0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
Arrangör: Hässelby SK

Män
M 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Andreas Almgren
11:10
Turebergs FK
11:10
  
2Emil Danielsson
11:12
Spårvägens FK
11:12
  
3Samuel Russom
11:14
Hässelby SK
11:14
  
4Simon Sundström
11:22
IFK Lidingö
11:22
  
5Samuel PihlströmHälle IF
11:24
  
6Max Peter BejmerHälle IF
11:27
  
7Arvid Öhrn
11:32
Hälle IF
11:32
  
8Vidar JohanssonUllevi FK
11:34
  
9Axel Djurberg
11:37
Hässelby SK
11:37
  
10Olle Ahlberg
11:38
Hälle IF
11:38
  
11Alexander Nilsson
11:44
Mölndals AIK
11:44
  
12Gustav Berlin
11:44
Hässelby SK
11:44
  
13Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
11:46
IKHP Huskvarna
11:46
  
14Erik Djurberg
11:48
Hässelby SK
11:48
  
15Oliver Löfqvist
11:48
Spårvägens FK
11:48
  
16Hampus BörjessonUllevi FK
11:49
  
17Otto Kingstedt
11:50
Hässelby SK
11:50
  
18Olof Silvander
11:51
IFK Lidingö
11:51
  
19John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
11:51
Spårvägens FK
11:51
  
20Adhanom Abraha
Adhanom Abraha 77, Eskilstuna FI
11:53
Eskilstuna FI
11:53
  
21Amaury Gouverneur
11:54
Spårvägens FK
11:54
  
22Petter SvenssonHälle IF
11:56
  
23Martin Nilsson
12:00
IFK Umeå
12:00
  
24John Kingstedt
12:05
Hässelby SK
12:05
  
25Karim Mohammadi
12:11
Spårvägens FK
12:11
  
26August Mollén
12:11
Tjalve FIF
12:11
  
27Erik Barr Zeilon
12:12
Örgryte IS
12:12
  
28Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
12:18
Spårvägens FK
12:18
  
29Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, KFUM Örebro
12:20
KFUM Örebro
12:20
  
30Albin Gezelius
12:22
IFK Mora
12:22
  
31Einar Johansson
12:29
Ärla IF
12:29
  
32Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Hässelby
12:41
Hässelby SK
12:41
  
33Lukas MårtenssonHögby IF
12:46
  
34Walid Oussalah
Walid Oussalah 95, Spårvägen
13:20
Spårvägens FK
13:20
  
35Axel Alness Borg
13:36
IFK Lidingö
13:36
  
36Martin JanssonRehns BK
14:11
  
37Simon Sandkvist
14:19
Spårvägens FK
14:19
  
38David Landeklint
16:38
IF Göta Karlstad
16:38
  
Abubakar AbdullahiMalmö AI
DNF
  
M 10 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Andreas Almgren
29:21
Turebergs FK
29:21
  
2Samuel Russom
29:24
Hässelby SK
29:24
  
3Samuel Tsegay
29:33
Hälle IF
29:33
  
4Mohammadreza AbootorabiKeep Up RC
29:39
  
5Emil Danielsson
30:08
Spårvägens FK
30:08
  
6Max Peter BejmerHälle IF
30:14
  
7Arvid Öhrn
30:47
Hälle IF
30:47
  
8Kristofer Låås
30:54
Keep Up RC
30:54
  
9Erik Djurberg
30:54
Hässelby SK
30:54
  
10Yohannes Kiflay
30:56
Hässelby SK
30:56
  
11Axel Djurberg
30:56
Hässelby SK
30:56
  
12Otto Kingstedt
30:57
Hässelby SK
30:57
  
13Oliver Löfqvist
31:06
Spårvägens FK
31:06
  
14Tom Honig
31:17
Keep Up RC
31:17
  
15Petter SvenssonHälle IF
31:30
  
16Amaury Gouverneur
31:33
Spårvägens FK
31:33
  
17John Börjesson
31:36
Spårvägens FK
31:36
  
18Martin Nilsson
31:40
IFK Umeå
31:40
  
19Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
31:44
IKHP Huskvarna
31:44
  
20Fredrik JohanssonIK Akele
31:59
  
21Andreas Jansson
32:07
Hässelby SK
32:07
  
22Rickard EmilssonIK Akele
32:09
  
23Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås FK
32:13
Västerås FK
32:13
  
24Daniel Lundgren
32:21
Turebergs FK
32:21
  
25Erik Barr Zeilon
32:25
Örgryte IS
32:25
  
26Fred Grönwall
Fred Grönwall 81, Studenterna
32:27
FK Studenterna
32:27
  
27Erik Linnér
32:42
IFK Umeå
32:42
  
28John Kingstedt
32:58
Hässelby SK
32:58
  
29Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
33:08
Spårvägens FK
33:08
  
30Heshlu AndemariamKeep Up RC
33:17
  
31Samuel Eriksson LidbrinkSpårvägens FK
33:18
  
32Andreas Lundegård
33:20
FK Studenterna
33:20
  
33Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
33:21
Sävedalens AIK
33:21
  
34Damian Nevins
Damian Nevins 80, Studenterna
33:24
FK Studenterna
33:24
  
35Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
33:41
FK Studenterna
33:41
  
36Hugo Lindell
33:42
IK Akele
33:42
  
37Jimmy Öhman
33:45
Gefle IF
33:45
  
38Anders Danielson Frost
33:45
Dala-Järna IK
33:45
  
39Martin Jarbeck
Martin Jarbeck 87, Studenterna
34:06
FK Studenterna
34:06
  
40Isak Hagberg
34:15
Högby IF
34:15
  
41Hugo Setthagen
Hugo Setthagen 01, Spårvägen
34:25
Spårvägens FK
34:25
  
42Salem Al-MurisiUllevi FK
34:26
  
43Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås FK
34:31
Västerås FK
34:31
  
