sundbybergs IK
9.76
  
7Anni Anjemo
9.79
Hammarby IF
9.79
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
8.68
Hammarby IF
8.68
PB
q
  
2Line Möller
Line Möller 10, Vallentuna
9.88
Vallentuna FK
9.88
PB
  
3Märta Trotzig
9.95
Vallentuna FK
9.95
PB
  
3Cajsa Sundén
9.95
Hellas FK
9.95
PB
  
5Ida Persson
10.25
Huddinge AIS
10.25
  
6Agnes Nilsson Diehl
10.32
Vallentuna FK
10.32
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Emilia Lindell
Emilia Lindell 10, Mälarhöjden
9.24
Mälarhöjdens IK
9.24
PB
q
  
2Nadia Florczyk
9.56
Hanvikens SK
9.56
PB
q
  
3Malva Gille-GrenmarkSundbybergs IK
9.58
PB
q
  
4Alma Carlson
10.06
Huddinge AIS
10.06
  
5Hilda Söderblom
10.44
Vallentuna FK
10.44
PB
  
6Lara Stenvall
Lara Stenvall 10, Sundbyberg
10.49
Sundbybergs IK
10.49
PB
  
7Nelly Kristoffers
11.39
Sundbybergs IK
11.39
  
Heat 3
20 nov
20 nov
1Isabella Glod
8.73
Hammarby IF
8.73
PB
q
  
2Léonie GobitschekBromma IF
8.82
=PB
q
  
3Hedda Strömö
9.62
Hammarby IF
9.62
PB
q
  
4Stella Winge
Stella Winge 10, Vallentuna
9.79
Vallentuna FK
9.79
PB
  
5Lily Söderlind
Lily Söderlind 10, Mälarhöjden
9.92
Mälarhöjdens IK
9.92
PB
  
Heat 4
20 nov
20 nov
1Alba JergmarBoo IF
8.97
SB
q
  
2Smilla Videhall
9.25
Vallentuna FK
9.25
PB
q
  
3Stella Hagström
9.50
Hammarby IF
9.50
PB
q
  
4Kerstin Wikström
9.65
Vallentuna FK
9.65
PB
q
  
5Anni Anjemo
9.77
Hammarby IF
9.77
PB
q
  
6Hilda Järvinen
9.78
Hammarby IF
9.78
PB
  
Heat 5
20 nov
20 nov
1Ema Avramova
8.76
Väsby IK
8.76
PB
q
  
2Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
8.80
PB
q
  
3Lena Grasza
Lena Grasza 10, Österhaninge
9.03
Österhaninge IF
9.03
q
  
4Elise Emm Östlund
9.67
Sundbybergs IK
9.67
PB
q
  
5Eveline Bramme
9.99
Hanvikens SK
9.99
PB
  
6Tyra Fäldt
10.86
Hanvikens SK
10.86
PB
  
7Estelle Egelius
11.00
Huddinge AIS
11.00
PB
  
F13 800 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Alba Jergmar
2:46.84
Boo IF
2:46.84
PB
  
