0

26.11
5.11
3.12
3.12
3.12
3.12
3.12
3‐4.12
24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
8.10
19‐20.8
27.8
Arena: Midgårdsvallen   Arrangör: IFK Märsta
Tävlande: 38 (14+24)   Starter: 134 (52+82)

Män
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

Ludvig Fredman
15.79
IFK Märsta
15.79
  
Bo Rydstrand
13.00
Rånäs 4H
13.00
  
Viktor Norrby
8.88
Upsala IF
8.88
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

Ludvig Fredman
47.81
IFK Märsta
47.81
  
Bo Rydstrand
40.84
Rånäs 4H
40.84
  
Viktor Norrby
26.15
Upsala IF
26.15
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

Ludvig Fredman
54.64
IFK Märsta
54.64
  
Bo Rydstrand
49.79
Rånäs 4H
49.79
  
Viktor Norrby
32.86
Upsala IF
32.86
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

Lukas Svensson
42.00
Väsby IK
42.00
  
Viktor Norrby
33.12
Upsala IF
33.12
  
Ludvig Fredman
30.88
IFK Märsta
30.88
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

Ludvig Ellgren
15.83
Turebergs FK
15.83
  
Lowe Wängelin
14.19
Upsala IF
14.19
  
Oscar Juhlén
13.84
Upsala IF
13.84
  
Wilhelm SchiölerIFK Märsta
9.19
PB
  
Emil Kennbäck MilbrinkUpsala IF
7.40
PB
  
Taim Jawhar
6.46
IFK Märsta
6.46
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

Ludvig Ellgren
57.23
Turebergs FK
57.23
  
Lowe Wängelin
44.21
Upsala IF
44.21
  
Oscar Juhlén
39.81
Upsala IF
39.81
PB
  
Wilhelm SchiölerIFK Märsta
21.61
PB
  
Emil Kennbäck MilbrinkUpsala IF
19.58
  
Taim Jawhar
17.28
IFK Märsta
17.28
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

Lowe Wängelin
60.03
Upsala IF
60.03
  
Ludvig Ellgren
52.49
Turebergs FK
52.49
  
Oscar Juhlén
39.20
Upsala IF
39.20
  
Emil Kennbäck MilbrinkUpsala IF
32.41
PB
  
Wilhelm SchiölerIFK Märsta
25.95
PB
  
Taim Jawhar
11.78
IFK Märsta
11.78
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

Ludvig Ellgren
43.84
Turebergs FK
43.84
  
Lowe Wängelin
40.33
Upsala IF
40.33
  
Oscar Juhlén
35.38
Upsala IF
35.38
  
Wilhelm SchiölerIFK Märsta
24.72
PB
  
Emil Kennbäck MilbrinkUpsala IF
22.15
  
Taim Jawhar
NM
IFK Märsta
NM
  
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

Jumanne Hackett
11.10
Hammarby IF
11.10
  
David BonnevierTäby IS
10.89
PB
  
Emil Ribacke
10.43
Turebergs FK
10.43
  
Jakob BonnevierTäby IS
8.31
  
P13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

Emil Ribacke
34.27
Turebergs FK
34.27
PB
  
David BonnevierTäby IS
33.26
  
Jakob BonnevierTäby IS
32.70
PB
  
Jumanne Hackett
29.26
Hammarby IF
29.26
  
P13 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

Emil Ribacke
33.40
Turebergs FK
33.40
PB
  
Jumanne Hackett
26.38
Hammarby IF
26.38
  
David BonnevierTäby IS
26.12
PB
  
Jakob BonnevierTäby IS
25.84
PB
  
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

Jumanne Hackett
34.84
Hammarby IF
34.84
  
Jakob BonnevierTäby IS
30.60
  
Emil Ribacke
30.50
Turebergs FK
30.50
  
David BonnevierTäby IS
29.37
PB
  
M Kula tiokamp    


Final A

Final

Robert Bergqvist
11.16
IFK Märsta
11.16
SB
  
Christos SaltsidisIFK Märsta
8.30
  
M Diskus tiokamp    


Final A

Final

Robert Bergqvist
34.71
IFK Märsta
34.71
SB
  
Christos SaltsidisIFK Märsta
20.52
SB
  
M Slägga tiokamp    


Final A

Final

Robert Bergqvist
31.07
IFK Märsta
31.07
SB
  
Christos SaltsidisIFK Märsta
19.91
SB
  
M Spjut tiokamp    


Final A

Final

Robert Bergqvist
34.95
IFK Märsta
34.95
SB
  
Christos SaltsidisIFK Märsta
25.48
  
M Vikt tiokamp    


Final A

Final

Robert Bergqvist
10.73
IFK Märsta
10.73
PB
  
Christos SaltsidisIFK Märsta
7.12
SB
  
Kvinnor
F19 Kula     


Final A

Final

Victoria Wickman
12.66
Upsala IF
12.66
  
F19 Diskus     


Final A

Final

Victoria Wickman
36.18
Upsala IF
36.18
  
F19 Slägga     


Final A

Final

Victoria Wickman
33.49
Upsala IF
33.49
SB
  
F19 Spjut     


Final A

Final

Victoria Wickman
26.07
Upsala IF
26.07
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