44Felix Persson
Felix Persson 05, Västerås FK
34:33
Västerås FK
34:33
  
45Sylvain Glos
Sylvain Glos 87, Studenterna
34:34
FK Studenterna
34:34
  
46Lukas Segersten
34:48
Enköpings AI
34:48
  
47Tristan Ojutkangas
35:05
Västerås FK
35:05
  
48Ivan Magnusson
35:09
Sävedalens AIK
35:09
  
49Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
35:31
Spårvägens FK
35:31
  
50Victor Wahlgren
35:42
Mölndals AIK
35:42
  
51Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
35:44
Spårvägens FK
35:44
  
52Svante HolgerssonKA 2 IF
35:46
  
53Jonatan Alvaeus
35:49
Upsala IF
35:49
  
54Jakob Tapani
Jakob Tapani 01, Kiruna Skidor
35:50
Kiruna Skidor
35:50
  
55Anders Wibaeus
35:57
Turebergs FK
35:57
  
56Emil Ellervik
Emil Ellervik 02, Tjalve FIF
36:14
Tjalve FIF
36:14
  
57Björn Seifert
36:44
Upsala IF
36:44
  
58Joakim Thelin
37:50
Upsala IF
37:50
  
59Samuel Johansson
38:27
Växjö LK
38:27
  
60Samuel GarpendahlIK Akele
40:19
  
Adhanom Abraha
Adhanom Abraha 77, Eskilstuna FI
DNF
Eskilstuna FI
DNF
  
Olle AhlbergHälle IF
DNF
  
Samuel FitsumbrhanHälle IF
DNF
  
M Terräng lag     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Hälle IF 18
  
  Samuel Pihlström  01, Max Peter Bejmer  92, Arvid Öhrn  94
2Hässelby SK 24
  
  Samuel Russom  91, Axel Djurberg  99, Gustav Berlin  95
3Spårvägens FK 36
  
  Emil Danielsson  97, Oliver Löfqvist  98, John Foitzik  91
4Hässelby SK 55
  
  Erik Djurberg  97, Otto Kingstedt  94, John Kingstedt  92
5IFK Lidingö 57
  
  Simon Sundström  98, Olof Silvander  99, Axel Alness Borg  98
6Spårvägens FK 74
  
  Amaury Gouverneur  97, Karim Mohammadi  89, Daniel Gleimar  92
M Terräng lång lag     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Hälle IF 16
  
  Samuel Tsegay  88, Max Peter Bejmer  92, Arvid Öhrn  94
2Hässelby SK 21
  
  Samuel Russom  91, Erik Djurberg  97, Yohannes Kiflay  02
3Keep Up RC 26
  
  Mohammadreza Abootorabi  89, Kristofer Låås  92, Tom Honig  91
4Spårvägens FK 34
  
  Emil Danielsson  97, Oliver Löfqvist  98, Amaury Gouverneur  97
5Hässelby SK 44
  
  Axel Djurberg  99, Otto Kingstedt  94, Andreas Jansson  96
6Spårvägens FK 77
  
  John Börjesson  92, Daniel Gleimar  92, Samuel Eriksson Lidbrink  99
7IK Akele 78
  
  Fredrik Johansson  86, Rickard Emilsson  89, Hugo Lindell  95
8Turebergs FK 80
  
  Andreas Almgren  95, Daniel Lundgren  85, Anders Wibaeus  90
9FK Studenterna 92
  
  Fred Grönwall  81, Andreas Lundegård  86, Damian Nevins  80
10Västerås FK 110
  
  Efrem Brhane  94, Elias Rapp  99, Felix Persson  05
11FK Studenterna 119
  
  Martin Holm  84, Martin Jarbeck  87, Sylvain Glos  87
12Spårvägens FK 141
  
  Hugo Setthagen  01, Dennis Olsson  97, Albin Carlerud  02
13Upsala IF 168
  
  Jonatan Alvaeus  90, Björn Seifert  96, Joakim Thelin  87
M22 10 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Yohannes Kiflay
30:56
Hässelby SK
30:56
  
2Benjamin Claesson
Benjamin Claesson 02, IKHP Huskvarna
31:44
IKHP Huskvarna
31:44
  
3Erik Linnér
32:42
IFK Umeå
32:42
  
4Jimmy Öhman
33:45
Gefle IF
33:45
  
5Anders Danielson Frost
33:45
Dala-Järna IK
33:45
  
6Isak Hagberg
34:15
Högby IF
34:15
  
7Hugo Setthagen
Hugo Setthagen 01, Spårvägen
34:25
Spårvägens FK
34:25
  
8Salem Al-MurisiUllevi FK
34:26
  
9Lukas Segersten
34:48
Enköpings AI
34:48
  
10Ivan Magnusson
35:09
Sävedalens AIK
35:09
  
11Victor Wahlgren
35:42
Mölndals AIK
35:42
  
12Albin Carlerud
Albin Carlerud 02, Spårvägen
35:44
Spårvägens FK
35:44
  
13Svante HolgerssonKA 2 IF
35:46
  
14Jakob Tapani
Jakob Tapani 01, Kiruna Skidor
35:50
Kiruna Skidor
35:50
  
15Emil Ellervik
Emil Ellervik 02, Tjalve FIF
36:14
Tjalve FIF
36:14
  
16Samuel GarpendahlIK Akele
40:19
  
P19 6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Gabriel Claesson
Gabriel Claesson 04, IKHP Huskvarna
19:01
IKHP Huskvarna
19:01
  