2Hilda Järvinen
2:47.72
Hammarby IF
2:47.72
PB
  
3Edit Nordlander
2:51.51
IF Linnéa
2:51.51
SB
  
4Liv Ställberg
Liv Ställberg 10, Tullinge FI
3:00.58
Tullinge FI
3:00.58
PB
  
5Stella Winge
Stella Winge 10, Vallentuna
3:07.41
Vallentuna FK
3:07.41
PB
  
6Line Möller
Line Möller 10, Vallentuna
3:11.61
Vallentuna FK
3:11.61
PB
  
7Elvira Bengtsson MoströmSundbybergs IK
3:13.81
PB
  
8Anni Anjemo
3:24.22
Hammarby IF
3:24.22
  
Final B
20 nov
20 nov
1Hedda Strömö
2:37.14
Hammarby IF
2:37.14
PB
  
2Cajsa Sundén
2:40.12
Hellas FK
2:40.12
PB
  
3Léonie GobitschekBromma IF
NT
  
4Kerstin Wikström
2:58.56
Vallentuna FK
2:58.56
PB
  
5Ida Persson
3:07.91
Huddinge AIS
3:07.91
PB
  
6Emilia Wikner Lejdung
3:12.45
Sundbybergs IK
3:12.45
PB
  
7Smilla Videhall
3:12.98
Vallentuna FK
3:12.98
PB
  
8Alma Carlson
3:16.36
Huddinge AIS
3:16.36
PB
  
F13 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Wilma Wallsten
4.80
Huddinge AIS
4.80
PB
  
2Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
4.50
Hammarby IF
4.50
PB
  
3Alba JergmarBoo IF
4.36
PB
  
4Isabella Glod
4.35
Hammarby IF
4.35
PB
  
5Ema Avramova
4.26
Väsby IK
4.26
PB
  
6Léonie GobitschekBromma IF
4.20
  
7Wilma Silvell
4.14
Huddinge AIS
4.14
PB
  
8Smilla Videhall
4.11
Vallentuna FK
4.11
PB
  
9Frida Hultén SkrzeczynskiSpårvägens FK
4.10
PB
  
10Stella Hagström
4.05
Hammarby IF
4.05
PB
  
11Edit NordlanderIF Linnéa
4.04
PB
  
12Hedda Strömö
4.01
Hammarby IF
4.01
PB
  
13Kerstin Wikström
4.00
Vallentuna FK
4.00
PB
  
14Alice Holm
Alice Holm 10, Hanviken
3.97
Hanvikens SK
3.97
PB
  
15Elise Emm Östlund
3.96
Sundbybergs IK
3.96
PB
  
16Malva Gille-GrenmarkSundbybergs IK
3.91
PB
  
17Nadia Florczyk
3.87
Hanvikens SK
3.87
PB
  
18Alma Carlson
3.82
Huddinge AIS
3.82
PB
  
19Emilia Lindell
Emilia Lindell 10, Mälarhöjden
3.82
Mälarhöjdens IK
3.82
PB
  
20Stella Winge
Stella Winge 10, Vallentuna
3.80
Vallentuna FK
3.80
PB
  
21Sanna Spetz
3.78
Tyresö FK
3.78
PB
  
22Hilda Järvinen
3.74
Hammarby IF
3.74
PB
  
23Cajsa Sundén
3.72
Hellas FK
3.72
PB
  
24Ida Persson
3.59
Huddinge AIS
3.59
  
25Line Möller
Line Möller 10, Vallentuna
3.59
Vallentuna FK
3.59
  
26Ayline FrögrenTyresö FK
3.55
PB
  
27Eveline Bramme
3.51
Hanvikens SK
3.51
PB
  
28Märta Trotzig
3.43
Vallentuna FK
3.43
PB
  
29Anni Anjemo
3.42
Hammarby IF
3.42
PB
  
30Nina Caesar
Nina Caesar 10, Sundbyberg
3.41
Sundbybergs IK
3.41
PB
  
31Emilia Wikner LejdungSundbybergs IK
3.36
SB
  
32Elvira Bengtsson MoströmSundbybergs IK
3.33
PB
  
33Elsa Grufman
Elsa Grufman 10, Mälarhöjden
3.32
Mälarhöjdens IK
3.32
PB
  
34Lara Stenvall
Lara Stenvall 10, Sundbyberg
3.31
Sundbybergs IK
3.31
PB
  
35Haley Hallberg LindeSundbybergs IK
3.29
PB
  
36Tyra Fäldt
3.21
Hanvikens SK
3.21
PB
  
37Lily Söderlind
Lily Söderlind 10, Mälarhöjden
3.18
Mälarhöjdens IK
3.18
PB
  
38Edith Wignell
Edith Wignell 10, Mälarhöjden
3.13
Mälarhöjdens IK
3.13
PB
  
39Liv Caesar
Liv Caesar 10, Sundbyberg
3.11
Sundbybergs IK
3.11
PB
  
40Hilda Söderblom
3.09
Vallentuna FK
3.09
PB
  
41Nelly Kristoffers
2.93
Sundbybergs IK
2.93
  
42Estelle Egelius
2.76
Huddinge AIS
2.76
PB
  
Wallsten4.714.394.584.80
Asp4.224.394.374.50
Jergmar4.174.314.234.36
Glod4.274.304.354.34
Avramova4.264.264.104.14
Gobitschek4.204.174.144.06
Silvell4.103.934.143.93
Videhall4.113.573.773.87
Hultén Skrzeczynski3.904.013.974.10
Hagström3.893.904.024.05
Nordlander4.043.944.004.02
Strömö4.013.89x3.85
Wikström4.003.593.453.84
Holm3.943.923.913.97
Emm Östlund3.713.753.963.90
Gille-Grenmark3.913.813.78x
Florczyk3.873.323.543.34
Carlson3.823.823.823.82
Lindell3.823.743.753.62
Winge3.753.353.803.63
Spetz3.783.713.643.76
Järvinen3.523.533.513.74
Sundén3.723.313.443.48
Persson3.533.583.593.32
Möllerx3.53x3.59
Frögren3.55x3.483.52
Bramme3.513.493.453.27
Trotzig3.433.393.303.36
Anjemo3.423.353.263.23
Caesar3.413.293.153.19
Wikner Lejdung3.313.293.273.36
Bengtsson Moström3.333.203.152.92
Grufman3.323.093.073.27
Stenvall3.303.073.313.26
Hallberg Linde3.243.293.162.99
Fäldt2.963.212.972.97
Söderlind2.982.963.073.18
Wignell3.123.133.033.05
Caesar2.953.11x2.94
Söderblom2.783.073.073.09
Kristoffers2.932.812.802.80
Egelius2.502.522.762.70
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Kerstin Wikström
10.61
Vallentuna FK
10.61
PB
  
