0

19.11
29.9
3‐4.12
26.11
5.11
3.12
3.12
3.12
3.12
3.12
3‐4.12
24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
Arena: Terräng   Arrangör: IFK Lidingö

Män
P15 6 km terräng     


Final A

Final

1Emil Ling
Emil Ling 07, IKHP Huskvarna
19:32
IKHP Huskvarna
19:32
  
2Linus Wedin
19:56
IF Start
19:56
  
3Tage BörjessonIK Akele
20:03
  
4Edvin Åtting
20:17
IK Akele
20:17
  
5Vilhelm Lood FalgénTurebergs FK
20:30
  
6Noah Svedberg
Noah Svedberg 07, Sävedalen
20:52
Sävedalens AIK
20:52
  
7Noel Hellberg
21:03
  
8Ted Lagerström
21:08
Turebergs FK
21:08
  
9Ludvig Eggöy MarkhesterHuddinge AIS
21:18
  
10Oiva Odiah
Oiva Odiah 07, FIN
21:27
07FIN
21:27
  
11Leo Papinski
21:46
Täby IS
21:46
  
12Alfred ClaessonIF Hallby
21:46
  
13Erik Wiklund
21:54
IFK Lidingö
21:54
  
14August Hannerstål
22:05
Sundbybergs IK
22:05
  
15Arvid Trofast
22:15
IK Akele
22:15
  
16Valdemar Hamilton
22:32
  
17Babak LindbergYstads IF
22:39
  
18Jacob Holmberg
22:48
  
19Adam Holm
Adam Holm 07, FIN
22:50
07FIN
22:50
  
20Patrik Mäenpää
Patrik Mäenpää 07, FIN
23:29
07FIN
23:29
  
P14 6 km terräng     


Final A

Final

1Sebastian LörstadIFK Lidingö
19:40
  
2Sander Wikblom
Sander Wikblom 08, FIN
20:42
08FIN
20:42
  
3Sixten WidmarkAlmby IK
21:03
  
4Tage Askling
21:08
IK Akele
21:08
  
5Viktor Kullman
21:12
  
6Isak Steiner
Isak Steiner 08, Västerås LK
21:30
Västerås LK
21:30
  
7Vilmer Malm
Vilmer Malm 08, IFK Umeå
21:37
IFK Umeå
21:37
  
8Anton Staland
21:39
OK Linné
21:39
  
9Hugo Persson
Hugo Persson 08, Östersunds SK
22:02
Östersunds SK
22:02
  
10Oskar Kaipe
22:11
  
11Gustav MattssonValbo AIF
22:23
  
12Ludvig Burenius
22:28
Sundbybergs IK
22:28
  
13Rasmus Berglund
22:31
Huddinge AIS
22:31
  
14Teo Palmér
Teo Palmér 08, Ulricehamns OK
22:36
Ulricehamns OK
22:36
  
15Oskari Piirainen
Oskari Piirainen 08, FIN
22:45
08FIN
22:45
  
16Ville Elgesjö
22:49
Domnarvets GoIF
22:49
  
17Jonatan Haglund
23:12
  
18Alvin Mether
23:17
Hälle IF
23:17
  
19Alex Ahlgren
Alex Ahlgren 08, FIN
23:19
08FIN
23:19
  
20Lukas Hallberg
23:36
  
P13 3 km terräng     


Final A

Final

1Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås FK
10:19
Västerås FK
10:19
  