2Hugo Unosson
19:03
Högby IF
19:03
  
3Albin Gezelius
19:09
IFK Mora
19:09
  
4Lukas Jakobsson
19:33
Mölndals AIK
19:33
  
5Linus Jansson
19:34
Hässelby SK
19:34
  
6Paul Frayon
19:34
Täby IS
19:34
  
7Oscar Lilja
Oscar Lilja 04, Frosta MSK
19:59
Frosta MSK
19:59
  
8Axel Johansson
20:02
Hälle IF
20:02
  
9Edvin Hellstrand AhlqvistSpårvägens FK
20:13
  
10Jonas MagnussonHälle IF
20:17
  
11Jonatan Lamy
Jonatan Lamy 03, Spårvägen
20:31
Spårvägens FK
20:31
  
12Alfons Råwall
20:36
Sävedalens AIK
20:36
  
13Jona LindmanKA 2 IF
20:53
  
14Nils Holm
Nils Holm 04, Hammarby
21:23
Hammarby IF
21:23
  
15Yassin Kridih
21:46
Hässelby SK
21:46
  
16Jacob Henriksson
21:56
LK Roslagen
21:56
  
17Vilmer AnderssonHälle IF
21:57
  
18Milton Khodr
Milton Khodr 04, Spårvägen
21:59
Spårvägens FK
21:59
  
19Philip Frick
22:26
Örgryte IS
22:26
  
20Axel Månsson
22:28
Hanvikens SK
22:28
  
21Elias Axelsson
23:03
Upsala IF
23:03
  
22Adrian JergmarBoo IF
24:39
  
Albin ÖbergMalmö AI
DNF
  
P19 Terräng lag     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Hälle IF 35
  
  Axel Johansson  03, Jonas Magnusson  04, Vilmer Andersson  04
2Spårvägens FK 38
  
  Edvin Hellstrand Ahlqvist  04, Jonatan Lamy  03, Milton Khodr  04
P17 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Samuel Berhane
12:38
Hässelby SK
12:38
  
2Ludvig Hasler
Ludvig Hasler 05, Västerås FK
12:40
Västerås FK
12:40
  
3Felix Persson
Felix Persson 05, Västerås FK
12:41
Västerås FK
12:41
  
4Milian Hentschke
12:51
Tullinge FI
12:51
  
5Algot Wedberg
12:53
Hälle IF
12:53
  
6Henok Ande
13:01
Hälle IF
13:01
  
7Sander Petri BereMalmö AI
13:14
  
8Simon Bratt
Simon Bratt 05, Triangeln
13:18
IF Triangeln
13:18
  
9Albert Söderqvist
13:28
Tullinge FI
13:28
  
10Markus Andersson
Markus Andersson 05, Västerås FK
13:31
Västerås FK
13:31
  
11Tristan Ojutkangas
13:33
Västerås FK
13:33
  
12Linus Alinder
13:46
Mölndals AIK
13:46
  
13Leonardo Garavini
13:49
IFK Lidingö
13:49
  
14Rasmus LundströmVäsby IK
13:56
  
15Kalle Öhlund
Kalle Öhlund 05, IKHP Huskvarna
14:08
IKHP Huskvarna
14:08
  
16Benjamin Cefo
Benjamin Cefo 05, Västerås FK
14:19
Västerås FK
14:19
  
17Simon McVitty ÖstborgHögby IF
14:22
  
18Isak Holmgård
15:19
IF Göta Karlstad
15:19
  
P17 Terräng lag     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Hälle IF 30
  
  Filip Jonsson  06, Algot Wedberg  05, Henok Ande  05
2Västerås FK 41
  
  Ludvig Hasler  05, Felix Persson  05, Markus Andersson  05
3Turebergs FK 47
  
  Lowe Fuxe Barkvall  06, Albert Ziegler  06, Vilhelm Lood Falgén  07
4Mölndals AIK 58
  
  Wilmer Grahn  07, Ola Leire  06, Linus Alinder  05
5Täby IS 79
  
  Erik Nederheim  06, Liam Tannlund  07, Malte Lessing  06
6Upsala IF 82
  
  Noa Steiner  07, Felix Johnsson  06, Ludvig Höglund  07
7Hässelby SK 92
  
  Samuel Berhane  05, Anton Petersson  06, Alexander Hägg  06
8IFK Lidingö 97
  
  Karl Ottfalk  06, Leonardo Garavini  05, Philip Byman  06
9Turebergs FK 116
  
  Jakob Bergström  06, Ted Lagerström  07, Iker Garcia Lundström  07
10Spårvägens FK 122
  
  August Humeur  06, Almer Nyberg  07, Otto Wendle Lindestam  06
11KFUM Örebro 133
  
  Lucas Asplund  06, Folke Eriksson  06, Viggo Olsson  06
12Alingsås IF 138
  
  Jimmy Nord  06, Alvin Rosén  07, Viktor Hedström  07
13Hässelby SK 185
  
  Oliver Sörman  07, Vilgot Norberg  06, Jakob Håkansson  06
P16 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Karl Ottfalk
11:57
IFK Lidingö
11:57
  
2Erik NederheimTäby IS
12:32
  
3Max Österberg
12:36
Värmdö IF
12:36
  
4Filip Jonsson
12:37
Hälle IF
12:37
  
5Lowe Fuxe BarkvallTurebergs FK
12:47
  
6Albert Ziegler
12:53
Turebergs FK
12:53
  
7Ola Leire
Ola Leire 06, Mölndal
13:16
Mölndals AIK
13:16
  
8Felix Johnsson
13:19
Upsala IF
13:19
  
9Arvid Algers Omholt
Arvid Algers Omholt 06, Söderköpings OK
13:22
Söderköpings OK
13:22
  
10August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
13:24
Spårvägens FK
13:24
  
11Michael Negasi
Michael Negasi 06, Löparnas vänner
13:25
Löparnas vänner IF
13:25
  
12Jimmy Nord
Jimmy Nord 06, Alingsås
13:25
Alingsås IF
13:25
  
13Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
13:42
KFUM Örebro
13:42
  
14Jakob Bergström
13:48
Turebergs FK
13:48
  
15Malte Lessing
14:13
Täby IS
14:13
  
16Anton Petersson
14:15
Hässelby SK
14:15
  
17Folke Eriksson
Folke Eriksson 06, KFUM Örebro
14:17
KFUM Örebro
14:17
  
18Elton Hedberg
14:26
Hammarby IF
14:26
  
19Alexander Hägg
14:37
Hässelby SK
14:37
  
20Hannes Jagestad
14:49
Ärla SK
14:49
  
21Petter Sandberg
14:56
Upsala IF
14:56
  
22Otto Wendle Lindestam
14:56
Spårvägens FK
14:56
  
23Sebastian Salgado BengtssonSpårvägens FK
15:16
  
24Viggo Olsson
Viggo Olsson 06, KFUM Örebro
15:33
KFUM Örebro
15:33
  
25Philip Byman
15:39
IFK Lidingö
15:39
  
26Vilgot Norberg
16:45
Hässelby SK
16:45
  
27Jakob Håkansson
16:53
Hässelby SK
16:53
  
P15 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Wilmer Grahn
12:50
Mölndals AIK
12:50
  