2Isabella Glod
9.41
Hammarby IF
9.41
PB
  
3Alba JergmarBoo IF
9.11
PB
  
4Ema Avramova
8.59
Väsby IK
8.59
PB
  
5Alma Carlson
8.06
Huddinge AIS
8.06
PB
  
6Alice Holm
Alice Holm 10, Hanviken
7.67
Hanvikens SK
7.67
  
7Léonie GobitschekBromma IF
7.48
PB
  
8Hedda Strömö
7.43
Hammarby IF
7.43
PB
  
9Hilda Järvinen
7.38
Hammarby IF
7.38
PB
  
10Haley Hallberg LindeSundbybergs IK
7.16
PB
  
11Ingrid Asp
Ingrid Asp 10, Hammarby
6.97
Hammarby IF
6.97
  
12Edit NordlanderIF Linnéa
6.91
  
13Elise Emm Östlund
6.87
Sundbybergs IK
6.87
PB
  
14Nelly Kristoffers
6.84
Sundbybergs IK
6.84
PB
  
15Anni Anjemo
6.76
Hammarby IF
6.76
PB
  
16Emilia Wikner LejdungSundbybergs IK
6.75
PB
  
17Nina Caesar
Nina Caesar 10, Sundbyberg
6.71
Sundbybergs IK
6.71
PB
  
18Stella Winge
Stella Winge 10, Vallentuna
6.49
Vallentuna FK
6.49
PB
  
19Nadia Florczyk
6.49
Hanvikens SK
6.49
PB
  
20Ida Persson
6.45
Huddinge AIS
6.45
PB
  
21Emilia Lindell
Emilia Lindell 10, Mälarhöjden
6.19
Mälarhöjdens IK
6.19
PB
  
22Agnes Nilsson Diehl
6.14
Vallentuna FK
6.14
PB
  
23Elsa Grufman
Elsa Grufman 10, Mälarhöjden
6.01
Mälarhöjdens IK
6.01
PB
  
24Lara Stenvall
Lara Stenvall 10, Sundbyberg
5.77
Sundbybergs IK
5.77
PB
  
25Eveline Bramme
5.66
Hanvikens SK
5.66
PB
  
26Lily Söderlind
Lily Söderlind 10, Mälarhöjden
5.64
Mälarhöjdens IK
5.64
PB
  
27Hilda Söderblom
5.62
Vallentuna FK
5.62
PB
  
28Edith Wignell
Edith Wignell 10, Mälarhöjden
5.50
Mälarhöjdens IK
5.50
  
29Stella Hagström
5.39
Hammarby IF
5.39
  
30Estelle Egelius
5.14
Huddinge AIS
5.14
PB
  
31Tyra Fäldt
5.01
Hanvikens SK
5.01
PB
  
32Liv Caesar
Liv Caesar 10, Sundbyberg
4.45
Sundbybergs IK
4.45
PB
  
Wikström9.0010.6110.0710.28
Glod9.199.349.41x
Jergmar8.177.109.118.31
Avramova8.268.598.23
Carlson6.367.907.648.06
Holm7.207.406.917.67
Gobitschek6.767.227.177.48
Strömö6.506.806.857.43
Järvinen6.366.536.177.38
Hallberg Linde6.206.416.217.16
Asp6.976.216.316.92
Nordlander6.91x6.866.69
Emm Östlund6.876.445.986.10
Kristoffers6.316.846.106.76
Anjemo6.766.286.626.32
Wikner Lejdung6.636.166.116.75
Caesar6.716.306.606.47
Winge6.496.016.156.40
Florczyk6.495.976.106.36
Persson6.336.456.295.66
Lindell6.195.625.165.83
Nilsson Diehl4.515.936.144.85
Grufman5.676.015.895.21
Stenvall5.365.645.775.75
Bramme4.985.385.445.66
Söderlind5.255.645.525.38
Söderblomx5.215.625.38
Wignell5.225.305.355.50
Hagström5.395.294.885.37
Egelius5.145.134.905.06
Fäldt4.624.515.014.71
Caesar4.133.964.454.22
F12 60 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Hanna Lörenskog
Hanna Lörenskog 11, Bromma
8.81
11Bromma IF
8.81
  
2Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
9.04
11Åkersberga SK
9.04
PB
  
3Nora Wiksten
Nora Wiksten 11, Linden
9.27
11IF Linden
9.27
  
4Estelle Gobitschek
Estelle Gobitschek 11, Bromma
9.27
11Bromma IF
9.27
PB
  
5Hanna Ekström
Hanna Ekström 11, Bromma
9.31
11Bromma IF
9.31
  
6Ellen Samuelsson
Ellen Samuelsson 11, Boo
9.37
11Boo IF
9.37
PB
  
7Lova Boström
Lova Boström 11, Tureberg
9.42
11Turebergs FK
9.42
  
8Tyra Åsberg
Tyra Åsberg 11, Huddinge
9.60
11Huddinge AIS
9.60
  
Final B
20 nov
20 nov
1Linn Nordlund
Linn Nordlund 11, Österhaninge
9.59
11Österhaninge IF
9.59
PB
  
2Amanda Håkansson
Amanda Håkansson 11, Hammarby
9.62
11Hammarby IF
9.62
PB
  
3Vally Sylvan
Vally Sylvan 11, Linden
9.76
11IF Linden
9.76
PB
  
4Isabella Wilkinson
Isabella Wilkinson 11, Hammarby
9.92
11Hammarby IF
9.92
  
5Mei Hedman
Mei Hedman 11, Boo
9.96
11Boo IF
9.96
  
7Ebba Elmgren
Ebba Elmgren 11, Huddinge
10.13
11Huddinge AIS
10.13
PB
  
8Elin Johansson
Elin Johansson 11, Huddinge
10.15
11Huddinge AIS
10.15
  
Heat 1
20 nov
20 nov
1Linn Nordlund
Linn Nordlund 11, Österhaninge
9.64
11Österhaninge IF
9.64
PB
q
  