2Anton Arvidsson
10:22
Brattås CK
10:22
  
3Kent Lindholm
Kent Lindholm 09, FIN
10:26
09FIN
10:26
  
4Jonathan Enarsson
10:35
  
5Gustav Eggöy MarkhesterHuddinge AIS
10:38
  
6Hugo Lindgren
10:40
IFK Umeå
10:40
  
7Måns DahlbergIF Start
10:45
  
8Emil Corlevi
10:45
IFK Lidingö
10:45
  
9Malte Kempe
Malte Kempe 09, Luleå Gjutaren
10:45
Luleå Gjutarens IF
10:45
  
10Viktor JernbergHälle IF
10:51
  
11Frans Lessing
10:52
Täby IS
10:52
  
12Luca Garavini
11:07
IFK Lidingö
11:07
  
13Alexander Dufva
Alexander Dufva 09, Sundsvalls OK
11:08
Sundsvalls OK
11:08
  
14Jeppe Karlsson
11:09
IFK Lidingö
11:09
  
15Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
11:26
  
16Viktor Berg
11:33
Turebergs FK
11:33
  
17Elliott JohnsonIFK Lund
11:33
  
18Anton ThermaeniusTäby IS
11:36
  
19Filip Nyström
Filip Nyström 09, FIN
11:37
09FIN
11:37
  
20Edvin Håkansson
11:41
  
P12 3 km terräng     


Final A

Final

1Theo Zaninotti
Theo Zaninotti 10, Västerviks OK
10:46
Västerviks OK
10:46
  
2Oliver Kjellin
11:05
Hässelby SK
11:05
  
3Anton Carlberg NilssonStora Tuna FIK
11:05
  
4Alvar Engström
11:07
Turebergs FK
11:07
  
5Cian Hogan
Cian Hogan 10, Tureberg
11:08
Turebergs FK
11:08
  
6Walter Aubell
Walter Aubell 10, Nacka Värmdö
11:09
Nacka Värmdö SK
11:09
  
7Aron Lindblom
Aron Lindblom 10, FIN
11:09
10FIN
11:09
  
8Alexander Koffner
11:14
  
9Ivar Janson
11:32
Hammarby IF
11:32
  
10Elias Vikman
11:33
Upsala IF
11:33
  
11Gustaf Törnquist
11:33
Gottsunda IF
11:33
  
12Joel Andersson
11:46
  
13Carl Friberg
11:48
  
14Vilhelm Baekkevold
11:54
  
15Leo Holger
Leo Holger 10, Lidingö
12:06
IFK Lidingö
12:06
  
16Ludvig Ljunggren
12:07
Högbo GIF
12:07
  
17Oskar Kullman
12:17
  
18Oliver Trigarsky
12:18
Spårvägens FK
12:18
  
19Tage Lood Falgén
12:19
Turebergs FK
12:19
  
20Tom Högstedt
12:34
IFK Lidingö
12:34
  
Kvinnor
F15 6 km terräng     


Final A

Final

1Freja Bjerström
21:28
Björnstorps IF
21:28
  
2Ella Johansson
22:54
Hammarby IF
22:54
  
3Tove Norgren
Tove Norgren 07, Kvarnsveden
24:07
Kvarnsvedens GoIF
24:07
  
4Ottilia AlvarssonTäby IS
24:18
  
5Ida Zeffer
Ida Zeffer 07, Mälarö
24:24
Mälarö SOK
24:24
  
6Selma Partanen
24:26
Högbo GIF
24:26
  
7Astrid Hermansson
24:28
Kvarnsvedens GoIF
24:28
  
8Greta Sjögren
25:01
  
9Pinja Lindstedt
Pinja Lindstedt 07, FIN
25:51
07FIN
25:51
  
10Nora Ekdahl Nyström
25:59
Spårvägens FK
25:59
  
11Parisa Wickenberg
26:39
Högbo GIF
26:39
  
12Kim SemstrandIFK Nora
26:58
  
13Amanda Solén
27:25
Turebergs FK
27:25
  
14Emilie Grahn
27:50
Hammarby IF
27:50
  
15Tova HambraeusTäby IS
28:18
  
16Edith Grimheden
28:42
Tullinge FI
28:42
  
17Anine Karlsson
28:52
IFK Mora
28:52
  
18Alva Smeds
Alva Smeds 07, Väsby SS Triathlon
29:00
Väsby SS Triathlon
29:00
  
19Fanny Karls
29:37
  
20Fanny Silfver
30:24
  
F14 6 km terräng     


Final A

Final

1Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
22:32
Spårvägens FK
22:32
  
2Malva Nisen