2Noah Svedberg
Noah Svedberg 07, Sävedalen
12:56
Sävedalens AIK
12:56
  
3Linus Wedin
13:00
IF Start
13:00
  
4Jacob Åhman
13:10
IF Göta Karlstad
13:10
  
5Noa Steiner
Noa Steiner 07, Upsala IF
13:17
Upsala IF
13:17
  
6Vilhelm Lood FalgénTurebergs FK
13:31
  
7Ted Lagerström
13:51
Turebergs FK
13:51
  
8Elias Eliasson
14:06
Mölndals AIK
14:06
  
9Liam Tannlund
14:09
Täby IS
14:09
  
10Ludvig Höglund
14:17
Upsala IF
14:17
  
11Almer Nyberg
Almer Nyberg 07, Falkenberg
14:23
Falkenbergs IK
14:23
  
12August Hannerstål
14:38
Sundbybergs IK
14:38
  
13Leo Papinski
14:41
Täby IS
14:41
  
14Iker Garcia LundströmTurebergs FK
14:44
  
15Björn EngströmBromma IF
14:50
  
16Alvin Rosén
14:58
Alingsås IF
14:58
  
17Oliver Sörman
14:59
Hässelby SK
14:59
  
18Arvid AhlstrandBoo IF
15:00
  
19Viktor Hedström
15:07
Alingsås IF
15:07
  
20Samuel Jakobsson
15:11
Alingsås IF
15:11
  
21Simon Berhane
16:56
Hässelby SK
16:56
  
M35 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Andreas Lundegård
26:28
FK Studenterna
26:28
  
2Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
26:57
FK Studenterna
26:57
  
3Tobias Jäger
27:37
Hälle IF
27:37
  
4Freddy Leijon
27:41
Finspångs AIK
27:41
  
5Adam Stenman
Adam Stenman 86, Terrible Tuesday
27:43
Terrible Tuesdays AC
27:43
  
6Kim Rørvik
Kim Rørvik 84, Studenterna
27:50
FK Studenterna
27:50
  
7Alexander Berg Rendahl
27:55
FK Studenterna
27:55
  
8Timmy Karlsson
Timmy Karlsson 86, Studenterna
28:14
FK Studenterna
28:14
  
9Joakim Svederman
28:33
Hässelby SK
28:33
  
10Jimmy Iby
Jimmy Iby 84, IKHP Huskvarna
28:37
IKHP Huskvarna
28:37
  
11Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
29:10
Lidköpings VSK
29:10
  
12David Nordqvist
29:20
Enhörna IF
29:20
  
13Simon Gustafsson
29:36
Turebergs FK
29:36
  
14Petter More
Petter More 84, Studenterna
30:18
FK Studenterna
30:18
  
15Anders Åhlén
31:07
IFK Lidingö
31:07
  
16Olof Plan
Olof Plan 87, Studenterna
31:36
FK Studenterna
31:36
  
17Fredrik RosenqvistHuddinge AIS
33:47
  
Oskar Lund
Oskar Lund 84, Fredrikshof
DNF
Fredrikshofs FIF
DNF
  
M35 Terräng lag     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1FK Studenterna 15
  
  Andreas Lundegård  86, Martin Holm  84, Kim Rørvik  84
2Hässelby SK 25
  
  Martin Öhman  81, Rickard Pell  79, Joakim Svederman  84
3IFK Umeå 43
  
  Göran Jonsson  69, Jan Karlsson  69, Mikkel Knif  82
4FK Studenterna 50
  
  Alexander Berg Rendahl  84, Timmy Karlsson  86, Erik Lindgren  80
5Vallentuna FK 82
  
  Bert Pohlak  80, Fredrik Liw  78, Mattias Axelsson-Willim  75
6FK Studenterna 104
  
  Mikael Lundberg  76, Andreas Huss  74, Fredrik Tedborn  67
7LK Roslagen 129
  
  Per Jemth  71, Fredrik Carpentsier  73, Magnus Berg  79
8Fredrikshofs FIF 130
  
  Fredrik Sohlberg  72, Carl-Johan Ahde  74, Eskil Svensson  64
9IFK Lidingö 137
  
  Daniel Nilsson  74, Anders Hållberg  82, Anders Åhlén  83
10FK Studenterna 138
  
  Mattias Ung  71, Petter More  84, Olof Plan  87
11Huddinge AIS 139
  
  Henrik Brattander  80, Ulf Eriksson  74, Fredrik Rosenqvist  83
12Tullinge FI 152
  
  Jerome Senaneuch  76, Patrick Pring  65, Patrik Hentschke  68
13Upsala IF 158
  
  Marcus Höglund  76, Svante Lenke  69, Mikael Axelsson  75
14Trollhättans IF 158
  
  Christer Lindgren  69, Anton Saba  78, Mattis Gottlow  73
15Hässelby SK 178
  
  Axel Lönnqvist  81, Petter Gabrielsson  75, Lars Bergsten  69
M40 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Martin Öhman
26:21
Hässelby SK
26:21
  