3Daga Berglind
Daga Berglind 11, Boo
10.30
11Boo IF
10.30
PB
  
4Elsie Törnqvist
Elsie Törnqvist 11, Hanviken
10.44
11Hanvikens SK
10.44
PB
  
5Sofia Delicado Sperlingsson
Sofia Delicado Sperlingsson 11, Sundbyberg
10.63
11Sundbybergs IK
10.63
PB
  
6Julia Lindblad
Julia Lindblad 11, Hanviken
11.40
11Hanvikens SK
11.40
PB
  
7Wilma Lindström
Wilma Lindström 11, Hellas
12.73
11Hellas FK
12.73
PB
  
Heat 2
20 nov
20 nov
1Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
9.07
11Åkersberga SK
9.07
PB
q
  
2Nora Wiksten
Nora Wiksten 11, Linden
9.24
11IF Linden
9.24
PB
q
  
3Hanna Ekström
Hanna Ekström 11, Bromma
9.48
11Bromma IF
9.48
q
  
4Vally Sylvan
Vally Sylvan 11, Linden
9.93
11IF Linden
9.93
PB
q
  
5Elin Johansson
Elin Johansson 11, Huddinge
9.96
11Huddinge AIS
9.96
PB
q
  
6Selma Almquist
Selma Almquist 11, Tullinge FI
10.26
11Tullinge FI
10.26
PB
  
7Isabelle Risberg
Isabelle Risberg 11, Fredrikshof
10.79
11Fredrikshofs FIF
10.79
PB
  
8Ella Boström Krajnik
Ella Boström Krajnik 11, Huddinge
11.15
11Huddinge AIS
11.15
PB
  
Heat 3
20 nov
20 nov
1Estelle Gobitschek
Estelle Gobitschek 11, Bromma
9.36
11Bromma IF
9.36
PB
q
  
2Lova Boström
Lova Boström 11, Tureberg
9.38
11Turebergs FK
9.38
PB
q
  
3Ellen Samuelsson
Ellen Samuelsson 11, Boo
9.53
11Boo IF
9.53
PB
q
  
4Tyra Åsberg
Tyra Åsberg 11, Huddinge
9.57
11Huddinge AIS
9.57
PB
q
  
5Amanda Håkansson
Amanda Håkansson 11, Hammarby
9.76
11Hammarby IF
9.76
q
  
6Selma Bolin
Selma Bolin 11, Huddinge
10.75
11Huddinge AIS
10.75
PB
  
7Linnea Gullbrandsson
Linnea Gullbrandsson 11, Hanviken
11.17
11Hanvikens SK
11.17
PB
  
8Victoria Djurstedt Holm
Victoria Djurstedt Holm 11, Hanviken
11.22
11Hanvikens SK
11.22
  
Heat 4
20 nov
20 nov
1Hanna Lörenskog
Hanna Lörenskog 11, Bromma
8.77
11Bromma IF
8.77
PB
q
  
2Isabella Wilkinson
Isabella Wilkinson 11, Hammarby
9.68
11Hammarby IF
9.68
PB
q
  
3Mei Hedman
Mei Hedman 11, Boo
9.72
11Boo IF
9.72
PB
q
  
4Ebba Elmgren
Ebba Elmgren 11, Huddinge
10.20
11Huddinge AIS
10.20
PB
q
  
5Nicolinn Larsson
Nicolinn Larsson 11, Tullinge FI
10.34
11Tullinge FI
10.34
PB
  
6Judith Thörner
Judith Thörner 11, Huddinge
10.38
11Huddinge AIS
10.38
PB
  
7Siri Röhlander
Siri Röhlander 11, Kungsholmen
10.53
11Kungsholmen BBK
10.53
  
8Tora Lindfors
Tora Lindfors 11, Kungsholmen
10.90
11Kungsholmen BBK
10.90
PB
  
F12 800 m     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
2:48.94
11Åkersberga SK
2:48.94
PB
  
