0

24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
6.8
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
18.9
15.10
8.10
15.10
15.10
16.10
16.10
Arrangör: IFK Mora och Sälens IF

Män
M 10 km terräng     
19 aug

Final A

Final
19 aug
1David Nilsson
36:20
Högby IF
36:20
  
2Kristian Dahlström
39:33
IFK Mora OK
39:33
  
3Mattias Olsson LarssonSundsvalls FI
40:42
  
4Johan Gustafsson
41:34
IFK Mora
41:34
  
M 30 km terräng     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Adhanom Abraha
Adhanom Abraha 77, Eskilstuna FI
1:41:02
Eskilstuna FI
1:41:02
  
2David Nilsson
1:45:42
Högby IF
1:45:42
  
3Artem Panchenko
Artem Panchenko 88, UKR
1:53:11
88UKR
1:53:11
  
4Axel Svärdhagen
1:56:09
  
5Jesper Pettersson
2:01:23
Pite Runners LDK
2:01:23
  
M 45 km terräng     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Kristofer Låås
2:39:47
Keep Up RC
2:39:47
  
2Kim Andersson
2:49:09
Umara SC
2:49:09
  
3Roman Ryapolov
Roman Ryapolov 82, IFK Mora OK
2:54:52
IFK Mora OK
2:54:52
  
4Oscar BergströmPeab IF
2:56:35
  
5Rikki Frederiksen
2:58:40
IFK Umeå
2:58:40
  
M 90 km terräng     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Viktor Stenqvist
6:19:07
Billingen X-trail SC
6:19:07
  
2Joacim Lantz
6:22:59
Ockelbo SK
6:22:59
  
3Olle Meijer
6:27:29
Högby IF
6:27:29
  
4Erik Anfält
Erik Anfält 76, Örebro AIK
6:32:55
Örebro AIK
6:32:55
  
5Fredrik Eriksson
6:52:13
IK Akele
6:52:13
  
6Evgenii Glyva
Evgenii Glyva 83, ITA
6:55:30
83ITA
6:55:30
  
7Emmanuel Gault
Emmanuel Gault 76, FRA
7:09:49
76FRA
7:09:49
  
8Emil Kalered
7:19:08
OK Denseln
7:19:08
  
9Johan Ahlberg
7:27:45
  
10Jørgen Grønsund
Jørgen Grønsund 85, NOR
7:28:38
85NOR
7:28:38
  
Kvinnor
K 10 km terräng     
19 aug

Final A

Final
19 aug
1Theresa Boschner
Theresa Boschner 03, GER
47:20
03GER
47:20
  
2Nelly Mårtensson
48:30
Garphyttans IF
48:30
  
3Katharina Boschner
Katharina Boschner 05, GER
49:40
05GER
49:40
  
4Sofie Ettling
Sofie Ettling 05, Finspångs SOK
50:19
Finspångs SOK
50:19
  
5Maria Jacobsson
50:26
  
K 30 km terräng     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Maria Larsson
2:00:47
Ullevi FK
2:00:47
  
2Marit Larsson
2:20:03
  
3Sandra Jansson
2:20:18
  
4Therese Persson
2:34:41
  
5Emma Musslinder
2:35:46
Keep Up RC
2:35:46
  
K 45 km terräng     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Barbro Näsström
3:02:47
Säters IF
3:02:47
  
2Liselotte Hellsten
3:09:09
Spårvägens FK
3:09:09
  
3Helene Söderlund
3:16:43
IFK Mora
3:16:43
  
4Hilda Löf
Hilda Löf 00, Apladalen
3:20:45
Apladalens LK
3:20:45
  
K 90 km terräng     
20 aug

Final A

Final
20 aug
1Anna Hellström
7:40:51
  
2Sofia Byhlinder
7:50:25
IFK Mora
7:50:25
  
3Kajsa Berg
Kajsa Berg 79, Enhörna
7:56:16
Enhörna IF
7:56:16
  
4Elin Hartelius
7:58:43
IF Kville
7:58:43
  
5Petra Klevmar
8:06:25
Umara SC
8:06:25
  
6Maria Saxvall
Maria Saxvall 82, Sweden Runners
8:08:09
Sweden Runners IF
8:08:09
  
7Frida Södermark
8:16:46
Tjalve FIF
8:16:46
  
8Sofia Nordin
8:24:53
Majornas IK
8:24:53
  
9Johanna Ågran
8:25:16
  
10Madeleine Hedberg
8:28:30
Motala AIF
8:28:30
  

© 2022 Friidrottsstatistik