21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Arena: Källbrinks IP   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 13 (6+7)   Starter: 29 (17+12)

Män
M 4x800 m     


Final A

Final

1Tullinge FI 
9:34.38
  Mix
  , Milian Hentschke  05, Kenan Kuru  04, Aksel Willgert  81
2Tullinge FI 
10:22.11
  Mix
  Rainer Mononen  76, Jerome Senaneuch  76, Mats Rodin  79
3Tullinge FI 
10:48.54
  
  Patrik Hentschke  68, Patrick Pring  65, Oskar Parhmhed  73, Johan Faskunger  73
P17 3x800 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
6:37.46
  
  John Bäck  06, Jakob Bergström  06, Albert Ziegler  06
P15 3x800 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
6:47.74
  
  Tor Agnvall  07, Iker Garcia Lundström  07, Vilhelm Lood Falgén  07
2Täby IS 
7:00.96
  
  William Clason  08, Liam Tannlund  07, Leo Papinski  07
3Huddinge AIS 
7:12.73
  
  Rasmus Berglund  08, Nemanja Opacic  08, Elliot Sjöberg  08
4Huddinge AIS 
8:49.42
  
  Joar Stange  08, Simon Solenberg Sjöström  08, Noah Öhrström  08
P13 5x60 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
41.85
  
  Emil Ribacke  10, Filip Enhörning Edholm  10, Tage Lood Falgén  10, Alvar Engström  10, Hugo Meyer  10
2Mälarhöjdens IK 
43.18
  
  Samuel Härkegård Wulff  09, Felix Formanek  09, Anton Drufva  09, Tor Zettergren  09, Carl Koit  09
3Huddinge AIS 
46.84
  underårig
  Hampus Axelsson  09, Harald Wahlin  09, Svante Blum André  09, Jonathan Werner  11, Alfred Stålnacke  09
P13 3x600 m     


Final A

Final

1IFK Lidingö 
5:15.81
  
  Love Willén Holgersson  09, Luca Garavini  09, Jeppe Karlsson  09
2Turebergs FK 
5:21.04
  
  Filip Enhörning Edholm  10, Alvar Engström  10, Cian Hogan  10
3Mälarhöjdens IK 
5:30.30
  
  Elias Riml  10, Anton Drufva  09, Carl Koit  09
4Turebergs FK 
5:49.12
  
  Emil Ribacke  10, Hugo Meyer  10, Tage Lood Falgén  10
5Huddinge AIS 
5:52.55
  
  Olle Wärlegård  09, Samuel Werner  09, Sixten Norrbo Asp  09
6Mälarhöjdens IK 
5:53.00
  
  Samuel Härkegård Wulff  09, Tor Zettergren  09, Felix Formanek  09
Kvinnor
F15 3x800 m     


Final A

Final

1Tullinge FI 
8:03.47
  
 Edith Grimheden  07, Agnes Parmhed  08, Anastasia Rozhkova  07
2Huddinge AIS 
9:45.67
  
 Greta Åberg-Liesaho  08, Alva Hasselkvist  08, Alma Sundelin  08
F13 5x60 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
39.88
  ej dm
 Tyra Sternlind  09, Alba Laguna  09, Emmy Lindblom  09, Gwen Fagerström  09
2Täby IS 
42.01
  DM 1
 Svea Strand  09, Astrid Ström  09, Julie Grevfors  09, Juni Rudberg  09
3Huddinge AIS 
43.05
  DM 2
 Agnes Hjertzell  09, Astrid Isacson  09, Esther Elliot  09, Natalie Johansson  09
4Mälarhöjdens IK 
44.02
  DM 3
 Vera Neovius  09, Hilda Yong Viklander  09, Ella Held  09, Elin Tam  09
5Hammarby IF 
44.05
  
 Smilla Runeborg  09, Noelia Engström Villarroel  09, Leia Finbom Höglund  09, Stella Tuzovic  09
F13 3x600 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
5:39.62
  
 Tyra Sternlind  09, Linn Elsässer Haldin  09, Malva Lönn  09
2Turebergs FK 
5:49.02
  
 Moa Sandell  09, Agnes Sildeby  09, Freja Kagevik  09
3Täby IS 
5:49.18
  
 Lovisa Nederheim  10, Isabella Byberg  10, Ella Hallsten  10
4Hellas FK 
5:58.94
  
 Cajsa Sundén  10, Ester Sander  10, Emilia Essehag  10
5Hammarby IF 
6:20.26
  ej DM
 Leia Finbom Höglund  09, Smilla Runeborg  09, Gwen Fagerström  09

© 2022 Friidrottsstatistik