2Estelle Gobitschek
Estelle Gobitschek 11, Bromma
2:56.88
11Bromma IF
2:56.88
PB
  
3Linn Nordlund
Linn Nordlund 11, Österhaninge
3:06.10
11Österhaninge IF
3:06.10
PB
  
4Lova Boström
Lova Boström 11, Tureberg
3:07.39
11Turebergs FK
3:07.39
PB
  
5Ellen Samuelsson
Ellen Samuelsson 11, Boo
3:17.31
11Boo IF
3:17.31
PB
  
6Ebba Elmgren
Ebba Elmgren 11, Huddinge
3:28.74
11Huddinge AIS
3:28.74
PB
  
7Isabelle Risberg
Isabelle Risberg 11, Fredrikshof
3:30.34
11Fredrikshofs FIF
3:30.34
PB
  
8Selma Bolin
Selma Bolin 11, Huddinge
3:42.95
11Huddinge AIS
3:42.95
PB
  
Final B
20 nov
20 nov
1Amanda Håkansson
Amanda Håkansson 11, Hammarby
3:04.97
11Hammarby IF
3:04.97
PB
  
2Sofia Delicado Sperlingsson
Sofia Delicado Sperlingsson 11, Sundbyberg
3:10.07
11Sundbybergs IK
3:10.07
PB
  
3Nora Ställberg
Nora Ställberg 11, Tullinge FI
3:10.49
11Tullinge FI
3:10.49
PB
  
4Isabella Wilkinson
Isabella Wilkinson 11, Hammarby
3:15.38
11Hammarby IF
3:15.38
PB
  
5Elin Johansson
Elin Johansson 11, Huddinge
3:20.60
11Huddinge AIS
3:20.60
PB
  
6Nicolinn Larsson
Nicolinn Larsson 11, Tullinge FI
3:21.17
11Tullinge FI
3:21.17
PB
  
7Judith Thörner
Judith Thörner 11, Huddinge
3:23.42
11Huddinge AIS
3:23.42
PB
  
8Tora Lindfors
Tora Lindfors 11, Kungsholmen
3:26.03
11Kungsholmen BBK
3:26.03
PB
  
Ella Boström Krajnik
Ella Boström Krajnik 11, Huddinge
DNF
11Huddinge AIS
DNF
  
F12 Längd (zon)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Hanna Lörenskog
Hanna Lörenskog 11, Bromma
4.04
11Bromma IF
4.04
PB
  