Malva Nisen 08, Runacademy
23:30
Runacademy IF
23:30
  
3Felicia Persson
23:44
IS Göta
23:44
  
4Elin Palm
Elin Palm 08, Västerås FK
23:56
Västerås FK
23:56
  
5Hannah Karlsson
24:06
Sollefteå GIF
24:06
  
6Elsa Norgren
24:14
Domnarvets GoIF
24:14
  
7Alice Hellberg
24:29
Sundbybergs IK
24:29
  
8Hilma Dalin
24:39
Falu IK
24:39
  
9Ebba Fryxell
Ebba Fryxell 08, Dala-Järna
24:50
Dala-Järna IK
24:50
  
10Molly Boman
24:56
Mälarö SOK
24:56
  
11Alicia Ivarsson
25:08
  
12Miisa Mäittälä
Miisa Mäittälä 08, FIN
25:14
08FIN
25:14
  
13Vera Jeppsson
Vera Jeppsson 08, Högbo GIF
25:17
Högbo GIF
25:17
  
14Hanna Månsson
25:56
Väsby IK
25:56
  
15Linnea Ekström
26:11
Turebergs FK
26:11
  
16Hilda Nygård
26:15
Falu IK
26:15
  
17Esther Scalamonti MarshMälarö SOK
26:52
  
18Nora Lindblom
Nora Lindblom 08, FIN
27:25
08FIN
27:25
  
19Agnes Parmhed
Agnes Parmhed 08, Tullinge FI
27:38
Tullinge FI
27:38
  
20Leah Palmblad
27:58
IFK Lidingö
27:58
  
F13 3 km terräng     


Final A

Final

1Hanna Strand
10:17
Hälle IF
10:17
  
2Leira Sandvall
Leira Sandvall 09, Västerås FK
11:07
Västerås FK
11:07
  
3Katja Hannen
Katja Hannen 09, FIN
11:14
09FIN
11:14
  
4Noomi Zeffer
11:22
Mälarö SOK
11:22
  
5Aino Tarkiainen
Aino Tarkiainen 09, FIN
11:30
09FIN
11:30
  
6Sofia Dell'Orto
11:38
  
7Freja Ahlepil
11:40
Turebergs FK
11:40
  
8Freja Kagevik
11:56
Turebergs FK
11:56
  
9Juni Hagerman
11:57
IFK Lidingö
11:57
  
10Ronja Hannen
Ronja Hannen 09, FIN
12:01
09FIN
12:01
  
11Malin Göhl
Malin Göhl 09, Finspång
12:05
Finspångs AIK
12:05
  
12Hedda Fochsen
12:14
Täby IS
12:14
  
13Vera Myhlback
12:23
Falu IK
12:23
  
14Paola Kero
Paola Kero 09, FIN
12:23
09FIN
12:23
  
15Tyra Svensson
Tyra Svensson 09, Västerås FK
12:30
Västerås FK
12:30
  
16Filippa Karlsson
12:30
IFK Mora
12:30
  
17Moa Kjöraas
12:36
F Bålsta IK
12:36
  
18Elli Mattila
Elli Mattila 09, FIN
12:40
09FIN
12:40
  
19Stella StenmanFalu IK
12:48
  
20Lisa Alzén
12:50
  
F12 3 km terräng     


Final A

Final

1Beata du Hane
11:48
Bromma IF
11:48
  
2Lisen Nygård
11:56
Falu IK
11:56
  
3Ebba Kveli
Ebba Kveli 10, Östersunds SK
12:10
Östersunds SK
12:10
  
4Lovisa NederheimTäby IS
12:17
  
5Philine Leichtle
12:17
IFK Lidingö
12:17
  
6Kaisla Rouvila
Kaisla Rouvila 10, FIN
12:28
10FIN
12:28
  
7Henriette Willuhn
12:43
IFK Lidingö
12:43
  
8Ester Sander
12:46
Hellas FK
12:46
  
9Carla Dovander
12:51
Sundbybergs IK
12:51
  
10Amanda Pettersson ÅrdalIFK Lidingö
12:53
  
11Liv Ställberg
Liv Ställberg 10, Tullinge FI
13:06
Tullinge FI
13:06
  
12Isabelle Fagerlund
13:11
  
13Tuva LundqvistIK Sisu
13:12
  
14Hilda Järvinen
13:15
Hammarby IF
13:15
  
15Frida Ek
13:20
  
16Esther HjelmkvistIF Hallby
13:26
  
17Wilma Hellman
Wilma Hellman 10, Nyköpings BIS
13:36
Nyköpings BIS
13:36
  
18Hanna Thapper
Hanna Thapper 10, Västerås SOK
13:38
Västerås SOK
13:38
  
19Alina Asplund
13:42
  
20Viola Forsberg
13:50
  

© 2022 Friidrottsstatistik