2Robin Pino
Robin Pino 82, Uppsala LK
27:33
Uppsala LK
27:33
  
3Rickard Pell
27:39
Hässelby SK
27:39
  
4Patrik Eklund
Patrik Eklund 82, Handelsbanken
28:08
Handelsbanken IF
28:08
  
5Henrik Brattander
28:10
Huddinge AIS
28:10
  
6Mikkel Knif
Mikkel Knif 82, IFK Umeå
28:37
IFK Umeå
28:37
  
7Erik Lindgren
Erik Lindgren 80, Studenterna
28:57
FK Studenterna
28:57
  
8Bert Pohlak
Bert Pohlak 80, Vallentuna
29:05
Vallentuna FK
29:05
  
9Fredrik Liw
Fredrik Liw 78, Vallentuna
29:12
Vallentuna FK
29:12
  
10Axel Lönnqvist
29:35
Hässelby SK
29:35
  
11Anders Hållberg
30:26
IFK Lidingö
30:26
  
12Anton Saba
Anton Saba 78, Trollhättans IF
30:28
Trollhättans IF
30:28
  
13Magnus Berg
31:23
LK Roslagen
31:23
  
14Joar Palm
Joar Palm 79, Hammarby
33:01
Hammarby IF
33:01
  
Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M45 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Tommy Karlsson
27:56
Ulrika IK
27:56
  
2Sebastian Fannon
28:17
Björnstorps IF
28:17
  
3Jerome Senaneuch
28:55
Tullinge FI
28:55
  
4Mattias Axelsson-WillimVallentuna FK
29:16
  
5Mikael Lundberg
29:16
FK Studenterna
29:16
  
6Andreas Huss
Andreas Huss 74, Studenterna
29:50
FK Studenterna
29:50
  
7Daniel Nilsson
30:09
IFK Lidingö
30:09
  
8Carl-Johan Ahde
30:21
Fredrikshofs FIF
30:21
  
9Marcus Höglund
30:46
Upsala IF
30:46
  
10Fredrik CarpentsierLK Roslagen
31:13
  
11Ulf Eriksson
31:16
Huddinge AIS
31:16
  
12Mikael Axelsson
31:38
Upsala IF
31:38
  
13Stefan Bjerström
32:23
Björnstorps IF
32:23
  
14Petter Gabrielsson
32:39
Hässelby SK
32:39
  
15Mattis Gottlow
Mattis Gottlow 73, Trollhättans IF
33:16
Trollhättans IF
33:16
  
16Rainer Mononen
Rainer Mononen 76, Tullinge FI
35:08
Tullinge FI
35:08
  
M50 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Göran Jonsson
27:50
IFK Umeå
27:50
  
2Jan Karlsson
28:14
IFK Umeå
28:14
  
3Per Jemth
Per Jemth 71, Roslagen
28:54
LK Roslagen
28:54
  
4Fredrik Sohlberg
29:01
Fredrikshofs FIF
29:01
  
5Pär Muhr
Pär Muhr 72, Västerås LK
29:06
Västerås LK
29:06
  
6Tomas ÄngshammarRoma IF
29:28
  
7Fredrik Nybäck
29:55
Spårvägens FK
29:55
  
8Mattias Ung
Mattias Ung 71, Studenterna
30:16
FK Studenterna
30:16
  
9Christer Lindgren
Christer Lindgren 69, Trollhättans IF
30:19
Trollhättans IF
30:19
  
10Niall O’HanlonIK Akele
30:24
  
11Dimitrios KiriazidisMajornas IK
30:53
  
12Svante Lenke
30:54
Upsala IF
30:54
  
13Mattias JonssonMalmö AI
31:39
  
14Svante Franzon
31:44
Upsala IF
31:44
  
15David Wijk
David Wijk 70, Högbo GIF
32:06
Högbo GIF
32:06
  
16Fredrik Eckerström
32:56
Spårvägens FK
32:56
  
17Jakob Hedberg
Jakob Hedberg 72, Uppsala LK
33:04
Uppsala LK
33:04
  
18Patrik Hentschke
33:22
Tullinge FI
33:22
  
19Tomas Lindell
Tomas Lindell 72, Tullinge FI
36:59
Tullinge FI
36:59
  
20Tomas Kvapil
Tomas Kvapil 69, Eskilstuna FI
37:34
Eskilstuna FI
37:34
  
21Lars Bergsten
39:38
Hässelby SK
39:38
  
22Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
44:22
IKJ Haninge
44:22
  
M55 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Sören Persson
29:32
IF Göta Karlstad
29:32
  
2Fredrik Tedborn
30:05
FK Studenterna
30:05
  
3Robert Löfgren
30:23
IF Linnéa
30:23
  
4Thomas Sparr
30:42
IFK Mora
30:42
  
5Börje Holst
Börje Holst 66, Borlänge LK
31:34
Borlänge LK
31:34
  
6Patrick Pring
Patrick Pring 65, Tullinge FI
31:40
Tullinge FI
31:40
  
7Eskil Svensson
Eskil Svensson 64, Fredrikshof
32:16
Fredrikshofs FIF
32:16
  
8Tony Back
Tony Back 66, Dalaporten
33:49
Dalaportens OL
33:49
  
9Mikael HanssonIF Start
34:22
  
10Dan-Åke Johansson
Dan-Åke Johansson 66, Trollhättans IF
34:45
Trollhättans IF
34:45
  
11Peter WeissenbornTäby IS
36:45
  
12Lars Jansson
40:24
Hässelby SK
40:24
  
M60 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
14:21
Malungs SoFK
14:21
  
2Jonas Hellström
Jonas Hellström 61, Terrible Tuesdays TC
15:32
Terrible Tuesdays TC
15:32
  
3Roger Reinhold
Roger Reinhold 61, Spårvägen
16:27
Spårvägens FK
16:27
  
4Bengt Schön
16:56
Gottsunda IF
16:56
  
5Alf Ek
Alf Ek 60, Björnstorp
17:04
Björnstorps IF
17:04
  
6Göran Säfverblad
17:11
Hässelby SK
17:11
  
7Björn SandströmSOK Knallen
17:21
  
8Hans Melin
19:53
Majornas IK
19:53
  
9Ove Sääf
20:09
F Bålsta IK
20:09
  
10Bo Roger Nordström
20:19
Dala-Järna IK
20:19
  
11Kjell Kvarfordt
20:24
Fredrikshofs FIF
20:24
  
M65 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Tore Axelsson
15:33
Torsby LK
15:33
  
