0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 5 km väg Final A Final | |||||||||
1 | Linus Jansson Linus Jansson 04, Hässelby 16:23 | 04 | Hässelby SK | 16:23 | =SB | ||||
2 | Nathan Tanner-Malmén Nathan Tanner-Malmén 77, Enhörna 18:52 | 77 | Enhörna IF | 18:52 | =PB | ||||
3 | Jimmy Nilsson Jimmy Nilsson 95, Enhörna 19:07 | 95 | Enhörna IF | 19:07 | =PB | ||||
M 10 km väg Final A Final | |||||||||
1 | Albin Gezelius Albin Gezelius 03, IFK Mora FIK 32:47 | 03 | IFK Mora FIK | 32:47 | =PB | ||||
2 | Viktor Zackrisson Viktor Zackrisson 00, Enhörna 32:54 | 00 | Enhörna IF | 32:54 | =SB | ||||
3 | Martin Svanborg Martin Svanborg 91, Bromma 33:16 | 91 | Bromma IF | 33:16 | =SB | ||||
4 | Mattias Jonsson 33:52 | 89 | 33:52 | =PB | |||||
5 | Johan Ställberg Johan Ställberg 80, Tullinge SK 34:02 | 80 | Tullinge SK | 34:02 | =PB | ||||
6 | Kim Oskarsson Kim Oskarsson 93, Enhörna 34:34 | 93 | Enhörna IF | 34:34 | =PB | ||||
7 | Jens Ljunggren 35:22 | 90 | 35:22 | =SB | |||||
8 | Jonatan Alvaeus Jonatan Alvaeus 90, Upsala IF 35:32 | 90 | Upsala IF | 35:32 | =SB | ||||
9 | Pontus Sjöblom Pontus Sjöblom 95, Fredrikshof 35:41 | 95 | Fredrikshofs FIF | 35:41 | =PB | ||||
11 | Joakim Thelin Joakim Thelin 87, Upsala IF 36:08 | 87 | Upsala IF | 36:08 | =SB | ||||
12 | Robin Johansson 36:12 | 90 | 36:12 | =PB | |||||
13 | Stellan Rydin Stellan Rydin 71, Ärla IF 36:16 | 71 | Ärla IF | 36:16 | =SB | ||||
14 | Tage Häggmark Tage Häggmark 04, Ärla IF 36:17 | 04 | Ärla IF | 36:17 | =PB | ||||
16 | Kalle Brunnstedt Kalle Brunnstedt 95, Hammarby 36:39 | 95 | Hammarby IF | 36:39 | =SB | ||||
17 | Tobias Lidving Tobias Lidving 78, Studenterna 36:40 | 78 | FK Studenterna | 36:40 | =SB | ||||
18 | Henrik Wahlberg Henrik Wahlberg 76, Linnéa 36:53 | 76 | IF Linnéa | 36:53 | =SB | ||||
19 | David Nordqvist David Nordqvist 86, Enhörna 37:17 | 86 | Enhörna IF | 37:17 | =SB | ||||
20 | Kenny Larsson Kenny Larsson 84, OCR Stockholm 37:31 | 84 | OCR Stockholm IF | 37:31 | =PB | ||||
21 | Patrick Pring Patrick Pring 65, Tullinge FI 37:58 | 65 | Tullinge FI | 37:58 | =PB | ||||
25 | Jan Johansson Jan Johansson 68, LK Nyköping 39:17 | 68 | LK Nyköpings Runners | 39:17 | =SB | ||||
31 | Michael Lagerman Michael Lagerman 69, Ärla IF 41:02 | 69 | Ärla IF | 41:02 | =PB | ||||
35 | Mario Cortinovis 41:31 | 71 | 41:31 | =PB | |||||
P15 4 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Ted Lagerström Ted Lagerström 07, Tureberg 15:04 | 07 | Turebergs FK | 15:04 | = | ||||
2 | Sten Hellmark Sten Hellmark 08, Enhörna 18:01 | 08 | Enhörna IF | 18:01 | = | ||||
P13 2 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Leo Hopstadius Lindén | 10 | 8:45 | = | |||||
2 | Leonard Hellmark Leonard Hellmark 10, Enhörna 9:08 | 10 | Enhörna IF | 9:08 | = | ||||
3 | Erik Danielsson Erik Danielsson 10, Enhörna 9:47 | 10 | Enhörna IF | 9:47 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 5 km väg Final A Final | |||||||||
1 | Ida Grimheden Ida Grimheden 05, Mälarhöjden 20:18 | 05 | Mälarhöjdens IK | 20:18 | =PB | ||||
2 | Monica Kingstedt Monica Kingstedt 61, Huddinge 21:34 | 61 | Huddinge AIS | 21:34 | =PB | ||||
3 | Mia Lagerström Mia Lagerström 11, Tureberg 22:07 | 11 | Turebergs FK | 22:07 | =PB | ||||
4 | Sofi Paulsen Sofi Paulsen 70, Enhörna 23:03 | 70 | Enhörna IF | 23:03 | =PB | ||||
6 | Carola Häggh Carola Häggh 65, Enhörna 24:18 | 65 | Enhörna IF | 24:18 | =PB | ||||
K 10 km väg Final A Final | |||||||||
1 | Sanna Mustonen Sanna Mustonen 91, Hässelby 35:42 | 91 | Hässelby SK | 35:42 | =SB | ||||
2 | Johanna Bäcklund Johanna Bäcklund 85, Runacademy 36:17 | 85 | Runacademy IF | 36:17 | =SB | ||||
3 | Klara Borg Klara Borg 04, Enhörna 39:52 | 04 | Enhörna IF | 39:52 | =PB | ||||
5 | Linn Norrbäck Linn Norrbäck 86, Enhörna 44:09 | 86 | Enhörna IF | 44:09 | =PB | ||||
F15 4 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Fanny Szalkai Fanny Szalkai 08, Spårvägen 16:27 | 08 | Spårvägens FK | 16:27 | = | ||||
2 | Anastasia Rozhkova Anastasia Rozhkova 07, Tullinge FI 20:18 | 07 | Tullinge FI | 20:18 | = | ||||
F13 2 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Ester Nyberger Ester Nyberger 10, Älta 8:03 | 10 | Älta IF | 8:03 | = | ||||
2 | Liv Ställberg Liv Ställberg 10, Tullinge FI 9:19 | 10 | Tullinge FI | 9:19 | = |