Tova Björngard
11.85
Upsala IF
11.85
  
Tindra Dahlberg
11.31
Upsala IF
11.31
  
Elise Angsten
11.08
Upsala IF
11.08
  
F17 Diskus     


Final A

Final

Tindra Dahlberg
35.74
Upsala IF
35.74
  
Elise Angsten
30.62
Upsala IF
30.62
  
Tova Björngard
28.95
Upsala IF
28.95
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

Elise Angsten
38.79
Upsala IF
38.79
SB
  
Tindra Dahlberg
37.79
Upsala IF
37.79
SB
  
Tova Björngard
36.82
Upsala IF
36.82
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

Tindra Dahlberg
23.17
Upsala IF
23.17
SB
  
Elise Angsten
18.95
Upsala IF
18.95
SB
  
Tova Björngard
17.88
Upsala IF
17.88
SB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

Elin Runemar
12.27
Turebergs FK
12.27
  
Wilma Löf
10.04
Alunda SK
10.04
PB
  
Maja AnderssonAlunda SK
7.38
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

Elin Runemar
29.70
Turebergs FK
29.70
  
Maja Andersson
23.39
Alunda SK
23.39
  
Wilma Löf
NM
Alunda SK
NM
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

Elin Runemar
49.17
Turebergs FK
49.17
  
Wilma Löf
39.06
Alunda SK
39.06
  
Maja AnderssonAlunda SK
NM
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

Tilde Norrbrand
33.08
Turebergs FK
33.08
  
Maja Andersson
29.68
Alunda SK
29.68
  
Evelina Larsson
26.28
Turebergs FK
26.28
  
Elin Runemar
25.73
Turebergs FK
25.73
  
Ida Bonow
Ida Bonow 07, Tureberg
23.02
Turebergs FK
23.02
  
Wilma Löf
20.58
Alunda SK
20.58
  
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

Maya Löf
11.53
Alunda SK
11.53
PB
  
Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
10.72
Västerås FK
10.72
  
Tyra Sternlind
10.58
Hammarby IF
10.58
  
Malva VoetmannVäsby IK
9.90
  
Tuva Seveborn
9.83
Alunda SK
9.83
PB
  
Maliom Manele
9.46
IFK Märsta
9.46
  
Viola Rystedt
9.29
Alunda SK
9.29
PB
  
Jasmine GustavssonIFK Märsta
8.91
  
Moa Hallqvist
8.90
Upsala IF
8.90
PB
  
Amanda SjöströmIFK Märsta
7.51
PB
  
Ellen Littorin-PousetteAlunda SK
7.33
  
Jennylyn GustafssonIFK Märsta
6.85
PB
  
F13 Diskus (0.6 kg)     


Final A

Final

Tyra Sternlind
26.58
Hammarby IF
26.58
  
Tuva Seveborn
25.42
Alunda SK
25.42
  
Maya Löf
23.02
Alunda SK
23.02
  
Malva Voetmann
22.08
Väsby IK
22.08
  
Jasmine GustavssonIFK Märsta
21.68
  
Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
21.45
Västerås FK
21.45
  
Moa Hallqvist
21.35
Upsala IF
21.35
  
Maliom Manele
20.80
IFK Märsta
20.80
  
Ellen Littorin-PousetteAlunda SK
18.73
  
Viola Rystedt
17.55
Alunda SK
17.55
  
Amanda SjöströmIFK Märsta
16.58
PB
  
Jennylyn GustafssonIFK Märsta
14.04
PB
  
F13 Slägga (2.0 kg)     


Final A

Final

Maya Löf
43.28
Alunda SK
43.28
PB
  
Moa Hallqvist
36.96
Upsala IF
36.96
  
Maliom Manele
34.12
IFK Märsta
34.12
  
Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
33.43
Västerås FK
33.43
  
Viola Rystedt
26.10
Alunda SK
26.10
PB
  
Malva Voetmann
25.27
Väsby IK
25.27
PB
  
Amanda SjöströmIFK Märsta
24.93
PB
  
Tuva Seveborn
23.58
Alunda SK
23.58
PB
  
Tyra Sternlind
22.78
Hammarby IF
22.78
SB
  
Jasmine GustavssonIFK Märsta
NM
  
Ellen Littorin-PousetteAlunda SK
NM
  
Jennylyn GustafssonIFK Märsta
NM
  
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

Tyra Sternlind
31.31
Hammarby IF
31.31
  
Jasmine GustavssonIFK Märsta
30.61
PB
  
Molly Eriksson
Molly Eriksson 09, Västerås FK
29.30
Västerås FK
29.30
  
Viola Rystedt
22.45
Alunda SK
22.45
PB
  
Malva Voetmann
22.00
Väsby IK
22.00
  
Tuva Seveborn
21.72
Alunda SK
21.72
PB
  
Moa Hallqvist
20.37
Upsala IF
20.37
  
Maya Löf
20.36
Alunda SK
20.36
PB
  
Maliom Manele
17.89
IFK Märsta
17.89
PB
  
Amanda SjöströmIFK Märsta
16.52
PB
  
Jennylyn GustafssonIFK Märsta
15.28
PB
  
Ellen Littorin-PousetteAlunda SK
11.48
  
K60 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Siv TornegårdHögby IF
7.21
  
K60 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Kristina TrollsåsDanderyds SK
21.87
PB
  
K60 Vikt (5.45 kg)     


Final A

Final

1Kristina TrollsåsDanderyds SK
7.26
  

© 2022 Friidrottsstatistik