2Lars Hagström
Lars Hagström 55, Spårvägen
17:00
Spårvägens FK
17:00
  
3Gunnar Bengtsson
17:03
Majornas IK
17:03
  
4Jerry Olsson
Jerry Olsson 57, Björnstorp
17:05
Björnstorps IF
17:05
  
5Lars Lindqvist
Lars Lindqvist 56, Björnstorp
17:16
Björnstorps IF
17:16
  
6Mikael Karlsson
17:29
Björnstorps IF
17:29
  
7Björn Lindqvist
Björn Lindqvist 56, LK Nyköping
17:29
LK Nyköpings Runners
17:29
  
8Anders Eriksson
18:41
Majornas IK
18:41
  
9Kenneth Sellin
18:49
Bromma IF
18:49
  
10Håkan Steen
21:21
Värmdö IF
21:21
  
M70 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Bo Persson
17:12
Almby IK
17:12
  
2Bo Larsson
Bo Larsson 51, Järvsö
19:49
Järvsö IF
19:49
  
3Carl-Gustaf NilssonHögby IF
20:05
  
4Lars Söderberg
22:12
Vallentuna FK
22:12
  
M75 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Tommy Eriksson
Tommy Eriksson 47, LK Nyköping
19:37
LK Nyköpings Runners
19:37
  
2Lars Svidén
19:44
Hammarby IF
19:44
  
3Per Wennberg
33:43
Hemlingby LK
33:43
  
M80 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Jan Förberg
Jan Förberg 42, Löparnas vänner
20:36
Löparnas vänner IF
20:36
  
Kvinnor
K 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Samrawit MengsteabHälle IF
13:25
  
2Sara Christiansson
13:35
Sävedalens AIK
13:35
  
3Johanna Larsson
13:41
Örgryte IS
13:41
  
4Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
13:43
Mölndals AIK
13:43
  
5Eef van Dongen
Eef van Dongen 93, Västerviks OK
13:48
Västerviks OK
13:48
  
6Charlotte Andersson
13:54
IFK Umeå
13:54
  
7Moa Enmark
14:01
Hälle IF
14:01
  
8Louise Wiker
14:01
Hässelby SK
14:01
  
9Jessica Edlund
14:01
Umedalens IF
14:01
  
10Tova Eurén Magnusson
14:05
Göteborgs KIK
14:05
  
11Angelica Strandberg
14:05
Spårvägens FK
14:05
  
12Emy Thorén
14:08
Hälle IF
14:08
  
13Anna Silvander
14:11
Hässelby SK
14:11
  
14Elin Marcusson
14:11
Hässelby SK
14:11
  
15Sara Dädeby
14:13
Mölndals AIK
14:13
  
16Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
14:15
Linköpings GIF
14:15
  
17Alva Malmsten NilssonUpsala IF
14:17
  
18Lovisa Modig
14:23
Torsby LK
14:23
  
19Cecilia Norrbom
14:25
Spårvägens FK
14:25
  
20Pernilla Elmgren
14:31
Ärla IF
14:31
  
21Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
14:38
Björnstorps IF
14:38
  
22Madeleine Larsson
Madeleine Larsson 81, IKHP Huskvarna
14:50
IKHP Huskvarna
14:50
  
23Liduina van Sitteren
14:52
Örebro AIK
14:52
  
24Kerstin Axelsson
14:54
Hässelby SK
14:54
  
25Hanna Michaelsson
14:57
Örgryte IS
14:57
  
26Madeleine Björlin-Delmar
15:01
IFK Göteborg
15:01
  
27Edith Blomqvist
Edith Blomqvist 94, Västerås FK
15:01
Västerås FK
15:01
  
28Alicia Nilsson
15:07
Ullevi FK
15:07
  
29Emma HesselstrandTorsby LK
15:10
  
30Desiree LilliehöökÖrgryte IS
15:18
  
31Kristin NyströmIK Akele
16:09
  
32Lisa Jonsson
Lisa Jonsson 99, Ulricehamn
16:29
Ulricehamns IF
16:29
  
K 10 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Samrawit MengsteabHälle IF
35:00
  
2Charlotte Andersson
35:30
IFK Umeå
35:30
  
3Hanna Lindholm
36:05
Högby IF
36:05
  
4Eef van Dongen
Eef van Dongen 93, Västerviks OK
36:22
Västerviks OK
36:22
  
5Johanna Larsson
36:24
Örgryte IS
36:24
  
6Louise Jernberg
Louise Jernberg 91, Mantra Sport
37:34
IF Mantra Sport
37:34
  
7Louise Wiker
37:34
Hässelby SK
37:34
  
8Tova Eurén Magnusson
37:41
Göteborgs KIK
37:41
  
9Pernilla Elmgren
37:50
Ärla IF
37:50
  
10Lovisa Modig
37:57
Torsby LK
37:57
  
11Moa Enmark
38:03
Hälle IF
38:03
  
12Emy Thorén
38:10
Hälle IF
38:10
  
13Jessica Edlund
38:12
Umedalens IF
38:12
  
14Filipa Rodrigues
38:17
FK Studenterna
38:17
  
15Rebecca Axelsson
38:34
Keep Up RC
38:34
  
16Moa Gustafsson
Moa Gustafsson 92, Studenterna
38:40
FK Studenterna
38:40
  
17Hanna Michaelsson
38:45
Örgryte IS
38:45
  
18Amanda HåkanssonHögby IF
38:47
  
19Meija Peterson
39:11
IF Göta Karlstad
39:11
  
20Liduina van Sitteren
39:20
Örebro AIK
39:20
  
21Emilia Brangefält
39:29
Västerås FK
39:29
  
22Kerstin Axelsson
39:33
Hässelby SK
39:33
  
23Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
39:37
Hässelby SK
39:37
  
24Emma HesselstrandTorsby LK
40:05
  
25Ida Kraft
40:18
Hälle IF
40:18
  
26Lena Eliasson-LööfHässelby SK
40:21
  
27Desiree LilliehöökÖrgryte IS
40:50
  
28Nelly Carlsson
Nelly Carlsson 96, Västerviks OK
41:22
Västerviks OK
41:22
  
29Ebba Berglin
42:49
Mölndals AIK
42:49
  
30Johanna Granhällen
45:58
IF Rinkeby Run
45:58
  
31Lisa Löchen
49:02
IFK Lidingö
49:02
  
Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
DNF
FK Studenterna
DNF
  
Sara ChristianssonSävedalens AIK
DNF
  
Lisa Wreeby
Lisa Wreeby 02, Sävedalen
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Anastasia Denisova ThorKeep Up RC
DNF
  