2Ellen Samuelsson
Ellen Samuelsson 11, Boo
4.02
11Boo IF
4.02
PB
  
3Nora Wiksten
Nora Wiksten 11, Linden
3.95
11IF Linden
3.95
PB
  
4Estelle Gobitschek
Estelle Gobitschek 11, Bromma
3.90
11Bromma IF
3.90
PB
  
5Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
3.89
11Åkersberga SK
3.89
  
6Hanna Ekström
Hanna Ekström 11, Bromma
3.86
11Bromma IF
3.86
PB
  
8Daga Berglind
Daga Berglind 11, Boo
3.67
11Boo IF
3.67
PB
  
9Vally Sylvan
Vally Sylvan 11, Linden
3.60
11IF Linden
3.60
PB
  
10Lova Boström
Lova Boström 11, Tureberg
3.55
11Turebergs FK
3.55
PB
  
11Linn Nordlund
Linn Nordlund 11, Österhaninge
3.55
11Österhaninge IF
3.55
PB
  
12Tyra Åsberg
Tyra Åsberg 11, Huddinge
3.53
11Huddinge AIS
3.53
PB
  
13Elin Johansson
Elin Johansson 11, Huddinge
3.46
11Huddinge AIS
3.46
PB
  
14Siri Röhlander
Siri Röhlander 11, Kungsholmen
3.43
11Kungsholmen BBK
3.43
PB
  
15Ebba Elmgren
Ebba Elmgren 11, Huddinge
3.43
11Huddinge AIS
3.43
PB
  
16Amanda Håkansson
Amanda Håkansson 11, Hammarby
3.42
11Hammarby IF
3.42
  
17Isabella Wilkinson
Isabella Wilkinson 11, Hammarby
3.38
11Hammarby IF
3.38
  
18Mei Hedman
Mei Hedman 11, Boo
3.31
11Boo IF
3.31
PB
  
19Selma Almquist
Selma Almquist 11, Tullinge FI
3.29
11Tullinge FI
3.29
PB
  
20Sofia Delicado Sperlingsson
Sofia Delicado Sperlingsson 11, Sundbyberg
3.14
11Sundbybergs IK
3.14
PB
  
21Ella Boström Krajnik
Ella Boström Krajnik 11, Huddinge
3.13
11Huddinge AIS
3.13
PB
  
22Selma Bolin
Selma Bolin 11, Huddinge
3.03
11Huddinge AIS
3.03
PB
  
23Isabelle Risberg
Isabelle Risberg 11, Fredrikshof
3.02
11Fredrikshofs FIF
3.02
PB
  
24Nicolinn Larsson
Nicolinn Larsson 11, Tullinge FI
3.01
11Tullinge FI
3.01
PB
  
25Elsie Törnqvist
Elsie Törnqvist 11, Hanviken
2.96
11Hanvikens SK
2.96
  
26Victoria Djurstedt Holm
Victoria Djurstedt Holm 11, Hanviken
2.95
11Hanvikens SK
2.95
  
27Linnea Gullbrandsson
Linnea Gullbrandsson 11, Hanviken
2.95
11Hanvikens SK
2.95
PB
  
28Tora Lindfors
Tora Lindfors 11, Kungsholmen
2.93
11Kungsholmen BBK
2.93
PB
  
29Julia Lindblad
Julia Lindblad 11, Hanviken
2.77
11Hanvikens SK
2.77
PB
  
30Judith Thörner
Judith Thörner 11, Huddinge
2.67
11Huddinge AIS
2.67
PB
  
31Wilma Lindström
Wilma Lindström 11, Hellas
2.51
11Hellas FK
2.51
PB
  
Lörenskog4.043.983.964.02
Samuelsson4.023.834.024.01
Wiksten3.613.723.943.95
Gobitschek3.703.643.753.90
Eiving3.893.813.803.88
Ekström3.753.783.783.86
Berglind3.623.563.653.67
Sylvan3.603.463.423.38
Boström3.552.953.473.55
Nordlund3.403.553.423.33
Åsberg3.533.40xx
Johanssonx3.093.013.46
Röhlander3.433.333.323.30
Elmgren3.22x3.273.43
Håkansson3.413.213.283.42
Wilkinson3.253.353.203.38
Hedman3.313.233.12x
Almquist3.293.273.223.28
Delicado Sperlingsson3.143.073.023.07
Boström Krajnik3.132.83x2.97
Bolin2.983.032.922.92
Risberg2.792.883.022.81
Larsson2.982.952.973.01
Törnqvist2.952.812.792.96
Djurstedt Holm2.782.91x2.95
Gullbrandsson2.902.952.782.45
Lindfors2.522.852.932.88
Lindblad2.772.712.76
Thörner2.672.412.412.41
Lindström2.092.512.041.87
F12 Kula (2.0 kg)     
Inne 20 nov

Final A

Final
Inne 20 nov
1Isabella Wilkinson
Isabella Wilkinson 11, Hammarby
8.16
11Hammarby IF
8.16
PB
  
2Nora Wiksten
Nora Wiksten 11, Linden
7.71
11IF Linden
7.71
PB
  
3Ellen Samuelsson
Ellen Samuelsson 11, Boo
6.91
11Boo IF
6.91
PB
  
4Linn Nordlund
Linn Nordlund 11, Österhaninge
6.85
11Österhaninge IF
6.85
PB
  
5Estelle Gobitschek
Estelle Gobitschek 11, Bromma
6.72
11Bromma IF
6.72
PB
  
6Hanna Ekström
Hanna Ekström 11, Bromma
6.66
11Bromma IF
6.66
PB
  
7Hanna Lörenskog
Hanna Lörenskog 11, Bromma
6.38
11Bromma IF
6.38
PB
  
8Vally Sylvan
Vally Sylvan 11, Linden
6.07
11IF Linden
6.07
PB
  
9Elin Johansson
Elin Johansson 11, Huddinge
5.97
11Huddinge AIS
5.97
PB
  
10Tora Lindfors
Tora Lindfors 11, Kungsholmen
5.89
11Kungsholmen BBK
5.89
PB
  
11Sofia Delicado Sperlingsson
Sofia Delicado Sperlingsson 11, Sundbyberg
5.78
11Sundbybergs IK
5.78
PB
  
12Mei Hedman
Mei Hedman 11, Boo
5.67
11Boo IF
5.67
PB
  
13Nellie Eiving
Nellie Eiving 11, Åkersberga
5.67
11Åkersberga SK
5.67
PB
  
14Siri Röhlander
Siri Röhlander 11, Kungsholmen
5.66
11Kungsholmen BBK
5.66
PB
  
15Victoria Djurstedt Holm
Victoria Djurstedt Holm 11, Hanviken
5.42
11Hanvikens SK
5.42
PB
  
16Ella Boström Krajnik
Ella Boström Krajnik 11, Huddinge
5.38
11Huddinge AIS
5.38
PB
  
17Ebba Elmgren
Ebba Elmgren 11, Huddinge
5.33
11Huddinge AIS
5.33
PB
  
18Linnea Gullbrandsson
Linnea Gullbrandsson 11, Hanviken
5.32
11Hanvikens SK
5.32
PB
  
19Selma Almquist
Selma Almquist 11, Tullinge FI
5.31
11Tullinge FI
5.31
PB
  
20Selma Bolin
Selma Bolin 11, Huddinge
5.31
11Huddinge AIS
5.31
PB
  
21Tyra Åsberg
Tyra Åsberg 11, Huddinge
5.28
11Huddinge AIS
5.28
PB
  
23Daga Berglind
Daga Berglind 11, Boo
5.09
11Boo IF
5.09
PB
  
24Elsie Törnqvist
Elsie Törnqvist 11, Hanviken
4.94
11Hanvikens SK
4.94
PB
  
25Judith Thörner
Judith Thörner 11, Huddinge
4.41
11Huddinge AIS
4.41
PB
  
26Julia Lindblad
Julia Lindblad 11, Hanviken
4.27
11Hanvikens SK
4.27
PB
  
27Wilma Lindström
Wilma Lindström 11, Hellas
3.56
11Hellas FK
3.56
PB
  
Wilkinson8.167.477.457.09
Wiksten6.747.137.717.30
Samuelsson5.996.226.916.76
Nordlund6.856.376.366.54
Gobitschek6.196.566.725.47
Ekström6.665.986.306.32
Lörenskog5.976.105.896.38
Sylvan4.576.075.215.71
Johansson5.975.645.875.81
Lindfors5.565.305.335.89
Delicado Sperlingsson5.405.115.235.78
Hedman5.005.675.385.55
Eiving5.355.675.295.48
Röhlander5.664.705.154.99
Djurstedt Holm5.425.355.13x
Boström Krajnik5.304.964.925.38
Elmgren4.695.074.605.33
Gullbrandsson4.955.325.205.24
Almquist4.675.315.305.07
Bolin5.174.765.315.03
Åsberg5.255.285.074.78
Berglind5.055.085.094.73
Törnqvist4.944.884.154.03
Thörner4.414.214.104.38
Lindblad4.273.783.784.26
Lindström3.563.483.553.54

© 2022 Friidrottsstatistik