K Terräng lag     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Hälle IF 20
  
 Samrawit Mengsteab  90, Moa Enmark  94, Emy Thorén  95
2Hässelby SK 35
  
 Louise Wiker  79, Anna Silvander  93, Elin Marcusson  99
3Örgryte IS 58
  
 Johanna Larsson  93, Hanna Michaelsson  89, Desiree Lilliehöök  86
4Torsby LK 79
  
 Lovisa Modig  93, Emma Hesselstrand  93, Lisa Jonsson  99
K Terräng lång lag     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Hälle IF 24
  
 Samrawit Mengsteab  90, Moa Enmark  94, Emy Thorén  95
2Örgryte IS 49
  
 Johanna Larsson  93, Hanna Michaelsson  89, Desiree Lilliehöök  86
3Hässelby SK 52
  
 Louise Wiker  79, Kerstin Axelsson  96, Ida Blom  02
K22 10 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Emilia Brangefält
39:29
Västerås FK
39:29
  
2Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
39:37
Hässelby SK
39:37
  
3Ebba Berglin
42:49
Mölndals AIK
42:49
  
4Johanna Granhällen
45:58
IF Rinkeby Run
45:58
  
5Lisa Löchen
49:02
IFK Lidingö
49:02
  
F19 6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Nova Ojutkangas
Nova Ojutkangas 04, Västerås FK
21:52
Västerås FK
21:52
  
2My Rundgren
21:58
Luleå FIF
21:58
  
3Saga Provci
Saga Provci 04, IFK Göteborg
22:32
IFK Göteborg
22:32
  
4Alva Malmsten NilssonUpsala IF
22:37
  
5Johanna HofvendahlIS Göta
22:54
  
6Filippa Hägglund
23:30
Upsala IF
23:30
  
7Nelly Össmar
23:50
Högby IF
23:50
  
8Elina Hellgren
25:33
Vallentuna FK
25:33
  
F17 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Elsa Sundqvist
14:00
Upsala IF
14:00
  
2Ebba Broms
14:16
Brevens IF
14:16
  
3Paulina Hultberg
14:20
Alingsås IF
14:20
  
4Ida Kraft
14:31
Hälle IF
14:31
  
5Frida Berglin
14:31
Mölndals AIK
14:31
  
6Meija Peterson
14:39
IF Göta Karlstad
14:39
  
7Elin Hagelin
14:41
Mölndals AIK
14:41
  
8Julia Rosén
14:55
Alingsås IF
14:55
  
9Agnes Thundal
Agnes Thundal 05, IFK Göteborg
15:04
IFK Göteborg
15:04
  
10Astrid Baunge
15:05
Mölndals AIK
15:05
  
11Philippa Duff
15:06
Hälle IF
15:06
  
12Camilla Duff
15:13
Hälle IF
15:13
  
13Tilde AdolfssonMotala AIF
15:14
  
14Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
15:25
Upsala IF
15:25
  
15Felicia Jansson
15:31
Upsala IF
15:31
  
16Melissa BentayebTäby IS
15:39
  
17Tyra Hedin
Tyra Hedin 05, Lidingö
15:47
IFK Lidingö
15:47
  
18Ida Grimheden
Ida Grimheden 05, Tullinge FI
16:12
Tullinge FI
16:12
  
19Jennifer Thor
17:58
Upsala IF
17:58
  
20Felicia Krohn
Felicia Krohn 05, Tullinge FI
18:01
Tullinge FI
18:01
  
F17 Terräng lag     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Hälle IF 25
  
 Majken Söderlund Larsson  07, Ida Kraft  05, Philippa Duff  05
2Mölndals AIK 34
  
 Frida Berglin  05, Elin Hagelin  05, Astrid Baunge  05
3Upsala IF 53
  
 Elsa Sundqvist  05, Lowa Branth  05, Felicia Jansson  05
4Hässelby SK 73
  
 Hannah Kinane  06, Linn Adolfsson  06, Mina Hägglund  07
5Hälle IF 82
  
 Camilla Duff  05, Agnes Knauer  07, Ester Strand  07
6IFK Göteborg 97
  
 Agnes Thundal  05, Lovisa Emanuelsson  06, Siri Provci  07
7Tullinge FI 101
  
 Freja Hjerne  06, Filippa Hjerne  06, Ida Grimheden  05
8Täby IS 119
  
 Melissa Bentayeb  05, Ottilia Alvarsson  07, Tova Hambraeus  07
9Mölndals AIK 121
  
 Elsa Svantesson  07, Felicia Månesjö  07, Cornelia Ullsten  06
10Turebergs FK 168
  
 Matilda Solén  07, Emilia Nunes Nyqvist  06, Amanda Solén  07
F16 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Cajsa Alenius
Cajsa Alenius 06, Nyköpings BIS
14:21
Nyköpings BIS
14:21
  
2Hannah Kinane
14:47
Hässelby SK
14:47
  
3Linn Adolfsson
15:09
Hässelby SK
15:09
  
4Stina TagessonIK Ymer
15:17
  
5Freja Hjerne
Freja Hjerne 06, Tullinge FI
15:22
Tullinge FI
15:22
  
6Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
15:25
Karlskoga FI
15:25
  
7Elsa TagessonIK Ymer
15:51
  
8Lovisa Borg
15:59
Enhörna IF
15:59
  
9Lovisa Emanuelsson
15:59
IFK Göteborg
15:59
  
10Filippa Hjerne
Filippa Hjerne 06, Tullinge FI
16:02
Tullinge FI
16:02
  
11Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson 06, Trollhättan FIK
16:02
Trollhättan FIK
16:02
  
12Agnes Josefsson
16:02
Vallentuna FK
16:02
  
13Cornelia Ullsten
17:06
Mölndals AIK
17:06
  
14Elin Lönnqvist
17:11
Ärla IF
17:11
  
15Inez Bergström
17:15
Vallentuna FK
17:15
  
16Julia Gustafsson
Julia Gustafsson 06, KFUM Örebro
17:20
KFUM Örebro
17:20
  
17Nora Hägg
Nora Hägg 06, Hässelby
17:35
Hässelby SK
17:35
  
18Emilia Nunes NyqvistTurebergs FK
17:39
  
19Emma Hagman
Emma Hagman 06, Hässelby
18:16
Hässelby SK
18:16
  
20Ellen ThermaeniusTäby IS
19:26
  
F15 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Majken Söderlund LarssonHälle IF
13:55
  
2Freja Bjerström
14:20
Björnstorps IF
14:20
  
3Hannah JosefssonIF Udd
14:44
  
4Ella Pettersson
14:47
Sävedalens AIK
14:47
  
5Ella Johansson
15:20
Hammarby IF
15:20
  
6Elsa Svantesson
15:35
Mölndals AIK
15:35
  
7Ottilia AlvarssonTäby IS
15:41
  
8Agnes Knauer
15:43
Hälle IF
15:43
  
9Minna TuressonOK Renen
15:48
  
10Ester Strand
15:48
Hälle IF
15:48
  
11Eleonore StellansdotterÄrla IF
16:07
  
12Mina Hägglund
16:17
Hässelby SK
16:17
  
13Ida Zeffer
Ida Zeffer 07, Mälarö
16:25
Mälarö SOK
16:25
  
14Felicia Månesjö
16:26
Mölndals AIK
16:26
  
15Nora Ekdahl Nyström
16:26
Spårvägens FK
16:26
  
16Siri Provci
Siri Provci 07, IFK Göteborg
16:38
IFK Göteborg
16:38
  
17Lina Garbell
16:38
Upsala IF
16:38
  
18Astrid Hermansson
16:45
Kvarnsvedens GoIF
16:45
  
19Olivia Lundevall
16:58
IFK Lidingö
16:58
  
20Matilda Solén
17:15
Turebergs FK
17:15
  
21Kim SemstrandIFK Nora
17:17
  
22Amanda Solén
17:42
Turebergs FK
17:42
  
23Tova HambraeusTäby IS
18:31
  
K35 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Isabelle Öblom DelattreFK Studenterna
32:03
  
2Terese Friman
32:26
Glasrikets RC Nybro
32:26
  
3Jennie Lind
Jennie Lind 85, Hässelby
35:32
Hässelby SK
35:32
  
4Sarah-Jane BarrableOK Ravinen
35:34
  
K35 Terräng lag     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1FK Studenterna 21
  
 Isabelle Öblom Delattre  83, Malin Gibrand  81, Åsa Nylander  67
2LK Roslagen 43
  
 Karin Hübinette  78, Carola Eriksson  81, Therése Carlsson  75
3IF Start 50
  
 Marie Dasler  68, Maria Nagle  76, Annica Sjölund  67
K40 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Jessie Ross SkärvadTäby IS
30:55
  
2Julia Forslin
Julia Forslin 82, Västerås LK
31:00
Västerås LK
31:00
  
3Malin Gibrand
Malin Gibrand 81, Studenterna
33:13
FK Studenterna
33:13
  
4Karin Hübinette
35:12
LK Roslagen
35:12
  
5Carola Eriksson
35:23
LK Roslagen
35:23
  
K45 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
30:34
Björnstorps IF
30:34
  
2Maria Nagle
35:25
IF Start
35:25
  
3Therése Carlsson
35:48
LK Roslagen
35:48
  
K50 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Petra Klevmar
32:59
Umara SC
32:59
  
2Marie Dasler
35:02
IF Start
35:02
  
3Sofia Holmgård
36:10
Kils OK
36:10
  
K55 8 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Katarina Löf HagströmSpårvägens FK
33:58
  
2Catharina ErikssonHuddinge AIS
34:27
  
3Åsa Nylander
Åsa Nylander 67, Studenterna
34:54
FK Studenterna
34:54
  
4Marie Olsson
Marie Olsson 63, Björnstorp
35:27
Björnstorps IF
35:27
  
5Nina Willén HolgerssonIFK Lidingö
36:51
  
6Ingela Gahne
37:28
Hässelby SK
37:28
  
7Anna-Stina WanbyHögby IF
39:15
  
8Gunilla MårsäterOK Linné
40:50
  
9Maria Thomée
Maria Thomée 65, Spårvägen
41:12
Spårvägens FK
41:12
  
10Annica SjölundIF Start
42:52
  
11Carina Bäckström
44:20
Gottsunda IF
44:20
  
K60 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Christina JohanssonIF Kville
18:13
  
2Camilla PerssonHögby IF
20:22
  
3Kerstin Holmgren
Kerstin Holmgren 59, Löparnas vänner
21:21
Löparnas vänner IF
21:21
  
4Charlotta Thomasson
21:55
Spårvägens FK
21:55
  
5Agneta Berg
22:16
Turebergs FK
22:16
  
K65 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Ulla Karnebäck
20:54
Turebergs FK
20:54
  
2Katarina NilssonHögby IF
23:10
  
K70 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Britt Hellmark
Britt Hellmark 50, Lidköpings IS
23:26
Lidköpings IS
23:26
  
2Inga-Lill SchreveliusHemlingby LK
25:28
  
3Maria Björkman
27:00
Turebergs FK
27:00
  
K75 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Ulla LittenheimHälle IF
23:14
  
2Gunilla Juthback
24:17
Hemlingby LK
24:17
  

© 2022 Friidrottsstatistik